Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Igazad van. Mondjuk ide szántam de nem ezt akartam kérdezni. Ti meddig voltatok otthon a műtét után? Meddig hordtátok a napszemüveget? Mondjuk nekem a szeme alapból is érzékeny a fényre.

(#652) icecave válasza Magyar74 (#651) üzenetére


icecave
nagyúr

Én nem sokat. Csüt. volt a műtét, hétfőn már simán mehettem volna dolgozni, de nem mentem, azt a hetet kivettem szabadságnak.
Napszemüveget IL után 2 hónapig kell hordani, de most így 5 hónap után is fel szoktam venni, ha nagyon erős a nap.

(#653) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Mit mondott az orvos mennyit kellene otthon lenni? Azóta minden rendben van a szemeddel? Lehet hogy beszari vagyok és sokat kérdezősködöm csak félek egy picit. Azóta voltál más szemésznél is vagy csak a kontrolon? Ha igen ő mit mondott?

(#654) icecave válasza Magyar74 (#653) üzenetére


icecave
nagyúr

IL után elég 3 nap. PRK után min. egy hét.
De ha tudsz jobb ráhagyni... Pl. csüt. csináltatni a műtétet, és akkor ott a hétvége is.
Azóta minden rendben. Jól látok, tesztelgetem magamat. 2 helyen voltam vizsgálaton, mindenhol nagyon jók az eredmények (átlag 120%).

(#655) Magyar74 válasza icecave (#654) üzenetére


Magyar74
csendes tag

Szia!

Akkor utoljár csak hogy tisztázzam magam. Az Optikmednél csináltattad és az Intralasikot, jól mondom? Ez kb. hány éve volt? Már csak egy kérdés mert erről nem találtam infot. Miután megcsinálták a lézerrel a korrekciót hogy rakják vissza a retinád azt a részét?

(#656) icecave válasza Magyar74 (#655) üzenetére


icecave
nagyúr

Magyarországon egyetlen helyen csinálnak IL-t, ez pedig a Margitszigeti Focusmedical.
Én az OM-nél voltam, IL-t csináltak, de úgy, hogy átküldtek a Margitszigetre, ott csinálták meg. Ez azért lehet, mert a két klinikának közös a tulajdonosa.
Tehát mivel csak 1 helyen csinálnak ilyet, ha az OM-hez mész, akkor a a Margitszigeten fogják megcsinálni.

Csomó hozzászólásomban leírtam, mennyi ideje volta műtétem, de leírom megint: 2008. október 2. Szóval, ápr. 2.án leszek fél éves.

A szaruhártyát addig vágják körbe, hogy fel tudják hajtani (lást konzervdoboz), aztán szépen visszahajtják, és szépen rásimítják, hogy a lehető legjobban illeszkedjen. IL-nél a lézer csinál egy kis peremet is körben, ami alá "besimogatják" a felhajtott rész, ettől sokkal jobban rögzül, és stabil marad, mint a régi LASIK esetében.

(#657) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Hello!

Én is megcsináltattam a műtétet eddig minden rendben van. Igaz csak csütörtökön volt a műtét de azóta semmi olyat nem tapasztaltam amit a többiek írtak.

(#658) icecave válasza Magyar74 (#657) üzenetére


icecave
nagyúr

Szia! Gratula! Melyik fajtát? Mik voltak a dioprtiáid?

(#659) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Helo! Végül az intralasikot választottam. Jobb szem : -3,5 Bal szem : -4,0. Eddig minden rendben van. Nem nagyon vannak mellékhatásai. Élvezem nagyon hogy eltudok a tv elött aludni ugy hogy nem nyomja semmi a fejem. :)

(#660) icecave válasza Magyar74 (#659) üzenetére


icecave
nagyúr

Értem. Nekem kell még most is néha műkönnyeznem, de simán jó, ezt elviselem :)
Nekem is minden oksa, nemsokára fél éves kontroll.

(#661) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Helo! Ilyenkor normális hogy nagyon könnyen elfárad a szemem? Meg hogy napközben ha sokat vagyok gép előtt egy idő után elkezdek homályosan látni és olyan 5 percig tart?

