Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) csatacsita válasza DeFranco (#13550) üzenetére


csatacsita
tag

Nofene! Akkor lehet mégsem kell tőle megszabadulnom? Nagy gáz lenne, ha este lefényképezném és elküldeném ide a tetejét? Vagy ennyire ne röhögtessem ki magam? :)

Köszönöm a gyors választ! :)

[ Szerkesztve ]

(#13552) Kernel válasza csatacsita (#13549) üzenetére


Kernel
nagyúr

...meg van egy másik, ami állítható, "max 300w" van ráírja

Az szokott lenni egy triac-dimmer, ezzel kapcsolatban:

Alapvetően izzólámpához van kitalálva, LED vibrálhat vele.
Ha letekered a fényerőt, értelemszerűen kevesebbet fogyaszt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13553) csatacsita válasza Kernel (#13552) üzenetére


csatacsita
tag

Köszönöm szépen! :)
Ez is segítség volt. Mondjuk körülbelül a felén használom. Meg kell tudnom akkor először is, hogy hány wattos, ami benne van. Remélhetőleg mondjuk egy 60-70w-os, és akkor elég arányos. Ha tényleg 300w, akkor szerintem aránytalanul sokat fizetek egy ekkora szoba bevilágításáér még 150w-al is. :/

[ Szerkesztve ]

(#13554) mzso válasza csatacsita (#13553) üzenetére


mzso
veterán

Nem értem veszőfutásodat. Minden bizonnyal izzó van benne (200-300W) , ha nem LED-esként árulták miért lenne más? Előtte szokták megnézni, hogy mit veszel, nem utólag.

(#13555) pjen válasza mzso (#13548) üzenetére


pjen
félisten

Hát nem, a fürdőszobába úgyan raknak 2 sarkú kapcsoló, de nem kötelező. A váltó kapcsoló, előszoba vagy alternatív ki hogy hívja, van egy és kétsarkúban. Keress rá. PDK 106+6.

(#13556) cinemazealot válasza mzso (#13548) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nem hülye a kérdés. A váltó (más néven alternatív) kapcsoló egy bemenettel és két kimenettel rendelkezik, és a kapcsoló állásától függően köti össze a bemenetet az egyik vagy a másik kimenettel. Lépcsőházakban, folyosókon szokták használni, ahol egy hosszabb szakasz két végén van egy-egy ilyen váltó kapcsoló:

(#13547) Kernel
Tényleg! Kapacitív fogyasztást nem is mér a mérő. Ebbe eddig bele sem gondoltam... :B

Viszont ezekkel a LED-es égőkkel kapcsolatban furcsán tapasztaltam a minap, amikor az a nagy szél volt, és elszállt két fázis (lezuhant a fesz. értékük 60-80 V környékére), hogy ezek attól még normális fénnyel világítottak. Meg is tévesztettek, mert minden más, ami viszont igényelte volna a 230 V-ot, működésképtelen volt. Mi van (még) benne, amitől a fénye gyakorlatilag feszültség független?

(#13549) csatacsita
Szerintem én már találkoztam ilyennel, valami ilyesmi, ugye?

Ebben valamilyen halogén reflektor izzó (nem tudom a pontos nevét) van fent, ami a mennyezetet világítja és szabályozható a fényereje. Nem nagyon tudsz bele akármilyen izzót venni, de mindenképpen sokkal-sokkal többet fog fogyasztani, mint egy akármilyen LED-es móka. Szóval igen, sajnos okkal volt olcsó.

(#13557) pjen válasza cinemazealot (#13556) üzenetére


pjen
félisten

Gyárilag 300w os ceruza halogén van benne,de néha lehet kapni bele való kompakt fénycsövet is.Viszont a szabályzót ki kell kötnöd.

[ Szerkesztve ]

(#13558) Kernel válasza cinemazealot (#13556) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez kettős dolog. A kapacitív előtétes lámpánál a cosφ leromlik mondjuk 0,5-re. A létrejövő kapacitív meddőkomponenst nem méri az óra, de azt a hatásos teljesítményt, amitől világít a LED, vagy melegszenek egyes alkatrészek, azt már igen.

