Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) djnyakesz válasza macilaci78 (#5646) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Köszi a tippeket, , megnézem hogy vannak nyitva aztán ellátogatok :) :C :R

(#5652) Predator2 válasza macilaci78 (#5641) üzenetére


Predator2
addikt

Falun lakom, Nógrád megyében.
Nem muszáj, hogy vízálló legyen, mert a szobám plafonjára kerül.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5653) LógaGéza válasza apóka (#5642) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Ilyen nem jöhet szóba?
Kedves páromnak vettem egy hosszabbat a műhelybe a munkaasztal felé, és meglepően erős fénye van. Van több hosszúságban és színhőmérsékletben is :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#5654) Devil Smile válasza Brave_86 (#5648) üzenetére


Devil Smile
őstag

hali
nem akarok bele vauuvauu de kollegamnak is ilyen vezerloje van es neki 2nap utan hasonlo gondjai voltak..muszeres leven szetpattintotta a vezerlot es 1A es tranyok vannak benne az adta be a kulcsot neki (a vegen mar folyamatosan vilagitott a kek nem kapcsolt le) kicserelte 3A esekre (kb 80ft anyagkoltseg meg kis forrasztas) es azota tokeletes..
sztm egy probat meger ha nem javul meg még mindig rendelhetsz uj vezerlot..
:R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#5655) Brave_86 válasza Devil Smile (#5654) üzenetére


Brave_86
aktív tag

szia
Az ilyesmiben nem igazán vagyok otthon. Meg már megrendeltem. :)
Azért köszi a tanácsot. Mindenesetre, így valóban ez lehet a gond.

(#5656) mzso válasza djnyakesz (#5628) üzenetére


mzso
veterán

"Azt hittem hogy veszek egy olyan 2-300Ft-s izé kis dugajt belecsavarom a kábeleket, rákötöm a 220-ra az adapterrel és világít és viszlát."

Nem tudom, hogy godoltad ezt 12V-os led szalaggal.

(#5657) djnyakesz válasza mzso (#5656) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Tök egyszerű...

Úgy hogy a képen a hirdetésben volt minden hozzá. Adapter, kapcsoló, anyám kínja, amit csak bedugsz a konnektorba és működik.

Így gondoltam!

(#5658) macilaci78 válasza djnyakesz (#5657) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És a kapcsolót, adaptert, anyád kínját is kifizetted? Mert akkor átb@sztak és pénz vissza...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5659) djnyakesz válasza macilaci78 (#5658) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Ezen a folyamaton már réges rég túl vagyok, de azért köszönöm a tanácsot!

(#5660) teppik_amon


teppik_amon
tag

Sima Osram Led Star körtéket vette ma MOLnál 5 darabot. Ma a 3. ment tönkre belőlük :\
Most csak én vagyok ilyen peches, vagy mi van?
Az első az lekapcsolt pár perc után. Ha kihült akkor vissza lehetett kapcsolni, amíg be nem melegedett megint.
A második az felkapcsoláskor villant egyet majd nagyon halvány derengésre futotta csak neki.
A harmadik az egyszerűen nem csinál semmit :(

A benzinkúton meg nekem nem cserélték, bevették és adtak papírt róla hogy elvették és cserét kérek. Felküldték a központba, majd szólnak.. :\
Kezdek elbizonytalanodni a technológiával kapcsolatban.

(#5661) weiss


weiss
addikt

Ezzel vagy ezzel van valakinek tapasztalata?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5662) djnyakesz válasza szaszlaci (#5630) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Üdv újra!

Na jártam a Leddiszkontban amit itt javasoltatok nekem.

Vettem alusínt 2 métert, és egy ilyet.

Viszont 220-as csatit nem forgalmaznak a boltban, így azt nem tudtak adni. Neki akarok állni holnap-holnap után, mert ennek Szilveszterre am készen kellene lennie :D de.... most jön a bökkenő. Hisz én azt sem tudom hogy most ezzel a dobozzal mit is kell kezdeni :D Elhadarta hogy ezt ide kösd azt amoda ezt emide, de fogggalmam sincs hogy mit hova meg hány meg stb.

