Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19901) szaszlaci válasza pulutodurumo (#19890) üzenetére


szaszlaci
addikt

A jó példa a természetes, abból se egy (se hét) nem semlegesít egy rosszat sem, mert ott látszik meg, mire lehet számítani, ha gond van. És ez egy viszonylag drágább cucc volt, ennyit nehezebb visszaadni.
Mivel van jó pár másik, megbízhatóbb oldal, ahol még van paypal védelem is, nem vesztek semmit, ha mellőzöm az alit. De nem akarok semmit ráderöltetni, csupán elmondtam egy esetet meg az álláspontomat.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#19902) schawo válasza szaszlaci (#19901) üzenetére


schawo
titán

nem semlegesít egy rosszat sem

Van az a szám.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19903) Fall-N válasza dzsi23 (#19898) üzenetére


Fall-N
veterán

PA szériás kínai werk nincs. Ez olyan kamu webshopos kód, amire ha rákeresel nem találsz semmit. A PA valami Parnis kódszám lehet maximum.

A központi mp mutatós Parnis Bauhausban Sea-gull 1690 (ST16, TY2806) van. Megbízható szerkezet. (21 köves, 21600 bph, 36 óra járástartalék).

Az ST17 meg az ST16 javított változata. Van 20, 25 és 28 köves változata.

Egyébként a Parnis vagy Miyota (8215) vagy Sea-Gull szerkezetet használ.

[ Szerkesztve ]

(#19904) dzsi23 válasza szaszlaci (#19901) üzenetére


dzsi23
addikt

"ott látszik meg, mire lehet számítani, ha gond van"

Mi is azokról az esetekről beszéltünk, amikor gond volt... és megoldódtak.
A paypal védelmet meg semmivel sem tartom jobbnak (és rosszabbnak sem), mert kb. ugyanaz, mint az alipay. Én sem akarom rád erőltetni, és másra sem, de ajánlani nyugodtan tudom.

(#19905) dzsi23 válasza Fall-N (#19903) üzenetére


dzsi23
addikt

Nyilván Parnis típuskód a PA kezdetű, nem is mondtam, hogy szerkezet.

"A PA2123 szinte biztos, hogy Seagull 1731..."

Jó, itt félreérthetően fogalmaztam, így lett volna helyes: "A PA2123-ban szinte biztos, hogy Seagull 1731 van..." :)
És nem központi másodpercmutatós a kérdéses óra, ezért írtam, hogy nem ST16, hanem ST17 (illetve ST1731, mert dátumos).

[ Szerkesztve ]

(#19906) rarki72 válasza szaszlaci (#19886) üzenetére


rarki72
tag

tételezzük fel, hogy Alin 100.000 eladó van jelen (nem, de tételezzük fel...).
az állításod ez esetben csak és kizárólag 1/100.000 részben igaz.
Ali <> Eladó
Nekem volt már dolgom hibás órával és fémszíjjal is és szó nélkül jött az ingyenes csere.
Annyiban tudok veled egyet érteni, hogy attól az adott eladótól ne.
Abban nem, hogy Aliról ne ;)

Amúgy tagsági fokozat (vagy minek nevezzem) függő is az elbírálás. Egy rendeléses vevőnek hiszti esetén Te magad sem hinnél feltétlenül. Mindig is pozitív volt a tapasztalatom a problémás ügyek intézésével, de mióta megléptem a Diamond fokozatot (már jó ideje Platinum vagyok) még gyorsak is. 24 órán belül van ítélet (Platinum tagoknak 100$-ig) és nagyon fel kell kösse a gatyáját az eladó, ha meg akar szívatni...
Nem tökölnek. Ha a bizonyítékok (képek, videók) nem kétségesek reflexből nekem adnak igazat és másnap a pénz a számlámon ;)
Látom FB csoportokban, hogy Gearbest, Geekbuying, Banggood miket művelnek és hány rendelésből.
400 rendelés felett mások tapasztalatait beleszámítva azt kell mondjam, hogy ha minden magyar értékesítő úgy állna a dolgokhoz, ahogy Ali akkor NFH kapuit lehetne bezárni :D

[ Szerkesztve ]

(#19907) dzsi23 válasza rarki72 (#19906) üzenetére


dzsi23
addikt

Annyiban tudok veled egyet érteni, hogy attól az adott eladótól ne.

Értékelések alapján ez az eladó sem rosszabb egy átlag alis eladónál. És végül is felajánlotta a full refund-ot visszaküldés esetén, az már más kérdés, hogy nálunk a külföldi postázás árából kijön komolyabb óra is. :D

Egyébként egy olyan termékről beszélünk, aminek a vásárlás pillanatában nulla értékelése volt, azt meg ugye tudjuk, hogy értékelés nélküli vásárlásnak nekimenni mindig zsákbamacska. Gyakorlatilag béta-tesztelő volt a kolléga, benne van a pakliban, hogy sz@r a termék.
Ja, és más Finow termékeknél is vannak kommunikációs problémák, eladótól függetlenül, így nem az eladót lőném ki vásárlásnál, hanem a márkát.

