Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29001) ludsimon válasza dqdb (#29000) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem pedig a biztonság érdekében le lehet mondani a nincs sisak hozzászokásról. :U

Először engem is marhára zavart, főleg az a csat az államnál idegesített k..vára, de aztán nem is tudom, talán 1 hónap alatt már szinte teljesen szokásos érzés lett, és nem zavar egyáltalán.
A biztonság az első.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#29002) #56474624 válasza dqdb (#29000) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát akkor gondolj bele, hogy valaki fülhallgatóval, zenét hallgatva teker. Láttam már ilyet sokszor.
Persze az ő dolga. De például ha bevezetnék kreszbe, hogy sisak kötelező, míg nem írnák elő, hogy fülhallgató, fejhallgató, egyéb hallástompító eszköz tiltott (azt hiszem, ez most nincs benne), az is elég különös lenne, olybá tűnne, mintha nem a baleset-megelőzés lenne elsődleges cél.

(#29003) Meme válasza Bikeman (#28995) üzenetére


Meme
aktív tag

na itt jön a tripla trükk:)
a drótót valóban be kell dugni a csaar fejébe, ez is azért van, hogy ne lazuljon ki. át kell füzni mindkettőn és amikor lazulna az egyik, akkor meghuzná a másikat, ergo nem tud.

Amugy ha jót akarsz, akkor vagy vegyél alu csavart, akár eloxáltat, mert az szép.
vagy vegyél rozsdamentes csavart, az fényes és erős.

nekem rozsdamentesek vannak már pár éve...

Szevasztok bogyókák!

(#29004) KaraDani válasza #56474624 (#29002) üzenetére


KaraDani
addikt

Autóban ülve se hallassz valami sokat, mégis tudsz közlekedni.

(#29005) dqdb válasza #56474624 (#29002) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, a menetközben zenét hallgatók nálam potenciális öngyilkosjelöltnek számítanak. Még gyalogosként is, nemhogy bringán ülve.

ludsimon: szerintem is kell a sisak a biztonsághoz, de a világítás hiánya miatt mérgesebb szoktam lenni a bringásokra. Hátsó lámpa: én 2 hátsó lámpával járkálok pont ezért (Cateye TL-LD1100 és egy gagyi), általában mindkettő működik, de mégis van vésztartalék.

KaraDani: ez igaz, mégis bringásként fontosabb a hang. Például visszapillantó tükör hiányában is hasznos annak felmérésére, hogy közeledik-e valaki hátulról, valamint jobbkezes utcáknál is jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29006) ludsimon válasza KaraDani (#29004) üzenetére


ludsimon
veterán

Jaja!

Ez lett volna a következő hsz-em.

Én úgy tudom nincs meghatározva, hogy éppen az össz teljesítmény 10W-on szól a zene, vagy éppen hátul a subwoofer nyomja 2000W-al!

Ez kicsit állat! ;] ;]
Meghallgatnám élőben. :D

Az én véleményem a biciklis zenehallgatós illetőkről:

Én úgy gondolom, hogy magukra nézve öngyilkos jelöltek, illetve a környezetére nézve közveszélyesek!

Mivel az autóban nem a fülcimpádba ordít a zene, hanem a füledtől 20-30 cm-re lévő hangszóróból, az nem kicsit más!

Például ha rád dudálnak szerintem hamarabb észreveszed az autóban, ha nem ordít természetesen a zene, mint egy fülhallgatós, mert amíg a füledben van, főleg ha ez ilyen gumiharangos, akkor én 90%-ra mondom, hogy nem fogod hallani, mert elég jól ki tudja zárni a zajokat. Ismerem, volt nekem ilyenem, aztán váltottam fejhallgatóra. :D
De természetesen nem biciklin, kizárólag home!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#29007) Meme


Meme
aktív tag

cross bicaj, ha valakit érdekel:
[link]

Szevasztok bogyókák!

(#29008) amargo válasza ludsimon (#28994) üzenetére


amargo
addikt

Mi mindig jót nevettünk ezen így utólag is jó emlék ez, a mosoly lemaradt az irományom végéről. Az igaz barát bajban ismerszik meg.
szerk:
Hidd el, hogy van! Ha megtalálod tudni fogod.

