Hirdetés

2024. július 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:37:07

LOGOUT.hu

A ledek energiahatékonyságuk és a tömeggyártás miatti egyre alacsonyabb árukkal mind népszerűbb fényforrások. A legelterjedtebb foglalatok (pl E14, E27) mellett a sokat használt foglalatokon (pl GU 10, GU 4, MR 16) át ma már a ritkán használt, speciális foglalatok (pl R7s) számára is van ledes alternatíva. A ledes fényforrások a fogyasztók megszokásainak megfelelően formájukat tekintve is igazodnak a korábbi technológiákon alapuló fényforrásokhoz, így találunk kompatibilis ledes alternatívákat pl halogén izzóink helyére is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) macilaci78 válasza Silentfrog (#13850) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Inkább az utóbbi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13852) wiggen123 válasza macilaci78 (#13846) üzenetére


wiggen123
aktív tag

Hegeszteni pajzszsal szoktam :)

V-TAC ECO LED panel (kör alakú) 12 Watt - természetes fehér
és 18 Watt ugyan ez. Ezekből lenne a legtöbb a házban.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#13853) mzso válasza Silentfrog (#13850) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem ki kéne iktatni a fényerőszabályzót. Mintha valaki azt ecsetelte volna, hogy letekerve kinyírhatja a fényforrást.

(#13854) Kernel válasza Silentfrog (#13847) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ebben a kategóriában aktív driver szokott lenni, ami egy inkompatibilis triac-szabályzóra vibrálással, rendellenes zúgó hanggal reagálhat, ami elvileg megúszható egy rövid próbával anélkül, hogy kár keletkezne (az elmélet mellett tapasztalat is). Ennek oka a táp felépítése, az egyenirányító után a puffer úgyis csúcsra töltődik, nem sokat számít a jelalak.

Az olcsóbb, kapacitív előtétes lámpákra viszont kimondottan káros a vágott jelalak, amit ilyenkor kap, mert a kondenzátor szabályos szinuszra van méretezve, míg a meredek impulzusokkal szemben kis impedanciát képvisel, a LED-sort agyonvághatja.

Legkorrektebb a dimmer kikötése.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13855) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Sajnos a szabályzó kikötéséhez nem értek, viszont csak muszáj lesz akkor venni dimmelhető fényforrást mert ezzel az a baj, hogy az egyik 15 wattos vibrál teljesen felcsavart szabályzóval, a másik fényforrás ami 17 wattos az meg jó csak lecsavarva is világít egy picit.
Esetleg a hálózati billenőkapcsolót használatára gondoltam annál a fényforrásnál ami nem vibrán teljes fényerőn. De inkább veszek egy dimmelhető 9 wattosat, ezerpárszázért.

(#13856) beholder00


beholder00
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni led világításban, mivel kevés ismerettel rendelkezek ezen a téren: adott egy szoba (8nm) és közepén egy lámával oldanám meg a világítást okos led lámpával. Mennyire használható egy Xiaomi lámpa normális fényforrásnak? Persze ezt nem normálisban hanem lm-ben mérik, de használható? Van valós fényereje? Vagy egyáltalán mit ajánlotok? Milyen árban nézegessek okos égőket?

(#13857) pjen válasza beholder00 (#13856) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem egy olyan lámpát vegyél amibe legalább két fényforrás tehető,az okos és egy ami világít,ha kell.

(#13858) Kernel válasza beholder00 (#13856) üzenetére


Kernel
nagyúr

Volt szó róla az eBay-topikban, csillárt akar valaki ellátni ilyenekkel, hogy világítson is. Amellett más megjegyezte, hogy valószínűleg hamar elmúlik az újdonság varázsa, végül be lesz állítva fehérre és kész.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#13859) zambi


zambi
csendes tag

Adott egy 3mX5m méretű kis konyha.A belmagasság kicsi kb 220cm.A mennyezeten 3m hosszban van egy mestergerenda, ami srégen mindkét oldalt be van burkolva, és 2X3 db halogén spot van benne.Lecserélném ledre. 6 db Philips Classic LEDspotMV ND 5W GU10 840 120° 4000K 550 lumen.Túlzás lenne a fényereje?Mit gondoltok?

