Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) petipetya válasza T0mcs (#19450) üzenetére


petipetya
nagyúr

Vostok szintén, csak ránéz az ember az asztalon heverő órára, és az szinte magától elindul. Komolyra fordítva a szót, a lejárt óra már csak attól elkezdett járni, hogy 20 centit emeltem rajta, ez még hétvégén sem "merült le".

Egy Seiko-ra lennék még kíváncsi ilyen szinten, de szerintem arra sem lehet panasz.

"nincs rá lezsóidő"

(#19452) csubuka válasza schawo (#19446) üzenetére


csubuka
addikt

:D Akkor az megmagyarázza, hogy miért van némi eltérés a dizájnban :)) Amúgy a redditen is, mint olcsó flieger alternatíva említteték.

(#19448) norby_42: Köszi, az sajnos még valóban nagy...

(#19450) T0mcs: Köszönöm szépen! Nem feltétlenül a leállástól félek, hanem, ha szervízre kerül a sor, az keményebb. A Miyota alap quartz szerkezetek olcsón pótolhatóak, ellentétben egy automata javítással. Meg szerintem több évet kibír egy jobbféle quartz elemcserén kívóli hozzányúlás nélkül, mint egy automata javítás nélkül.

Itt van egy kicsit durva áron óriás pilóta Parnis fekete-fehér, ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

(#19453) T0mcs válasza petipetya (#19451) üzenetére


T0mcs
tag

Seiko skx em van! Még soha nem hagyott cserben :)
Nem is lehet húzni koronáról... Felveszed akkor jár ennyi :D Meglepő volt a sok 20$ kínai után. Járás tartalék is bőven több mint 40 óra szerintem kibírja a 2 napot. Eleinte én is aggódtam hogy napközben elég lesz e neki ha hordom meg ilyenek de ezeket a dolgokat el lehet felejteni csak viselni kell és megy :) Mondjuk Parnis pont ugyan ez csak azon van másodperc stop, meg lehet húzni koronáról is.

(#19454) T0mcs válasza csubuka (#19452) üzenetére


T0mcs
tag

Nem ilyet linkeltem!
Jobbra van a járás tartalék kijelző lent meg a dátum olyat szeretnék :)

Van ilyen szerkezet most is csak más a számlap azt linkeltem... Talán egyszer még visszahozzák és akkor lesz ilyenem :)

(#19455) csubuka válasza T0mcs (#19454) üzenetére


csubuka
addikt

Bocsi akkor, igen benéztem... Ez valami újabb modell akkor?

(#19456) schawo válasza T0mcs (#19453) üzenetére


schawo
titán

Ami viszonylag nehezen húzódszkodik, az az ETA 2824-2. Japó és márkás kínai werkeknél nagyon jól működik az automatika.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19457) freestyler8


freestyler8
csendes tag

Sziasztok!

Ezen márkák közül milyet szabad megvenni:
- Debert,
- Parnis,
- Corgeut.

Szerkezet, anyaghasználat / ár viszonylatban melyik a legjobb szerintetek?

Üdv.

(#19458) Fall-N válasza T0mcs (#19450) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze az automata résszel nincs gond, de sajnos a járástartalék kérdés más.

Mivel ahhoz túlságosan féltem a Seiko 5-öt, hogy a munkában is hordjam (élelmiszer bolt, könnyen oda tudna ütődni valami fém polchoz), így sajnos az első héten párszor meg is állt mire hazaértem. Sokszor 1-2 órán múlott, hogy ne álljon meg (látszik hol áll meg). Mondjuk éjszakára leraktam.

Pedig jól húz a 7S26C werk, mert a Magic Lever technika miatt mindkét irányban húz a rotor és amúgy is jól a hatásfoka.

Mivel sajnos nem lehet kézzel húzni, így maradt az Klarstein óraforgató.

Petipetya: Igen így nincs panasz a Seikora sem, feltételezve a legalább 8 óra hordást.

[ Szerkesztve ]

(#19459) dzsi23 válasza freestyler8 (#19457) üzenetére


dzsi23
addikt

Bármelyiket, kb. ugyanaz a minőség, szal amelyik tetszik.

