Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2651) Jeannie válasza DeltaPower (#2650) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Nem igazán láttam ilyeneket szétszedve, de ha nincsenek a ledek ráforrasztva a nyákra akkor simán ki lehet cserélni csak a nem működő alkatrészeket is, és akkor marad a búra és maradnak a ledek is :)) Csak akarni kell.

(#2652) tr00p3r válasza Jeannie (#2651) üzenetére


tr00p3r
őstag

felraktad az órát?

(#2653) tr00p3r válasza tr00p3r (#2652) üzenetére


tr00p3r
őstag

pang a topik... addig is:[link]
a rekorodm 878,3m

[Szerkesztve]

(#2654) venember83 válasza tr00p3r (#2653) üzenetére


venember83
nagyúr

Pang, szegenykem, most nekem se nagyon van mit kerdezni, valszeg hetfo-kedd kornyeken veszem meg a Cube-ot :DDD [link]

kulonben meg: [link] 893m

Masik variacio lett volna (vagy lesz?) ez a bringa, de fene tudja, felek, h ketes eredetu... [link] - ugy meg nem kell :(

(#2655) djtoomi válasza tr00p3r (#2653) üzenetére


djtoomi
addikt

rekordod jelntem megdöntve:
1161.8m:[link]. :DDD :B
Előző rekord:[link]

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2656) Jancsi válasza venember83 (#2654) üzenetére


Jancsi
aktív tag

A Cube nem olyan rossz, de én sokallom az árát 75-80k lenne a reális szerintem.
A másik gépben roszabb a telo, de jobb a váltó, a 80k kb reális érte. Nem hiszem hogy annyira kétes lenne az eredete, fel akartak vágni vele hogy honnan van. Nem nagy szám az a bringa, az új ára egy ilyen felszereltségű gépnek 120-130k lehet max.

(#2657) venember83 válasza Jancsi (#2656) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem 100ert veszem a cube-ot, 85k-ert :P Masik meg valoban telo miatt is nem szimpi, felszereltsegben valoban jobb mint a Cube, de nem hiszem, h kihasznalnam az XT-ket, gondolom a Sram cuccok is kiszolgalnak rendesen, ezert marad a Cube. Ha esetleg addig elkelne, akkor Genesis, vagy van meg 1-2 variacio... Kosz a segitseget.

kieg: meg a cube-os srac is szimpatikusabb volt mailben, ez is jo pont :)) De nem kaptam sehol semmit errol a vazrol! Tud valaki adni valamilyen linket? Homlokcso hegesztesei alapjan nem ketlem, h Cube, mert lattam tobb modelljenel ugyanezt a stilust, csak jo lenne olvasni valamit a vazrol. Koszonom szepen.

Bikeman: igen, ugy tunik, a stevens az bar jobb (telot kiveve, meg a vaz is eleg alapmodell, bar nekem eleg lenne) de 95k a legalso ara s akarhogy is szoritom azt a szijat, max 90k-m van bringara. Csomoan meg nem valaszoltak a mailre, sms-re, szoval nem sok variaciom maradt, de nekem tetszik a Cube, 16.5''os kulonben, jo kell az legyen 176 centimhez, remelem, elegem van mar a nagy es hosszu vazbol...

[Szerkesztve]

(#2658) Bikeman válasza venember83 (#2654) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Mégis a Cube lesz? :D

A genesis külföldön áruházi bringának számít, legalábbis én ott láttam inkább, hogy árulják...


mod: elég nagy lesz neked ez a váz? Eléggé ki van már húzva a cső....
Mekkora a váz? 16,5-17''?

[Szerkesztve]

(#2659) venember83 válasza Bikeman (#2658) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, ki van huzva a cso, de a srac 190cm, ezert nem csoda, h kicsi neki. Nagyon remelem, hogy nem lesz kenyelmetlen, amennyiben megis az lenne, akkor ez [link] 90k-ert, vagy a Genesis 80k-ert. Pedig az a stevens is betyar jol nez ki es csomo uj cucc van rajta, de egyszeruen elado sem enged tobbet, nekem meg ennyi az osszes vagyonom, sajnos...

Nem tudsz vmi olvasnivaloval szolgalni Cube Elementtel kapcsolatosan? :F

[Szerkesztve]

(#2660) Bikeman válasza venember83 (#2659) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Ez a Hercules érdekes, még sosem láttam ilyen nevű vázat... személy szerint nem is áldoznék rá

Lehet, hogy nem követem eléggé figyelemmel az eseményeket, de mintha lett volna egy elég csúnya Passat-kék Merida is a pakliban, vagy az már elvitték?

