Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) student


student
őstag

na megvolt nekem is, tegnap levették a kontaktlencsét.
az gáz hogy az első nap se birtam elolvasni a 0,6os betűt se egy szemmel? aszonta doki nyugi.
na lekapcsolom mer kifolik a szemem 5perc lcd nézéstől

(#852) icecave válasza student (#851) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem gáz, PRK után ez természetes.

(#853) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Heloka! Nekem is nagyon kellemetlen volt az első néhány nap de utána minden rendezödött. Azóta is maximum napszemüveget hordok.

(#854) student


student
őstag

7.nap: alakul a molekula de a bal szemem sehol sincs, mintha 3nappal le lenne maradva a jobbhoz képest , de nem izgatom magam messzi van még az 1. havi kontroll.
mára ajánlották a kövi kontrollt de aztán jövő hétfő lett belőle, de ma tuti hogy szánalmas eredményeket produkáltam volna főleg a bal szemmel.

[ Szerkesztve ]

(#855) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

én is rövidlátó vagyok,ha megműtettném a szemeim,akkor a rövidlátással járó sötét karikák is eltűnnének a szemem alól?

(#856) icecave válasza Borify Péter (#855) üzenetére


icecave
nagyúr

Hogy érted? Hol pontosan?

Én is rövidlátó voltam, de se előtte, sem utána nem voltak általad említett karikáim.

(#857) student válasza Borify Péter (#855) üzenetére


student
őstag

majd szolok ha nekem eltünnek :P de nem hinném hogy konkrétan a rövidlátáshoz lenne köze mer bátyámnak jó a szeme és van karikája

[ Szerkesztve ]

(#858) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Sziasztok Nekem minden rendben van a szemmel csak sok ember hülyének néz hogy még a borus időben is napszemüveget hordok. Mondjuk ez nekem nem újdonság mióta élek azóta nem birom a szürtfényt.

(#859) student


student
őstag

10.nap control
bal:80 jobb 110
sztetek felmehet még 110-re a bal?
mennyi idő kellett nektek hogy monitort tudjátok nézni mert nekem még mindig tök homályos a monitor képe ?

(#860) icecave válasza student (#859) üzenetére


icecave
nagyúr

Gondolom a jobb a vezérszemed, egyik mindig is kicsit rosszabb lesz. No para, javul még, összecsiszolódik a kettő.
Monitorról nem tudok nyilatkozni, mivel nekem intralasik volt. A 3. nap után már király volt minden, de fényudvar csak később tűnt el.

(#861) student válasza icecave (#860) üzenetére


student
őstag

igen eddig is a bal volt a gyengébb szemem.
most már flucont használok 5x/nap + systane műkönnyet

[ Szerkesztve ]

(#862) Integra


Integra
titán

tegnap kipróbáltam egy szemtrénert
mit is mondjak.. komoly, bátran ajánlom!!
hagyományos dioptriás szemüveg nélkül tudtam vele olvasni olyanokat még a gyengébb, 130 fokos szemtengelyferdült szememmel is, amiket eddig soha..
nekiestem ezzel napi 40-50 percet olvasni, számítógépezni, kíváncsi vagyok az eredményre, eltudom e tűntetni a dioptriát teljesen..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#863) Ariadne válasza Integra (#862) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát nem tudom, mennyire hatékony, de ezt már tizenévvel ezelőtt kitalálták, emlékszem gyerekkoromból. Aztán mégsincs tele a világ olyanokkal, akiknek ettől végleg megjavult volna a szeme - ellentétben a műtéttel... :U Vagy csak pesszimista és szkeptikus vagyok. :DDD

Számolj majd be róla, hogy hosszabb távon mennyire hatásos, kíváncsi vagyok.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#864) Integra válasza Ariadne (#863) üzenetére


Integra
titán

ha akkor lett volna már ilyen, lehet hogy már nem vagyok szemüveges..
én erről nem is tudtam, pedig már kiskoromban is takart szemmel olvastam gyakorlásként, ennyit tudtak ajánlani az orvosok. akkoriban..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#865) Ariadne válasza Integra (#864) üzenetére


Ariadne
őstag

Ó, pedig volt, meg szemtorna könyv is, azt hiszem, "Dobd el a szemüveged" volt a címe. :D (szemüveges smiley kéne ide)
De ha neked tényleg használ, akár csak pár dioptriával is, de tartósan jobb lesz, akkor viszont megérte. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#866) ngabor2 válasza Integra (#862) üzenetére


ngabor2
nagyúr

valóban javít a látáson... cserébe csőlátást okoz. egy kis részre tudsz csak koncentrálni venne, azt élesen látod, a többit viszont a szokásosnál is homályosabban.

a műtét hosszabb távon és gyorsabban segít.

(#867) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Helo!

Nem nagyon jártam utána ennek a szemtornának de amit halottam róla az mind szép és jó volt de nem hosszútávon. Én is kiprobáltam egy-két alkalommal de nem vált be.

