Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) AMD Power válasza Lalikiraly (#12848) üzenetére


AMD Power
titán

En mondjuk max csak annyit fogok tenni,hogy 1-2 ev mulva bent a szervizessel kipucoltatom a gepet es ujra pasztaztatom a processzort. Az elozo gepnel ez szerintem kitolta az eletet vagy 1-2 evvel.

(#12852) AMD Power


AMD Power
titán

Ez a legújabb BIOS ugye?

LENOVO 81DE
System Manufacturer
LENOVO
System Model
81DE
System Type
Mobile
Motherboard Manufacturer
LENOVO
Motherboard Product
LNVNB161216
BIOS Version
8TCN49WW
SMBIOS Version
3.0
Secure Boot
Off

(#12853) Lalikiraly válasza AMD Power (#12852) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ebből nem tudom meg. Neked mi a model nekem 15IGM

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12854) AMD Power válasza Lalikiraly (#12853) üzenetére


AMD Power
titán

Hol találom meg ezt a tipus számot?

(#12855) #93794560 válasza AMD Power (#12854) üzenetére


#93794560
törölt tag

A gép alján, egy címkén.

(#12856) AMD Power válasza #93794560 (#12855) üzenetére


AMD Power
titán

Ideapad 330-15IKB
Model Name:81DE

:R

(#12857) Lalikiraly válasza AMD Power (#12856) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

na akkor a lenovo oldalán ezt kikeresed és ott lesz a BIOS :)
majd ott már látod újabb e mitn ami a gépen van de szinte tuti hogy lesz újabb, mint a gépen lévő.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12858) Lalikiraly válasza AMD Power (#12856) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Parancsolj.!

https://pcsupport.lenovo.
com/hu/hu/products/laptops-and-netbooks/300-series/330-15ikb-type-81de/downloads

2018 novemberi a legfrissebb :)

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12859) AMD Power válasza Lalikiraly (#12858) üzenetére


AMD Power
titán

Megvan köszönöm! A legfirsseb van rajta. :K :R

(#12860) Lalikiraly válasza AMD Power (#12859) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ámen! :R

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12861) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

A Pentium Silver N5000-re szerelt gépen néztem egy Speedfant :D

Az SSD 29 fokos.
A chipset 41
A CPU mind a négy magja a 20 fokos szobában 21-23 :D Nevetséges értékek, nem csoda, hogy a hűtő még sosem kapcsolt be.
Ja és mind ezt az ágyban a vastag paplanon :D

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12862) VMatteo


VMatteo
őstag

gondolkodok ssd bővítésen. Ha az optikai meghajtó helyére tenném, egy ilyen adapterrel, az működhet? vagy lassan adatátvitelre képes ez a csatlakozó, mint ahol most a hhd van? Valamint ugrik a gari ha én szétszedem a gépet, ugye?

Tisztelet a Gépésznek!

(#12863) AMD Power válasza VMatteo (#12862) üzenetére


AMD Power
titán

Olvastad amitt irtam multkor a zsanerokrol? Etetes megy felsofokon.

(#12864) Lalikiraly válasza VMatteo (#12862) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hát passz megmondom őszintén, hogy nem tudom, sztem csak Sima sata porton van a HDD és az SSD lehetőség is. De én inkább a HDD helyére raknám, a HDD meg irány egy rack be. :D Én azt már látni sem akarok, jó nekem a gyors és hangtalan SSD :D
Egyébként a gar nem feltétlenül veszik, megkell kérdezni a gyári szervizet, mindenhol más a szitu.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12865) AMD Power


AMD Power
titán

Érdemes a Lenovo Vantage ezt a "tárolási módo" (55-60%)igy beállítni? Főleg ha sokszor megy hálózaztról a gép!?

(#12866) #93794560 válasza AMD Power (#12865) üzenetére


#93794560
törölt tag

Mindenképp érdemes. Én így használom otthon a gépet, és az akksi elhasználódása az elmúlt egy év alatt egyetlen százeléknyit sem romlott. Amikor tavaly a boltból elhoztam, gondolom, a polcon való állás miatt 3%-os volt az akku elhasználódása. Most, egy évvel később is ugyanannyi. Nagyon hasznos kis dolog!

(#12867) VMatteo válasza #93794560 (#12866) üzenetére


VMatteo
őstag

tulajdonképpen ez a mód mit csinál?

Tisztelet a Gépésznek!

(#12868) Lalikiraly válasza AMD Power (#12865) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Hajaj. Én is így használom.

