Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) schawo válasza gyapo11 (#18549) üzenetére


schawo
titán

Van régi kézihúzós svájcim 10 és 100 dollár között jópár. Nem ez a kategória. Ez nem csak azért mondom, hogy új, mert annak látszik, hanem mert szög pontos. +/-2mp/nap a járáseltérése. A régi svájcik meg teljesen megbízhatatlanok, nem lehet beszabályozni, mennek össze-vissza, ráadásul folyamatosan szervizből szervizbe járnak. 99% hogy ez tök új hmt-citizen werk. A számlap se átfestett, mert ilyen design biztos, hogy nem volt régen.

Van nekem is régi hmt-m a 80-as évekből, sikerült egy érintetlen állapotú Janatát szerezni. Na annak a szerkezete egy ratyi. Maga a számlap tökéletetes állapotú, korabeli, nem nyúltak hozzá, de a szerkezet most is épp szervizben van.

A 90-es évek eleji West End órám is számlap tekintetében nagyon jó, de a szerkezet :( Az sajna megint szervizre vár, mert rendszeresen megáll a mp-mutató egy bizonyos állásánál. Pedig dzsana szervizelte másfél éve.

Egyetlen jó szerkezetű vintage órám van, az Oris, az viszont tökéletes mindenhol, mintha most esett volna ki a vitrinből, pedig 17 éves.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18552) gyapo11 válasza petipetya (#18550) üzenetére


gyapo11
őstag



menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18553) gyapo11 válasza schawo (#18551) üzenetére


gyapo11
őstag

Akkor azért egy ilyen tizen pár $-os Orisra még lehet hogy benevezek. Hátha én is kifogok egy normálisat.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18554) schawo válasza gyapo11 (#18553) üzenetére


schawo
titán

Az összes FHF-es órám ratyi, sajnos :( És nem is lehet őket javítani, mert nincs hozzájuk alkatrész. Ott áll egy kupacnyi egyik órásnál...

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18555) pulutodurumo válasza petipetya (#18550) üzenetére


pulutodurumo
őstag

mindegy

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18556) Mr.Csizmás válasza schawo (#18554) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kannibalizálni se lehet?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18557) dzsi23 válasza dzsi23 (#18487) üzenetére


dzsi23
addikt

Nahát, pár napja fedeztem fel ezt a kb. egy évtizede létező technológiát dolgot, erre most alin is látom az újdonságok között ebben a Megirben. :D Pedig Kínában ennyiért lehetne automata is, nem csak kamu automata.

De ha már újdonságok, legyen itt értékelhető óra is! :))

(#18558) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Elemből a Maxell az megfelelő márka? Inkább Duracell kéne vagy mit nem hamisítanak? CR2032-es elemet keresnék, ittho ról célszerű ezt beszerezni gondolom. Sony az ebayen nem biztos, hogy eredeti...

(#18559) dzsi23 válasza csubuka (#18558) üzenetére


dzsi23
addikt

Jó lesz a Maxell, nekem is az van néhány órámban.

Szerk.: felesleges ebayezni, itthon sem drága. Gondolom, nem nagy mennyiségben akarod venni.

[ Szerkesztve ]

(#18560) sandró60 válasza csubuka (#18558) üzenetére


sandró60
addikt

Én innen szoktam vásárolni.Megbízható nem lejárt elemeket árusítanak.Az egyik legjobb márka amit az órákba tesznek.Egy elemcsere itt BP-n kb 800 forint ;]
Renata

(#18561) petipetya válasza sandró60 (#18560) üzenetére


petipetya
nagyúr

A conrad.hu-ról olcsóbb személyes átvétellel.

"nincs rá lezsóidő"

(#18562) koma106 válasza koma106 (#18430) üzenetére


koma106
senior tag

Aug. 9-én rendelt órát ma megkaptam. Új órát vettem (New without tags), ehhez képest egy koszos órát kaptam: makacs, fekete mocsok volt több helyen is ráragadva, főleg a résekben (már bánom, hogy ezt nem fotóztam le) és van az acéltokon néhány nehezen észrevehető karc is, napfénynél az üveglap is hajszálkarcos. Szóval ez vagy használt, vagy kiállítási darab volt...

https://www.rubiconwatches.com/seiko-gents-stainless-steel-bracelet-watch-sqnp-sgef89p1

-

(#18563) koma106 válasza koma106 (#18562) üzenetére


koma106
senior tag

A másodpercmutató nem áll pontosan a számlap beosztásain, a másodpercbeosztások között jár (nem tudom, ez egy ilyen kategóriájú óránál mennyire elvárás, engem zavar)

-

(#18564) pulutodurumo válasza koma106 (#18563) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez még két kategóriával feljebb is előfordul.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18565) nebancsa válasza koma106 (#18563) üzenetére


nebancsa
senior tag

Egy seiko-nál elfogadhatatlan, de egy agyon ajnározott citizen-el is jártam így :) Ezért jó az automata ott folyik a másodpercmutató...
Használtságot pedig reklamáld meg, ha újnak árulták akkor legyen az, még ha olcsón is jutottál hozzá.

