Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) petipetya válasza Watcher45 (#18050) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nincs benne háttérvilágítás.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#18052) Demens válasza Watcher45 (#18050) üzenetére


Demens
tag

Nekem ilyen van. Valóban nincs háttérvilágítás, de a fürdést bírja jól. Még a stopper gombokat is lehet a víz alatt nyomogatni. Sajnos annyira játék óra hatást kellt, hogy már inkább a Vostok-al megyek vízbe. :)

(#18053) nebancsa válasza petipetya (#18047) üzenetére


nebancsa
senior tag

169-ről 152-re van leárazva, csak a böngésződ forintra átváltotta a dollárt.

(#18054) szaszlaci válasza Mattb (#17938) üzenetére


szaszlaci
addikt

Skmei 6918,
Casio F91, ez csak fél óra stoppert tud.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#18055) petipetya válasza gyapo11 (#18010) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mintha 100 csuklómozdulatot olvastam volna valahol, de nem teszem le rá a nagyesküt.

Egyébként nehéz lenne általánosítani. Április óta van automata órám (előtte sosem volt), így az általam levont következtetések hibásak is lehetnek: más és más módon használja fel az óra a járástartalékot akkor, ha alapvetően késik, siet vagy nagyjából nullára állítva az éjszakai pozíciókkal pontosítgatja a gazdája.

Én is gondoltam már ennek lemérésére, de az óra napi szintű viselése és munka közben lehetetlen érte figyelni, talán ha iroda helyett egymagamban lennék egy pincében, vagy nem kellene dolgozni járni. De így híradás közben ezt nem lehet megítélni, kivéve ha van járástartalékot mutató kis számlap is az órán.

Ami biztos, hogy józan paraszti ésszel és minimális műszaki érzékkel végiggondolva a gyaloglás során történő kézlengetés során mozog a legkisebb ellenállással a török, hiszen ekkor kisebb a súrlódás, mint például vízszintes helyzetben, vagy 0-90 fok közötti dőlésszög esetén. Persze a Vostoknál szinte minden helyzetben szoktam hallani a rotort a RAF szíj viselése közben (így tudom, hogy nem a fémszíj csörög), nagyon szereti a mozgást. Ár/érték arányban bámulatos szerkezet van benne, dacára a nagy odafigyelést és türelmet igénylő pontosság beszabályozásának.

Hirtelen ennyi jut eszembe.

"nincs rá lezsóidő"

(#18056) Mattb


Mattb
senior tag

Srácok, mi a helyzet ezzel a "fordított digit kijelzővel". Tegnap megnéztem pár órát, és volt pár, aminek nem a karakterei voltak feketék, hanem pont a háttér. Ez jobban látható esetleg napfényben? A decathlonban voltak, ott nem igazán tudtam rájönni, hogy melyik a jobban látható, elég rosszak a fényviszonyok.

(#18057) Jorgos01 válasza petipetya (#18055) üzenetére


Jorgos01
tag

A Vostokom bemutatásánál írtam még másik három óráról saját tapasztalatokat, ami a rotor "teljesítményét" illeti.
Íme: [link]

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#18058) Fall-N válasza petipetya (#18055) üzenetére


Fall-N
veterán

A Vostok órák jók nagyon, nem véletlenül árulják őket itthon drágán. Bár mondjuk a régi orosz automata órák sem voltak rosszak. (Poljot, Raketa stb.)

Annyit lehetett csak apró negatívumként olvasni, hogy kell nekik 0-ás szervíz mert párszor előfordulhat, hogy nem elég az olajozás amit kapott a gyárban.

(#18059) Fall-N


Fall-N
veterán

Közben már én is szemezgettem az automata/mechanikus órákkal csak most egyelőre az olcsóbb szegmensben nézelődtem. Baba projekt van, novberben fog megszületni. Egyszer majd veszek egy Seiko SKX vagy Orient Mako II-t.

Most erre az IK Colouring Skeleton órát vettem ma meg. Lejött belőle 1 $. Ha megjön beszámolok róla.