Kezdjük ott, hogy olyan 220-as bizgentyűt kellene vennem amin van kapcsoló (ezt tanácsolta ő is), és a kérdésem az az, hogy erre a dobozkára amit most vettem, hogy a jó pékbe fogom rákötni azt?
Elvesztem az információkban, kérlek segítsetek megérteni!

Ha minden igaz így kellene akkor most eljárnom ugyi? :D

Mert akkor csak egy lámpáról levágom ezt a 3 eres kábelt és azon van kapcsoló is, és viszlát :D
köszi

[ Szerkesztve ]

(#5663) macilaci78 válasza djnyakesz (#5662) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Barna a fázis (L), kék a nulla (N), zöld-sárga a föld (had ne rajzoljam le! :D), 12V - a fekete, 12V + a piros.
Vegyél egy kapcsolós dugvillát, meg 3×1,5mm sodrott rézkábelt ízlés szerinti színben a 220V ágnak, meg 2×1-1,5mm hangszóróvezetéket a 12V ágnak és kész.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5664) djnyakesz válasza macilaci78 (#5663) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Igen, a videó alapján eddig eltapogatóztam még :D (bár nem hiszem hogy számít de az én kis dobozomon 2db V- és 2db V+ van. Gondolom értelem szerűen így is a piros ide, a fekete oda :D

Én inkább valami ilyesmi megoldást gondoltam ... ez nem jó? :C Vagy ez!

[ Szerkesztve ]

(#5665) szaszlaci válasza djnyakesz (#5662) üzenetére


szaszlaci
addikt

A táp oké, elégnek kell lennie az egész 5 méterre.

A bekötést én inkább lerajzolom, vagyis keresek egy kész rajzot:

A 2 darab 230-as részre megy a 230-as dugó (fázis és föld felcserélhető).
A földre a földelés, ha olyan a dugó, amit veszel. Ajánlott olyat.
A 12 V DC meg a LEDszalag, polaritásra figyelj.
A poti legyen mondjuk középre állítva.

Viszont én a legnagyobb jóindulattal lebeszélnélek, hogy bekösd, mert ez hálózati feszültség, ha elrontod, halált okozhat! A gázt se kötögeti be az ember, ha nem ért hozzá, mert felrobban a ház. Keres valakit.

5664: Amit linkeltél, az jó lesz, mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5666) szaszlaci válasza teppik_amon (#5660) üzenetére


szaszlaci
addikt

Három napon vitted vissza és nem csrélték, hanem garanciába vették? Az ilyenekből elég sok százezres büntetés szokott ám lenni..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5667) macilaci78 válasza szaszlaci (#5665) üzenetére


macilaci78
nagyúr

fázis és föld felcserélhető - Azért na... :W

Amit linkelt, egyiken sincs földelés. :U

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5668) djnyakesz válasza szaszlaci (#5665) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Igen, tudom hogy mivel játszok, bár azért ha bekötöm a kábelt onnantól már nincs gond, ennyire nem vagyok amatőr (még ha a kérdéseim alapján úgy is látszik) :D Csak nem értettem miért van 2db V- és 2db V+, feltételezem azért mert 2db ledszalagot is rá lehet kötni!

Holnap hívtam segítséget azért.

Más: Megkérdezem, mert most már tényleg biztosra megyek. Ezt az alusínt vettem a boltban. Na most ezen nincs lyuk a felfúráshoz. Az törvényszerű hogy átfúrom a sínt és rögzítem a konyhapulthoz. Nem para, mert átfúrom én , egyébként minden szükséges rögzítő elemet adtak, kivéve azt, hogy hogy is kerül fel ez a pultra :D

(#5669) macilaci78 válasza djnyakesz (#5668) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alusín IP65 vízálló 8 /3528 chip/ vagy 10 /5050 chip/ mm-es, 5050-es led szalagokhoz átlátszó takaróval, 2 db végzáróval és 2 db rögzítővel. 1 méteres kiszerelésben kapható.
Mi végre kell lyuk az alusínre a felfúráshoz, ha kaptál méterenként 2-2db rögzíőt? Megfúrni max akkor kell, ha a szalaghoz menő RGB-kábelnek nincs nyílás hagyva a végzáró kupakok valamelyikén.