(#18566) dzsi23 válasza koma106 (#18562) üzenetére


dzsi23
addikt

Azt említettük, hogy nagyrészt kiállítási darabokat árul a rubicon, ezért is tud ilyen olcsó lenni, szal egy kis kosz a legkevesebb, simán orvosolható. Viszont ha hibátlanként árulták, és mégis annyira karcos, hogy azzal már nem tudsz együtt élni (vagy lehúzásnak/átverésnek érzed), akkor szerintem nyugodtan írhatsz nekik, és majd megegyeztek valamiben.

[ Szerkesztve ]

(#18567) koma106 válasza dzsi23 (#18566) üzenetére


koma106
senior tag

Őszintén szólva a mp mutató pontatlansága jobban zavar, mint az a pár karcocska...

-

(#18568) dzsi23 válasza koma106 (#18567) üzenetére


dzsi23
addikt

Most 10 darab óra van nálam, abból 3 üt pont az indexekre. Abból a 3-ból 2 pont Seiko gyártmány: egy Lorus és egy Pulsar. Talán jobban jártál volna, ha az eredeti tervnél maradsz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#18569) koma106 válasza dzsi23 (#18568) üzenetére


koma106
senior tag

Lehet. Majd megbarátkozom vele.

-

(#18570) knoxhu


knoxhu
senior tag

Megjött a Lorushoz az utolsó szíj. (sötétkék-sárga, bár a képen eléggé feketének tűnik)

és a másik (igaz az nem a Lorushoz :) )

[ Szerkesztve ]

(#18571) dzsi23 válasza knoxhu (#18570) üzenetére


dzsi23
addikt

Nekem is megérkeztek az új natoim. És ha már itt voltak egy rakásban, megejtettem, ami már rég érett bennem: raf szíjjá alakítottam őket. Tudom, hogy legtöbben a hagyományos natot szeretik, de engem zavart a sok bújtató (most csak 1 bújtató van rajta, a csathoz legközelebbi), mindig útban voltak, pl. amikor az asztalra raktam a kezem munka közben, és sokkal kényelmesebb, szellősebb így.
Íme a levágott részek:
:))

(#18572) Breki válasza knoxhu (#18570) üzenetére


Breki
veterán

Most pont itt van nálam.

Készül az elemcserére.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18573) dzsi23 válasza dzsi23 (#18571) üzenetére


dzsi23
addikt

És így néz ki most a szíj.

(#18574) knoxhu válasza dzsi23 (#18573) üzenetére


knoxhu
senior tag

Huh sokkal jobb így. Vékony csuklón is hordható így vajon? Mi volt az átalakítás folyamata?

(#18575) oba válasza knoxhu (#18574) üzenetére


oba
addikt

Tudsz venni kifejezetten raf szíjat amit már nem kell átalakítani. Vékony csuklón ajánlott is a raf a hagyományos natoval szemben.

(#18576) dzsi23 válasza knoxhu (#18574) üzenetére


dzsi23
addikt

A 2. bújtatót leszedtem (csak egy varrást kell kibontani, és már szabadon lejön), levágtam a belső (rövidebb) részt, de úgy, hogy maradjon 3 centi belőle, hogy könnyen le égetni a végét, nehogy szétbomoljon. Youtube-on vannak videók, hogyan lehet rövidíteni a nato szíjakat, ugyanaz az eljárás, csak más céllal.

(#18575) oba:
Lehet venni is, csak így nagyobb a választék. :)

[ Szerkesztve ]

(#18577) knoxhu válasza oba (#18575) üzenetére


knoxhu
senior tag

Egyszerű szíjakból biztos lehet olyat venni, na nekem pont nem azok tetszenek. :)

Köszönöm dzsi23!

