Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) potag


potag
újonc

Sziasztok. A leecco Le pro3 x720 telefonom men tudom bekapcsolni es tölteni sem. Még sosem volt frissitve ,és men tudom hogy milyen szofver van rajta. A beállitásokban 5.9.023s latható de nem tudom hogy gyári vagy nem. Bekapcsolni csak a bekapcsoló és hangerö gomb eggyüttes nyomásával lehetséges. A messenger használatakor a képernyön pluszban zöld szin is felvillan ami eddig nem volt. És más programoknál is észleltem a zöld szint. Tölteni csak lassan tölt . Köszönöm a segitséget.

(#2302) #13279488 válasza potag (#2301) üzenetére


#13279488
törölt tag

Lehet alaplap haldoklik memória IC vgy, proci

(#2303) potag válasza #13279488 (#2302) üzenetére


potag
újonc

Az akarod mondani hogy elöbb vagy utóbb kukázhatom és kezdjem el az utodját keresni?
A probléma azota is fenáll csak a power és hangerö együttes nyomásával lehet bekepcsolni. a zöld szin per pillanat meg szünt ,de tölteni csak nagyon lassan tölt. több ora kell hogy 50% rol 93% ra töltse.

(#2304) #13279488 válasza potag (#2303) üzenetére


#13279488
törölt tag

Igen ajánlott keresni az útódot mert a lassú töltés akár töltésvezérlő IC hibára is utalhat előbb-utóbb nem is fog tölteni legalábbis a jelekből következtetve,

(#2305) paolinho válasza potag (#2301) üzenetére


paolinho
őstag

Én azt mondom, mielőtt végleg lemondanál róla, érdemes lenne megpróbálni egy rom-cserét rajta. Kezdetnek az Összefoglalóban elég szájbarágósan megtalálod a BB72-féle rom telepítésének leírását, beleértve a bootloader nyitását, és a custom recovery felhelyezését is, amik a rom-csere alaptevékenységei.
Ne félj tőle, menni fog. Csak egy kis időt szánj rá, és meglesz a siker is. Ha szoftveres a gondod, ez megoldja a problémád.
A gyári (kínai,angol) romhoz már régóta nincs frissítés, ráadásul a international a nyelvezete, ergo magyar sincs benne. Hála a lelkes amatőr fejlesztői csapatnak, ez a telefon is egész sok Android rendszert megélt. Én ugyan csak Oreo-ig tesztelgettem, ami remekül muzsikált a telefonon, de ITT pl. lehet már Pie-t is találni rá (mint sok mást is), ha működésre tudod bírni a kicsikét, és nyitott vagy ezekre a rendszerekre.

Szóval ess neki bátran, mert túl jó ez a készülék még a mostani mérce szerint is ahhoz, hogy csak úgy kukába kerüljön! :)

[ Szerkesztve ]

(#2306) #13279488 válasza paolinho (#2305) üzenetére


#13279488
törölt tag

Csak viszont azt is vedd számba lehet akkor fog pont elhalálozni a készülék. Megvan az esélye ennek is. A zöld villogás a kijelzőn,lassú töltés a bekapcsolás nyögvenyelősen müködik. Igaz lehet nem ártana neki egy tisztitás habár nem tudjuk a tisztelt fórum tag hol dolgozik és hogy vigyázz szeretett készülékére.A kijelző zöld vilogás lehet egy esést követően való reagálás a készülék részéről de lehet alaplapi hiba is.

(#2307) paolinho válasza #13279488 (#2306) üzenetére


paolinho
őstag

A rom lecserélése önmagában nem hinném hogy "halálhoz" vezetne. Ha szoftver probléma lenne, ez feltehetőleg megoldja. Ha valóban alaplap gondja lenne, akkor meg ez se nem ront, se nem javít a helyzeten. Legfeljebb felgyorsítja a dolgokat.

(#2308) #13279488 válasza paolinho (#2307) üzenetére


#13279488
törölt tag

Nem mondtam ki halálhoz vezetne de megvan rá az esélye. Viszont tiszta androidon persze minden gyorsabb lesz amig el nem kezded használni. A másik tény ha megnézed azt irja nem tudja be kapcsolni és tölteni sem ha be is kapcsol akkor az emlitett 2 gombos megoldással teheti ezt csak meg. A töltése is kétséges mert ugye lehet ki irja tölti de lehet nem csak ki irja az adott százalékot amit észlel a rendszer ennyi idő alatt ennyinek kéne lennie.Még egy szösszenet és ha pont rom felrakás közben gondol egyet a telefon és kikapcsol hmmm?