Annyi az értelme, hogy nem engedi az akksit csak 60% ig tölteni, így nem "tágulnak" erőlködnek a cellák. Sokkal tovább tart. De mivel áram alatt van így használva is van. Legjobb amit csak kitalálhattak. Nekem még a 60% ra töltött akksival is bőven órákig elvan a gép. Persze mert keveset fogyaszt. :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12869) #93794560 válasza VMatteo (#12867) üzenetére


#93794560
törölt tag

Azt csinálja, hogy ha a gép be van dugva a konnektorba, de benne van az akku is, akkor állandóan 60%-on tartja a töltöttséget. Ilyenkor nem merül, és nem is töltődik 100%-ra. Ez történne akkor is, ha 100%-ig töltenénk, de a folyamatos 100%-os töltöttség gyorsan öregíti az akksit. Így, hogy 60%-on áll, nem gyengül, és szinte semmi töltési ciklus nem megy bele. Ez azért is fontos, mert az akksik a beléjük épített biztonsági védelem miatt csak korlátozott számú teljes feltöltést bírnak el, mivel a védelem gondoskodik róla, hogy így legyen. Ez az esetleges zárlat, vagy tűz keletkezése miatt van így. De ha ez a "Tárolási mód" be van kapcsolva, az akksiban nincs sem lemerülési, sem pedig feltöltési ciklus, esetleg csak pár tized százeléknyi. Ezért az akksi marad jó állapotú.

A régi gépemet, ami egy 2014-es modell, apámnak adtam. a mai napig is használja, ugyanígy a Lenovo Vantage alkalmazással, és annak a négy éves gépnek még mindig 100%-os az akksija.

Ez a Lenovo Vantage a régebbi Lenovo gépeken Lenovo Energy Management néven futott, de ugyanez volt a funkciója.

(#12870) Lalikiraly válasza #93794560 (#12869) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ettől szebben megsem lehetne fogalmazni :) :R

Ha például valaki íróasztalon full asztali gép helyett használja a notit, akkor maga az álom ez a program. Pl külső monitorral ilyesmi, amivel én is fogom nemsokára.
Jó mondjuk én sokszor az ágyba is behozom ilyesmi... Dehát ezért noti :) Asztali gép már akkor sem kéne, ha ütnének.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12871) VMatteo válasza Lalikiraly (#12870) üzenetére


VMatteo
őstag

köszönöm szépen!

Én is asztali gépként használom, be is kapcsoltam Vantage-ban ezt a tároló módot. Ez a program mindig fut a háttérben, vagy mitől fog minden gép beindításnál elindulni? :R

Tisztelet a Gépésznek!

(#12872) Lalikiraly válasza VMatteo (#12871) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szívesen, de az érdem gb4400-é :) Ő írta le szépen, mi hogy merre.

Igen, mindíg fut a háttérben és nekem a tálcára kivan rakva egy bazi akksi ikon, amiben óra / percben írja, mennyi ideig megy még akksiról, vagy mennyi százalékos a töltöttsége :) Zseniális és kiváló. Stabil, no hiba.
Szerintem az erőforrásigénye zéró közeli. És magában a programban még egy rahedli mást is belehet állítani. Én a Dolbyt is úgy használom, hogy ő állítsa be a hangzást és egész jól el is szokta találni :)
A másik pedig az esti mód, illetve a kékfény szűrés, nekem alapból van szűrve, mert sokat szerkesztek cikket és azért az nem mindeggy, hogy mi éri az ember szemét. Fedezd fel nyugodtan. A másik, hogy a gyári frissítéseket is megtudja nézni a program.

Jó kocsi, jó sofőr, nincs kockázat :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12873) #93794560 válasza Lalikiraly (#12870) üzenetére


#93794560
törölt tag

Igyekeztem teljes körű magyarázatot adni, ha már kérdezték. Nekem ez a második Lenovo notim, ami most van, és amióta ezt a típust használom, ez a funkció nálam mindig be volt kapcsolva. Asztali gépként használom. Régebben volt asztali gépem is, de utáltam a böhöm nagy méretét, a sok összevissza gubancolódó madzagot, a hangos ventiket, a sokat zabáló procit, tápot, azt, hogy semmi nem fért el az asztalon. Amikor az a gép kiöregedett, eladtam jó állapotban, és azóta notim van. Kezdetben volt egy kis Acer gépem, de szinte szerelhetetlen volt, és a benne lévő HDD-t sem tudtam kicserélni, mert az egészet szét kellett volna kapni. Utána lett egy Lenovo, amit három év használat után apámnak adtam a százéves gépe leváltására. Most megint Lenovo van, és tök jól elvagyok vele.