Egy ágra is rátehetsz tetszőleges számú ledszalagot, a ledszalagok összteljesítménye adja meg a táp méretét. Ebben a kategóriában még nincs több szálon futó 12V-os ág, mint a PC tápoknál megszokott. Ez pusztán a szerelést teszi kényelmesebbé, illetve ha mondjuk fizikailag is jól elkülönülő szálakat, vezérlőket akarsz használni. (Például konyhai pultvilágítás és hangulatvilágítás, vagy 12V-os szpotok.)
(Súgok: ugyanazon sorkapocs csavarjának mindkét oldalára kényelmesen be lehet kötni 1-1 szálat. ;) )

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5670) szaszlaci válasza macilaci78 (#5667) üzenetére


szaszlaci
addikt

Na hát na, FÁZIS ÉS NULLA cserélhető fel, akarom mondani. :B Fáradt vagyok, egyéb mentségem nincs.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5671) djnyakesz válasza macilaci78 (#5669) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Igen, az a két rögzítő megvan, de a problémát nem érted :D Vagy én nem fogalmazok megfelelően. Adott a sín, adott a rögzítő, rá is tudod pattintani azt a rögzítőt, ami egyébként így néz ki. de ezt fel kell fúrni még a konyhapultra, különben hogy RÖGZÍTENE az a rögzítő :D A kérdés erre irányult. :D

köszi! :C

Szerk:
Más kérdés: A ledszalag bekötő kábelét tudom valahogy hosszabbítani? Ha igen hogy és mivel? Mert bekötni még csak bekötöm, na de ezt a dobozkát valahova tenni kell,és azt nagyon nem szeretném ha ott ficegne a ledszalagom mellett!

[ Szerkesztve ]

(#5672) macilaci78 válasza szaszlaci (#5670) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is írni akartam ezt, de nem akartam bekavarni a fórumtársnak. Én is egy ilyen kapcsolót tettem fel a ledtrafóm elé az asztallap alá az összefogó csavarok cseréjével felcsavarozva. Éppen elfér benne a földelés szálja is, és külön odafigyeltem, hogy a fázist szakítsa meg.

(A kombi gázkazánunknál nem cserélhető fel a fázis és a nulla, nem mindegy, hogy van a konnektorba dugva. Meg is van jelölve.)

djnyakesz: A rögzítőt természetesen rögzíteni kell a rögzítésre szánt felületen, különben hogy rögzülne az a rögzítésre termett rögzítő és hogy rögzítené a rögzítésre szánt rögzítendő aluprofilt? :DDD
De még mindig nem tudom, minek kell ehhez kifúrni a profilt? Felrögízted a rögzítőt és bepattintod a készre szerelt (beledezett, bekábelezett) aluprofilt, mint egy kész lámpatestet.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5673) djnyakesz válasza macilaci78 (#5672) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Logikusabb volt számomra úgy feltenni, de így leírva lehet logikusabb amit te írsz XD :D :B

(#5674) macilaci78 válasza djnyakesz (#5673) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Annak örülök, hogy nem kérdezted meg, a ledszalagot vajon fel kell-e csavarozni a profillal együtt? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5675) djnyakesz válasza macilaci78 (#5674) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

A fenti kérdésemre válaszolandó, ha ilyet veszek a szalaghoz meg tudom hosszabbítani a kábelt minőségromlás nélkül is?

(#5676) macilaci78 válasza djnyakesz (#5675) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lényeg, hogy a 12V a lehető legrövidebb vezetéken menjen. Nagy távolságon elfogy a szufla a vezetékben.
(Karácsonyfa törzsére 2 méter RGB szalagot tekertem, a vezérlő és a szalag közé 2 méter CAT6e kábelt forrasztottam.)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5677) djnyakesz válasza macilaci78 (#5676) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Jólvan, akkor az az 1m talán még nem gáz.

