Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) #61392896 válasza dzsi23 (#18845) üzenetére


#61392896
törölt tag

Az én Tevise T801-esem nagyon keveset húz a rotorjáról. A járástartalék is kicsi. Reggel is, este is húznom kell rajta kézzel.

(#18852) schawo válasza dzsi23 (#18849) üzenetére


schawo
titán

Seagull (Rodina és Rider néven)
Pagani Design
Alpha Watch

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18853) csubuka válasza Breki (#18850) üzenetére


csubuka
addikt

Húha, ezek a Debertek szépek :)

Ezt néztem pl most.

Amúgy ilyen pilótákat igényes kivitelben, olcsón (ez a 20 ezres vonal), quartz szerkezettel gyárt valaki? *Lehetőleg minimalista quartz szerkezettel, nem három extra mutatós stb. A Parnis tudom ,hogy csinál egy sokgombos sokmutatósat, de az kicsit túltelített nekem.

[ Szerkesztve ]

(#18854) Keil Walker válasza csubuka (#18853) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Nekem az egyszerű quartz pilótáról a Citizen jut eszembe. Pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#18855) csubuka válasza Keil Walker (#18854) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! Sajnos az megint nagy nekem. Már a 44mm-es Parnis is túl nagy számomra :(

(#18856) nebancsa válasza Breki (#18850) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ezt a bingert megnézném rendes fotón... Tetszenek ezek a renderelt képek.

(#18857) pulutodurumo válasza csubuka (#18855) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem pilóta, field watch azaz katonai stílusú. De kicsi, és hasonló.
Amazon egyszer
Kétszer

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18858) csubuka válasza pulutodurumo (#18857) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#18859) dzsi23 válasza Breki (#18850) üzenetére


dzsi23
addikt

& (#18852) schawo:

Köszönöm a válaszokat! :R Hát, nehéz szülés lesz, így már van választék bőven... igazából eddig csak kvarc óráim voltak, most keresem az első mechanikust. Az Orient Ray 2 volt a terv, de úgy döntöttem, hogy olcsóbbat választok, hogy később könnyebben "feljebb" tudjak lépni. Viszont túl olcsót sem szeretnék, mert az asszony szeretné megvenni nekem, szal érzelmi szál is közrejátszik, így jó lenne, ha sokáig működőképes lenne.
Találtam is pár jelöltet, csak azok a fránya átmérők lennének 2 millivel kisebb... :O De azért még nézelődök. :D

(#18860) pulutodurumo válasza dzsi23 (#18859) üzenetére


pulutodurumo
őstag

creationwatches.com
Nézd át a Seiko 5-ösöket, hátha megtetszik valamelyik. 80$ körül vannak, plusz hazai terhek.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18861) nebancsa válasza rarki72 (#18848) üzenetére


nebancsa
senior tag

Szebb mint az eredeti... :) de komolyan.
Sose tetszett a submarine órák, de mivel nem volt sose nem momdtam róla véleményt. Nyaralás előt pánikba estem nem volt játszós órám, gyorsan rendeltem egy ilyet. 40 dodo és 4 nap alatt kiszállították. Kvarc, 300m és gmt.A buborék sem tetszik a dátum fölött, de be kell látnom 40 felett praktikus. Bírt mindent az óra, vizipark, balaton, favágás, fűnyirás stb. Pár karcot azért beszerzett. Aztán eljött a nagy nap, megismertem egy rolex rajongót és összehasonlítottam egy eredetivel. Ekkor leesett az álam. Semmivel se éreztem kidolgozottnak az órát, sőt a nautec túl is tett rajta. A rolex hátulja egyszerű szálcsiszolás, semmi csicsa. Szóvátettem és a tulaj nem lepődött meg. Nagyítóval kéne megnéznem a mutatókat akkor lenne különbség. Meg a rolex azzal nem foglalkozik ami nem látszik, a szerkezet sincs dekorálva. Inkább hosszútávra terveznek 10-20-30 év múlva is óra lesz. Meg állítólag erősebb rozsdamentes acélt is használnak, jobban ellen álljon mindennek. Szóval láttam a szemébe a csillogást mikor az óráról beszélt.
Nekem még mindig nem tetszik a formája, és ez volt az első órám ami mindenkibe közönyt váltott ki. Senki se kérdezte meg milyen órám van. Mindenestre örülök hogy van olyan rolex rajongó aki nem státuszszimbólum miatt hordja, hanem mert bele szerelmesedett.

