Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) whitezo88


whitezo88
nagyúr

már régen meg akartam kérdezni: műtét alatt hogy oldják meg, hogy ne mozgasd a szemed jobbra-balra, fel-le?

(#702) icecave válasza whitezo88 (#701) üzenetére


icecave
nagyúr

Akarsz videót? :D :D
Egyébként meg mikor már a lézerbe nézel, az követi a szem mozgását, nagyon elmozdítod, abbahagyja, ennyi. Nem nehéz koncentrálni a pontra.
Intralasik-nél meg amikor a lebenyt készítik, rányomnak egy gyűrűs témát a szemedre, de úgy vágja körbe a lézer, ott elmozdulni nem tud egyszerűen.
De mindkét eljárásnál a lézerezés (mikor a "dipotriákat égetik le") úgy folyik, ahogy az elején leírtam.

(#703) tildy válasza student (#696) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát napszümeveget vigyél, én amúgy kísérő nélkül mentem anno az OM-ből haza.

A prk-t így csinálják. Pislogni nem tuds, mert be van rakva két fém , ami nem engedi. A videón látszik.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#704) icecave


icecave
nagyúr

Itt meg az intralasik. Itt már csak a lebeny felhajtásokat mutatják, meg a lézerezést, amikor a vákuumgyűrűs eljárással a két lebenyt lézerrel kialakítják, az itt nincs rajta. Az sem vészes, csak rögzítik rendesen a szemed, olyan érzés, mintha át akarnák tolni a szemed a fejeden :D :D
Egyébként van leírásom az egész műtétről feljebb kicsit.

Elfelejtettem írni: Aki fél ilyen videóktól, meg ne nézze! Elmegy a kedve a műtéttől. Egyébként csak nézni para, amikor ottvagy, nem is érzed.

[ Szerkesztve ]

(#705) tildy


tildy
nagyúr

Ez talán jobb videó
Ez pedig a lasek típusú. Ez kicsit hamarab gyógyul mint a prk, mégse vágnak bele a szembe, mint az intra és a normál lasiknél.
Azt azért érdemes tudni, hogy sima (nem intra) lasikes szemre még akár egy légzsák is veszéyles lehetett :
szemdoktor
válasz erre | adatok | e-mail 2002-08-05 21:24:58 (1443)
Talán segít, ha én is egy két apró kiegészítést teszek.
Nem igaz, hogy a világon egyre inkább a LASIK eljárás válik elfogadottá. Pontosan az ellenkezője igaz, a wavefrontos, itthon un. "Sasszem" kezekélések megjelenése óta. Ma a nemzetközileg elfogadott álláspont szerint -6 D-nál kisebb fénytörési hiba esetén a PRK a végzendő eljárás, természetesen Sasszem kezeléses alapon. A LASIK lebenye sajnos akár évek múlva is levállhat, nem kell ehhez küzdősport, elég egy kisebb autobaleset, amiben kinyilik a légzsák. Ez esetben a LASIK kezelelt paciensen nem segit más, csak egy halott szeméből átültetett szaruhártya darab, amivel jó esetben 50 %-os látása lesz. Az az előny, hogy nem fáj, nem éri meg a kockázatot. A LASIK- eredményei pedig semmivel sem jobbak, mint a PRK--é. Kicsit haragszom azokra a magánklinikákra, akik hirdetik a LASIK eljárást, mint a fájdalommentes, korszerű kezelést, amikor pontosan tudják, mekkora kockázatot visel a kezelt beteg egész hátralevő életében a műtét után. Természetesen az tény, hogy a LASIK kezelés lényegesen jobb üzlet annak, aki végzi. Ebből könnyen kitalálható, vajon miért propagálják a PRK-val szemben.

