Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) NyxNyxNyx válasza schawo (#19748) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Én a különböző Youtube csatornákon úgy találkozok a homage szóval, mint ahogy rarki72 írja. pl.

TL,DW:
"It is used in a very unique fashion when it comes to watches. Usually word, especially when it comes to art or literature, cinema as well a form of imitation done out of respect for the original..."
"...The reason it evokes a feeling of nostalgia. For watches it does the same thing but the meaning has kind of been slightly reinterpreted as marketing and somehow it's come to encompass a whole genre of watches..."
"...When it comes to watches it's more so to do with aesthetics, we should not get confused with illegal watches that simply hijack the name of the original and put them on the dial or wherever..."

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#19752) dzsi23 válasza NyxNyxNyx (#19751) üzenetére


dzsi23
addikt

Jól írta, csak felcserélte a homage és a replika definícióját. :U
Igazából hiába indítunk itt "háborút" a replika szó hamisítványként való használata ellen, ha már beleégett az emberek tudatába, és sokszor már automatikusan a replika szó jön a nyelvükre.

Szerk.:
Csak... ami hamisítvány, az hamisítvány, ne szépítsük már...

[ Szerkesztve ]

(#19753) dzsi23 válasza AMD Power (#19750) üzenetére


dzsi23
addikt

45x16mm... nem csoda, hogy nehéz. :D

(#19754) nebancsa válasza dzsi23 (#19749) üzenetére


nebancsa
senior tag

Vannak autok amit másolnak, mert ritka és az eredeti megfizethetetlen... pl. [link]

(#19755) dzsi23 válasza nebancsa (#19754) üzenetére


dzsi23
addikt

De nincs rajta márkajelzés, tehát ez is homage. Az más kérdés, hogy az eladó replikának nevezi, a vatera is tele van "replikával", de egyik sem az. :D

Na, jó, szerintem ezt már túltárgyaltuk, jöjjenek inkább órák! Mondjuk 11.11-es akciók! :R

(#19756) Polarstar válasza nebancsa (#19754) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Azok a kocsik hivatalosan is Replika kategóriások - de a gyár engedélyével történik.
A dobozos Kitt-Car-ok ilyenek.
Valszeg innen származott az orás berkes replika is.
Még az AAA++os is. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19757) AMD Power válasza dzsi23 (#19753) üzenetére


AMD Power
titán

De ettol eltekintve Nagyon jo!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19758) dzsi23 válasza AMD Power (#19757) üzenetére


dzsi23
addikt

Jól működik, tetszik, méretben is megfelelő, más nem is kell. :K

Nekem már nagy lenne, a 45 millis Lorusomtól is megválnék végül, de mire hazaértem, megint besötétedett, vakuval/lámpafénynél meg esélytelen normális képet lőni róla. Holnap inkább elviszem dolgozni, hogy lefotózzam. :D

(#19759) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok

Skmei 1283 órával kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Milyen anyag az üvege? Mennyire kopik, hajlamos meghibásodásra?

(#19760) AMD Power válasza dzsi23 (#19758) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem rendelek majd melle meg egyet. Egy fem szijast! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19761) nebancsa válasza Polarstar (#19756) üzenetére


nebancsa
senior tag

Igen egyetértünk. Az engedély viszont nem biztos hogy kell, mert gyakran olyan kocsikat is másolnak, aminek a gyártója már nem is létezik.