(#18862) Fall-N válasza dzsi23 (#18859) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is a Seiko 5-öt, és még a Boctok (Vostok) Komandirskie órákat ajánlom. Mindkettő 38 mm körül van. (Pontosan a Seiko 38 mm a Boctok meg 38,5 mm)

Utóbbival szemezek csak az a bajom, hogy plexi a lencséje, amit biztos hogy cseréltetni kellene, mert utálom a plexit és hogy nagyon karcolódik. Hardveraprón jó áron van, csak kérdés, hogy lehetne-e esetleg zafír vagy sima edzett üvegre cserélni a plexit? Esetleg üveg hátlapot hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#18863) han_lev válasza Digitalpimp (#18835) üzenetére


han_lev
senior tag

Köszi az infókat, majd figyelek. Illetve továbbadom.
:R :R
Egyébként tényleg szépek, és elég igényes benyomást keltenek. Szólval 10 dolláros kategóriában (15) mo mondjuk nem csalódtam bennük.
Persze nyílván a viselés adja majd meg az értéket.

MI9 6/64

(#18864) dzsi23 válasza pulutodurumo (#18860) üzenetére


dzsi23
addikt

A Seiko 5-ösök közül az SKZ211 tetszene, de az az Orientnél is drágább, az alatt nem igazán tetszenek. Talán még az SRPB29, ami még mindig pár dollárral az Orient felett van. :)

(#18862) Fall-N:
A 38 mm már kicsi nekem. Bár van 36-os órám is (meg 37-es és 38-as is), de ritkán hordom, 41-43 az ideális. A Vostoktól egy-két K35-ös tetszik, és méretben is megfelelő számomra, felkerültek a listámra, aztán meglátjuk, van még időm gondolkodni. :))

(#18865) Aske válasza rarki72 (#18848) üzenetére


Aske
aktív tag

Az ránézésre nem egy miyota szerkezet, hátlapra pedig még a drágább óráknál se mindig szoktak zafírt rakni.

(#18866) schawo válasza Aske (#18865) üzenetére


schawo
titán

Ez egészen biztosan nem Miyota. Hanem Seagull ST16 (ha mp stoppos, egyébként akár ST17 is lehet, de ránézésre inkább 16-os).

Egy csúnya szőrös feketepont a fals infóért, és egy dicséret a szerkezetválasztásért (az ST16 egy jobb szerkezet, mint a 8215).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18867) Fall-N válasza dzsi23 (#18864) üzenetére


Fall-N
veterán

Akkor tényleg Vostok vonalon marad az Amphibia. De ott a Parnis/Debert/Bliger stb és a Pagani Design is. Érdemes megnézni őket. Nekem Paganiból a Tag Heuer Aquaracer homage tetszik. Az kijön 60 $ körül.

Nekem is kicsit kicsi lenne a Seiko 5, de sokat számít, hogy milyen a tokfül is. Van nekem egy DK órám ami 45 mm-es, amivel nem is lenne gond, csak hatalmas a tokfül és szögletes. De nem baj úgyis megy eladó sorba.

(#18868) petipetya válasza xcvbxcvb (#18832) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#18869) dzsi23 válasza Fall-N (#18867) üzenetére


dzsi23
addikt

Parnis, Debert, Corgeut, Bliger. Ezeket nézegetem, a következő lépcső már az Orient, aztán a Seiko.
Nekem is tetszik a Pagani "Aquaracer", de az pont kvarc, és ha már veszek egy >=20000 forintos automata búvárt, akkor az legyen legalább WR100m-es (de inkább 200m, mint az Orient Ray 2).

Az én DK-m 46mm-es volt. Most is annyi, csak már nem az enyém, mert eladtam.
Viszont egy-két 45 millis órán nagyon gondolkodom, szal most szokatom magam a 45 millis Lorusommal. :D

(#18870) Fall-N válasza dzsi23 (#18869) üzenetére


Fall-N
veterán

Létezik az PD Aquaracer Sea-Gull ST2813-mal is nem csak kvarc van belőle. Az engem sem izgat.

(#18871) dzsi23 válasza Fall-N (#18870) üzenetére


dzsi23
addikt

Hm, valóban automata a nem kronós változat. :K Korábban láttam alin, de most nem találtam, viszont ebayen van bőven. Na, akkor eggyel nőtt a jelöltek száma. :D Bár 30m-es búvár, ami az előbbi állításommal megy szembe, és szinte 1:1 másolat, amiket nem csípek annyira, de nagyon szép! :D

(#18872) schawo válasza dzsi23 (#18869) üzenetére


schawo
titán

Automata PD Aquaracer homage-om van, abszolút korrekt kidolgozás, rendszeresen hordom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18873) Badboys


Badboys
őstag

Köszönöm a segítséget,nagyon hasznos volt. Sajnos az a típusú óra mára eltünt a kínálatukból. Nagyon berágtam. Így csak a Tevise maradt abban meg nem működik a 2 kicsi subdial. és az meg bosszant. Azzal meg egyenlőre várakozok.

dzsi23: Neked is köszönöm a segítséget. Sajnos nálunk nem hajlandó foglalkozni a Tevisével az órás pedig lehetséges,hogy csak egy kis kenő anyag hiányzik.

