Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Gondolkodok ezen a Naviforce 9050-es órán, tetszenek a funkciók, ébresztő satöbbi. De a mostani órám 38-39 mm komplett házastul, és vagy 11 mm vastag. Éppenséggel kicsivel elférne nagyobb, de sokkal nem. Nem lenne nagy nekem ez a navi 16 mm vastag, 43-at írnak átmérőre? Nem lenne olyan, hogy onnantól aki beszél velem mindig a kezem nézné hogy mit csinál, meg még én is állandóan azt figyelném merre libeg ez a nagy óra? Rá vagyok kattanva, mert ráadásul ez a legkisebb digital analóg. (Valaki kényszeríti a kínaiakat hogy 5 centis órákat gyártsanak)

[ Szerkesztve ]

(#19302) dzsi23 válasza csucsotke (#19301) üzenetére


dzsi23
addikt

"ez a legkisebb digital analóg"

Biztos? :D
Az én 18-as csuklómon elfér a 43 millis óra, nem tudom, a tiéden hogy mutatna. A 16 millis vastagság viszont nem kevés. :U

(#19303) csucsotke válasza dzsi23 (#19302) üzenetére


csucsotke
aktív tag

Persze, kínaira értettem, 20 dollár körül akarnék egy tuti órát:) Nekem 18 max. 19 a csuklóm, de annál bővebbet nem tudok mérni. Átnéztem az egész ebay-t, skmeit, mindent. Van még az infantry-nak egy tipusa , 12mm-es vastagsággal, szintén 43, de alloy case, gondolom ilyen futtatott. Most ott állok, hogy jó lenne, de nem szeretném ha lekopna 20 év múlva:). Lehet visszatérek a stopperes quarchoz, amiről kiindultam.(Illetve van egy Naviforce 34-es de az meg túl arany).

(#19304) Fall-N válasza csucsotke (#19301) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem pont ilyen Naviforce van, igen vastag de engem nem zavart sosem.

Másrészt elsősorban neked kell, hogy tetszen, nem másnak. De nem fogják megnézni, mert már egy ideje a túlméretezett órák a divatosak manapság.

(#19305) joci86 válasza csucsotke (#19303) üzenetére


joci86
senior tag

20 év múlva? :Y :D

(#19306) Soká válasza .DLL (#19298) üzenetére


Soká
senior tag

"Tükrösre polírozott öntvény házat szerintetek lehet brush-olni egy kicsit,"

Csak ötlet, aztán lehet, hogy nem működik, de megfelelő savval nem lehet előidézni amit szeretnél? Az elvileg egyenletes lenne, persze rendesen oda kellene figyelni, hogy csak annyira kapja meg a sav, ami még nem oldja le a galvanikus bevonatot.

[ Szerkesztve ]

(#19307) .DLL válasza joci86 (#19305) üzenetére


.DLL
veterán

Remek hozzáállás azt lássuk be! :D

(#19306) Soká: Köszi az ötletet, de ennyire nem akarok belemenni, majd ha megjön, meglátom mennyire zavar, lehet hogy nem, de azért más az ahogy egy acél fel van polírozva, meg ahogy ezek az öntvény házak csillognak... szóval ezért is vetítettem előre a kérdést, hogy amíg megjön addig begyűjtsek minél több infót. :D

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19308) dzsi23 válasza csucsotke (#19303) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha 20 évre tervezel 1 órával, ajánlom figyelmedbe az exkluzív topikot. ;) Bár ott is úgy cserélgetik az órákat, mint a zoknit, de ott olyan órákról van szó, amik kibírhatnak 20, vagy akár több évet is.
Egyébként a Naviforce is ugyanúgy "alloy". :K

(#19305) joci86:
Talán 20 hónapot akart írni. :D

(#19309) Soká válasza .DLL (#19307) üzenetére


Soká
senior tag

A 20dollár 20év? :)
Tényleg erőteljes elvárás...

