Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) dzsi23 válasza @mriya@ (#18400) üzenetére


dzsi23
addikt

Én már nem tudom... valaki vegye meg, és mérje le! :D

(#18402) gyapo11 válasza schawo (#18396) üzenetére


gyapo11
őstag

Olyat olvastam, hogy felpumpálják túlnyomással a búrát, ekkor az óra alakja változik, aztán változatlan túlnyomás mellett figyelik a műszert, hogy változik-e az óra, mert ha igen, akkor beengedi a levegőt.
Ez azért is jobb módszernek látszik, mert a víz is befelé akar hatolni a túlnyomás miatt, és pl. a hátlapot is rányomja az órára, nem leszakítani akarja mint a vákum, emi elemelheti a tömítésről. Szóval jobb túnyomással mérni, mint ahogy az életben is kaphatja a terhelést. A világűrben kevesebben járnak, nem vákumra kell méretezni.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18403) schawo válasza gyapo11 (#18402) üzenetére


schawo
titán

Előfordulhat, hogy van olyan is, de én ezt ismerem: Elma 2000

Functioning of the unit:
By means of the integrated vacuum pump, the machine creates a difference of pressure between inside and outside of the watch. The measuring gauge is sensitive to any movement of the watch case down to 1/1000 mm and instantly detects any pressure compensation in which case the watch has a leak. If the difference of ressure remains the same, the watch is watertight. The machine has a mechanical design and even allows the testing of low-price watches with easily deformable watch-glasses (no risk of breaking).

A tömítésnek nagyjából tök mindegy, oda-vissza működik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18404) @mriya@ válasza dzsi23 (#18401) üzenetére


@mriya@
őstag

Olvashattad, hogy már mérte. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#18405) Breki válasza Breki (#5406) üzenetére


Breki
veterán

Akinek ilyen Stowa-ja van cserélt mar benne elemet? Nekem most lett aktuális.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18406) @mriya@ válasza gyapo11 (#18402) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerintem az óra alakja akkor változik, ha jó a tömítés.
A külső, megnövekedett nyomás miatt kicsit "behorpad" az üveg.
Ha az óra szelel, akkor belül is akkora lesz a nyomás, mint kívül, az üveg nem horpad. :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#18407) Armagedown válasza dzsi23 (#18374) üzenetére


Armagedown
őstag

Néztem több félét is, ez pl majdnem jó volna, csak az a sok kamu mutató nagyon bazári hatást kelt, ezen kívül tetszik.
Ez pl nagyon letisztult, semmi felesleges mutató.
Ez pl egyáltalán nem tetszik.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#18408) gyapo11 válasza @mriya@ (#18406) üzenetére


gyapo11
őstag

Igen, először, amikor megnövekszik a nyomás, akkor az óra összelapul, aztán ha jó a tömítettség, akkor ez nem változik. Ha változik, és visszanyeri az alakját, akkor beeresztette a levegőt.
Valószínűleg nem azonnal tud bemenni a levegő a szivárgó tömítésen, ezért kell idő, amíg kiegyenlítődik a nyomás.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18409) schawo válasza gyapo11 (#18408) üzenetére


schawo
titán

Valószínűleg nem azonnal tud bemenni a levegő a szivárgó tömítésen, ezért kell idő, amíg kiegyenlítődik a nyomás.

Biztos van ilyen is, de amit én láttam hibás tömítéstesztet, ott meg se nyikkant a mutató. Olyan is van, az biztos.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18410) T0mcs válasza Armagedown (#18407) üzenetére


T0mcs
tag

Nehéz neked megfelelőt találni :)
Ez az 5$ os vásárlás kifog rajtad...

Ilyesmin nem szoktam gondolkodni veszek 2-3 fajtát élőben úgy is másképp néznek ki aztán azt hordod amelyik tetszik. :)

(#18411) Armagedown válasza T0mcs (#18410) üzenetére


Armagedown
őstag

Lehet, hogy azt fogom csinálni, eddig 5öt tettem a kosárba

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#18412) Hyperion


Hyperion
senior tag

A korábbi Vostok Amphibian sietés margójára:
Watch check eredménye:
+88,7 s/d

Szóval számszerűsítve ennyit siet. :U

(#18413) dzsi23 válasza Armagedown (#18411) üzenetére


dzsi23
addikt

5 darab 4$-ost? Az 20$, annyiból már lehet venni egy normális órát is.
Vagy az 5 darab együtt 4$?

