Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) _Petya_ válasza Silentfrog (#6949) üzenetére


_Petya_
őstag

Mi a baj a V-TAC márkával, és melyik az a szegedi bolt amire gondolsz? Csak mert ha Rigó és Zoltán utca sarkára gondolsz, akkor én is beszállok egy gyufával. Sőt, én hozom a benzint is! :D

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#6952) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Fürdőszobába a tükrös polc felé szeretnék ledes megvilágítást rakni (főleg borotválkozás céljából).
A bútorlap tetejére vizszintesen célszerű felrögzíteni a lámpát, és az alábbiakat találtam, amik tetszenek:
Panlux bl0801-t led fali lámpa
Eglo 92095
Eglo 91366

Anyagilag nem szeretnék 6-7ezer felé menni, létezik valami alternatíva ennyiért?
üdv, Peti

[ Szerkesztve ]

(#6953) Ance válasza tpeter77 (#6952) üzenetére


Ance
őstag

Az általad írt árból Max. ledszalag jön ki egy táppal, nem hiába kerülnek a lámpák ennyibe. Viszont egy jó szalaggal erős világítása lesz és táp sem kell hozzá túl nagy, mert nem lesz hosszú a szalag.

(#6954) Silentfrog válasza _Petya_ (#6951) üzenetére


Silentfrog
veterán

Magával a V-Tac márkával csak annyi, hogy 10-ből 9 termékük nem bírta ki a garancia idejét,de azon kívül minden ok velük! :)

Nekem a Szilléri sarkán lévő bolttal van bajom, vagyis azokkal az az eladókkal akik ott vannak.
Bár már leírtam egyszer ,de leírom megint a rövid változatot.

Rendelem pár méter 5630/60-at,de nem ennyiért hanem 2000ft/m körüli áron .

Kaptam helyette ilyet

Amikor reklamáltam, hogy ez nem az sőt ez annyit ér mint halottnak a beöntés még ők hepciáskodtak.

Írtam nekik, hogy vagy írják át a specifikációt vagy vegyék le az oldalukról, mert így átejtik az embereket.
A válasz az volt, hogy rengeteget eladtak már de csak én reklamáltam eddig. Pedig a fényerő még a fele sincs,nem is értem, hogy eddig hogy nem vette ezt észre senki.

Egyébként ott vettem ahol te mondod, egy cég,de a Szillélire vittem vissza.

Egy két kőrt lefutottam velük, ne hasztalan, úgy volt, hogy a fogy. védelemhez megyek,de inkább mindenhol szórom az igét, hogy tőlük nem szabad vásárolni. Ha 10 embert lebeszélek akkor már megérte. Aki a webshopból rendel 5630-as szalagot és 5730-at kap az hogyan küldi vissza , hogy ne bukjon vele azt nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#6955) Dluinet válasza Silentfrog (#6954) üzenetére


Dluinet
nagyúr

5630-as csak samsung lehet, a többi nem az

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6956) Silentfrog válasza Dluinet (#6955) üzenetére


Silentfrog
veterán

Így van, jeleztem is ezt nekik.
Ráadásul volt nekik a képen látható 5730 is de , hogy mindenki a fényerőt keresi így átjavították a divatos 5630-ra és ugyanúgy árulják az 5730-at. Mi ez ha nem a vevő szándékos megtévesztése.

A kereső még mindig kiadja az oldalukat ha a V-TAC 5730-ra keres rá az ember.

(#6957) _Petya_


_Petya_
őstag

Én anno IP44 es fürdőszobai lámpába kerestem GU10-es halogént. A foglalat hátulról zárt, így csak olyan LED lámpa jó bele, aminek azonos a hátsó tükör görbülete a halogénnel. Vettem egyet, azt mondták ez istenbizony ugyanolyan görbületű mint a halogén, de próbáljam meg, és ha mégsem, akkor másnap visszaveszik.

Kipróbáltam, persze nem stimmelt, viszem vissza, a másik eladó nem tudott róla, hogy megbeszéltük hogy visszaviszem ha nem jó, és elkezdte a "fényforrást-nem-cserélünk" című mantrát. Meg állítólag akitől vettem, az csak tanuló, vagy kisegítő, vagy nem tudom micsoda...