(#19762) Polarstar válasza nebancsa (#19761) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ebben lehet, hogy igazad van, mert pár cég ma is van. Ebben az egyik a Shelby Cobra, a másik a donora az Austin Haley. De lehet a Bertone X-9 is ilyen.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19763) AMD Power válasza dzsi23 (#19758) üzenetére


AMD Power
titán

Nem a legjobb a kep, de eloben is olyan mint a Naviforce oldalan.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19764) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Megérkezett az én naviforce nf9050-em. A pontossággáról és tartósságáról még nem tudok nyilatkozni. Teszek ide egy képet, mert a feltüntetett adatokban elég nagy volt a szórás. Voltaképpen azért is tetszett, mert nem kevés helyen volt 43mm az óra külső átmérője. Hát ez nem jött be , mert 45. Az elején nagynak találtam a csuklómra, gondolkodtam hogy eladom, de nagyont tetszett, aztán így hogy elkezdtem használni nem nagy, inkább ilyen masszív óra, az tény hogy nagyobbat már nem szeretnék, de elégedett vagyok. Nincs az a nagyszámlapú óra jellege amilyet nem szerettem volna. Az általam mért vastagsága 16 mm, de ez sem probléma, egy része "belenyomódik" a karomba. Jó ez a fekete kör, mert slankítja.
Nagyon tetszik , ha az árát nem vesszük figyelembe, akkor is. Simán kiválasztanám a kirakatból. Nem tűnne fel, ha például Casiók közé lenne rakva, hogy ez egy kínai óra, és amilyen árakon azok mennek, nem furcsállnám a 40 000-t ráragasztva. A másodpercmutató épp olyan szinten talál csíkot, mint a régi casióm. Ami még aggasztott az ötvözet, de én nem veszem rajta észre hogy ez egy olcsóbb variánsa egy jobb megoldásnak. Nincs az a nagyszámlapú óra jellege sem. Sok helyen néztem, a gearbesten 3 verzióban is árulják, végül az ebay-ről 4800ft.

[ Szerkesztve ]

(#19765) Fall-N válasza schawo (#19748) üzenetére


Fall-N
veterán

Eredetileg a replika egy adott modell újra kiadása az eredeti gyártótól. Sajnos rosszul használják a szót és a köztudatban is megragadt már így.

Persze jobban hangzik mint a hamisítvány. A homage az újra gondolása egy régebbi már nem védett tervnek. A hamisított óra csak pusztán hamisítvány.

Szerk.: Látom már más is írta, hogy fel lett cserélve.

[ Szerkesztve ]

(#19766) Fall-N válasza csucsotke (#19764) üzenetére


Fall-N
veterán

Ugyanilyen órám van nekem is. Igaz mostanában nem hordtam, de tényleg jó a kidolgozása. Viszont a fém szíj nem tömör szemes, ha számít valakinek, hanem hajtogatott.

(#19767) ZolkoW válasza Fall-N (#19765) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ha ugyanaz a gyártó adja ki, szerintem az a reissue. A replikában nekem benne van, hogy kifejezetten más gyártó állítja elő.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#19768) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Kicsit rákerestem az idegenszavak jegyzékében.

A replika egy részben gyors, csattanós válasz, másod sorban utánzat vagy hamisítvány.

A homage továbbra is a "tisztelet" - ami manapság már kicsit fakó fogalom.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19769) dzsi23 válasza Fall-N (#19765) üzenetére


dzsi23
addikt

"Persze jobban hangzik mint a hamisítvány."

Pont ez a bajom a replika szóval. Olyan, mintha nem lenne olyan nagy baj hamisítványt árulni, vásárolni, birtokolni, ha azt replikának nevezik. :F

Maradjunk annyiban, hogy a legális másolat (nem a megtévesztés a célja, nem a másolt termék márkajelzésével) a homage, a hamisítvány meg hamisítvány. A replika nevet meg el lehet felejteni, mert az eredeti jelentése szerint r0h@dt ritkán használjuk, a hamisítvány meg nem replika. :)

[ Szerkesztve ]