(#13860) tthom válasza zambi (#13859) üzenetére


tthom
senior tag

Hát, ugye az több, mint 3000lm.. Kinek mi a túlzás. Nekem a dolgozószobában, ami kb. ugyanakkora méret, annyi van kb., de azért az már jó világos. :) Nejemnek pl. túl sok, nekem tetszik, végre van fény.

(#13861) zambi


zambi
csendes tag

Ráadásul a mostani halogének sárga fénye után a 4000K vakítóan világosnak fog tűnni szerintem.Bár úgy írták, hogy a ledek fényereje az évek múlásával csökken.Feltéve, hogy a jobbik szériából kapok majd. :K

(#13862) csemberlen válasza zambi (#13859) üzenetére


csemberlen
őstag

Nekem ekkora területen 6*9W van

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#13863) zambi válasza csemberlen (#13862) üzenetére


zambi
csendes tag

Ja, de szerintem nem mindegy a belmagasság sem.Nálam nagyon alacsony.Aztán nálam alapból a gipszkarton meg van döntve, így jobb szögben sugároznak a spotok.Szerintem betennék 6 db 7W-os 680 lumenes Philipset,akkor leégetné a hajamat is. :K

Ja meg mellesleg 3500 Ft darabja.

[ Szerkesztve ]

(#13864) tthom válasza zambi (#13863) üzenetére


tthom
senior tag

Amúgy keverheted is.. Tehát nem kötelező tök egyformákat. Megveszed a kisebbeket, aztán ha kevés, kicserélsz párat erősebbre, amazok meg mennek tartalékba. A LEDek se világítanak örökké. :)

(#13865) macilaci78 válasza zambi (#13859) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én nem érzem túlzásnak egy konyhában. Anyámnál hasonló méretű konyhában egy 30×120 cm-s ledpanel van, igaz, 3,5 m a belmagasság. Érzetre nem ad látványosan több fényt, mint a 3 db 120-as cső adott, de azonnal bekapcsol és nem zúg az az átkozott trafó. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13866) zambi


zambi
csendes tag

Közben szereztem tesztnek fatertól 6 db valamilyen GA fajta spotot.Gondolom OBI-s. 5W 400 lumen 110 fokos,15 db 2835-ös SMD van bennük.Igaz ez 3000 Kelvines, de ha ezek így világítanak, akkor bőven elég lesz az 550 lumenos Philips.

(#13867) mzso


mzso
veterán

Hellló!
Tud már valaki olyat ami: magyar (nem suttyó) webshopból rendelhető, kis teljesítményű (3W-4W) E27/E14, nem drága és tuti nem vibrál.
Általában a legutóbbi hibádzik.V-TAC és Global is maximálisan Vibrál.

(Aránytalanul drágán van egy V-TAC-os 3W-os filamentes izzóm, és csak 2200K-ban létezik...)

(#13868) pjen válasza mzso (#13867) üzenetére


pjen
félisten

Philips,osram,ultratech,ezek között kéne keresgélni.

(#13869) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

nem tudom jó helyre írom-e, mert led, de nem a lakásba hanem kintre.

Szóval mozgásérzékelős led reflektorból van bestbuy? Ezek a kínai csodák (bár gondolom mind az) mennyire megbízhatóak? 30 vagy 50w-os kellene elsősorban.

üdv,
Zoli

(#13870) macilaci78 válasza Zoli-bácsi (#13869) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kínából hiába van jó tapasztalat, az nem garancia, hogy a következő szállítás is jó lesz. Belföldön meg megakciózzák 2-3k-ra az ipari hulladékokat, ahol az érintésvédelem annyiban merül ki, hogy létra nélkül nem éred el.
Ha biztosra akarsz menni, akkor maradsz a nagy neveknél és áldozol a több garira is.

Ja, jön a black friday és hasonló akciók, amikor is a korábban felárazott termékeket akciózzák meg, hogy majd januárban újra a júniusi áron tudj vásárolni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13871) Zoli-bácsi válasza macilaci78 (#13870) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

[link]

Ez pl ipari hulladék?:D

Egyébként használok egy ehhez hasonlót(mozgásérzékelő nélkülit), nincs vele semmi gond, remélem így is marad.