Szerk.: Azért a márkát megvenni drága mulatság lesz, gondolom. De ha konkrét típus is érdekel, linkelheted nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#19460) dzsi23 válasza Fall-N (#19458) üzenetére


dzsi23
addikt

Vagy cserélhetted volna NH/4R szerkezetre a 7S-t, az már húzható, és ha jól tudom simán cserélhető.
Valaki erősítsen meg, hogy így van, vagy javítson ki, de láttam olyat, hogy SKX-be NH36-ot raknak házilag... :U

(#19461) Fall-N válasza dzsi23 (#19460) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem hiszem, hogy olcsóbb lenne egy másik werk a gyári helyére. Magyarul:
- olcsóbb a forgató (főleg, hogy alig használtam vettem a bolti ár alatt)
- az állandó mozgás jobbat tesz, amúgy is a szerkezetnek
- az állandó kézi húzásnál kíméletesebb a forgató, főleg a korona tömítésének

A legfontosabb: minek kezdjek egy vadi új órát úgy használni, hogy rögtön cseréltetem benne a kalibert. Akkor rádobtam volna többet (annyival amennyibe a másik werk kerül) és vettem volna olyan órát amit lehet húzni.
(Ez olyan mintha valaki venne egy új kocsit, majd utána venne bele egy nagyobb motort.)
Másrészt a garancia is ugrik az átalakítással.

[ Szerkesztve ]

(#19462) dzsi23 válasza joci86 (#19444) üzenetére


dzsi23
addikt

Váltásban hordom néhány (egyre kevesebb) másik órával, hetente 2-3x van rajtam, leginkább irodai munkához, és egyelőre karcmentes. És örülnék, ha az is maradna, ezért nem is próbálkozok szétszedéssel, amíg nem muszáj. :)

(#19463) T0mcs válasza dzsi23 (#19462) üzenetére


T0mcs
tag

Milyen órád van amit nem szedsz szét? :)

Valaki tudja hogy ezen az órán miért van 2 másodperc mutató? Vagy az egyik kamu?
Ára jó még tetszik is csak zavar a sok mutató :)

(#19464) .DLL válasza T0mcs (#19463) üzenetére


.DLL
veterán

Ez az óra túlméretes, nézd meg milyen nagy a késhez képest.

(P.H.)

(#19465) dzsi23 válasza T0mcs (#19463) üzenetére


dzsi23
addikt

"Milyen órád van amit nem szedsz szét?

"Pattintós. Sok órát szedtem már szét (elemcsere céljából), de úgy döntöttem, hogy ezután egyiket sem fogom, amíg nincs egy ilyenem meg egy ilyenem, mert csak magamat szívatom. :D

(#19464) .DLL:
És amúgy sem szabad fegyveres képet feltölteni. :P

(#19466) petipetya válasza .DLL (#19464) üzenetére


petipetya
nagyúr

:D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#19467) T0mcs válasza .DLL (#19464) üzenetére


T0mcs
tag

Kicsi a kés :)
Erre biztos nem gondoltál!

(#19468) dzsi23 válasza T0mcs (#19467) üzenetére


dzsi23
addikt

Az nem kés, ez a kés! :D

[ Szerkesztve ]

(#19469) M@rdel


M@rdel
őstag

Benyar akció van a Factory Store-ban.
16 dollárt megér ez az óra.

(#19470) ZolkoW válasza M@rdel (#19469) üzenetére


ZolkoW
őstag

Nekem is kb hasonló áron jön, csak mikor már?! :))

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#19471) nebancsa válasza M@rdel (#19469) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ez a kép mit jelképezhet, lávaálló? :)

(#19472) joci86 válasza dzsi23 (#19462) üzenetére


joci86
senior tag

Érthető, köszi!
Gondoltam, hátha időközben nagyon kíváncsi lettél / elemet kellett cserélni...:)

(#19473) M@rdel válasza M@rdel (#19469) üzenetére


M@rdel
őstag

Nem tartott sokáig! :(

(#19471) nebancsa újabb kínai photoshop gyöngyszem! ;]

(#19474) petipetya válasza M@rdel (#19469) üzenetére


petipetya
nagyúr

Párszor rámentem meló közben, a kosárba is bekerült, de erős maradtam.

