Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ti hány évesen vállaltátok be a műtétet?

Üdv: Csabee.

(#952) student válasza tildy (#950) üzenetére


student
őstag

amikor abbahagytad a cseppezést éreztél egy nagy javulást?

Csabee.
23

[ Szerkesztve ]

(#953) icecave válasza Csabee. (#951) üzenetére


icecave
nagyúr

Én 27 vagyok, egy éve műtötték.

Egyébként, amíg romlik a szemed, nem érdemes...
Nekem megállt a romlás már vagy 3 éve, mikor elmentem a kezelésre.

(#954) student válasza icecave (#953) üzenetére


student
őstag

én is ugy tudtam hogy már 2éve nem romlik

(#955) tildy válasza student (#952) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen :)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#956) icecave válasza student (#954) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem függ össze a kettő. A lényeg, hogy mikor megműtik, az a szemednek szokatlan, úgy fogja fel, mintha rosszat csináltak volna vele. Éppen ezért igyekszik visszaállítani az eredeti (rossz) értékeket, ezért kellenek a szemcseppek. Óramű pontossággal! Ha betartod, akkor a javítósejtek nem aktívak, és nem akarják visszaállítani a szemedet rosszra. Egy idő után pedig megszokják az új állapotot és azt fogadják el normálisnak.

(#957) Csabee. válasza icecave (#953) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én 18évesen mentem és azt mondták nem ajánlják a műtétet mert fiatal vagyok, illetve mert nagyon vékony a szaruhártyám :(

Üdv: Csabee.

(#958) icecave válasza Csabee. (#957) üzenetére


icecave
nagyúr

A vékony szaruhártya nem kizáró ok, maximum az intralasiknál (persze, ha túlzottan vékony, lehet a PRK sem ajánlott).

(#959) Csabee. válasza icecave (#958) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Azt hiszem 380mikronig mennek le maximum! legalábbis két éve eez volt) És az enyémből lekaparva 360mikron lenne! (lehet hülyeséget írok, bár így emlékszem!)

Üdv: Csabee.

(#960) Lipton


Lipton
őstag

Nekem 2006 elején volt PRK-s műtétem -5.0 és még -1,5 cilinder mindkét szememen.
Első 4 nap fetrengés, első 4 hónap kellemetlen, de egyre jobb, de azóta csak örülök neki, hogy megcsináltattam.

(#961) student válasza Lipton (#960) üzenetére


student
őstag

kellett neked iss 1 év mire rendbejött?

(#962) Lipton válasza student (#961) üzenetére


Lipton
őstag

Nem. Februárban volt ha jól emlékszem a műtét. Nyárra már szépen és jól láttam, nem voltak reggel sem problémák (csipa, homály, stb).

Napszemüveg:
Első évben szigorúan nyomtam.
Azóta visztont úgy megszoktam a napszemüveget, hogy sokat hordom. Előtte is volt persze dioptriás napszemüvegem, de azt akkor sem szerettem valahogy annyira.

(#963) Ariadne


Ariadne
őstag

Hohó, annak, akit érint: Optikmednél most ingyenes a vizsgálat 12k helyett, ha neten jelentkezik az ember és kinyomtatja a papírt erről! Megyek is hamarosan megnézetni, megy-e a dolog egyáltalán. :DD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#964) Lipton válasza Ariadne (#963) üzenetére


Lipton
őstag

Ez már akkor is ingyenes volt, amikor nekem csinálták...

(#965) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Vizsgálatra csak úgy mehetek ha előtte 2 hétig nincs rajtam a lencse igaz?

Üdv: Csabee.

(#966) icecave válasza Csabee. (#965) üzenetére


icecave
nagyúr

Változó, 10 napot mondtak nekem pl.
Műtét előtt meg min. 2 hétig nem lehet.

(#967) Csabee. válasza icecave (#966) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Okkés :) Lehet benevezek hamarosan 1re..

