Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) biega válasza petipetya (#19250) üzenetére


biega
aktív tag

Phoibos köröket ver rá, ha teheted, akkor inkább azt.

(#19252) Soká válasza motoflug (#19190) üzenetére


Soká
senior tag

Lepattintottam a kedvedért: MEGIR 2011 szerkezet és elem. SR920SW

(#19253) Soká válasza rarki72 (#19238) üzenetére


Soká
senior tag

"egyébként a posztom lényege nem az volt, hogy verbális csatát indítson, olyanokkal, akik nem próbálták, de annyira eltudják képzelni mintha ezerszer csinálták volna."

Itt nem egészen erről van szó. Az, amire te ajánlottad a tolómérőt, elárulja, hogy nagyon távol állsz például a szerszámkészítő szakmától, de úgy általában a finommechanikától is. Van vagy féltucat Mitutoyo tolómérőm, de egyiket sem áldoznám be arra, amire te ajánlottad. Egészen komolyan mondom, hogy egy MOM típusú munkahelyről örökre tiltanának ki a szakik, ha meglátnák mire használod a mérőeszközt.
De tudom, Te a sört is azzal nyitod :)

És a lényeg: ha kevés pénzért van célszerszám, akkor kár egy drága mérőműszert feszegetni.

(#19254) K4jusz válasza petipetya (#19248) üzenetére


K4jusz
tag

Szép y szép, csak magamon nem tudom elképzelni :D

(#19255) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Sziasztok! Kínai órát szeretnék. Ezt a GUANQIN GS19018-t néztem ki. Vízállót szeretnék, a mostani egyszerű casio-m, tán még langyos iszapban is megfürdettem. Ezeknél viszont not for shower az azt jelenti hogy nem bírják a zuhanyt? Jobb lenne a kvarc, de ez a DEFFRUN DM0002 is nagyon tetszik éppenséggel. Éjjel-nappal rajtam lenne, de az automaták meg mondjuk 1 hónap alatt akár perceket is tévedhetnek?

(#19256) T0mcs válasza csucsotke (#19255) üzenetére


T0mcs
tag

Parnis automatám heti 1 percet siet! Nekem bőven megfelel nem nézegetem naponta...
Seiko mondjuk havi 1 perc :)

Olcsó automatákkal nem a pontosság a probléma hanem a járás tartalék vagy a tartósság.

(#19257) @mriya@ válasza csucsotke (#19255) üzenetére


@mriya@
őstag

Igen, azt jelenti, hogy ne zuhanyozz az órában.
A freccsenő vizet, és a záport bírja, a zivatart már nem biztos.
Bár egy ilyen árú kínai csodánál bármi előfordulhat. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#19258) schawo válasza csucsotke (#19255) üzenetére


schawo
titán

Soha ne vegyél úgy automata órát, hogy nem tudod, mi van benne. Ebből a hirdetésből pedig semmi nem derül ki.

Sima "vízálló". Ez óranyelvről lefordítva azt jelenti, hogy nem vízálló :DDD

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19259) rarki72 válasza Soká (#19253) üzenetére


rarki72
tag

dehogy vagyok távol a szerszámkészítő szakmától.
az energetikus képzés első műhelyóráján kalapácsfejet kellett kireszelnünk egy kockából...
sört meg nem igen iszok, de ha mégis akkor csakis a kedvenc paránymérőmmel szoktam nyitni...

és a lényeg:

IF azonnal szükség van megoldásra és nincs kéznél kevés pénzért vásárolt célszerszám THEN
GOTO 10
ELSE
GOTO END
End IF

END:

End Sub

;)

(#19260) dzsi23 válasza Soká (#19253) üzenetére


dzsi23
addikt

Tök jó, hogy pörög a topik, de most már lezárhatnánk a óranyitogatós témát... senki sem beszélt 10 vagy 100 ezres tolómérőkről, nyilván tudod, hogy 1000 forintért is lehet kapni, és a legtöbb háztartásban hasonló értékű "dolgozik".

