Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) pulutodurumo válasza .DLL (#19350) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Starking jó, nekem már van ;) ha valami Miyota lenne benne, és nem kínai werk akkor volna tökéletes.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19352) T0mcs válasza pilu01 (#19348) üzenetére


T0mcs
tag

Kár kísérletezni a Parnis működik a többi lutri sajnos... Van nekem is másféle de mindnél van valami bibi. Van ahol a járás tartalék van ahol elgurult a korona. Szerintem ezek nem napi használatra vannak. Parnis jó esetleg Tevise vagy a már nem kapható Pagani design automta

(#19353) petipetya válasza pilu01 (#19348) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szerintem ebben az árkategóriában egyszerűbb újat venni, hirtelen a Sinobi ugrott be:

Sinobi 9721

Sinobi 9655

"nincs rá lezsóidő"

(#19354) Ryla20 válasza dzsi23 (#19347) üzenetére


Ryla20
csendes újonc

Uhh, paganit meg is rendeltem :), de a benyar5-on is gondolkodom még 🤤

(#19355) petipetya válasza T0mcs (#19352) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azért a Cadisen-t is meg kell említeni, habár dress watch-on kívül mást nem igazán láttam tőlük. De a szokásos akciós 50-60 USD-s áron acél, zafír és Seiko movement jár. A
Just One More Watch-on volt már bemutatva pár darab.

Cadisen C1032
youtube

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#19356) petipetya válasza petipetya (#19355) üzenetére


petipetya
nagyúr

Automatában a Cadisen, kvarcban pedig a Lorus a szegény ember Seiko-ja. :)

Amit viszont a másik topicban elfelejtenek, hogy a Seiko a szegény ember Rolex-e.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#19357) han_lev


han_lev
senior tag

Erre már régóta vágytam:

Nemrég jött meg, azóta mindig ez van rajtam. :C :C :C

MI9 6/64

(#19358) dzsi23 válasza pulutodurumo (#19351) üzenetére


dzsi23
addikt

Na meg ha a 24 órás kijelzés helyett a másodperceket mutatná... akkor már rég berendeltem volna.

(#19352) T0mcs:
Kapható, csak nem alin.

(#19354) Ryla20:
Jó választás! ;)

(#19355) petipetya:
Én ezen a Cadisenen gondolkodom, szintén Seiko szerkezetes. [link] Viszont a Cadisen az egyetlen márka, amitől hibás példányt fogtam ki, ez egy rossz pont nálam.

(#19357) han_lev:
Szép! :K A szíj milyen? Kényelmes, puha vagy inkább merev?

(#19359) han_lev válasza dzsi23 (#19358) üzenetére


han_lev
senior tag

A szíj keményebb fajta, de majd puhul a hordástól - szerintem - olyan jóminőségű bőrnek tűnik.
Fosil órákon láttam ilyet.
Az óra alatt úgy van varva, hogy van egy kis íve..

[ Szerkesztve ]

MI9 6/64

(#19360) pulutodurumo válasza dzsi23 (#19358) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én direkt olyat kerestem aminek a központi mp. mutatója tartozik a stopperhez.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19361) dzsi23 válasza pulutodurumo (#19360) üzenetére


dzsi23
addikt

Igen, emlékszem, az nekem is tetszik, csak jó lenne látni, hogy jár az óra, amikor nem használom a stoppert. :)

(#19362) pulutodurumo válasza dzsi23 (#19361) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez is egy fontos szempont. :K

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19363) Karcsiiik


Karcsiiik
csendes tag

Szép estét. Tudom,hogy nem kínai,de szerintetek érdemes volna rendbe hozatni?

(#19364) pulutodurumo válasza Karcsiiik (#19363) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Csak a plexi karcos, vagy a számlap is? Jár valamennyit? Egyébként nekem tetszik, én áldoznék rá.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19365) rarki72 válasza pilu01 (#19348) üzenetére


rarki72
tag

Ez a Sea-Dweller Deepsea Style. Koronazáras, 6 mp/nap járáseltéréssel és 38 óra járástartalékkal.
Reméljük nem tépted ki a koronazárat... (?)
Nálunk kettő is van belőle (fiamnak is van) és nincs gond velük. És a számlap napfényben.... :)

[ Szerkesztve ]

(#19366) Karcsiiik válasza pulutodurumo (#19364) üzenetére


Karcsiiik
csendes tag

A számlap is az indexek is és a mutatók is karcosak és rozsdásak. A tokról is pattog a krómozás. Reggel felhúztam azóta jár,mondjuk fél percet késik azóta. Nem találok órást,aki felújítaná,csak a csehországi Elton. Ők tokcserével kb. 1000 eurót kérnek.