Viszont a LED olyan érzékeny, hogy már μA-ok hatására is parázslik. Ez is hatásos teljesítményt képez, de gyakorlatilag mérhetetlen fogyasztásként.

Mi van (még) benne, amitől a fénye gyakorlatilag feszültség független?

Ennek is több összetevője van. A LED sajátos, határoló karakterisztikája miatt, bizonyos határig nem mindig tűnik fel a változás.

Továbbá, ha nő a szinuszjel torzítása, felharmonikustartalma, a kapacitív előtét azzal szemben kisebb impedanciát tanúsít, mivel a kondenzátor a tiszta szinuszjelre (alacsonyabb frekvenciára) van méretezve.

Ezért van olyan effekt, hogy amikor egy ilyen lámpára triac fázishasított jelet küldök, annak impulzustartalmát a kapacitív előtét jobban átviszi, mint magát az 50 Hz szinuszt. (Most az részletkérdés, hogy a dimmert még egy izzólámpás terheléssel is stabilizálom, azzal kötöm párhuzamosan a LED-lámpát, hogy normálisan működni tudjon a dimmer.)

Ahogy leszabályzom a dimmert, az izzó fénye csökken, míg a LED világosabb lesz. Az impulzusok miatt rendellenes zúgás hallatszik és tönkre is megy, ha tovább erőltetem. Elképzelhető, hogy az üzemzavar miatt is történt valami torzulás a jelben, ami kompenzálta a feszültség csökkenését.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13559) fecus


fecus
őstag

Ennél az fényforrásnál a frost mit jelent? Az opál búrát?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#13560) Kernel válasza fecus (#13559) üzenetére


Kernel
nagyúr

Németek szokták úgy nevezni:

https://de.aliexpress.com/item/-/32774437076.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13561) mzso válasza fecus (#13559) üzenetére


mzso
veterán

Annál gyengébb. Csak a felület homályos.

(#13562) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az ilyen féle lámpákról? [link]

Nem cserélhető benne a LED. Ha esetleg kiég benne, akkor dobhatom is a kukába vagy javítható?

Vagy esetleg ilyesmi LED fénycsöves/LED csíkos lámpát hol nézzek, ami normális? Konyha mennyezetre szeretnénk.

Köszönöm

(#13563) csatacsita válasza cinemazealot (#13556) üzenetére


csatacsita
tag

Köszönöm szépen! Mindent megtudtam. Kár volt beleugrani ilyen gyorsan, nem gondoltam volna, hogy ennyire fajsúlyos veszteség érhet egy rossz vétellel. Ráhibáztál, szinte ugyanilyenem van. :))

[ Szerkesztve ]

(#13564) Kernel válasza gaben1117 (#13562) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt így nem lehet megmondani, hogy hagytak-e esélyt a szakember általi javításra, manapság ezt soha nem lehet tudni.

Egyébként sok esetben egy E27 LED-lámpát is meg lehet javítani, ha kulturáltan szétszedhető. Persze, nem várható el minden felhasználótól, hogy leálljon barkácsolni.

(#13563) csatacsita

Ezt sem jelenteném ki egyértelműen. Halogénizzónak jobb a hatásfoka, a normál izzóhoz képest, leveszed a fényerőt, máris takarékosabb.

Vannak dimmelhető LED-ek is, bár nem mindegyik kompatibilis, bármelyik hálózati dimmerrel. Ha találsz egy embert, aki kiköti a dimmert (nem bonyolult feladat), tehetsz bele LED-et is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13565) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Szobámba szeretnék színes hangulatvilágításokat vásárolni.
Külföldről gondoltam megvenni a kedvezőbb ár miatt.
Tudnátok nagyobb netes áruházakat ajánlani amit megbízhatónak és nem túl drágának tartottok?
Konkrét világító ketyeréket is ajánlhatnátok, ami Nektek bevált.