Melyek a nagy nevek, ami megbízhatónak számít?

[ Szerkesztve ]

(#13872) macilaci78 válasza Zoli-bácsi (#13871) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A linkelt elvileg nem rossz, de nem ismerem ezt a termékszegmenst.
A korábbiakban megírtak szerint ami gondot tud okozni, hogy a mozgásérzékelő adja meg magát, azt át lehet hidalni és egy külön mozgásérzékelőre kell kötni a lámpát. Illetve elégtelen a reflekor hűtése, ami drasztikusan csökkenti az élettartamot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13873) bgunne


bgunne
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Megpróbálok minél részletesebb infot adni, de nem vagyok hozzáértő, remélem nem fogok hülyeségeket írni.
A képen látható méretekkel rendelkező szobába költözök, ide szeretnék megfelelő LED világítást.
A jelölt piros pötty jelöli a jelenleg létező egyetlen lámpát a szobában (E27 foglalat).

Számomra fontos igények:
Viszonylag hideg fény - 4000K
Erős fény - Az átlagosnál erősebb megvilágítást kedvelem, sokat dolgozok éjszaka is akár otthonról, szóval minél világosabb, annál jobb. (A jelenlegi szobában, ami kb. 340x340cm, 1 db 20W, 1160lm energiatakarékos izzó fényességben kb. megfelel nekem, viszont az új szoba nagyobb)

Kérdéseim:
Elég egy LED fényforrást beszerelni, vagy vegyek olyan lámpát, amibe többet is be lehet helyezni?
Milyen LED fényforrást javasoltok, ami a fentebb írt igényeknek megfelel?

Bónusz kérdés: EZ vagy hasonló led panel szobába is használható? Mert marhajól néz ki, de megfelelően bevilágítaná a szobát?

Bármilyen egyéb megjegyzést is szívesen várok :)

Magasság: 260 cm

[ Szerkesztve ]

(#13874) macilaci78 válasza bgunne (#13873) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sugárzási szög a kulcsszó. Egy 17 W-os e27 led elég fényt adna, de a lámpatest, lámpabúra, foglalat iránya meghatároz pár dolgot.

Ledpanelnek van egy sugárzási szöge, ami általában kisebb az e27 lámpáknál. Nem egy darabban gondolkodnék és nem 1400 lumenben.

Egy fotó a jelenlegi lámpáról van-e?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13875) bgunne válasza macilaci78 (#13874) üzenetére


bgunne
tag

Az új helyen lévő lámpáról nincs sajnos, de valami hasonló, mint ami a mostani szobában van:

(+ a bura persze)

Mivel több darabot javasolsz, úgyis vásárolnom kell akkor több foglalatot, (ha jól látom, egy ilyenre töb is szerelhető), vagy valami hasonló, alapból több foglalatos lámpát. Bőven elég nekem ilyen egyszerű megoldás, nincs szükség csicsás csillárra :)

Van esetleg pontsabb javaslat a fényforrásokra? Akár konkrét márka-típus pontossággal is érdekelnek a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#13876) mzso válasza bgunne (#13873) üzenetére


mzso
veterán

"Az átlagosnál erősebb megvilágítást kedvelem"
"1 db 20W, 1160lm energiatakarékos izzó fényességben kb. megfelel nekem"

Ez igazából egyáltalán nem sok. És mivel csak 50%-kal nagyobb a terület ugyanennyivel erősebb fényforrásnak is meg kéne tennie. Én ezekről tudok amik szerintem megérik:
https://lumenet.hu/philips-corepro-ledbulb-13-5w-840-e27-cw-4000k-led

https://www.vtac.hu/LED-izzo---17W-A65-E27-200---4456-4457-4458

(#13877) macilaci78 válasza bgunne (#13875) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hasonló van fürdőmben is 2 foglalattal. Egyik foglalat az egyik irányba világít, másik foglalat a másikba és így jó is vagyok. Ráadásul a foglalatok fölött fényvisszaverő fólia is van.
Ezzel a lámpával az a baj, hogy több tiplivel van felfúrva, amiket egy csillár kosarával nem tudsz eltakarni. Muszáj lesz olyan lámpát keresni, amit szintén több tipli tart. UFO-lámpából is vannak 2-3 foglalatosok is, olyat nézz. Erre ugyan rá lehet több foglalatot is rakni, de a bóra alatt is el fog férni több égő?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13878) tthom válasza bgunne (#13875) üzenetére


