Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) fecus válasza honda 1993 (#6350) üzenetére


fecus
őstag

Névlegesen nem, ha macilaci78 adatai helyesek. Sajnos a linkelt oldalon nem adták meg a ledszalag fogyasztását.
Táp: 5A * 12V = 60W < Szalag 14,4W/m * 5m = 72W

A fentiek szerint legalább 6A-es kellene.

Mindezektől függetlenül a kínaiak simán eladtak nekem is 5m RGB szalagot, ilyen táppal és megy. Igaz még csak 1 hete és fényerőszabályzóval ami az esetek nagy részében csökkenti a teljesítményt. Figyelem a táp túlterhelése tüzet okozhat!

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#6352) honda 1993 válasza fecus (#6351) üzenetére


honda 1993
senior tag

Hmmm..
Jo hogy vartam mielott megrendelem..

Akkor viszont ez jo lenne elmeletileg ugye ?

Vagy lehet hogy erdemesebb lenne elore gondolkodni es olyat venni ami alkalmas lesz arra is hogy tobb szalagot mukodtessen ? ( ha esetleg kesobb megegyet ra szeretnek kotni )

Esetleg tudnal linkelni ( az ebayrol) olyat amit jonak talalsz es aminek eleg nagy a teljesitmenye ahoz hogy akar tobb szalagot is elbirjon.

Jelenleg osszesen 3800ft van a szamlamon, ha lehet akkor ennyiert kellene :D

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#6353) fecus válasza honda 1993 (#6352) üzenetére


fecus
őstag

Igen, az jó. Vigyázz amerikai dugóval jön, ha nem írsz nekik külön emailt!

Nincs annyiért. egy, kettő
A több az 2 db 5m-es.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#6354) honda 1993 válasza fecus (#6353) üzenetére


honda 1993
senior tag

Lattam hogy amcsi dugos kabel van hozza, de azt is eszrevettem hogy az csak egy egyszeru tap kabel. ( nekem rengeteg van abbol itthon )
Gondolom kicserelhetem egy EU-s kabelre is, hiszen a masik vege ugyan olyan...Nem ?

"Nincs annyiért. egy, kettő
A több az 2 db 5m-es."
Ezt viszont sajna nem ertem.. "Nincs annyiért" utan rogton ot van 2 db link, ami pont olyan amit kertem :D

Vagy az a ketto sem kepes tobb szalagot uzemeltetni ? :)

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#6355) Met válasza -cobra- (#6347) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6356) fecus válasza honda 1993 (#6354) üzenetére


fecus
őstag

3800-ért nincs. A linkelteknél 12A vagy az felettit kell kiválasztanod. Azok nincsenek 3800-ért.

Idézlek:"Hiaba linkelem be a tapegyseget, sajnos csak ugy latjatok majd ha ti is kikeresitek az "Items" listaban."

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#6357) honda 1993 válasza fecus (#6356) üzenetére


honda 1993
senior tag

Értemy köszönöm akkor még várok egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#6358) macilaci78 válasza honda 1993 (#6357) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Annyi még, hogy amit fecus linkelt, azok ipari tápok. Azért lyukacsos, hogy tudjon szellőzni rendesen, így ne rakd be szűk, zárt helyre. Csavaros sorkapoccsal adsz neki hálózati áramot (fázis, nulla, föld) és ugyanígy adja ki a 12V (fázis, nulla, akár több pár).

Az előre gondolkodás szép dolog, de ha egy tápot nem hajtasz ki rendesen, adott szint alatt "cicereg". Sajnos így csinál a kínai telefontöltőmtől kezdve a ledtápjaimig mindenem. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6359) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!
Gyors kérdés.
5730 vagy 5050 led szalag ad nagyobb fényerőt? Árban az 5050 drágább, de én úgy tudtam, hogy az a gyengébb...

(#6360) macilaci78 válasza szabifotos (#6359) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az 5730 az 5630 (Samsung) koppintása. Az 5050-el közel azonos fényereje van a gyakorlatban.
Én 5050-et venném, mert már régóta van a piacon és kiforrta magát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6361) honda 1993 válasza macilaci78 (#6358) üzenetére


honda 1993
senior tag

Koszonom a hosszu es kimerito valaszt, kozben sikerult talalnom egy tapegyseget az egyik rokonomnal aki odaadja, sot meg a forrasztasban is tud segiteni. :K

XD alias IKSZDé

(#6362) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Buta kérdésem lesz készüljetek fel!