(#19367) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Mik vannak, méghogy Migeer. Ez a vietnámi piacos Megir, vagy nemtom mire gondoljak:).

(#19368) pulutodurumo válasza Karcsiiik (#19366) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha tényleg patika állapotban akarod látni, azért nem csak ez a megoldás. Nemrég volt szó tok krómozásról 7000 Ft/db áron. A szerkezet tisztítása 5-15e attól függ ki vállalja. Számlapot 100€ körül már újítanak fel Olaszországban normális minőségben. Persze ha ezt az utat választod, az simán lehet fél év.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19369) Karcsiiik válasza pulutodurumo (#19368) üzenetére


Karcsiiik
csendes tag

Idő van bőven. Apámnak szánom 60.születésnapjára. Az még 2 év. 2-300 eurót még rááldoznék. Feltúrom az internetet.

(#19370) pilu01 válasza rarki72 (#19365) üzenetére


pilu01
senior tag

Nem, nem téptem ki, mindösszesen marha nehéz kezelni, monjuk a már említett miyota Mdv-106-hoz képest!
Remélem bejáródik!
Mennyi hordással jön össze a 38óra járástartalék?
Vagy ez vm. gyári adat?
Esztétikailag nekem is bejön, de így kicsit nehézkes a használata, nem érzem mikor hol áll a korona, nehéz kihúzni, félek hogy valóban "kitépem"!

(#19371) schawo válasza Karcsiiik (#19369) üzenetére


schawo
titán

Annyiból simán megvan kiváló minőségben.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#19372) K4jusz


K4jusz
tag

Sziasztok! Fekete Eyki 8479-hez jó árú beszerzési forrást tud valaki? 26$ alatt nem látok, amit kicsit sokallok érte. Vagy reális?
Illetve a Reginald Submariner tokfül távolsága érdekelne, sehol nem láttam ezt megadva (Sinobi is jó lenne, de nem tetszik, hogy elvékonyodik a szíja).
Hogy hasznos is legyek, a 18. ker Gloriett Lidl melletti kínaiban van pár Curren olcsón (nekem nem jönnek be).

[ Szerkesztve ]

(#19373) petipetya válasza K4jusz (#19372) üzenetére


petipetya
nagyúr

Abszolút nem ér annyit, fórumtársnak rendeltünk anno ebből az 1100 Ft-os Soki-ból (kinézetre hasonló), ez már reális ár egy ilyen óráért. Nem mellékesen a világoszöld változat egész számlapja fluoreszkál.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#19374) sandró60 válasza K4jusz (#19372) üzenetére


sandró60
addikt

Igazat adok az előttem hozzászólónak :D
Neked meg ezt a Linket ajánlom

(#19375) petipetya válasza sandró60 (#19374) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gyorsabb voltam pár évvel perccel :D

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#19376) K4jusz válasza petipetya (#19375) üzenetére


K4jusz
tag

Thx mindnekinek :)

(#19377) dzsi23 válasza csucsotke (#19367) üzenetére


dzsi23
addikt

2-300 forintos hulladék. Múltkor 12000-ért (nem írtam el a nullákat) árulta valaki jófogáson, azt már nem bírtam szó nélkül hagyni. Persze, lebaszott, hogy ne szóljak bele az üzletébe, mert miért fáj az nekem... :D

(#19370) pilu01:
Kézzel teljesen felhúzva 38 óra a járástartalék.

(#19372) K4jusz:
Máris indulok pestre Currenért. ;]
Amúgy 26$-ért sok jobb ajánlat van annál az Eykinél. Mondjuk egy Lorus a rubicontól (bár ez nem fekete és pk is van), de alin is vannak jobbak.