Egyébként itthon egy helyen nagyon propaálták mindig is lasiket, szerintem aki jártas a témában tudja melyik klinika volt....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#706) icecave válasza tildy (#705) üzenetére


icecave
nagyúr

Így van, egyetértek. Viszont, sokan nem tudják (tárgyaltuk is itt), hogy a ima lasik esetében egy mechanikus rezgőkéssel vágják a lebenyt, ami jóval kevésbé lesz stabil visszahajtás után, mint a intralisik-nál lézerrel vágott lebeny.
Ettől függetlenül, hogy az IL-nél már sokkal jobban tapad vissza a szaruhárta, és kisebb az esélye, attól még ott van az esély arra, hogy egy esetleges balesetnél leszakad a lebeny.
Aki ezzel nem tud élni, az nem csináltasson intralasiket.
Egy konkurens fórumon ezt a lebenyleválós dolgot természetesen mindenki túlparázza, már-már mindenki úgy beszél róla, mintha minden ember napi egyszer karambolozna, így nagyon kockázatos a dolog.
Erre csak azt mondom, aki nem tud ezzel a gondolattal élni, ne csináltassa meg tényleg, mert egész életében ezen fog parázni.

Sima lasik-et viszont nem csináltattam volna, az tényleg vágóhíd az IL-hez képest, ami lebenykészítést illeti.

Amit még elfelejtenek említeni: a lebeny azért válhat le egy esetleges autóbaleset miatt, mert mint ismert, a szaruhártya nem nő vissza szervesen, csupán pár sejtsor nő, ami tartja, valamint az IL-nél az eljárás maga olyan, hogy "peremmel" alakítják ki a lebenyt ettől tögzül jobban (meg a lézer pontosabb ugye.)

Mindkét eljárásnak van előnye, hátránya, mindenki döntse el, kinek melyik a szimpatikus, illetve, milyenek az életkörülményei.
Nekem IL volt a jobb választás, és mivel nem vagyok ketrecharcos meg semmi ilyesmi, így nem kell félnem.

A videókon jól látszik a tolókéses/rezgőkéses vágóhíd módszer, illetve a lézerrel kialakított lebeny (ami ugye úgy készül, sok, nagyon pici buborékot csinál a szaruhártya alá, és körbevágja).

[ Szerkesztve ]

(#707) student


student
őstag

azt irják hogy 20éves korig beáll a szem ezért nem is műtik addig, de akkor ez hogy van hogy valakinek meg még 25 meg 35 évesen is romlik a szeme? akkor nekik le se áll a romlás és elmegy -20ig?

(#708) icecave válasza student (#707) üzenetére


icecave
nagyúr

Mert ÁLTALÁBAN be szokott állni. Ami nem jelenti azt, hogy az emberek 100%-ának, csak túlnyomó többségének.
Szóval minden embernek más és más az egyéni reakciója.
Azért az elmondható, hogy nem, nem megy el -20-ig (bár biztos olyan is van), én azt mondanám, hogy idővel lassul az ember romlásának mértéke.
Ez csak az egyéni véleményem.

Azt tanácsolom, csak magadat nézd, ne másokat, mert akkor ilyen alapon sosem fogod megműttetni a szemeidet.

(#709) tildy válasza icecave (#708) üzenetére


tildy
nagyúr

Sőt, idősebb korban akár javulhat is. (Mármint aki közellátó volt , annak..)
Amúgy igazad van, fontos az, hogy ki mit helyez előtérbe. Én már csak az ára miatt is, meg amiatt is, mert nekem túl nagy para lenne repülés, szülés, stb. miatt (nomeg mert akkoriban nem is létezet intralasik) a prk mellett döntöttem, ma sem döntenék másképp (Na jó, Laseket választanék azért, mert az szinte prk, csak lehet kevesebb macerával).Nem ért volna meg nekem plusz kétszázezret még az a kicsi para sem, hiába kevesebb a fájdalom.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#710) icecave válasza tildy (#709) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát igen, lett volna IL, lehet elgondolkoztál volna rajta. LEhet szülni is meg repülni is simán IL után.
Igazából a lényeg a végeredmény :)
Sokan azért választják, mert kevesebb a fájdalom, gyorsabb gyógyulás (nem mondják el nekik, amikről írtam). Én úgy választottam, hogy előtte hónapokig olvasgattam, megtudtam minden előny-hátrányt. Így kellene mindenkinek, nem "csak gondoltam egyet" alapon.

