Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1665) docic


docic
csendes tag

Sziasztok,

Olvastam, hogy többeteknek volt PRK szemműtétje, kíváncsi lennék, hogy volt-e valakinek az enyémhez hasonló tapasztalata. 5 hete műtötték a szememet (OM), -4.50 és -4.75-ről, az intralasik módszer szóba sem jöhetett elvékonyodott idegpálya miatt. Még mindig fátyolos a látásom, közelre jól látok, de távolra nem (az olvasótáblán a számokból is kettőt látok). A 4 hetes kontrollon azt mondták, hogy plusz fél dioptria van mindkét szememen (mindkettőt +0.5-nek mérte a gép, annak ellenére, hogy távolra látok rosszul) és lecsökkentették a Flucon adagot napi 5x-ről napi 2x-re, az orvos szerint azért, hogy elinduljon a szemem a nulla felé (ő mondta így). Pár nap múlva visszamentem hozzájuk mert kérdéseim voltak, de egy másik doktor volt, aki újra megmérte a szememet és azt mondta, hogy 2x-i csepegtetés mellett nagyon el fog kezdeni visszaromlani a szemem, de őt igazából nem érdekli, ő minimum 3-mat csepegtetne naponta (sztm eleve mérges volt, hogy mi a ...-nak vagyok ott, mikor most voltam kontrollon). Minimum... Kicsit olyan érzésem volt, mintha nagyon ki akarnának dobni, így egy csomó kérdéssel a fejemben távoztam (nem voltam túl erélyes, az tény, de totál sokkolt a doktornő stílusa). Most akkor 2 vagy 3 Flucon? mi az a minimum 3? 4? Hogyan lehet, hogy pluszos a szemem, mégis közelre látok jól és távolra rosszul? Nem akarok többször menni egyelőre, mert már azt sem tudom melyik orvosnak higgyek.
Járt valaki így, hogy átment a szeme +-ba és kapott hasonló instrukciókat?
Aggódom... Köszi előre is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.