(#19770) rarki72 válasza dzsi23 (#19769) üzenetére


rarki72
tag

pont ezt írtam én is csak jogi megközelítésből.
replika és hamisítvány egy kutya, hiszen jogellenesen van feltüntetve a levédett márkanév - nyilvánvalóan létezésük célja garantálja a formavilág közel vagy teljes 100%-os átvételét, de ez nem befolyásoló tényező, mert nem ez a jogellenes.
a homage nem használ semmilyen jogellenes összetevőt, mert a kinézet egyetlen esetben sincs levédve - legalábbis én még sosem akadtam bele olyan információba, hogy valamelyik óragyártó levédette valamelyik modelljének a formavilágát - és jogosan használja a feltüntetett márkanevet, hiszen az a sajátja.
egy klasszikus homage nyilvánvalóan nem veszi át a stílusjegyeket 100%-ban, de ha mégis, attól még nem nevezhetjük másként.

(#19771) ZolkoW válasza rarki72 (#19770) üzenetére


ZolkoW
őstag

Órák témában sem vagyok otthon, de a formát tudtommal védhetik. Legalábbis ha gitároknál (Rickenbacker) van ilyen, akkor feltételezem, hogy máshol is lehet, és akkor miért ne tette volna meg 1-2 gyártó.. A Ricky híres arról, hogy keményen perel is minden annak látszót, akkor is, ha egyértelműen más a neve, és a kompatibilis cserealkatrészeket is úgy gyártják az egyéb gyártók, hogy kínosan ügyelnek az eltérő kinézetre.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#19772) dzsi23 válasza rarki72 (#19770) üzenetére


dzsi23
addikt

"pont ezt írtam én is csak jogi megközelítésből"

Nem.

"replika és hamisítvány egy kutya, hiszen jogellenesen van feltüntetve a levédett márkanév"

Én ilyet biztos nem mondtam. Feladom.

[ Szerkesztve ]

(#19773) AMD Power válasza csucsotke (#19764) üzenetére


AMD Power
titán

Szép kis dög. Én is most az újat egy Casio Edifice után vettem fel. Nem érzem azt a 35.000Ft differenciát egyenlőre köztük! :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19774) nebancsa válasza ZolkoW (#19771) üzenetére


nebancsa
senior tag

Legalább pörög a topik... :) Formára oltalmat max 25 évig lehet bejegyezni, utána lehet használni a formát, amit hívhatunk másolatnak és replikának is. Amennyiben a márkajelzést is ráírják akkor hamisítvány és azt üldözik minden formájában. Amennyiben a márkajelzés hasonlít az eredeti márkához, az nem hamisítvány csak megtévesztés, azt is engedi a törvény bizonyos keretek között.

(#19775) dzsi23 válasza nebancsa (#19774) üzenetére


dzsi23
addikt

Milyen keretek között engedi a törvény a megtévesztést? :N

(#19776) nebancsa válasza dzsi23 (#19775) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ott a gyártó dönt indít -e pert a megtévesztő ellen és esetileg a bíróság dönt lehet vagy nem, gyakorlatilag milyen lábbal kell fel a bíró :) Lásd pl. csiki sör és az igazi csiki sör kálváriája :) De rengeteg ilyen van biztos te is találkoztál velük. Coca Cola betűkészlete vagy Apple a Samsungot beperelte mert hasonlított a forma. Kínai boltba is lehet árulni Nibuk cipőt, meg adios melegítőt, és nem kobozza el a rendőrség...

[ Szerkesztve ]

(#19777) dzsi23 válasza nebancsa (#19776) üzenetére


dzsi23
addikt

Tehát, ha a gyártó nem indít pert, bárki árulhat egyértelműen megtévesztő márkajelzésű terméket? Amúgy azt hittem, Adios-t már nem lehet árulni... áltsuliban volt olyan táskája az egyik osztálytársamnak. :D

(#19778) hitman77 válasza hitman77 (#19759) üzenetére


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Ha pont 1283 nincs is senkinek de a Skmei sport órás tapasztalatokra is kiváncsi lennék. 4000ft-ért nem várok sokat de azért jó lenne tudni hogy érdemes e rendelni.