Aztán nagy dirrel-durral visszavették, de végig azt játszotta a nő, hogy ő most mekkora szívességet tesz nekem. Akkoriban vettem lakást, mindenhol LED-esítettem azóta, így aztán helyettük ANRO-ék jártak jól velem, mert ott vettem az összes LED fényforrást. Ja, és ők természetesen képesek voltak olyan GU10-et ajánlani, mi tényleg pont akkora mint a halogén. Nekem végülis mindegy... így próbálja az ember a helyi üzleteket támogatni :(((

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#6958) Ance


Ance
őstag

Még mindig a felszerelt ledsorral kapcsolatban lenne kérdésem.

Minden tökéletesen működik, ma viszont leellenőriztem fényképezőgéppel az esetleges villogást. Egy színnél villog, a többinél nem. Pontosan ugyanilyen az RF controller és a távirányító, mint a képen. A narancssárga fénynél villog a fényképezőgép képernyője, a többinél nem. Ez a fényképezőgép hibája, vagy esetleg az a színbeállítás villogós?

Azt is észrevettem, hogy az első teszteléskor valahogy más volt a színárnyalat, amit kiadott a szalag, mint most. Persze akkor még a földön feküdt, most meg be van szerelve a helyére, de annyira nem változtat szerintem ez rajta. Ez lehetséges?

Másik kérdés, hogy tud-e valaki forrást lehetőleg Magyarországon, ahol csak távirányítót lehet kapni? Mert láttam olyanokat, amiken több szín van, illetőleg az alapszínek állíthatók külön. Itt van a controller pontos leírása, ha számít, hogy melyikhez kell.

Előre is köszi!

(#6959) Met válasza _Petya_ (#6957) üzenetére


Met
nagyúr

Melyik az amelyik pont akkora?
Én is ezzel szívtam és végül GU10-E14 átalakítóval oldottam meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6960) _Petya_ válasza Met (#6959) üzenetére


_Petya_
őstag

Azt el is felejtettem írni, hogy mégegy szempont volt, hogy ugyanolyan lapos is legyen az eleje, mint a halogén izzó, mert az IP44-es lámpámban az izzó előtt is van egy üveg. Ha kiáll valami a LED lámpából (lencse, LED, stb.) akkor nem megy rá.

Ami végül bejött, azok az olyan LED-ek, aminek üveg a búrája, pl ez itt.

Egyébként ANRO-ék felismerték a problémát és az igényt, az ilyen LED-ekhez mindig oda is írják:

"A halogén fényforrásokkal tökéletesen megegyező méretben, lapos üveg előlappal, így minden GU10 foglalatú lámpatestbe biztosan belehelyezhető."

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#6961) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Kisebb COB LED panelt lehet elemről hajtani?
Max 3W-osat szeretnék 9V elemről használni.
Rövid időre lenne csak bekapcsolva.

Valamint ezek a LED panelek közelről nézve homogén fényt adnak, vagy a LED-eknél fényesebb folt látszik?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6962) macilaci78 válasza radi8tor (#6961) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én 9,6 V @ 3,3 Ah Ni-Mh akkuról hajtottam 12 V RGB ledszalagot.
A 9 V direktbe lehet, kevés lesz, de vannak 6-24 V inputtal és 12 V outputtal rendelkező vezérlők, ha egy ilyet beletolsz a rendszerbe, szerintem nincs akadálya.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6963) radi8tor válasza macilaci78 (#6962) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Láttam olyan LED panelt, aminél 9-12V-ot írtak.
Ott jónak kéne lennie a 9V-os elemnek, nem?

Vezérlőt már nem akarnék a dologba bevonni a kis hely miatt.

⭐ Stella

(#6964) macilaci78 válasza radi8tor (#6963) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Persze, 9V DC-t feltételezve. :)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6965) Patics válasza Ance (#6950) üzenetére


Patics
tag

A ledszalagokat 2.5 méterenként meg kell táplálni, így a 12 métert min. 4 helyen... de inkább 5.

Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

(#6966) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok.

