Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) nebancsa válasza dzsi23 (#19699) üzenetére


nebancsa
senior tag

A Deep Sea modellek 100 méterig vízállóak. Ha neked tetszik vedd meg, mással nem kell foglalkozni. Nekem is van egy rolex homage, a kutyát se érdekelte mi van a kezemen. Annyira elcsépelt fórma, szinte minden gyártónak van egy rolex hasonló modellje. Nem is értem miért tetszik annyi embernek :)

(#19702) nebancsa válasza tutikatuti (#19700) üzenetére


nebancsa
senior tag

Vagy veszel egy másikat...[link]

(#19703) schawo válasza nebancsa (#19701) üzenetére


schawo
titán

A Rolex eredeti? Mert ha letakart felirattal egymás mellé teszel 200 másolatot és egy eredetit, 10 méretről akkor is pár másodperc alatt kiszúrod a Rolexet. Ahogy 200 egyforma öltönyórából is röhögve kiszúrod a Grand Seikót.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19704) joci86 válasza dzsi23 (#19691) üzenetére


joci86
senior tag

Jaa, hogy úgy... Ezt nem tudtam. :)
Akkor sztornó.

(#19705) dzsi23 válasza nebancsa (#19701) üzenetére


dzsi23
addikt

A Deep Sea-k nem jönnek be, de a GMT-n még gondolkodom. Bár sok esélyt nem adok neki, mert van sok másik kiszemeltem, és mivel átállok a max. 3-4 órás rendszerre, nem igazán fér bele. :)

(#19706) dzsi23 válasza tutikatuti (#19700) üzenetére


dzsi23
addikt

Egyáltalán nem működik? Lehet, hogy az elemcsere során lett valami elrontva, de megpróbálhatod egy másik új elemmel. Esetleg megnézetheted egy órással, majd ő megmondja, hogy mi a baja, és érdemes-e megjavítani, vagy inkább cserélni.

(#19707) T0mcs válasza tutikatuti (#19700) üzenetére


T0mcs
tag

Van olyan óra amit elem csere után resetelni kell!
Hogy a tiédet kell e azt nem tudom csak tipp volt.

(#19708) nebancsa válasza schawo (#19703) üzenetére


nebancsa
senior tag

Grand seikoba van nem eredeti? Rolexnél vitatkoznék, annyira nem egy kidolgozott óra, hogy nem nehéz hamisítani. Gyakran túl is lőnek rajta ott buknak le :)
Viszont én a homage órákról beszélek, seikonak is van meg még nagyon sok gyártónak...

Közbe rákerestem hamisítják a seikot is...

[ Szerkesztve ]

(#19709) T0mcs válasza nebancsa (#19708) üzenetére


T0mcs
tag

Mindent hamisítanak...
Alin kapható g shock, DW, IWC, Ármáni stb....
Gyengébbek elemesek 10-20$ de a jobbak 100-150$ körül vannak

[ Szerkesztve ]

(#19710) @mriya@ válasza schawo (#19703) üzenetére


@mriya@
őstag

Az Edison utcai szerviz szerint vannak olyan Rolex hamisítványok, amiket csak a szerkezetről lehet felismerni.
Kívülről, ránézésre képtelenség.
Nekik elhiszem. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#19711) petipetya


petipetya
nagyúr

A 16 USD-s Megir 2011 nem állt át magától. Maradt a nyári időszámítás az országban, vagy mi történt?

"nincs rá lezsóidő"

(#19712) schawo válasza @mriya@ (#19710) üzenetére


schawo
titán

Én nem hamisítványról beszéltem, hanem másolatról (replika, mint a Steinhart O1, meg a többiek).

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19713) schawo válasza petipetya (#19711) üzenetére


schawo
titán

:D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19714) dzsi23 válasza T0mcs (#19709) üzenetére


dzsi23
addikt

Az ali legalább próbálja kiszűrni a hamisítványokat, de sajnos elég csak a feliratot átszerkeszteni a képeken, és máris mehet az üzlet. :( Mondjuk egy DW vagy Armani hamisítvány nem feltétlenül rosszabb, mint az eredeti, mert az is lehet, hogy ugyanott gyártják, és még a szerkezet is ugyanaz.
Végül megrendeltem ebay-en egy MK-t az asszonynak, egyelőre nem tudom, hogy eredeti-e, de ha megjön, szerintem még akkor sem fogom megtudni. :D Acél tok, acél szíj, szerkezet egyezik... hát kíváncsi leszek.

