Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#331) bwpkl


bwpkl
csendes tag

Meg van!!!

Megérkezett végre valahára az áhított rack. A.C.Ryan Alubox ACR-HD50114. nagyon szuper, nagyon szép, és nagyon drága, :) de megérte a pénzt is meg a várakozást is. Külső, feketére lakkozott alu, nagyon kemény lakk, nem igazán karcolódik, benne az A.C.Ryan felirattal, ami nem rá ban festve hanem ki van hagyva a fekete lakk és utána átteszővel van szintbe hozva. aAz alumínium box két végét lezáró műanyag végek le vannak krómozva, bár nekem ez egy kicsit kedvem szegte, de majd meglátjuk mennyire lessz tartós, amúgy elég vastagnak és keménynek néz ki ahhoz hogy ne kopjon olyan könnyen.
A gyártó mindezek megvédésére küldött egy érdekes anyagú tokot, ami egy kis zsinórral behúzható, kívülről olyan mint egy necc harisnya, a belső réteg meg nagyon sűrűn szőtt, valami. A két réteg között van vagy két milliméter, távolság, és össze van a két réteg dolgozva. Ha beleteszem a racket olyan mintha szivacsot nyomkodnék, de mégis átlátszó.
Látszik hogy a Design tervezők nagyon sokat foglalkoztak a rack külselyével, anyagválasztással. A tok zsinórja viszont gagyi, semmi vész mert tök egyszerűen át lehet fűzni.
A belbecs sem elhanyagolható, kezeli a SATA és az IDE vinchestereket is. Ez úgy lehetséges hogy a rack egész hosszában végigfutó nyák egyik végén egy SATA csati a másik végén meg egy IDE, a nyák winchesterrel átellenes oldalán helyezkedik el az elektronika ami értelem szerűen egy kicsit több lábat tartalmaz mint egy coolinkban, vagy más rackben láthatunk.
A winchestert erre a nyákra helyezzük fel és négy csavarral lehet rögzíteni, amit a gyártó mellékelt. (teljesen szabványos csavarok) A nyákot miután felhelyeztök rá a wincshestert be lehet tolni az amúgy jó masszív és vastag aluból készűlt boxba. A winyó és a rack fala között alig egy tized milliméter van vagy még annyi sem, így jó a hőátadás. Két csavarral lehet rögzíteni az előlapot. Ezen az előlapon foglal helyet az USB eSATA Táp catlakozó és a váltó csatlakozó amivel lehet a az eSATA és az USB átvitel között választani.

A doboz tartalma még eSATA kábel, USB kábel és az USB tápkábel amelynek két USB csati van a végén. Gondolom a nagyobb étvágyú vinchestereknek, mert nekem elment egy USB-ről is, tápcsatlakozó nélkül. Ha viszont eSATA módban használjuk akkor kell a tápcsti, én bedugtam mind a két USB-t, nem reckíroztam meg egy hibás írást. És volt még egy csatlakozó a dobozban egy SATA eSATA átalakító, amit egy hagyományos SATA I, II csatlakozóba lehet dugni, és a hátul a PCI kimenetnál lehet rögzíteni. Nem szüséges új alaplap amin hátul van eSATA csati integrálva.

Én egy WD 120-as SATA I vinyóval használom.
USB-s adatátvitel olvasáskor szigorú 28000k, íráskor változó de 26000k az átlag
eSATA-s átvitelkor változó: 28000k kezdi és 50000kig felmegy.
A rack hőmérséklete a kézmelegtől alig melegebb intenzív írás után is. Ekkor gyosan szétszedtem a racket és megnéztem a winchester hőmérsékletét is ami meglepetésemre egyáltalán nem volt melegebba racktől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.