"nincs rá lezsóidő"

(#19475) dzsi23


dzsi23
addikt

Starking, milyen kis szép, csak az a "zink alloy case"... :(((

(#19472) joci86:
Kíváncsi vagyok, csak nagy meglepetésre nem számítok. Nyilván a szokásos olcsó Miyota, mint sok másik órámban. Persze, nincs is ezzel gond, teszi a dolgát. :K

[ Szerkesztve ]

(#19476) nebancsa


nebancsa
senior tag

Ez pedig legalább 100 dodóval olcsóbb lenne... :O

(#19477) .DLL válasza nebancsa (#19476) üzenetére


.DLL
veterán

Ez kicsit olyan játék órának tűnik messzebbről, mind a font típusa, mind a mérete miatt, de élőben lehet hogy jobban mutat és van egy sármja.

(P.H.)

(#19478) nebancsa válasza .DLL (#19477) üzenetére


nebancsa
senior tag

A panerai desingre hajaz. Még nincs hasonló órám, visszariaszt a nagy méret, de ez 42mm.

(#19479) @mriya@ válasza nebancsa (#19476) üzenetére


@mriya@
őstag

:R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#19480) dzsi23 válasza .DLL (#19477) üzenetére


dzsi23
addikt

A Panerai-ok is mind játékórák. :D Egy Megirem volt nekem is hasonló stílusban, csak nagy is volt, nehéz is volt, de szerető gazdára talált.

(#19476) nebancsa:
Annyiért a Parnisok is csak aukción kelnek el. :)

(#19481) .DLL válasza nebancsa (#19478) üzenetére


.DLL
veterán

Nem tudom de valahogy ennél pl. komolyabb az összhatás, kicsit vékonyabbak a fontok, nem tudom megmagyarázni. :D

(#19480) dzsi23: Nem ezt mondtam :P Csak a fentebbi képről egy gyerek könyv ugrott be, ennyi.
Az a Megir sem rossz ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19482) nebancsa válasza .DLL (#19481) üzenetére


nebancsa
senior tag

Itt egy [link] hozzá. Nagyon remeg a kezem... :)

(#19483) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Jött két szíj. Az egyik 1,10$-os "farmer". Egész hajlékony ahhoz képest amilyenek szoktak ezek lenni. Megtartom. A másik egy Bond NATO. Kifejezetten jó. Puha, sima, jók a bújtatók. AZ egyik legjobb kínai textil szíj az olcsó kategóriából amivel eddig dolgom volt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19484) dzsi23 válasza pulutodurumo (#19483) üzenetére


dzsi23
addikt

+1 a natora! :K Van már onnan 5 szíjam.

(#19485) dzsi23 válasza dzsi23 (#19484) üzenetére


dzsi23
addikt

Kis illusztráció hozzá.

(#19486) Relaxmpv válasza T0mcs (#19450) üzenetére


Relaxmpv
csendes tag

Amit linkeltél igen nagy és vastag, súlyos óra lehet. Vastag a szíja is hogy illeszkedjen az óra méretéhez, ráadásul pillangó csatos is, ami tovább rontja a helyzetet. Ha nincs valakinek igen vastag csuklója, ezt biztos nem fogja szeretni és rosszul is állna neki.

(#19487) dzsi23 válasza Relaxmpv (#19486) üzenetére


dzsi23
addikt

Vannak hibák, amiket el kell követni. :D Tudtam, hogy nagy nekem egy 46mm-es óra, mondták is, hogy nagy lesz, de amíg nem vettem meg, addig úgyis motoszkált a fejemben, hogy mi van, ha mégis jó. Hát megvettem. :)) El is adtam.

(#19488) konyvest


konyvest
csendes újonc

Sziasztok fórum társak! Nagyon szeretnék egy Seiko órát. Tudtok ajánlani olcsó és jó beszerzési forrást? Köszönöm a segítséget!