(#711) tildy válasza icecave (#710) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem álltam volna úgy anyagilag:U

Speciel csak a fájdalommentességben látom előnyét a PRKhoz képest, másban nem nagyon.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#712) icecave válasza tildy (#711) üzenetére


icecave
nagyúr

Meg nagyobb dioptriánál kisebb a visszaromlás esélye.
Persze, láttunk már PRK-s embert is, akit atomnagy dioptriával műtöttek, mégsem romlott vissza neki. Meg ha belegondolunk, egyik embert sem műthetik mindkettővel, hogy legyen összehasonlítási alap :D

(#713) tildy válasza icecave (#712) üzenetére


tildy
nagyúr

Dehogynem :D
Egyik szemet ilyennel, másikat olyannal :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#714) icecave válasza tildy (#713) üzenetére


icecave
nagyúr

Várom ez első ember beszámolóját :D

(#715) ALI_G válasza tildy (#79) üzenetére


ALI_G
veterán

Most látom, miután idáig elolvastam, hogy Te 2003-ban műtetted. Jó neked :)

Most, 2009-ben milyen a szemed?

[ Szerkesztve ]

(#716) tildy válasza ALI_G (#715) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha fáradt vagyok/elvakított a nap ,akkor nem látok olyan élesen, de egyébként semmi gond vele, szerintem maradt 100%.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#717) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Én is mielőtt megmütettem magam sok Fórumot végig olvastam. Én nem találtam olyan embret akinek vissza romlott volna a szeme. Olyat már igen hogy még egy műtétet csináltak mert nem érték el az igért eredményt ez az eset az OM-nél volt. A második műtét után már minden stimmelt emberkénknél.

(#718) icecave válasza Magyar74 (#717) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, a konkurens fórum, amiről beszéltem:

[link]

Itt van sajnos 1-2 elégedetlen ember. Az tény, hogy IL-el műtött embert még nem láttam panaszkodni,de azt is hozzá kell tenni, hogy kevesebb embert is műtenek vele, mint PRK-val.

(#719) tildy válasza icecave (#718) üzenetére


tildy
nagyúr

Nomeg intralasiket nem is olyan régóta csinálnak még:U
Mióta is ? 2-3 éve?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#720) icecave válasza tildy (#719) üzenetére


icecave
nagyúr

2003 végétől csinálják már.

(#721) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Szinte már nem is érzem hogy megműtöttek. Nagyon megérte megcsináltatni a műtétet. Igazatok volt megérte a pénzt.

(#722) Ariadne válasza icecave (#714) üzenetére


Ariadne
őstag

Ingyen tesztre biztos találnának jelentkezőt. :D Csak kár, hogy nem érdekük, hogy kiderüljön a különbség.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#723) tildy válasza Ariadne (#722) üzenetére


tildy
nagyúr

Bárki megteheti ezt ma is.
Akadálya nincs. Lehet egy szemet műtetni, idővel meg a másikat .
Akár két külön technológiával is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#724) icecave válasza tildy (#723) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk, én nem vállalnám be, de aki "tudatlan a témában" lehet simán belemenne.
A tájékoztatás úgysem az erősségük (gondolok itt a lebeny kérdésre, stb).

(#725) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Sziasztok! Az elöző vitában nem nagyon tudok hozzáteni, de egyet tudom hogy szerintem meg éri a pénzt a műtét.