Lenne egy led szalagom aminek az áramfogyasztása árammérővel mérve 37 watt,ehhez vettem egy 6A műanyag házas tápegységet.
Ez mellett közvetlenül vagy egy másik szalag ami 20 wattot fogyaszt ehhez egy itthon talált régi /német/
tápegységgel hajtok. 2.2A

Tegnap széthúztam az egymás mellett lévő tápegységeket és véletlen fordítva lett összekötve.

A 36 wattot fogyasztó szalag kapta meg a 2.2A Német tápegységet.
Ezt ma vettem észre és gyorsan széthúztam a csatlakozót,de előtte lemértem ugyanúgy 36 watt volt a fogyasztás és ami a legérdekesebb , hogy pont ugyanannyira volt csak langyos mint a túlméretezett táppal.

Ezt fogy lehet?

Az ok , hogy a 2.2A-es táppal rövid ideig működik a szalag rövid ideig,de egy idő után nem kellene tűzforrónak lenni?
Kb 15-20 órát működhetett.

(#6363) bogyo74 válasza Silentfrog (#6362) üzenetére


bogyo74
tag

Tippek:

Árammérővel a táp felvett fogyasztását mérted, nem a szalagét.
A szalag nem 36W-ot fogyaszt, hanem jóval kevesebbet. Ha 2.2A-t tud a táp 12V-on, az 26,4W. Ha a LED szalagod 36 helyett csak 26-ot vesz fel, már nincs gond.

Az én szalagom esetében bepánikoltam, mert a 3m szalagnak bőven 1A felett kellett volna felvennie specifikáció szerint, de figyelmetlenségből 1A-es tápot vettem. Lemértem a LED szalag fogyasztását, és 1A alatt volt.

Szumma: a LED szalag fogyasztását a táp és a szalag között mérd le, ebből megkapod, mekkora tápra van szükséged.

Bogyó

(#6364) Silentfrog válasza bogyo74 (#6363) üzenetére


Silentfrog
veterán

Két szalag van egybekötve egy méter 3014/204 20 watt/méter és szintén egy méter 5050/60 as ami 14,4 watt/ méter fogyasztású a gyári specifikáció alapján.

(#6365) bogyo74 válasza Silentfrog (#6364) üzenetére


bogyo74
tag

Ez összesen elméletileg 34,4W. Ha az van, ami nálam, akkor ez valójában sokkal kevesebb. Meg tudod mérni multiméterrel a valós felvett áramot a táp és a szalag között?

Bogyó

(#6366) Silentfrog válasza bogyo74 (#6365) üzenetére


Silentfrog
veterán

Sajnos nem ehhez nem értek! :B

(#6367) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Egy 10 A-es tápról akarok meghajtani 1,6 és 2,2 m szalagot.
Eredetileg úgy gondoltam, hogy a 2,2-es kapja a betápot, majd összekötve az 1,6-ossal, annak a végén újra táp. Viszont időközben kiderült, hogy a kábelezést nem tudom szépen elrejteni, így mindkettő külön kapna tápot és nem is lennének összekötve.
Kérdés, hogy a táp két 12 V-os kimenetéről külön meghajtva felkapcsolásnál lesz-e vmi késés a hosszabb szalag esetén a rövidebbhez képest?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6368) macilaci78 válasza fi:zi'k (#6367) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valószínűleg, de nem a ledszalag hossza, hanem a vezetéké mondja majd meg. Kösd be őket optimális vezetékhosszal és próbáld ki. Ha zavaró a késés, akkor a rövidebb szalagba toldj bele brahiba annyit, hogy egyforma legyen a hosszabbal.

Nálunk a boltban 5 db 10 A-es trafóra van kötve kb 50 méter ledszalag, mindez egy kapcsolóra. Lehet látni az egyes szakaszok közti késést, pedig a trafó és szalag közti vezeték 1-2 méter, de a hálózati áramnak is kell idő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6369) fi:zi'k válasza macilaci78 (#6368) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ok, kezdetnek próbálkozok a 2,2-esnél 10 cm-rel rövidebb vezetékkel.

(#6370) PHM
Nem is a táp, hanem az eltérő szalag hossz miatt számítok eltérésre.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6370) PHM válasza macilaci78 (#6368) üzenetére


PHM
addikt

A különbséget a kapcsoló üzemű tápok eltérő feléledési ideje okozza.
Ilyen távolságoknál a vezetékhossz nem okoz késleltetést.

(#6367) fi:zi'k:
Kösd be a szalagokat nyugodtan, nem lesz köztük késleltetés.
Annál is inkább, mert a 12V-os táp 2 kimenete valójában 1,
csupán a sorkapcsok vannak megduplázva.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#6371) -cobra- válasza macilaci78 (#6327) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Köszi, megrendeltem a cuccokat. Még egy kérdés, a 2,5 méteres darabot két oldalról tápláljam majd be, vagy elég egy oldalról?