(#868) student válasza Ariadne (#865) üzenetére


student
őstag

akár csak pár dioptriával
hát én meg már azon is összefosnám a bokám ha már 1egész dioptriát is javulna.
nem ugy van az hogy hopp ledobok 2 3 d-t

(#869) Ariadne válasza student (#868) üzenetére


Ariadne
őstag

Akkor nem elég rossz a látásod. :D Van az a szint, ahol már egy-két dioptria ide vagy oda nem számít a tényleges látás szempontjából... -7,5.nél hiába jobb eggyel, vagy kettővel is, attól még ugyanúgy olvasni sem fogok tudni szemüveg nélkül. :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#870) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Heloka! A hétvégén volt egy kis ídőm és szörföltem egyet a neten és találtam egy egész érdekes kis oldalt. Nekem nagyon tetszett hogy végre valaki osztályozza a klinikákat.[link]

(#873) icecave válasza #16059392 (#871) üzenetére


icecave
nagyúr

A műtétet én is csak javasolni tudom. Előtte nézz utána mindennek, mindkét fajtának megvannak az előnyei, és hátrányai (PRK, intralasik).
Egy fontos dolog, az optimumnál intralasik-nek reklámozzák a régi sima LASIK eljárást. Az elavult, és kockázatos, mégis csinálják, elhitetve az emberekkel, hogy az a modernebb inralasik eljárás. Erre mindenképp figyelj.

(#874) tildy


tildy
nagyúr

6 éve műtötték a szemem, talán pont ma van napra pontosan 6 éve. Viszont el fogok menni szemvizsgálatra, mert mintha mostanában kicsit cilinderesedne. Majd kiderül.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#877) icecave válasza #16059392 (#876) üzenetére


icecave
nagyúr

PRK: 129.000/szem
Intralasik: 227.000/szem

(#880) icecave válasza #70572032 (#878) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát én azt nem ajánlanám... lézer helyett rezgőkéssel vágják körbe a szaruhártyát, na azt nem. Vágóhíd módszer.

TravisBaker:

OptikMed

Focusmedical

(#884) icecave válasza #16059392 (#882) üzenetére


icecave
nagyúr

Kicsit olvass vissza, használd a keresőt. Alap dolgokkal nem vagy tisztában, és vagy 50szer megbeszéltük ezeket itt a topikban.

(#885) icecave válasza #70572032 (#883) üzenetére


icecave
nagyúr

Na, itt vannak parák....
Intralasik esetén nincs kés!! Lézerrel vágják a lebenyt, nem késsel (az a sima régi lasik, aminél késsel vágnak, ezért kockázatosabb).

(#887) tildy válasza icecave (#880) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne keverd. A LASEK !=LASIK.
LAseknél ugyanaz van mint a prknál csak nem lekaparják a háméréteget, hanem felhajtják.

Kedves szabovera01!
Nézz utána a dolgoknak!
Ugyanis a LASEK -ből nagyon könnyen lehet PRK. TI. Ha nem sikerütl a hámréteget felhajtani, akkor az onnétól kezdve az már PRK. Ezt nem te döntöd el.Te max annyit dönthetsz, hogy Laseket, akarsz, de az hogy sikerül-e annak maradnia, korántsem biztos.

Én ajánloma PRK-t is, de ha választani lehet, akkor LASEK ( és ha nem sikerülne úgy, akkor úgyis PRK lesz belőle).

A PRK-nak nem tudok szövődményéről. az a kicsivel több fájdalom, ami az elején van szerintme bőven megéri azért, hogy ne vágjanakbele a szemembe, ami hiába lézerrel történik, akkor sem tűnik nekem olyan megnyugtatónak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#888) icecave válasza tildy (#887) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem keverem...

Egyébként, aki olvasott itt, tudja, hogy nekem intralasik volt.
Aki nem tud élni azzal a tudattal, hogy belevágnak a szemébe, és egy esetleges durva behatás eredményeképp leszakad a lebeny (pl. autóbaleset), ne csináltasson intralasik-et!
Ezért kell sokat utána olvasni. A sok marketing maszlaggal szépen félrevezetik az embereket, ezért kell tájékozódni!
Én azért csináltattam intralasik-et, mert kisebb az esély így a visszaromlásra, és együtt tudok élni a tudattal, ami ezzel jár. Viszont, első körben az emberek azért választanak ilyet, mert nincs a pár napot kellemetlenség utána, mint PRK esetén. Na bummm... elején én is így voltam, amíg utána nem néztem, hogy hogy vannak a dolgok. Viszont az is igaz, hogy az emberek a fórumokon túlparázzák ezt a lebeny dolgot. Úgy értem, szinte már pánikszerűen kezelik, azt hiszik, hogy tüsszentesz, és lerepül a szaruhártyád. Ez nem így van.
Viszont, értelem szerűen, van kockázat (lást drasztikus erőhatás, autóbaleset, baseball ütővel pofán verés).
Mindez abból adódik, hogy a szaruhártya nem nő szervesen vissza, csupán egy pár sejtsor nő oda, ami fixen tartja, plusz intralasik esetén peremesen alakítják ki a lebenyt, így sokkal jobban rögzül, helyén marad, mint a sima lasik esetében, ahol rezgőkéssel, vagy tolókéssel alakítják ki a lebenyt.