(#726) student


student
őstag

prk-nál 1 hét fekvés után lehet menni dolgozni? úgy hogy nem zavar a munkába? a kontroll hány naponta van az elején? lehet menni szombaton kontrollra? optikm

(#727) icecave válasza student (#726) üzenetére


icecave
nagyúr

Lehet menni, még vasárnap is ha úgy jön ki a "menet".
PRK-nál elég sűrűn kell menni, 1-2-3. nap, 1 hét, 2 hét, 1-2-3-6-12-24 hónap asszem, de majd kijavítanak, mert nekem intralasik volt.
1 hét elvileg alég, de ezt szerintem "érezni kell", előre nem lehet tudni, mindenki szeme máshogy reagál. Majd jönnek a PRK-s hozzászólások úgyis, Ők majd megmondják, hogy nekik mik voltak a tapasztalatok pl. egy hét után.

(#728) tildy válasza icecave (#727) üzenetére


tildy
nagyúr

1. nap 2. nap 3. nap 10. nap 1. hó 2. hó 3. hó 4. hó 5. hó 6. hó 1. év 2. év 3. év
Nincs egy hét fekvés, ki ne találjátok már.
Első héten otthon kell maradni ez igaz, de nem kell feküdni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#729) student válasza tildy (#728) üzenetére


student
őstag

nem kevés alkalom de a malacszemekért mindent.

amugy amiket cseppeket /gyóccer+műkönny+izé?/ felirnak utána azok ugy szumma mennyibe kerülnek még pluszban?

(#730) icecave válasza student (#729) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem sok, 1k körül van, nekem 2 kellett csak, szóval nem sok. Műkönny is 1k körül van, az elfogyott az elején egy hét alatt, de mostmár egy hónap alatt sem fogy el egy.
Én a tears naturale II.-re esküszöm,de mindenkinek más a jó.

(#731) student válasza icecave (#730) üzenetére


student
őstag

az előfordulhat hogy úgy meghegesztik a szemet hogy átmegy egy kicsit pluszosba?

(#732) icecave válasza student (#731) üzenetére


icecave
nagyúr

Elő,de erre vannak a szemcseppek, amiket műtét után kell cseppenteni, még nagyon picit lehet azzal is korrigálni, ha más adagban írják fel. Nem kell persze nagy D-kre gondolni...nagyon picit átmehet pluszba, de ez is a szemed előre nem látott egyéni reakciója miatt, nem azért, mert " véletlen jobban megnyomják a lézer ON gombját..."

(#733) Boxer001


Boxer001
veterán

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata velük? [link]

(#734) Ariadne válasza Boxer001 (#733) üzenetére


Ariadne
őstag

Itt mit jelenthet vajon az, hogy Akár fájdalommentesen is! ? Alapáron fáj, felárral fájdalommentes? LOL

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#735) Boxer001 válasza Ariadne (#734) üzenetére


Boxer001
veterán

:F 1-2 Deák Ferit ad még az ember, aztán a végén még csikis lesz a műtét, nem hogy fájdalmas. :D
Szerk.:
szóval van/volt már valakinek belső szemtengelyferdülése? Nekem sajnos az van, gyerekkoromban azt mondták a szülőknek, hogy 50% esély, hogy tudják javítani. Néhány éve voltam dokinál, aztán akkor is azt mondta, hogy hagyjam ezt a műtét dolgot...de én nem akarom hagyni. :(( Ki szeretném újból vizsgáltatni, hátha lehetne műteni. Aztán az is lehetséges, hogy az én esetemben semmiképp, de tutira szeretném tudni, hogy van-e rá esélyem.

[ Szerkesztve ]

(#736) icecave válasza Ariadne (#734) üzenetére


icecave
nagyúr

Az optimum az a cég, aki magyarországon még végez sima LASIK műtétet, amit én csak vágóhidas módszerként emlegetek. Elhitetik az emberel, hogy az amit csinálnak Zyoptix néven, az intralasik, holott nem az, hanem a régi elavult lasik, amit már egyik klinika sem mer bevállalni a magas rizikó miatt. A marketingjük annyira jó, hogy egyik ismerősöm a mai napig állítja, hogy neki ott intralasik-et csináltak...