(#18414) petipetya válasza Hyperion (#18412) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nálam is kb. ennyit sietett, pedig dzsanáztatva volt előtte. Egyszerűen csak be kell szabályozni, és kész. Csak pár percet kell rászánni óránként egy hétvégi napon, és szépen be lehet lőni.

"nincs rá lezsóidő"

(#18415) koma106 válasza dzsi23 (#18398) üzenetére


koma106
senior tag

Igazából élőben kellene látni, vagy legalább hétköznapi körülmények kött fotózva, mert félek élőben más lesz a véleményem róla. A méretben adjatok tanácsot: a 17,5cm átmérőjű csuklómon nem túl nagy 42-43mm óra?

-

(#18416) Breki válasza Jorgos01 (#18350) üzenetére


Breki
veterán

Ti vagytok a hibásak, most 51 dollárért licitáltam erre az órára és megnyertem. :)

Milyen ez a fekete szíj? Gondoltam kicseréltetem barnára.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18417) schawo válasza Breki (#18416) üzenetére


schawo
titán

51? az nagyon jó vétel :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18418) Hyperion válasza petipetya (#18414) üzenetére


Hyperion
senior tag

Az idővel nincs gond,a hátlap leszedése jobban zavar.
Gumilabdas megoldás nem ment,szóval celszerszam kell..

(#18419) Fall-N válasza Armagedown (#18411) üzenetére


Fall-N
veterán

Ahogy írták előttem ne tedd. Minek 5 db olcsó vacak, amikor 20 $-tól kapsz értelmes kvarc órát is. Az a 4-5 $-os óra vacak anyagból van, bizonytalan szerkezettel. A szíjról nem is írok semmit.

(#18420) petipetya válasza Hyperion (#18418) üzenetére


petipetya
nagyúr

A gumilabdával nem fog menni, mivel nem a hátlapot csavarod, hanem egy különálló szorítógyűrűt. Csavarhúzóval ki tudod lazítani a szokásos irányban.

"nincs rá lezsóidő"

(#18421) petipetya


petipetya
nagyúr

Ez a Sekonda márka hol rejtőzött eddig? Acél test, ásványi üveg, japán szerkezet, 5ATM.

Sekonda 3078 (39mm)

Sekonda 1513 (42mm)

Sekonda 1373 (45mm)

"nincs rá lezsóidő"

(#18422) apóka válasza dzsi23 (#18394) üzenetére


apóka
aktív tag

Köszönöm, knoxhu-nak is. A licites verziót megpróbálom.

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#18423) Demens válasza Hyperion (#18412) üzenetére


Demens
tag

Az enyém 27s/nap sietést csinál, ezzel el vagyok.

(#18424) pulutodurumo válasza Demens (#18423) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én is mostanában szabályoztam az Orientet, eddig jó. :B

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18425) T0mcs válasza petipetya (#18421) üzenetére


T0mcs
tag

Elég rendesen leakciózták most...
De tudod ami nem kínai az hamis :D

(#18426) petipetya válasza koma106 (#18415) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem nem nagy rá, de a méretben mindig az a lényeg, hogy miként érzed a csuklódon az órát, emellett egy jó szíj is kell hozzá. Peldaul NATO/RAF esetén még ott van az a +1 mm mindkét oldalon, amiért a szíj anyaga átbukik a rugókon, és csak aztán kanyarodik lefelé. Ezzel ellentétben egy kétrészes szíj, vagy még inkább egy fémszíj azonnal lefelé kanyarodik, és felveszi a csukló méretét.

Ezért jó pár kínai óra is kéznél 40-45 mm között, mert azokkal élesben elpróbálhatod a méretet.

"nincs rá lezsóidő"

(#18427) Demens válasza pulutodurumo (#18424) üzenetére


Demens
tag

Nekem a legpontosabb órám az Orient Banbino. Az napi 9 másodpercet siet és ilyen volt a vásárlás napja óta. Van egy régi Seiko 5-öm is, még a 7009-es szerkezettel, az sajnos késik 32 másodpercet. Ha sietne, nem lenne gond, de otthon nem mertem még szabályozgatni. Nem is tudom milyen eszközök kellenek hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#18428) schawo válasza Demens (#18427) üzenetére


schawo
titán

Nekem ETÁk, Valjoux, Miyoták között legpontosabb órám a Seagull Rider, Seagull ST17 szerkezettel. +0,3mp/nap folyamatosan, lassan egy éve. És pozícióeltérése sem nagyobb +/-3mp-nél. Gyárilag, dobozból ilyen.