[ Szerkesztve ]

(#6372) macilaci78 válasza -cobra- (#6371) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elégnek kell lennie az egyik oldalon is. 8-10 méternél már számít.

(Egy 5 méterest is ha visszakanyarintasz, belefájul a fejed, mire biztos leszel abban, hogy eltérés van.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6373)



addikt

Sziasztok! Lenne pár gyors ledes kérdésem.

1. Bármilyen 12V-os ledet lehet dimmelni? Vagy van valami, amire oda kell figyelni?

2. Ha dimmelem, akkor a fogyasztás és a fényerő arányosan változik? Pl 50% fényerőnél 50% lesz a fogyasztás, vagy ez nem ilyen lineáris?

3. Tápnak vagy lednek lesz attól bámi baja, ha mondjuk tartósan 20% körő ledimmilve használom a szalagot, és csak néha tekerem fel?

+extra kérdés, 5050 vagy 5730? Speckók alapján utóbbi jobban tűnik, azok eléggé hihetetlenek, szóval érdekelne, hogy a gyakorlatban mi az igaz belőlük, ha valakinek esetleg már van bő személyes tapasztalata mindkét szalaggal.
Fényerőben mindkettő elég lenne nekem, fontosabb a hatékonyság (W/lumen), és színhőmérséklet (ha van különbség).

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6374) macilaci78 válasza (#6373) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1. nem tudom, de a ledszalagokat lehet dimmelni
2. nem lineáris
3. nem lesz baja, csak a táp legyen elég a 100% fényerőhöz, ha fel akarod tekerni.
+ 5050 kiforrott technika, több éves. Az 5730 a drága Samsung 5630 koppintása. A gyakorlatban kicsi különbség van az 5050-nel összevetve, az 5630-nak meg kb a felét tudja. Színhőmérséklet mindkettő adott, több típus van. (Cold White, Natural White, Warm White)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6375) válasza macilaci78 (#6374) üzenetére



addikt

köszi szépen

a nem lineárisról lehet többet tudni? van rá valamiféle hüvelyujj szabály? Pl fele fogyasztásnál a fényerő csak negyede, vagy ilyesmi?

a tápnál olyasmire is gondoltam, hogy alacsony terhelésen cicereghet stb, ezt el lehet kerülni valahogy?

igen, azt tudom, hogy minegyikből van warm whitem, úgy értettem, hogy ha pl egymás mellé teszünk egy 5050 meg egy 5730 warm whiteot, akkor azoknál van-e különbség?

közben nézegettem konkrét szalagokat és pl 5050 60/m szalagból látok olyanokat, ahol 14W fogyasztás és 8-900 lumen fényerőt írnak. Illetve olyat is láttam, ami szintén 5050 60/m, de 8W fogyasztást és 5-600l fényerőt ír. Ez két különböző fajta vagy a szalag ugyanaz csak a speckókkal játszanak?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6376) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Van bevált ebayes eladó led szalag kapcsán?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6377) Pogifej


Pogifej
csendes tag

Sziasztok!

Híradásipari technikus vagyok és szeretnék segíteni a tapasztalatommal nektek, mert sajnos a kereskedők eladnak mindent és a gyártók meg lehazudják a csillagokat az égről, ezért lehet olvasni annyi csalódott kommentelőt itt és más topikokban is. Ledszalagot és E27-es ledlámpát is használok gondom nem volt velük, igaz olyan helyről vásároltam és nem is olcsón ahol megmérik minden általuk forgalmazott termék paramétereit. Szóval ha tanácstalanok vagytok kérdezzetek és megpróbálok hasznos tanácsokkal szolgálni, megoldást keresni stb. Pl.: Fehérvár környékén ha van itt közületek valaki akinek elromlott ledes cucca, elmegyek érte és megpróbálom megtalálni a hibáját, ha érdemes akkor meg is javítom. Nem akarok meggazdagodni, csupán szeretném a lelkivilágukat közelebbről megismerni és mivel az általam vásárolt portékák még nem romlottak el, így nem kerültem abba a helyzetbe, hogy szétberheljek egyet. Anno a kompakt fénycsöveket jó százalékban javítottam és használhatóak voltam amíg maga a fénycső bírta.
Nem akarok okoskodni, ha van kérdés szívesen válaszolok, addig is megfontolt tervezést és óvatos vásárlást kívánok nektek!

