Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20051) wassermann válasza MixY (#20047) üzenetére


wassermann
addikt

A projektoros TV már elég kihalóban lévő fajta, nem vennék már ilyet, mert drága móka, ha kiég az izzó (egy idő utáb ki szokott) .

Menj rá az e-digital honlapjára, ott méret, felbontás és ár alapján is szűrhetsz jó sok LCDTV közül!

(#20052) sb válasza GalloG (#19955) üzenetére


sb
veterán

"bigdigit: A panelek bitszáma csak _tisztán marketing_, semmi más. Meg a feldolgozási bitszám is. A 8 bites panelek 16.7 millió, a 10 bitesek 1 milliárd, a 12 bitesek 68,7 milliárd, a 17 bitesesek pedig 2.2 millió milliárd (!) színt tudnak (elvileg) megjeleníteni.
Ezzel szemben az emberi szem csupán 5 millió (!) színt tud megkülönböztetni, ha semmi baja. Akkor hol is van a 10-12-...-17 bites panelek/feldolgozó egységek előnye?"

Szerintem egyszerű a válasz... a 3x8bites panel lehet, hogy 16.7m szín, de egy színre csak 256 tiszta árnyalat. Ha pl. zöldből megnézel egy ilyen gradienst rgb(0,0,0), rgb(0,1,0)... rgb(0,255,0), akkor még ez is sávos lehet simán.

Az más kérdés, hogy a másik két csatornával is lehet "árnyalni" az átmenetet úgy, hogy nem igazán feltűnő, hogy nem csak a zöld csatorna változik.

(#20053) elmerfudd válasza d-boy (#20048) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Sharp nagyon jó minőség, csak kicsit túl van árazva, sztem.
200ból már nagyobbat is vehetnél, sztem.
82cm-ben felesleges a fullhd,sztem. :D

(#20054) elmerfudd válasza Phelus (#20050) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

A két tipus tökéletes lenne neked! :D

(#20055) Phelus válasza elmerfudd (#20054) üzenetére


Phelus
csendes tag

De melyik lenne 'tökéletesebb'? :P
Azzal a nagy problémával szembesültem, hogy döntenem kell, a nagyobb méret, de gyengébb dizájn és kissé rosszabb paraméterek, és a (véleményem szerint) gyönyörű dizájn és a jobb paraméterek, de kisebb képernyő méret között :(
Tudsz esetleg egyértelmű pro vagy kontra érvet egyik vagy másik típus mellet/ellen ami segíthetne a döntésben?

"The Tower of Guard shall ever northward gaze..."

(#20056) elmerfudd válasza Phelus (#20055) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Azon kivűl, hogy a 6000-esen 3HDMI van mig az 5000-esen csak kettő, nem.

(#20057) zuzu1 válasza Phelus (#20055) üzenetére


zuzu1
csendes tag

Hali !

Szerintem te a 37LG6000 - t akarod , akkor mire vársz?
Talán az lenne a legjobb ha mindkettöt megnéznéd személyesen ,
ugysem fognak itt már olyan nagy dolgokat mondani
/vagy ha igen akkor csak elbizonytalanodsz mégjobban/.

ui: nem akarok elfogult lenni én is nemrég vettem 42lg6000- t
meg vagyok vele elégedve TV+DVD+PC minden tökéletes rajta.
/nekem csak a inteligens szenzor nem jött be rajta /

(#20058) GalloG válasza kariad (#20044) üzenetére


GalloG
tag

Felső kategóriában persze mindnél van ilyen (mármint natív HDMI, hanggal), pláne a friss modelleknél. Csak azt hülyeség megvenni. Általános használatra és MKV nézésre tökéletes egy 3450 is HDMI kimenettel. Ha meg játszani akarsz, akkor kell egy PS3 vagy XBOX360 a drága VGA árából.

Ezt azért mondom, mert azon kívül, hogy az új játékok csak ezekre jönnek ki, de a drága VGA mellé még sok más drága cucc kell, hogy FullHD-ben tudd nyomji a játékot a TV-n... Szóval csak egy drága VGA önmagában továbbra is csak webezéshez meg MKV-hez lesz jó...

(#20059) GalloG válasza sb (#20052) üzenetére


GalloG
tag

Én ezt nem vonom kétségbe, hogy így van. De a (profibb) műsorok készítői is tisztában vannak ezzel, és kerülik az ilyen képeket (mivel ők is jellemzbően 8 bites kimeneti anyagot gyártanak), valamint itt mozgóképről van szó, igen ritkán van egy-egy ilyen szerencsétlenül megválasztott átmenet kitartva a képen.