(#662) icecave válasza Magyar74 (#661) üzenetére


icecave
nagyúr

Normális igen. De műkönnyezz ezerrel!
Mikor műtöttek pontosan?? Azért szoktatni kell a szemet, nem egyből 8-10 órákat gép előtt ülni!!!!

(#663) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Helo! Csütörtökön 14:00 óra körül. Csepegtetek mint egy hülye de dolgoznom kell, ezért ülök a gép előtt 8-10 órákat.

(#664) icecave válasza Magyar74 (#663) üzenetére


icecave
nagyúr

Én annó kivettem szabinak az utánalévő hetet. Hiába mondják, hogy másnap, vagy harmadnap már lehet dolgozni. Lehet hát, csak nem a gép előtt meredve bámulni. Remélem, nem lesz semmi bajod. Azért nem kell beparázni :)
Mükönnyezni sokat, és jólesz. Viszont fáradékony leszel még 1-2 hónapig az biztos...
Én az voltam, nem is kicsit, de aztán elmúlt.

(#665) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Helo!

Megfogadom a tanácsod. Monjuk már egy hét elteltével is sokat javult.

(#666) icecave válasza Magyar74 (#665) üzenetére


icecave
nagyúr

Én még most is műkönnyezek (gép előtt dolgozom én is).
Mivel pár ideget átvágnak a műtét miatt, így nem is érzed, hogy száraz a szemed, azért is kell.
Még valami: óránként fel kell állni a géptől, és kicsit járkálni, sétálni, nézelődni.
Ha nem teszed, a szemed ismét megszokja, hogy csak közelre kell nézni élesen, és szépen lassan visszaromolhat.

(#667) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Helo! Probálok minnél többet cseppenteni. Az a sétálós dolgot nem tudtam de szerencsére kb. minden órában fel kell állnom szóval azzal nincs gond. Minnél több idő telik el annál jobb. Nomális hogy ilyen gyorsan javul a szemem vagy csak szerencsés vagyok?

(#668) icecave válasza Magyar74 (#667) üzenetére


icecave
nagyúr

IL után teljesen normális :) Nekem is gyorsan javult.

(#669) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Helo!

De jó hogy az intralsikot választottam. Örülök neki hogy ilyen gyorsan javul a szemem. Mert tudok dolgozni meg tudom élvezni az új gépem. Találtam egy érdekes cikket. [link]

[ Szerkesztve ]

(#670) icecave válasza Magyar74 (#669) üzenetére


icecave
nagyúr

Tényleg érdekes a cikk. Persze, ha nem egy 20 éves, 60Hz-es crt előtt játszol :D

Ami még érdekes, akinek műtötték a szemét, romlik a kontrasztérzékenysége, nem is kicsit, a műtét előtthöz képest. Ezt alá is tudom támasztani, mint grafikus észrevettem egyből...

(#671) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Helo Elvileg ha valaki FPS-t játszik akkor. Ha egy képet nézel akkor nem javít semmit. Egyet viszont nagyon is tudok a szemmem egyre jobb és jobb.

(#672) icecave


icecave
nagyúr

Ma voltam fél éves kontrollon. Mindkét szemem 120%, a kettővel együtt még jobban látok. Örülök. Legközelebb fél év múlva kell menni.

(#673) Ariadne válasza icecave (#670) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmm, ezt azért nem reklámozzák a szép kis brosúráikban... Egyébként ténylegesen is jelent gondot a munkában, hogy nem pontosan úgy látsz, mint korábban?

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#674) icecave válasza Ariadne (#673) üzenetére


icecave
nagyúr

Meg szoktam nézetni másokkal is a textúraárnyalatokat....
Világ életemben színtévesztő voltam (na nem annyira, a piros és a zöld szürkéhez közeli kis tartományát keverte az agyam), nem volt lényeges, nem zavart a munkámban, de mostmár a piros és zöld nagyobb tartományát látom szürkének... Mindennapi életben nem gáz, meg végülis a munkában sem, de azért zavar....