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#6967) lorcsi


lorcsi
veterán

szerintetek iylen spot izzót honnan lehet?



voltam már pár boltban..de csak kör alakút tudtak :(

(#6968) macilaci78 válasza lorcsi (#6967) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez hasonlít. Van halogénben is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6969) Silentfrog


Silentfrog
veterán

"T@csko" boltból szereztem ezt nagyon olcsón, tápegység,de szivargyújtó a vége. 12V 5A

Biztos ami biztos megkérdezem tőletek is. Ha levágom a szivargyújó részét és a megfelelő polaritással összekötöm a led szalaggal akkor ez ugye teljes ugyanaz, mind ha egy ledhez gyártott tápegység lenne?
5000 ről volt sorvégi akcióban beakciózva 1200 forintra 2 év garival. Nem tudtam ott hagyni. :)

[ Szerkesztve ]

(#6970) macilaci78 válasza Silentfrog (#6969) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Miért ne? :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6971) Silentfrog válasza macilaci78 (#6970) üzenetére


Silentfrog
veterán

Szuper! Ha lett volna több megvettem volna mindet! :)

Köszi a segítséget! :R

(#6972) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok,

konyhába szeretnék ledszallagot és mivel még soha nem csináltam ilyet kis megerősítésre / tanácsra van szükségem... Két szallagot néztem ki szerintetek melyik lenne a jobb számomra... mivel konyhába akarom rakni gondoltam nem árt ha víz / pára álló ...

egyik: [link]
másik: [link]

ha van erre jobb / ajánlottabb ledszallag akkor azt is szívesen fogadom :)

illetve hogy lehet / ajánlott ezeket a szallagokat felszerelni, hogy esztétikusak / időtállóak legyenek?

Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Roland

(#6973) radi8tor válasza Rolly (#6972) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Felszerelésre: fém sínbe, átlátszó fedéllel.
Ha csak simán öntapadóval rakod fel az pár hónap után leválik.

⭐ Stella

(#6974) macilaci78 válasza Rolly (#6972) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szia! :)

Érdemes elmenni egy Praktikerbe például, hogy lásd a különbséget a különböző színhőmérsékletek között. Cool White-ot semmi esetre sem raknék konyhába, inkább NW, vagy WW. RGB nem jó, mert a fehér színt kikeveri, így az ilyen halovány lesz.

Az öntapadós rögzítés valóban nem járja, mert a pára, gőz hatására rövid idő alatt lejön. Alusín helyett szilikonos rögzítők is használhatóak mondjuk 20 centinként.

Jobban jársz a waterproof verzióval, sima felület, könnyebb tisztítani. Vagy a hagyományosat egy jól tisztítható profilba rakod.

Az alu profil funkciója túl azon, hogy jól tartja a szalagot, hogy hűti is azt.

Ha a profilok nem tetszenek, van hagyományosabb vékony neoncsöves kialakítás: maga a neoncső egy ledszalag üveghengerben, hagyományos foglalattal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6975) Rolly válasza radi8tor (#6973) üzenetére


Rolly
veterán

ilyen sínt hol lehet venni? és ragasztani kell vagy felfúrni?

(#6976) macilaci78 válasza Rolly (#6975) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fúrd...
Budapesti leddiszkont például. 2 méteres szálakban adják, több féle profil és búra van.
Ha lehet, akkor a felső szekrény aljára a faltól kb 15-20 centire rögzítsd fel, így a fény szépen bevilágítja a pultot, de az asztalnál ülve nem fog vakítani.

Anro is ajánlott, de nem pesti.

Google a barátod, ma már sok pesti üzlet foglalkozik vele.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6977) Atomgeszi válasza macilaci78 (#6974) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hali!
"Alusín helyett szilikonos rögzítők is használhatóak mondjuk 20 centinként."
Erre gondolsz?
Most Én is akarok a konyhába a plafon közepére egy 2 méter széles szalagot. Próbáltam egy sima fehér 3528as szalagot.. Szép fényt adott, de lehetne kicsit erősebb. 5630-as fehér színe mennyire közelíti meg a 3528 fehérjét? Mert ilyen Kelvin pont jó lenne, de így sajnos gyengusz.

(#6978) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#6977) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Megint elfelejtettem, hogy az 5630-as a Samsungé. :D Akkor tehát az annak megfelelő kínai változaté.
5630 3528 :R

(#6979) macilaci78 válasza Atomgeszi (#6977) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, erre a rögzítőre gondoltam. :) Annyi, hogy a kép alapján itt nem vízálló ledszalagot rögzítenek vele, így lógós lehet. A szilikonba ágyazott szalag vastagabb.

