Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#27101) szemmelver válasza Martin Eden (#27100) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Ezt hogy tudom megoldani?

(#27102) gyűrű válasza mikrofon (#27090) üzenetére


gyűrű
addikt

Így már értem. :)
Sajnálom hogy pont egy ilyen boxot vettél, ahol nem tudod összehasonlitani egy CE-el. Régebben pont így gondoltam mint te, de én úgy választottam új boxot hogy előtte tájékozódtam. Olyat nem veszek biztosan, amire nem tudok CE-t tenni. Ha jól működik az android akkor 10 másodperc alatt átváltok rá ha kéne valamire.
A lehetőségem megvan.... :)

(#27103) myname07 válasza bensze88 (#27097) üzenetére


myname07
csendes tag

Igen egy ideje mar en is tapasztalom, hogy nagyon lelassultak a frissitesek, sot filmek is tuntek el, pl. GeminiM eloszor ott volt a listan azutan eltunt... A sorozatoknal elso par resz utan nincs uj feltoltes egy csomo esetben, mig a tobbi szolgaltatonal ott van. Raneztem az oldalra is, ott is csak azok voltak meg mint a pluginben, tehat az oldal mukodtetese lassult be.

Viszont az exo is alig talal mar magyar tartalmakat, nagyon frissiteni kene a forrasoldali keresobotokat.
Olvasgattam es a legjobb az lenne ha a frissites utan az openscrapers forrasai koze be tudnank emelni oket igy egy csomo masik addonon is mukodhetnenek, amelyek mas vagy tobb egyeb angol es debrid forrast is latnak.
Az openscrapers nyilt forraskodu csoportos fejlesztes, hogy ne fuggjon az egyedi fejleszto aktualis elethelyzet valtozasaitol, ami hosszutavu biztonsagot adhat legalabb errol az oldalrol. Ettol meg a magyar forrasokat karban kene tartani. De az is lehet hogy mar most is alkalmasak a szolgaltatoi modulok az openscrapersbe illesztesre.
Ha valaki kepben van a temaban orulnek ha felokositana, de legrosszabb esetben megprobalom betenni a magyar modulokat a The crew-ba vagy a Venom-ba es meglatjuk mi lesz...

(#27104) szemmelver válasza Martin Eden (#27100) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Közben sikerült! :C köszi a rávezetést.

Port forwardnál a LAN portnál marad localhost portja, WAN portra meg azt írtam be amit akartam, így frankó minden :DD

(#27105) g1cndb


g1cndb
újonc

Sziasztok! Tudtok ajánlani egy olyan addon-t a kodihoz amivel lehet nézni amerikai tv csatornákat?

(#27106) mikrofon válasza gyűrű (#27102) üzenetére


mikrofon
addikt

Igazából jelenleg számomra egyetlen valódi előnyét látom a CE-nek, hogy a CE maga a Kodi.
Ha a box-om bekapcsolásakor az android egyből indítaná a Kodi-t számomra ugyan az lenne. (Gondolom ez is megoldható). Ha meg kell más kilépnék.....

Egyébként az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy mióta megismerkedtem a Kodi kapcsán a Seren + Real-debrid + orionoid hármassal és még sikerült egy normális HDMI Switcher with Audio Extractor kütyüt találnom (ami tényleg jól is működik) kicsit változtak az igényeim. Így már nem lenne fontos a működő Android ;) és én is sajnálom hogy nem működik rendesen így nem tudom rendszeres használattal tesztelni a CE-t. Azért kicsit próbálgattam USB portok nélkül. De nem adott annyit, mint amennyit elvesz az USB hiánya....

A kulcs a Seren + Real-debrid + Orion (Orionoid) hármas.
Ezt egyébként javaslom mindenkinek kipróbálni.... Nálam egyelőre minden más filmes szolgáltatást felül múlt nálam.
Én még a Realizer addon-t tettem fel hozzá, hogy ha sajat tartalmat töltök a real-debrid-re, akkor ahhoz is hozzáférjek.

[ Szerkesztve ]

(#27107) nagyfejü válasza mikrofon (#27106) üzenetére


nagyfejü
őstag

Szia!
Ha kicsit részletesebben irnál róla lehet kipróbálnám. Vagy kezdőknek nem ajánlott?
üdv

(#27108) nagyfejü válasza nagyfejü (#27107) üzenetére


nagyfejü
őstag

ok! megvan!