A gyakorlatban nem igazán venni észre a különbséget, így a választást nem feltétlenül kell erre (is) kihegyezni és jelentősen nagyobb összegekez fizetni e miatt. Én csak erre szerettem volna kilyukadni a fent idézett résszel.

Mesterséges labor tesztet minden TV-hez lehet találni, amin megbukik. Ez a zöld teszt is ott sántít, hogy ha a zöld egy más árnyalatát vesszük, nem az RGB szabvány szerinti natív zöldet, akkor már nem csak 256 árnyalatunk van egy átmenethez pl.

Azt, hogy az A656-os Samsung (amim van) mennyi bittel dolgozik és mennyit jelenít meg, nem is tudom.

(#20060) kariad válasza GalloG (#20058) üzenetére


kariad
senior tag

Hát Soha nem kellne nekem PS3 vagy XBOX360 Felesleges egy 8800GT vagy egy 9600GT is fut már szépen Bármelyik Játék!!! 20-25K lehet venni abból nem jön kis egyik se! :K

Most azért vagyok bajba mert keresem a megfelelő vga-t hogy 1 Kábelel letudjak mindent! És az a baj, hogy inkább Nvidia párti vagyok.Amúgy csak HD redy tv-m van! :R

(#20061) wassermann válasza kariad (#20060) üzenetére


wassermann
addikt

Akinek viszont öreg PC-je van (és nem játszik éjjel-nappal) az gondolkozhat egy új integrált ATI-s alaplappal is, mert van bőven HDMI-s (690G, 780G, 790G...), ami teljesen jó lehet külön kártya nélkül és HDMI-n hangot is tud.

(#20062) bigdigit válasza sb (#20052) üzenetére


bigdigit
addikt

azóta már írtam igaz off-ba egy kis esszét.igaz nem pont erről de utalva a sok marketing dumára meg matricára...
én már csak a szememben hiszek ez volt a lényeg.

(#20063) verec


verec
csendes tag

Sziasztok!

Főleg Xbox360 használatra szeretnék venni 37"-es LCD Tv-t.
Nem vagyok egy nagy spíler a témában, annyit tudok, hogy a válaszidő játékhoz minél kisebb kell, hogy legyen.
Kinéztem az LG 37LG5000 modelljét, 172.000 ft-ért. Ez már Full HD, 5ms válaszidővel, elég jó értékekkel.
Mi a véleményetek róla?
Mit javasoltok xboxhoz?

Előre is köszi!

(#20064) bigdigit válasza verec (#20063) üzenetére


bigdigit
addikt

játéknál lcd tv esetén nem csak a válaszidő mérvadó hanem az input lag is.
azzal sem árt tisztában lenni az lcd tv-ket elsősorban nem játékra készítik.

(#20065) MixY válasza bigdigit (#20064) üzenetére


MixY
tag

Nekem is X360-azásra kéne, és én se tudom milyet vegyek.
Néztem Edigitalon ezt a típust, jónak tűnik. De ha ti tudtok egy jobb tv-t ajánlani max. 100ezerért, írjátok nyugodtan! :D
Köszi előre is!

(#20066) Scoobyka válasza verec (#20063) üzenetére


Scoobyka
addikt

én is boxhoz is használom és a samsung 37a656 nagyon jó hozzá.....totál nem venni észre késést vagy bármi hasonlót...

,de hogy bigdigit lelke is megnyugodjon ma volt egy rossz percem a távkapcsal....lett rajta egy szép kis karc :( pedig vigyáztam rá ,mint egy hímes tojásra.....lehett volna matt hozzá.....,de most már mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#20067) kisJack válasza Scoobyka (#20066) üzenetére


kisJack
aktív tag

Játék módban használod? Ha más módba teszed, szebb a kép, ill. jelentkezik lag?
Én is 656-ost veszek, csak én 40"-est, valszeg 1-2 héten belül. Igazából már eldöntöttem hogy ilyet veszek, befolyásolni nem fog a válaszod, csak érdeklődöm. :)

