Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#8801) gyumor válasza Keef_Lee (#8799) üzenetére


gyumor
csendes tag

pontosan ezeket tapasztalom én is.csak az a baj,h nekem nem engedi azt sem h a play shopban beirjam a keresőbe h kodi.és probáltam kitörölni az appot de azt sem engedte.nincs vmi megoldás,h rendszergazdaként lehessen bármit csinálni?

(#8802) gyumor válasza huliganboy (#8789) üzenetére


gyumor
csendes tag

bocs,ha vmit rosszul csináltam! nem vagyok nagy forumos,de most végső megoldásként itt gondoltam megoldást a problémámra!

(#8803) Keef_Lee válasza gyumor (#8801) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nem foglalkoztam play áruházzal. Gyári állapotra visszaállítás után. A netről leszedett kodi...apk-t feltettem és kész.
De tudod mit, hagyd a csodába! Rakd fel a vidonme.apk-t és az elfér a jelenlegi kodid mellett úgy, hogy ugyanazt csinálja és lesz benne pvr kliens is.

(#8804) gyumor válasza Keef_Lee (#8780) üzenetére


gyumor
csendes tag

és ez az androidos boxokra jo? honnan lehet letölteni és hogyan lehet telepiteni?

(#8805) Keef_Lee válasza gyumor (#8804) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Kifejezetten azokra jó. Androidos boxok topicjának összefoglalójában a link. Utána pl. pendriveról. A jelzett topicban tedd fel szerintem a többi kérdésed, mert ez itt Linux + win.

(#8806) gyumor válasza Keef_Lee (#8805) üzenetére


gyumor
csendes tag

kodis topic,az meg mindenes,nem?

(#8807) drbodyjr


drbodyjr
csendes tag

No már megint az ehftv!

Svédországból nézném.... vpn-em van.... mégis, azaz mégsem.

[ Szerkesztve ]

Sunvell T95z plus (Amlogic s912, Android 6, Kodi Jarvis 16,1)

(#8808) hevizms válasza Keef_Lee (#8799) üzenetére


hevizms
addikt

Nekem nem volt ilyen problémám,bar ahogy írtam is az elején nem tudom volt e benne PVR vagy sem,mert nem néztem.Utána meg frissítettem a play áruházban és van benne.Nem töröltem és nem is töltöttem le apk-t az tuti :).
Dehát ezek szerint akkor nem minden cuccnál van igy.
Viszont most jut eszembe hogy a napokban csináltam gyári visszaállitást és van pvr,de most hirtelen nem is tudom melyik verzió van fenn Kodibol.Na holnap megnézem,mert akkor leszek otthon.

[ Szerkesztve ]

(#8809) gyumor válasza hevizms (#8808) üzenetére


gyumor
csendes tag

ha frissiteném,azt irja ,a legfrisebb verzio van rajta! :P

(#8810) hevizms válasza gyumor (#8809) üzenetére


hevizms
addikt

És mit ír a Kodi a verzioszámánál?

(#8811) mexel


mexel
veterán

Egyszerűen nem jutok dűlőre libreelec-el. A főmenüben, beállításokban beállítom a helyes képarányt, tökéletesen a képernyő széléig megy minden. Az arányok is jók. Amint elindítom a tv csatornákat, akkor a lejátszó gombjai, és minden kezelőszerv kicsúszik a képből, és a képarány sem jó. Ha beállítom hogy a tv csatornáknál jó legyen akkor a menü csúszik szét.Ráadásul minden csatornaváltásnál a tv kiírja hogy pl 720p vagy 1080p stb, mindig ugrál ide-oda. Ezzel mit lehet csinálni? Mire állítsam a képernyőfelbontást és mit hová állítgassak hogy jó legyen? ha a tv-t valós módba teszem ( képponthelyesre) akkor torza kép a kodin. ott nem tudom úgy beállítani a menüt hogy jó legyen. Nem értem mit kellene állítanom hogy általánosan jó legyen a kép ne torz és ne lógjon ki mindenhol. A képernyőkalibrálás meg nem az igazi mert mindenhol mást kapok, ha pedig beállítom hogy általánosan mindenhová akkor pl a videólejátszónál nem lesznek helyükön a dolgok.

