Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2301) Jorus válasza bbazsy (#2298) üzenetére


Jorus
nagyúr

[link] ;)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2302) TexT-BoY válasza djtoomi (#2295) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Még magaddal sem vagy tisztában.. Tudd már első körben hogy mit akarsz. Ugrálni? akkor elég 100mm ut, meg betons tabil telo, hagyd meg a DJ3-at, DH-zni akarsz? már a mostani telódat is nehezen birja el a vázad, ideje váltani. 170mm-es duplavállas.. mireis? dirtre? Kp stb meg nuku?. ennél még a nixon is jó, amugy ez a kingpin egy rakás szar imko, spanomnak van Drop Off triple ex nőjének volt ilyen.. hát ég és föld a 2 telo, árbanm meg ugyan ott vannak.
Space dirtre.. hogyismondjam.. :D Mi is probálkoztunk ilyesmivel még régen, majd kinövöd.

MOD: UMF1 steelt akarsz vagy simát? mind1 is mert eggyikse 170mmes utra lett kitalálva.. szétcsszed a geot. umf duncan:D ha 170es telot akarsz. Amugy felesleges ennyi út. Itt most a spnajim az összes boxxert meg drop of tropilet meg minden cserélnek le szépen 150 körüli szimpla vállas telókra mert sokkal nagyobb szabadságot ad nekik arra a felhazsnálásra amit nyomnak.. ''marzo enduro z1 drop off qr20'' Szerintem elöbb vázat vegyél, és hagyd azt a DJ3ast, ahogy irta jorus is a zsugorcső rámegy és csőpa..

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2303) djtoomi válasza TexT-BoY (#2302) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát a fő szempont dirt de ritkán enyhe dh is menne( :DDD ).De ez kb havi 4-5 alakalmat jelent max.Amugy umf hardy 1 simát akarok,jobban néz ki( :D ),igy masszivabb szögletesebb csövei vannak a steel meg olyan kerek csöves szal nem néz ki valami masszivnak.És ez a zsugorcső ezt hol lehet kapni vagy hogy lehet rátenni? :F AMugy neked milyen telód van?

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2304) tekeyagd válasza djtoomi (#2303) üzenetére


tekeyagd
tag

a csőnél nem számít a forma,az anyagminőség a lényeg,a nyégyszögletes cső csak marketing... :))

(#2305) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok.
Segitségeteket kérném.
Szeretnék venni egy Normális bicajt.
Rólam azt kell tudni,hogy 1.9 magas vagyok és 110 kiló (még).
Amire használnám:
Mindennapi bringázás utcán,akár rossz úton is,vegyesen aszfalttal.havi kb 500 km
Azt szeretném ha bírná a nyúzást. Ettől független nem akarok leugratni vele eszetlenül fél méter magasakról vagy ilyesmi. Tekerni vele mindenfelé jó sokat.
Ilyen 30 rugós bicajjal már befürödtem,de amikor rákaptam a bringázásra,akkor még csak az volt. Na annak már kissé recsegett is a cspágya elöl. Biztos a súlyom is közrejátszott,meg a noname-ség.

Most gyűjtöttem és max 100 ezer forintot tudnék áldozni rá.

Légyszi írjátok meg,hogy mire figyeljek a vásárlásnál,milyen tipusok,alkatrészek ajánlottak,stb,stb.

Előre is köszi.

(#2306) Kephamos válasza kiszu (#2305) üzenetére


Kephamos
addikt

duplafalú felni nagyon fontos szerintem nagy súly alá főleg, nomeg valami jó fék.
Én a magellan Polarist javaslom így elsőre.