Üdv: Csabee.

(#968) student válasza tildy (#955) üzenetére


student
őstag

változás !

most hogy szombat óta nem csepegtetek semmit.
(azaz nem locsolom 3féle "vegyszerrel"maxi+humi+systa)
ugy érzem nagyot javult a látásom.
nem mondom hogy 100 de sztem 50ről lett tuti 80

máris jobb a kedvem! :C

(#969) icecave válasza student (#968) üzenetére


icecave
nagyúr

Helyes, mondtam, hogy nem kell parázni, majd ha fél év után is lenne ok rá, majd akkor.
Örülök, hogy javul, legyen továbbra is így! :C

(#970) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Mivel a műtét előtt és óta is szorgalmasan jegyzeteltem, mert blogot akartam írni róla (csak akkor még nem tudtam hogy kell), végre sikerült leírnom a történetemet.
A jegyzeteimből, utólag rakom össze a velem történt dolgokat, folyamatosan rakom fel, nem akarom, hogy csak oda legyen minden hányva, érdems lesz nézni, aki érdeklődik a szemműtétek iránt.
Igyekszem mindenféle tartalommal feltölteni, ami hasznos, és annó én is nagy segítséget lelte benne.

lézeres szemműtét blog

(#971) Ariadne válasza student (#968) üzenetére


Ariadne
őstag

Gyerünk, gyerünk, csak így tovább, szurkolunk! :K

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#972) student


student
őstag

nektek van valami módszeretek arra hogy beinduljon a könnyezés ?

mert nálam nem müködik hogy összeszoritom a szemem vagy ásitok

soxor érzem hogy száraz, főleg most hogy megy a fűtés sztem mégjobban kiszárad

próbálom elhagyni a műkönnyet ezért már nem is használtam mióta a többit se.

(#973) icecave válasza student (#972) üzenetére


icecave
nagyúr

Én megtanultam ásítást színleleni :D
Működik, bekönnyesedik tőle a szemem. A másik az a módszer, hogy összedörzsölöm a kezeimet, és a tenyereimet a szememre rakom, és nyugiban ülök 2-3 percig. Megnyugszik a szemem, és könnyes is lesz amennyire kell.
Nem baj az, ha használsz szemcseppet, és a műtét után egy évvel is még használom.

Blogomban pár szemcseppet elemeztem is, természetesen csak azokat, amiket próbáltam is már.

(#974) student válasza icecave (#973) üzenetére


student
őstag

nekem nem elég 3perc nekem min.10-15perc hogy javulást érezzek.
de az mér jo hogy összedörzsölt kézzel rárakod a tenyered? nnek mi a jelentősége?
én lecsukom a szemem azt ennyi
de kiprobáltam amit irtál és akkor se elég a 3perc.

más: szemezgetve a blogot volt egy ilyen mondat

a fények körüli aura még mindig nagyon zavar, de megnyugtattak, hogy ennek több idő kell, van, akinek 2 hónap múlva tűnik el végleg.

engem is megnyugtatott a doki hogy akár 1évig is tarthat nálam dehát ez prk. :Y :U

[ Szerkesztve ]

(#975) icecave válasza student (#974) üzenetére


icecave
nagyúr

Mert meleg lesz a tenyered, ami a jó a szemeidnek.

(#976) tildy válasza Csabee. (#965) üzenetére


tildy
nagyúr

Lencsefüggő. Kemény vagy lágy lencse?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#977) Csabee. válasza tildy (#976) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Lágy

Üdv: Csabee.

(#978) tibi666


tibi666
senior tag

na, én úgy döntöttem, elég a szemüvegből, kontaktlencséből.
elég, hogy egy normális napszemüveg 120k, aztán foshatok, hogy fél év múlva jó lesz-e még.

intralasikkal megműttetem magam, ha alkalmasnak találnak rá.

(#979) icecave


icecave
nagyúr

Olvasd el a blogom, ha gondolod, nekem is intralasik volt.