(#27109) mikrofon válasza nagyfejü (#27107) üzenetére


mikrofon
addikt

Ajánlott ez mindenkinek semmi extra nincs a beállításában, csak van költsége...
1. Seren: A kodi adon. Ezt használod valójában:
2. Real-debrid: ez maga a letöltő és stream-elő, adattár szolgáltató. több féle dolgot is kezel. Ez fizetős. De szerintem elfogadható az ára.
3. Orion: maga egy link gyűjtemény, milyen tartalom mikor és hol, milyen minőségben érhető el. Ennek is van díja de ez igazán semmiség, egy évre 6USD. Egyébként ez nem kötelező, inkább csak növeli a real-debrid hatékonyságát. Ez alapján felrakod. Nem kell az egész Gaia addon, csak az orion. Ez külön addon, megtalálod majd a telepítettek között és külön ezt állítod be. A leírás végen, leírja, hogy kell más addon-ba mint a Gaia integrálni. A listába benne van a Seren is. (igazából kipróbáltam a gaia addon-t is de nem jött be, túl bonyolult, túl nehézkes és túl lassú volt, szerintem jobb a seren)
+1: Realizer. Ez csak egy bónusz, mert a Real-Debrid-re külön is tölthetsz, saját linkek alapján médiatartalmat anélkül hogy letöltenéd az adattárolódra. Ezzel pedig egyszerűbben férsz hozzá, sőt nem kell megnyitnod a Real-Debrid honlapját, hanem ebből az addon-ból tudod kezelni.

Jah és kell még hozzá a feliratok addon ha szeretnél feliratot.

[ Szerkesztve ]

(#27110) mikrofon válasza mikrofon (#27106) üzenetére


mikrofon
addikt

Találtam egy ilyet: XBMCLauncher.
Valaki próbálta már?
Ha minden igaz ez azt csinálja, hogy a Kodi indul egyből. Így első olvasatra ez nagyon hasonlít a CE működésére, csak az android fut alatta, ami miatt ugye erőforrás igényesebb.
Ráadásul a Kodi Programok menüből lehet indítani az androidos programokat.
Lehet, hogy ez az amire nekem szükségem van?!

A kodi WiKi, az Androidos részben egy másik alkalmazást ajánl erre.

(#27111) dh66e válasza gyűrű (#27070) üzenetére


dh66e
veterán

Nem értem ezt a videót meg ezt a képet ez egy interlaced tv adás...Mit is akartál ezzel mondani? Mert ez semmin nem akad meg.

(#27112) gyűrű válasza dh66e (#27111) üzenetére


gyűrű
addikt

Örülök neki. Annak idején nekem a 912-es androidos kodin már ez is akadt, és skippelt. Többek közt ezért váltottam CE-re.

[ Szerkesztve ]

(#27113) blakey válasza mikrofon (#27110) üzenetére


blakey
titán

Igen, próbáltam, semmi extra, indítja a Kodit és kész.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27114) Somatom válasza mikrofon (#27106) üzenetére


Somatom
veterán

Ne, viccelj, ez tök alap Android feature. Bármelyik Androidos automatizáló alkalmazás el tudja indítani neked a Kodit boot után.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#27115) gyuri81 válasza mikrofon (#27109) üzenetére


gyuri81
veterán

Ezzel pontosan milyen tartalmakat is kapunk?

(#27116) mikrofon válasza blakey (#27113) üzenetére


mikrofon
addikt

Valószínűleg a custom atv launcher miatt nem működik nálam. Hiába van ez kiválasztva. A custom launcher indul. De nem is erőltettem, mert olvastam, hogy lehetnek belőle problémák.
Így a wiki oldalon is hivatkozott alkalmazással beállítottam és most már a kodi indul egyből. Ez így nekem jó. Egyelőre ;)

(#27117) mikrofon válasza gyuri81 (#27115) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez igazából pontosan azt adja mint az exo... Kezdetű addon-ok. Csak 4k és 1080P felbontásban megbízható forrásokból és nem kell a kiválasztás közben alternatív készüléken regelni, aktiválni...
Tehát szinte korlátlan videó lehetőséget biztosít....

Egyébként a real debrid az URLresolver és resolve URL addon-okkal is összehozható , így akár az exo... addon-ok és az MSREPO két másik addon-ja is nagyobb hatékonysággal működhet.

