Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) david335 válasza DonMaster (#12093) üzenetére


david335
tag

Ha jól értelmezem akkor:
1. Reboot
2. Kikapcsol a gyors indítást
3. Reboot

A telepítő ismét kiabál, hogy nincs a gépben:S
más:
újabban egy két gombom nem akar elsőre reagálni. Mitől lehet? vmi alámehetett.?

köszönöm ismét.:) :))

[ Szerkesztve ]

(#12102) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Már több mint egy hónapja oda van a laptopom gariban...hívni persze nem lehet őket, emailben pedig kaptam egy oldalt ahol annyit látok status: javítás alatt.
Borzasztó rossz a lenovo garanciája...Mit lehet ilyenkor tenni?

(#12103) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Kérdésem lenne adott egy g50-80-as laptop amibe egy i5-5200U processzor van menne e benne 1.5 voltos memória ? intel ark szerint nem kezeli a proci. Valóban így van?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#12104) Casoli


Casoli
őstag

Csak DDR3L.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#12105) metalbambi


metalbambi
tag

Sziasztok!
Decemberben újratelepítettem bnőm Lenovo Z50 75ös laptopját.
Nincs is semmi hiba, eszméletlen sokszor telepítettem már újra laptopot/gépet.
Tegnap akart megnézni 1 filmet az eredeti doctor who dvd-iből....

(dobpergés)
a Win 10 nem ismeri fel a DVD olvasót...

Találkoztatok már ilyennel? kismillió dolgot próbáltam, de nemismeri fel. letölteni sem tudtam a driverét, mert mindenhol ilyen Driveridentify szintű progikat akar telepíteni, amitől kiráz a hideg...

Valakinek valami ötlet? Előre is köszi!
Sziasztok!

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#12106) DonMaster válasza metalbambi (#12105) üzenetére


DonMaster
addikt

win10 nél ez is ujjitás,
nézd meg a wzsközkezelöben
hw id-ját ird le mindet .
www.devid.info oldalon beirod a hw azonisitoját a keresöbe, keresel ha találrá letöltöd telepited ujra inditod és máris megy

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#12107) metalbambi válasza DonMaster (#12106) üzenetére


metalbambi
tag

a devid infót még nem néztem, de a hardware azonosítóra ha rákerestem, sehol nem találtam a drivert magában...
mindenhol csak ilyen sz@r keresőprogikat ajánl fel hozzá (google találatok első 3 oldalán)
Köszönöm, a devid-et megnézem még.
Üdv

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#12108) 426os válasza DonMaster (#12106) üzenetére


426os
őstag

Ez komoly, hogy Win10-nél driver kell a dvd-hez? :))

.

(#12109) metalbambi válasza 426os (#12108) üzenetére


metalbambi
tag

Sajnos igen... :U
De haladni kell a korral, és nem lesz kisebb a Windows ha nem csippentünk le belőle 1 kb 130kb-os drivert :D

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#12110) 426os válasza metalbambi (#12109) üzenetére


426os
őstag

Még szerencse, hogy már nem használok optikai meghajtót. Haladni kell a korral :P

.

(#12111) skatebab


skatebab
tag

helló

y580 om van és win7el mert a win8 nem kezeli rendesen az optimust,
de ha valamilyen játékot indítok el rosszabb teljesítmény ad mint a régi g580-om...
be van állítva hogy a nagy gput használja de semmi...
van tipp hogy milyen beállítás vagy driver kellene hogy rendesen menjen?
hűti terhelés alatt a vgat is de mintha valami integrált cucc menne olyan gyenge...

uj nvidia driver,90 fok feletti gva fullhd lcd,i7 3710qm,8gb

kösz!

Igyunk barátaim yo-ho!