ROM cserét illetve annak frissitését csak akkor ajánlanám ha biztos benne vagy ki tudja mérni akku töltöttségét és ha meg van a bzonyos 60% akkor állnék neki.

Lehet csak én dramatizálom túl X év után de lehet nekem lesz igazam de lehet Neked. Meglátjuk ez a fórum tagon múlik belevág és meglátja mi sül ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#2309) potag válasza #13279488 (#2308) üzenetére


potag
újonc

Én sajnos végképp nem értek hozzá ,és A Rom telepitésbem sem vagyok biztos hogy azt én megtudom csinálni. Egyébként konyhán dolgozom ahol szál liszt ,cokor por páratartalom.... nem tudom hogy ez mennyire befolyásolja a teló élettartamát. Egyébként vigyázok rá talán egyszer esett le . De müanyag tok és üvegvédö folia védi ,szoval serülés mentes. Ami érdekes még hogy valemikor ugyan azt a appot nem tölti be amit elötte teljesen normálisan és gyorsan betöltött és kiirja hogynem tud csatlakozni a szerverhez. Ha még is bekövetkezne hogy elhalálozik ,mit ajánlotok helyette? Köszönöm a segitségeteket.

(#2310) #13279488 válasza potag (#2309) üzenetére


#13279488
törölt tag

Hát ezt a pénztárcád haározza meg ja és te :)

(#2311) potag válasza #13279488 (#2308) üzenetére


potag
újonc

Csatlakoztattam a lapzophoz de az nem ismeri fel. Elolvastam az összefoglalót de ez nekem biztos nem fog menni. Azoknak akik rutinbol csinálnak ROM telepitést ez biztos egyszerü de nekem ez magas. Ha valaki megcsinálná nekem az jo lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2312) #13279488 válasza potag (#2311) üzenetére


#13279488
törölt tag

Nem tudom merre vagy ha gondolod keress privátban

(#2313) potag válasza #13279488 (#2312) üzenetére


potag
újonc

Én ausztriában élek , Ugyhogy ez egy kicsit nehézkes. Tudom hogy péntárca függö de egy pár tipust mondhatnál. Árban 200-220 € ig szoktam max elmenni ez is annyiba került. oktoberben megyek haza esetleg akkor . kérdéshogy te hol vagy, meg hogy addig kibirja-e a telo.

(#2314) #13279488 válasza potag (#2313) üzenetére


#13279488
törölt tag

Hát igen itt ez a kérdés a telefon ki birja-e addig mert ugye tőle függ nem tőled :)

(#2315) Zslt5


Zslt5
csendes tag

Sziasztok!
Mikor megnézném előző hívásaim adatait például hány percet beszéltem mindig azt a hibaüzenetet kapom, hogy a névjegy szolgáltatás leállt.
Telómon eredeti bolti rom van (X722-ről van szó). Tud valaki erre megoldást?
Eddig nem volt feltűnő mert kizárólag minden kimenő hívásaimat voipon keresztül intéztem. Mivel itt a digi s hálón belül ingyen megy a hívás a telót is használom kimenő hívásra.
Segítséget előre is köszönöm.

(#2316) #13279488 válasza Zslt5 (#2315) üzenetére


#13279488
törölt tag

Lehet kéne neki egy gyári reset vagy egy rendszer frissítés

(#2317) peestricy


peestricy
csendes újonc

Üdv! Újra megpróbálom hátha valaki tud segíteni.
Mi lehet a baja? Bekapcsoláskor először jó a kép, utána ez a képernyő fogad. Ezután kikapcsol és kéken világít az értesítés led.

[ Szerkesztve ]

(#2318) #13279488 válasza peestricy (#2317) üzenetére


#13279488
törölt tag

Alaplap vgy a
Gpu megadja magát

(#2319) peestricy válasza #13279488 (#2318) üzenetére


peestricy
csendes újonc

Köszönöm,akkor gondolom nem éri meg megcsináltatni.