[link]

(#980) tibi666 válasza icecave (#979) üzenetére


tibi666
senior tag

köszi, elolvasom majd!

(#981) student válasza icecave (#979) üzenetére


student
őstag

te hány centiről nézed a monitort + tv-t?

(#982) annulus


annulus
aktív tag

sziasztok!

most leltem rá a topikra, elkezdtem olvasni az elejétől, de lévén, hogy most mennem kell, csak egy röpke szösszenet erejéig jelennék meg - egyelőre - :)

nekem -3.75 és -4 a szemem.
a választott hely az optikmed, és nov. 19 a műtét dátuma.
prk a kezelés típusa.

még jelentkezem.. :D

(#983) annulus válasza tildy (#703) üzenetére


annulus
aktív tag

uh-oh!
szokták mondani, hogy nem ajánlatos megnézni a műtétek menetét a megtörténtük előtt..hát, át tudom érezni :P

mindenesetre szerintem a prk ezerszer barátibb, mint a lasik, vagy az intralasik..
a szem-dörzsi szimpatikusabb, mint a vákumos cuppantás, a manuális körbevagdosásnál meg aztán dimenziókkal jobb :D

(#984) annulus válasza tildy (#705) üzenetére


annulus
aktív tag

a laseknél a hámozás tetszik, faja a mini giotin ;)

(#985) icecave válasza annulus (#983) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem viszont az volt barátibb az intralasik esetében, hogy hogy kisebb a visszaromlás esélye, nincs olyan, hogy rosszul hámosodik vissza a szaruhártya, és esetleg kettős látás fordul elő. vagy homályos látás, mint PRK után. Cserébe vállaltam a kockázatot, hogy leszakadhat a lebenyem, ha egy autóbalesetnél szétk*rom a fejem a kocsikormányon.

(#986) rep3at


rep3at
őstag

Ikertestvéremnek körülbelül 6-7 éve elkezdett romlani a látása, ez sajnos a mai napig is tart. Most körülbelül -5 körül tarthat a szeme. Sajnos nem hajlandó sem kontaktlencsét, sem szemüveget hordani érthetetlen okokból. Rajz tagozatra jár, szüksége lenne az éles látásra, de ő azt mondja hogy majd később megműtteti a szemét. Melyik ,,céget" ajánlanátok neki?

Én körülbelül 9-10 éve látok rosszul, most a szemem a -3 dioptriánál tart, ami azért annyira nem rossz. Sajnos a szemem fényérzékeny, így a dioptriás szemüveget kombinálnom kellett a napszemüveggel, így született meg ez a szemüveg. Sokan néztek hülyének miatta, de legalább jól látok vele és (szerintem) nem is néz ki olyan rosszul. A lencse "C" sötétítésű, érdekes módon sötétben is élesen és tisztán látok vele.

A műtéten én nem gondolkoztam, szeretek szemüveget hordani.

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#987) icecave válasza rep3at (#986) üzenetére


icecave
nagyúr

Optik-med és Focusmedical amit én ajánlok.

Ez csak az én véleményem. Esetleg olvasd el a blogom, remélem, hasznosak az információk (feljebb belinkeltem).

Amíg romlik a szem, nem is érdemes megcsináltatni, meg kell várni, amíg megáll a romlás.
-5-ös szem az már elég parás, hát azt sem látja, hogy piros-e a lámpa, stb...

(#988) tibi666 válasza icecave (#987) üzenetére


tibi666
senior tag

nekem az a gondom, hogy két évig nem romlik, aztán hirtelen igen. :(
most mintha megint romlott volna. :(

(#989) icecave válasza tibi666 (#988) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is sokszor éreztem úgy 1-1 féléves kontroll előtt (mikor még rossz volt a szemem), hogy "Jajj, biztos romlott", aztán a vizsgálaton kiderült, hogy csak ráparáztam, nem is romlott.

