Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6101) fi:zi'k válasza radi8tor (#6099) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Csak sima Parathom, a világításos akcióból.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6102) KoVee84 válasza SirRasor (#6087) üzenetére


KoVee84
senior tag

Én ugyanezt rendeltem 2 db-t, hideg fehéret a konyhába. De ki kellett vennem, mert kiégette a szememet, meg kilógott a lámpából :DDD
Nálam E14-es foglalatban volt, egyáltalán nem vibrált.

[ Szerkesztve ]

(#6103) attila666 válasza attila666 (#6092) üzenetére


attila666
tag



[ Szerkesztve ]

(#6104) SirRasor válasza attila666 (#6092) üzenetére


SirRasor
őstag

Thx, akkor próbálok valamit mást.

Edit: KoVee84 ne csináld már, nálad meg nem vibrál? :DD Persze lehet van különbség az E14 és E27 között, de általában az E14 kárára láttam már ilyet. Hát érdekes..

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#6105) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#6093) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

No, a 10 W-os Parathom abszolút jó, érezhetően erősebb a 11 W-os kompaktnál és a színhő is kellemesebb.
Ellenben a spotok tényleg túl direktek, bár még csak gyors teszt volt, lehet találok majd olyan beállítást, hogy megfelelőek legyenek.
Ha azonban ez nem menne, mit javasoltok? Ezek baromi jó árban voltak, aminek nagyobb a vetítési szöge, abból 1 kerül majd ennyibe mint ebből a kettő, ráadásul kisebb a fényereje is. :F

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6106) rhonin válasza radi8tor (#6099) üzenetére


rhonin
senior tag

Hát igen, mindenhol csak a haszonszerzés. Azért remélem lassan ráébrednek az emberek erre és csökkenni fog a forgalma az ilyen kereskedőknek... :(((

(#6107) szabof555 válasza bogyo74 (#6002) üzenetére


szabof555
újonc

Szerintem van. Én ilyet vettem.
Ez kb. 1,5cm átmérőjű. Nekem nem vibrál.

(#6108) fecus válasza fi:zi'k (#6105) üzenetére


fecus
őstag

Mennyi garanciát kaptál rá?

Mindenki:

E14-es foglalatú, 60W-os kisgömb izzót kell helyettesítenem LEd-vel. Van kipróbált ötletetek? 470lm alá nem mennék ha technikailag lehetséges.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#6109) fi:zi'k válasza fecus (#6108) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

3 és 4 év.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6110) bogyo74 válasza szabof555 (#6107) üzenetére


bogyo74
tag

Nagyon jó, köszi! Valami ilyesmit kerestem pont. Ráadásul világít oldalra! Árban elfogadható.

Bogyó

(#6111) fecus válasza fi:zi'k (#6109) üzenetére


fecus
őstag

Tudsz linket a 10w-osról? Annyiféle Parathom-ot találtam (Cassic, CL A, stb.). Csak hogy tudjam melyikről írsz. Néztem én is, de a 4 éves is csak akkor éri meg, ha legalább 1,5 órát megy naponta. Máskülönben ha 4év 1 napra bedöglik, csak a gyártót hizlaltam.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#6112) fi:zi'k válasza fecus (#6111) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Itt linkeltem. Akcióban 1895.
Ezt a garis dolgot meg nem értem. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6113) radi8tor válasza fecus (#6111) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Classic és CL az alap modell 15000 óra élettartammal.
Advanced és A az drágább kivitel 20000 óra élettartammal.

⭐ Stella

(#6114) fi:zi'k válasza radi8tor (#6113) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor itt hibás a CL A megjelölés?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6115) radi8tor válasza fi:zi'k (#6114) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Most megfogtál, akkor lehet mégsem így van. :D

⭐ Stella

(#6116) fi:zi'k válasza radi8tor (#6115) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

ADV a jelölése. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6117) fecus válasza fi:zi'k (#6112) üzenetére


fecus
őstag

Bocs, nem néztem szét eléggé.

A számításom: 60W izzó helyett 10W az 50Wh spórolás óránként.
Én a 3000Ft-os árat láttam. 100Ft egy sima izzó. kb. 45Ft/kWh az áram ára azt hiszem. A 2900Ft az ér 65kWh-t.
65000Wh / 50 Wh = 1300óra. Ennyi időt használva még éppen 0-s vagy, azaz még nem érte meg megvenni a LEDes cuccot.
A LED-es fényforrások legnagyobb problémája, hogy ha a LED kipurcan akkor a szemétbe dobhatod a számításokat, mert többe kerül mint a sima izzó.
Ha azonban adnak egy tisztességes garancia időt akkor már érdemes beruházni, ill. biztos lehetsz a megtérülésben.

Erre írtam az előzőeket napi 1 óra használat esetén 1300/365=3,5 év után hoz hasznot az általad megvásárolt LED. Ebben az esetben a 4 év gari már jó lehet és minden további nap már nyereség.
Az akciós 1895Ft-os áron jócskán megéri.
Kár, hogy már nincs annyiért. :O

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#6118) Zsolt!!