Meg a gripkót próbáld ki, hogy mennyire fekszik neked, mert én pl. egyszer mentem ilyen keróval, és minden úthibánál váltott hármat az a mocsok...:D

Olvasnivalóm nincs, de egy kép az igen: :)
[kép]

(#2661) venember83 válasza Bikeman (#2660) üzenetére


venember83
nagyúr

Volt, de az nem valaszolt a mailjeimre s asszem mar elkelt. Tobbi meridas se volt valaszolos kedvukben, teloszam meg nincs megadva. Szoval azt a keket elvittek. Herculest en is kihagynam, de ha nem kapok mast, akkor az lesz.. Azon legalabb uj a hatso valto, fogaskoszoru s lanc, mind xt, rossz nem lehet, max majd vazcsere lesz. Kosz a tanacsot a gripshifttel, kiprobalom.

Remote lockout-ot lehet kapni ehhez a Cube-os Axelhez vajon? Meg szamomra eleg agy plusz, h szep szinu es formaju a vaz, meg picit egyedi, nem ugy mint pl a Merida.

[Szerkesztve]

(#2662) Bikeman válasza venember83 (#2661) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Hát azt nem tudom sajna, Manitouban nem vagyok otthon.

Meg a Hercules telója sem valami fényes, tényleg csak a shimano felszerelés éri meg rajta.

A Hercules is egyedi...:D Mert még senki nem hallott róla...: :DDD

A Cubenál maradj szerintem, max a gripkót ledobod róla, de az majd kiderül úgyis.:)

(#2663) venember83 válasza Bikeman (#2662) üzenetére


venember83
nagyúr

Kosz, h lebeszeltel a Genesisrol meg a Herculesrol, igy mar nyugodt szivvel veszem meg a Cube-ot, ha aprilis ota nem vette meg senki, akkor csak megmarad meg keddig :DDD Vagy legalabbis nem adja el a srac elolem.

(#2664) Bikeman válasza venember83 (#2663) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Szívesen!

Hát, ha jó fej a gyerek, akkor szóban, telefonon is le lehet foglalni.

(#2665) Jancsi válasza venember83 (#2661) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Remote lockout felesleges ha a kis piros fekerentyű ugyan azt takarja mint ami a Splice Super-emben van, simán le lehet nyulni menetközben és pöccintésre elfordul. Amúgy ha lehet is rá tenni 20-25k körül összegre számíts.
Hercules bringa összehatásra nem rossz, bár a villája nem éppen jó, a váz sem nagy szám, de a Deore XT cuccok miadt elég komoly értéket képviselne egy komolyabb villával.
Ha a későbbiekben komolyabban is akarsz tekerni és szánsz 30-40k-t egy jobb villára akkor a Hercules-t ajánlom.
A Cube-ot akkor vedd meg ha nem akarsz rajta semmit fejleszteni, mivel szinte mindent cserélni kellene rajta ahoz hogy kapj egy komolyabb XC-gépet.

(#2666) Jeannie válasza tr00p3r (#2652) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Ma lesz a napja, csak előtte alszom még kicsit :DDD

(#2667) Azazello-


Azazello-
senior tag

RS recon mennyire megfelelo xc telonak? ugyanis vettem egy gepet, de nemtudom mennyire jol dontottem a recon mellett.

RS recon
sram X9, X7
avid juicy 3
truvativ firex
stb...

velemeny? :F

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2668) Azazello-


Azazello-
senior tag

es egy ilyet is megrendeltem

[kép]

bar elegge lehuztak a magazinokban, de annyira tetszik :D

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2669) Jancsi válasza Azazello- (#2667) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Nem rossz elég masszvnak néz ki és a mozgása is kellemes.
A elírtak alapján nem lehet rossz kis gép, csak az a nagy kérdés mennyiért vetted :D
Ezzel már illendő lenne jönni Zemplén Maratonra ;)

Bukók között ilyen kategóriaában nem hiszem hogy óriási különbségek lennének, mind megfelelő védelmet nyujt, a szellőzés kérdéses csak és hogy mennyire kompatibilis a kobakoddal.