[ Szerkesztve ]

(#18060) petipetya válasza Fall-N (#18059) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egy picit túlzásnak érzem az adatlapján található videót, de tényleg csak egy hangyányit. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#18061) gyapo11 válasza Jorgos01 (#18057) üzenetére


gyapo11
őstag

Milyen az a csuklómozdulat? Lengetés, vagy vízszintes alkarral billegtetés? A cél az lenne, hogy koronával húzás nélkül mennyi az a minimális mozgatás, amivel eljár utána 24 órát.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18062) petipetya válasza gyapo11 (#18061) üzenetére


petipetya
nagyúr

Majdnem lecsaptam a labdát egy gif-el, de lehet másnak nem lenne olyan vicces a II. világháború előtti germán karlendítés, mint nekem (azóta ezen röhögök). :D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#18063) gyapo11 válasza petipetya (#18062) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha jól emlékszem az tenyérrel lefelé volt, attól nem forgott a lengősúly az órában.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18064) dzsi23 válasza petipetya (#18060) üzenetére


dzsi23
addikt

De mit keres Jaguar logó a Lamborghini kormányán? :D Ja, amúgy az eredeti videóban elfelejtettek szólni a palinak, hogy IK Colouring órája van. ;]

(#18065) rarki72 válasza gyapo11 (#18061) üzenetére


rarki72
tag

Van 7 kínai automatám és egy Orient Multi-Year.
A kínaiakat kézzel is lehet húzni a Multit nem, azt csak a rotor tudja húzni.
Ugyan nem szedtem szét egyik kínait sem, de az árfekvésekből (mind 25$ alatti) az következik, hogy az egyszerűbb automata szerkezet van bennük amiben a rotor egyik irányba forogva húz másik irányba üresen forog.
Mivel imádott Poljotomnál megszoktam, hogy minden este felhúzom, amikor leteszem szuszikálni, ezért a kínaiaknál is ez az eljárás, tehát nem tudom, mennyit dolgozik a rotorjuk, de egyszer majd rászánom magam és letesztelem.
Az Orientnél hiába az esti megszokott rituálé, mert ugye teljesen hasztalan, így arról viszont tudok nyilatkozni.
Volt amikor hét közben csak 17-22-ig hordtam kb 2 hétig. nem állt meg sosem.
Úgy saccolom, hogy az esti 4-5 óra viseletben annyit biztosan húz magán, hogy a következő 20-21 órában nem áll meg. Az ilyen esti viseletben az én mozgásom aktivitása jellemzően csekély. 10-15 km kerékpározás van jelen amiben a kezem ugye nem mozog csak a lábam :)
Ezen felül jellemzően csak WoT-ozok vagy filmet nézek, szóval semmi jelentős, amiben a csuklóm őrült táncot járna megizzasztva ezzel a rotort :)
Ha lesz kínai rotor teszt (Sewor, Paulareis, Jaragar, FnGeen), akkor megosztom majd a tapasztalatokat.

(#18066) Jorgos01 válasza gyapo11 (#18061) üzenetére


Jorgos01
tag

Inkább "vízszintes alkarral billegtetés", ha jól gondolom, amit te gondolsz. :) :))

[ Szerkesztve ]

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#18067) schawo válasza rarki72 (#18065) üzenetére


schawo
titán

10-15 km kerékpározás van jelen amiben a kezem ugye nem mozog csak a lábam
Rengeteget mozog a csukló kerékpározás közben. Legfeljebb nem direkt mozgatod.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18068) rarki72 válasza schawo (#18067) üzenetére


rarki72
tag

aszfalton nyomjuk, össz-teleszkópossal és lengéscsillapítós nyeregcsővel.
a rázkódás elhanyagolható, ha arra gondoltál.
fogást talán kétszer ha váltok a 40 perc alatt.
szerintem elenyésző a nem direkt mozgás, de ha mégsem, akkor sem hiszem, hogy a rotornak az elég lenne hogy megmozduljon.
persze ahogy írtam ez csak hit, nem bizonyított tény :)

(#18069) pulutodurumo válasza rarki72 (#18068) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Elég neki bőven, nagyon könnyen járnak.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18070) schawo


schawo
titán

Ha valaki esetleg szeretne óraforgatót, de egy nem elég, a nagyokat meg drágállotta, akkor most van egy viszonylag jó ajánlat. 10 darabos tartódoboz, amiből 4 db forgatós. [link] Spanyolországból 1 hetes DHL Express szállítással 21ezer forintért.