(#19715) dzsi23 válasza petipetya (#19711) üzenetére


dzsi23
addikt

Jó, hogy mondod, neki is állok a tekergetésnek... :D

(#19716) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Az értők véleményét kérném.
Szemezek ezzel az órával. [Cadisen C1033M]
Az adatlapján a ház vastagsága: Case Thickness:14.5mm Kicsit soknak tartom.

Látszatra ugyanez az óra csak más brand. GUANQIN GJ16106
Itt a ház vastagsága: Case Thickness:12.05mm

Aztán szintén látszata ugyanaz de ismét más brand. Nesun NS-MN9063
Itt a ház vastagsága: Case Thickness:13mm
És már 22 köves is. Az egyik képen a rotor felirata alapján... [link] Bár a leírásban nem találtam utalást rá.

Naszóval a kérdések.
Ezek szerint ez ugyanaz a kinézet ennyiféle verzióban?
Vagy ugyanaz a szerkezet lehet mindegyikben?
Őszinte leszek, meglehetősen árérzékeny vagyok, és ezért :F :U .

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#19717) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Seiko samurai homage-t látott már valaki?

(#19718) dzsi23 válasza Sándor -P20- (#19716) üzenetére


dzsi23
addikt

"meglehetősen árérzékeny vagyok"

Ez a jelenlévők 90-95%-ára igaz, ezért vagyunk ebben a topikban, a másik kettő helyett. :D Bár még az exkluzív topikban is árérzékenyek, csak más kategóriában... nekik sem mindegy, hogy 1.5m vagy 1.8m.

(#19719) nebancsa válasza Sándor -P20- (#19716) üzenetére


nebancsa
senior tag

Jobban megnézed nem teljesen ugyanolyanok. Egyik csavaros hátlapos, a másik pattintos, a tokfülek is különbözőek, meg az egyiknek domború az üvegje, a másiknak sima. Így ennek tükrében elképzelhető hogy a vastagságuk különböző.

(#19720) nebancsa válasza Keil Walker (#19717) üzenetére


nebancsa
senior tag

Igen Rolex Submariner :)) [link]

(#19721) prsq válasza tutikatuti (#19700) üzenetére


prsq
tag

Szokott lenni egy AC feliratú "lyuk", azt kell 'megnyomni', vagy összezárni a elem +-szal.

Én ma csináltam egy Casio elemcserét, ott az utóbbi volt, az elemre rá is volt ragasztva egy kis címke (első elemcsere volt).

(#19722) Keil Walker válasza nebancsa (#19720) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

:)

Akkor inkább úgy kérdezem, hogy a szamuráj tokját masolták-e már? Az nagyon bejön. Markáns élek (mintha szamurájkarddal faragták volna)

[ Szerkesztve ]

(#19723) NyxNyxNyx válasza petipetya (#16179) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Megtaláltam én is a hasonló Tevise-omat. Házilag nehéz rárakni ezt a fajta szíjat? Nincs tapasztalatom ilyesmivel, de valami dereng, hogy írtátok hogy ennél az óránál nehézkesebb, mert el van benne ferdülve a csap? Kicsit fáj, hogy majdnem annyiba kerül a szíj, mint az óra, de jó lenne használhatóvá tenni.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#19724) Polarstar válasza Sándor -P20- (#19589) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Jesszus...

Mi ez a Corum Bridge utánérzés?? :D :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19725) petipetya válasza NyxNyxNyx (#19723) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nem tapasztaltam hasonlót, ugyanolyan egyszerű cserélni a szíját, mint bármely más normális órának. Az általad linkelt szíjat simán rá tudod majd tenni.

"nincs rá lezsóidő"

(#19726) dzsi23 válasza NyxNyxNyx (#19723) üzenetére


dzsi23
addikt

"el van benne ferdülve a csap"

Hol olvastál ilyet? Ha ferde lenne, bármikor simán leeshetne a szíj az óráról. :U

Szerk.:
Amúgy egy ilyen egyenes végű fémszíjat a legegyszerűbb felhelyezni.