(#889) tildy válasza icecave (#888) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor valószínűleg félreértettem, hogy a lasekre reagáltad ezt : "Hát én azt nem ajánlanám... lézer helyett rezgőkéssel vágják körbe a szaruhártyát, na azt nem. Vágóhíd módszer."

Azért nőnél lehet ilyen erőhatás, pl. szülésnél is (ott pl. túl nagy dioptriánál retinaleválás is lehet, pedig ott még csak vágás sem volt... )

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#890) icecave válasza tildy (#889) üzenetére


icecave
nagyúr

Jajj, tényleg, a sima lasikra gondoltam!!

(#892) tildy válasza #30871040 (#891) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem akarok belemenni nagyon , de szvsz direkt kérni császárt... Háááát.
Én sem hiszek túlságosan a retinaleválásban, anyumnak -13-as szeme van, és van még egy tesóm, köszöni a retinája jól volt, mikor születtünk ( sajnos 1-2 éve viszont makula degenerációja lett, de nem ettől).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#894) ngabor2 válasza #16059392 (#882) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én is a prk mellett vagyok, feltéve, ha hajlandó vagy 3 napig tűrni a fájdalmat, vagy inkább kellemetlenséget. én nem igazán bírom a fájdalmat, mégis 4 szem cataflam-mal megúsztam.

a doki is ezt ajánlotta, mivel itt új hámréteg nő, és nem egy "régi" kerül vissza, ami idővel ugyan megújul, viszont a lasek/lasik/intralasik esetén kontaktlencse miatt ugyan úgy idegentest érzés lesz a szemedben.

(#895) Ariadne válasza ngabor2 (#894) üzenetére


Ariadne
őstag

Még csak olvasom a témát, de én is PRK-ra fogok szavazni, az legalább tuti, nincs molyolás vagdosással meg visszaragasztással, lepárologtatják a felesleget és kész. :K És az is rémlik, hogy rövidlátásnál nagyobb dioptriáknál kifejezetten az a jobb.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#896) icecave válasza Ariadne (#895) üzenetére


icecave
nagyúr

Visszaragaszás :D :D :C :C

(#897) ngabor2 válasza icecave (#896) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mert te hogy mondanád röviden a lebeny visszapakolását? :D visszaragad a megfelelő helyre. vissza nem nő, csak a prk-nál nő a lekapart helyére új. annál nincs maradandó sérülés.

[ Szerkesztve ]

(#898) Magyar74


Magyar74
csendes tag

Helo!

Lehet hogy jobb a szemnek ha új hámréteg nő rá, de ez idővel így is úgy megtörténik az elmondásotok alapján és ha lehet akkor minek szenvedjek a szemmel 3-4 napot ha van más lehetőségem is. Találtam egy egész érdekes blogot amin fent vannak a klinikák értékelései.
[Blog]

(#899) icecave válasza Magyar74 (#898) üzenetére


icecave
nagyúr

Szerintem ne azon a 3-4 nap kellemetlenségen múljon már, hogy melyiket csináltatod...
Egyébként elég kevés embernek lehet választani, általában egyiket lehet.

Elárulom, hogy intralasik után is volt durva idegentest érzés, mikor már a taxiban utaztunk hazafelé, sötét napszemüvegben, csukott szemmel, akkor irgalmatlanul szúrt a szemem, könnyezett "litereket", mikor hazaértünk, aludtam, utána már nem volt semmi para.
Ez persze sokkal kevesebb idő, mint a 3-4 nap kellemetlen, idegentest érzés a szemben, de azért itt is van. kb. 1-2 óra durva kellemetlenség.

[ Szerkesztve ]

(#900) icecave válasza Magyar74 (#898) üzenetére


icecave
nagyúr

JA, a blog. Itt is azt írja, hogy az Optimum Zyoptic néven árulja az intralasik kezelést.
Itt is látszik, hogy őt is félrevezették! Mert nem intralasik-ot csinálnak ilyen néven, hanem sima lasik kezelést (ami a szövegből kiderül, régen lasik klinika volt ,csak megváltoztatták a nevüket, így az eljárást is el kellett máshogy nevezni).
Az, hogy agresszívak, így igaz, van egy ismerősöm, ő szentül hiszik, hogy intralasiket csináltak neki az optimumban, ennyire jól bemesélték neki.

Nem, nem vagyok ügynök, stb. azért hangsúlyozom ennyire, mert egyszerűen hazudnak, még akkor is ha az ember szeméről van szó. Durva szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.