(#18578) oba válasza knoxhu (#18577) üzenetére


oba
addikt

Nem tudok mobilról linkelni, de google első találata :) Itt elég sok féle van

https://www.clockworksynergy.com/shop/product-category/nato-straps/raf-nato/

(#18579) pulutodurumo válasza dzsi23 (#18573) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha a 11.11-es akcióban olcsó lesz, veszek egy ilyen órát. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18580) dzsi23 válasza oba (#18578) üzenetére


dzsi23
addikt

De ezeken ugyanúgy ott van az alsó, rövidebb rész, mint a hagyományos naton, csak a bújtató más.

(#18579) pulutodurumo:
Tudtam, hogy ezek a képek meg fognak győzni valakit. :D

(#18581) pulutodurumo válasza dzsi23 (#18580) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Asszem' még én linkeltem először, amikor megvettem a saját Natural Parkomat. Az egy Nomos másolat. Csak már annyi órám van, kétszer meg kell gondolnom hogy vegyek-e még egyet. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18582) dzsi23 válasza pulutodurumo (#18581) üzenetére


dzsi23
addikt

Valóban te voltál. :K Amúgy megfordult a fejemben, hogy megveszem fehérben is. :U

(#18583) gyapo11 válasza oba (#18575) üzenetére


gyapo11
őstag

Nekem is vékony a csuklóm, 17 cm, de pont jó a nato szíj. Nem tudom milyen méretek vannak, én fekete 18 mm-est kerestem a legolcsóbbat. Előnye, hogy ha lazábban van föltéve, akkor sem csúszkál az óra fém vagy üveg hátlapja a bőrömön.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18584) oba válasza gyapo11 (#18583) üzenetére


oba
addikt

Az egy darabból álló raf is ugyanúgy átmegy a két stift alatt, tehát van anyag az óra hátlapja és a bőröd között. A sima natoval nekem az a bajom, hogy idétlenül néz ki a visszahajtás miatt. Sokkal jobban néz ki az egy darabból álló raf, sokkal slimebb viselet, ezáltal vékony csuklón jobban néz ki mint a bumszli nato. Ráadásul ha a rafot úgy rakja fel az ember ez órára, hogy az óra nagyjából középre kerüljön, akkor az a minimális visszahajtás pont a csukló aljára fog kerülni.

dzsi23: valóban ott van... nem tudom akkor miért rafnak hívják őket :)

[ Szerkesztve ]

(#18585) Bertók válasza Bertók (#18527) üzenetére


Bertók
tag

UPDATE: Sajnos nem úgy néz ki, hogy a problémát akármelyik órás megtudná oldani Kecskeméten egy héten belül.

Így inkább azt mondanám, hogy aki szeretne egy vadiúj Tevise T801A-t hibás koronával jutányos áron, az írjon bátran. Sajnos nekem így használhatatlan, nem tudom megcsinálni magamtól.

Köszi mindenkinek aki segített :R

[ Szerkesztve ]

(#18586) pulutodurumo válasza Bertók (#18585) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ennek pattintós a háta? Azt hittem menetes, bocs. Mondjuk elég szomorú hogy ennyit nem tudnak megcsinálni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18587) Bertók válasza pulutodurumo (#18586) üzenetére


Bertók
tag

Így van, pattintós.
Aki megtudná csinálni az nem ér rá csak szeptember közepe után.
A másik meg nem meri levenni, mert nem tudja vissza rakni. :O

(#18588) pulutodurumo válasza Bertók (#18587) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Basszus, órásnak kéne állnom...

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18589) gyapo11 válasza oba (#18584) üzenetére


gyapo11
őstag

Nekem sem tetszik a visszahajtás a bújtatóba, ezért is kérdeztem itt a szíj elvágása utáni szálrögzítést. Aztán amikor föltettem az órára, akkor derült ki, hogy nem kell vágni belőle, és visszahajtani sem kell, a második bújtató után kb. 1 cm-t lóg ki, tökéletes.
A két részes vastag, és a rávarrt műbőr darab amiben a lyukak vannak idővel gyanús hogy szét fog porladni, a perlon túl vékony, és nekem nem váét be, hogy nincsenek lyukak, esetleges, hogy mennyire szorosra sikerül beakasztani, eddig a szövetek közül a nato a legjobb nekem. Rafot linkeljetek légyszi, azt is kipróbálnám. Meg valami zulut is olvastam, olyat is.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18590) dzsi23 válasza gyapo11 (#18589) üzenetére


dzsi23
addikt

A perlon tele van lyukakkal! :D És pont azért jó nyáron, mert vékony (egyébként nem vékonyabb, mint egy átlagos nato). Annyi problémám van vele, hogy a vége hamar elkezd szétbomlani. Vagyis nem bomlik szét, csak 1-2 szál vége kiáll, és így nehéz betuszkolni a bújtatóba. Leégettem most annak is a végét, de tartok tőle, hogy ez sem tart majd sokáig. De ettől függetlenül nagyon jó a perlon, csak nem olyan tartós, mint egy nato. Persze, 500 forintos szíjtól ne várjak csodát. :D

Szerk.: A raf ugyanaz, mint a nato, csak nincs rajta az alsó, rövidebb rész, a zulu pedig teljesen ugyanaz, mint a nato, csak a bújtatók másak.