[ Szerkesztve ]

(#27118) kmarci25 válasza mikrofon (#27117) üzenetére


kmarci25
veterán

És vannak találatok szinkronos minimum 720p-re is? Mert nálam ezek a megoldások mindig itt véreznek el. Egyre több a szinkronos tartalom a streaming szolgáltatásokon, ahol elérhető a 720/1080p vagy akár a 4k, de az addonokban ezek a tartalmak nagyon SD-ben voltak csak elérhetőek korábban.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#27119) mikrofon válasza kmarci25 (#27118) üzenetére


mikrofon
addikt

A szinkronnál elvérzik. Szerintem ezen még SD-be se lenne. Ez amúgy érthető is. Elég kicsi a magyar streaming közösség.
Magyarul csak feliratosan nézhetőek.
Biztos van akinek ez probléma. Nah nem nekik való ez..... Nekik ott a tvgo, hbogo, Horizont és egyéb szolgáltatói lehetőség. Illetve ugye most már a netflix is elkezdte a magyar tartalmakat szolgáltatni....
Ahhoz hogy ez jól működjön, több magyar felhasználónak is be kéne töltenie magyar szinkronos filmeket a real-debrid rendszerébe. Mert ugyan az az adat csak egyszer kerül fel. Amikor többen is feltöltenék a saját tárhelyükre, akkor azt az egy már feltöltött médiatartalmat linkeli mindenkinek. Ezért működik ez a fajta megoldás jól...

[ Szerkesztve ]

(#27120) Teplic


Teplic
tag

digi nektek is mindig megáll pár percenként? akár a servlet, akár kodi plugin.

(#27121) fPApi válasza Teplic (#27120) üzenetére


fPApi
őstag

Nekem nem megáll, hanem elég sűrűn a kép kb. 20-40%-a pixeles lesz (kvázi nézhetetlen).

(#27122) M_AND_Ms válasza Teplic (#27120) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Milyen servlet???

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#27123) Teplic válasza M_AND_Ms (#27122) üzenetére


Teplic
tag

Digionline servlet. Az egyik legjobb cucc a [digionline] -hoz.
TVheadend -el kiegészítve: megállítható és visszatekerhető élő adás, custom epg, stb.

Csak CE, OSMC, LE stb alá, androiddal nem fog menni ez sem!

(#27124) gyuri81


gyuri81
veterán

Múlthét elején tettem fel a boxomra a CE-t, így elég új még a rendszer a számomra.
Bevallom azt se tudom, hogyan kezdjem el a digi servlet-et feltenni. ( Digi hozzáférésem van természetesen) Tudnál segíteni benne?

(#27125) M_AND_Ms válasza Teplic (#27123) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ja értem....csak annyi, hogy ez nem servlet, hiába nevezték úgy, ezért megtévesztő
servlet: Java környezetben olyan szerveroldali objektum, ami a klienstől (jellemzően böngésző) érkező HTTP kérésre egy HTML oldalt ad vissza, amit a kérés alapján dinamikusan rak össze - itt ugye nem erről van szó

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#27126) zoltan6 válasza gyuri81 (#27124) üzenetére


zoltan6
őstag

itt egy leírás a készítőtől:
[link]

(#27127) gyuri81 válasza zoltan6 (#27126) üzenetére


gyuri81
veterán

Igen, ez megvan ...
De kezdjük az elején :) Ezeket hova kell beírni? :)

(#27128) zoltan6 válasza gyuri81 (#27127) üzenetére


zoltan6
őstag

hát így nehéz lesz,de itt egy youtube videó,hátha segit,libreelecnél így kell pld.
[link]

(#27129) gyuri81 válasza zoltan6 (#27128) üzenetére


gyuri81
veterán

Okés, köszi. Nem ismerem ezeket a linux alapú rendszereket, soha nem volt hozzájuk szerencsém :) De remélem így már menni fog.
Egyelőre csak mint újdonság érdekel és a kíváncsiság hajt, mert van jelenleg IPTV előfizetésem, gondoltam kipróbálom.
De igazából digionline addonból is egész jól működik.
Digi servlet esetén tényleg HD minőség lesz, ha jól látom?

(#27130) consono válasza gyuri81 (#27129) üzenetére


consono
nagyúr

Valamikor több mint egy éve írtam róla egy how to-t, keress rá! Pár oldalllal ezelőtt volt szó róla, hogy voltak már változások, nem 100%-os a leírás, de a kezdő lépésekhez jó lehet.

"In God we trust. All others must bring data"

(#27131) Teddybobtail


Teddybobtail
újonc

Telepítettem a Kodit egy X96 mini TV okosítóra. Az egér kurzor és a kattintási pont nem ugyanott van, így elég nehéz használni. Mi lehet a baj?