Üdv, Pogifej.

(#6378) Laza... válasza Pogifej (#6377) üzenetére


Laza...
addikt

Én meg Kovács Józsi (kisipari homokdobáló) vagyok, sokat olvasok, tudok forrasztani, van egy multiméterem. Ezek pont elegendőek minden probléma elhárításához

Never give up!

(#6379) macilaci78 válasza Pogifej (#6377) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Olvasd rendszeresen a topikot és a jövőben privátban ajánlgasd az ellenszolgáltatást igénylő szolgálataidat.
Minden más elfér a nagyérdemű előtt. Akár ingyen fogadsz tönkrement fényforrásokat pusztán a kíváncsiságod, tudásszomjad kielégítésére. Mehet akár aláírásba is az adatlapod szerkesztésénél.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6380) Pogifej válasza macilaci78 (#6379) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Rendben hibáztam elnézést érte. Nem akartam pénzt kérni a javításér csak a kíváncsiság és a segítőkészség, de kimentem a divatból, sebaj már itt sem vagyok.

(#6381) fi:zi'k válasza Pogifej (#6380) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Teljesen normálisan válaszolt a kolléga, nem kell egyből a sértődöttet játszani. :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6382) kelly7


kelly7
aktív tag

Vettem egy ipari tápot, de cicereg ha áram alá helyezem, még üresen is. Terhelten meg még jobban. Kuka?
Illetve vettem M-Light 4 zóna vezérlőt. Két zónát akarok rá tanítani, de az istennek sem sikerül. Elméletileg 3 sec-ig nyomni kell az adott zóna gombját, de ez nem reagált. Egyiket valahogy össze vissza nyomkodva sikerült be állítanom, de a másikat az istennek sem. Én csinálok valamit rosszul?

(#6383) macilaci78 válasza kelly7 (#6382) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Serceg ott mind terheletlenül. Az újdonság, hogy terhelve jobban. Szaga nincs?
Vidd vissza, vagy case indítása az eladónál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6384) macilaci78 válasza Pogifej (#6380) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Maradj és tanulj, taníts. :K
A többire más keretek közt ad lehetőséget a fórum.

Lesz itt olyan kérdés is, ami jobban szakmádba vág. Például hogyan lehet megcsinálni, hogy több darab rádiós vezérlőt külön-külön lehessen vezérelni? Ezek sajna ugyanazon a frekvencián működnek. Nyilván az adón és a vevőn is cserélni kell 1-1 alkatrészt. Mit, hogyan?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6385) kelly7 válasza macilaci78 (#6383) üzenetére


kelly7
aktív tag

Szaga az nincs de kuka lesz szerintem. Míg tesztelem az álmenyót addig jó lesz. Mi-Light vezérlőt meg oldottam. Nem 3 másodpercig kell nyomni, hanem 3 másodpercen belül. :)

(#6386) macilaci78 válasza kelly7 (#6385) üzenetére


macilaci78
nagyúr

10 A-es iparim van kettő is. Ha ki van terhelve, nem cicereg. Inkább kölcsön adom, minthogy elpukkanjon az, ami Nálad van.

Van egy rossz is, amiről kiderült, hogy füsttel működik. Van még benne füst, szóval még működik, de ha kb 3A-ig terhelem, akkor már kommunikál az indiánokkal. Egy valami valszeg zárlatos benne és egy másik olvadó biztosíték oldódik benne. Kísérletezni jó lesz, ha elkezdem a villanykart.

Cicergésről én is kérdezősködtem amúgy itt a topikban, azt válaszolták, hogy ragasztóágyba kell rakni a tekercset. Szakértelem kell hozzá, hogy melyiket és úgy, hogy ne melegedjen túl. De növekvő terhelésre csitulnia kellene, legalábbis a névleges teljesítményig.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6387) Pogifej válasza macilaci78 (#6384) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Adó és vevő oldali quartz-ot kell cserélni, pl. ha 2 rc és 2 vezérlőd van amik veszik egymás jelét. CB-s időkből rémlik, hogy vannak adó és vevőoldali párok már ami a frekvenciájukat illeti. Ha egy rc-vel kellene több vagy több zónás vezérlőt irányítani ahhoz olyan univerzális rc kell amit software-sen és hardware-sen is felkészítettek erre.
Tekercs cicergést én nitrofestékben impregnálással szüntettem meg egy saját készítésű fazékmagos trafó esetében, a régi tévémben pedig az akrilán lakk spray volt hatásos, de ezen eljárásokhoz ajánlott kiszerelni a tekercset.