[ Szerkesztve ]

(#18591) #61392896


#61392896
törölt tag

Szerintetek létezik 3 centi széles szíj? Mert ha veszek egy ilyet, és elhasználódik, tudom valahogy pótolni?

(#18592) cigam


cigam
félisten

Végül megtartom az órát, és 3 szemet kellet leszedni, hogy jó legyen (helyi órás 800.- pénzért oldotta meg).
Egy érdekes dologra lettem figyelmes: balra csúszkál amerre 5 szeme van a szíjnak, a jobb oldalon pedig 6. Elképzelhető, hogy ha átrakok egy szemet (5-6 -» 6-5), akkor majd marad középen, vagy akkor meg jobbra fog csúszni? Vagy mindegy mert maga az óra nehéz, és ezér akar tekeredni, átfordulni a csuklómon?

Mivel nem tud átfordulni, csak rászorul a csuklómra, felemelem a kezem és megrázom (mint a kutyák, ha nedves a bundájuk), hogy visszaigazodjon középre. Ez árt(hat) az órának?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18593) petipetya válasza cigam (#18592) üzenetére


petipetya
nagyúr

Engem zavarna, hogy nem középen van a súlypontja. A Vostok is nehéz óra, mégsem akar átbukni. Lehet túl lazára sikerült a szíjad, persze a szoros sem jó.

"nincs rá lezsóidő"

(#18594) dzsi23 válasza cigam (#18592) üzenetére


dzsi23
addikt

Ez a Naviforce NF9093? Ha jól látom, van a csatján egy minimális "finomhangolási" lehetőség, azzal trükközhetsz, hogy kicsit szorosabb legyen.
De amúgy nekem is elcsúsznak kicsit az óráim a nap folyamán, legalább 3x mindig meg kell igazítani. Mindegy, hogy éppen fém, bőr, nato vagy perlon szíjas van rajtam, a gravitáció és a kézmozgás egy idő után megteszi a hatását: elmozdul, és áltlában kifelé (tehát, balra, mint neked). Hiába raknál át a másik oldalra egy szemet, szvsz. ugyanúgy balra mozogna.

(#18591) futpalika:
Azta... 62mm. :Y Nem tudom, hogy venni lehet-e hozzá szíjat, de csináltatni biztos. De azért gondold át ezt brutál a métetet! Ne meg azt is, hogy mennyire használható az az eszköz: mire kell neked, és hogy arra alkalmas-e.

[ Szerkesztve ]

(#18595) #61392896 válasza dzsi23 (#18594) üzenetére


#61392896
törölt tag

Csináltatni? Ez eszembe sem jutott. Köszi!

(#18596) cigam válasza dzsi23 (#18594) üzenetére


cigam
félisten

Igen, az. Tényleg volt ott még 2 "lik". Most eggyel beljebb raktam, meglátom milyen lesz. Köszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#18597) Fall-N válasza #61392896 (#18595) üzenetére


Fall-N
veterán

Pedig ehhez biztos nem kapsz. Nem hagyományos stiftes tokfüle van, mondjuk nem is óra ez.

(#18598) #61392896 válasza Fall-N (#18597) üzenetére


#61392896
törölt tag

De, óra is és hagyományos stiftes. Van róla videó, abban láttam a stiftet. Mindenesetre ha nem tudok szíjat cserélni, nem veszem meg.

(#18599) nebancsa


nebancsa
senior tag

Van jópár kvarc órám amit ritkán használok, ha kihúzott koronával tárolóm tovább bírja az elem? Akkor is fogyaszt az óra, csak a mutatók nem járnak, vagy ilyenkor ki van kapcsolva az áramkör?

(#18600) pulutodurumo válasza nebancsa (#18599) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha jól tudom, az egyszerű quartz szerkezet esetén ha kihúzod a koronát, az megszakítja a kört. Prémium cuccoknál (Longines VHP például) van pihenő mód, amikor a szerkezet jár, de a mutatók nem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.