(#2320) #13279488 válasza peestricy (#2319) üzenetére


#13279488
törölt tag

Igen

(#2321) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok! Tegnap este otg-n keresztül csatlakozva volt egy pendrive a telefonhoz... Közben egy zeneszámot indítottam el, aminek az lett a következménye, hogy a telefon kikapcsolt.....(csak úgy, se kép, se hang...) az akku 18 %on volt előtte, így rádugtam a töltőre és így kapcsoltam vissza....
Miután visszakapcsolt, onnantól nem működik rendesen a telefon... Nem működik az alkalmazás váltó gomb, sem a home gomb.... Világítani világítanak, de nem működnek... A gyors menü szintén elszállt... Teljesen más lehetőségek közül lehet választani, mint amitkorábban beállítottam - és ráadásul le sem gördül, hiába nyomok rá a kis ikonjára, valamint a beállításokat sem érem el innen.... Továbbá amint a fejlesztői menübe lépnék, csak ez a képernyő fogad: "ennek a felhasználónak nincs jogosultsága ezt a menüpontot használnia"

Az értesítések szintén nem látszódnak semmilyen formában.... Hallom, hogy smst, vagy emailt kaptam, de vizuális értesítés csak akkor van, ha az afott alkalmazásba belépek, egyébként a hangjelzésen kívűl más nem utal rá....

Mi lehet a gond?
A telegonon kb. 1 éve bootleggers rom fut, eddig minden gond nélkül....

(#2322) paolinho válasza LantosBerry8 (#2321) üzenetére


paolinho
őstag

Hát ezek a jelek nem túl sok jóról árulkodnak. Személy szerint én még ilyenekkel nem találkoztam, de ha szerencséd van, ez csak szoftveres gebasz. Én is sokat használtam a Bootleggers - t, aztán lévén nem volt semmilyen frissítés hozzá, váltottam egy MoKee - re, amivel egész sokat, és jól futott a teló. Aztán tesztképpen megkapta a Pie-t is.
Ha nem sajnálod vesztegetni rá az időd, tolj fel valami újabb romot szerintem. Kiindulásnak egy próbát megérhet. Hátha elmúlik a bajod is tőle.

(#2323) LantosBerry8 válasza paolinho (#2322) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Végül felraktam a legújabb lineage os- (16.0) a problémák elmúltak vele, csak az akku töltöttség kijelzése eléggé kaotikus... Ezt leszámítva elég jónak tűnik ;)

(#2324) paolinho válasza LantosBerry8 (#2323) üzenetére


paolinho
őstag

Az a helyzet, hogy az akku produktuma nálam úgy általában a Marsmallow után soha nem hozta azt, amit egy 4070 mAh-s akkunak hoznia kellene. De a Bootleggers ehhez képest messze a legjobb volt a custom romok között.

(#2325) tthom válasza paolinho (#2324) üzenetére


tthom
senior tag

Nekem az accubattery 2 év után azt mutatja, hogy 3400 mAh. Szóval lehet, hogy azért érzed gyengébbnek, mert amúgy is csökken a kapacitása.

Szerk: ja, rendeltem rá fekete kijelzőt aliról, így ha sikerül, végre fekete előlapos lesz, amit mindig is szerettem volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#2326) paolinho válasza tthom (#2325) üzenetére


paolinho
őstag

Persze simán benne van a pakliban, hogy az akkumulátor veszít a teljesítményéből. Ami az előlap csere illeti, azt én is megcsináltam kétszer is, viszonylag könnyen is ment, mert nem kell miatta szétszedni a telefont, elég ha csak leveszed a üveget.

(#2327) tthom válasza paolinho (#2326) üzenetére


tthom
senior tag

Van valami trükk, ahol érdemesebb elkezdeni a leszedést? Mármint melegítés után persze.

(#2328) paolinho válasza tthom (#2327) üzenetére


paolinho
őstag

Nincs semmi trükk. Melegítsd körbe, aztán óvatosan valamelyik keskenyebb szélen, vagy sarkon láss neki. Ha cseréled, végül is az sem nagy baj, ha elreped a (régi) screen.