(#19908) pulutodurumo válasza dzsi23 (#19907) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem akarom elvenni Breki munkáját, de szerintem az Alit mostmár hagyhatjuk.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19909) dzsi23 válasza pulutodurumo (#19908) üzenetére


dzsi23
addikt

Majdnem azt mondtam, hogy óráról beszéltünk, de nem. ;]
A lényeg, hogy aki olcsó órát keres, annak továbbra is ajánlott az aliexpress.

Amúgy könnyű leragadni egy off témánál, ha nincs elég on... :D

(#19910) joci86 válasza dzsi23 (#19909) üzenetére


joci86
senior tag

És milyen szép ON téma lenne, ha ténylegesen akciós, AliExpresses 11.11-es ajánlatokat linkelnénk.:D

Sajnos nem nagyon találtam kihagyhatatlan ajánlatokat.:)

(#19911) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Merre keressek olyan Parnis órát, ami ilyen:

Ha nem fekete a tokja, hanem ezüstszínű, az nem lenne baj, de a kinézete egyéb tekintetben legyen ilyen.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19912) dzsi23 válasza Donki Hóte (#19911) üzenetére


dzsi23
addikt

Na, ez egy ritka Parnis. Olyannyira, hogy hirtelen csak hasonlót találok. Pl. ez vagy ez. Vagy fekete számlappal a parnis.org-on, de az sem csak színben különbözik. :U

(#19913) dzsi23 válasza dzsi23 (#19912) üzenetére


dzsi23
addikt

Vagy esetleg ez?
Szerk.: mondjuk elég ocsmány a fekete dátumablak. :F

[ Szerkesztve ]

(#19914) Polarstar válasza Donki Hóte (#19911) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Franszia microbrand jó lesz?
Mert akkor este megkeresem.

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#19915) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Pagani Design acél, mecha-quartz, 40$ alatt.
Alkalmazásból van a link, szóval nem biztos hogy mindenkinek fog működni. Ez a hirdetés: Top Brand Luxury PAGANI Design Chronograph Leather Men's Watches Quartz Fashion Sport Military Wristwatch Men relogio masculino

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19916) M@rdel válasza joci86 (#19910) üzenetére


M@rdel
őstag

Ez pl $13 -ért nem lesz rossz, annak akinek nincs még ! :)

(#19917) dzsi23 válasza pulutodurumo (#19915) üzenetére


dzsi23
addikt

Hm, "ezer éve" ismerem ezt az órát, a legelső Pagani, amit láttam, de végig azt hittem, hogy sima kvarc. :)) Még szerencse, hogy nem hamarabb dobtad be az infót, már leszokóban vagyok a kvarcokról.

Szerk.: És nem is csak ebben van VK67, hanem pl. ebben is. Nahát, mindig tanul valami újat az ember. :D

[ Szerkesztve ]

(#19918) joci86 válasza M@rdel (#19916) üzenetére


joci86
senior tag

Ha jobban belegondolok, azért 2 egész jó ajánlatot találtam:
Kicsivel 16 dollár felett egész jó, ha tényleg acél. Mindenesetre dicsérték itt a kollégák.

Elméletileg ez is acél, nem egészen 23 dollár jó ajánlat, máskor 30-40 környékén van.

Köszi, ilyen Sinobim pont van, de annyira nem hordom, hogy erősen gondolkodom, akár 10 dolcsiért is megválok tőle. :)

(#19919) NyxNyxNyx válasza M@rdel (#19916) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Imádom ezt az órámat. Őt hordtam eddig talán a legtöbbet, annak ellenére, hogy amit én kaptam, abban nem jó a stopper (vissza is kaptam a Gearbest-től a teljes árat (mert még volt egy másik hibája amit utána végül sikerült kijavítani)).

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#19920) M@rdel válasza NyxNyxNyx (#19919) üzenetére


M@rdel
őstag

A Benyar mellett ez a kedvenc órám!

Most ezen gondolkodom. Nem tudom, hogy milyen lesz karon, de elég különleges ezzel a számlappal.

Jól értem, hogy már most is betehettem kosárba, és 11 -én a kedvezményes árral fizethetem?

(#19921) nebancsa


nebancsa
senior tag

Ehhez mit szóltok? Tetszik a színösszeállítás. [link]

(#19922) Soká válasza M@rdel (#19920) üzenetére


Soká
senior tag

Kár, hogy ez a Pagani ennyire nagy :( Dial Diameter: 48.4mm
Nincs ennek női változata?