[ Szerkesztve ]

(#19727) petipetya válasza dzsi23 (#19726) üzenetére


petipetya
nagyúr

Anno a Megir 2011-et kapták meg többen így, hogy a rugó valamennyire el volt ferdülve a tokfüleknél. A rugó cseréje megoldotta a dolgot.

"nincs rá lezsóidő"

(#19728) smokin


smokin
tag

Sziasztok

A DOM és SK shengke órákkal mik a tapasztalatok?

i'm too old for this shit

(#19729) NyxNyxNyx válasza petipetya (#19727) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Akkor lehet azzal keverem, mert olyanom is van. köszönöm

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#19730) dzsi23 válasza petipetya (#19727) üzenetére


dzsi23
addikt

Az kellemetlen. :N

(#19728) smokin:
Hiába mondunk jó tapasztalatot egy óráról, ha te másik típust választasz, ami már lehet, hogy nem olyan jó. Rossz tapasztalat egyikkel sincs, de jó is nagyon kevés. Ha van olyan típus, ami tetszik, linkeld be, úgy könnyebb véleményt mondani. ;)

(#19731) joci86


joci86
senior tag

Lehetséges, hogy ennyiért tényleg acéltokos órát adnak?
[link1]
Az egyik képen látszik a hátulja, "all stainless steel" felirattal. Nem mintha bármit is jelentene... :)
Viszont képek alapján nehézkes a szíj cseréje az egyedi kialakítás miatt. (Nem akarnék vagdosni.)

Egy másik Sinobi hasonló árral, "normális méretű" tokfüllel, és a terméklapon külön kiemelik egyik képen, hogy a tok bizony 316L rozsdamentes acél...
[link2]

Valaki vett már valamelyikből? A második szimpatikusabb a kialakítás miatt, nagyobb eséllyel acél, illetve egyszerűbben cserélhető a szíj. Az első viszont 10ATM vízálló, és kevésbé hasonlít a Rolexre /nálam pozitívum/.

Egy ilyen jellegű órán egyáltalán van értelme szíjat cserélni? Acélon kívül áll neki jól bármi?

(#19732) dzsi23 válasza joci86 (#19731) üzenetére


dzsi23
addikt

Mindkettőből vettek már itt. Az első szinte biztos, hogy acél, a második meg biztos, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#19733) dzsi23 válasza joci86 (#19731) üzenetére


dzsi23
addikt

Rejtély, hogyan lett a 3ATM-ből 10ATM. :))

[ Szerkesztve ]

(#19734) dzsi23 válasza dzsi23 (#19732) üzenetére


dzsi23
addikt

Az első szinte biztos, hogy talán acél, a második meg biztos, hogy nem.

[ Szerkesztve ]

(#19735) nebancsa válasza dzsi23 (#19733) üzenetére


nebancsa
senior tag

Tovább fejlesztett változat :)

(#19736) joci86 válasza dzsi23 (#19732) üzenetére


joci86
senior tag

Köszi!
Agyrém, mit lerendeznek a kínaiak, még azt sem lehet elhinni, amit kérdeznek...
Nyilván nem várható el ennyi pénzért csúcsminőségű anyaghasználat, de jobban esne, ha nem hazudnának az ember szemébe. :)
Ez alapján akkor inkább az első, ha ott legalább van esély az acélra. A 3 VS 10 ATM vízállóság ugyanennél a modellnél pedig végképp érthetetlen. Viszont ugyanazokat a képeket használták, és a hátulján a 3-anak is 10 ATM van.. :D

Ha jól emlékszem, talán az elsőről olvastam, hogy egész jó minőségű, tömör acél a szíj is.

(#19737) Fall-N válasza joci86 (#19731) üzenetére


Fall-N
veterán

Az első adatlapján a brand name az YANGTE, így valószínűleg összecserélték egy másik órájéval. A termék címében meg csak a szíj acél. A képes leírásnál szintén csak a szíjra térnek ki, hogy rozsdamentes acél, a tokot meg sem említik.