Fehér és fehér közt van különbség. A melegfehér mindenütt hasonló, a hidegfehér is...
A kínai 5630 lehet, köszönőviszonyban sincs a Samsungéval, csak az adatlapja szerint lesz az adott tartományban. Ha a 3528 majdnem megfelel, akkor vedd a bevált 5050-et.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6980) Atomgeszi válasza macilaci78 (#6979) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát úgy néz ki ezt a rögzítési módot is el kell vetnem. Ez már nagyon látszódna, amúgy is a szalag is látszódni fog ahogy fut a plafonon. Marad a sima ragasztás fbs ragasztóval :D
Még egy másik ötletem az a beltéri hungarocell diszlec stukko. Abból van plafonos verzió, és középen van benne egy nút amibe szépen belefekudne a szalag. Elől(mármint ami látszik majd lentről) meg a ledeknel kilyukasztom a stukkot és akkor át fog világítani rajta. Csak a melegedés kérdés, de hát nem terveztem maxon járatni.
5050 cool whiteja megegyezik a 3528asaval? Már csak az a baj, hogy 5050bol nem találok ilyen jó áron, mint ezek a szalagok :( 2 méter elmegy 2A taprol nem? Annyi csak, hogy ez már a konhyapult fölé rögzített szalagos taprol menne, de az kb 75% fenyeron megy, szóval az jó, ha 0,5A. Marad 1,5.

(#6981) macilaci78 válasza Atomgeszi (#6980) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A ledszalagok többségének hátulja öntapadós. Hogy ehhez mennyire ragad bármilyen pacsmag, azt nem tudom. Alkohollal, vagy valamivel érdemes letörölni róla.

A 3528/60-as szalag 4,8 W/fm-t fogyaszt, az 5050/60-as pedig 14,8 W/fm-t.
2 méteren közel 30 W, 2,5 A a névleges fogyasztása, 75%-on járatod, 20% elmegy a hőre... 2,22 A lesz a 2 méteres 5050/60-as led névleges fogyasztása (, amit persze lehet, az életben el nem fog érni, de az ördögnek sem véletlenül annyira karikás a szeme :)) ).

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6982) Met válasza Met (#6883) üzenetére


Met
nagyúr

Rendeltem 2 ilyen égőt a korábbi kommentem képen látható lámpába.
Ha benne van mindkét led akkor alig világítanak, 1 led + 1 normál égő kombinációval, olyan fényereje van a lednek mint a hagyományosnak.
Ezt most hogy :F

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6983) Met válasza Met (#6982) üzenetére


Met
nagyúr

Most nézem hogy kialszik az egyik led dióda (vagy mi a hivatalos neve)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6984) Kernel válasza Met (#6982) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha nem vasmagos trafó van benne, hanem elektronikus megoldás (ami a könnyebb súlyáról is felismerhető), az reagálhat így, hogy túl alacsony terhelésnél nem működik rendesen, de itt nem is csak erről van szó.

A LED, amit vettél, AC-kivitelű, látszik rajta az egyenirányító híd. Az elektronikus trafó is AC-t ad le, viszont más jellegű terhelést képvisel egy izzólámpa, és más egy ilyen LED.

3 LED van sorba kötve egy ellenállással, négy ilyen soros tag párhuzamosan megy a 12 V-ra. Eddig hasonló az elrendezés a LED-szalagokhoz. Csak itt egy Graetz-hídon keresztül AC-t kap.

Három ilyen soros LED kb. 8-9 V körül kezd nyitni, ezután az ellenállás által korlátozott áram folyik. A Graetz-hídon is esik, minden félperiódusban kb. 2 x 0,7 V. Talán 10-11 V körül kezd áramot felvenni az egész.

Az elektronikus trafó által biztosított jelalak gyakorlatilag 100 Hz-en modulált kapcsolófrekvencia, nagyjából a hálózati szinusz hullámzását követi, az ábrán látható módon:

Erre a kimenőjelre az izzólámpa folyamatos terhelést képez, már a nullátmenettől.

Ez a fajta LED viszont (nem égő, a gázégő tud égni, meg a tábortűz) csak 10-11 V körül kezd beterhelni, addig semmi, így minden további nélkül megzavarhatja az áramkör működését.

Mivel a klasszikus trafós megoldásánál ilyen effekt elképzelhetetlen, így adódik a megfejtés.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6985) Atomgeszi válasza macilaci78 (#6981) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Jah igen tudom, de valamelyiket technokol rapiddal ragasztottam és meglepő de még mindig fent van.
Van itthon még egy 2 A tápom, nemtudom, most nem akartam költeni tápra. Mondjuk találnék ilyen jó áron, mint fent a kolléga az jó lenne :D
Egyenként azt írták vissza a kicsi kínaiak, hogy megegyezik a szín hőmérsékletük..