Ilyesmiket nézegettem: [link] [link]
[link [link]

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#13566) cinemazealot válasza peter889 (#13565) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az első kettő jópofa, pár perc erejéig már láttam ilyeneket működni. Viszont az, hogy "hangulat világítás" elég tág fogalom és igencsak szubjektív. Valaki csak az egytónusú állandó vagy lassan változó színárnyalatokat keresi, valaki meg a stroboszkóp szerű villódzást. Ennek függvényében millió és egy ilyen kütyüt lehet találni és kitalálni, szóval... kicsit pontosítanod kellene az elképzeléseidet. :)

[ Szerkesztve ]

(#13567) peter889 válasza cinemazealot (#13566) üzenetére


peter889
őstag

Igazad van, elég tág fogalom. Még gondolkodom rajta. Szóval nem RGB-s szalagokra gondolok.
Legjobban talán azok tetszenek, amikben valami folyadék van és az áramlik és a színt is lehet állítani.

Van az első két általam linkelt. Az egyik az e27 foglalatú forgó gömb 6 wattosnak van megadva, míg a magában komplett (nem igényel foglalatot ) forgó gömb 3 wattosnak.
Lehet-e hinni ezeknek az értékeknek?
A 6 wattosnak megadott tényleg kétszer erősebb mint a 3 wattos?

És szerintetek a forgó gömb méretének van-e valami jelentősége?
Mert méretben is eltérőek ezek.

(Legjobb volna, ha mindegyiket kipróbálhatnám a sötétben, de erre sajnos nincs lehetőség. Legalább bemutató videót csatolhattak volna.)

Pár napja megrendeltem ezt: [link]
Ha megérkezik, beszámolok róla miként szuperál, ha érdekel valakit.
(Élőben láttam ilyet egy városi utcai árusnál, 15 ezer forintért árulta. :) De még talán távirányító sem volt hozzá. )

[ Szerkesztve ]

(#13568) peter889 válasza cinemazealot (#13566) üzenetére


peter889
őstag

Pl. ilyen lámpa nagyon tetszik: [kép]
Egy vulkánkitörést ábrázol. Működés közben a piros szemcsék állandó mozgásban vannak.
Ilyesmiket honnan lehet rendelni?
Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#13569) cinemazealot válasza peter889 (#13567) üzenetére


cinemazealot
addikt

"A 6 wattosnak megadott tényleg kétszer erősebb mint a 3 wattos?"

Nem, a 6 wattos, pontosan kétszer annyi hatásos teljesítményt vesz fel a hálózatból, mint a 3 wattos. :D Ha a fényerőre vonatkozóan nincs odaírva semmi (pl. ennyi és ennyi lumen az eszköz fényárama), akkor kb. annyit ér az ilyen megjelölés, mintha egy szentjánosbogár mellé odatennék egy 6 wattos ellenállást és eladnám mint "kétszer akkora teljesítményű világítótest". Nem lenne hazugság, hiszen a fényerőt tekintve nem állítottam semmit.

Sajnos az ilyen egzotikus lámpák fellelhetőségében nem vagyok otthon. :R

(#13570) PHM válasza peter889 (#13568) üzenetére


PHM
addikt

Ez szerintem egy ún. lávalámpa.
Régebben sok kirakatban lehetett hasonlót látni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#13571) Clever0 válasza peter889 (#13568) üzenetére


Clever0
senior tag

Mivel a működéshez meleg kell, valószínűleg nem LED van bennük.

(#13572) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Nálunk és szüleimnél a világítást nagy részben süllyesztett gu10-es spot adja. Ami azt jelenti, hogy a két házban van összesen kb 150 spot. Csak v-tac gyártmányú ledet vettem 5 és 7w-ost.
Jelen állás szerint 10 hónap alatt ezekből már legalább 40 darab tönkrement (kettő már az első héten), vagy teljesen kiégett, vagy halványan dereng. 90%-ban a 7w-os megy tönkre. Számlát kértem róluk, szóval viszem vissza rendszeresen őket cseréltetni gariban. Viszont legutóbb a srác elkezdett háborogni, hogy én már annyit visszavittem, tuti, hogy nálunk van a gond (azt mondta, vagy túláram, vagy rossz a a kapcsoló,vagy túlmelegszik). Azért kicserélte őket.
Felhívtam a villanyszerelőt, már telefonba mondta, hogy ez hülyeség, (eleve túláram nem létezik, csak túlfeszültség), de azért kijön. Mért feszültséget egy spot foglalatban 235v, kivett egy spotot,ami egy órát ment, azt mondta, nem túl meleg. És eleve 2 külön házról van szó. Szerintem nem lehet nálunk a gond.
Kérdezném a véleményeteket. A srácnak kötelessége kicserélni a lámpákat? Egyáltalán mi gond lehetne nálunk? A v-tac-ra jellemző az ilyen arányú meghibásodás?