(#2670) Jeannie válasza Jeannie (#2666) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Nya, felszereltem, meg lenulláztam-beállítgattam mindent, elvileg müködik :R de ilyen szélben ki nem tolom a bringát, gyalog megyek melóba :DDD

(#2671) Jeannie válasza Jeannie (#2670) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Igen, tudom hogy lány vagyok, és mint olyan nem illdomos csúnyán beszélnem, valamint divat szidni a bkv-t, de a fene esse bele az összes koszos buszba, meg az összes hülye vezetőbe amelyik sz*rik rá hogy betartsa a menetrendet, száradjon ki a szám, nyúljon meg a láncom, essenek le a fogaskerekeim, kapjak defektet egyszerre az összes kerekemre hogyha mégegyszer bérletet veszek, szóval csak annyi, hogy mégis kénytelen voltam kipróbálni ma a km-órát. Szóval legeslegelső mért adataim: melóhelyre oda, erős szembeszélben, néhol enyhe emelkedővel:

Time: 23:38 min
Avg: 20,6 km/h
Max: 36,2 km/h
Total: 7 km

:B

(#2672) adik válasza Jeannie (#2671) üzenetére


adik
őstag

:C :C

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2673) Xantomas válasza adik (#2642) üzenetére


Xantomas
őstag

Nekem van egy, de gyárilag sárga ledek vannak benne. (középen egy jégkék, mert elemcserekor a középsőt sikerült kitörni).
Az utóbbi időben, komolyabb világításra lett szükségem, ezért lecserélném, mert sötétben csak arra jó, hogy engem lássanak, de semmit nem segít azon, hogy én lássak valamit. Mit ér meg neked? Vagy az ép nyák alapján marok, és kivágok neked egyet, de azon nem lesz védő lakk.

Másik, közérdekű közlemény.
Bringázás közben, valaki, elhagyta a pénzét, TESCO-s blokkal együtt a Fogarasi úti OBI mellett, a bringa úton. Tesco információján otthagytam a mailcímem, hogy ha valaki keresi a pénzét, annak esélye legyen hogy visszakapja.
Ha valaki tudja, hogy mi van a blokkon, és mennyi pénz, az keressen meg az adatlapomon található mailcímen.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2674) Manitou válasza Azazello- (#2667) üzenetére


Manitou
addikt

Melyik recon van benne?

327, 351?
Solo air?
u-turn?

(#2675) Manitou válasza Jeannie (#2671) üzenetére


Manitou
addikt

Jól nyomod :)

(#2676) Dumb válasza Jeannie (#2671) üzenetére


Dumb
senior tag

Szembeszélben jó kis átlag :)

Uhh, ma volt a Tour prológja ( 8 km sík időfutam) a győztes 8:50-et ment, 53,7-es átlag. Cancellara. Azt mondta az ''öreg'' kommentátor, hogy akkor kb 75-tel ment az egyenesekben :Y :R Az kőkemény :D

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#2677) Jeannie


Jeannie
aktív tag

A 20km/h-s átlaggal teljesen ki vagyok békülve, siettem is hogy beérjek melóhelyre, meg többnyire lejtő is volt, de majd valakivel le kell még tesztelni hogy tényleg valós adatokat mér-e... Visszafele hegyre fölfele sokkal roszabb adatokat kaptam :DDD

[Szerkesztve]

(#2678) _seth_


_seth_
veterán

[link]

Vettem egy hiper-szuper-hitech hátizsákot a PLUS-ból 1799 HUF-ért :) Néztem 6-8 ezres táskákat is de a 90%-uk kicsi volt (digit fényképező nem fért el benne) a maradék 10% meg túl nagy... bevásárlás közben láttam meg ezt a plusost és gondoltam egy próbát megér ennyiért. A háta ugyan egyáltalán nem spéci szal izzad de addig nincs gond ezzel amíg le nem veszem a hátamról :) A cuccaim pont elférnek benne és kényelmes is. Ennyit megért, szerintem. Az utóbbi kb 400 km alatt semmit sem kellett szerelni a bringámon :) Meglepő mert eddig a régi hátsó altus váltóval folyamatosan gondok voltak de mióta deore 06 van rajta mind megszűnt (ledobta a láncot, megakadt, kerreget mert a kis fogaskerekek mellett ment a lánc...).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2679) Kephamos válasza Jeannie (#2671) üzenetére


Kephamos
addikt

Én meg azokat szidom, akik szidják a bkv-t. Ha annyira rossz, akkor próbáld ki mondjuk a Nyíregyházi tömegközlekedést. Javaslom a 3-as buszt, amivel én járok. Egy hét után bkv fastikussá válnál, hidd el! :DDD

(#2680) venember83 válasza Jancsi (#2665) üzenetére


venember83
nagyúr

Nos, hat nem hiszem, h kihasznalnek egy komolyabb xc gepet, illetve jopar honapig zse nem lesz a fejlesztesre, szoval ez megteszi :DDD Kosz a segitseget. En is remenykedtem, h a lockout mukodik menet kozben is konnyen, akkor nem eri meg fizetni erte 1 centet se pluszba fizetni.