Ajánlás: aki ki akarja nyitni az óráját, az használjon céleszközt, vagy vigye óráshoz!

(#19261) T0mcs válasza rarki72 (#19259) üzenetére


T0mcs
tag

Te sem mai "gyerek" vagy ha ismered a basic ot :D

(#19262) dzsi23 válasza csucsotke (#19255) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha jobb lenne a kvarc, akkor azt válaszd. Egyébként ennek a Deffrun-nak rendkívül bizalomgerjesztő neve van... eddig csak a Deerfun-ról hallottam, de az sem az igazi. :N Ha vízállóság is kell, én legalább 10 ATM-et javaslok, bár alin nem egyszerű olyat találni.

(#19263) rarki72 válasza T0mcs (#19261) üzenetére


rarki72
tag

a nick-em is mutatja :)
bár anno azt tanultuk, de ma már a Visual Basic-et használom napi szinten.

(#19264) rarki72 válasza dzsi23 (#19262) üzenetére


rarki72
tag

általam posztolt Geya 300m-es (30Bar) és zuhany, úszás garantált - ezt a termék visszajelzéseiben is megerősítették.
a 300m elméletileg elég kell legyen vizisportokhoz is, de olyan tapasztalatom nincs és nem is találtam másét se a neten, tehát általam bizonyítottnak csak a 100m tekinthető egyenlőre.

(#19265) rarki72 válasza csucsotke (#19255) üzenetére


rarki72
tag

Xonix márkanév alatt láttam 100m (10ATM) quartz órákat Alin.

(#19266) Fall-N válasza rarki72 (#19264) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát nem tudom, de én szkeptikus vagyok, hogy bírja a 300 M-t. Nagyságrendekkel drágább óráknál sem egyszerű megoldani. Értsd drága anyagokat és tűrést kíván egy óra tok, üveg hogy kibírjon valóban ekkorra nyomást. Egy ilyen olcsóbb óránál nem hiszem, hogy tényleg kibírja.

Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem lehetséges, de szerintem mázli is kell, hogy tényleg igaz is legyen.

Persze a kínaiak szeretnek kummantani, hogy minden 100/300 M, genuine leather meg minden stainless steel.

[ Szerkesztve ]

(#19267) dzsi23 válasza rarki72 (#19264) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha csak a vízállóság számít, akkor a Casio MDV-106 is szóba jöhetne. De stílusban a Casio, a Geya és a Xonix-ok is távol állnak a csucsotke által linkelt óráktól. :)

(#19268) rarki72 válasza Fall-N (#19266) üzenetére


rarki72
tag

ezért kezeltem én is az információt óvatosan.
a 100m biztosan megvan, a többi meg csak szükségtelen extra, ha mégis igaz, mert én biztosan nem kerülök olyan élethelyzetbe, hogy kevés legyen a 100m. ha mégis akkor az lesz a legkisebb gondom, hogy beázik az órám vagy sem :D
amúgy én pont azt tapasztaltam az eddigi rendelésekkel, a kínálat ízlelgetésével, hogy sok eladó elkerülve a vitás eseteket arra az órára is 30m-t (3ATM) ad meg a specifikációkban, ahol garantált az 50 vagy 100m.
ez a Geya is gyártó szerint 300m, de az eladó a specben 200m-t adott meg. mikor rákérdeztem, megerősítette a 300-at és azt mondta csak véletlenül elírta, de amint tudja módosítani fogja... azóta sem tette meg.
a nagy darabszámú eladásokat bonyolító, jó értékelésű eladók értékelésében sosem láttam olyant, hogy acélnak írtak valamit és panaszkodtak, hogy nem az.
a valódi bőr témakörben csak arra kell figyelni, hogy kb 8$ körüli vagy drágább legyen az ára, mert abban a kategóriában sem találkoztam ellenkezőjét állító panasszal lejjebb viszont bőséggel...
persze, - mint fentebb írtam - minden termék vásárlásánál szempont nálam Alin, hogy csak azokkal a tételekkel foglalkozok, amikből sokat adott el az érintett eladó és jók a visszajelzések.
van, hogy kockáztatok, de nem acél tok vagy valódi bőr kategóriában, az biztos :)