(#6986) macilaci78 válasza Atomgeszi (#6985) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha ezt írásba adták és mégsem, akkor pénz vissza fog menni a paypal miatt. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6987) Atomgeszi válasza macilaci78 (#6986) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nah igen, Én is így gondoltam. :) És Banggood nem arról híres, hogy ne a vevő lenne az első.

Nah most megint csak a mozgásérzékelő a kérdés.
Váltókapcsolóval gondoltam megcsinálni 2 single led controllerrel. Egyik állásban egy hangulatfény erősségűre beállított controller felé, onnan egy mozgásérzékelőbe. A másik állásban pedig egy kicsit nagyobb fényerőre rakott controller és direktbe a szalagra.
Olyan mozgásérzékelő kéne, ami elég nagy látószögű. Egyébként ezek mozgást érzékelnek vagy mozgást és a test által kibocsátott infravörös sugarakat? Azaz, hogy ül valaki a konyhában és nem mozog akkor nem kapcsolja le a fényt?!

(#6988) macilaci78 válasza Atomgeszi (#6987) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az infravörösben látszódó testek mozgását érzékeli.
Van olyan mozgásérzékelő, ami 360°-ban lát

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6989) Kernel válasza Atomgeszi (#6987) üzenetére


Kernel
nagyúr

...ül valaki a konyhában és nem mozog akkor nem kapcsolja le a fényt?!

Lekapcsolja. Nekem előszobában és fürdőszobában már 20 éve jól bevált a technika, de konyhába nem tettem. Részben azért is, mert előbb ki akartam várni a tapasztalatokat, később meg elfelejtődött.

Amikor a mozgások megállnak, a világítás is elmegy, természetesen a beállított késleltetés után. Társasházakban is lehet ilyennel találkozni, két ember megáll a lépcsőházban beszélgetni, hamarosan jön a sötétség.

IR-detektor egyébként, plusz ott van benne a trükk, hogy a műanyag előtét bordázott, hullámos, lencsés stb.

Ez elősegíti azt az effektet, amikor egy hősugárzó tárgy mozog, az előtét úgy töri a sugarakat, hogy emiatt változó intenzitás éri a szenzort. A változás pedig elektronikával könnyen feldolgozható.

Forrás: [link]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6990) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

És az érzékelési szöget hogyan kell értelmezni? Mert amit vettem a konyhapult alá 120 fokra írja, viszont van amikor elmegyek a pult előtt felkapcsol, van amikor a pulton dolgozok(pld halat szeletelek) és simán lekapcsolja a ledsort. És pld mivel lehetne tükrözni pluszban?

(#6991) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#6990) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nah telefonról nem nyitotta meg az oldalt, most már megnyitotta.
Tehát akkor a fok az körbe mindenfelé érvényes,ha szemből nézem a lencsét?

(#6992) Kernel válasza Atomgeszi (#6990) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az nem a látószög problémája, egyszerűen nem érzékeli a kis elmozdulásokat.

Próbáld ki, ha lekapcsol, utána kézzel hadonászol, azt már valószínűleg észreveszi. Ezen tükrözéssel nem tudsz segíteni, a késleltetést lehet növelni esetleg.

Természetesen újratriggerelhető változatról, illetve beállításról beszélek. Amikor az enyémet vásároltam, még a Metro magyarországi nyitása idején, ezek olyanok voltak, hogy a beállított idő után mindig lekapcsolt. Akkor is, ha mozgás volt közben.

Nekem kellett szétszedni, elektronikát felvázolni, szükséges módosítást elvégezni, hogy ne ilyen hülyén működjön, hanem a késleltetés mindig a legutolsó észlelt mozgástól számítódjon.

Vagy úgy is mondhatnám, a mozgás mindig resetelje a késleltetést. Most már olyanokat lehet kapni, ami kétféle üzemmódba is kapcsolható (időzítés a bekapcsolástól számítva, vagy újratriggerelhető mód).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6993) Atomgeszi válasza Kernel (#6992) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Jah Én is erre gondoltam, hogy túl kevés a mozgás. :(

[link] Ehhez mit szólsz?

Ami a konyhapult alatt van, azon sincs sajnos semmilyen mód változtató, viszont ahogy észrevettem, annál mindig reseteli a késleltetést.

[ Szerkesztve ]

(#6994) Kernel válasza Atomgeszi (#6993) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel mostanában nincs szükségem rá, így csak látásból ismerem én is. Valószínűleg ilyen panel van a belsejében:

http://www.ebay.com/itm/291309682934

Lejjebb látszik egy kép is, ahol relét kötnek a kimenetére, így már elbír 25 ampert is.