(#13573) pjen válasza Elemental (#13572) üzenetére


pjen
félisten

Próbálj valamilyen márkásat venni:Philips,Osram,Ultratech stb.Valószinű,hogy az ár meghatározza a minőséget.

(#13574) Kernel válasza Elemental (#13572) üzenetére


Kernel
nagyúr

Főleg a kapcsolóra hivatkozni hülyeség, egy mechanikus kapcsoló csak kapcsol, abból ritkán van gond.

Beégett, szikrázó kapcsoló a kapacitív előtétes lámpákra lehet érdekes hatással, illetve ezek érzékenyek lehetnek a hálózati zavarokra, felharmonikusokra, amivel szemben a kondenzátor kis impedanciát tanúsít.

Elektronikus előtéttel működő lámpáknál ilyen gond nincs, az legfeljebb hálózati csúcsokra, feszültségugrásokra lehet érzékeny, bizonyos szint felett.

Alapvetően azért komolytalan az ilyen hozzáállás, mert ennek meg lenne a normális módja: a lámpát szétszedni, hibát megállapítani, szakszerű következtetést levonni. Ha nem egy, akkor több eset tapasztalatait összegezve, rá lehet jönni dolgokra, hogy minőségi hiba vagy sem.

Eleve, aki 150 darabot használ, ott statisztikailag is nagyobb az esély, hogy kijönnek a minőségi hibák, mint aki kevesebbet.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13575) macilaci78 válasza Elemental (#13572) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A boltnak gariidőn belül kötelessége cserélni a meghibásodott termékeket, vagy neki kell bizonyítania, hogy a termék amúgy megfelelő és a hiba a te rendszeredből ered.

Nálunk is GU10-es spotok vannak az álmennyezetben, hullottak is a nagyobb teljesítményűek az üveggyapot hőszigetelésben, a kisebbek bírják.

Ha háborog, nyugodtan kínálj fel neki egy helyszíni felméréshez lehetőséget, hozza magával a céges papírjait és a gyártói papírokat is, amik a termék felhasználásával, garanciájával kapcsolatosak és helyben legyen kedves megmutatni a hozott irományban, melyik pontnak nem felel meg a felhasználás valamely körülménye.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13576) Elemental


Elemental
addikt

Köszi a válaszokat!

Fater épp ma mondta, hogy megint rossz lett egy :)

Szóval a lényeg
1, nyugodtan vigyem vissza a rosszakat a boltba. Azt, hogy nem megfelelő a felhasználás módja, neki kell bizonyítania (eleve nyugodt a lelkiismeretem, mert minden rendben).
2, ne vegyek v-tac ledet.

Azt beszéltük faterral, hogy veszünk valami mást, pl osramot, hogy egy helyiségben csak olyan legyen és ha azok is hamar tönkremennek, akkor gyanakodhatunk, hogy nálunk van valami gond.

(#13577) pjen válasza Elemental (#13576) üzenetére


pjen
félisten

A kettes pont az jó ötlet.

(#13578) Elemental válasza pjen (#13577) üzenetére


Elemental
addikt

:)

(#13579) DeFranco válasza pjen (#13577) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mennyibe kerül egy "márkás" led? most 350 Ft-ért vettem a v-tac 10W 800LM E27 darabját, az előző garnitúra bírt másfél évet. (pontosabban háromból kettő, egy még vígan megy)

legyen csak egy ezres a "márkás" led. elketyeg 5 évnél lényegesen tovább?

másfél éve 700+ forintért vettem a v-tacet, mára lement az ára kevesebb a felére. tehát ha cserélnem kell várhatóan már gombokért cserélem.

ergo a "márkás" jó pénzért megvett lednek szépen kitolódik a szükséges élettartama hogy megérje 7-8-10 évre.

megéri, tényleg?

szerk: ja az árát az első évben visszahozta a maradék fél év ingyen volt.

plusz nem biztos, hogy a többi izzó is ilyen ütemben fog dögleni, lehet csak kifogtuk két egyformán hibásat tök véletlenül egy szállítmányból.