(#2681) venember83 válasza venember83 (#2680) üzenetére


venember83
nagyúr

Elso fizetni storno...

(#2682) Dirtyz válasza _stick_ (#2645) üzenetére


Dirtyz
őstag

Írtam a hirdetésedbe is, de ide is berakom: [link]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2683) Kephamos válasza _stick_ (#2645) üzenetére


Kephamos
addikt

Nézd csak meg a legujabb hsz.-t.

(#2684) TexT-BoY válasza Kephamos (#2683) üzenetére


TexT-BoY
addikt

szterinted ez a 2 váz megeggyezik?:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2685) _seth_


_seth_
veterán

18,37 km össz
48 perc
22,7 km/h átlag
43,5 km/h max (aszfalton
40 km/h max földúton)

Nem vagyok megelégedve vele, majd pár nap múlva ismét megpróbálom, az átlagtempót növelni kellene :) (odafelé fájt a hátam :( tegnap is fájt de nem tekertem ennyire és hazafelé már nem éreztem). A kerekekbe ha fújok egy kis levegőt még azzal is nyerhetek csak akkor a földút más részén kell mennem :) (földúton magasabb az átlagtempóm mint aszfalton ami a gumi miatt lehet: maxxis tomahawk elől és maxxis swamp thing hátul).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2686) Dirtyz


Dirtyz
őstag

A mai menetünk nem volt sok, 54 kili, 1000 szint, átlag 18km/h, pulzusátlag 162, max 200 :B , polar szerint 3366 kcal-t fogyasztottam

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2687) Azazello- válasza Jancsi (#2669) üzenetére


Azazello-
senior tag

az nekem egy kicsit messze van :)

Manitou: 327. a masik kicsit draga :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2688) Kephamos válasza TexT-BoY (#2684) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem, de lehet mindketten jó járnak, megoldják a dolgot. :)

(#2689) TexT-BoY válasza Kephamos (#2688) üzenetére


TexT-BoY
addikt

persze:DD az Epik egy verseny CC váz, komolyabb geoval, jobb anyagbol , kisebb sulyal a revange meg egy boltbajáros keró.. csak a 4x árkülömbözetet nézve is ez a konkluzio nemgondolod? tudom az felszerko függő etc. de a 2 váznak csak annyi a hasonlosága hogy caprine caprine...:DD semmitöbb..

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2690) EQMontoya válasza TexT-BoY (#2689) üzenetére


EQMontoya
veterán

ezt kurvára benézted. a revenge anno a caprine 1ik legkomolyabb gépe volt. Nem gyanús rajta , h gyárilag manitou black és deore xt elöl-hátul? [link]

az epik pedig a highlander-t váltotta fel árában, ami lényegesen a revenge alatt helyezkedett el.

Same rules apply!

(#2691) TexT-BoY válasza EQMontoya (#2690) üzenetére


TexT-BoY
addikt

:DDD ez vicces volt :B
kurvára benéztem, én mentem mind2 vázzal meg higlenderrel is:DD igaz nem sokat, nekem meggyözödésem volt hogy a revange egy gagyi gép.. :R
Ezesetben bocs mindenkitöl akit félre informáltam, nem az én asztalom ez a CC terep:DD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2692) EQMontoya válasza TexT-BoY (#2691) üzenetére


EQMontoya
veterán

highlanderem van. anno elég sokat vacilláltam, h boomer vagy highlander, de highlander lett, mivel nem akartam 100k fölött adni a bringáért. a revenge meg 150 fölött lett volna.

Same rules apply!

(#2693) _stick_ válasza Dirtyz (#2682) üzenetére


_stick_
őstag

Az a helyzet, hogy az új Epik 50 váza annyira bejön, hogy mást nem is akarok...

(#2694) tr00p3r válasza Jeannie (#2671) üzenetére


tr00p3r
őstag

szia,

gratulálok és örülök, hogy bejött. ;)

az adatok meg nem rosszak szerintem, főleg, hogy szembe szél.