(#2307) djtoomi válasza kiszu (#2305) üzenetére


djtoomi
addikt

Pár bringát ajánlok neked:[link],[link],[link],[link],[link],[link],[link].
Ezek jó bringák arra valók amire neked kéne.Sztem azt a havi 500km-et gondold át,nehezen fog menni. ;) Én egy év alatt a merida kalahari 590-emmel amivel nagyon soakt tekretem mentem 2200km-et. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2308) Pinya007 válasza kiszu (#2305) üzenetére


Pinya007
tag

Jó ár/érték arányú bringát ajánlanék én is, minőségibb agyakkal és megfelelő fékekkel!
[link]
Innen például Magellan Polaris Deore, vagy Deore Disc-et. Esetleg Alivio Disc-et.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2309) tr00p3r


tr00p3r
őstag

üdv münchenböl kollegäk!

a hugom esküvöjen voltam/vagyok itt. csak azt szeretnem megosztani veletek,h mekkora különbsegek vannak. tegnap este volt a vacsora. pentek este 11 körül, az utcan tele bringäkkal a ''kocsmäk'' elött: cannondale, trek, giant!!! vekony sodronnyal lezärva! :Y azt hittem nem jol lätok. itt meg bringära is lehet biztositast kötni. havi 5 euro es ha eltünik a bringa es meg vannak a papirok (alvazszam, telo serial, stb) kapsz egy uj bringät.... beszaras.... igaz itt van közlekedeesi kultura. itt sosem feltem a 6 ev alatt bringazni..... :U

(#2310) tekeyagd válasza djtoomi (#2307) üzenetére


tekeyagd
tag

nézz rá az aláírásomra,ezt 2 hónap alatt csináltam kihagyásokkal,szal te gondold át,hogy mi az a sok neked,és mi a sok másnak! :Y :C

(#2311) Integra válasza tr00p3r (#2309) üzenetére


Integra
titán

majd 30 év múlva talán nálunk is..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2312) Integra válasza Jorus (#2296) üzenetére


Integra
titán

vajon az agy, illetve a tengely meddig bírja

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2313) kiszu


kiszu
senior tag

Köszi a válaszokat,átnézem a linkeket.

És én is beillesztek pár jelöltet,kiváncsi leszek a véleményeitekre.

(#2314) kiszu válasza Pinya007 (#2308) üzenetére


kiszu
senior tag

Nagyon korrekt kis bicajnak látszik ez a magellán polaris.
Kérdés:
Érdemes áldozni 15000 ft-al többet a tárcsafékre vagy nem?
Gondolom ilyen árszegmensben már jók a tárcsafékek.

(#2315) kiszu válasza djtoomi (#2307) üzenetére


kiszu
senior tag

Ez tetszik:

Rock Machine
'07 Heatwave 70

Leírás:
Váz: Alu 6061 Prestige
Villa: Suntour SX XCT, 75 mm
Kormány: Zoom
Kormányfej: Zoom
Kormányfej készlet: Neco
Gumiköpeny: Kenda Kobra, 2.0
Felni: alu duplafalú
Agy első: KT alu gyorszáras
Agy hátsó: KT alu gyorszáras
Fogaskoszorú: Shimano HG30, 11-32T
Hajtómü: Shimano TX71, 28/38/48T
Pedál: VP műanyag
Váltó első: Shimano C051
Váltó hátsó: Shimano Acera
Váltókar: Shimano EF50
Fékkar:
Fék: Promax Disc
Nyereg: Active
Nyeregcső: Zoom
Súly: 14,65 kg.

Vagy a Merida Polaris Deore sima vagy tárcsafékes változata

Igazad van. Az 500 az sok lesz havonta. Nem is értem,miért irtam hirtelen ilyen sokat.
Most heti 60 at mentem.

(#2316) golyani válasza djtoomi (#2303) üzenetére


golyani
addikt

ahogy mondják. mellesleg az acél váz biztonságilag is job mert nme törik hanem hajlik(passzív biztonság).
meg ahogy látom az alu és a acél váz között különbség is van.geoban.
ugrálni meg 100mm a max, DH-zni meg 170 a min...

(#2317) golyani válasza kiszu (#2315) üzenetére


golyani
addikt

Magellan Polaris. és jobb mint ez a RM.
a tácsafék meg azért job mert kevésbé időjárás és sár érzékeny.

(#2318) kiszu válasza golyani (#2317) üzenetére


kiszu
senior tag

Köszi. Lenne egy ilyen ajánlat amit holnap megnézhetnék.