(#27132) blakey válasza Teddybobtail (#27131) üzenetére


blakey
titán

Kodihoz nem kell egér, ha meg egeret használsz akkor olyan felszínt (skin) kell használni, pl. Estouchy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#27133) Teddybobtail válasza blakey (#27132) üzenetére


Teddybobtail
újonc

Köszi, kipróbálom. Nekem egyszerűbb egérrel, mert a távirányítót nem mindig érzékeli, az egeret meg igen.

(#27134) consono válasza Teddybobtail (#27133) üzenetére


consono
nagyúr

Megpróbálkozhatsz esetleg a grafikus felület felbontásának állításával is, lehet, hogy az is segít. Sajnos most fejből nem mondom meg melyik menüben van...

"In God we trust. All others must bring data"

(#27135) gyuri81


gyuri81
veterán

Tudtok ajánlani valami jó epg forrást?

(#27136) mexel


mexel
veterán

Ma fel kellett telepítenem kettő boxra ( CE-re) az exocápa és hasonló addonokat. Moviecápas, a Movie CC stb, a kb 5-6 addont amikkel lehetne sorozatozni és filmezni.
Én régóta nem néztem ezek működését, de sajnos azt vettem észre hogy szinte semmi sem működik :(
Most kicsit visszaolvastam és úgy látom másnak sem. Jól olvastam? Valóban kb meghalt ez a vonal? Sajnos ezért vették ezeket a boxokat, azt hittem ez még működő dolog. Csak magyar nyelvű tartalom kellett volna nekik.

Ja, más: a digi servlet-ben csak azok a csatornák jönnek amik a digionline-on is? Azaz nem a teljes digi lista? ( pl RTL Klub még mindig nincs?)

[ Szerkesztve ]

(#27137) cof válasza mexel (#27136) üzenetére


cof
veterán

Ezért igazán kár volt, egy 3. félre alapozva beruházni, sőt a weblap üzemeltető, és a kiegészítő programozója... Én már több mint egy éve elhagytam ezt a vonalat, mert volt olyan, hogy pont akartam nézni valamit és nem ment. Maradt a letöltöm, megnézem régi módszer, ami teljesen jól működik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#27138) mexel válasza cof (#27137) üzenetére


mexel
veterán

Na jó, túlzás volt, nem csak ezértvették, de régebben látták ezt nálam ésakkor negyon tetszett nekik. Azért lesz mire használni :)
Attól függetlenül ha ez nem megy már azt sajnálom annak ellenére hogy én nem használtam, de sokan igen

(#27139) Bozek válasza mexel (#27136) üzenetére


Bozek
nagyúr

Fizessenek elő az HBO Go-ra és lesz magyar nyelvű tartalom bőven.

(#27140) consono válasza Bozek (#27139) üzenetére


consono
nagyúr

Én ennek már többször nekifutottam, de pár hónap múlva mindig lemondom, mert nem nézzük. Hiába van sok magyar tartalom, ha nem ázok, amiket nézni akarunk. Erdekes módon a Netflix viszont megmaradt, már az asszony is ott néz sorozatokat, pedig ő nem perfekt angolból ...

"In God we trust. All others must bring data"

(#27141) gyűrű válasza consono (#27140) üzenetére


gyűrű
addikt

Egytértek. Mindig lehet találni valamit a netflixen, a választék sokszorosa, drágább is.. Hbo-n gyenge régi filmek, elcsépelt sorozatok. Minőségben pedig a hbo kép a vhs sztereo hangjával enyhén szólva sem rúg labdába a netflix 4K sokpontegy-el szemben.

(#27142) kmarci25 válasza gyűrű (#27141) üzenetére


kmarci25
veterán

Hbo-n gyenge régi filmek, elcsépelt sorozatok.

Uhh, azért ez így erős megfogalmazás. :) Oké, hogy a netflixen bővebb a friss tartalom, de azért az HBO is gurít nagyokat. És itt elég csak a közelmúltra gondolni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#27143) gyűrű válasza kmarci25 (#27142) üzenetére


gyűrű
addikt

Sajnálom, ez a véleményem. Emlékszem amikor elindultak magyarországon és a 4 órás felezős svhs kazettákról ment a napi 8 órás műsoruk... Kb azon a szinten maradtak. Az applikáció pedig kifejezetten őskori hatást mutat. Nem csodálom hogy elmennek az előfizetők, ezért árat kell emelniük. A mai piacon ez bizony kevés.