Bikeman:
Hátha ezekből többet megtudsz (igaz nem XTR, de a felfogatásban nincs különbség):

Most vettem nem rég egy Mars 3-at ég és föld az előző hátsó villogómhoz képest.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#29009) #56474624 válasza KaraDani (#29004) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mert autóban ülni ugyanolyan, mint bringán. :U Két külön szituáció.
Mondjuk egyrészt mert van visszapillantó tükör. Másrészt mert elfoglal egy egész sávot. Így (meg a tempója miatt) nem is előzik oly gyakran, mint a biciklist. A fülemet én is gyakorlatilag csak hátrafelé használom. Ha nem tudnának megelőzni, plusz még visszapillantóm is lenne, gyakorlatilag szükségtelen lenne, nemde?

(#29010) KaraDani válasza dqdb (#29005) üzenetére


KaraDani
addikt

Halk zenehallgatás közben simán hallok egy hátulról jövő autót. Mellesleg a hátulról jövő autóval mit kéne kezdenem, ugorjak fel előle a járdára, vagy be az árokba? Jobbkezes utcába meg jobban belátok mint autóból, és lassítok is mivel nem hang alapján fogok elsőbbséget adni vagy sem.
Ez van én egy ilyen öngyilkos típus vagyok. :DDD Azt meg végképp nem értem gyalogosként miért veszélyes zenét hallgatni :F

ludsimon: létezik :K Az tény, hogy kevés de ez normális is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#29011) ludsimon válasza amargo (#29008) üzenetére


ludsimon
veterán

Igaz barát nem létezik ebben a fukar világban, ha létezik is, akkor az nagyon kevés!

undefined

(#29012) #56474624 válasza KaraDani (#29010) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nem mindegy, milyen hangja van annak a hátulról jövő autónak. :P

például az rendszerint nem árt, ha hallom, hogy egy kamion közeledik, ugyanis ők előszeretettel centiznek ki, meg húzzák rád a végit. És ilyenkor legjobb lassítani, hogy minél gyorsabban elhúzzon melletted.

Ha zenét hallgatnék közben, lehet nem tudnám kivenni, hogy kamion jön, vagy mi a lópikula. Másrészt a zene eltereli a figyelmet valamennyire. Nem kell annak tudatában lenni.

[ Szerkesztve ]

(#29013) ludsimon válasza amargo (#29008) üzenetére


ludsimon
veterán

Mars 3?

Miben különbözik a Mars 4.0-tól?
Mennyiért, hol jutottál hozzá?

undefined

(#29014) rétisün válasza ludsimon (#29011) üzenetére


rétisün
veterán

el kell telni pár évnek, amíg eldől valakiről, igaz barát vagy sem...ne vedd személyeskedésnek, de a te esetedben talán a korodnál fogva sem mondhatod valakiről, hogy igaz barátod.
persze, ha mondjuk valaikvel kb. 3 éve korod óta jóban vagy, és tényleg úgy érzed, hogy igaz barátod, akkor szerencsés vagy, és respect :R :R

amúgy én is zenével tekerek majdnem mindig, persze inkább csak amolyan "aláfestésként", mellette simán hallom az autókat (sőt, sokszor az autók miatt nem hallom a zenét :Y :Y )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29015) rétisün válasza ludsimon (#29011) üzenetére


rétisün
veterán

de jó, hogy dupla...az egerem küzd a lecseréléséért :(((

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29016) KaraDani válasza #56474624 (#29012) üzenetére


KaraDani
addikt

Akkor az a megoldás, hogy úgy hangosítod fel, hogy csak a kamionokat halld meg ;] Egyezzünk ki egy döntetlenben, mindketten öngyilkosjelöltek vagyunk: te nem hordassz sisakot, én néha zenét hallgatok :D Ez van, ezekszerint szeretünk veszélyesen élni ;) Na jó8, megyek alduni.

rétisün: legjobb barátom általános iskola 1.osztály óta az. Más gimibe jártunk, azóta ő Pécsen van, én Pesten, és máig a legjobb barátom. Kaposváriak vagyunk mind2en, de csak úgy megyek haza, ha ő is jön, különben csak szülők miatt minek :)

Hajj de OFF-olunk már :)

[ Szerkesztve ]

(#29017) ludsimon válasza rétisün (#29014) üzenetére


ludsimon
veterán

Én most itt két dolgot taglaltam:

- barát
- igaz barát

Csak, hogy ne legyen félre érthető. :)
Na de nem off-olok már többet.