[ Szerkesztve ]

(#6388) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Ilyen 7020-as aluban lévő ledhez a képen is látható sarokelemeket lehet kapni valahol? Fél órája túrom a netet, de nem találkoztam vele.

(#6389) macilaci78 válasza flegga92 (#6388) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én mondjuk simán egy szegmenssel rövidebbre venném a ledet és gérbe vágnám a sínt. A képeken úgy látszik, a sarokelemnél nincs világítás.
Tovább megyek: az értékesített termék hátulja öntapadós és ez egy különálló alu profil aljára van ragasztva, ami a falra van erősítve. Ehhez a profilhoz van gyártva a sarokelem.

Akár egy ilyen profil is jó lehet Neked, csak ne a ferde, hanem a vízszintes oldalra ragaszd a szalagot. Vagy egy U profil lefelé irányítva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6390)



addikt

Mivel rögzíthetem hatékonyan egy alucsíkra a ledszalagot? Tudom, hogy öntapadós, de mindegyikhez írják, hogy azon felül egyéb rögzítés is szükséges, de sehol nem adnak tippet, hogy ezt mivel lenne praktikus megoldani.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6391) flegga92 válasza macilaci78 (#6389) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszönöm a segítséget!

(#6392) Morris válasza (#6390) üzenetére


Morris
veterán

Felhelyezés előtt töröld át a sínt tiszta alkohollal. Ez leszedi a szennyeződéseket és a zsírt. Aztán mehet fel a szalag. Fenn fog maradni.

(#6393) Silentfrog válasza (#6390) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én akvárium fölé raktam nagyon melegedős szalagokat aluprofilra.Fbs-sel kentem be a szalagok alját vékonyan mert féltem, hogy nem tart eléggé a szalagra rávitt ragasztó.és beleesik a vízbe a ledszalag.
Nagyon szépen átmegy a hő az fém profilra.
Egyszer már le kellett szedni és könnyen le is jött és újra ezzel a módszerrel ragasztottam vissza.

[ Szerkesztve ]

(#6394) macilaci78 válasza (#6390) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerelőragasztó, vagy a profilhoz járó műanyag búra is hatékonyan ott tartja. ;]
Nem lehet, hogy a szükséges egyéb rögzítés alatt az aluprofil rögzítését értik?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6395) Morris válasza macilaci78 (#6394) üzenetére


Morris
veterán

Én az aluprofilt Mester szerelőragasztóval ragasztottam fel. Jó cucc! :K

(#6396) válasza macilaci78 (#6394) üzenetére



addikt

Nem gyári aluporfilba tenném, csak egy egyszerű sima alu lapra. Ragasztótól csak amiatt félek picit, hogy nem tudom mennyire gátolja a hőátadást a led és a fém között.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#6397) macilaci78 válasza (#6396) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem lesz gondja a hővel. Az hamarabb fog előfordulni, hogy a ragasztó lágyul meg a hőtől és elengedi a ledet.
Amikor a ragasztót veszed, beszélj az eladóval, mire akarod használni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6398) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

A 120-as 2835-nek mennyi a méterenkénti teljesítmény igénye?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6399) Pr3no


Pr3no
tag

Hali, két kérdésem lenne:

1) meghalt pár halogén izzóm, és most LED izzók vásárlásán gondolkodom. Még nagyon új nekem ez az egész, nem volt LED-es izzóm, mindig azt hittem elég drágák, de találtam már ilyen 1000 forint körül is, pl. ezt: https://www.pcx.hu/termek/philips-e14-2w-p35-cl40-energiatakar-kos-led-izz--071181

Olcsó húsnak híg a leve, vagy a dolgát ez is tudja már rendesen? Illetve egy 15-20 m^2-es szobába 3-4-5 vagy hány darab csinálna elég nagy fényt?

2) Rendeltem ebay-ről két LED szalagot, egy színeset meg egy csak fehéret. A színes nagyon jó, viszont a fehér valahogy így néz ki: http://i.imgur.com/DdqfC12.jpg

Ehhez van egy AC/DC adapter, de az ugye valahogy így néz ki: http://www.circuittest.com/Media/400/RP-6500.JPG

Mégis hogy kéne a kettőt összekötnöm, mi kell még hozzá?

(#6400) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Kültéri közlekedő megvilágításához LED-es, mozgásérzékelős reflektorokban gondolkodunk. 20...30W kialakításúak megfelelőnek tűnnek számunkra.

Hol, merre, milyet érdemes nézni?

emag-on most épp akcióznak, de a normál ár elég érdekesnek tűnik, így azért nem ugranánk egyből fejest az ajánlatukba [link]

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.