(#675) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Helo!

Nekem is vannak kisebb gondjaim a színekkel. De szerencsére nem ilyen szinten. Csak ha rosszak a fényviszonyok akkor van hogy a szürkét nem látom rendesen.

(#676) icecave válasza Magyar74 (#675) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez később még változik.... Nekem sem rögtön volt ez, hanem amikor már "nagyjából beállt a szemem", tehát 1-2 hónap múlva.

(#677) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Helo Félre írtam nekem ez már a műtét előtt is meg volt de annyira nem zavart hogy orvoshoz forduljak vele. Kb. havonta ha egyszer alakul úgy a helyzet hogy össze tévesztem.

(#678) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Egyre jobb a szemem ennek örülök. Én csak mindenkinek ajánlani tudom műtétet. Ne habozzatok!

(#679) icecave válasza Magyar74 (#678) üzenetére


icecave
nagyúr

Mindig csak jobb lesz. Nekem azt kellett megszoknom, hogy nem kell kivenni többé a kontaktlencsét... Egy ideig azon is paráztam, hogy ha részeg leszek, nehogy ki akarjam venni a kontaktlencsét, ami már nincs, és jól lerántani a szaruhártyámat (lebenyt) a szemgolyómról :D :D

(#680) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Hello!

Ki mikor kezdett el újra edzeni? Már szeretnék menni jőn a nyár és jól kell addigra kinézni? Azóta is csak javul a szemem.

(#681) Ariadne válasza icecave (#679) üzenetére


Ariadne
őstag

Ehhehhe, tényleg. :DDD Az egy dolog, hogy az embernek anno meg kellett szoknia, hogy ki kell venni a lencsét alvás előtt (nem alvós lencsénél, bár én alvósban is utálok aludni), de aztán újra megszokni, hogy nem kell kivenni, az igen... :C

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#682) icecave válasza Magyar74 (#680) üzenetére


icecave
nagyúr

Edzeni lehet már 1-2 hét után is, viszont fehérjét, tömegnövelőt, kreatint el lehet felejteni fél évig. Nekem is k*rvanehéz volt betartani, de mégiscsak a szemeddel játszol, szóval jobb, ha az ember betartja.

(#683) student


student
őstag

ha juliusba akarom műtetni a szemem akkor mikor kell odamennem elég 1 hónappal elötte?

(#684) icecave válasza student (#683) üzenetére


icecave
nagyúr

Elég előtte 2 nappal is.

(#685) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Én is nem sokkal a műtét előtt jelenkeztem be. Mondjuk én elöbb mentem el a vizsgálatokra. Több helyre is hogy biztosra menjek.

(#686) student


student
őstag

elképzelhető 23 évesen hogy még romlik? mert kb 3éve lett uj szemüvegem, azota mondjuk nem voltam szemésznél de tuti romlott mert a suliba nagy előadóba nem látom leghátulról a táblát. csak pár sorral lejjebb tiszta

(#687) icecave válasza student (#686) üzenetére


icecave
nagyúr

Persze hogy lehet. Mondjuk, azért járhatnál sűrűbben is szemészhez, akkor tudnád hogy állsz.
Fél éves kontrollokat feltételezve akkor áll be a szemed, ha legalább 2 évig nem romlik egyáltalán.

(#688) tildy válasza icecave (#684) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez nagyban függ attól, hogy :
szemüveges vagy kontaktlencsés volt az ember.
Ha szemüveges, akkor lehet két nappal előtte, de ha kontaktlencsés:
- ha lágy lencséd van,fél- 1 hétre ki kell venned kb, hogy megfelelő formája legyen a szemednek.
- ha kemény, akkor meg nemhogy két nap, hanem fél év is lehet, mire műthetővé válsz.
Persze van olyan klinika , aki tesz nagy ívből erre, de szerencsére nem mind ilyen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#689) icecave válasza tildy (#688) üzenetére


icecave
nagyúr

Igazad van, nem írtam oda azt, hogy nem lehet egy ideig viselni lencsét. Viszont, aki előtte volt vizsgálaton, mikor bejelentkezik időpontra, szónak, meddig ne hordjon lencsét, ez műtét előttre ugyanígy vonatkozik, de azt elmondják a vizsgálaton. Ezt nem Neked mondom, mert Te tudod, hanem a többieknek.