(#12874) Lalikiraly válasza #93794560 (#12873) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Használd egészséggel! Az én storym is hasonló :)
Nekünk itthon egy kiöregedett HP noti a serverünk :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12875) AMD Power válasza Lalikiraly (#12872) üzenetére


AMD Power
titán

Kekfeny szures nekem is mdgy este 9 ora utan. Tarolasi mod pipalv. Koszonom! :R

(#12876) Lalikiraly válasza AMD Power (#12875) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem nem este 9 től hanem szinte állandóan megy de manuálisan van beállítva. Alapból is marha kékes a kijelző fénye, vagy csak beképzelem magamnak :D

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12877) VMatteo


VMatteo
őstag

gesztusvezérlést nem tud a touchpad? duplaujjal görgetés, nagyítás, kicsinyítés, ilyesmit?

Tisztelet a Gépésznek!

(#12878) AMD Power


AMD Power
titán

Jo,hogy nem vartam a BF-ig. Nem talaltam jobb ajanlatott a gepemre.

(#12879) AMD Power


AMD Power
titán

Ez LENOVO V130-15IKB (81HN00F0HV)  mivel másabb mint a mi 330-s szériánk?

(#12880) Lalikiraly válasza VMatteo (#12877) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Dehogynem tud :) a BIOS ban egyrészt be kell kapcsolni az advanced mód ot és a drivert is felkell rakni :) tök sokmindent tud, igaz nem szeretem, ezért egy farok nélküli patkánnyal használom. De lesz majd billentyűzetes patkányszettem amikor is külső monitorral fog a gép menni.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12881) Lalikiraly válasza AMD Power (#12879) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Amennyire a specifikáció mutatja, van benne DVD író, ez már inkább üzleties széria talán, mintsem sima otthoni. Jah és FHD kijelzője van. Talán ezek. Amúgy passz. Van tőlem szakértőbb is csak megmondja. A 330-as széria pláne a Celeronnal vagy az én N5000res Pentiumommal a belépő. Azért a Core i3 az alsó kat. Bár én mindent érzek csak gyengének nem, bár be kell vallanom, hogy a bencsmarkokkal ellentétben az előző dual core Celeron N3350-hez képest, annyival nem érzem fürgébbnek a Pentium Silver N5000-ret, mert pl a Tank force ban ugyanúgy mediumra rakja a játék a beállításokat mint előtte a Celeronon. Párom Acerjén bezzeg a Core i3 7200U az meg a Intel HD630 on Full HD mellett is lazán Ultrán megy.
Jó az N5000 ben csak UHD 605 van. Valami CS GO val kéne letesztelnem.

Mondja már meg valaki melyik az a program ami a játék közben is kiírja a képernyőre, hogy hány FPS meg a CPU és GPU terhelés ilyesmi mennyi?

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12882) maross


maross
veterán

Hello. Vettem egy Lenovo Ideapad 320-at, es megorjit a ventije. Gyakorlatilag csak akkor hallgat el, ha még egy billentyut se nyomok le. Es egyebkent pedig nem ám szep halkan dorombol, hanem rogton mintha skyrimet inditanék....eddig egy fan control se volt jo, probalkoztam még lenovo vantage-gel, bios frissitessel. Minden driver uptodate. Valami otlet? Koszi.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12883) #93794560 válasza maross (#12882) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én elsőként egy proci hőfokot néznék AIDA-val.

(#12884) AMD Power válasza maross (#12882) üzenetére


AMD Power
titán

Ez erdekes. Hofokot nezd meg. Ha meg magas viddd vissza ahol vetted. Lehet,hogy rosszul lett pasztazva a proci, nem tudom. Nekem a 330 semmi hangja van, meg terheles alatt sincsen

(#12885) Plazmacucci válasza maross (#12882) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szia, szerintem is ellenőrizd a hőfokokat. Nem lenne egyedi eset, ha kifelejtették volna a hűtőborda csavarokat a gyárban :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12886) maross válasza #93794560 (#12883) üzenetére


maross
veterán

este ranezek, de kezratetellel megallapitva, teljesen normalis, a haz kivulrol 30 fok korul lehet. Apropo van nalam egy masik is, azt is megnezem majd (ketten vettunk, havenrak is en telepitgetek dolgokat). De emlekeim szerint pontosan ugyanugy viselkedik, feltunt volna ha az tok csendben vegzi a dolgat.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12887) Plazmacucci válasza maross (#12886) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akkor ti vagytok white fülűek, mert a 320 nem az a kifejezetten hangos gép. Mondjuk ha AMD-set vettél... :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12888) #93794560 válasza Plazmacucci (#12887) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az én új 330-asom sem hangos, akkor sem volt az, amikor még 1TB-os vinyó volt benne.