(#12112) Casoli válasza metalbambi (#12109) üzenetére


Casoli
őstag

Ezt most remélem te sem gondoltad, hogy driver kell az íróhoz. Te a winyóidhoz is illesztőprogramot keresel? Én megnézném, hogy a BIOS felismeri-e, illetve tudsz-e róla bootolni oprendszer telepítőt. Ha igen, akkor rakd újra a gépen lévő 10-et, mert valami rendszerfájl megsérült. Ha nem, akkor pedig meghibásodott a DVD vagy a SATA vezérlő.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#12113) Dhampir válasza 426os (#12110) üzenetére


Dhampir
félisten

Az nem haladás, hogy lebutítják a konfigurációkat. :(

(#12114) metalbambi válasza Casoli (#12112) üzenetére


metalbambi
tag

Szia :)
A BIOS felismeri. Nincs kiírva dvdre telepítőm, mindig USBn keresztül húzom újra a gépeinket...
Ezen kívül még az én USBs külső DVD írom sem ismeri fel, nem társít hozzá drivert.
Ha manuálisan választom ki a drivert a listából, akkor sem használja rendeltetés szerűen, és nem olvas be semmit.

Ugyanazt a Windows képfájlt/USBt használva telepítettem az én Y50em is, de ennek semmi baja.
Feltételeztem, biztos kell hozzá keresni valami drivert, ha egyszer alapból nem ismeri fel, és a windowsba integrált driver sem működtetteti...

Ezeket a képeket dobja a Device Manager

[L:/dl/upc/2016-01/13/394419_nfhak9ysk9smhqmg_12511646_10207125567291898_72570498_n_1.jpg](IMG:/dl/upc/2016-01/13/394419_nfhak9ysk9smhqmg_12511646_10207125567291898_72570498_n_1.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Esetleg további ötlet/észrevétel valakitől?
A gépnek a DVD meghajtója gyakorlatilag 3szor volt összesen használva eddig.
Újratelepíteni nem áll szándékomban még egyszer, barátnőm így is a haját tépte :U

[ Szerkesztve ]

Furcsa, hogy az emberek meglepődnek rajta, ha ugyanolyan stílusban válaszolok, mint ahogy ők írnak :U

(#12115) Plazmacucci válasza metalbambi (#12114) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Mester! Próbáld meg ezt: [link]
Tipikusan ilyen szoftveres hibánál be szokott jönni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12116) DonMaster válasza metalbambi (#12114) üzenetére


DonMaster
addikt

lenovo
[link]
valami ugy tünik aval a dvd -vel nem okés mert másnál is ez van
microsoft link amivel lehet orvosolni
[link]

batonyo
igen valami olyasmi, bár itt ugy látom csak 1 hiba vagy mi

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#12117) watador600


watador600
senior tag

Sziasztok.

Írtam már korábban december elején, hogy szervízben van a Yoga 500, amit az apukám vásárolt a Mysoft-tól.

Nos, még mindig ott van. Semmi hír a laptopról.

Olvasstuk hogy a szervíznek törekednie kell a lehető leghamarabbi javításra.
Meg olyat is, az oldalukon, hogy legkésőbb 5 munkanapon belül a vásárlót értesíteni kell a termék állapotáról, vagy hogy mit sikerült vele intézni.

Ennek ellenére hetek óta nem tudunk róla semmit, fater azt mondja hogy a szervíznek telefonszáma nincsen, csak e-mailen tud velük kommunikálni, de abba már belefáradt.

Mit érdemes csinálni ilyenkor? Hagyjuk még?
Karácsonyra vettük.. Azóta eltelt pár hét, és szeretnénk már használni.

Köszönöm előre is! :R

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#12118) sony309


sony309
őstag

Soha többet Lenovo-t! :W

S3x, hifi & rock and roll

(#12119) Dhampir válasza sony309 (#12118) üzenetére


Dhampir
félisten

Miért? :F

Tanulságos lehetne, ha leírnád.

(#12120) tibbike01 válasza watador600 (#12117) üzenetére


tibbike01
őstag

Szia,

Nekem is pont december eleje óta odavan a laptopom szervizbe.
Hívni nem lehet őket...emailre sablont válaszolnak...
Jövőhéten írok nekik úgy, hogy a fogyasztóvédelmet is ráteszem a levélre.

Pedig csak egy hdd-t kell benne cserélni...

(#12121) watador600 válasza tibbike01 (#12120) üzenetére


watador600
senior tag

Szia!