(#20068) Miszy


Miszy
csendes tag

Sziasztok. Nagyon érdekes dolgot tapasztaltam, remélem valaki tud rá magyarázattal szolgálni. A Házban két LCD TV van, az egyik Sony 40W4000, a másik Philips 42PFL9703H, tehát, mindkét készülék mondhatni minden szempontból FULL-os... :R
A TV-k természetesen, ugyanazon kábelszolgáltató jelét kapják. A Philips az ország beállítások után(Finn) sikeresen talált 40 digitális, és 39 analóg adást. A digitálisból 27 gond nélkül szépen jön, (bár éjféltől az M1 és az M2 csak műsorfüzetileg, kép és hang nélkül), a többi kódolva van. Sajna egy sem HD-ben. És most jön az érdekesség. A Sony szintén országbeállítások után, mindössze 17-et talált, ebből 7!!! ugyanaz mint a Philips-nél, de a másik 10 teljesen más, köztük 2 HD adás is van, PL.. Discovery HD. Ennél többet nem tudtam "kihozni" belőle... Vajon mitől van ez????

(#20069) Miszy


Miszy
csendes tag

bigidigit, küldtem választ... :K

(#20070) Scoobyka válasza kisJack (#20067) üzenetére


Scoobyka
addikt

én nem játék módban használom,hanem magamak állítottam be....a gyári játék nekem túl erős fényerővel és élességgel volt megáldva...

és így magamnak behangolva sem veszek észre input lagot....

(#20071) kisJack válasza Scoobyka (#20070) üzenetére


kisJack
aktív tag

ez jó hír! 100Hz-et is lehet állítgatni? pc-re rá van kötve nálad? mert én egyelőre csak azon tudok majd játszani, dec. elején lesz meg a boxom. meg szeretnék nézni egy csomó régebbi gémet ilyen asztalnyi méretben, unatkozni nem fogok. :D

(#20072) bigdigit válasza Miszy (#20068) üzenetére


bigdigit
addikt

egyszerű lehet a válasz.minden ország más frekvenciákat használhat.
a gyártók(legalábbis a philips tutira)országonként a szoftverban határozza meg melyik ország milyen frekiken ad.ebbe bele tartoznak különböző hiper széles sávok is.nem tudom a sonynál lehet-e területet beállítani de előfordulhat,hogy a két gyártó más frekvencia tartományt rendelt az országokhoz.

(#20073) Miszy válasza bigdigit (#20072) üzenetére


Miszy
csendes tag

Igen, sony-n is lehet területet beállítani, többet is kipróbáltam, volt ahol csak 6-7 digi adást talált, de a legtöbb csak 17-lett. De akkor mi lehet a megoldás, hogy akár a philips, akár sony is ugyanazokat is megtalálja? Kézi freki bebivetel?

(#20074) Arlen


Arlen
csendes tag

Sziasztok!

Szokásos kérdés.

Lcd vásárlás előtt állok és tanácsot kérnék a topikban fellelhető szakértőktöl.
Az egyetlen méretre korlátozódik a keresésem a 37"- ra.
Mi a véleményetek a Samsung és a SHARP Aquos televíziókról?
Nem tudom melyik milyen panellal van szerelve, talán itt valaki kisegítene!
Néhány fontosnak tünő adat, remélem helyesek.

Samsung LE37A656A1F : 4ms, 100Hz, PIP, 1080p Full HD, L1080 24P Real Movie,15000:1, Wiselink USB 2.0, DNI Pro, 15 000:1, Ultra Clear Panel, kb.220 000 Ft

Sharp LC-37D65E : 6ms, Full HD, HD Ready 1080p, DVB-T, USB 2.0, 20.000:1, 3*HDMI, 10 bit-es, kb.150 000 Ft

Sharp LC-37XL8E : 6ms, 100Hz, DVB-T, 3*HDMI, 10.000:1, 10bit-es, HD ready 1080p, kb. 310 000 Ft

Melyiket javasoljátok?? Van esetlen valakinek Sony javaslata ??
:)) Mennyire lehet igaz a Samsung 24p-je? :))

[ Szerkesztve ]

(#20075) Yahhher válasza kariad (#20060) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Én pl.: egy Gigabyte ga-73pvm-s2h alaplapot használok e6600-al . Tökéletesen megy natívban, filmekkel semmi gond. De én nem játszom. Viszont 11e ft volt... Jah, és megy hdmi-n a hang is vele.