On:
Bicikliztél ma?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#29018) rétisün válasza ludsimon (#29017) üzenetére


rétisün
veterán

persze, elmentem melóba, meg haza is jöttem :DDD

a múlt vasárnapi tekerésemkor kiderült, hogy el vagyok lustulva :D szóval talán szombaton sor kerül rá, jó lesz kicsit összekapni magam....bár, ha tényleg viharos szél lesz, nem fogok örülni :(((

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29019) dqdb válasza KaraDani (#29010) üzenetére


dqdb
nagyúr

Általában az utcai zenehallgatás nem a halk változatot szokta jelenteni, hanem azt, amikor hallod, hogy a buszon 3 méteres sugarú környezetedben hallod, hogy ki mit hallgat. Egy halk zene hallástompító hatása a téli sapkával lehet egy szinten, ami tényleg nem vészes. De én mégsem mernék zenét hallgatni bringázás közben, mert a háttérzene az agyamat is tompítja a fülem mellett (otthon, amikor hatékonyan akarok dolgozni, akkor erősítő ki, mert eltereli a gondolataimat a zene).

A hátulról jövő autót azért jó hallani, amit Ba cy lus is írt: tudod, hogy mire számítsál. Például ha nagyobb jármű jön, és nincsen túl sok hely előzésre, akkor számíthatsz arra, hogy sávon belül fog melletted elcentizni. Jobbkezes kereszteződésekben természetesen én is lassítok (Zuglóban van bőven alkalmam a gyakorlásra), de a körbenézés mellett jól jön a hang is extra segítségként.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29020) #56474624 válasza KaraDani (#29016) üzenetére


#56474624
törölt tag

Hát én ha választhatok, inkább a megelőzésre szavazok. :) Másik meg hogy mindkét dolgot imádom (zenét is, meg bringázást is, bár inkább előbbi az első nálam), a kettőt vegyítve nem érzem úgy, hogy többet adna, sőt inkább elveszi a teljességet.

Mondjuk szerintem autónál is eltereli a figyelmet valamennyire mind a zene, mind ha a vezetőhöz beszélnek közben. A mobilok szabálytalan használata még inkább.
Persze ha csak önmagában elmélázik vezetés közben, az szintúgy, de az ellen nem lehet mit tenni, mármint nem is lehetne szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#29021) Ariadne válasza rétisün (#29018) üzenetére


Ariadne
őstag

Nem lehet, hogy sporteszközt tévesztettél? Vitorlással mindig arra mehetnél, amerre a szél fúj, bringázás közben viszont folyton csak bosszant... :P

mod: Zene témában dqdb-hez hasonlóan gondolom - sisak mindig, zene soha. Bár jó lenne, de inkább szeretnék így egészben élni még sokáig, pontosan ahogy most vagyok. Azon azért elgondolkodtam, hogy terepen, amikor egyedül megyek, nagyon király lehet egy kis zene, ott nem hiszem, hogy árthatna. Legfeljebb a vadak is hallanának némi igazán jó zenét. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#29022) ludsimon válasza rétisün (#29018) üzenetére


ludsimon
veterán

Erősödsz... :DDD

undefined

(#29023) ludsimon


ludsimon
veterán

Vajon mennyire lehet idegesítő, vagy vakító az autósnak egy ilyen hátsó villogó?

Ez elég feltűnő, de itt nem az a fő cél, hanem, hogy nehogy ez miatt húzzák rám a kormányt, vagy durvább...