Igen, ugyan ez nálunk is...

Fater is ezt tervezi. Egyébként utána néztem, és a Telemaxnál van a gép, ami nem a legjobb... sőtt, talán a legrosszabb, csak rosszat hallottam még róluk.

Meg mi az hogy nincsen telefonszámuk? Vicc kategória...

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#12122) Dhampir


Dhampir
félisten

Srácok, nemhiába óvnak minket a "Milyen notebookot vegyek?" topicban a Lenovotól, sajnos. Amíg nincs baj, addig hepajkodás van, de ha beüt a krach, akkor ezek szerint vége a dalnak egy darabig. :(

(#12123) watador600 válasza Dhampir (#12122) üzenetére


watador600
senior tag

Eh, ha ezt tudom akkor mondom faternak hogy no way a lenovo... csak olyan jó ajánlat volt.

Xiaomi 11T White / Opel Astra K 1.4T / LG C3 55"

(#12124) sony309 válasza Dhampir (#12119) üzenetére


sony309
őstag

Ami miatt nekem nem szimpatikus:

-driverekkel mindig gondom volt (úgy kellett összevadásznom, ami jó volt)
-honlapjuk számomra szinte használhatatlan volt / Most kicsit jobb lett - könnyebben kezelhető
-Broadcom wifi kártyával mindig bajom volt, most is egy USB wifi adapteren keresztül van netem (semmit nem léptek a problémámra meg senkijére sem, pedig nem egyedül voltam/vagyok a problémámmal)
-a szervízelés sem megoldott

Van a családban egy ASUS, azzal semmi gond, pedig hasonlóan belépő modell!

Tehát ezek miatt írtam, amit írtam! Minden mondat után kívánkozik a "szerintem"!

S3x, hifi & rock and roll

(#12125) Dhampir válasza sony309 (#12124) üzenetére


Dhampir
félisten

A Z585 és Z50-75-höz előre letöltöttem a drivereket a Lenovo honlapjáról. Persze volt egy olyan touchpad driver, ami valamiben hibádzott, de kis utánaolvasással és konfigurációs állomány szerkesztéssel már be lehetett izzítani az adott operációs rendszer alá.

A Broadcom wifi más gépek alatt is panaszokkal szokott együtt járni (bár egyes Intel típusok sem tökéletesek). Érdekes módon AMD-s gépekbe szokták belerakni, de nemrégiben egy Inteles HP ProBookban is egy Broadcom kártyába botlottam bele.

(#12126) 426os válasza Dhampir (#12125) üzenetére


426os
őstag

Én ugyan a z510-nél (intel+nvidia) nem szívtam a driverekkel, de nem tartom normálisnak azt, hogy ha a gyártó honlapjáról letöltve, exe-t indít, kattint, vár, újraindít, örül folyamatnál bonyolultabb egy driver felrakása. Egy mezei user nem fogja tudni a hardverazonosítók alapján 500 féle driver közül megtalálni azt, ami éppen kell a gépéhez, mert a gyárban éppen másik polchoz nyúltak mikor rakták össze a gépet. Nekem meg kedvem nincs ilyenekkel foglalkozni, holott nem okozna problémát, csak az elcseszett időt sajnálom rá.

.

(#12127) Dhampir válasza 426os (#12126) üzenetére


Dhampir
félisten

Az általam írt gépeknél nagyon egyszerű volt letöltögetni a megfelelő operációs rendszerhez illő meghajtóprogramokat. Nem kellett keresgélnem semmit. Persze azt körülbelül érdemes tudni, hogy milyenek a fő komponensek az adott notiban.

(#12128) bul07 válasza 426os (#12126) üzenetére


bul07
nagyúr

Pedig lehet szívni Z510 bluetooth driverével
W7 még találtam olyat ami stabil volt bluetooth egérrel
W8.1 nem találtam így el is adtam az egeret

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#12129) sony309 válasza Dhampir (#12125) üzenetére


sony309
őstag

Te biztosan jobban értesz hozzá, mint én, ezt nem is kétlem.