(#2329) tthom válasza paolinho (#2328) üzenetére


tthom
senior tag

Köszönöm. Elsőkörben egyben szeretném leszedni, soha nem lehet tudni alapon, legyen egy tartalék.. Vagy ha netán a kicsi kínai mégse belevalót küld, ahogy láttam, gyártották pár változatban.

(#2330) atee_13


atee_13
őstag

727 el lehet még valami jutni manapság, ha évvégén valamelyik "kínai bazárban" 20-30 ezer köré akciósodna?

(#2331) tthom válasza atee_13 (#2330) üzenetére


tthom
senior tag

Abban nincs b20, nem? Én teljesen jól elvagyok az x722-vel. Néha újra kell indítani, hogy kiürüljön a memória, de egyébként jól megy rajta minden.

(#2332) atee_13 válasza tthom (#2331) üzenetére


atee_13
őstag

B20 nem fontos. Családban van 3 Le 2 is régi a droid de egyébként tök jó kis telók. 2 éve volt valami 80 dolcsi az egyik.

Ahogy nézem ez a 727 erősen kifutó hátha ez is lesz hasonló áron alapon kíváncsiskodnék.

Droidverzió melyik elérhető?

(#2333) tthom válasza atee_13 (#2332) üzenetére


tthom
senior tag

x727-et passz.. Emezt 9es droidig próbáltam, nem volt vele gond, csak azért raktam vissza a majdnem eredetit, mert ennek volt a legjobb hangja. :)

(#2334) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

melyik a legjobb rom most az x720-ra? tudtok segíteni?

(#2335) #13279488 válasza zsolt320i (#2334) üzenetére


#13279488
törölt tag

Attól függ mire akarod használni

(#2336) treklam


treklam
tag

x722-re mokee 9-est vagy 8-ast gondoltam feltenni alap android 6.0.1-re, a leirások alapján jónak tűnik. (a biztonsági hibajavító csomag miatt gondolkodom 2016 aug. jelenleg ami nem kicsit régi meg 1-2 app-ot nem tudok telepiteni android 6-osra)
Valaki felrakta már és ha igen mennyire stabil vagy mik a hibái, vagy a 2 közül melyik javasolt?

(#2337) zsolt320i válasza #13279488 (#2335) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Ezt nem ertem, miert mire lehet? :Y :F

(#2338) zsolt320i válasza LantosBerry8 (#1450) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Melyik partícióra? boot vagy recovery?

(#2339) paolinho válasza zsolt320i (#2338) üzenetére


paolinho
őstag

Ezt hogy érted?
Egyszerűen a teló számítógépen látható gyökérkönyvtárába másold, de én pl inkább pendrivra szoktam tenni mindent, amit a telefonra szeretnék telepíteni. Azt a recovery-ből lehet indítani. Persze a pendrive-on legyen C Type kimenet.

(#2340) zsolt320i válasza paolinho (#2339) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Amikor twrp-t telepítem img. fileból (ami természtesen a gyökér könyvtárba van), telepítéskor megkérdi, hová akarom telíteni:
- boot
- recovery
- system
- stb.
Én recovery-t adtam neki.
Annyira nem értek hozzá, ezek külön létrehozott partíciók, vagy simán egy partíción belüli könyvtárak?
:R
Eredetileg az a bajom, hogy bootleggers rom után szerettem volna visszatenni valamelyik gyári rom-ot mert valamiért a bootleggers nagyon gyorsan lemerítette a telefont.
Viszont 3.3.1-es twrp-vel amikor feltettem a cucco ROM-ját első bootoláskor "encryption problem-et" adott, és nem töltődött be az OS. Azt gondolom, hogy a twrp túl friss és ez okozhatja az encryption problem-et, de sajnos a 3.2 twrp-vel is és a 3.1 twrp-vel is ugyanezeket a hibákat adja telepítés után.
2 dologban kérnék segítséget:
1. mi lehet a gond amiért nem indul el az OS (betöltés közben encryption problem-el megáll)
2. melyik rom a legjobb akku szempontjából? (a gyors merülést okozhatja rossz telepítése, vagy beállítás is?)

Thx!