(#19489) petipetya válasza konyvest (#19488) üzenetére


petipetya
nagyúr

Angliából jönnek, úgyhogy a szállítási költségen kívül nincs más díj:
watchshop
rubiconwatches

"nincs rá lezsóidő"

(#19490) dzsi23 válasza konyvest (#19488) üzenetére


dzsi23
addikt

Stílus? Igényeid? Konkrét típus esetleg? :)

(#19491) konyvest válasza dzsi23 (#19490) üzenetére


konyvest
csendes újonc

Seiko 5-ok tetszenek de más is szóba jöhet pl több mutatós chronográfok. Viszont az árakkal nem vagyok tisztában.

(#19492) pulutodurumo válasza konyvest (#19491) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Hát ez így elég nehéz lesz :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19493) dzsi23 válasza konyvest (#19491) üzenetére


dzsi23
addikt

Seiko 5 van "field", búvár, elegánsabb stílusban is, és mind automata, kronográf meg csak kvarc lesz olcsón. Gondolom, azzal tisztában vagy, mi a különbség a kvarc és az automata között. :) Először ezt kell eldöntened. Aztán a stílust, méretet, na meg persze, hogy mennyit szánsz rá.

(#19494) konyvest válasza dzsi23 (#19493) üzenetére


konyvest
csendes újonc

Sajnos sok pénzem nincs rá. 30-40e körül szándék rá. Ennyiből kijönne egy automata vagy csak egy quartz?

(#19495) dzsi23 válasza konyvest (#19494) üzenetére


dzsi23
addikt

Annyiból simán kijön egy Seiko 5 (még a drága magyar boltokból is), csak nem akármelyik. De továbbra sem tudjuk, milyet is szeretnél pontosabban, és ha még kérdéses számodra, hogy kijön-e belőle, akkor valószínűleg nem nagyon nézelődtél.
Amúgy mindenképp Seiko? Mert Seiko szerkezetes óra van 15k alatt is kínából, csak az nem Seiko. Vagy egy Orient is belefér az árba.

[ Szerkesztve ]

(#19496) konyvest válasza dzsi23 (#19495) üzenetére


konyvest
csendes újonc

Magyarországon hol nézelődjek? És külföldön honnan érdemes vásárolni? Milyen Seiko szerkezetű órák vannak a Lóruson kívül? Bocsi a sok kérdés miatt tudatlan vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#19497) dzsi23 válasza konyvest (#19496) üzenetére


dzsi23
addikt

Millió+1 Seiko szerkezetes óra van, mivel tapasztalataim alapján bármelyik gyártó/tokozó cég vásárolhat Seiko szerkezetet az óráikba. A Lorus és a Pulsar is a Seiko csoporthoz tartozik, de nagyrészt kvarcokat adnak ki, van is nekem 1-1, nagyon jók szerintem. (Számomra meglepő módon van néhány automatájuk is, sosem találkoztam velük.)
Szerintem linkelj pár órát, ami tetszik neked, akkor tudni fogjuk, hogy nagyjából milyet szeretnél.
Továbbá... kvarc vagy automata? (A kézi húzóst ki merem zárni esetedben.) Méret? Mennyire legyen vízálló? Milyen környezetben hordanád?

(#19498) konyvest válasza dzsi23 (#19497) üzenetére


konyvest
csendes újonc

Nézegettem magyar oldalakon Pulsar és Lorus órákat voltak szép darabok. Nekem olyan külföldi oldalak kellenének ahonnan kicsit olcsóbb lenne a rendelés. Amúgy nem kell hogy vízálló legyen az óra közepes méretű kéne és nem mindennapi használatra szánom. Lehet quartz de ha jó áron van akkor automata is akár.

(#19499) .DLL válasza konyvest (#19498) üzenetére


.DLL
veterán

Pl. a szíj milyen lenne jó, fém, bőr, nylon/szövet?

(P.H.)

(#19500) konyvest válasza .DLL (#19499) üzenetére


konyvest
csendes újonc

A szíj legyen fém vagy bőr/műbőr.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.