Nem tudom ezt a dobozt hova az anyámba tenni, muszáj a vezetéket meghosszabbítanom hogy a szekrény tetejére száműzhessem. Mégsem tehetem a liszt meg az étolaj közé a tápegységet XD

(#5678) LógaGéza válasza weiss (#5661) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én a másodikból vettem már, meglepően erős és szép fénye van :K

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#5679) weiss válasza LógaGéza (#5678) üzenetére


weiss
addikt

Szerinted hány wattos körtét tud kiváltani?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5680) LógaGéza válasza weiss (#5679) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát előtte 60-as volt benn, annál alig láttunk, ez meg szépen bevilágítja a szobát, tehát az ott is feltüntetett 100W-ot reálisnak tartom.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#5681) Zsmester89 válasza teppik_amon (#5660) üzenetére


Zsmester89
őstag

Az nem természetes, én is vettem már, de nincs gond velük.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#5682) Ance válasza djnyakesz (#5677) üzenetére


Ance
őstag

Vegyél legalább másfeles OFC hangfalkábelt, de lehet 2,5 nmm-es is. Azzal a szekrény tetejére tudod tenni a tápot és nem fog sok elveszni. Kb. 400 Ft-ból ki kell jönni méterének. Ezt csak a 12V-ra kösd!!! a 220-nak normális villanyvezeték kell.

(#5683) macilaci78 válasza djnyakesz (#5677) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam is a szekrény tetején van a táp. Figyelj oda az elhelyezésére, ne legyen baj, ha valaki vakon matat puszta kézzel... Összerakás után áram nélkül érdemes egy kis szigetelőszalagot is ragasztani a kábelvégekre, csavarfejekre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5684) djnyakesz válasza Ance (#5682) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Köszi, talán még van is ilyen kábelem itthon a nagy hangfalaimat ezzel kötöttem az erősítőbe, szóval még rohangálni sem kell ha minden jól megy!

Köszi a tippeket, ma elvileg életre kel a cucc XD

(#5685) szaszlaci


szaszlaci
addikt

A kábel témára: ha 18 W/méter lenne a kérdéses szalag, ami egyébként jó, ha a fele megvan, akkor az 1,5 amper méterenként. Ezt 8 Ohm terheléssel érhetnénk el. Ehhez egy rossz kábel egy métere (meg még egy, hisz két szál), a legrosszabb esetben is pár tized Ohm. A szalagon is van még nem kevés fűtőelenállás, vagyis ebből a szempontból marhára de mindegy, milyen dróttal kötjük be. (Főleg, hogy az a gusztusos kis LED táp szabályozható is a potival.)

Mellesleg akit érdekel a téma, régebben megmértem párat, és az a fentebb linkelt piros-fekete "SAL" drót, ráadásul a 1,5 mm2-es, hát az elég pocsék. A réz CAT kábel viszont nagyon jó. Nem is meglepő, hisz ott kijönne egyből, ha bajos.
Ömlesztett formában vannak:
[link]
[link]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5686) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

No, végtére is megszületett a KisJézus :D Sajnos nem találtam most sehol hirtelen 3 eres kapcsolós kábelt, így ami itthon volt azzal oldottam meg. Egy kapcsolós hosszabbítót vágtam el, merthogy az legalább masszív, elmentem OBI-ba, Praktikerbe, de csak 2 eres volt mindenhol amin volt szép kapcsoló, így le kellett tennem róla. (Itt jegyzem meg, hogy az 5 méter ledszalag az Obiban 10.990Ft :o :((( Azért ez vicces, ennyit elkérni egy szalagért...)

Lehet lesz még lelki erőm és szétszedem , de most inkább csak gyönyörködök benne. A 2,5nmm-es kábelt választottam végül, azzal hosszabbítottam meg, tökéletesen működik.