(#19378) K4jusz válasza dzsi23 (#19377) üzenetére


K4jusz
tag

Jó a Lorus. Igazából még magam sem tudom mit akarok. Kell egy fém szíjas és egy Natos óra. Vékony a csuklóm, a Sinobi/Reginald submarineren gondolkodom, csak a tokfül távolság lenne kérdéses még.
Illetve ez a stílus is bejön: [link]

A legjobb órák mind nagyok :)

[ Szerkesztve ]

(#19379) petipetya válasza dzsi23 (#19377) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mi van a Rubicon oldalával? 1 hónapja még angolul volt elérhető, most pedig folyton erőszakoskodik itt nekem a magyar nyelvvel, ami annyira nem jön be.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#19380) dzsi23 válasza petipetya (#19379) üzenetére


dzsi23
addikt

Tényleg eléggé tolakodó ez a kis "ablak" minden egyes megnyitott óránál. Viszont ettől függetlenül ugyanúgy lehet használni az eredeti oldalt, csak mindig a "Nem szállít Magyarországra? Kattintson ide." linkre kell kattintani. :F
Vagy lehet náluk kutatni ebay-en is, én azt jobban is szeretem, mert részletesebben írnak az órákról és az állapotukról.

(#19381) Fall-N


Fall-N
veterán

10ezer Forintért van valami jó és szép női óra, aminek rozsdamentes a tokja és a szíja? Ha kicsit több az sem baj, ha nem fér bele a keretbe.

3 éve vettem neki egy rózsaarany színű Daniel Klein órát, amit nagyon szeret csak sajnos nagyon leharcolt lett (kopik a tokja) és kiestek a kövek is belőle (a leggázabb a számlapról leeső kő.)

Főleg AliExpress lenne a beszerzési forrás.

[ Szerkesztve ]

(#19382) dzsi23 válasza Fall-N (#19381) üzenetére


dzsi23
addikt

Mindenképp fém szíjas legyen? És ez is rózsaarany vagy más színű is lehet?

(#19383) rarki72 válasza pilu01 (#19370) üzenetére


rarki72
tag

A járástartalék azt jelenti hogy teljesen felhúzott állapotból mennyi idő alatt jár le úgy hogy közben nincs ráhúzva. Ezt automatáknál csak dobozban tudod lemérni. A gyár is megadja az értéket de én tapasztalatit írtam.
A kettő nem mindig van szinkronban. A gyártók szeretnék alá mondani jócskán. A Geya-m pl szintén 38 órás a gyári adat alapján de gyakorlatban 48 felett bírja. A tongji-kra általában 36-ot írnak de nekem mindegyik 38-40 órát tud. Még az Orientem is 40 helyett 45-öt megy.

(#19384) pilu01 válasza rarki72 (#19383) üzenetére


pilu01
senior tag

A járástartalék az megvan, de ezt a koronazárast hogy húzom fel?

(#19385) Fall-N válasza dzsi23 (#19382) üzenetére


Fall-N
veterán

Lehet fém színű is. A szíj meg inkább fém legyen. Szereti a "stricis" milánói szíjat is. :DDD

(#19386) .DLL válasza petipetya (#19373) üzenetére


.DLL
veterán

Ez korrekt minőség, én 800 Ft-ért vettem melós órának, meglepően szép, hűvös, fémes tapintású a tokja, pedig festett (vagy lakkozott, és alatta az eredeti fém látszik, nem tudom), működő dátum kijelző, pontosságával sincs baj, vastag az üveg, komolyan... ilyen célra kell ennél jobb? Persze kellhet, de az nem egy ezres lesz :D A szíja mondjuk elég durva, a nem jó értelemben.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#19387) @mriya@ válasza pilu01 (#19384) üzenetére


@mriya@
őstag

HA kézzel is húzható, akkor kitekered a koronát, és úgy.
Ha nem húzható, akkor lóbálod negyed óra hosszat. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#19388) pulutodurumo válasza rarki72 (#19383) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Tegyük hozzá, hogy a gyártó nem véletlenül ad meg kisebb járástartalékot. Ugyanis addig garantálja azt a pontosságot amit közöl. Ha nincs annyi erő a rugóban hogy biztosítsa a megfelelő nyomatékot, a billegő nem tud kitérni eléggé, és pontatlan lesz az óra.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#19389) rarki72 válasza pilu01 (#19384) üzenetére


rarki72
tag

korona zár old és abban az állapotban amibe a kioldás után kerül kézzel felhúzható. 40-50 tekerencset kb, mert érezni nem fogod mikor old le a kuplung ami miatt feltámadásig húzható.
visszazárásnál benyom és kicsit visszafelé teker és utána záróirányba, így könnyebben kap rá a menet.
mivel nagyon nem vízálló (hátlap alatt nem van tömítés) végszükség esetén akkor sincs nagy baj ha nem tartod zárva.