(#18874) rarki72 válasza Aske (#18865) üzenetére


rarki72
tag

Eladó nem tudta megmondani mi van benne. Pár vásárló visszajelzéséből és egy fórumból kukáztam ki a Miyota 8215-öt. Ha valaki bizton állítja a szerkezet típusát akkor javítom a posztom.
A hátlapi zafír viszont gyártói info.

[ Szerkesztve ]

(#18875) schawo válasza rarki72 (#18874) üzenetére


schawo
titán

Az órád másodpercstoppos (megáll, ha teljesen kihúzod a koronát időbeállításhoz)?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18876) dzsi23 válasza schawo (#18872) üzenetére


dzsi23
addikt

Visszakerestem a hozzászólásokat erről a típusról, és most így 1 év távlatából is hasznos volt az értékelésed róla! :R Nagyon csábít a Pagani... meglátjuk. :D

(#18873) Badboys:
Melyik Tevise-re gondolsz, amin nem működnek a kismutatók? És melyik Paulareis-t akartad?

(#18877) schawo válasza dzsi23 (#18876) üzenetére


schawo
titán

A 30m-től nem kell félni. Jól bírja a vizet. Úszás, snorkel, thermálfürdő, szauna meg se kottyan neki.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18878) petipetya


petipetya
nagyúr

Ha 20-ért lehetne kapni jól kinéző Parnis quartzot, akkor elgondolkodnék rajta. A jó kinézetre pedig itt egy példa:

Pulsar PS9509X1

Items: GBP 48.83
Postage & Packing: GBP 6.24
Total before VAT: GBP 55.07
VAT: GBP 0.00
(Order Total: GBP 55.07)
Payment Total: HUF 21.345,35

"nincs rá lezsóidő"

(#18879) Badboys válasza dzsi23 (#18876) üzenetére


Badboys
őstag

https://www.aliexpress.com/item/TEVISE-Brand-Water-Proof-Automatic-Mechanical-Men-Watch-Luminous-Stainless-Steel-Band-Self-Wind-Mechanical-Sports/32823953171.html

Erre gondoltam. Egyszer láttam az eredetit azóta valamiért ez nagyon bejön. A Paulines az 99% ban utánozta az eredetit és ott minden működött. A tevise nem és 2 gombbal kevesebb is van. Az egyik közösségi oldal óra topikjában hirdetnek replikát ott még a felirat is ok. Viszont nem szeretnék 17000 Ft ot kiadni olyanért amire semmi garancia legalább egy hét,annyi idő alatt kiderülne mennyire használható. Viszont akkorsem garantálja semmi,hogy az 1 év múlva is menni fog. A Tevisém 4.éve megy így megérte az árát,ha még ma holnap kuka netán.

(#18880) Breki válasza petipetya (#18878) üzenetére


Breki
veterán

Ez szubjektív dolog.

És igaz automata de Parnisban is van, hasonló modellsorozat.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18881) Breki válasza Badboys (#18879) üzenetére


Breki
veterán

Használjuk mâr azt a link gombot. Köszönöm

Tessék

[link]

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18882) rarki72 válasza schawo (#18875) üzenetére


rarki72
tag

igen, így van.

(#18883) rarki72 válasza nebancsa (#18861) üzenetére


rarki72
tag

gyerek korom óta bejön a búvár kategória. meg a teknőc tok vagy a kettő az egyben :D
volt egy műanyag csapágyas Ruhla búvár órám NDK-ból ajándékba és majdnem megsirattam, mikor kikoptak a csapágyak és közölte az órás, hogy dobjam ki...
A Submariner stílusa viszont csak az elmúlt időszakban érintett meg, de hatalmas erővel. mintha várt volna az alkalmas pillanatra, hogy biztosra menjen és egyszer csak bummm :D
viszont a quartz órák lelketlensége sosem tudott igazán elbűvölni.
volt jó pár, de sose tudtam annyira szeretni és úgy nézni rá, mint egy mechanikusra.
ma meg már egyenesen zavar, ha nem mechanikus.

(#18884) Badboys válasza Breki (#18881) üzenetére


Badboys
őstag

Elnézést,de még nagyon korán volt. Legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

(#18885) tlala válasza rarki72 (#18883) üzenetére


tlala
addikt

A hideg kirázott.
Kamaszkoromban a Ruhla/óráshoz/elkopott/dobjael/majdnemmegsirattam dolog szóról szóra nekem is megvolt! :)

(#18886) dzsi23 válasza schawo (#18877) üzenetére


dzsi23
addikt

Tudom, hogy te nem félted a víztől a 30m-es órákat, én azért kétszer is meggondolom. :D

(#18879) Badboys:
Nem csak az aliexpress létezik, máshol is árulják a Paulareis órákat (pl. ebay-en még biztos van belőle). De ha esetleg kvarcban is megfelel, a Paganinak vannak hasonló modelljei, és azokon garantáltan működnek a kismutatók.