(#8812) stinky14


stinky14
csendes tag

Pár hónapja használok minden hiba nélkül egy MXQ prot a movieshark kiegészítővel. Pár napja a sorozatbarát és a movieshark sem indított el semmit. Elöször a kiegészítő frissítésével probálkoztam, majd az egész boxon nyomtam egy gyári beállítások visszaállítását. Most már a kiegészítőt se tudom telepíteni. (sikertelen telepítés.) A rajt lévő kodit is frissítettem a honlapjukon elérhetőre. Mi lehet a gond? :S

(#8813) stinky14 válasza stinky14 (#8812) üzenetére


stinky14
csendes tag

Bocsánat, frissíteni már nem engedte.
Feltöltöttem a log fájlt, hátha segít valamit. :S
http://pastebin.com/9mMXXkHy

(#8814) mexel


mexel
veterán

Miért nem lehet a kodiban is simán egy olyan beállítás mint az stb-kben a képaránynál hogy letterbox, stb, az összes normális beállítással. Érdekes hogy a tv-re rákötök egy stb-t és azonnal jók a képarányok, egy kicsit talán túlbonyolítják ezt a részt a kodiban, nem értem mire jó.

(#8815) urgoz válasza stinky14 (#8812) üzenetére


urgoz
tag

Biztos jó az a zip fájl? Nem sérült?

17:29:36 T:18446744072291168552 DEBUG: ZipManager: not a zip file!
17:29:36 T:18446744072291168552 ERROR: static bool XFILE::CDirectory::GetDirectory(const CURL&, CFileItemList&, const XFILE::CDirectory::CHints&, bool) - Error getting zip://%2fstorage%2femulated%2f0%2frepository.movieshark-1.0.1.zip/

(#8816) mexel


mexel
veterán

Feladom a kodival való szerencsétlenkedést. Szerintem normális tv nézésre alkalmatlan a dolog. Bármilyen sima stb jobb a tvzésre, a kodit csak online filmezésre érdemes használni szerintem. A kezelése tv-zésre több mint katasztrófa, kényelmetlen és beállíthatatlan. Kár ezért a K1 plus kütyüért mert gyors, stabil, de megy piacra :(

(#8817) Keef_Lee válasza gyumor (#8806) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nem, nem :(
Olvasd csak el a topic címét: "Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)"
Ezért az androidot elnézik, de off topicba téve csak. Viszont ott van erre a célra a másik, amit ajánlottam:
Itt

(#8818) sepsi0 válasza mexel (#8816) üzenetére


sepsi0
őstag

Nálam tökéletes android boxon és HTPC-n.
Egy valamit lehet felróni, az a csatorna váltás lassúsága... Viszont cserébe pontos és jó a műsor újság. UPC-nél egy normális felvételt nem lehetett beállítani...
Szerintem nálad lesz valami baj.
Mondjuk a gyári távirányítót érdemes jobbra cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#8819) mexel válasza sepsi0 (#8818) üzenetére


mexel
veterán

Én az egész kezelhetőségre értem. Működik minden, de nem az igazi kezelés szempontjából :( Sajnálom hogy el kell adni mert sokat b@szódtam ma vele de nem jött bea szülőneka dolog. Valaki biztos örülni fog neki mert már nem biztos hogy ideérne a csomag kínából karácsony előtt :)

(#8820) Wayne válasza Wayne (#8773) üzenetére


Wayne
aktív tag

Erre esetleg valaki tudja a választ? Ha egyáltalán megoldható...