Feltételezem, a másikban is egy relé van, azért képes 12V / 300W-ot kapcsolni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6995) Atomgeszi válasza Kernel (#6994) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezzel csak annyi a bajom, hogy kicsi az érzékelési szögtartománya. Ekkora szöggel nem tudom, hova rakni, hogy mindent belásson amit szeretnék.
De végül is akkor jó lehete amit linkeltem. Már,ha ott valós a 360°

(#6996) Kernel válasza Atomgeszi (#6995) üzenetére


Kernel
nagyúr

Maga mögé biztosan nem lát, ilyen formában a 360° értelmezhetetlen:

Sensor degree: 360° Cone angle.

Odabiggyeszti, hogy "cone angle" aminek szintén nem sok értelme van. Azon kívül, hogy a kúpszerű érzékelési nyaláb lefed egy kör alakú területet, még szép.

Ránézésre is legfeljebb 180° lehetne az elméleti látószög, de a gyakorlatban a beépített HC-SR501 típusú érzékelőre 120° körüli látószöget említenek a források.

Csodák nincsenek, ugyanaz a panel van abban is, minden jel szerint. Több darabot lehetne esetleg felszerelni, eltérő szögben. A relékimenet közösíthető, így bármelyik egység érzékel, a lámpa bekapcsolna.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6997) Atomgeszi válasza Kernel (#6996) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát igen azt gondoltam, hogy maga mögé nem lát. :D
Én is úgy értelmeztem ezt, hogy 180°-ban lát körbe mindenhogy.
Megnéztem a panelt amit írtál, viszont ott output voltage-nek 3,3V-ot írnak. Azt jelenti,hogy nem is 12V -ot ad ki az ágán, hanem még egy relé kell nekem ehhez, ha erről akarom vezérelni a 12V szalagot?

(#6998) Kernel válasza Atomgeszi (#6997) üzenetére


Kernel
nagyúr

Elsősorban az érdekesség kedvéért mutattam magát a modult, hogy lássuk, mi van benne. Mivel burkolattal nincs ellátva, így nem mindenkinek jó.

eBay fotó alapján azt hittem, közvetlenül tud kapcsolni egy relét, de egyéb információk nem erre utalnak. Utána elkezdtem nagyítani a képet:

Így már látszik az alsó saroknál egy tranzisztor is. Felül a dióda, ami az induktív hatás ellen védi a tranzisztort.

Tehát 3,3 V-ra stabilizált feszültségről működik az elektronika, kimenet digitális 0 vagy 1. (0V vagy 3,3V.)

Azt nem tudni, a mennyi árammal terhelhető, de mindegy, mert az ilyen kimenőjelet tranzisztorral szokás erősíteni, reléből is általában 5 V a legkisebb.

Szerk: illetve megnéztem közben a BISS0001 adatlapját, 10 mA árammal terhelhető a kimenet.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#6999) Atomgeszi válasza Kernel (#6998) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Már értem.. Köszönöm a sok hasznos információt. Ami most van mozgásérzékelőm abban is relé van.
Mivel ennyire nem akarok berhelni, szerintem megveszem a burkoltat már, azt csak felrakom és megy ahogy kell. Gondolom annak is akkor 12V fog kimenni az outputján.

(#7000) scarbantia


scarbantia
aktív tag

Sziasztok!

Lenne pár kommerszebb kérdésem, biztos van aki jobban beleásta magát a témába. Két dologról lenne szó.
1. Keresek egyszerű E27 illetve E14 foglalatba csavarható normál illetve spot villanykörtét, melegfehér fényűt (~3000K), 90+ CRI értékkel. Fontos lenne még a tartósság, tehát minőségi, megfelelő hűtésű darab érdekelne.
Találtam néhány nagyon szimpatikusat (Cree TW), de sajnos mind 120V-os hálózathoz való.
2. Keresek 5000K-es minél nagyobb CRI értékű (93-95+) 10-18W körüli forgatható spot LED lámpákat. Sínes rendszer is érdekel, a lényeg, hogy a színhőmérséklet és a CRI érték legyen jó. (grafikus műhelybe kell, ezért fontos, hogy a monitorhoz közeli legyen a színhőmérséklet(a 6500K lehet optimálisabb, de az már nagyon hideg lenne)

Régóta túrom a netet, ha tudtok valami jót ajánlani, annak nagyon örülnék.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.