(#20076) bwoay válasza Arlen (#20074) üzenetére


bwoay
nagyúr

a 24p igaz, a 4 ms-ot már kétségbevonnám,
az Ultra Clear Panel pedig biztosan kamu,
pláne, hogy ellentmondásnak ott van a 15'000:1 kontrasztarány.

a D65E-t nem lehet a SamKunggal egy napon említeni,
a másik Sharpot nem ismerem, de a 2000-es valós kontrasztaránynál
mintha többet tudna a SamKung, nekem 3000 rémlik (?)
A 4 színű háttérvilágítás jól hangzik, de fogalmam sincs, mit jelent :F
amúgy itt egy teszt róla. Kurvajól néz ki. El azért nem ájultak tőle.
2 dolgot kifogásoltak kapásból: a kép nem elég éles (Sharp :)) ),
a fekete meg nem elég fekete.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#20077) Symbio válasza Arlen (#20074) üzenetére


Symbio
senior tag

Én még javasolnám a TX-37LZD85F-t is :K Nem az olcsó kategória, de minőségi darab

(#20078) hdmi válasza Arlen (#20074) üzenetére


hdmi
tag

Szia, én is 37-es Tv-t szeretnék venni, és én is néztem ezt a két sharp tv-t. Elöször az LC-37XL8-ról találtam tesztet:
link: http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2008/09/08/Sharp-LC-37XL8E-37in-LCD-TV/p2

„Getting the bad news out of the way first, pictures suffer two key problems, the biggest being that they’re just not very sharp. Standard definition images have none of the aggressively detailed, crisp look seen on recent sets from, say, Sony, JVC and Philips, while even HD footage on the 37XL8E lacks the texture and crispness we’d expect to see on the best full HD TVs.

Also falling slightly short of the competition are the 37LX8E’s black levels.”

Tehát az SD adások nem elég élesek, főleg a mostani Sony, JVC, és Philips tévékhez képest. A másik probléma, hogy a fekete szín megjelenítése is gyenge a többi LCD-hez képest. Ezt én nem venném meg.

A második Sharpról , a LC-37d65e is találtam tesztet, melynek a lényege szintén, hogy gyenge a videojel feldolgozó egysége (basic video processing). Ezt én szintén nem venném meg. Néztem még más sharpokat is, de nem igazán találtam olyan készüléket, amelyekkel a tesztek során meg lettek volna elégedve.

A harmadik a Samsung LE37A656. Erről jó pár teszt van az interneten, mindenhol dicsérik, negatívumként a távirányítót, illetve a hangot szokták felhozni. A hang egy házimozival megoldható.

Én a három közül ezt venném, csak nekem nagyon nem jön be ez a piros design, de ez egyéni szoc. probléma. Remélem segítettem valamelyest. De hangsúlyozom, hogy ez csak az én véleményem az interneten található tesztekre alapozva.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#20079) Scoobyka válasza kisJack (#20071) üzenetére


Scoobyka
addikt

állítgathatod a 100hz is,ha akarod...mind pc modban(csak ilyenkor a hdmi nem pc nevet viseli) mind boxra kötve is....,de sztem úgysem fogod bekapcsolni..nekem egy-két hd-filmél volt csak a 100hz bekapcsolva( Két torony,Halálosabb iramban,Batman)és nagyon wow volt a látvány...

Játékoknál az nfs:pro streetnél az elején bekapcsoltam ,de később inkább kikapcsoltam...
azért a 100hz már ott néha valóban input lagot eredményezett nem nagyott,de egyszer kétszer észrevettem....,de ha kikapcsoltam a 100hzet akkor megint tökéletes volt minden és nem volt input lag.....a 100hz sztem dvd lejátszónál dvd filmeknél ,vagy kéklejátszónál kéklemez lejátszásánál van jelentősége valamint tv adásnál....főleg Forma 1 és Bl mecseknél...na akkor kötelező a 100hz.....hihetetlen élmény!

azonban a samsung tvkapcs tervezőkre most haragszok.....francnak kell fényes műanyagnak lennie....

hdmi:
én sem voltam eleinte megbékélve a pirosas designnal...most meg már nagyon tetszik :D

távkapcs valóban gatya...a hang szerintem meg egyáltalán nem olyan vészes,mint ahogy írjátok.....10cmes hangfaltól nem is lehet mást várni....

[ Szerkesztve ]

(#20080) Arlen válasza hdmi (#20078) üzenetére


Arlen
csendes tag

Szia, én ezt a magyar tesztet olvastam http://www.geeks.hu/tesztek/081011_sharp_aquos_lc_37xl8e és mind a mellett, hogy nagyon hozzá értőnek tünt, eléggé lehangoló a kép a Sharp csúcskészülékéről.