(#690) tildy válasza icecave (#689) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem 2 két hét keménylencse mentességet mondtak, mégis kellett fél év mire műthettek...
Emiatt mondtam, hogy óvatosan ezzel a két nappal...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#691) icecave válasza tildy (#690) üzenetére


icecave
nagyúr

Értem. Nekem is szerencsém volt, akkor már nagyon profi voltam a "lencsenemhordás" szabályaiból, mire műtöttek. (Sokat jártam vizsgálatokra.)

(#692) student válasza icecave (#687) üzenetére


student
őstag

én nem használtam klencsét.
lehet kéne akkor 3-4 féléves kontrollokat csinálni a biztonság kedvéért

amugy érdekességképp mondom: bátyám 98-ba csináltatta 25évesen -5d-val omedbe a lekaparos technikásat asszem 80rongyba volt neki :D azóta is 100as a szeme. előttem van a bizonyiték a sikeres műtétre :)

[ Szerkesztve ]

(#693) icecave válasza student (#692) üzenetére


icecave
nagyúr

Viszont mai árak mellett nem érdemes kockáztatni, hogy visszaromlik, vagy valami. Ezért kell megvárni, míg beáll a szem.
Mielőtt még valaki belekötne, az csak egy dolog, hogy megvárod, hogy nem romlik a szemed, attól még a műtét után visszaromolhat. Mert az ilyen dolgok a szemed saját személyre szabott reakciójától függ, nem a műtéttől.

(#694) tildy válasza icecave (#693) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezért jó olyan helyen sináltatni ahol van rá garancia:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#695) icecave válasza tildy (#694) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezért csináltattam az OM-en keresztül intralasik-et az FM-nél :D

Az már más kérdés, hogy ha visszaromolna, lehet nem vállalnám be, hogy újra felnyissák a szépen rögzült (nem forrt, mert ugye szervesen nem forr vissza) szaruhártyámat.

(#696) student


student
őstag

milyen napszemüveget vettetek a műtét utánra? mien paramétert nézzek rajta?
tesóm már rég elvesztette. :U

amikot van az előzetes látásvizsgálat és tágitják a pupillát ahhoz kell kisérő vagy el tok bkv-zni haza egyedül? mer ien dolgokra már nem is emléxik a hüe tesom :U

(#697) icecave válasza student (#696) üzenetére


icecave
nagyúr

ien, mien??? ezek milyen szavak?? ILYEN!! MILYEN!!! (bocs, nem tudtam kiállni)

Tágításhoz nem kell kísérő, de napszemüveg igen, mert para lesz. Vezetni még úgysem, bkv nem para, de napszemüveg mindenképp kell.

UV szűrős kell. Ha nem vagy benne biztos, hogy az-e, vision express-ben, ofotért-ban ingyen bemérik. Szemüvegen ne spórolj. Olcsók is szűrhetnek uv-t, de azokon egy réteg van, ami ha lekopik, így jártál...

(#698) student válasza icecave (#697) üzenetére


student
őstag

de miért lesz para?

(#699) icecave válasza student (#698) üzenetére


icecave
nagyúr

Mert olyan szinten bántani fog a fény, hogy haláli... mikor én mentem haza a párommal, ugye kontaktlencsét nem hordtunk, odafelé szemüvegben mentünk. Visszafelé meg támogattuk egymást, mert szemüveg helyett napszemüveg kellett. Máshogy nem bírja az ember, még napszemüvegben is iszonyatosan bánt a fény.

Képzeljétek el milyen volt... 2 napszemüveges ember egymást támogatja (Egyetlenemnek -8-as szemei vannak, nekem meg -6 körül voltak akkor) :D :D

Bocsa a szóismétlésekért.

(#700) student válasza icecave (#699) üzenetére


student
őstag

:DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.