(#19390) T0mcs


T0mcs
tag

Szeretnélek megkérdezni titeket melyik néz ki jobban melyik komolyabb?
Ár kb ugyan az de nem is fontos. Régóta szeretnék pilóta órát és nem tudok dönteni :) ha valamelyiknek jobb a szerkezete az is érdekelne.

(#19391) dzsi23 válasza T0mcs (#19390) üzenetére


dzsi23
addikt

Az első is 47mm? Akkor a másodikra szavazok. Szvsz. jobban néz ki, és a járástartalékot is jelzi. A szerkezetről meg mondjanak véleményt az okosabbak. :D

(#19392) pilu01 válasza rarki72 (#19389) üzenetére


pilu01
senior tag

Nem nagyon érzem hogy húznám az általad említett állapotban, olyan mintha itt csak "szabadonfutó" lenne a korona. Hazamegyek próbálgatom azért, hátha én vagyok a balf.

Más:
GB-n 20 dollárig melyik márkát érdemes nézni ha quartz-ot szeretnék, és a diverek, meg a chronok tetszenek.
Lenne 20 levásárolható dodom.

(#19393) dzsi23 válasza pilu01 (#19392) üzenetére


dzsi23
addikt

Sinobi, Benyar, talán Naviforce, Skmei... ha kicsit hozzáraksz, Megir, Holuns, Starking, Pagani.

(#19394) T0mcs válasza dzsi23 (#19391) üzenetére


T0mcs
tag

Igen 47mm az is! Teljesen egyformák tok, számlap, szíj stb...
Nekem a dátum váltás nem tetszik a jobb oldalin. Nem koronáról van megoldva hanem külön gomb
Meg jobban szeretem a "nagy" másodperc mutatót a kis külön lévő nem jön be annyira. De összeségében és igen a járás tartalék kijelzés miatt esélyes ez is

(#19395) rarki72 válasza pilu01 (#19392) üzenetére


rarki72
tag

egyik kuplungos automatámon se lehet érezni mikor zárt vagy nyitott a kuplung.
kitapasztaltam az idők folyamán, hogy 40-50 tekerés bőven sok nulláról teljesen felhúzni.
az Orientemen pl. amit nem lehet kézzel húzni, azt figyeltem meg, hogy esti nyugis órákban kb 3,5-4 óra viselet húzza fel annyira, hogy reggelig kibírja és másnap este lefekvésig már teljesre húzza magát.
megfigyel, kiismer, örvend ;)

(#19396) petipetya válasza T0mcs (#19390) üzenetére


petipetya
nagyúr

A kékre mondták, hogy gyönyörű sötét színű indigókék, emellett sokkal harmónikusabb az eleve több infót tartalmazó számlapja. Azt választanám, és vennék hozzá egy sötétkék szíjat.

"nincs rá lezsóidő"

(#19397) Fall-N válasza rarki72 (#19395) üzenetére


Fall-N
veterán

Én meg belerakom az óraforgatóba. :DDD Seikot szintén nem lehet kézzel húzni, de változó, hogy elég-e a viselés vagy nem. Ezért kellett a forgató. A szerkezetnek is jót tesz az állandó időszakos mozgás.

(#19398) T0mcs válasza petipetya (#19396) üzenetére


T0mcs
tag

kék engem is érdekelne de eddig csak feketében láttam!

(#19399) petipetya válasza T0mcs (#19398) üzenetére


petipetya
nagyúr

Elnézést, kevertem egy másik Parnis-al, amiről itt írt Breki.

Mindenesetre akkor is a jobboldali változat tetszik az általad mutatott képen.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#19400) T0mcs válasza petipetya (#19399) üzenetére


T0mcs
tag

Ez a fajta kék nekem is bejönne :)


Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.