Adatok:
Váz: Caprine Revenge 7005 T6, 1670gr, kétszeresen változó falvastagság 20'' (
Villa: SR Suntour XCR 100mm út, magnézium szár, állítható keménység, 30mm-es becsúszószár
Monoblokk (Shimano LX)
Első fék: Shimano Deore 160mm (mechanikus tárcsa)
Hátsó fék: Promax 160mm-es Avid Polygon tárcsával BBB betéttel
Fék-váltókar: Shimano Alivio
Első váltó: Shimano Alivio
Hátsó váltó: Shimano Deore XT MA750
Hajtómű: Point Racing 2014 T6 tányérok, 620gr az egész, XT súly és merevség!!
Első kerék: Remerx Grand Hammer 3 kamrás szimplán szegecselt ráf, DT champion küllőkkel fűzve , BikePositive ip.csap agyak.
Hátsó kerék: Remerx Grand Hammer 3 kamrás, szimplán szegecselt ráf, DT Black küllőkkel fűzve , BikePositive ip.csap agyak.
Gumik: Schwarble Splice/Tioga Factory 99%-osak. Brutál terepgumik!
Jagwire bovdenszett és bovden!



A többi kiegészítő is mind jó minőségű BikePositive termék pl: zselés nyereg 6000Huf volt. Az egész briga 800km-et futott, csupán 1-2 karc van rajta, minden tökéletesen működik.

Ez lenne 100 ezer forintért.

(#2319) kiszu


kiszu
senior tag

Egy ilyet megnézhetnék ma.


-Váltórendszer: Deore (első, hátsó,
váltók, fékváltókarok, stb DEORE 2007-s modelek)
-Agyak Deore
-Váz: Kelly Magnus
- Kiegészitők ( nyereg cső, kormány csapágy,
Stucni Stb .) BIX Pro
-Teló: SUNTOUR XCP 75 ( 8-10 uttal)
-Kerekek : Kelly Double Pro


Mindez 77000 FT

Képek alapján gyönyörű állapotú

(#2320) sanyixXx válasza Jorus (#2293) üzenetére


sanyixXx
senior tag

és van ennek valami spéci skillje?:DDD
úgy értem, hogy megéri egy ilyenért kajtatni vagy hagyjam a francba, mert nem jobb, mint mondjuk egy R7 vagy egy Reba...

mod: most nézem, hogy elég gagyi egy teló ez ránézésre...ráadaásul agycsere is kell hozzá. felejetős....
azért drága mert cannondale... :F :(

[Szerkesztve]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2321) sanyixXx válasza kiszu (#2319) üzenetére


sanyixXx
senior tag

kb. 100 neked való bringát találhatnánk csak most, nem kéne mindent belinkelni, amire futja...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2322) Pinya007 válasza kiszu (#2318) üzenetére


Pinya007
tag

Ez jól hangzik, de mindek vesz valaki 800 km-re bringát?
Netán ismerőstől vennéd? Mert akkor tuti vétel!

A Kelly's attól függ mennyire használt, mennyi idős, hány km van benne.

Ha kételyeid merülnek fel ezekkel a használtakkal szemben, sztem inkább vegyél újat!

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2323) kiszu válasza Pinya007 (#2322) üzenetére


kiszu
senior tag

A Kellys t ma fogom megnézni fél 8 kor,de még nem veszem meg,

Állitólag új,100 km-et futott. Majd meglátom.

Több specifikációt nem linkelek ma,igérem. Nehogy ezzel legyen tele a topic.

Max ezt az utolsót:

(#2324) kiszu válasza sanyixXx (#2321) üzenetére


kiszu
senior tag

Most veszem észre,téged már láttalak.

Tőled vettem a Logi billentyúzetet :)

(#2325) Kephamos


Kephamos
addikt

[link]Szerintetek erre rá lehet bízni a 120K-s bringát? Mennyire számít ez a lánc+lakat jónak, mondjuk egy 10-es skálán.

(#2326) djtoomi válasza Kephamos (#2325) üzenetére


djtoomi
addikt

Sztem 10-es listán 9.9 ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2327) kiszu


kiszu
senior tag

Na,megnéztem a Kelly Bringát. Csodalatos állapotban van. Mentem vele pár kört és minden okés volt.