(#19779) dzsi23 válasza hitman77 (#19778) üzenetére


dzsi23
addikt

Mivel nagyon nem az én stílusom, nincs kedvem utánaolvasni, de egy tipp: Kereső -> Skmei. Bár kidob >400 találatot, de elég azt elolvasnod, ahol sportórás képet látsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#19780) gyapo11 válasza dzsi23 (#19779) üzenetére


gyapo11
őstag

Csak egy kérdésre tudok válaszolni és az sem pont ez a típus, hanem a 1155. Eléggé hasonló külsőre, nem hordom, szerintem arra alkalmatlan, hatalmas bumszli, de akciós volt... Órának, tehát időt leolvasni róla és hordani nem akciósok is vannak megfelelőbbek 1-2-3 $-ért.
Üveget és karcolódást nem tudom, szépen működik pár hónapja, WatchCheck szerint 0.1 s/nap pontos, a fehér mutatók jól látszanak, az lcd kijelző alig, csak jó fényben vagy háttérvilágítással.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#19781) rarki72 válasza hitman77 (#19778) üzenetére


rarki72
tag

Nekem 1155B van.
Negatív kijelzős. Nekem annyira nem jön be, de nincs gond vele. Annyiba tudtam belekötni, hogy engem idegesít a két kijelző szinkrontalansága (ez most magyarosra sikerült...).
Bírja a strapát és az 50m vízállósága bőven garantált. Strandon vízben ugrálás, úszás és csúszda tesztelt, nem ázott be. Van YouTube-on videó és összehasonlító videó is az elődjével (1155).
Azért a 2000 forintért bőven perfect.

(#19782) petipetya


petipetya
nagyúr

Említettétek korábban ezt az "egytengelyes" dizájnnal ellátott Forsining órát. Eddig is egy hulladéknak gondoltam, de hogy konkrétan beállitani is csak egy irányba lehet, az vicc: youtube (onnan indul).

"nincs rá lezsóidő"

(#19783) Polarstar válasza petipetya (#19782) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ugye erre mondják, hogy dizájnszar. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19784) schawo válasza petipetya (#19782) üzenetére


schawo
titán

Egy rendes órának a kábé negyede anyag van benne, hogy ilyen üres lehessen. Ez máshogy nem megy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19785) Polarstar válasza schawo (#19784) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ebben az órában pont az lenne a poén.
De valahogy az eredeti, mintha jobban sikerült volna. A Corum GoldenBridge.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19786) nebancsa válasza Polarstar (#19785) üzenetére


nebancsa
senior tag

Amit a költségvetés enged, azért a Corum árának az egy ezredszázalékából kihozni az a művészet :)

(#19787) petipetya


petipetya
nagyúr

Van valakinek tropic stílusú szíja? Egy navy kék RAF-ot vadásztam a Lorus-hoz, amikor megláttam ezt a navy kék tropicot, és nem tudtam otthagyni, kíváncsi leszek hogy néz ki élőben.

"nincs rá lezsóidő"

(#19788) dzsi23 válasza nebancsa (#19786) üzenetére


dzsi23
addikt

Vagy inkább egy ezrelékéből, mert 50 forintból tényleg művészet lenne. ;]

(#19789) schawo válasza dzsi23 (#19788) üzenetére


schawo
titán

Kérek ötvenezerért Corumot. Veszek egyből tízet. :Y

5 milla... Meg 50...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19790) dzsi23 válasza schawo (#19789) üzenetére


dzsi23
addikt

Én is vennék. :D
5 milla ezred százaléka 50 forint. De a Forshining csoda is legalább 5000, tehát nem az ezred százaléka, hanem az ezreléke.

(#19791) schawo válasza dzsi23 (#19790) üzenetére


schawo
titán

De nem is egy ezreléke, mert az 100 millának az 100ezer :D (melyik szélsőséget nézzük, attól függ :D )

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19792) nebancsa válasza dzsi23 (#19790) üzenetére


nebancsa
senior tag

Valóban elírtam 1 tized százalékot akartam, de a 100misis modelljénél, ahogy schawo írta, belefér az 1 ezred is .. :) Mondjuk azon se csodálkoznék ha 100Ft alatt lenne az előállítási költsége.