Sorry a dupla miatt... :B

[ Szerkesztve ]

undefined

(#29024) rétisün válasza Ariadne (#29021) üzenetére


rétisün
veterán

most mér? múlt vasárnap pl. egy kicsit hátulról is fújt :DDD
különben is, amennyit eddig bicajra költöttem (és nem azért mondom, de jópárszor lehülyéztek miatta :D meg hogy: "ennyi pénzért már autót lehet venni" ) egy tized vitorlásra se lenne elég :N

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29025) rétisün válasza Ariadne (#29021) üzenetére


rétisün
veterán

tényleg kivágom az egeremet.... :((( :(((

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29026) Ariadne válasza rétisün (#29025) üzenetére


Ariadne
őstag

Klassz, hszgyűjtő egér, szerintem tedd fel apróra. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#29027) rétisün válasza Ariadne (#29026) üzenetére


rétisün
veterán

nem is rossz ötlet :C

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29028) dqdb válasza rétisün (#29027) üzenetére


dqdb
nagyúr

Meghirdetem a korábbi egeremet, és kiszorítalak vele a piacról, mert az tud triplaklikkelni is. Egy klikk, három hozzászólás, két módosítás :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29029) #56474624 válasza Thulcandra (#28975) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én egyszer lágymányosi hídon jártam így majdnem. 40-50 közötti tempót mentem, mikor lecsúszott a lábam. Hát azt hittem, mindjárt a Dunában úszom. :DDD
De nem így történt, egyáltalán nem estem, pedig elég érdekes jobbra-balra-jobbra-balra hullámzó mutatványt írtam le. :D Ez még a favorit outimmal volt. A mostanit bár jobban uralom, mégis úgy érzem, ezzel lehet estem volna, rövidebb a tengelytávja, ennek megfelelően érezhetően sokkal mozgékonyabb.
Na erre azóta azért jobban odafigyelek, veszélyes ám, ha lecsúszik a pedálról a láb. Nagyobb sebességnél egyébként ezért is szeretem jobban a legnehezebb fokozatot bevetni, mint a könnyebben szaporán tekerni.

(#29030) Bikeman válasza amargo (#29008) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Köszönöm a képet, persze tiszta sor, műanyag nélkül a csavar, azt' jóvan. :)

Meme: Aha, na ilyen drótot biztos nem teszek fel, milyen hülyén nézne már ki...:D

Az alucsavar az mennyire erős?

Mindenkitől kérdezném, hogy szerintetek milyen a Probike szervize? Pontosabban az új SID WC-ben kéne az olajat feltölteni, mert gyárilag kevés van benne (szimmering alatt lévő szivacs is porszáraz szokott lenni).

Valamint értenek ők a Crossmax SLR centírozáshoz vajon? Vagy melyik az a szervíz Bp-n, ahol nagyon értenek a Mavic kerekekhez?

[ Szerkesztve ]

(#29033) ludsimon


ludsimon
veterán

Most nézem.

Tegnap előtt lecsúszott a műanyag pedálról a lábam, és ráestem a nyereg elejére, az meg szépen lehajlott. :W

Most nézem, hogy majdnem teljesen ki volt lazulva a csavar, alig volt meghúzva. :Y
Nem tudom, hogy fordulhatott ilyen elő, de most 4x jobban megtéptem, és beállítottam az úthoz viszonyítva 0°-ra.

Meg tegnap reggel történt, OBI mellett jött ki a kamionos, és nem nézne körül, és pont ahogy láttam, ha azzal a tempóval megyek, és nem állok meg, alákerültem volna a kamion alá. :Y Bicikliúton mentem, elsőbbségem volt.

undefined

(#29036) dunc válasza ludsimon (#29033) üzenetére


dunc
nagyúr

:Y "Bicikliúton mentem, elsőbbségem volt" ezzel ne tőrödj,foglakozz inább a 16 db nagy kerékkel !!! :)

[ Szerkesztve ]

(#29037) KaraDani válasza dunc (#29036) üzenetére


KaraDani
addikt

Hülyeséget írtam :U

[ Szerkesztve ]

(#29038) Oracle


Oracle
senior tag

Kövezzetek meg de én sisak nélkül, és agyba dugós fülessel szoktam tekerni ;] Tény hogy óvatos vagyok nem megyek autók közt, és nem foglalkozom azzal hogy elsőbbségem van mert az autósok szintén nem foglalkoznak vele. Minden kereszteződésnél meg az összes olyan helyzetben ahol jöhet autó lassítok. :) 5év alatt még nem történt komolyabb baj, össz-vissz 2x estem 1x piszkáltam az ipodot és egy beton kiugrót elvittem a pedállal :D karcolás nélkül megúsztam csak egy lila folt lett a hasamon ahogy megütött a kormány. 2. eset a lágymányosi híd pesti hídfőjénél ahogy jöttem le elém jött egy bringás sikerült annyira lelassítani hogy csak épp össze koccantunk és eldőltem mint egy zsák szintén semmi bajom nem lett. :)

(#29039) dunc válasza KaraDani (#29037) üzenetére


dunc
nagyúr

????