Most épp a Valjoux-mat igyekszem beszabályozni, mert az siet 12mp-et. Most, úgy tűnik, hogy +2mp-en vagyok. Nem nehéz ám szabályozni. Csak ahhoz kell szerszám, hogy kinyisd a hátlapot.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18429) petipetya válasza Demens (#18427) üzenetére


petipetya
nagyúr

A youtube alapján ugyanaz, mint a Vostokhoz: éles szemek, fogpiszkáló, WatchCheck app és türelem.

"nincs rá lezsóidő"

(#18430) koma106


koma106
senior tag

Tegnap óta elég sokat fordult a világ. Most ez Seiko tetszik nagyon. Nem volt raktáron, rákérdeztem a chat-en, egy egyből beraktak 2db-ot.
Tetszik az apró láncszem és a minimalista dizájn.
A 44 fontból elvileg lejön még 10% első vásárlásként. Szerintetek megér ennyit (ha tetszik:) )?

https://www.rubiconwatches.com/sqnp-sgef89p1-seiko-gents-stainless-steel-bracelet-watch

-

(#18431) koma106 válasza koma106 (#18430) üzenetére


koma106
senior tag

Na már megint out of stock. El is vitték? :(

-

(#18432) Mr.Csizmás válasza koma106 (#18431) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Quantity Available: 2 (hsz-em időpontjában)

ps. zorall ez a rubicon, lehet feldobom HA-ra a meglévő chinese cuccokat, és veszek egyet.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#18433) pulutodurumo válasza koma106 (#18431) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem is in stock, frissíteném az oldalt.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#18434) dzsi23 válasza koma106 (#18431) üzenetére


dzsi23
addikt

Nálam is 2 darabot ír készleten. Azért azon gondolkozz el, hogy ez meg már csak 38mm, nem lesz kicsi? ;]

(#18435) koma106 válasza dzsi23 (#18434) üzenetére


koma106
senior tag

Csak sikerült. Szerintem az én karomra pont jó lesz a 38mm, de majd meglátjuk, ha itt lesz. :)

-

(#18436) dzsi23 válasza koma106 (#18435) üzenetére


dzsi23
addikt

Várjuk a beszámolót az óráról! :) Meg a szállítási időről és a futárszolgálatról... :D

(#18437) gyapo11


gyapo11
őstag

Írtátok a mechanikus órák pontosságának beállítását. Nem úgy van, hogy sok dologtól függ az eltérés? Milyen irányban teszed le vagy használod, hőfok, felhúzottság szintje. Ezek miatt túl sok energiát nem érdemes beletenni a beállításba. Én az automatát is keveset használom ahhoz, hogy fölhúzza magát, szóval mindenképpen kézbe kell venni, akkor meg már a felhúzás mellett be is állítom pontosra, aznapra az megfelel.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18438) schawo válasza gyapo11 (#18437) üzenetére


schawo
titán

Milyen irányban teszed le vagy használod, hőfok, felhúzottság szintje. Ezek miatt túl sok energiát nem érdemes beletenni a beállításba.

Hőfok nagyjából állandó, 23 és 28 fok között elhanyagolható az eltérés, ezt kihúzhatjuk.

Felhúzottság csak az tartalék utolsó fél órájában számít, ott lódul meg, egész addig elhanyagolható az eltérés.

Irány számít, de egy jó szerkezet 10mp-en belül van bármilyen irányból is forgatod. Erre írtam példaként, hogy még a kínai szerkezetem is +/-3mp-en belül jár, akárhogy is tartom. A svájciak és a japók is tudnak nagyjából ilyet (+/-5mp-en belül van minden órám, csak legfeljebb az offszet nem pontos). A karon hordva pedig viszonylag előreláthatóan viselkedik. Ha a használod, méred, állítod, használod, méred, állítod ciklus alapján szabályozod be, akkor pont az optimális értékre be lehet lőni, és hordáskor pontos lesz.

Minden órát érdemes beszabályozni. Kellő türelemmel pár másodpercre be lehet lőni egy jól kent, jól szervizelt, műszaki hibától mentes mechanikus órát. Még egy 20-30 éves darabot is. Egy '91-es svájcim is képes +/-5mp-re.

Én az automatát is keveset használom ahhoz, hogy fölhúzza magát, szóval mindenképpen kézbe kell venni, akkor meg már a felhúzás mellett be is állítom pontosra, aznapra az megfelel.