Íme :)
KÉP1
KÉP2

Köszönet a segítségért srácok, figyelemmel fogom kísérni a topikot, hátha eltudok lesni pár tippet/trükköt.

Más:
Maradt ugye 3 méter ledszalagom. Ha szeretném majd felrakni mondjuk ágy alá, stb, akkor megint vennem kell egy tápegységet külön, és ugyan ez az eljárás. Esetleg kissebb táp is jó lehet rá? mondjuk 1,5-1,5m-re gondoltam, külön szedném...

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5687) Met válasza djnyakesz (#5686) üzenetére


Met
nagyúr

Jó a fénye:)

Hello kitty-s bögre :))

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5688) djnyakesz válasza Met (#5687) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Köszi, szerintem is királyság. A bögre is :D Fel akarom használni a maradék 3 métert is, ha már ennyire belejöttem :D

Amúgy látom a neten van egy csomó olyan ledszalag ami több színváltozatot is tud, és távirányítóval kapható. Na az lenne a befutó a kéjlakomba, csak nem tudom hogy az miben más? Másképp kell felszerelni, vagy mi a különbség?

(#5689) LógaGéza válasza djnyakesz (#5688) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kell elé egy vezérlőegység, abba megy a táp, és arra kell rákötni a szalagot. Az, hogy az a vezérlő gombos, vagy vezeték nélküli vevő, az már csak az te igényeidtől függ :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#5690) szaszlaci válasza djnyakesz (#5686) üzenetére


szaszlaci
addikt

1.5 méter -> 2,25 amper / 27 Watt. Legalább ilyen erős táp kell neki. (De megsúgom, valójában nincs ennyi, szóval egy 2 amperes / 12 Voltos dugasztáppal is jók az esélyeid, és ahhoz nem kell drótozni a 230-as részt. [link]

A többszínű bekötése annyiban más, hogy a táp és a szalag közé kell egy szabályozó, ami majd a színeket beállítja. Azt pedig távirányítóval vezérled.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#5691) macilaci78 válasza djnyakesz (#5686) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Általában 1A/m tápfesz kell a ledeknek. Tehát most az az 5A-es táp azon a 2 méteren erősen túl van méretezve. :U
Ha majd veszed a maradék ledhez a tápot, akkor vegyél egy 2A-est és tedd fel a konyhába, az ottani 5A-est pedig az ágy alá. :D

Ha nagyon pöpec akarsz lenni, akkor a fali kapcsolóra is be lehet ám kötni a ledsort. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5692) djnyakesz válasza macilaci78 (#5691) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Köszi a válaszokat!

Szerintem a következő led választásom már olyan lesz, amit lehet szabályozni, mert bejön, de főleg azért mert van hozzá távirányító, és az nagyon cool :D

igen tudom, be is szerettem volna ezt is kötni, mert pont 3 kapcsoló van a konyhában, és ebből a legalsó ÜRES konkrétan semmi nincs oda bekötve. Ezen felül van a konyhaszekrényben egy rejtett 220-as konnektor (ezt ma vettem észre amikor kipakoltam az egész polcot) nem tudom hogyan, de lehet hogy be tudnám kötni ezt a ledet is, és akkor a konyhából egy kapcsolással meg lehetne oldani. Na de hogy ... az már too much lehet...

(#5693) Ance válasza djnyakesz (#5692) üzenetére


Ance
őstag

Nemrég vettem egy 4 darabos konnektor készletet 1 rádiós táppal. Nagyon kedvelem, mert el is lehet dugni a konnektorokat, úgy is kapcsol. Szóval ha távirányítós megoldásban gondolkozol, egy ilyet is számításba vehetsz.

A világítás, amit csináltál nagyon jó lett. Gratula!