(#8821) Roland861010


Roland861010
addikt

Estét.
Tanács kellene adót egy tényleges 4k film 50Gb a kodi egész jól megbirkózik vele de néha olyanokat meg akad, hogy öröm nézni. :((( :))
Igaz a gép nem valami erős i3 2×1800MHz proci 6Gb Ram gt 640M vga.

(#8822) C. s. válasza KTU (#8776) üzenetére


C. s.
addikt

"Melyik IPTV?"

T-home-os IPTV előfizető vagyok. Hozzáférés alatt mit értesz? A T-től kell kérni? 2 előfizunk van (2 dobozzal), amiből 1 van használva, a másik ott porosodik csak, de használható állapotban.
Reklámoztak valami TV GO nevű alkalmazást Androidra, de az nem érdekel. Azt gondoltam, ez is olyan, csak PC-re. És akkor monitoron nézhetném, nem kéne a szemem gúvasztanom a tévéig. (Olcsóbb volna, mint egy új szemüveg. :) )

Lehet, hogy már az elején írnom kellett volna, hogy csakis legális megoldás jöhet szóba, más nem érdekel!

Néztem a linket. Milyen üzenőfal? Hol? Kerestem az összefoglalóban a linket, de nem találtam. Még egészen új vagyok a Kodizásban, de ha kitiltás jár azért, mert kérdezni bátorkodtam, az kicsit túlzás, tekintetbe véve, hogy a figyelmeztetés nem szerepel az összefoglalóban, hanem csak egy sima hozzászólás régebbről valahol a tömegben, amit valószínűleg nem kizárólag én nem vettem észre.

"Amennyiben nem ez.
(ha ez, itt NE írj!!!)"

Na, ez egyáltalán nem világos. "Ez" alatt mit értesz? Írhatok vagy nem? ;) Nem akarok "kuncsorogni" és szabályt sérteni, akkor még azt hittem, sima ügy lesz a kiegészítő használata, mint a többié. Egyébként legális?

(#8823) dh66e válasza C. s. (#8822) üzenetére


dh66e
veterán

Legális megoldás nincs főleg nem Kodira, csak a TV GO marad a számodra androidos felületen.

(#8824) C. s. válasza dh66e (#8823) üzenetére


C. s.
addikt

Kár! Köszi szépen a választ! Ezek szerint kell egy új szemüveg... :D

(#8825) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Na tegnap meg akartam nézni végre egy filmet... erre letölt valami resolver kiegészítőt a streamre dobbantáskor és egy rövid filmet ad helyette fekete fehérben nagy csúnya feliratokkal, hasonlóan, mint az openloadnál volt galamb totyogós kisfilm néhány hónapja. Mit ki nem találnak ezek a szerver tulajok! (Reméljük meglesz ellene a megoldás.) A rapid serveren meg megjelent a HD tartalom. Na az meg bedarabosodott úgy, mint a jégkása. Majd nézek filmet máskor :)

[ Szerkesztve ]

(#8826) hevizms válasza Keef_Lee (#8799) üzenetére


hevizms
addikt

Nos megnéztem az enyemen a gyári visszaállitás utáni verziószámot.
Most is azzal megy és van Pvr.
Kodi 16.0 Git:2016-02-20-a5f3a99

Akkor ez inkább készülékfüggő,nem verzió.
Beelink Mini MXiii

(#8827) Keef_Lee válasza hevizms (#8826) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Persze, ezt mondom én is. :)
Én is gyári (kínai) 16.1 helyett raktam 16.1-et és úgy lett jó.
T95X

(#8828) GZoli7 válasza Wayne (#8820) üzenetére


GZoli7
senior tag

Tudtommal megoldható, ha külön mappában vannak. Létre kell hozni egy mese "fület" és ahhoz rendelni a mappát. Remélem jól emlékszem...

(#8829) Roland861010


Roland861010
addikt

Szerintetek milyen gépet kellene a kodi alá rakni ami tényleges 4k-t el bírja.