Egyébként a fájdalomentesség is érdekes. Van aki jobban érzi, van aki kevésbé, ennyi, de érezni fogod biztos kicsit. :)

(#737) Boxer001 válasza icecave (#736) üzenetére


Boxer001
veterán

Melyik céget ajánlanád? Focus medical?

(#738) icecave válasza Boxer001 (#737) üzenetére


icecave
nagyúr

Attól függ, milyen műtétet akarsz. A Focusnál csinálnak csak egyedül intralasik-ot, sehol máshol. (Az optik med is hirdet Intralasik-ot, de ebben az esetben ők is a focusnál műttetik a szemedet (a két cég egy tulajdonban van).

A lényeg: ha PRK, akkor OM, ha intralasik, akkor Focus (máshol nem is csinálhatják, mert csak ott van gép ugye :D). Focusnál is csinálnak PRK-t, de ott inkább az IL-hez értenek, az OM viszont csak PRK-t csinál, de azt rengeteget eddig, szóval abban ők a szakértők.

(#739) Boxer001 válasza icecave (#738) üzenetére


Boxer001
veterán

Értem.
Még nem tudom, ki kell vizsgáltatnom, lehet, hogy semmilyen műtéttel nem javítható, aztán marad minden a régiben. :U
Kivizsgáltatni meg gondolom mindegy, hogy hol, nem? Elvileg ingyenes a kivizsgálás, ha május 10-ig regisztrálok: [link]

(#740) icecave válasza Boxer001 (#739) üzenetére


icecave
nagyúr

Én voltam mind a két helyen (OM és FM, Optimumot hagyjuk, mivel tudatosan félrevezetik az embert).

Csak biztos ami biztos alapon. Végül az OM-hez mentem Intralasik-ra, de ugye az FM-nél csinálták, és oda járok kontrollokra is).

Azért mentem el két helyre, hogy lássam, mi a helyzet, mert azért az OM inkább a PRK felé hajlik, míg a FM az intralasik felé (amihez jobban értenek).

[ Szerkesztve ]

(#741) Boxer001 válasza icecave (#740) üzenetére


Boxer001
veterán

Okés, akkor FM. :) De jó lenne, ha lehetne műteni... :U

(#742) icecave válasza Boxer001 (#741) üzenetére


icecave
nagyúr

Azért mindenképp tájékozódj a műtét előtt. Itt is soroltunk érveket, ellenérveket...
Mindkettő eljárásnak vannak előnyei, hátrányai, ezek alapján dönts! Persze, ha csak egyiket lehet csinálni, akkor meg csak egy mellett dönthetsz, vagy elvetheted.

(#743) tildy válasza Boxer001 (#741) üzenetére


tildy
nagyúr

FM rádumálós marketingje nekem túlzottan nyomulós volt mindig is :(((
És azt sem szabad elfelejteni, hogy az Intralasik előtt , mikor még nem volt olyan gépük , sorra dumálták rá az embereket a sima lasikre (ami drágább is volt, ugye):

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#744) icecave válasza tildy (#743) üzenetére


icecave
nagyúr

Igen, erről beszéltem, ezért kell tájékozódni rendesen, mert mindenki arra beszél rá, amire akar, ha nem "értesz hozzá".
Menjen csak el mindenki mind a kettőhöz :)

(#745) Boxer001 válasza icecave (#742) üzenetére


Boxer001
veterán

Igazából 1-2 napja merült fel bennem ez a gondolat, nem tudtam, hogy ennyire rágódni kéne ezen, azt hittem megvizsgáltatom magam, ha lehet műteni, akkor hajrá, ha nem, akkor marad minden így. :U (Anno Rendőrtisztire se mehettem ez miatt. :( ) Ezt a topicot is el kell akkor olvasnom, hogy gyűjtsek némi infót.
Tildy
Sikeresen elbizonytalanítottál. :D

(#746) tildy válasza Boxer001 (#745) üzenetére


tildy
nagyúr

Most mondjam ez volt a célom?Én is voltam 2-3 klinikán.
Egyik helyen már egy héten belül nekikezdtek volna a műtétnek (nem volt hullámfront elemző műszerük) másik helyen azt mondták nem állt vissza a szemformám, nézzük meg egy hónap múlva.