A D65 árban nagyon jónak tünik csak : nem 100Hz-es, a valós 24p-t nem tudja, "csak" 6 ms. :(

(#20081) hdmi válasza Arlen (#20080) üzenetére


hdmi
tag

Hát igen, én se nagyon találtam olyan tesztet, ahol nagyon dicsérnék a Sharp TV-ket. Itt a fórumon olvastam egy-két pozitív véleményt, hogy milyen jók a Sharp tévék, de nem tudom, hogy mire alapozzák. Ráadásul az LC37XL8-ast pár napja láttam a MediaMarktban, valami demo anyag ment rajta, na most a sima tv adás illetve DVD nem lesz olyan otthon, úgy hogy a laikusok számára ez elég megtévesztő. Ráadásul aranyárban volt: 299990 FT-ért.

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#20082) Scoobyka


Scoobyka
addikt

656os tulajok...
ma észrevettem vmi szokatlant,ha pc.re kötve(hdmi2be pcnek elnevezve) a tvt belővőm a 24hzre nem vettétek észre,hogy a színek mintha sokkal élénkebbek lennének és természetesebbek hatnak?

változatosság kedvéért most dvi-hdmivel kötöttem össze...

tom,hogy semmi köze nincs hozzá technikailag,de mégis megváltozik.....van aki még ezt tapasztalta?

[ Szerkesztve ]

(#20083) kariad válasza Yahhher (#20075) üzenetére


kariad
senior tag

Jó igen vannak olyan lapok is.De én nem cserélném le azzal nincs gond! :))
Viszont akkor minek E6600 proci bele? Elég bele egy E2180 is bőven! :R

(#20084) Yahhher válasza kariad (#20083) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Proci adott volt, sokkal hamarabb megvolt, már dolgozott előtte eleget, le lett váltva.

(#20085) altntvx


altntvx
tag

Sziasztok!

sikerült leszűkíteni asszem 2re:)
Pana 37LZD85F
Samu 40A656

tudtok valami különbséget a 2 között azon kívül, hogy a pana kisebb:) és hogy abban nem lehet kikapcsolni a 100Hzet. de mivel játékra egyáltalán nem lesz használva így nem fontos kikapcsolnom.
:R

''A mennyországba térsz meg, vagy felfalnak a férgek.''

(#20086) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Hi...

Jól jöhet bárkinek...

[használati útmutatók]

[ Szerkesztve ]

(#20087) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Hi

Egy kis helpet skacok...

Samu Le 37558-ban mivel lehet engedélyezni az xvycc-t milyen speckó esetben él ez a funkció??? Használatiban annyit találtam, hogy film üzemmód esetében műkszik de nekem akkor is szürke..
Esetleg szervízmenüből tiltott?? Ott sem találtam erre utaló tiltást...

Megoldás???

(#20088) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Upsz...

[link]

Honnan tudom, hogy HDMI 1.3-as kábelem van???

Elvileg ha jól értem csak ezzel megy?? Bár a használati említi a komponens csatlakozást is...

(#20089) Gézengúz


Gézengúz
addikt

na elvagyok itt magamnak ... :)

úgy néz ki itt a megoldás???

[Grafikus kártyák esetében felhívjuk a figyelmet arra, hogy még a legújabb GeForce 8, valamint Radeon HD sorozat is csak a HDMI 1.2-es verziójánál tart. ]

Szal egy 8600Gt-ből dvi csatin (hdmi-re alakítva) bizti nem jönneki a megfelelő jelek...

Így van???

(#20090) wassermann válasza Gézengúz (#20089) üzenetére


wassermann
addikt

A HDMI bármelyik verziója jobb mint a VGA!

A HDMI verziói közti különbséget nézdd meg a Wikipédián, nincs nagy különbség és az 1.3 felülről kompatibilis a korábbiakkal!