(#19923) petipetya válasza Soká (#19922) üzenetére


petipetya
nagyúr

Van: Benyar, 43mm :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#19924) Soká válasza petipetya (#19923) üzenetére


Soká
senior tag

Van ilyen benyar?

(#19925) .DLL válasza schawo (#19285) üzenetére


.DLL
veterán

Tényleg Schawo, ezzel mi a helyzet, megjött, mesélj :D

(P.H.)

(#19926) T0mcs válasza Soká (#19922) üzenetére


T0mcs
tag

Férfias méret :) nincs ezzel baj...
Ilyesmi látványos óra legyen is nagy. :)

(#19927) dzsi23 válasza T0mcs (#19926) üzenetére


dzsi23
addikt

Ennek a gondolatmenetnek köszönhetjük az ilyen csodákat... :C

(#19928) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#19927) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nem az óra nagy, hanem a csuklója kicsi. :U :D

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#19929) Soká válasza T0mcs (#19926) üzenetére


Soká
senior tag

Hát, persze, hogy az én gizda csuklómmal van a baj, ezt nem is tagadom, éppen csak jól esik ha a gyártók - egyszerűen marketing okokból - a kisebb méretet kedvelőkre gondolnak.
Persze én nem szeretem ezeket a bumszli órákat, de ha eltekintek az elmúlt évtized túlzásaitól, azt láthatom, hogy a valamikori zsebórák tartoznak az 50mm-es kategóriába. Most ugyanezt karórában "nyomatják". Még a vastag csuklójú férfiakon is nagyok ezek az órák, de ez van, ha a méret a lényeg korát éljük...

Én várom, hogy lecsengjen kicsit...

(#19930) T0mcs válasza Soká (#19929) üzenetére


T0mcs
tag

Konditerem környékén láthatsz ilyen órákat... :)
Komolyan nem értem hogy tudja eladni a Rolex 40mm -es Submarinert! Pedig jól fogy az is...

(#19931) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Sziasztok!

Military-pilóta órákat nézegetek. Szerintetek ezek közül melyiket a legérdemesebb megvenni?
A fentebb linkelt Holuns: [link] Ennél valós lehet az acél+zafír kombó? Illetve a fekete bevonat mennyire tartós?
Sinobi: [link]
Naviforce: [link]
Eyki: [link]
Yisuya: [link] [link]
Egyéb ajánlatok, pró-kontra jöhet minden. Köszi.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#19932) alex89 válasza Soká (#19922) üzenetére


alex89
senior tag

Paganiék valamiért mindig koronával együtt adják meg a méretet, szóval kb 45mm körül lehet inkább a tok átmérő.

(#19931) Digitalpimp
Az acél tok és a zafír is kamu, a bevonattal amúgy nem hiszem hogy gond lenne. Úgy nézem nem festett hanem PVD-s, nekem is van pvd-s holuns-om és ugyan keveset használom, de nem kopik. A többi fekete tokos viszont szerintem csak simán festett.

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#19933) norby_42 válasza Digitalpimp (#19931) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én most ezzel szemezek.

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#19934) sandró60 válasza Digitalpimp (#19931) üzenetére


sandró60
addikt

Én ezt a márkát ajánlom.Van ebből 2.db különböző kinézetben.Most vettem elő az óradobozból amit a linken ajánlok.Nem tudom mikor állítottam be a pontos időt,de nagyon pontosan jár.[link]
A másik ez fekete számlappal.[link]
Ahogy nézem ez már nem kapható
A Magyar linken jelzett árnál olcsóbban külföldi oldalakról lett véve.

[ Szerkesztve ]

(#19935) Soká válasza alex89 (#19932) üzenetére


Soká
senior tag

Köszi, ezt tudtam. Az a helyzet, hogy jobb híján én húztam magamnak egy határt, amit azt mondtam, hogy nem lépek át, ez a 43mm. Leginkább persze a 40mm lenne a jó. Kisebbet meg nem is merek írni...

(#19936) dzsi23 válasza Digitalpimp (#19931) üzenetére


dzsi23
addikt

A zafír kérdéses, de akár igaz is lehet. Az acél tok viszont szinte biztos, így nem is kérdéses, hogy nálam a felsoroltak közül a Holuns lenne a befutó (bár leginkább másik opciót keresnék, mert nekem nagy lenne, de ha neked jó a méret, és tetszik, akkor nincs gond). Persze, drágább, mint a többi, de szvsz. jobb is annyival.

(#19935) Soká:
Miért ne mernél kisebbet írni? Semmi baj nincs a 40mm alatti mérettel, ha az kényelmes, vagy az áll jól a csuklódon.