Mint írtam, szerintem! Nekem soha többet ...

:R

S3x, hifi & rock and roll

(#12130) 426os válasza bul07 (#12128) üzenetére


426os
őstag

Én max fájlküldésre használtam a bluetooth-t, azzal nem volt gond, egérrel nincs tapasztalatom.
Anno a wifi driverrel játszadoztam, de végül be kellett látnom, hogy semelyikkel sem lesz tökéletes, mivel maga a kártya nem az igazi (nem bírja huzamosan a 100+Mbitet). Ha ezt nem nézzük, akkor jó volt az első letöltött driverrel is.

.

(#12131) Dhampir válasza sony309 (#12129) üzenetére


Dhampir
félisten

Dehogy értek hozzá jobban! :N

Drivereket úgy szoktam legtöbbször kikeresni, hogy bepötyögöm a Google-ba az adott gép típusát és utánaírom a driver szót (például "Lenovo Z50-75 driver" vagy "drivers"). A honlap felkeresése során általában rögtön listázza a letöltendőket, csak a megfelelő operációs rendszert kell kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#12132) david335 válasza david335 (#12101) üzenetére


david335
tag

Update!

Megoldotta a jó öreg win10 update a problámát:) Akinek nem megy, az frissítse le. :))

(#12133) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Az enyémen úgy van megoldva a billentyűzeten az F9 hgoy hozzá kell nyomni az FN-t, és a többi is ilyen, na már most, ezt fel lehet valahogy cserélni? hogy alapból az F9 legyen F9, és FN-el lehet előhozni a többi funkcióját?

Xbox One: bandymnc

(#12134) anorche1 válasza bandi0000 (#12133) üzenetére


anorche1
őstag

Biosban lehet átállítani, talán hotkey a funkció neve.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#12135) dugo_ válasza bandi0000 (#12133) üzenetére


dugo_
veterán

Nézz bele a BIOS-ba.

Ha van a Configuration fül alatt Hotkey Mode opciód, akkor ott tudod átállítani. Disable/Legacy mode beállítással.

(#12136) bandi0000 válasza anorche1 (#12134) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszönöm, majd akkor ránézek

Xbox One: bandymnc

(#12137) #57919488 válasza sony309 (#12124) üzenetére


#57919488
törölt tag

Z500-hoz meg most is ha ranezek a Lenovo oldalan vannak driver-ek amiknel nincs letoltesi lehetoseg Win 8.1-hez hanem csak az alap Win 8-ig tamogatott. A legtobb elerheto 2013-as.
Win 10-es driverek letoltesere egyaltalan nincs is lehetoseg a hivatalos oldalrol ehhez a gephez, z510-re allitva a keresot egybol jonnek a Win10-es driverek is :DDD
Kovetkezo gepnek amugy egyre inkabb Macbook Air/Pro iranyba huzok :B

[ Szerkesztve ]

(#12138) 426os válasza #57919488 (#12137) üzenetére


426os
őstag

Huh, van egy 2014-es Air a családban, hát mit ne mondjak, egy álom használni. Egyedül az ára húzós kicsit, de imádom.

.

(#12139) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, tudna nekem valaki segíteni? Lenovo Z500 notebook BIOS-ba szeretnék belépni, restart után nem tudok rájönni, milyen billentyű kombinációval lehet bejutnom. Kikapcs után a bal oldali gom segít. USB-ről szeretnék bootolni Kaspersky rescue disk-et, de ha be is jutok a bios-ba, hiába van engedélyezve az usb boot, nem szerepel ott a pendrive, csak a HDD, nem tudok rájönni, hogyan tudnám az usb-ről való bootolást kiválasztani... Az asztali gépen próbáltam, gond nélkül ment... Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12140) sony309 válasza #57919488 (#12137) üzenetére


sony309
őstag

Egy Mac az én felhasználási területemhez képest húzós árban van, ahogy előttem is írta valaki.

Egy biztos: Lenovo-t nem, soha többet!