(#12889) VMatteo


VMatteo
őstag

az enyémben is kb mindig megy a venti, van hangja. aida szerint a CPU 50fok alatt van. BIOS beállításokban érdemes valamit állítani, hogy gyorsabb legyen a gép? a gesztusvezérléshez mit kapcsoljak be? Valamint mondanátok egy jó progit, amivel meg lehetne nézni milyen erős valóban a gép?

Tisztelet a Gépésznek!

(#12890) maross válasza Plazmacucci (#12887) üzenetére


maross
veterán

amdset vettem (elso amds laptopom), 55-60fok kozott mozog a jproci hofoka ugy, hogy kb txtt szerkesztek es forumot olvasok.De elobb 69 is volt. Kulso boritasa 30 fok alatt, langyos kategoria. Szokjak hozza, vagy lehet pasztazasi/rogzitesi problema?

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12891) VMatteo válasza maross (#12890) üzenetére


VMatteo
őstag

i5 8. gen. CPU, Aidában 10 perc stressz teszt, cpu max 60fok, a gépház a space billentyű körül volt a legmelegebb, 34fok.

Tisztelet a Gépésznek!

(#12892) maross válasza VMatteo (#12891) üzenetére


maross
veterán

Az jo, de még mindig nem tudom, hogy amd "problema", vagy egyeb :). i5 7genem volt elotte, sajna feltortek a kocsit es elvitték, most ennyivolt a keret, ebbol kellett egy fullhdt megoldani, lehetoleg diszkret videokartyaval es 4k@60hz kimenettel. es persze ssdvel, hogy ne kelljen ezzel is még kulon koroket futni :P

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12893) Dhampir válasza maross (#12890) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehet, hogy pasztázással kicsit csökkenthető a hőfok.

Az egykori AMD Kaverivel kiadott Z50-75 is melegedett és a ventilátor folyamatosan ment emlékezetem szerint, még ha halkan is, különösebb terhelés nélkül.

(#12894) maross


maross
veterán

Itt valami bug leledzik kérem. Energiagazdalkodasban ha a proci max teljesitmenye 100%-ra van beallitva, akkor porog mint a diszno, ha 99%, akkor barati 35-40fok az 55-60 helyett. Mindekozben a proci maga 10-40% kihasznaltsagon kavirnyal. Egyelore megelegszem a workarounddal, bar ma jar le a 3 nap ha jol sejtem, de nagyon nincs se kedvem se idom ezzel (es szervizzel) szivni.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#12895) VMatteo


VMatteo
őstag

én csak azt nem értem, hogy 2 böngésző lap és utorrent mellett miért pörög a venti mindig:D ennyire kell a hűtés az i5nek? Ki lehet valahol kapcsolni a dedikált vidikártyát hogy csak az alaplapit használja? kíváncsi lennék úgy milyen. :F

Tisztelet a Gépésznek!

(#12896) Dhampir válasza VMatteo (#12895) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélhetőleg nem tért vissza az ominózus Superfish. :)

Egy gyors ellenőrzés rosszcsontságra.

[ Szerkesztve ]

(#12897) #93794560 válasza VMatteo (#12895) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az eddigi Lenovo gépeimben a BIOS-ban lehetett állítani a VGA működėsét. Valamelyik menüben állítható, hogy csak az integrált menjen (UMA only), vagy működjön a másik is. (Discrete).

[ Szerkesztve ]

(#12898) Lalikiraly válasza maross (#12882) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Sajna én is így jártam a 320 assal
Egy megoldás van rá. A power managementnél átkell állítani a CPU thermal kontrollt passívról aktívra vagy fordítva és akkor állandóan menni fog a venti kisebb fordulaton, az enyém is ezt csinálta meg is szabadultam tőle, mert megőrültem. Sajna ez valami szériahiba a 17 es AMDseknél.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12899) Lalikiraly válasza maross (#12890) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

AMD hiba sajnos, a Lenovo képtelen tisztességes halk hűtést alá rakni... Sajnálom :( Megszoksz vagy megszöksz. Nekem az Inteles olyan szinten néma, hogy az már fáj. 2 óra játék után sem kapcsolt még be a venti. a proci meg 50 fok felett sem járt még. Pentium Silver N5000 4 maggal és 2.7Ghz val.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12900) AMD Power válasza Lalikiraly (#12899) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem az i3 jéghideg és tök halk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.