Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2716) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Sziasztok,

nekem is egy csatlakoztatott külső HDD eltűnéses problémám van.

Még mindig nem találtam meg rá a megoldást.
Részletek az alábbiak:

- LC-POWER LC-35U3 - USB 3.0 ház (nem a Becrux, ez elöl bekapcsolós és csavarral rögzíted a HDD-t)
- Win 8.1
- A HDD ház Asmedia 1051 A1 vezérlős, 174C 55AA az azonosítója.

Eddig nem volt gond, azonban a Win 8.0-ról 8.1-re frissítéssel elkezdett folyamatosan ki-be kapcsolni és ezt akár másolás közben is.

Találtam több fórumot, másoknak is ez a baja:
[MSDN]
Anandtech

Lényeg röviden: a MS is látja a bibit és csináltak is egy frissítést, ahol lényegében a 8.1 BOT protokollját visszaállították a 8.0 változatára. Ez volt áprilisban...

A probléma az újabb külső HDD-knál van, ugyanis azok már nem a BOT, hanem az újabb UAS protokoll szerint csatlakoznak. Ezeknél maradt a bibi. És ez a HDD ház is ezzel küzd.

Van új Asmedia 105x FW:
[link]
illetve
[link]

A kettő közt van egy pici különbség és ezt nem tudom miért:
az as_mp_Tool v0.3.ini fájlban gyakorlatilag a gyártóspecifikus infó kihagyásra került, de ennyi. A lényeg, a bin fájl, az ugyanaz.

Ez azt jelenti (a station-driveres fw-ből kiindulva) hogy bármelyik megfelelő Asmedia 105x chip-es külső HDD-re fel lehet tenni?

Új fw-t még nem mertem rátenni, csak megnéztem:
[link]

Lényeg, ne kapcsoljon ki-be random, mert még másolni sem lehet. Kb egy órát működik egy héten, nem kell semmi energia takarékosság. De a képek alapján ezek ki vannak lőve...

Írtam az LC-POWER supportnak is, de még nem válaszoltak.
Olvastam, hogy devil2k fórumtárs frissített FW-t LC-POWER házon. Én nem találtam eddig FW-t, vagy azt az infót nem, hogy a station-driver fw-i bármelyikre nyugodtan felrakhatók.

A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.