tthom
senior tag

Ha visszaolvasol, pont ilyesmibe futottam bele, miszerint zárt búrába nem érdemes belerakni LED E27-et, főleg többet, mert baromira melegednek. Mondjuk ez, ha jól látom pont olyasmi, hogy az üveg mellett ki tud menni a hő. Nekünk ilyen UFOk vannak átalakítva dupla E27-re, ahogy írod. :)

Amúgy ha szereted a fényt, szerintem 1400lm akkora szobába kevés lesz, én felmennék majd 2500-3000-ig. Jelenleg egy 4x2.5-es, 2.2m magasságúban használok egy2400lm / 4000K-t, ez már túlzás, de a te szobád nagyobbnak tűnik.

Én most ilyenben gondolkodok, ennek van 1-4db-os verziója is, E27-es:

Lámpa

(#13879) davenport válasza davenport (#13835) üzenetére


davenport
aktív tag

Végül írtam a forgalmazónak, teljesen korrekt módon álltak hozzá, szó nélkül küldtek cserelámpákat.

No money, no honey.

(#13880) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Sziasztok!

Kérdezném, hogy mivel minden évben megérzem a napfény-hiányt (irodai munka, majdnem sötétben megyek-jövök), ezért gondolkoztam olyan izzók, világítások beszerzésén, amiket napfény izzóknak, teljes spekrumú izzóknak neveznek.
Mi a véleményetek, van ezeknek értelme, illetve lehet azt tudni, hogy mitől különlegesek ezek az izzók? Gondoltam, hogy rendelek ilyet az aliexpressről, de nem tudom megállapítani, hogy a daylight vagy sunlight kifejezésre keresve kidobott találatok közül melyek lehetnek ilyenek, mi az az érték, amit figyelni kellene?
Köszönöm a segítséget, aki szakavatottabbak akár linket is küldhetnének aliról egyenesen. A lakásban jelenleg gu10-es foglalatok vannak főleg.

Üdv!

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#13881) macilaci78 válasza Tybee21 (#13880) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A napfény a látható színtartomány kívül ultraibolya és infravörös tartományban is ad fényt.
380-700 nm; 290-380 nm és 700-770 nm.
Minden mesterséges fényforrásnak van egy jellemző hullámhossza, vagy hullámhossz-tartománya, melyek jellemzően szűkebbek a napfénynél, ezért érzékeljük mesterséges fényben másnak egy adott színt, mint természetes fényben.

Kertészetben szoktak olyan fényforrásokat használni, amilyet te keresel, a növények igénylik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13882) mzso válasza Tybee21 (#13880) üzenetére


mzso
veterán

Ez elég zavaros nekem. Mire vágysz? Több fényre? Arra bámilyen fényforrás jó csak sokat járasd eleget. Miért gondolod, "teljes spektrumú" izzó kell?
Egyébként fogalmam sincs mit akar ez jelenteni. Az összes fényforrás sugároz a teljes látható tartományban.

Ha UV hiányod van azt nehéz pótolni. Gyakorlatilag csak (UV lámpán kívűl) halogán izzóval lehetséges, abból is olyannal amit csak kvarcüveg búra fed. (A szokásos üveg elnyeli az UV-t) Pl: az hosszúkás R7S izzók amiket az állólámpákba rakják. (Szerintem egyszerűbb D-vitamint szedni)

Az infravörös tartománynak értelmét egyáltalán nem látom. Haszna nincs.

(#13883) pjen válasza mzso (#13882) üzenetére


pjen
félisten

Régen volt kvarc lámpa,szemüveggel.Simán le lehetett égni öt perc alatt.Könnyen helyettesithető egy letört búrás HGL égővel.