S3x, hifi & rock and roll

(#12141) #57919488 válasza junior11 (#12139) üzenetére


#57919488
törölt tag

Tobb megoldas is van de en pl. az msconfig-ban szoktam csak ki/be kapcsolni az inditasi beallitasokat.
Windows 8 indítása csökkentett módban.

(#12142) DonMaster válasza junior11 (#12139) üzenetére


DonMaster
addikt

álitsd át legacy and uefi boot-ra és akkor látod a pent és tudsz rolla bootolni,
mivel nem efi-sre irtada pendrive-ot igy nem látja hiába engedéylezted a bootban,
bár még ha legacy only-ra teszed akkro is megy a pendriverol, vizsont akkor ha a gépet windowst akrod elinditani akkro visaz kell tenend uefi-re ezért jobb a vegyes.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#12143) proof88


proof88
addikt

Sziasztok!

Lenovo Ideapad 100-assal van valakinek tapasztalata? Ennél sem okoz garanciavesztést a HDD helyére SSD rakása, valamint ODD helyre HDD berakása?

Köszi!

(#12144) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Lenovo U510-es géphez milyen ssd-t kell venni?Az ssd-nek van gyárilag helye a laposban csak azt nem tudom hogy milyet kell bele vennem.

(#12145) junior11 válasza DonMaster (#12142) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, már sikerült, szerencsére nem volt vírusos a gép.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#12146) proof88 válasza proof88 (#12143) üzenetére


proof88
addikt

Rájöttem hogy elég általánosan fogalmaztam ezzel a típusmegnevezéssel. :DDD
Szóval konkrétan erről van szó. Ebben van optikai meghajtó is. Ha jól emlékszem, HDD Caddy-k 12.7 és 9 mm magasak vannak, lehet hogy ebbe a vékonykába még a 9mm is sok? Vagy ennél azért nincs laposabb? Az eredeti kérdés még mindig él, hogy gari sértést (matrica felsértés, etc.) okoz-e a HDD/ODD csere?

(#12147) dugo_ válasza proof88 (#12146) üzenetére


dugo_
veterán

Eszközkezelőben megnézed a meghajtó típusszámát -> google -> siker. Én nem tudok 9,5mm-nél vékonyabb meghajtóról, persze ettől még előfordulhat.

Lenovo IdeaPad 100-15iby - Disassembly and cleaning , ez alapján csak az alaplap plombált, de egy agyrémnek tűnik szétszedése.

(#12148) #57919488 válasza 426os (#12138) üzenetére


#57919488
törölt tag

+(#12140) sony309:
A Mac-ek ara valoban egy picit huzos de en inkabb magatol a '13 merettol tartok picit a '15 utan. Macbook-bol meg a '15 azert nem eppen a picit huzos arkategoria :(
Ami kulon vicces, hogy a Toshiba KIRA szinte arban a Macbook Air-nel kezdodik :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12149) 426os válasza #57919488 (#12148) üzenetére


426os
őstag

Az a helyzet, hogy pont a 15" a legrosszabb méret, mégis ezt veszik az emberek /én is csak két laptop után láttam ezt be/. A 17"-os laptopokat meg tényleg nem értem már.
Ha asztalnál használod, netezel, filmet nézel, akkor egy idő után kicsi lesz, nagyon kell egy külső, nagyobb monitor. /jó, mondjuk én sokszor sok programmal dolgozom, kell a hely, néha a 24" sem elég...de böngészni is ezerszer jobb egy legalább 20-22"-os kijelzőn/
Ha hordozod, akkor meg már nagy szerintem, egy átlagos hátizsákba már alig, vagy csak passzentosan fér bele. Sokkal jobb egy kisebb, 13, esetleg 14"-os laptop. Egyszerűbb hordozni, napközben előkapni, otthon meg ráköti az ember a nagyobb monitorra. /ha meg még dokkolható is és nem kell kábelekkel szenvedni, akkor maga a kánaán/.

.

(#12150) theslaughter


theslaughter
csendes tag

nem tudom jó helyre írok-e de egy most vásárolt yoga 500 laptoppal akadt egy kis problémám :\
Ha valaki tudna segíteni megköszönném :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.