Nem kínai, így csak érdekességképpen említem meg, hogy Apám karórája közel 40 éves. Olyan mint ez, csak világos számlappal:

Most, hogy szíjat kellett cserélnem rajta, vettem észre, hogy nem is acéltokos. Pedig azt hittem. Viszont úgy lett krómozva, hogy most kezdett alul, az élek mentén kikandikálni a réz. Ami azért azt jelzi, hogy galvánozi is tudni kell.
Az óra egyébként új korában egy havi fizetésnek felelt meg. Nem tudom, ma ki adna ennyit egy óráért... (persze, adnak, ha olyan név szerepel rajta...)

(#19310) joci86 válasza .DLL (#19307) üzenetére


joci86
senior tag

Mondjuk tényleg az.:)

@ dzsi23
Én is úgy gondolom, hogy elírta a kolléga, nem is beszólás akart lenni. De nem lehetett kihagyni, tekintettel arra, hogy nagyon olcsó kínai termékekről van szó.:)
Dobozban persze biztos bírná tovább is.:D
Valami rendesebb acéltokos talán bírná is 20 évig, mármint a tok.

(#19311) pulutodurumo válasza Soká (#19309) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nézd meg a Seiko SKX itthoni bolti árát. Már az is egy jó havi /félhavi fizu kinek mennyi. Pedig az csak egy alsó polcos búvár. Mondjuk nem is értem, amikor egy Orient Mako ugyanúgy boltból kb. 60e.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19312) Fall-N válasza Soká (#19309) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezért is írtam, hogy a kínaiak is úgy leplezik réz tokot a krómozással, mintha polírozott acél lenne, közben meg nem az.

Egyébként az acél tok tényleg bírja több évtizedig is, csak nem mindegy hogyan van kezelve. A szálcsiszolt jobban bírja, mint a polír. Azon könnyen meglátszanak az apró hajszál karcok. De legalább fel lehet újítani, de a galvanizált rezet nem lehet javítani.

(#19313) ZolkoW válasza csucsotke (#19303) üzenetére


ZolkoW
őstag

egy Infantrym van, azt olyan 2 évet hordhattam, de bőven kilátszik a bevonat alatti fém. Réz színre emlékszem, gondolom az a köztes bevonat a biliacél és a matt króm vagy nikkel között :)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#19314) Fall-N válasza ZolkoW (#19313) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem. Nem biliacélból van hanem réz a tok és azon van a bevonat.

(#19315) nebancsa válasza Fall-N (#19312) üzenetére


nebancsa
senior tag

Vannak kis műhelyek akik vállalnak újra krómozást, és aranyozást is elérhető áron. Én pár hete leadtam 3 órámat is újra krómoztatni. Már nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.
Krómos órát próbáltam polírozni, a nagyon kicsi hajszálkarcokat még el lehet tüntetni, de mélyebbeket nem mert eltűnik a króm, és kilátszik a réz bevonat.

Szálcsiszolás javításához vettem ilyen dörzsi szivacsot, különböző érdességben van. Még nem volt időm kipróbálni, de a youtubon vannak videók, ottt a szíjról elég könnyen eltüntetik a karcokat. [link]

(#19316) dzsi23 válasza nebancsa (#19315) üzenetére


dzsi23
addikt

Mit jelent az "elérhető ár"? És milyen órákat adtál le? Remélem, majd kapunk egy képes beszámolót az eredményről! :))

(#19317) nebancsa válasza dzsi23 (#19316) üzenetére


nebancsa
senior tag

70-es évekbeli órák, raketa, poljot, roamer, 7eFt/db áron vállalták a krómozás, majd ha elkészül rakok fel képeket.

(#19318) dzsi23


dzsi23
addikt

Most komolyan... hogy a fr@ncba tudnak kitalálni ilyen hülye nevet maguknak? :F
Age Girl... felvenni sem merném.