(#29040) Ariadne válasza Bikeman (#29030) üzenetére


Ariadne
őstag

Probike-ot szeretem, jók, korrektek, teló olajcserére mi is oda megyünk épp nemsokára.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#29041) Tamoo válasza Oracle (#29038) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én még kihalt úton is félek fülessel, és ott is csak a jobboldalit szoktam bedugni. Egyik legveszélyesebb dolog szerintem.

(#29042) #56474624 válasza Oracle (#29038) üzenetére


#56474624
törölt tag

Üdv az agyament tekergők társaságában. ;] Akkor már 4-en vagyunk... :DDD

(#29043) KaraDani válasza dunc (#29039) üzenetére


KaraDani
addikt

Akartam írni, hogy egy kamionnak 18 kereke van, de aztán rájöttem, hogy az Amerika, itt általában annyi nincs :D (18 Wheels of Steal a becenevük is)

(#29044) Xantomas válasza Bikeman (#29030) üzenetére


Xantomas
őstag

Csak jókat lehet róluk mondani. :)
Mellesleg ők a legfőbb húzóerejei a magyar 29er, és SS keménymagnak. :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#29045) #56474624 válasza Xantomas (#29044) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tudom, mi az SS, mégis valami egész más jut mindig első körben eszembe róla, hisz azt hallottam először. :Y ;]

[ Szerkesztve ]

(#29046) dunc válasza KaraDani (#29043) üzenetére


dunc
nagyúr

Mindegy :R a lényeg ,hogy 1 is elég ahoz hogy 2 nm-es legyen.....csak a fejed :Y
Tehát inkább hadd menjen...én várok.

(#29047) Ariadne válasza Xantomas (#29044) üzenetére


Ariadne
őstag

És nem utolsó sorban értékelik a törzsvásárlókat és korrekt a garis ügyintézésük. :K Épp múltkor, mikor arra jártunk, rákérdeztem, mi lesz most, hogy a Speci nagykere megváltozik, mert aggódom (élettartam garancia ugye). Balázs, a tulaj azt mondta erre, hogy valóban sokkal rosszabb céghez megy az ügyintézés, de ez nekünk nem számít, legfeljebb neki kell majd többet üvöltöznie velük, hogy megkapjuk ami jár, de meg fogjuk kapni. Szóval továbbra is maradnak a fő vásárlóhelyem...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#29048) rétisün


rétisün
veterán

átmenetileg visszaraktam az outira a 622-28-as külsőket, ezekben (elvileg) van némi defektvédelem....annyira teleszórták az egész várost apró kavicsokkal (síkosságmentesítés :(( ) hogy talán még a nyáron is lesz belőle mindenhol :(((
viszont holnap már jó lenne menni az outival, ne mindig szegény dolgozóbajáróst nyektessem :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#29049) Xantomas válasza rétisün (#29048) üzenetére


Xantomas
őstag

Pedig holnap is ilyen rossz idő lesz. Én ma suli után ki akartam mászni a budaörsi hegyekre kicsit mászni egyet, de a mostani állapotban csak dagonyázás lenne, pedig olyan szép idő volt tegnap. Míg kint napoztunk az egyik hegy tetején, csak 3 bringás jött fel.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#29050) Ariadne válasza Xantomas (#29049) üzenetére


Ariadne
őstag

Melyikre tervezel felmenni, merrefelé? A Kő-hegy a minimum, oldalról van egy lépcsőmentes, földutas feljutási lehetőség, nem tudom, ismered-e. A többin még nem jártam, de jó lenne. :K

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.