[ Szerkesztve ]

(#19738) smokin válasza dzsi23 (#19730) üzenetére


smokin
tag

Sziasztok

Konkrétan erről a két óráról van szó.
Vagy inkább maradjak a Cadisen vonalon?

i'm too old for this shit

(#19739) dzsi23 válasza Fall-N (#19737) üzenetére


dzsi23
addikt

A másodiknál meg említik az acél tokot a képes leírásban is, a hátlapján mégis "stainless steel back" szerepel. :D Az elsőnek viszont a hátlapján olvasható az "all stainless steel", annak kicsit jobban hiszek, mint a leírásnak, de erre sem fogadnék nagy összeggel.

(#19738) smokin:
Linknek jobban örültem volna, hogy ne kelljen keresni... :D
SK: ötvözet tok nem örök élet, de ennyiért nem is elvárás, a szíj fejtése szintén kérdéses (kopik vagy nem, de ezt csak az idő dönti el), az üveg alatti fehér műanyag gyűrű zavaró lehet (nem mindenkit zavar, engem igen).
Alin sokat vették már, általában jókat írnak róla (néha eltéveszti a színt az eladó).

DOM: szintén ötvözet, de legalább a műanyag gyűrű nem zavaró, mert a számlap is fehér.
Nagyon kevesen vették még, felénk jó eséllyel még senki, te lehetsz az első.

Mindkettőre azt mondom, hogy ha ezek tetszenek a legjobban, tehetsz velük egy próbát.

(#19740) schawo válasza dzsi23 (#19739) üzenetére


schawo
titán

Az órák felirata az anyagjellemzők terén nem szokott hazudni. Kivéve persze hamis órák esetén, ahol 1-1 igyekeznek másolatot csinálni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19741) dzsi23 válasza schawo (#19740) üzenetére


dzsi23
addikt

Igen, ezért hiszek jobban a hátlapnak, és ezért nem rendelek órát, amíg nem látom a hátlapját. :K

(#19742) Fall-N válasza dzsi23 (#19739) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze ez igaz. Csak az adatlapot másolták be rosszul, ezért gondoltam lehet hogy, - ki tudja? - a hátlapi kép sem az órához tartozik.

Pont múltkor néztem YT-n egy videót az Astron magyar óragyár (inkább tokozó cég, ahol minden OEM), és ott mondta a csajszi, hogy nagyjából 10ezer Ft az a határ ahol tényleg acél az óra(tok) és nem valami spiáter vagy réz. Ennél olcsóbban nem tudnak (gazdaságosan) árulni. Persze erre van a két olcsóbb márkájuk.

Kínaiaknál gondolom kevesebb az ár, mert maguk gyártják, de ott is a nagyon olcsó (gagyi) óra árába nem nagyon fér bele a 316L. Nem véletlenül van még sok 20$-os órában is valami olcsóbb ötvözet.

Persze - ahogy írtam korábban - sok cég ezt úgy fedi el, hogy agyon polírozzák a tokot, így nem lehet szemre megállapítani, hogy tényleg acéllal van-e dolgunk. Sokkal komolyabb megjelenésű és szebb a szálcsiszolt tok, csak ott kilógna a lóláb. Ezért kerülöm az agyon polírozott vackokat. Valamennyi polír jól mutat, de ha a komplett tok (és szíj) fényes az már ilyen kínai ízlévilágú. Meg persze szépen gyűjti a karcokat is.

[ Szerkesztve ]

(#19743) gyapo11 válasza NyxNyxNyx (#19723) üzenetére


gyapo11
őstag

Fölrakni nagyon egyszerű, levenni már nehezebb. Mivel a fém körülveszi a rugós stiftet, a villával nincs mozgástér. Szokott lenni a szíjon egy bemart rés, ezen is van csak elég kicsi, oda be lehet nyúlni valami keskeny csavarhúzóval, és a stift barázdájába illesztve belehúzni ebbe a hasítékba, az már kiemeli a stift végét a lyukból. Ha van hozzá szerszámod, érdemes a hasíték hosszát a szíjon megnövelni 2-3 mm-re, mivel alul van nem látszik, de jelentősen megkönnyítheti a cserét.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#19744) dzsi23 válasza gyapo11 (#19743) üzenetére


dzsi23
addikt

Ilyen eszközt adtak ajándékba az egyik kínai szíjhoz, elég vékony, gyerekjáték vele a fémszíjak cseréje.