(#19317) nebancsa:
Várjuk! :)

[ Szerkesztve ]

(#19319) schawo válasza dzsi23 (#19318) üzenetére


schawo
titán

Szerintem a kapott órán nem az a felirat lesz :) Ezek mezei, gyenge minőségű hamis órák az eredeti márkajelzéssel, az Age Girl felirat csak egy megtévesztés. Ez már annyira szar felirat, hogy a potenciális éreklődők úgyis megértik...

lásd a user képeket, amíg nem törlik: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19320) Wendelke válasza csucsotke (#19303) üzenetére


Wendelke
senior tag

Szerintem ár értékben jó óra, van a feketéből és a acél kivitelből is. :D Elég nehéz, szokni kell a súlyát, de minkét színben jól néz ki, viszont a fekete szíjának hamar el kezdett kopni a festése, mert sajnos festett. A tok nem olyan, azzal nincs baj. E miatt vettem rá egy másik fekete fém szíjat.

A mutatós és digit kijelző egymástól független és nem is egyformán jár. :U

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#19321) dzsi23 válasza schawo (#19319) üzenetére


dzsi23
addikt

Hm, cseles, jól benéztem, a visszajelzésekig nem jutottam el... bár nem tudom, hogy a hamis vagy inkább ezzel a sz@r felirattal venném fel szívesebben. Szerencsére egyiket sem kell. :))

(#19322) Fall-N válasza Wendelke (#19320) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze, hogy nem jár egyszerre, mert két egymástól független kvarc szerkezet van benne. (Igen két elem is kell bele). Ez az olcsóbb megoldás, így sajnos nincs szinkronban a két kvarc. Ez az általános, Q&Q is így oldja meg (ilyenem volt), meg más márkák is.

Mondjuk nem nehéz beállítani egymáshoz a kettőt, de elvileg nem is arra van kitálálva. Ez egyfajta GMT/dual time megoldás. Csak kevés embernek van szüksége két külön időzónára. (Maximum aki sokat utazik repülővel külföldre.)

schawo: Milyen leleményes megoldás. Ali nem törli mert nem derül ki, hogy hamis. De a vevőnek is meglepő, mert nem biztos hogy tudja. Mondjuk nekem nem kéne hamisítvány. Akkor már inkább bevallottan homage legyen.

[ Szerkesztve ]

(#19323) Soká válasza nebancsa (#19317) üzenetére


Soká
senior tag

"7eFt/db áron vállalták a krómozás"

Nem akarlak elkeseríteni, de ez rémisztően hangzik. Nekik kell leoldani az előző réteg maradványát és felcsiszolni?
Maga a krómozás a tizedébe sem kellene, hogy kerüljön. Persze azért krómozás és krómozás között van különbség. De 7e ft-ért egy komplett csaptelepet kapsz, ami krómozva van 10x akkora felületen.

(#19324) schawo válasza Soká (#19323) üzenetére


schawo
titán

Azért a tömegtermelés, meg a kézimunka költsége és ára között van némi különbség.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19325) ZolkoW válasza schawo (#19324) üzenetére


ZolkoW
őstag

+100

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#19326) nebancsa válasza Soká (#19323) üzenetére


nebancsa
senior tag

A 7eFt nem a króm ára, ebbe az előkészület munkája is benne van. Pontos munkafázisokat nem ismerem, de krómozás előtt az óra tokjának makulátlannak kell lenni, és erre a munkára szerintem nem sok a 7eFt.

[ Szerkesztve ]

(#19327) dzsi23 válasza Soká (#19323) üzenetére


dzsi23
addikt

Másfél napja még te beszéltél "erőteljes elvárásról", most belöktél egy hasonló kaliberűt. :)

(#19328) Wendelke válasza Fall-N (#19322) üzenetére


Wendelke
senior tag

Tudom hogy két külön szerkezet, mert már cseréltettem benne elemeket, meg korábban is volt erről szó. Igazándiból néha össze szoktam lőni a kettőt, és akkor legalább egyformán mutatja az időt. :D

"Aki hülye, haljon meg" Moldova Gy.

(#19329) Soká


Soká
senior tag

Bocsánat, hogy a krómozás témát rossz irányba vittem!
Mindenki ott és annyiért krómoztat, ahol és amennyiért megfelel neki.