(#5694) macilaci78 válasza djnyakesz (#5692) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A ledszalag szabályozható, egy ezer Ft-os szabályzót kell a 12V ágra kötnöd.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5695) djnyakesz válasza Ance (#5693) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Betudnád linkelni ezt nekem? Nem tudom elképzelni ezt a rádiós tápot :D

macilaci78:
Erre gondoltál? ... és akkor ez hogy is van a gyakorlatban? Hova kötöm, és hogy működik? :D Kösziii :C

[ Szerkesztve ]

(#5696) macilaci78 válasza djnyakesz (#5695) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én ilyenre gondoltam. Anronál is volt még hó elején 959Ft-ért akcióban. Ilyen van a klaviatúrámnál (125cm) is és a munkahelyemen is használom. (, ahol 6 métert vezérel).

Hogy használnád? A táp és a szalag közé rakod, színre szín (pirosat a piroshoz, feketét a feketéhez), és rá van írva, melyik vége van a ledszalag felől.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5697) djnyakesz válasza macilaci78 (#5696) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Hát ez fantasztikus. Ez nagyon bejön. DE ez nem csak bizonyos led szalag típusokhoz jó? Mindegyiket kezeli? Lehet veszek egy ilyet is, ennyit megér...

Pont agyaltam hogy kéne a gépemhez is egy szép ledsor, de rájöttem hogy kivágná a szememet a fényereje, nem mellesleg erre az asztalra nem is szívesen tenném fel, be kell ruházzak egy új számítógép asztalba, hogy ütősen nézzen ki :D

(#5698) Brave_86 válasza djnyakesz (#5697) üzenetére


Brave_86
aktív tag

A nevében szerepel, hogy mihez jó '3528 5050 Strip Single Color'.
Az RGB-hez van más.

(#5699) macilaci78 válasza Brave_86 (#5698) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Almát hasonlítasz körtéhez. Amit linkeltem, az rádiós: a lépcsőházból is tudom vezérelni. Az infrásnak a szemét ki kell vezetni. RGB-ből is van infrás, de lényegesen drágább, mint a monochrome.

djnyakesz: Amit linkeltem, az csak egyszínűhöz jó. Ugye, két szál van rajta: +12V, -12V. Voltaképpen bármilyen 12V fogyasztó elé berakhatod, akár a ködlámpa elé is. Csak a leggyakrabban keresett ledszalagokat szokták megnevezni, különben sokáig tart. :)
20 fokozatban állítható a fényerő, a 100%, 50%, 25%-nak van "gyorsgomb" a távirányítón. Én a 25%-ról még lejjebb veszem a fényerőt és így csak vaksötétben tud egy kicsit zavaró lenni, de a monitort nézve akkor sem. Magasabb fényerőn még fényes nappal is tükröződhet a billentyűzetem ezüstös része. Nem csak a klaviatúra fölött van, hanem az asztallap teljes szélességében, így a nyitott fiókba is világít. :K
Egy leddimmert nem ledszalaghoz, hanem működési feszültséghez és maximális teljesítményhez veszel. A fontos, hogy a ledek dimmelhetőek legyenek. A 12V-os szalagok jellemzően azok. Hálózati feszültségen üzemelő ledes fényforrásoknál már külön keresni kell az ilyet és az drágább is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5700) djnyakesz válasza macilaci78 (#5699) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Köszi!

A konyhai pult világítást lehet átmahinálom majd távirányítósra, de előbb megnézem ezt a konyhai kapcsolót, hátha be tudjuk valahogy oda kötni, mert az lenne a legkényelmesebb. Ezt a távirányítós verziót inkább a nappaliba a TV asztalra-mögé, vagy ágykerethez, vagy egyéb helyekre tudom elképzelni, amolyan "hangulat" fényként. Ott jól is jön a távirányító, a konyhában kevésbé :P

Egyébként a konyhai led esetében ha be van dugva folyamatosan a LED, most ugye van egy kapcsoló amivel fel le tudom kapcsolni azt. Ebben az esetben ha be van dugva, be van kapcsolva, és a távirányítón nyomok egy OFF- gombot akkor a kapcsoló gomb kinyomása nélkül fel-le tudom kapcsolgatni. Jól sejtem?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.