(#20091) kicsilaci


kicsilaci
csendes tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni. :B LCD TV vásárlás előtt állok,de nem tudom eldönteni,milyet lenne célszerűbb venni. Mindenkép LG-t akarok(most is mindenem az DVD,DVD felvevő,házimozi,video,TV),82 cm-est(csak az fér be a mostani 72-es TV helyére),de nem tudom MPEG-4-es HD-Ready-t,vagy nem MPEG-4-es Full HD-t.Jó lenne,ha valaki tudna tanácsot adni,melyiket lenne célszerűbb és miért. Mert ahány eladó,annyiféle tanácsot kaptam az üzletekben. Előre is köszönöm. :R

(#20092) bigdigit válasza Gézengúz (#20089) üzenetére


bigdigit
addikt

hihi ezt a hibát én is elkövettem régebben:))
nézd meg mikori a cikk:)
4870x2 tuti 1.3-as :K

(#20093) bigdigit válasza kicsilaci (#20091) üzenetére


bigdigit
addikt

MPEG-4-es Full HD ;)

(#20094) pr0bi válasza kicsilaci (#20091) üzenetére


pr0bi
senior tag

Szia, attól függ mire használnád. Én mindenképpen a full hd-t javasolnám, már csak azért is mert nem sokkal drágábbak már mint a hd ready-k. Lehet hogy most még nem fogod kihasználni, de egy tv-t nem 1 évre vesz az ember és szemmel láthatólag az árak is egyre jobban mérséklődnek, realizálódnak. Előbb utóbb lesz egy bluray lejátszód is amin igencsak nagyot fognak szólni a filmjeid full hd-ba! Típusokhoz annyira nem értek de a többiek biztos segítenek melyiket érdemes. Mindenesetre csak a saját szemedre hagyatkozz és nem indig az a valóság amit látsz , sok eladó azt se tudja mit beszél
( tapasztalat )
Mellesleg szerintem LG jó választás lehet ár/érték arányban.

(#20095) Gézengúz válasza wassermann (#20090) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ezt én tudom...

De én konkrétan erre gondoltam...

"ami az eddigi alapszínenként 8, összesen 24-biteshez képest az emberi szem számára már szinte érzékelhetetlen szín- és világosságárnyalati eltérések ábrázolását teszi lehetővé. A szélesebb színskála információk átvitelének korlátait lebontva a HDMI 1.3 támogatja akár az 1,8-szor több szín megjelenítésére képes „xvYCC” színtartományt is."

Úgy néz ki a tv-m támogatja csak a vidikártya nem... ami az én esetemben bizony 8-as sorozat....

Erről beszélek...

[xvYCC]

[ Szerkesztve ]

(#20096) sb válasza GalloG (#20059) üzenetére


sb
veterán

A zöld tesztről én magam is írtam, hogy kicsit "sántít". De azért az is túlzás, hogy labortesztnek neveznénk. TV forrásból nem biztos hogy előjön, de PC-ről hajtva jóval többször előfordul, hogy egy sima zöld átmenetnél így kapja meg a jelet a TV, és nem a többi csatornával elmosva...

Ettől függetlenül egyetértek veled, hogy +bitekre súlyos pénzeket áldozni tök felesleges. A fentiek alapján ugyan tartom, hogy a 8 bit nem mindenre elég, de az is látszik, hogy már szinte határeset... a userek 99%-ának felesleges jobbat keresni. A 10 bit meg már több is, mint elég. Mármint panelben. Feldolgozásban lehet, hogy annak az 1%-nak hasznos néha még 10 bitnél is több, de szvsz az is felesleges normál felhasználáshoz.

Nekem R72-őm van. Én sem tudom hány bites, de néha sávosodik mint az állat. :)
Játékokban a finom átmenetek, pl. az ég olyan sávosak, mint régen 16 bites színmélységnél.
De ez már elég régi konstrukció...

(#20097) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Na még egy link a témáról....[lxvYCC]

[ Szerkesztve ]

(#20098) tibi72


tibi72
aktív tag

Sziasztok!
Menyiért lehetne eladni egy Philips 42 PFL 5603D Full HD tipusu tévét ami dobozban a gyári garancián felül még "2év garancia meg lett vásárolva hozá vagyis igy 5év garivan hozá. Menyit érhet? menyit kérhetnék érte?

(#20099) sb válasza bigdigit (#20062) üzenetére


sb
veterán

Igen, én is elvi szinten értettem a dolgot. Az már más kérdés, hogy 647215 bitből is lehet sz*r képet és színeket gyártani. Szóval tényleg meg kell nézni és saját szemmel vizsgálni.

(#20100) tibi72


tibi72
aktív tag

ja azt nem irtam 2hetes egyszer lett ki véve a dobozbol hogy nem e sérült és müködik e !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.