én csütörtökön jóval előbb szabadultam, hazamentem és, mivel volt időm mielött a gyerekeimért kellett mennem az oviba, kitekertem vácra és vissza. változó volt az idő nagyon, de pont kifogtam egy órát amikor nem esett. a szél meg nagyon fújt, főleg ugye, hogy a duna partján megy a kerékpárút vácig. na ott volt rendes viharos északi szél. a 27 km/h-ról simán visszament 22-24 km/h-ra. mintha derékig érő sárban mentem volna és a pedálfordulat is szépen visszaesett. nagyon kemény volt. alig vártam, hogy beérjek sződligetnél az erdős részbe. :DDD ott meg az volt a félelmem, hogy kanyarban kicsúszok, mivel a Conti DF II külsőnek nem sok profilja van. de megjártam kb. 50 perc alatt. a visszafelé úton van egy emelkedő ami a partról visz fel a 2-es út szintjére, na ott a pulzusom 188 bpm volt... ;] (próbáltam a pedálfordulatot folyamatasan 70 felett tartani. ez persze emelkedőn szinte lehetetlen... :DDD )

(#2695) tr00p3r válasza Dirtyz (#2686) üzenetére


tr00p3r
őstag

a múltkori válaszom,gondolom időhiány miatt, nem méltattad. érdekel még az olivér elérhetősége vagy a laktátteszt?

(#2696) Dirtyz válasza tr00p3r (#2695) üzenetére


Dirtyz
őstag

Jaj, ne haragudj, átsiklottam a hsz felett :B ...
Átolvastam a honlapját, ha lesz egy kis időm, nameg rá is kell vennem magam, küldök neki egy mélt, aztán meglátjuk. ( azt írta, hogy telefonon csak végszükségben zaklassák és ez cseppet sem nevezhető annak... :DDD )

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2697) tr00p3r válasza Dirtyz (#2696) üzenetére


tr00p3r
őstag

hi,

semmi gond. mondtam, hogy adj egy számot privátban és beszélhetünk róla. ha érdekel....

(#2698) Kephamos válasza TexT-BoY (#2691) üzenetére


Kephamos
addikt

Vééégreeee! Nekem volt igazam! :P

(#2699) fasyrt


fasyrt
őstag

Mennyire lehet ferde az első kerék? Ki kellett vennem, de a gumi a függőlegestől ca. 2mm-nyit eltér. Belefér?
Másik: Tekeréskor szűk km után elkezd kattogni a bicaj. Úgy vettem észre, hogy valami hajtás elején lehet, mindig akkor, amikor a pedálok egy bizonyos állásban vannak. Szervizbe elviszem holnap (mert a kötelező pár100 km-es szerviznél elállították az első fékem - mélyen fog), megmutatom nekik mindkettőt, de jó lenne, ha épkézláb módon el tudnám mondani, hogy mi baja a bicajnak. :B

A tekeréssel kapcsolatban pedig: valahol olvastam, hogy az ideális pedálfordulat 60-90/min. között van, ellenben én végig valahol 40/min-es fordulat környékén tekerek (sík aszfaltról van szó). Ha gyorsabban tekerek, elfáradnak az izmaim, gondolom nem kapnak elég oxigént. (Ez csak tipp.) Valaki tud erre okot mondani? Származhat valami gond abból, hogy ilyen módon hajtányolok? (Attól eltekintve, hogy elég lomhán gyorsul a bicaj, de ezt általában gyakori válthasználattal ellensúlyozom: indulás 2x4-5, folyamatos tekerés 3x6-7).

No még egyet. Mit csináltok, hogy ne izzadjon a fejetek a sisakban? Fél óra tekerés után izzadságban fürdik a fejem, pedig a sisak jól szellőzik, csak gyakran meg kell állnom a forgalom miatt. Nem szoktatok valamit a sisak alá tenni?

Köszi a válaszokat előre is, egybe írtam, mert külön-külön nem érnek meg egy postot.

(#2700) ngabor2 válasza fasyrt (#2699) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem is kattog, de mióta elhoztam a szervízből. nekem egyértelműen a középagynál, és akkor, mikor a pedálokon megszűnik, vagy vált a terhelés, tehát fordulatonként 4x.

az én fejem is megizzad a sisakban, pedig ez is szellőzik. nem igazán tudok ellenszert.

én ritkábban váltok, az első váltó fixen középen van, a hátsó a 4-esen, ha gyakran meg kell állni, vagy tudom, hogy szükség lehet a szökésre, akkor visszaveszem 3-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.