Holnapra igértem választ. Még szétnézek,de hajlok felé.

(#2328) djtoomi válasza kiszu (#2327) üzenetére


djtoomi
addikt

Kelly's-ek nem rosszak nekem is az van,hasonlo felszereltséggel. ;)

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2329) sanyixXx válasza kiszu (#2324) üzenetére


sanyixXx
senior tag

így van :)


kell vkinek egy B+ nyereg, Zoggie 27.2-es nyeregszár és egy Longus hajlított kormány?
5500 Ft egyben :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2330) fasyrt


fasyrt
őstag

Hehehe... :)
Ma tekertem egy jó nagyot (számomra) a városban (Budatétény-Rákospalota: XXII-XV ker.), 22 km, 65 perc alatt. :) Nagyon kellemes volt, jól esett, és végre megszoktam a nyergem is, abszolút kényelem. Síkon végig tudtam tartani a 3x5, 3x6-os áttételt, hát emelkedőn (felüljárón) nem, de majd még fejlődünk. Autósok is korrektek voltak, pedig ott is mentem, ahol semmi keresnivalóm nem lett volna (Nagykörút). Aztán láttam egy bicajost a sínek között, átnyargaltam én is, utolértem egy kombínót is. :) A sisak hiányzik, mert azért jó lenne ha rajtam lehetne. Elvileg csütörtökön jön az is.
Ellenben kéne valami jó hely, ahol lehetne tekerni, relatíve nyugodtan (nem nagy forgalom mellett), ilyen bő 20-asokat, síkon. Próbálkoztam a kertes házas részekkel, de az eszét áldom aki a sarokház kerítését betonból álmodta meg. Így nem merem az egyenletes tempót tartani.

kiszu
Üdvözletem sorstárs! :) 1.83, 95kg (még:) ). Aszfaltos használat Bp-n, hát vegyes útminőségen tekerve. Szerényebb büdzséből gazdálkodva vettem egy Magellan Corvust (utolsó '06-os darab, 70e). Nem 'montembájk', hanem ún. cross bicaj, ami alkalmasabb városi/aszfaltos használatra. Szuper bicaj, ajánlom figyelmedbe! [link]

Kephamos
Szerintem nem a legideálisabb választás. Az Abus skálán ugyanúgy 8/15-ös, mint az én 810-es Abus láncom: [link]. Ha mindenképp lánchoz ragaszkodsz, akkor inkább a Citadel láncát javaslom, vastagabbak a láncszemek, zárszakértő meg sajna nem vagyok... :B [link] Ha viszont nem feltétel a lánc, akkor javaslom, hogy fordítsd a figyelmedet az U lakatok irányába! ;)

(#2331) Kephamos válasza kiszu (#2327) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem is Kelly's van és meg vqagyok vele elégedve, kivéve a bal pedállal, ami elkezdett kattogni.

(#2332) Kephamos válasza fasyrt (#2330) üzenetére


Kephamos
addikt

Én a láncot praktikusabbnak tartom, mint az U-lakatot. Én az hallotam, hogy a Citadell rosszabb minőségű, mint az Abus. Igaz ez?

(#2333) lorcsi válasza tr00p3r (#2309) üzenetére


lorcsi
veterán

ez pl. nálunk nem mindig van így. most bringáztam tesómmal a Nagyerdő részen és mindenütt elengedtek minket :) nagyon meglepő volt :)
de ezen a városrészen ezt már többször is szrevettem :) qurva jól esik az ilyen :)

(#2334) TexT-BoY válasza djtoomi (#2303) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Nekem Manitou Axel Elite 100mm Evil Genius stb...
Hát lejtőzni jobb kis komprumiszummal egy DJ3al minthogy dirten köss kompromisszumot.
a steel azért olyan kerek csöves mert acél:D sokkal jobb az a váz..
Nekem NS suburbanom volt, keress rá, ha a kerek gynege akkor az nagyon harmat váz lenne, de amugy a világ eggyik legkomolyabb dirt váza:). Zsugorcsővet meg kapsz az első barkács/villanyszerelős 'bótba:D.