A doboz kígyómintás műbőr borítású plexi lappal. A forgató váltakozva jobbra és balra jár, tehát minden órához jó.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18071) Fall-N válasza petipetya (#18060) üzenetére


Fall-N
veterán

Amojan kínai optimálizmus. Aki Lamborghinit vesz az véletlen sem TAG Hauert vagy Rolexet vesz, hanem 30$-os kínai órát. :DDD

(#18072) @mriya@ válasza rarki72 (#18065) üzenetére


@mriya@
őstag

Imádott Poljotodnak jobb lenne, ha csuklóra vétel előtt húznád fel, nem akkor, amikor lerakod! :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#18073) petipetya válasza gyapo11 (#18063) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kipróbáltam, a Vostok rotorja ezen karlendítés esetén is hallatja hangját, tehát mozog. Talán ahhoz tudom a leginkább hasonlítani, mint amikor anno a tollra felhúzott kazettát tekertük: vízszintesen és különféle dőlésszögekben érezhetően nagyobb az ellenállás a toll és a kazetta találkozásánál a gravitáció miatt, ám a kazettát nagyjából függőlegesen tartva könnyebb volt tekerni:

"nincs rá lezsóidő"

(#18074) gyapo11 válasza petipetya (#18073) üzenetére


gyapo11
őstag

Megmértem a Ricoh automatát, 50 teljes fordulattal kb. két órát jár, forgatási irány mindegy. Ezt fölszorozva 24 órára 600-at kell pörgetni, hogy végig járjon egy napot. Így látszik, hogy a gyaloglás vagy bármilyen más mozgás mennyire sokat húz rajta, még akkor is, ha kevésnek tűnik. Sok kicsi sokra megy alapon.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18075) petipetya válasza gyapo11 (#18074) üzenetére


petipetya
nagyúr

Imádom az ilyen számszerű adatokat a gyakorlatban, köszi az infót, érdekes. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#18076) Breki


Breki
veterán

Flash Sale

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18077) pulutodurumo válasza Breki (#18076) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Acél tokkal harminc egy-két dollárért is venném.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18078) schawo válasza Breki (#18076) üzenetére


schawo
titán

:R megvéve

Behúztam egy fekete/sárga és egy sima acél/pirost is. :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18079) biega


biega
aktív tag

Ezt a kínai pilótát nézegetem, ha van valakinek, akkor meg tudná mérni a tokfülek közötti távolságot (lug to lug)? Attól félek, hogy nagy lesz a kezemre.

[link]

Mennyire jók ezek a kínai szerkezetek, beszabályozhatók pontos működésre?

(#18080) schawo válasza biega (#18079) üzenetére


schawo
titán

Hattyúnyakas Seagull ST36 van benne, masszív, nagyon jó szerkezet. 1-2mp pontosságra belőhető.

A képről pixelek alapján 50mm lug-to-lug (99%, hogy pontos érték).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18081) xcvbxcvb válasza Breki (#18076) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Mennyi volt? Most 230$.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#18082) schawo válasza xcvbxcvb (#18081) üzenetére


schawo
titán

19-21

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18083) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Na, 20 perccel ezelőtt beléptem a klubba 😁

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#18084) alex89 válasza biega (#18079) üzenetére


alex89
senior tag

Lemértem. Az előttem szóló nagyon érti a témát, helytállónak is tűnik az 50mm-es érték.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#18085) xcvbxcvb válasza biega (#18079) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nekem van ilyen tokos órám csak 6497 es szerkezettel. Halál pontos. 5 nap alatt +2 mp. Meg vagyok elégedve vele.
Megmértem 52.2 mm lug to lug, de a 42 mm-es tok se sokkal kisebb az 51 mm-es a lug to lug mérete.

(#18082) schawo Köszi. 16 körül vettem az acél színűt tavaly bf-n. Egy feketét szeretnék még, az is tetszik.

Hord esetleg valaki feketét ? Nem kopik ?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#18086) xcvbxcvb válasza Mattb (#18056) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nekem ilyen van Casio B640WD [link] .Kiválóan látható tűző napfényben is, a vizet is jól bírja.Szerintem az összes ilyen kijelzős Casio jól látható.

Nagyon tetszik a tok és a szíj harmonikus formája. Csinálhatnának belőle acél tokosat is kicsit nagyobb méretben , minőségibb acél szíjjal.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#18087) vycman


vycman
tag

Sziasztok!

Tipp, hogy ez milyen óra lehet?
Tetszik ez a szíj is, de nem találtam hasonlót alin, valaki találkozott már ilyennel?

[link]

Esetleg hasonlót tudtok ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#18088) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Néhány hónapja szemezgettem egy nagyon olcsó búvár órával, amit itt ajánlott valaki. Akkor nem rendeltem meg, de most szeretném, csak nem találom.
Emlékeim szerint 10 dolcsi körül volt.
Valaki tudja mi lehetett az?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#18089) cigam válasza Breki (#18076) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a tippet! Kuponnal 20$ alatt volt az SBW ára.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18090) pulutodurumo válasza madmike (#18088) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Tevise márkájú Submariner másolat volt népszerű akkor ha nem csal a memóriám.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18091) Fall-N válasza pulutodurumo (#18090) üzenetére


Fall-N
veterán

Inkább Sinobi, a Tevise T801-es 20-22 $.