[ Szerkesztve ]

(#13580) macilaci78 válasza Elemental (#13576) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jegyezd meg valamilyen módon, hogy melyek a cseredarabok, legyen hozzájuk is számla, mert a termékcserével a cserélt termékre érvényes garancia a csere napjától él.
Én azt csinálnám, hogy abba a helyiségbe, amelyikben a legtöbb döglött, cserélném márkásra, a régieket meg félretenném a többibe pótnak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13581) Elemental válasza macilaci78 (#13580) üzenetére


Elemental
addikt

"Én azt csinálnám, hogy abba a helyiségbe, amelyikben a legtöbb döglött, cserélném márkásra, a régieket meg félretenném a többibe pótnak"

Úgy tervezem én is.

(#13582) mzso válasza Elemental (#13572) üzenetére


mzso
veterán

Bah. Eddig sem volt szimpatikus a mennyezeti spot világítás, de ezt olvasva még annyira sem.
Rengeteg fényforrás, pénz, idő és vesződség megy el.

Hamarabb csinálnék körbe LED szalagot.

(#13583) pjen válasza DeFranco (#13579) üzenetére


pjen
félisten

Nekem nem minden az ár.Lehet összességében drágább a márkás,de nem idegelem magam feleslegesen.

(#13584) DeFranco válasza pjen (#13583) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amikor megdeglett az a kettő, akkor én is elgondolkodtam a márkáson, de végül nagyon könnyen találtam cseredarabot nagyon vidám áron. ha sorban fognak kifeküdni az eredeti garniúrából (nem fognak, annyira nem rossz a v-tac) akkor majd revidiálom az álláspontomat, egyelőre ki vagyok békülve ezzel.

(#13585) macilaci78 válasza DeFranco (#13584) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért azt is érdemes megemlítened, hogy pontosan milyen fényforrás kiváltására is használod a V-Tac ledeket. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13586) DeFranco válasza macilaci78 (#13585) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ez miért érdekes? hagyományos amúgy, mással nincs értelme összevetni szvsz. a "neon" elvű energiatakarékos egy zsákutca.

(#13587) pjen válasza DeFranco (#13586) üzenetére


pjen
félisten

A kompakt fénycső miért zsákutca?

(#13588) DeFranco válasza pjen (#13587) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mert lassan melegszik be, vibrál és érzékenyebb a kapcsolgatásra a lednél, cserébe többet is fogyaszt az árelőny meg gyakorlatilag nincs.

de javíts ki ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#13589) pjen válasza DeFranco (#13588) üzenetére


pjen
félisten

Nem javítás :) de:Vannak rapid kompaktok,nincs bemelegedési idő,a led is villog,méghozzá láthatóbban mint a kompakt.A kapcsolgatási érzékenysége valóban rosszabb,de ezt bőven ellensúlyozza a szélesebb sugárzási szöggel.Szerintem mindkettőnek van létjogosultsága a maga helyén.Az más kérdés,hogy a normál izzó mindkettőt helyből kiváltaná.Csak ez a piszkos üzleti érdek. :D

(#13590) DeFranco válasza pjen (#13589) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a led ha jól van megválasztva nem villog legalább is nem érzékelhetően. ezt tudod tesztelni egy egyszerű okostelefonos kamerával, ha ott látsz csíkozást (mint amikor egy crt tv-t kamerázol) akkor az villog, ha nem akkor abban a tartományban ami érzékelhető (és zavaró) nem.

a sugárzási szögre én is ráfeszültem, de végignéztem otthon a lámpatesteket, és egyedül az előszobai plafonon levő ufo lámpa olyan ahol ez egyáltalán bármennyire is szempont.

szerintem a kompakt fénycső xx. század lakossági felhasználásban.

hogy van-e olyan speciális terület ahova jó vagy jobb, azt nem tudom.

nekünk is van otthon vagy 6 db arasznyi hosszú kompakt, nem tudom mit csináljak velük, pakolgatom meg kerülgetem.

(#13591) mzso válasza DeFranco (#13586) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem ilyenre gondolt, hogy mennyezeti gu10-e, vagy pl szabadon lévő e27-es.
A korábbiak alapján az előbbiek hullnak mint a legyek. És sok is a vessződség a nagy mennyiség miatt.