Minden embernél vannak napok, vagy intervallumok, amikor kicsit rosszabbul lát, ezt már kifejtettük feljebb. Ha fáradt vagyok, vagy nem alszok eleget, most is kicsit rosszabb a látáson (persze, nem annyira, egy kocsival közelebbi rendszámot látok csak a parkolóban).

(#990) rep3at válasza icecave (#987) üzenetére


rep3at
őstag

Ha összejön rá a pénz akkor bele is vágunk. Remélem nem romlik tovább neki..

Képes ilyen szemmel biciklizni még este is..

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#991) icecave válasza rep3at (#990) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, általában akkor ajánlják a műtétet, ha már legalább egy éve nem romlik...
Mint írtam, nekem kb. 3 éve nem romlott már mire belevágtam.
Azért nem egy olyan műtétről van szó, mint egy "szemölcslekapás", és ahhoz drága is, hogy idő előtt belevágjon az ember.

(#992) rep3at válasza icecave (#991) üzenetére


rep3at
őstag

Most nem lenne gond a pénz, de a romlást meg kell nézetni..

Forward thinking. كرر

(#993) icecave válasza rep3at (#992) üzenetére


icecave
nagyúr

Azt nem tudják neked megállapítani neked, hogy romlik-e még tovább a szemed, csak azt, hogy éppen most milyen rossz.

(#994) annulus válasza icecave (#985) üzenetére


annulus
aktív tag

olvastam a blogod is, meg az összes hsz -t is, szóval tudom :)

egyébként érdekes, hogy mit tudnak görcsölni rajta az emberek..bennem egy csepp kétség sincs, még úgy sem, hogy megnéztem a videókat :)

talán ngabor2(?) volt, aki egyik nap elhatározta, 1 héttel később már meg is csináltatta..na ha van az embernek rá pénze, akkor pont így kell csinálni :)

(#995) rep3at válasza icecave (#993) üzenetére


rep3at
őstag

A tesómról van szó.

Forward thinking. كرر

(#996) icecave válasza rep3at (#995) üzenetére


icecave
nagyúr

Rá ugyanúgy vonatkozik amit írtam. Pont ez a lényeg, hogy senkinek nem tudják megmondani hogy romlik-e még tovább a szeme, mert ez egyéntől függ, nem a műszerektől.

(#997) Lipton válasza annulus (#994) üzenetére


Lipton
őstag

Én elmentem egy pénteken délután vizsgálatra, rendben volt minden, és a következő hétre be is jelentkeztem szombatra műtétre. Nem tudtam volna később sem okosabb lenni.

(#998) rep3at válasza icecave (#996) üzenetére


rep3at
őstag

Köszönöm az infókat!

Forward thinking. كرر

(#999) Ariadne


Ariadne
őstag

Olyanról hallottatok már, hogy valaki lázas beteg lett a műtét után nem sokkal, és ezért (?) "visszagyógyul" a PRK-val műtött szeme két hét alatt az eredeti dioptriára? Most mondtak nekem ilyet, és nem tudom, hogy ez mennyire esélyes, és a betegség miatt lehetett-e tényleg. Mert akkor ebben az influenzás időszakban nem olyan jó ötlet műttetni. :F

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1000) wwhy válasza rep3at (#986) üzenetére


wwhy
veterán

Én az Optikmednél 2001-ben végeztettem el a műtétet, -11/-12,5 (!) dioptriával. Mindkét szemen maradt kb. -1/-1,25 dipotria, de a szemorvosok szerint a lakosság 80%-ának van ennyi. Azóta (kopp-koopp) minden rendben, néha műkönny (Humalac B) mert a sok monitorozástól kiszárad, szúr a szemem.

Ariadne: ilyet az UV sugárzás tud okozni, nem 2 hét, de az első hónapokban a műtét eredményét nagyon befolyásolja (rossz irányba) a strandolás, szoli stb.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.