(#27144) kmarci25 válasza gyűrű (#27143) üzenetére


kmarci25
veterán

Ha sajnálod, ha nem, akkor sem értek veled egyet. A minősége az más kérdés, eddig nem arról beszéltünk, hanem a kínálatról. De nem akarlak győzködni, ha így gondolod, akkor oké, elfogadom. Én is többet használom a Netflix-et, de van HBO is, és kb. heti 1-2 alkalommal azt is használom, mert ott is van olyan tartalom, ami érdekel, és amit követek. Egyedül az "elcsépelt sorozatok" szúrta a szemem.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#27145) mexel válasza Bozek (#27139) üzenetére


mexel
veterán

Az ötlet jó lenne, de már lentebb kifejtették miért nem kb.A varázsa annak volt hogy pl talált az ember ezekkel az adddonokkal olyan régi filmet és egyebet ami máshol nem nagyon volt meg. Még virágboltban sem. A HBO Go ettől korlátoltabb. De mindegy, van más alternatíva ha nem is olyan, majd megoldják.
Egyébkényt remény sincs arra hogy ezek az addonok "felélednek"? Vagy szép lassan már csak romlik a helyzet, nem foglalkozik ezekkel senki? Mert akkor nem fogom már feltenni senkinek inkább hogy ne bosszankodjanak.

(#27146) xtend


xtend
senior tag

Egyszer már le írtam hogy van más alternatíva is: [link]

Az is egy alternatíva amit fentebb írtak (hbo go, netflix,stb). Meg ha van UPC tv előfizető ismerőse az embernek akkor ahhoz jár Horizon go előfizetés is 3 készülékre (Androidra van app) csak az ismerős felhasználó név+jelszó kell hozzá. Hátránya hogy ami az illetőnek van a csomagban azok a csatornák lesznek neked is, de pl visszatekerhető,stb.

Szerény véleményem szerint még mindig az első megoldás a legjobb és legolcsóbb, azóta csak 1080p (720p ha csak az van)/4K nézek mindent. Mondjuk nemtom mennyi a Netflix előfizetés havonta, de a virágboltokba felkerül az összes Netflix sorozat is :)

(#27147) kmarci25 válasza xtend (#27146) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem leszek népszerű a véleményemmel, de úgy gondolom, hogy ha egyszer már úgyis fizetek, akkor a legálisért fizessek.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#27148) cof válasza kmarci25 (#27147) üzenetére


cof
veterán

Ez igaz... De mondjuk meg tudsz nézni most egy jó Columbo sorozat részt magyarul legálisan? Nincs sehol olyan nagy választék mint egy nC*reon.

A seedszerver az túlzás szerintem is, évi több mint 20K ha összeadjuk, akkor egy 2.5" HDD és mehet itthon is, a kis S905 meg úgyis megy non-stop, legalábbis nálam ez a felállás.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#27149) xtend válasza kmarci25 (#27147) üzenetére


xtend
senior tag

Nincs az irományodban szerinem semmi népszerűtlen. Nálam pl nem a legális/illegális döntött, hanem a tartalom, mint ahogy CoF kolléga is írta, akár 20 évvel ezelőtti sorozatot is megtalálok a virágboltban és egyre többet adnak ki 1080p-ben a régiek közül is.
Mondjuk nekem a szinkronos filmek/sorozatok fekszenek, mert majd egész nap angolul beszélek külföldi emberekkel, este jól esik filmet/sorozatot nézni a saját nyelvemen :)

De egyébként igen, ez a jövő, csak sajnos Magyarország kis ország, így a Netflix, Amazon Prime, stb kevésbé koncentrál a magyar tartalmakra, mint pl angolra, persze érthető is, reméljük pár éven belül lesz annyi szinkronos tartalom mint angol :)

@CoF:
lehet valakinek túlzás, de én pl külföldön élek ahol már többen is kaptak jó kis csekket torrentezés miatt, plusz a seedszerver-t eléred bárhonnan a világból nem kell a hdd-t sem ide-oda vinned + pár perc alatt lejön a 4K film is (tegnap pl 159.x MB/s-el töltött) + a havi 6€ az órabérem x töredéke (NO! nagyképűség, csak a viszonyításként)

[ Szerkesztve ]

(#27150) xtend


xtend
senior tag

De amúgy meg én lennék a legboldogabb, ha az eddig készített addonok újra 100%-ban működnének, mindannyiunk örömére! (sorry az előző hsz-t már nem lehetett szerkeszteni)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.