(#18092) biega


biega
aktív tag

Köszönöm a Parnis pilótára jótt válaszokat :R

Nem tudjátok a Tisell pilóta lug to lug méretét?

(#18093) hitman77 válasza schawo (#18082) üzenetére


hitman77
senior tag

Most is annyi. Ráadásul eBay-en is annyi akció nélkül. Volt ez valaha drágább? A gyártó mindegyik órája kb. 20-30$.

(#18094) Fall-N válasza hitman77 (#18093) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem nem volt drágább. Én az NF9050-et vettem 22 $-ért év elején, ami hasonló óra.

(#18095) schawo válasza hitman77 (#18093) üzenetére


schawo
titán

Jelenleg 22-24 az ára, tehát 10-15%-kal volt csak olcsóbb. De értelek, persze. Az összes Aliexpress deal ilyen, évek óta, nem azért vettem mert azt képzeltem, hogy 230 dollár helyett most szinte ingyen odaadják. Azért vettem, mert jó ajánlat. Szerintem 22-24-ért is jó ajánlat, ha most fedezném fel magamnak, akkor is megvenném. De így még megspóroltam a két órán 6 dollárt.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18096) petipetya


petipetya
nagyúr

Seiko szerkezetes kérdés: van valami összefoglaló a szerkezetek közti különbségről, melyik a jobb, ajánlottabb, például 7S36 vs. NH39 vs. NH36A? Mintha azt olvastam volna valahol, hogy a 7S36 nem húzható kézzel, de az NH36A igen.

A 7S36 a Seiko SNZG15-ben található (100 USD)

Az NH39 a Burei SM-15010 órában csücsül (50 USD)

Végül az NH36A a Cadisen C-1020G órában található (100 USD)

Kérdés, megéri-e egy 100 USD-s Seiko árát az ugyanannyiba kerülő kínai, mert szerintem 50 USD-nél többet nem érdemes ezekért adni. Főleg annak tudatában, hogy a Vostok vonal a remek szerkezetével erős konkurenciát támaszt a kínai modelleknek.

"nincs rá lezsóidő"

(#18097) petipetya


petipetya
nagyúr

Van valakinek ilyen Cadisen C2021 quartz? Milyen szerkezet lehet benne?

Ezen a fasttech oldalon jobb oldalt rengeteg Cadisen közül lehet választani a "model" gomb melletti legördülő menüben.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#18098) Jorgos01 válasza petipetya (#18096) üzenetére


Jorgos01
tag

Nekem az Invictaban van Seiko NH35A szerkezet.

Másodperc stoppos, koronáról húzható, a rotorja kiválóan húz, pontos. A legjobb szerkezetű órám.

A Vostokhoz képest minőségibb darab. 100+? USD-ért.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#18099) @mriya@ válasza petipetya (#18096) üzenetére


@mriya@
őstag

7s3x szerkezetet fejlesztették tovább, így lettek a 4r3x-ek, amiket márkanév nélkül NH3x-nek hívnak.
Alapjaikban egyformák, nap-dátum-24 órás kijelzés, ezekben különböznek.
A következő lépés a 6rxx szerkezetcsalád, és így tovább. :K

Arra azért kíváncsi lennék, hogy az olcsó kínai karórákban eredeti Seiko szerkezet van-e? :F

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#18100) schawo válasza @mriya@ (#18099) üzenetére


schawo
titán

Persze. Seiko szerkezetből még senki sem látott hamisat.

Órahamisítók szoktak ST2130-at átgravírozni ETA 2836-ra, de Seagull nem is gyárt Seiko klónt, és egy ilyen átalakítást is csak a drágább ($300+) hamisítványokba tesznek, mert a szerkezet is drága, hát még a sok kézimunka vele. Olcsóbb hamisítványokban meghagyják a Seagull eredetit (ezt szokták Asia 2824/2836-nak hívni), legfeljebb a rotort cserélik az órának megfelelő hamis márkajelzéssel.

A hamisításra is csak azért van szükség, mert nem tudnak etát vásárolni, nem pedig az ár miatt. Az átalakított Seagull többe kerül, mint az eredeti. Seikot viszont bárki vásárolhat, és egy olcsó szerkezet.

Vagy esetleg kvarcra gondolsz? Á, az meg magában, tömeggyártott eredetiben (szintúgy Kínában gyártva) is olyan olcsó, hogy megmozdulni sem érdemes érte.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.