(#8830) morefire válasza Wayne (#8820) üzenetére


morefire
tag

A műfajoknál nincs animációs műfaj?

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#8831) morefire válasza Roland861010 (#8829) üzenetére


morefire
tag

HTPC (Házimozi PC) topik

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#8832) Mikipapa


Mikipapa
újonc

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget kérek a sorozatbarát nézéséhez. Már jó ideje nem tudom nézni, mert valahogyan megváltozott. Már kb 1 éve használom a Kodit régebben működött. Az általános fülön felhasználónevet és jelszót kér. Ugyanez a jelenség van a Trakt - nál is. Ha valaki tudna segíten, kérem tegye meg.
Köszönettel: Mikipapa

Mikipapa

(#8833) LouiS22 válasza Mikipapa (#8832) üzenetére


LouiS22
veterán

Icipicit olvass már vissza lécci... :( Bár szerintem eléggé egyértelmű, hogy ha valami login/passwordöt kér, akkor mi lehet a megoldás...

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#8834) ViktorHUN79 válasza Mikipapa (#8832) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Ja,kb.1-2 hónapja csak regisztrált tagok vehetik igénybe a sorozatbarár oldalt,ugytudom a regisztráció pedig egyenlőre zárva ,eset ha vki meghív aki tud!

(#8835) zeix


zeix
senior tag

Sziasztok!
A movieshark mostanában egyre több filmet nem játszik le.
kb 10-ből 9, a keresett videót eltávolították hibaüzenetet kapom
1.9.3 verzió (nem volt egyszerű megtalálni a repository-t).
Lesz valami javítás?
:R

(#8836) gorje válasza Keef_Lee (#8827) üzenetére


gorje
senior tag

Szia!

A T95X boxról mi a tapasztalatod/véleményed? Rokonnak szeretnék venni, kodi-ra és kis böngészés max.

(#8837) gyumor válasza Keef_Lee (#8827) üzenetére


gyumor
csendes tag

köszi mindenkinek aki segitett,sikerült megoldanom a kodi problémát! valoban nem egyforma volt a két 16.1 es verzio! gyári beállitás visszaállitása és a kodi ujra telepitése után hibátlanul müködik a pvr funkcio is! :C :R

(#8838) zseko


zseko
veterán

Újabb problémám akadt. Egyik éjjel sorozatot néztem, a feliratot szépen meg is tudtam találtatni az opensubtitles oldalon. Másnap reggeltől már azt írta, hogy 'your opensubtitles.org username or password is empty or not valid' :F sose írtam be semmit, nem is tudtam hogy kellene.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#8839) gzolee2 válasza zseko (#8838) üzenetére


gzolee2
tag

Regisztralod magad az oldalon, semmibol sem tart es probald ugy

Egyetlen megoldásunk van: facilitálni a funkció-specifikus imázs-alakítást.

(#8840) zseko válasza gzolee2 (#8839) üzenetére


zseko
veterán

Köszi, pont most próbáltam rá a telefonon is, és ahogy lefrissült a kiegészítő, már itt is kéri. A változás listában megnézve látni is, hogy ki lett kapcsolva az anonymus belépési lehetőség. Nagyszerű ötlet, gratulálok... :U :(((
(Nem a regisztrálási kényszer ténye zavar)

HR24.hu

(#8841) DoItYourself válasza gorje (#8836) üzenetére


DoItYourself
addikt

S905 topik összefoglalójába nézz be.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8842) Wayne válasza morefire (#8830) üzenetére


Wayne
aktív tag

Nincs sajnos... film, sorozat, videoklipp lehet a tartalom... így, ha filmet adok meg annál is, akkor összemossa a kettőt :( Plexben ez teljesen egyszerűen megoldható, de minden másban jobb a kodi :) Annyit tudtam varázsolni, hogy a kategóriáknál kiválasztom, hogy animációs.. de ez sem működik rendesen, mert nem jeleníti meg az összeset. Illetve egy olvasni nem tudó gyereknek nem igazán ez a járható út :)