(#19937) T0mcs válasza Digitalpimp (#19931) üzenetére


T0mcs
tag

Holuns jópofa Tetszik hogy jár a másodperc mutató.

De Naviforce is korrekt.

(#19938) .DLL válasza dzsi23 (#19936) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem azért nem "mert" írni, mert kb esékytelen egy 37-38mm-es új, férfi óra manapság. :D

(P.H.)

(#19939) alex89


alex89
senior tag

Rákattantam az AP vonalra kicsit.. melyik gyártó csinál még ehhez hasonló fémszíjas AP jellegű órát?

Ochstin

Rátaláltam közben erre a DIDUN-ra, ami számomra eddig ismeretlen márka volt, de amúgy meg elég :Y :Y

[link]

[link]

Ezeket el bírnám viselni, de én quartzra pályázom és nagyjából fele ilyen árban.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#19940) joci86 válasza Digitalpimp (#19931) üzenetére


joci86
senior tag

Találtam 41mm-es pilótát, mondjuk a tok ötvözet. Egész jól néz ki ez a Cadisen. Lehet, hogy van jobb áron is, arra nem figyeltem. :)

(#19941) schawo válasza .DLL (#19938) üzenetére


schawo
titán

mert kb esékytelen egy 37-38mm-es új, férfi óra manapság.

Legalábbis a kínaiaknál. A fejükben tarol a minél nagyobb, annál jobb elv :(((

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19942) joci86 válasza schawo (#19941) üzenetére


joci86
senior tag

A túl nagy méret is közrejátszik abban, hogy nem rendelek tonnaszámra órákat. :)

Ez a Torbollo csak 38mm-es, amit viszont már túl kicsinek találok. Pedig a fehér-ezüst kombó kifejezetten tetszik.

(#19943) schawo válasza joci86 (#19942) üzenetére


schawo
titán

Pedig a 37-38 nagyon jó méret, a kedvencem.

40-esben a Megir M2011 a kötelező vétel

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19944) Fall-N válasza schawo (#19943) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem is a 37-38 a kedvencem. Régebben volt 45 mm-es órám is, de hosszabb távon közel sem annyira kényelemes, mint a 40> mm. Amikor megvettem a Seiko 5-öt, akkor elsőre kicsinek tűnt nekem is, most meg már megszoktam és egyáltalán nem kicsi.

A csuklóm átmérője 19.5 mm és 110 kg vagyok (sportos), szóval elmenne a nagyobb óra is.

Viszont érdekes módon a kínaiak női órából meg pont az ilyen semmilyen 28-30 mm-eseket gyártanak sokat. Asszonynak akartam venni, és alig találni 36 vagy nagyobb átmérővel.

[ Szerkesztve ]

(#19945) xcvbxcvb válasza alex89 (#19939) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Nem tudom, de nekem ez a süllyesztett hatlapfejű csavar , a kamu gombok és kamu segédszámlapok szintjén van. Igazából akkor lenne jó ha a csavarfejek kiállnának a tok síkjból.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#19946) EnterR válasza alex89 (#19939) üzenetére


EnterR
veterán

Paulareis aliról esetleg.

PSN ID: marquuard

(#19947) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#19945) üzenetére


dzsi23
addikt

Egy kis segítség a csavarokhoz. ;)

Szerk.: Ha az Ochstin-ra értetted, visszaszívom, ott kamu. De a Didun-nál okés.

[ Szerkesztve ]

(#19948) schawo válasza alex89 (#19939) üzenetére


schawo
titán

Didun = hamisítvány

Audemars logóval kapod. Az alsó hamis swiss made felirat árulkodik.

Az alsó swiss mad logó arról árulkodik, hogy a képek az eredetit ábrázolják, nem pedig a Didunt. De legalább nem hamis márkajelzéssel jön. De sajnos nem is ilyen jól néz ki.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19949) dzsi23 válasza alex89 (#19939) üzenetére


dzsi23
addikt

"quartzra pályázom és nagyjából fele ilyen árban"

Az első Didun pont kvarc és majdnem fele olyan árban, mint a második (automata), neked találták ki. :D
Viszont ha a 44 dolláros árnak is a felére gondolsz, háááát, szerintem felejtős.

(#19948) schawo:
Azért egy Paulareisnél jobbnak tűnik. [link]

(#19950) nebancsa válasza dzsi23 (#19949) üzenetére


nebancsa
senior tag

Lesajnálják a kína verket, itt meg látom a videon, másodperc stoppos, kézzel is húzható, a dátum meg oda vissza állítható. Talán csak annyi hibát látok, ez a szerkezet nem ebbe a nagy tokba való, furán néz ki hogy ilyen kicsi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.