(#13884) macilaci78 válasza mzso (#13882) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az infravörös tartománynak értelmét egyáltalán nem látom. Haszna nincs. - [link] ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#13885) Zeki válasza macilaci78 (#13884) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hajjaj, sok-sok éve már, mikor a Sony a camcorderében kijött a Night Shottal, akkor az IR a vékonyabb ruhákon áthatolt úgy, hogy a kamera látta alatta a bőrt. :) Aztán módosítottak rajta a panaszok miatt, utána már kellett speckó előtét lencse. :)

(#13886) mzso válasza pjen (#13883) üzenetére


mzso
veterán

HGL? Mi az, higanygőz lámpa? Szerintem egyszerűbb beszerezni kínából UV fénycsövet. (Gondolom a "kvarclámpában" is ilyen fénycső volt)

(#13887) Tybee21


Tybee21
aktív tag

No, amire én gondolok afféle fényterápia, direktbe a napfény "pótlására" szolgálna (nem fizikálisan a D vitamin termeléshez, hanem pszichésen, hogy becsapom a szerveztem, hogy milyen fain napsütésben van részem), hogy a közérzetemen segítsen. Itt ezek a linkek:
[link]
[link]

Tehát ilyen célzattal keresek én izzót, de nem tudom mi lenne a jó, amennyiért a linkelt honlapokon vesztegetik őket kicsit átverés íze van nekem.
macilaci78 - találtam is pl. ali-n olyan izzókat, amik growing lightok, de azok nem fehér-sárga fényűek, hanem kékes-lilás, szóval állandó szobai világításnak nem megfelelőek szerintem.

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#13888) pjen válasza mzso (#13886) üzenetére


pjen
félisten

Amiről írok inkább a szoláriumhoz áll közel.

(#13889) mzso válasza Tybee21 (#13887) üzenetére


mzso
veterán

Ez kb teljesen kamu. A fehér lámpák látható spektruma csak a tetszetősséget befolyásolja...
Testileg a nagy fényár éberebbé tesz, csökkenti a melatonin szintet. Pszichésen is a nagy fényerő a napnak a legjelentősebb tulajdonsága.

Azt meg embere válogatja, hogy mennyire zavarja a kevésbé tökéletes színvisszadás. Akit érdekel érdekel, akit nem nem.

(#13890) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Rendeltem a Fasttechről ezt az RGB-s körtét:
[link]

Nem sajnáltam érte a pénzt, szerettem volna jó minőséget. És egy másik topikban a Fasttechet megbízható áruháznak mondták és az UltraFire-t pedig minőségi márkának. Tényleg minőségi márka?

A Led körte megérkezett.
Sajnálattal vettem észre, a problémákat:


A márkajelzése egy olyan öntapadós fólia, mely már a kicsomagolásánál félig leválva volt.
Semmiféle azonosító szám nincs az egész körtén feltüntetve (ilyet még nem láttam).
Egy apró szennyeződésszerűség(?) vetődik ide-oda a lámpatesten belül, ami kilátszik a világításnál.
A lámpatest kis helyen össze van karcolódva, ami nem zavaró.
Mint az látható, a terméklapon lévő doboz: [link]
Azonban én ilyen dobozban kaptam:
[kép]

Működik. Azonban a színei is problémásak: narancssárga szín nincsen (csak fakósárga), pedig nekem az lett volna a legfontosabb és a hirdetésben lévő színskálán 2 narancssárga árnyalat is van. Citromsárga is hiányzik(helyett van zöldessárga), pedig a terméklapon olyan is felüntetett:
[link]

Nekem az a sejtésem, hogy ez egy gagyi hamisítvány.
Kérlek, erősítsetek vagy cáfoljátok meg.
Ha az eBayről rendeltem volna sokkal olcsóbban, nem problémásítanám.
Postaköltséggel együtt ennyibe került : $11.18
Köszönettel várom a válaszotok.

[ Szerkesztve ]

(#13891) peter889


peter889
őstag

Ráadásul a mobiltelefon kameraképén vibrál.
Utóbbi hetekben 3 külföldi rendelésem is megérkezett - mind problémás. Jó időre befejeztem a külföldi vásárolgatást, mert nekem nem éri meg a tortúrát.