[ Szerkesztve ]

(#2341) paolinho válasza zsolt320i (#2340) üzenetére


paolinho
őstag

Az a helyzet, hogy most mobílról írok nagyjából emlékezetből, remélem nem hülyeséget.
Szóval én az Összefoglalóban írtak szerint ADB-ből feltenném a BB72-es romot (ez ad egy működő TWRP-t is), amire TWRP recovery alól feltenném a COUCO-féle 29.0.28S VR4-est.
Emlékezetem szerint az elég jó gyári alapokon futó rom.

(#2342) zsolt320i válasza peestricy (#2001) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Ezt nem értem.
Kifejetnéd bővebben mert én is belefutottam ebbe.

(#2343) paolinho válasza paolinho (#2341) üzenetére


paolinho
őstag

Bocsánat, 5.9.028S VR4 ROW CUOCO92 rom-ot szerettem volna írni. Szerintem próbáld ki ezt. Nincs probléma vele, én sokáig ezt használtam probléma mentesen.

(#2344) treklam


treklam
tag

x722-n 20s-es stock rendszerről szeretnék biztonsági mentést késziteni. Jó az ha az összefoglalóban leirt twrp-t felrakom és azzal készitek egy rom mentést és majd ha kell ezzel a twrp-vel visszarakom, vagy a 20s rendszert sem szabad vagy lehet twrpvel felrakni?

(#2345) zsolt320i válasza paolinho (#2343) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:R

(#2346) treklam


treklam
tag

Akkor irok én egy kis tapasztalatot, bár lehet már senki nem olvassa, a legtöbben sztem már uj telefont vettek. Felraktam a mokee pie android 9.0-t x722re az alap eredeti rom-ra. Engem meglepett milyen szépen működik, nagyon jól testreszabható, a legjobban az értesitő led tetszik, nagyon részletesen testreszabható, beállitható a szin, hogy milyen gyorsan villogjon vagy csak világitson. Még csak a 2. nap használom lehet azért ilyen gyors de nagyon pörgős antutu 157 ezer pontot kapott nálam az még elfogadható. Ami nehezebb volt, hogy a telekom alkalmazás nem akart működni mert rootolást jelzett pedig nem is rootoltam, felraktam a legfrissebb magiskot azzal sok olvasgatás után sikerült megoldani: a telekom alkalmazást hide root-olni kellett majd a magisk managert is hide-olni kellett (a progi menüjében átnevezte saját magát), na igy már működik (a banki alkalmazás is). Egy reklámot láttam a mokee progi menüben, meg egy dolgot láttam ahol adományozásért plusz dolgot adnak de eddig nem vészes. Remélem nem jön idővel a még több reklám.
Ma irta nekem hogy frissités tölthető le 700mb, uh, az egész romot egyben tölti? Egyenlőre nem rakom fel, talán később frissítek.

[ Szerkesztve ]

(#2347) zsolt320i válasza treklam (#2346) üzenetére


zsolt320i
senior tag

:R
akku idő milyen?

(#2348) treklam válasza zsolt320i (#2347) üzenetére


treklam
tag

kb ugyanolyan mint az eredeti android 6-os rendszeren, ugynannyit bir. Két kisebb hiba volt: az emailek van hogy több perc mire megjönnek 5-10 perc (de megjön), lehet kell valami prioritást ráadni nemtom. A régi rendszeren kb 20 sec. volt. Ha otg- n pendrivet dugtam rá mindenáron formázni akarta valami hiba miatt de ez azért nem tragédia.

(#2349) treklam


treklam
tag

Azért igy pár nap után már nem olyan jó a mokee 9es, widgetek néha nem frissülnek, gmail van hogy csak fél órával később jön meg.

(#2350) HorgászBácsi


HorgászBácsi
csendes újonc

Hello!

Először is Kellemes ünnepeket!
Olyan kérdésem lenne hogy nekem van egy X722-es telefonom és szeretnék rajta rom ot cserélni, de sajna nem emlékszem már tisztán rá mivel még 2016 elején csináltam a le 2-vel.
https://logout.hu/bejegyzes/tibcsi0407/leeco_le_2_le_2_pro_custom_rom_es_twrp_telepitese.html ez alapján gondolom még mindig megfelelően lehet haladni attól függetlenül hogy már újabb a telefon, de nem tudom honnan és melyik rom-ot kellene leszednem.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Leeco Le Pro 3
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.