(#19269) rarki72 válasza dzsi23 (#19267) üzenetére


rarki72
tag

igaz...
Lige márkanév alatt vannak hasonló modellek, így hirtelen emlékezetből.
viszont szinte biztos, hogy 30m-es mind, de hátha...

(#19270) rarki72


rarki72
tag

Steel Bagelsport tapasztalatok vannak valakinek?
Elsősorban a Nautilus homage érdekelne, de jöhet minden, ami van.
Talán Dixmont szerkezetes, de nem találok semmi egyértelműt... :(

Esetleg egyéb Nautilus homage? - kivéve Paulareis,
Quartz nem igen jöhet szóba, szóval leginkább automatákat keresek.

(#19271) schawo válasza rarki72 (#19270) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19272) dzsi23 válasza rarki72 (#19270) üzenetére


dzsi23
addikt

"kivéve Paulareis"

Mi történt? :)

(#19273) csucsotke válasza rarki72 (#19269) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Köszönöm a válaszokat, most megint nézelődök a hallottak alapján. Eddig nem sokat tudtam a vízállóságról.
A Lige név alatt találtam egy pontosan olyat mint a Guanqin, ráadásul olcsóbb. Számít itt a márkanév?

(#19274) rarki72 válasza csucsotke (#19273) üzenetére


rarki72
tag

Most beleakadtam még egy markába. Infantry.
Mivel quartzal nem foglalkozok napi szinten el is felejtettem hogy egész jó minőséget képviselnek sok egyedi design mellett.

(#19275) dzsi23 válasza csucsotke (#19273) üzenetére


dzsi23
addikt

Én azt mondom, hogy számít a márkanév, de márkán belül is nagy eltérések lehetnek minőségben az egyes típusok között. Szvsz. a Guanqin a jobbak közé tartozik ebben a kategóriában, de ahogy írtam, nekik is lehetnek gyengébb modelljeik. Viszont Seiko szerkezetes automatája is van, ami azért ritka 15k alatt. :U

(#19276) rarki72 válasza dzsi23 (#19272) üzenetére


rarki72
tag

Semmi extra csak gondoltam van már 5 tőlük ismerkedek kicsit más márkával is. Bár egyenlőre 30$ magasságában acél tokos nautilus csak nekik van szóval lehet lesz egy hatodik is :)

(#19277) rarki72 válasza schawo (#19271) üzenetére


rarki72
tag

Köszi de azzal kezdtem hogy itt mindent elolvastam amit találtam a Bagelsport és Nautilus témakörökben :)

(#19278) dzsi23 válasza rarki72 (#19276) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem tenném rá a nyakam, hogy acél tokos, de arra sem, hogy nem az.
"High-quality-finished Alloy case with solid stainless steel strap" [link]
Lehet, hogy ezt is csak bemásolták egy másik óra adatlapjáról. Ki tudja...

(#19279) Fall-N válasza rarki72 (#19268) üzenetére


Fall-N
veterán

Az az igazság, hogy én is rendeltem már különböző árban órákat, de sosem mentem 20 $ alá.

20 $ körül általában nem szokott acél lenni, vagy krómozott a tok vagy agyon van polírozva és spiáter. Ugyebár a nem polírozott, szálcsiszolt rozsdamentes acél könnyen felismerhető. Ha spiáter, akkor nem lehet elsőre kiszúrni a polír miatt, hogy nem acél, mert szemre hasonló a fényezett acél is. De az is egyértelmű, hogy ennyi pénzből nem jön ki az, hogy acél is legyen meg még a szerkezet is. Egy OEM 316L tok általában 45 - 50 $ között mozog.