(#8843) morefire válasza Wayne (#8842) üzenetére


morefire
tag

Először is, a műfaj és a tartalom külön kezelendők.
A tartalom az, amit te is írtál: filmek, sorozatok, videoklip. A műfaj pedig az, ami a filmek menüből ágazik tovább (remélem érthető)
Másodszor, ha jól veszem ki a mondataidból, akkor a scraper nem olvasott be minden mesét? Ez azért lehet, mert nincsenek jól elnevezve a fájlok, vagy mert olyan mesék, amik nem találhatóak meg az internetes filmadatbázisokban. Ha rendesen beolvasta volna, akkor azoknak a meséknek az animációs műfajnál kellene lenniük. A leírtakból nem sok derül ki.

[ Szerkesztve ]

Donate: bit.ly/morefiredonate

(#8844) Keef_Lee válasza gorje (#8836) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Nekem nagyon bevált, de a gyári kodiját le kell cserélni rögtön, mert gyakran nem akar kilépni. A storeból felrakottal tökéletesen működik, ha a hardveres gyorsítást kikapcsolod. Böngészés gyors, de egér nélkül nagyon körülményes. Egérrel minden rendben van. Már van rá teljes értékű Libreelec is én multibootban azzal használom inkább.
De DoItYourself írta, hogy hol van rengeteg info. Igaz nem feltétlen erről a boxról, de jó képbe kerülni vásárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#8845) Aryes válasza Wayne (#8842) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csinálj külön profilt a gyerekeknek. Nálam bevált. :) Ugyanabban az ömlesztett filmes mappában vannak a rajzfilmek, mint a felnőtteknek szólók, de a gyerekek profiljából töröltem minden nem oda valót. Így csak a sajátjukat látják, profilt váltani meg csak én tudok. ;)

(#8846) DoItYourself válasza Aryes (#8845) üzenetére


DoItYourself
addikt

És ha bedobsz egy új filmet a médiatárba, akkor azt ismét törölni kell a gyerekek profiljából?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#8847) flamario válasza zseko (#8838) üzenetére


flamario
tag

zseko-

melyik kiegészítő kéri ( a felirathoz )az opensubt.org user/ pass-t.
Az opensubtitles.org felirat kiegészítőbe kell beírni?
Mert a spectonál is van rá külön lehetőség.
a moviesharknál, exodusnál nem látom külön.

(#8848) gorje válasza Keef_Lee (#8844) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi szépen és neked is DoItYourself!
Rendeltem is egyet! €19.20-ra jött ki (lehet kérek még 1 gyorsabb postát rá), így akkor nem lesz plusz költségem (nem vámolják meg) igaz?

(#8849) Aryes válasza DoItYourself (#8846) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha egy új film kerül a médiatárba, nem szkenneltetem újra az egészet, hanem kézzel megkeresem a fájlt, rányomok a fájl információra, és úgy kerül be a médiatárba. Sima szkennelésnél újra behúzza az összes törölt filmet is és lehet elölről kezdeni a törölgetést. :) Wayne-nél viszont tök egyszerű az egész, mert az egyik profilhoz csak az egyik könyvtárat adja hozzá, így nem fog keveredni, akár szkennelni is lehet.

gorje: minél gyorsabb a posta, annál biztosabb, hogy megvámolják, és a kezelési költség is nagyobb lesz. Igaz normál postára meg nem bíznék nagyobb értékű cuccot... Ördögi kör. :)

[ Szerkesztve ]

(#8850) sepsi0 válasza gorje (#8848) üzenetére


sepsi0
őstag

Elvileg 22Eur (6000 huf) a határ, de nekem két hónapja pl. a 29Eur-t is átengedték, pedig bekérték a paírokat is (vámeljárás alá vonták)... Nem kell számítanod Áfa-ra

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.