(#18887) #61392896 válasza Breki (#18880) üzenetére


#61392896
törölt tag

Nah, végre egy szép óra! Linket is adsz hozzá?

(#18888) xcvbxcvb válasza Breki (#18880) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nézegetem már én is régóta ezt de a fehér dátumablak .. nekem nem tetszik. Ugyan ez a van a fekete bauhausos órájuknál.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#18889) #61392896 válasza xcvbxcvb (#18888) üzenetére


#61392896
törölt tag

Nekem más bajom is van vele. Miért ilyen picike? Egy ekkora óránál lehetne akár négyszer ekkora is. Akkor üáthatnám szemüveg nélkül is.

(#18890) Breki


Breki
veterán

Parnis Noble Series

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18891) Breki


Breki
veterán

Egy Seiko mód

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18892) #61392896 válasza Breki (#18890) üzenetére


#61392896
törölt tag

Húúú, ennyiféle szinben van? :Y

Ez!

[ Szerkesztve ]

(#18893) rarki72 válasza rarki72 (#18848) üzenetére


rarki72
tag

Kis utánajárással pontosítanám a vonatkozó posztom.
A szerkezet nem Miyota 8215, hanem Sea-gull ST16 (TY2806).

(#18894) schawo válasza rarki72 (#18893) üzenetére


schawo
titán

Ha mp-stoppos, akkor biztosan ST16 szerkezet. Ami masszív, stabil és pontos, ha az óra összeépítése során jól beállítják.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18895) gyapo11 válasza schawo (#18894) üzenetére


gyapo11
őstag

A stopposhoz csatlakozva, megérkezett egy 275 ft-os Migeer óra, és nem stoppos. Ilyet még nem láttam olcsó kínai kvarcórában, és a visszafelé tekeréssel se lehet megállítani. Hogy lehet ezt beállítani pontosra?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18896) dzsi23 válasza gyapo11 (#18895) üzenetére


dzsi23
addikt

Vedd ki az elemet, akkor megáll. :D

(#18897) gyapo11 válasza dzsi23 (#18896) üzenetére


gyapo11
őstag

Vagy átfúrom az üvegét, valószínűleg műanyag, és bedugok egy drótot. :)
A percmutató kb. 2 percnyit lötyög. De szép óra, arany tok fekete szíjjal, fekete számlappal.
Valaki írta, hogy nem tudja komolyan venni a kvarcórákat, valahogy én is így vagyok vele. Ha 1 $-ért tudnak szép külsőt csinálni, 1.5 $-ért már nem lötyög a mutató és napi pár tized másodperc a pontosság, 5 $-ért már fém szíjjal komoly kinézettel, akkor miért kellene 50-100-300 $-t adni érte?
A mechanikus az más, ott tényleg kell bele munka, hogy precíz legyen.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18898) petipetya válasza gyapo11 (#18897) üzenetére


petipetya
nagyúr

Barbár. :D

"nincs rá lezsóidő"

(#18899) dzsi23 válasza gyapo11 (#18897) üzenetére


dzsi23
addikt

Azért 50$ még simán belefér egy szép kvarcért. Kb. ennyibe került a 3 legdrágább kvarcom (persze, egyenként 50$, nem együtt), és azóta sem bánom egy centjét sem. Viszont drágábban már megállja a helyét az állításod. Kivéve, ha valakinek valamilyen extra fícsörre van szüksége, mint pl. a rádióvezérlés vagy profi sport funkciók. Vagy ha simán csak Bulova "Moon Watch". :D

[ Szerkesztve ]

(#18900) gyapo11 válasza dzsi23 (#18899) üzenetére


gyapo11
őstag

Igen, én az alap órára gondoltam esetleg naptárral. Ami ezek fölött van műszaki tartalom, az megint külön pénzt ér, pl. solar vagy kinetik tápolás, BT, rádió szinkron, vízálló tok, hőmérő, iránytű, ütésállóság.
De az, hogy csinálok egy órát naptárral vagy anélkül, semmi extra nincs benne, és sokat kérek érte, mert xy a márka, azt nem értem miért veszik meg. Legalább lenne élettartam garancia, meghibásodás esetén csereóra futárral oda-vissza ingyen.
A kínaiak fényesen bizonyítják, hogy nem az óra megjelenésében van a sok költség, hanem a beltartalomban.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.