Erre találták ki a forgatót :) Én is használok egy 4-es forgatót, nem sokkal drágább, mint egy mezei tartó doboz.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18439) dzsi23 válasza gyapo11 (#18437) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha úgyis lemerül, szerintem is felesleges.
Nekem egyelőre csak kvarcóráim vannak, de 2-3 perccel direkt előre van húzva mind, hogy ha netán késne valamelyik, akkor se legyek késésben. :D

(#18440) gyapo11 válasza dzsi23 (#18439) üzenetére


gyapo11
őstag

Az jó törekvés, hogy ne késs, de azért az óra úgy jó, ha pontos, pláne ha kvarc. De van olyan ismerősöm is, aki nem állítja át nyárira, egyszerűen fejben hozzáad egy órát. :) Szóval többféleképpen is lehet használni egy órát.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#18441) dzsi23 válasza gyapo11 (#18440) üzenetére


dzsi23
addikt

Nekem a ±3 perc bőven elég pontos. Munkába pár perccel kezdés előtt kell beérnem, ebédidő nincs kőbe vésve, és a munka vége is 15 percen belül változik általában. Ha máshova megyek időre, akkor is próbálok pár perccel hamarabb odaérni, vagy később, attól függően, hova is megyek. Nem nagyon tudok olyan dolgot felhozni, ami pontos perchez lenne kötve. :U

Szerk.: Inkább azt mondom, hogy +3 perc elég pontos, a -3 már nem, de a -1 sem. :D

[ Szerkesztve ]

(#18442) rarki72 válasza dzsi23 (#18439) üzenetére


rarki72
tag

A "gyűjteményem" két véglete (régi orosz / új kínai):

Poljot 2614 .2H SU szerkezettel (ref#:1551467)
Gyártva 1978
Frissen szervizelve, szabályozva.
Járástartalék 46 óra
Járáseltérés +1,5 mp/nap kézen hordva

Paulareis Ocean Planet Style
Gyártva 2017
Járástartalék 43 óra
Járáseltérés +0,2 mp/nap kézen hordva

(#18443) schawo válasza rarki72 (#18442) üzenetére


schawo
titán

Ennyi. :C A pontosság csak akarat kérdése. Gyárilag azért nem szoktak ilyen pontosak lenni, mert sok idő belőni, és a költségvetésbe nem fér bele. Érdekes módon a kínaiak inkább törődnek vele, a kínai munkaerő olcsóbb. A filléres Pagani Design is +3 mp-es. Bezzeg a napokban érkezett svájci Roamer Searock a gyárból +20mp/nap pontossággal jött, ugyanígy a Hamilton Jazzmaster Auto Chrono is 12-15 körül siet(ett. Tegnap belőttem azt is +1mp-re).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18444) T0mcs válasza schawo (#18443) üzenetére


T0mcs
tag

Te tényleg ennyi fajta órát használsz? :)
Nekem "csak" 3-4 db aktív órám van de már ezt is soknak tartom...

(#18445) schawo válasza T0mcs (#18444) üzenetére


schawo
titán

¯\_(ツ)_/¯ Nincs két hasonló se közöttük, nem egyforma Submariner klónokat gyűjtök :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18446) Breki válasza petipetya (#18421) üzenetére


Breki
veterán

Az alsó tök jó!

Ez se csúnya tőlük. :Y :R

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#18447) dzsi23 válasza T0mcs (#18444) üzenetére


dzsi23
addikt

Én már 15 körül jártam az órák számában (persze, a nagy része olcsó kategóriás), de csak 5-öt szerettem meg igazán, szal csak azok maradnak, a többitől megválok (6-7 már el is kelt). Persze, ezután is meg fogom venni, ami megtetszik (és van rá keret :D), de 10 fölé már biztos nem megyek ezután.
Így a 20 rekeszes dobozom alsó részében csak a felső részben tárolt órák kiegészítőit (szíjak, pótszemek...) tárolom. :) Meleg időben pihennek a bőr- és fémszíjak, hidegben pedig majd a natok fognak (a szilikonok meg mindig ott vannak, mert nem szeretem).

(#18448) knoxhu


knoxhu
senior tag

Rubicon Update:
A hétfőn rendelt órám, a mai nap reggelén meg is érkezett, GLS szállította ki. Teljesen elégedett vagyok a szállítási idővel :D

(#18449) dzsi23 válasza knoxhu (#18448) üzenetére


dzsi23
addikt

Az még hazai boltból rendelve is elviselhető idő. :C

(#18450) petipetya válasza Breki (#18446) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem rossz ez a Sekonda 3253-SNP sem:

Ám most inkább ez a Lorus LNP RS931AX9 fogott meg, kár hogy mindenhol más méretet írnak rá: 43, 44 és 45 mm?

"nincs rá lezsóidő"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.