Közbe befutott a postás, megjöttek az 1 dolláros órák a Soki-tól, meg az asszonynak és a gyereknek is rendeltem párat, ne szidjanak, hogy csak magamra gondolok. A Soki már a szíj miatt is megérte 22mm van rajtuk, most rendelek kékbe, hogy a kék Vostok órámra is legyen :)

özbe észrevettem a fém szíjas szívecskés óránál leesett a másodperc mutató, lehet kicsit szerelni is...

[ Szerkesztve ]

(#19793) joci86


joci86
senior tag

Kezembe akadt egy (ma még érvényes) Aldi újság...
1500-ért adnak 2 db szíjat (16-20mm), elvileg nemesacél, szilikon, textil és műbőr van nekik.
Nyilván az acél miatt írok, hátha kell valakinek.:)

És persze van 2500-ért DW kinézetű 5 ATM vízállósagú óra is, "minőségi" szerkezettel.

(#19794) dzsi23 válasza nebancsa (#19792) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha már Vostok, a Mriya megvan még? Hogy teljesít?

(#19793) joci86:
Valóban, link is van hozzá. Ha tényleg nemesacél, még jó is lehet. Meg a nato is, ha valaki nem akar kínai rendelésre várni heteket. A bőrnek már kérdéses a minősége.
A fémszíjat tesztelhetné valaki, felénk nincs aldi. :D

(#19795) knoxhu válasza dzsi23 (#19794) üzenetére


knoxhu
senior tag

Én hazafelé megnézem, lövök róla képet ha még lesz.

(#19796) joci86 válasza dzsi23 (#19794) üzenetére


joci86
senior tag

Az Aldi nem nagyon szokott hazudozni, úgy megbírságolnák őket a vásárlók megtévesztéséért, hogy a fülük kettéállna...:)

Az acél még kínai rendelésnél is nevetségesen olcsó lenne. Így aztán végképp nem értem, mitől olyan exkluzív egy acéltok bármelyik kínai órán...:)
Pár fillért nyernek rajta, ezért inkább silányabb minőséget adnak, ahelyett, hogy akár kicsit drágábban normális anyagokat használnának.

Sajna csak máig tart az akció.

[ Szerkesztve ]

(#19797) schawo válasza joci86 (#19796) üzenetére


schawo
titán

Hajtogatott vékony lemezszíj kínából se drága. Ráadásul a forgalmazó trükkös volt, csomagban rásózta az Aldira az értéktelen és a rendes szíjakat átlagáron. Az acél szíj ára nagyjából oké, de a többi az Aldi nyakán fog maradni.

És a lemezszíjat ne keverjük a forgácsolt, tömör acéltokkal.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19798) joci86 válasza schawo (#19797) üzenetére


joci86
senior tag

Rendben, jogos. De azért abban megállapodhatunk, hogy nem egy különleges, exkluzív anyag az acél.:)

Ne fáradjatok az Aldival, csak a 16mm-es acél... A textil sem vészes ennyiért, legalább nem kell heteket várni a kínai rendelésre, de nem kihagyhatatlan ajanlat.

(#19799) knoxhu válasza knoxhu (#19795) üzenetére


knoxhu
senior tag

2 aldiban voltam, még nyomja se volt a szíjaknak.

[ Szerkesztve ]

(#19800) nebancsa válasza dzsi23 (#19794) üzenetére


nebancsa
senior tag

Igen, ráéreztél, most a héten ő van soron, őt hordom. Ezt az órámat is szeretem... Feleségem szerint b zis a rózsa arany miatt, szerintem nem, egyszerűen oroszos elegancia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.