(#19280) .DLL


.DLL
veterán

Jókis Bauhaus órát találtam, Pierre Cardin La Gloire
legolcsóbban 12,5k-ért találtam, de ált. 20e fölött látni, ami gondolom csak a név miatt van, mert amúgy sima kvarc.
többféle modell PC106991 (F01-től)


F01


F20

Hátránya, hogy 42mm, de nagyobb csuklóra jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19281) Fall-N válasza .DLL (#19280) üzenetére


Fall-N
veterán

Ó, hát akkor ez annyira nem is drága a Mark Maddox, Police egyéb divatórákhoz képest.

(#19282) rarki72 válasza dzsi23 (#19278) üzenetére


rarki72
tag

én csak Official Strore-ból rendelek mindig ha van olyan.
majd ha mégis tőlük lesz Nautilus, előtte megesketem az eladót az acél tokra vonatkozóan :D
eddigi tapasztalatok alapján nagyon korrekt figura, esélyes, hogy nem ver át - persze csak esélyes ;)

(#19283) dzsi23 válasza .DLL (#19280) üzenetére


dzsi23
addikt

"csak a név miatt van, mert amúgy sima kvarc"

Ennyire azért nem kell degradálni a kvarcokat, százezrekért is vannak nagyon jók. :K Persze, nyilván ebben nem olyan jó szerkezet van, de semmi baj nincs a kvarcokkal, ha valaki azt szereti.
A 12.5k nem olyan rossz ár, Kínából is vettem már ennyiért kvarcot, mert megtetszett. Ha neked bejön, miért ne. Bár fehérben szvsz. szebb, de azt nem láttam ilyen olcsón.

(#19284) schawo válasza dzsi23 (#19278) üzenetére


schawo
titán

szemre is ötvözet, nem acél

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19285) schawo válasza .DLL (#19280) üzenetére


schawo
titán

Tök jól néz ki tök jó áron. Korrekt ajánlat. Rendeltem is egyet. Ingyen szállítják még utánvéttel is.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19286) dzsi23 válasza dzsi23 (#19283) üzenetére


dzsi23
addikt

Van fehér számlappal is ennyiért, csak arany színű tokkal, és a női órák között. :U

(#19287) pulutodurumo válasza dzsi23 (#19283) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Szép óra, csak az a bajom vele hogy nagy. Mármint ahhoz képest hogy milyen. Csupa számlap, vékony kerettel. Ez már magában optikailag növeli. Ilyen stílusú vekkernek a 38, max. 40mm áll jól.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19288) .DLL válasza dzsi23 (#19283) üzenetére


.DLL
veterán

Nézd, én nem vagyok óra "enthusiast", nem zárkózom el egy jó ár/érték arányú mechanikustól, de inkább a kvarcot részesítem előnyben. :D És igazad van kvarc és kvarc szerkezet között is van különbség, eben simán lehet hogy egy jobb fajta van.

"Bár fehérben szvsz. szebb [...]"

Nekem is ez az F01 a gyengém, de a narancs szíjjal a fekete is wow, főleg ha fényben játszanak az csillogó markerek.

Amúgy van olyan kvarc, aminek a másodperc mutatója nem másodpercenként lép, hanem kvázi-folyamatosan jár, mert ez a fícsör amúgy eléggé bejön.