(#19330) Keil Walker válasza csubuka (#18855) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Nem tudom mennyire aktuális még a keresés. 38mm, quartz, pilótás beütések.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19331) Ryla20


Ryla20
csendes újonc

Sziasztok!
tudnátok ajánlani valami bőrszíjas elegánsabb fajta órát Naviforce vagy Megir-ből? Elég vastag csuklóm van, szóval nem baj ha nagy az átmérője az órának. Most egy fémszíjas casio-m van, de szeretnék vmi elegansabbat is.

[ Szerkesztve ]

(#19332) dzsi23 válasza Ryla20 (#19331) üzenetére


dzsi23
addikt

Miért pont Naviforce vagy Megir? Más nem jó? Nem mintha nagy problémám lenne ezzel a két márkával, csak lehet van jobb is, attól függően, hogy mennyit szánsz rá. De azt itt is megjegyezném, hogy fémszíjas órára is lehet bőrszíjat rakni... általában. Szal mennyit szánsz rá? :)

(#19333) Ryla20 válasza dzsi23 (#19332) üzenetére


Ryla20
csendes újonc

Szia, hát olyan 8-10 ezret szánnék rá, a márka mindegy azért ezeket irtam mert nagyon másról még nem hallottam (kivéve a huami amazfit-et van pace-em de az más kategória) hogy jobbak lennének.

(#19334) rarki72 válasza Ryla20 (#19331) üzenetére


rarki72
tag

én mindig igyekszem a fémszíjas modelleket választani, mert gyakran nehéz utólag pont olyan stílusú vagy jellegzetességgel bírót (tokba csatlakozás tokra szabva, stb) beszerezni.
legyen meg az gyár által megálmodott fémszíj és ha kell veszek hozzá Aliról egy Maikes-t és megvan a bőr is.

[ Szerkesztve ]

(#19335) Jorgos01 válasza rarki72 (#19334) üzenetére


Jorgos01
tag

Ott a pont.

Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

(#19336) dzsi23 válasza rarki72 (#19334) üzenetére


dzsi23
addikt

Abban az esetben egyetértek, ha fémszíjjal is hordani akarja.
Viszont ha nincs rá szüksége, és fix a keret, akkor 3-4 ezerrel drágább órát választhat.
7 ezres óra + 3 ezres bőrszíj, vagy eleve bőrszíjas óra 10 ezerért. :U
Szerk.: Azért fontos ez a 3 ezer forintos különbség, mert kb. itt kezdődnek az acél tokos órák.

(#19333) Ryla20:
Mutathatnál pár órát, ami külsőre tetszik, hogy tudjuk, kb. milyet ajánljunk. :)

[ Szerkesztve ]

(#19337) .DLL válasza Ryla20 (#19333) üzenetére


.DLL
veterán

Milyen stílust, dizájnt kedvelsz? Elegáns sokféle lehet.

(P.H.)

(#19338) Ryla20 válasza dzsi23 (#19336) üzenetére


Ryla20
csendes újonc

ilyesmire gondoltam
vagy ez is tetszik csak a kismutatók ha jol nézem csak festve vannak, olyat nem szeretnék, vmi egyszerű de mégis mutatós órát szeretnék nagyjából amiket linkeltem azok tetszenek

(#19339) sandró60 válasza Ryla20 (#19338) üzenetére


sandró60
addikt

Nekem ebből 2-darab Overfly van 1 ami a videón nézhető meg egy fekete számlapos.Szerintem acél tokozású,mert a külső méretéhez viszonyítva "súlyos"darab. :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#19340) knoxhu


knoxhu
senior tag

Nincs valakinél elfekvőben 14 mm-es nato?

(#19341) dzsi23 válasza Ryla20 (#19338) üzenetére


dzsi23
addikt

És a kettő közül melyik elegáns? ;] Oké, nem elegánst írtál, hanem elegánsabbat (az meg relatív), de én nagyon mellé lőttem volna az ajánlataimmal. :D Ezek alapján tényleg a Megir és a Naviforce lehet a neked való márka. A Benyar-t is megnézheted. A Current én hanyagolnám.