Zsolt!!
aktív tag

Sziasztok,

ez jó vétel? Van tapasztalata valakinek vele?Konyhába 60 w-os izzó helyett megfelelő?

(#6119) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Itthon kapható GU10 foglalatú ledekre volna szükségem melegfehér fényben.
Tudnátok ajánlani egy pár típust?
Szempontok:
-tartósság(hosszabb garancia)
-nagyobb bevilágítási szög

előre is köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6120) fi:zi'k válasza fecus (#6117) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Így már értem. :)
Akciósan kb 2,3 év a megtérülés normál izzóhoz képest. Azonban ha kompakt fénycsőhöz hasonlítod, akkor már más a helyzet. Én csak olyan helyekre teszek ledet, ahol gyakori kapcsolgatás várható, mert bár bírják a kompaktok, de hátha így jobb.
Amúgy az akció hírlevél alapján ment. Ha gondold veszek a neked, csak fizesd ki utána. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6122) bogyo74 válasza Zsolt!! (#6118) üzenetére


bogyo74
tag

Elkezdtem turkálni az emag-on, vicces:
http://www.emag.hu/led-spot-4w-gu10-3000k-230v-10db-os-kiszereles-fyl-301gu10-10/pd/DYXFYMBBM/
Beépített izzók száma: 25000
Átlagos élettartam (óra): 220
Fényáram (lm): 2700

Egészen megérné, ha nem lenne ilyen rövid az élettartama :-D

Bogyó

(#6123) Zsolt!! válasza bogyo74 (#6122) üzenetére


Zsolt!!
aktív tag

Nem is láttam nem rossz. :)

(#6124) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Nem csak itt hullanak az Osram lámpák.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#6125) Zsmester89 válasza szaszlaci (#6124) üzenetére


Zsmester89
őstag

:D ezt már ezerszer megtárgyaltuk, nem selejteket szórt ki, ahogy a előtte sem a rossz varta-gerber-fiskars.....stb... dolgokat akciózták. A lényeg, hogy aki rosszat fog ki, rögtön panaszkodik rá, aki jót, az nem fog cikket írni :) így olvashatunk egy tucat rossz osram izzóról, de több ezer/tízezer/százezer jóról nem. Nekem az akció óta itthon van 3-4 darab és hibátlanok, még akarok is venni kb 2-t.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#6126) fi:zi'k válasza Zsmester89 (#6125) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ráadásul nem is olcsóak azok a molos osramok. :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6127) radi8tor válasza Zsmester89 (#6125) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem értem mire ez a felháborodás.
Elromlott, visszavitte, kapott másikat.

Akkor kéne felháborodni, ha húznák a szájukat meg 30 napon belül cserélnék (mint a routeremet cserélték).

⭐ Stella

(#6128) fi:zi'k válasza radi8tor (#6127) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Magyar szokás. :(

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6129) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Erre valaki?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6130) attila666 válasza Bacusuz (#6129) üzenetére


attila666
tag

Nekem ilyenek vannak a konyhában 7 darab 3 wattos melegfehér. Iszanyatosan jók, tökéletes a fénye, színe, nagy a bevilágítási szöge, nagyon jó a hűtésük és nem vibrálnak. Összehasonlítottam 27 wattos halogén égőkkel és nem tudok negatívumot mondani ellenük.

Én Szlovákiában vettem darabját kb 750Ft-ért.

http://img.diytrade.com/cdimg/1020559/24134166/0/1323084131.jpg

[ Szerkesztve ]

(#6131) Bacusuz válasza attila666 (#6130) üzenetére


Bacusuz
őstag

Köszi :R
Ezt hívják cob-nak ....?nincs egy linked a pontos tipusról
de ha meg mondod pontosan hol az is jó,mertnem nagyon találok ilyen jó árban sehol

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6133) Bacusuz válasza #46372352 (#6132) üzenetére


Bacusuz
őstag

Elnézest,elfelejtettem leírni hogy 230v-os kellene.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6134) attila666 válasza Bacusuz (#6133) üzenetére


attila666
tag

Igen, ez a COB. Megkeresem a linket ha hazaerek.

[ Szerkesztve ]

(#6136) attila666 válasza Bacusuz (#6133) üzenetére


attila666
tag

230V-os amit betettem képnek.
Én innen vettem:
[link]

Nem értem, hogy hogyan de kínában 2-szer ennyibe kerül mint ennél a Szlovák cégnél. Van belőle 5 és 7 wattos változat is, 120 fokos szögben világítanak és nem vakít annyira ha belenézel mivel nagy a COB LED felülete.

[ Szerkesztve ]

(#6137) Bacusuz válasza attila666 (#6136) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ez bazi olcsó,kéne vagy huszon pár darab,de nem tudok szlovákul. :(
MO-n ezek 2k felett utaznak.

Sokat járok Pozsony Komárom és Párkány felé is ha kell....

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6138) fi:zi'k válasza attila666 (#6136) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Egy pár darab engem is érdekelne. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#6139) radi8tor válasza Bacusuz (#6137) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#6140) Bacusuz válasza radi8tor (#6139) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ja mert az olyan egyszerű...haha
próbald már meg,a regisztrációnál elakadtam....