[ Szerkesztve ]

(#13892) Ance válasza peter889 (#13891) üzenetére


Ance
őstag

Egyszer érdemes 20 percet eltölteni a pénzköltés előtt, melyek a megbízható boltok kínában. Aztan érdemes 5 percet rászánni arra, hogy itt megkérdezd előre ki mit venne. Úgy általában nincs baj a netes vásárlással.

Én pl. ezt ajánlottam volna, ami az utóbbi időben 13 dollár volt és kb. trabant-audi kategória az általad vásárolttal összehasonlítva. Nem is értem azt hogy vehetted meg.

(#13893) peter889 válasza Ance (#13892) üzenetére


peter889
őstag

Én nem 20 percet áldoztam a témára, hanem lényegesen többet.
Nézd már meg légy szíves itt az előzményeket:
március-február óta több ízben is előhozakodtam az e27-es foglalatú RGB-s körte témakörrel, tanácsot kérvén Tőletek:
Pl.: [link]
[link]
[link]
[link]

Legalább 3-szor belinkeltem ezt a fastteches körtét.
Ajánlott bárki is a helyette jobbat nekem?
Mert én sehol nem látom.
Elkerülte valamelyik nekem írt hozzászólás a figyelmem?
(Valaki egyszer egy zenélő rgb-s körtét linkelt be drága pénzért, olyan nem kellett volna.)
Az elemlámás topikban a Fasttechet tartják az ásznak.

Leírtam, hogy vehettem meg. Körültekintően, átgondoltan döntöttem. Nem tudhattam előre...

[ Szerkesztve ]

(#13894) peter889 válasza Ance (#13892) üzenetére


peter889
őstag

Olyat tudnál ajánlani, amihez jár távirányító? Legalább 9 wattos körtére gondoltam.
Nem akarom, hogy telefonfüggő legyen.

[ Szerkesztve ]

(#13895) mzso válasza peter889 (#13890) üzenetére


mzso
veterán

"És egy másik topikban a Fasttechet megbízható áruháznak mondták és az UltraFire-t pedig minőségi márkának."

Nóném bolt, nóném terméke? Én fenntartásokkal kezeltem volna, bárki is mondja.

Itthonról miért nem jók az RGB körték? Pl: http://www.anrodiszlec.hu/advanced_search_result.php?keywords=rgb+e27

Innen legalább vissza lehet küldeni/vinni ha rossz.

(#13896) mzso válasza peter889 (#13894) üzenetére


mzso
veterán

A watt kevésbé lényeges a lumen mutatja a fényerőt. Az általad linkelt 9W-ost csak 300lm-esnek írják. De pl a V-TAC 6W-osát 470lm-esnek.
(Ennek ellenére azt hazudhatnak rá amit akarnak. Főleg az ilyen kínából rendelt cuccokra jellemző nagy kamuzás.)

(#13897) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Vtac E27 12 watt dimmelhető.
Az normális hogy ha lefele szabályzom a fényerőt akkor sípol a fényforrás?
Van egy /nekem / barom drága állólámpám Rábaluxos. Természetesen miért is ne G9 és R7S foglalattal. :U Mivel a dimmelhető R7S ledes fényforrásért egy autó árát kérik így átalakítottam E27 re, és vettem bele 1600 pénzért egy szabályozhatót. De ezzel meg sípol. Működik , minden ok vele, de nagyon zavaró ez a hang.

[ Szerkesztve ]

(#13898) mzso válasza Silentfrog (#13897) üzenetére


mzso
veterán

Írj a boltnak. Aztán, hogy ráfogják-e hogy üzemszerű vagy sem az tőlük függ.

[ Szerkesztve ]

(#13899) Silentfrog válasza mzso (#13898) üzenetére


Silentfrog
veterán

Tényeg, jó ötlet, így fogok eljárni! :R

(#13900) Chaser


Chaser
titán

Dreamcolor szalagbol melyik fajta a jo most? Regen ezen a neven futott, lenyege,.h egyenkent programozhatok az rgb ledek rajta,.gyarilag is sok effektet tud

Szerk: meg mindig ebay a legolcsobb beszerzes ilyesmire? Kb 3 eve vettem a mostanit, vezerlovel es tappal 12-13k-ert, itthon ugyanez 45k volt ( :

Szerk: ilyenem van most

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LED világítás a lakásban (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.