[ Szerkesztve ]

(#19342) .DLL válasza Ryla20 (#19338) üzenetére


.DLL
veterán

Jah, Curren imádja ezeket a kamu mutatókat, inkább ne legyen, csak olyan órán, amin csinálnak is valamit.
Azért van pár ami hasonló, és kamu mutatók nélküli:
[link]
[link]
vagy elegánsabb, pl.:
[link]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19343) rarki72 válasza Ryla20 (#19338) üzenetére


rarki72
tag

ha Megir akkor itt tájékozódhatsz a kínálatból és gyors linkek is vannak Alira, de annyira népszerű a márka Alin, hogy érdemes más eladók ajánlatait is megnézni, mert nem ritkán vannak olcsóbb akciósak az Official Strore-hoz képest - persze csak óvatosan, figyelve a visszajelzésekre és eladott példányszámra...

Curren-t nem javaslom, nagyon igénytelen márka.

Ali férfi quartzok, acél tokra szűrve eladott példányszámra sortolva:

[ Szerkesztve ]

(#19344) schawo válasza knoxhu (#19340) üzenetére


schawo
titán

az nehéz ügy :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19345) joci86 válasza Ryla20 (#19338) üzenetére


joci86
senior tag

Látom, még nem jött elő a Holuns. Egy időben sokat nézegettem, mert a linkelt típusnál nem volt ellentmondás a leírásokban, acéltokosnak mondták a szavahihetőbbek is. Ha számít, hogy acél legyen tok, akkor elgondolkodnék ezen a típuson:
Nem túl szép bőr szíjjal, illetve a fémszíjas kivitel.

(#19346) Ryla20 válasza dzsi23 (#19341) üzenetére


Ryla20
csendes újonc

Igen most amazfit pace van rajtam állandó jelleggel, ennél elegansabbak amiket linkeltem :), de mindenre kapható vagyok úgyhogy nyugodtan mutathatsz olyat amit fel lehet venni havi egykét céges vacsorára ☺️ lehet megtetszenek.

[ Szerkesztve ]

(#19347) dzsi23 válasza Ryla20 (#19346) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha most szeretnék órát venni 10 ezerig a sportosan elegáns vonalról, ezek közül választanék:
Pagani, Megir, Holuns1, Holuns2, Benyar1, Benyar2, Benyar3, Benyar4, Benyar5, Starking.

(#19348) pilu01


pilu01
senior tag

Rendeltem egy ilyet.
Rég szerettem volna egy hasonló kék megoldást.
Az első órám ami minden külső tulajdonságában bejön, súly , méret, szín, szíj szóval minden.
Na de a belső!
Az automata werk katasztrófa!
A koronát is félve húzom ki, félek hogy letörik, és mivel a járástartalék kb 0, így elég gyakran kellenne kihúzni.
Lehetne ebbe egy Japan quartz szerkezetet eszkábálni?
Mondjuk egy Miyota 2115-öt, ami olcsó és elég megbízhatóan teljesít pl. az mdv-106-ban is.
Valami ötlet, merre lehetne elindulni?
Nem tudom mit lehetne, és mi fér bele egyáltalán. Gondolom szét kéne szedni az automatát első lépésben.
Gyakorlat és tapasztalat nélkül érdemes ilyennek nekiálni?

(#19349) dzsi23 válasza pilu01 (#19348) üzenetére


dzsi23
addikt

Ez vagy valami fatal user error, vagy az órád hibás, vagy abból is kimaradt a kenőanyag. Utóbbi 2 esetben reklamálni kell.

"A Submariner Style-ból az első példány 0. szervizes volt. Összeszerelésnél kimaradt a kenőanyag, így a járástartalék csak 22 óra volt és ennyi idő alatt 40 percet késett.
Ráírtam eladóra (Paulareis Official Store) és pár üzenet váltás után küldött egy másikat, ami már perfect volt, mint a többi." - rarki72
[link]

[ Szerkesztve ]

(#19350) .DLL válasza dzsi23 (#19347) üzenetére


.DLL
veterán

A Betyar5 és a Starking komolyság ;) 👌

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.