(#19287) pulutodurumo: Én is ezen morfondírozok... Már úton van egy Sinobi márkájú Max Bill stílusú óra, az is nagy üveg (ami ♥ ) de szintén 42mm, úgyhogy majd meglátom mennyire mutat jól...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19289) dzsi23 válasza .DLL (#19288) üzenetére


dzsi23
addikt

"Folyós" mutatós kvarcot olcsón max. faliórában kapsz. Az elég jó eséllyel 42mm-nél is nagyobb. :D

(#19290) .DLL válasza dzsi23 (#19283) üzenetére


.DLL
veterán

Szóval bocsi, ha leszólásnak hangzott, inkább tapasztalatlanság a részemről. :B

(#19285) schawo: Majd mutass légyszi fotókat csuklón (is). ;)

(#19289) dzsi23: igen, van olyanunk :D
Nem tudom karórában miért nincs, a tizedmásodperces kvarck chrono-k is kvázi folyamatosan forognak ...bár most belegondolva valószínűleg hamar leszívná az elemet, hiszen állandóan forgatni kell a mágnest, mint egy motor, szemben azzal, ha 1mp-ként kap egy impulzust.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19291) ZolkoW


ZolkoW
őstag

ebből mindegyik kivitel tetszik, gondolom ennyiért sík üveg, és spiáter ház van, jól sejtem?

ja, az alloy case-t írják is.

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#19292) nebancsa válasza ZolkoW (#19291) üzenetére


nebancsa
senior tag

Én műanyagnak nézem :)

(#19293) dzsi23 válasza .DLL (#19290) üzenetére


dzsi23
addikt

Van karórában is, csak nem olcsón. Én csak a Bulova-ról tudok, aki ilyet gyárt, de lehet van más is.
Szerk.: Pl. ez.

[ Szerkesztve ]

(#19294) nebancsa


nebancsa
senior tag

Ultrahangos mosóba szabad órát rakni? Az gondolom alap hogy vízállónak kell lenni, de a 40khz rezgés nem tesz kárt a mechanikába?

(#19295) .DLL válasza nebancsa (#19294) üzenetére


.DLL
veterán

Még az is lehet hogy a vízálló órákba is bekúszik a víz; pont azért szeretjük az ultrahangos tisztítót, mert a legapróbb résekből is kihozza a koszt, nem tudom mit csinálna a tömítésekkel.

(P.H.)

(#19296) schawo válasza nebancsa (#19294) üzenetére


schawo
titán

Szétszedve szokták uh mosni az órákat.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19297) dzsi23 válasza nebancsa (#19294) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem raknám bele. Fémszíjat simán, sőt, ajánlott is, de magát az órát nem. Viszont ha szétszeded, pucéron a tok simán mehet bele.
Szerk.: schawo megelőzött. :D

[ Szerkesztve ]

(#19298) .DLL


.DLL
veterán

Tükrösre polírozott öntvény házat szerintetek lehet brush-olni egy kicsit, pl. a ház oldalát, hogy ne legyen olyan szikrázóan-fényes? Vagy ez megkezdi a bevonatot, és le fog jönni?
Vagy nem lehet előre tudni, és a konkrét darabtól függ, hogy milyen vastagságú a bevonat?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19299) dzsi23 válasza .DLL (#19298) üzenetére


dzsi23
addikt

[link] Acélt sem nagyon éri meg. Bevonatost meg nem is ajánlott.

(#19300) ZolkoW válasza .DLL (#19298) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ha szaki csinálja, az nem tudom, hogy néz ki, és milyen eredménnyel jár, házilag az a gyenge pont, hogy az óra nagyon nem sík felület :) Szóval ha nem zavar, hogy a zegzugokban fényes marad, meg hogy nem olyan egyenletes, mint egy gyári (ráadásul külön macera az üveg pereme mellett, mert összekarcolni nem kéne, de ha elmarad a fémből, bénán néz ki..) akkor az a kérdés, rászánsz-e akár több órát, biztos szöszölős meló.
Az is lehet, hogy valakinek pont az tetszik, ha kontrasztosan elkülönül egy szálcsiszolt és egy fényesen hagyott felület, szóval én nem írnám le a házilagos megoldást sem, csak mondom, az a kérdés, mi a pontos elvárás.
Acélnál egyszerűbb a kérdés, bevonatosnál fogalmam sincs, mennyit visel el..

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.