(#19742) Fall-N:
Nem sok óra tokja ötvözet 20$ környékén, hanem szinte az összesé. Ezért ajánlott 20$-ért az a Sinobi, ha tényleg acél. 30$ a határ, ami fölött már gyakori az acél, én nem is nagyon vennék már alatta.
A szálcsiszolt felület amúgy is a gyengém, bár láttam már szálcsiszolt ötvözet tokot is.

(#19745) rarki72 válasza schawo (#19712) üzenetére


rarki72
tag

Kétféle utánzat létezik.
1., Az egyik tényleg csak utánozni akar a desing-al, mert az nem áll licensz alatt egyetlen gyártónál sem.
2., A másik elakarja hitetni, hogy nem az ami, hanem az aminek látszik.

1., A gyártást végző és/vagy forgalmazó neve van az órán = Homage
van aki 100% arányban veszi át a külsőt és van aki több vagy kevesebb saját stílusjegyeket csempész bele. Attól még, hogy kínai cég veszi át a Submariner stílusát az homage marad függetlenül az átvett mennyiségtől (Parnis, stb). Persze a komolyabb cégek (Seiko, stb) egyértelműsíteni akarják jellemzően a saját jegyekkel, hogy ez nem teljesen ugyan az és ők is tettek hozzá valamit, de attól ez még mindig homage.

2., Replika, hamisítvány mindegy minek nevezzük. A minőség tekintetében (ami persze az eredetitől mindig elmarad) van jobb és silányabb, de mindig az utánzott óra márkajelzése van rajta nem a gyártóé. Mindegy milyen minőséget képvisel a jogvédett márkanév feltüntetése miatt nem homage.

Összegezve. Ha visszaélés van a márkajelzéssel akkor nem homage, ha nincs akkor homage.

[ Szerkesztve ]

(#19746) dzsi23 válasza rarki72 (#19745) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem kell az eredeti gyártó nevét használni ahhoz, hogy hamisítvány legyen, elég az is, ha megtévesztően hasonlít rá, vagy a logója hasonló. Vagy pl. egy termékcsalád nevét lopják el márkanév helyett (lásd Marina Militare).
A replika pedig továbbra sem hamisítvány, csak a köznyelvben hibásan a szinonimájaként használják. A hamisítvány legyen hamisítvány, jobban érzékelteti a mivoltát.

(#19747) nebancsa válasza dzsi23 (#19746) üzenetére


nebancsa
senior tag

Autóknál használják a replikát. Ott teljesen elfogadott, lényeg hogy 15 évnél öregebb legyen a forma, minőségbe ne legyen túl rossz szint a lemásolt típushoz képest, és nem írhatják rá és rakhatják rá a lemásolt autó márkajelzéseit. Óráknál is hasonló lehet a szabályozás hogy legális legyen.

(#19748) schawo válasza rarki72 (#19745) üzenetére


schawo
titán

Nem.

Hommage: Azonos gyártó megemlékezik saját korábbi termékéről, és újra kiadja ugyanazt azonosan, vagy kis módosítással.

Replika: Más szóval másolat. Ez eredeti design elemeivel megjelenő termék másik márkanév alatt, ha a design védettsége lejárt.

Hamisítvány: Hamis megjelölésű termék.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19749) dzsi23 válasza nebancsa (#19747) üzenetére


dzsi23
addikt

Hát ezt nem igazán értem. Melyik gyártó másolná le egy másik gyártó autóját a másolt autó márkajelzésével? :U Hol másolnak autókat? Óráknál is használható a replika szó, csak nem a hamisítványra. De legtöbben arra használják... hibásan.

(#19750) AMD Power


AMD Power
titán

Megjott a Naviforce NF9134. Baromi szep eloben is. Jo a szija, igenyes szamlap. Nagyon tetszik. Egy dolog ami nem tetszik. Picit nehez ahhoz kepest,hogy a szija bor es nem fem. De nagyon jo osszesegeben. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.