Aztán még egy hónap , még egy hónap, 6 hónap után lett kemény lencse utána szemem olyan, hogy műthető.

Én a FM-t régebben és most sem preferáltam/om, amiatt, mert mindig a drágábbra akarják rábeszélni a pácienst. FM-nél eleinte még hullámfrontos gép nem volt, utána meg emlékeim szerint drágább volt a hullámfrontos FM PRK a hullámfrontos OM PRK-nál(Ott nemis cisnáltak enélkül műtétet, míg az FM-nél mind a mai napig van hullámfront nélküli...), midnezek mellett pedig még garanciát sem vállaltak, szemben az OM-el . OM-nél korrektek voltak, olyan elbánásban volt részem, mitn sehol máshol a magyar egészségügyben.
Én ennyit tudok elmondani.

Ja és hullámfront műszer nélkül valószínűleg nem lett volna ilyen eredménye s a műtét. Egyszerűen 8 év keménylencse használat deformálta a szemem, ami csak fél év után "rúgta ki" magát. Ott ahol ilyen gép nem volt 2003-ban amikor műtettem (és emlékeim szerint sem az Istenhegyin, sem az FM-ben nem volt akkoriban .... ), valószínűleg nem vártak volna a műtéttel , lehet hogy a káromra .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#747) Boxer001 válasza tildy (#746) üzenetére


Boxer001
veterán

Hmm, így aztán tényleg nehéz lesz döntenem. :U Nem akarok ide-oda rohangálni, 600x kivizsgáltatni. :U
Nem tud valamelyikőtök olyan embert, akinek ilyen belső szemtengelyferdülése volt, és műtötték esetleg sikeresen?

[ Szerkesztve ]

(#748) icecave válasza tildy (#746) üzenetére


icecave
nagyúr

Mikor én voltam az FM-nél, mindkét fajtával műttethettem a szemem, de egyikre sem akartak rábeszélni jobban, mint a másikra, azt mondták, ez az én döntésem.
Végül azért mentem az OM-en keresztül az FM-hez az intralasik-re, hogy a garancia meglegyen. (Az már más kéérdés, hogy nem hiszem, hogy ha valami para volna, engedném, hogy újra felpiszkálják a lebenyt, viszont valamilyen szinten megnyugszik az ember a tudattól).
Hosz az IL-re akarnak rábeszélni, az egy dolog, mert ahhoz értenek, az OM meg a PRK-ra...
Pont az ilyen dolgok miatt kell tájékozódni előtte, hogy ne ott befolyásoljanak. Nekem is lenyomták a marketing szöveget, és mikor először jártam mindkét helyen, simán tudtak befolyásolni, mikor az FM-nél voltam, IL-t akartam, mikor utána az OM-nél, akkor PRK-t. Viszont csak jó fél év múlva mentem el a műtétre, addigra alaposan utána jártam, és végül döntöttem.

(#749) tildy válasza Boxer001 (#747) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem csak asztigmiám volt, de az nagy.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#750) Boxer001 válasza tildy (#749) üzenetére


Boxer001
veterán

Na várj...akkor kb. neked is az lehet, mint nekem, kérdés, hogy milyen fokú...én ezt még pontosan nem tudom, csak annyit, hogy a jobb szememmel közelre is, távolra is ugyanolyan homályosan látok. Fejfájás, ilyesmik nincsenek, tehát a mindennapokban nincsenek kellemetlenségeim.
Ha neked is műthető volt, akkor talán nekem is az lesz. :) Mennyibe kerül egy ilyen műtét?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.