(#13592) fecus válasza pjen (#13589) üzenetére


fecus
őstag

Mi az a rapid kompakt fénycső? Van linked róla?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#13593) pjen válasza DeFranco (#13590) üzenetére


pjen
félisten

Pár led már megfordult a kezemben,de olyan ami egyáltalán nem villog még nem,persze attól még biztos van ilyen.A kompakt 25-30 Khz en villog engem nem zavar.Bizonyos nem zavaró mértékben még a normál izzó is villog,főleg kis teljesítményen.Nekem van 3 olyan lámpám ahol a led irányítottsága zavaró.

fecus:nincsen linkem.A Philips kompakt dobozára például rá van írva,és a bekapcsolási idő is.Keress rá:Philips rapid start.

[ Szerkesztve ]

(#13594) macilaci78 válasza DeFranco (#13586) üzenetére


macilaci78
nagyúr

mzso: jól értette a kérdést. :K

Nálunk a munkahelyen e27 kompaktok vannak, Ikea 6-7 W-osak 420-450 lumen fényárammal. Az elhullottakat e27 ledre cseréljük, 5-6 W-osokra, 430-470 lumenesekre. Sok a lámpatest, így nincs szükség nagyobb fényre, közel azonos fogyasztás és fényáram mellett nem volt szó a közel 200 db e27 fényforrás cseréjéről, csak a pótlásról.
Mivel munkanaponként csak néhányszor van felkapcsolva és sokáig világítanak, így nem öregszenek olyan gyorsan a kompaktok sem.

A GU10-esek története: 25-50 W-os halogének lettek cserélve 5-7 W-os kompakt fénycsövesekre, azok pedig 5-7 W-os ledesekre szemre dupla akkor fényerővel. Az első cserét a fogyasztás hívta életre, a másodikat a fényerő, de ugye a fogyasztásban ez nem mutatkozik meg, mint ahogy a fentiek sem.

A minőség tekintetében egyetértek veled, sajnos van a V-Tac-tól lejjebb is. Nekem is a V-Tac egy aranyközépút a minőség és ár tekintetében. A jobb minőségűek ára a várható élettartamban nem mutatkoznak meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13595) pjen válasza macilaci78 (#13594) üzenetére


pjen
félisten

"A GU10-esek története: 25-50 W-os halogének lettek cserélve 5-7 W-os kompakt fénycsövesekre, azok pedig 5-7 W-os ledesekre szemre dupla akkor fényerővel".Igen a GU10 es foglalatban pont a kompakt előnyét a széles sugárzást szünteted meg.

[ Szerkesztve ]

(#13596) Elemental válasza mzso (#13591) üzenetére


Elemental
addikt

A sok vesződséget nem értem. Sokáig tart kicserélni, arra gondolsz?

(#13597) pjen válasza Elemental (#13596) üzenetére


pjen
félisten

Nem hiszem,hogy azt.Megőrizni a blokkot,számontartani,hogy melyik garanciális,vissza utazni velük a botba,stb.

(#13598) Elemental válasza pjen (#13597) üzenetére


Elemental
addikt

Lehet.
Viszont ha újra dönteni kellene, megint csak ezt választanám. Max annyit változtatnék, hogy nem v tacot vennék. Nagyon jó, hogy a szobák minden pontján egyenletes fény van. Az adott fényerő nem középről jön, hanem egyenletesen elosztva.

(#13599) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Mindenhol Legrand Valena fényjelzős kapcsolóim vannak, szeretem, mert sötétben könnyű pontosan odanyúlni és nincs összetapogatva a fal.
A probléma viszont, h egy helyesn már kicseréltem az izzókat LED-esre, de folyton bevillogatatja őket.

Tudtok valamilyen megoldást arra, h megmaradjon a fényjelzős kapcsolóm, de a LED izzók ne villogjanak be?

Köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#13600) pjen válasza runner 125 (#13599) üzenetére


pjen
félisten

Egy ellenállást szoktak bekötni ami elfűti azt a szivárgó áramot.póbálgatni kell.ha vissza olvasol nem rég volt téma.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.