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6141) radi8tor válasza Bacusuz (#6140) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Annyira azért nem érdekel, hogy regisztráljak is.

⭐ Stella

(#6142) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Kb. 20nm megvilágításához (kerti partykhoz leginkább), 3-4m magasban elhelyezett kültéri cob ledes reflektorból mekkora teljesítményt válasszak? 20-30w esetleg kell 50w?
Szerintetek?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#6143) macilaci78 válasza Zsmester89 (#6142) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Attól függ, mit értesz kerti parti alatt.
Hússütéshez, sörözéshez elég a 20 W, keresztrejtvényfejtő versenyhez lehet, az 50 W is kevés. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6144) Zsmester89 válasza macilaci78 (#6143) üzenetére


Zsmester89
őstag

:D a linkedet nem értem... de sörözős, bográcsban pörköltet látós nem szemet vakító elhagyott telefont megtalálós fényre gondoltam :D

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#6145) Lacko84


Lacko84
aktív tag

Adott egy 5x4 szoba mennyezeten egy 4-es forgatható ágú spot lámpával amiben most Gu10-es 50w halogén izzók vannak. leszeretnénk cserélni vagy az izzókat vagy akár az egész lámpát mert nagyon sötét tőle a szoba. Melyiket lenne érdemes? Mit ajánlanátok? Ha marad a lámpa és csak az izzókat akkor milyet érdemes venni ami jobban és szórtabban világít mint a mostani 50w halogének?? Ugyan ez a kisebb szobába is megtalálható 3-asban, ott is cserélnénk. Köszönöm előre a segítséget!

 Iphone 6S - Lg 50LB650V - Lg NB300

(#6146) Ance válasza Zsmester89 (#6144) üzenetére


Ance
őstag

Nem egy reflektorral oldanám meg, hanem több ledes fényforrással. Egyenként meg tudnád határozni, hogy hol, milyen erősen világítson. Pl. beszélgetős részen ledszalag adna kellemes fényt, a bogrács környékére egy led szpot világítana a magasból. Ha pontosan kiszámolod, hogy mekkora teljesítmény kell és az elejére berakod a kültéri led tápot, akkor onnantól egy jobb minőségű hangfalkábellel (mert kültérre lesz tényleg jó minőségű, lehetőleg dupla szigetelt legyen) szinte láthatatlanul el tudod vezetni a 12 voltot minden fényforráshoz. E mellett egyszerűen meg tudod majd azt is oldani, hogy külön lehessen őket kapcsolgatni, mindíg az adott helyzethez igazodva. Egy led szpot olyan erős fényt fog kiadni a bevilágítás érdekében, hogy zavaró lesz szerintem.

(#6147) macilaci78 válasza Zsmester89 (#6144) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A linket úgy értelmezd, hogy keresztrejtvényfejtéshez több fény kell: apró betűk olvasása, írása.
Ezzel szemben a sört könnyebb megtalálni, de a fűszereket is meg tudod különböztetni kevesebb fényben.

Ha nem akarsz, nincs lehetőséged több fényforrást beiktatni, esetleg dimmelhetők között is nézelődhetsz: az igényeknek megfelelően tudod állítani a fényerőt.

1 db reflektorral jó kis árnyékok lesznek...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6148) macilaci78 válasza Lacko84 (#6145) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a baj a GU10-zel, hogy vagy szűk szórással ad fényt messzire, vagy nagy szórással inkább közelre.
20 m2-es szobát középről nem lehet szépen megvilágítani, mert a szoba széleinél, ahol egyébként tevékenykedsz, sötétebb lesz, illetve jó eséllyel Te magad árnyékolsz.

Nálam középen csillár, de ha valamit akarok, íróasztalnál asztali lámpa, kanapé mellett állólámpa olvasólámpával.

Szüleimnél a régi szobámban a 6 ágú (E14, kb 80 centi átmérőjű körön elhelyezve) csillár már ad egy szórt fényt, de kevésnek érzem. Öcsém szobájában 12 égős (E14, 1m átmérő) csillár van, de nem olyan tökéletes megoldás.

Vagy veszel egy olyan mennyezeti világítótestet, amin nagy területen szétszórva több fényforrás is van, vagy simán kicseréled benne a GU10-et nagy szórásszögű ledekre és a frekventált helyekre teszel helyi megvilágítást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#6150) Gezakekazeg


Gezakekazeg
csendes tag

sziasztok.

Végig olvastam a fél topikot, emiatt alaposan el is bizonytalanodtam. Olvastam hogy mind2 végéről kell táplálni, azt is, hogy megfelelő csak az egyik végéről...

Ezért kérdezem a hozzáértőktől:

van egy 5m-es 5050-es, RGB szalagom 6A-es táppal, vezérlővel.
ha a szalag közepére forrasztom a vezérlőt, az jó lesz ?
(eredetileg az egyik végére van forrasztva a csatlakozó)

segítségeteket előre is köszönöm.

üdv
>>B_A<<

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.