Amugy volt eddig:
-számtalan RST (ugy törtük őket mint a ropit, most is van mág a barátomnál 10-12db tré teló, lassan össze lehet belölük rakni pár jót is:D)
-marzo:
EXR Comp (saját)
MZ comp
MX comp (saját)
-RS:
Judy XC (saját első teló)
psylo xc
Pike SL (saját, kicsi volt a GTbe)
Totem!!! (a GT-be vettem még amcsibol amikor még ebikeon nem is volt) ezt sajnos nem is tapaszutaltam hogy mzog, de álomszép volt:D.
-Manitou:
Black elite RTWD
Black comp?! vagy hasonlo fapad (saját NSbe volt)
Axel elite (mostani)
a telok közül sokat használtam csak 1-1napra, de itt csak azokat a telokat sorolom amelyeket a saját konfigomban tudhattam.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2335) djtoomi válasza TexT-BoY (#2334) üzenetére


djtoomi
addikt

Azta kurv@ totem! :Y Hogy nem próbáltad ki?De mért lefele menő tendencia van? :F DJ-d nem volt? :U Amugy meg tucc még valami jó vázat?Ploar-x 2007?

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2336) TexT-BoY válasza djtoomi (#2335) üzenetére


TexT-BoY
addikt

ha jó vázat akarsz merev farral dirtre meg durvulásra akkor NS..
Drága de nem véletlen, ha olcsobban akarsz gidza és jó váaz akkor UMF hardy 1 steel.

Milyen lefelé menő tendencia? össze vissza cserélgettem. saját DJ-m nem volt, sőt a bicomban sem volt mert nehéznek tartom. de Drop Offom volt csak kifelejtettem:) kb 3napig volt benne egy Triple a Gt-be:)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2337) djtoomi válasza TexT-BoY (#2336) üzenetére


djtoomi
addikt

Milyen GT-be? :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2338) TexT-BoY válasza djtoomi (#2337) üzenetére


TexT-BoY
addikt

akkor most egy kis körbe tekintés: ( képem nincs, keress viszább a topikokban lehet sőt biztos találhatsz roluk).
1. Caprine hájlánder
2. Magellan PolarX 2002
3. Kona Stuff-csak rövid ideig, nem jött be-
4. NS Suburban fehér szinben
5. GT Lobo DH 1000 -sajnos még az összeépités alatt pénzügyi problémáim adóttak és el kelett adjam-

Ezeket a vázakat toltam. és vannak olyan alkatészek amelyek örökre elkisértek pl az LX hajtómüvem:D.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2339) djtoomi válasza TexT-BoY (#2338) üzenetére


djtoomi
addikt

És most mid van?Mit tud a bringa?Van róla képed? :U Amugy nem rossz lista.Nekem a stuff nagyon bejövős,meg a shred is meg a scrap is! :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2340) fasyrt válasza Kephamos (#2332) üzenetére


fasyrt
őstag

Könnyebb kezelni is, feltörni is, mint egy U-t. Az Abs tény s való, hogy nagyobb név, mint a Citadel, de jelen esetben szvsz a Citadel jobbnak tűnik. (Megjegyezném megint, hogy nem vagyok zárszakértő, és a marketing maszlagtól is próbáltam eltekinteni.)

(#2341) kiszu


kiszu
senior tag

Szép napot. Ma pontot teszek a bicóvétel végére.
Ezek maradtak versenyben:

http://apro.bikemag.hu/showproduct.php?product=75685&cat=12

http://apro.bikemag.hu/showproduct.php?product=75551&cat=12

http://apro.bikemag.hu/showproduct.php?product=75541&cat=12

http://apro.bikemag.hu/showproduct.php?product=75512&cat=12 )kinézetre ez tetszik a legjobban)

http://apro.bikemag.hu/showproduct.php?product=75298&cat=12

http://apro.bikemag.hu/showproduct.php?product=72218&cat=12

http://apro.bikemag.hu/showproduct.php?product=71087&cat=12

http://apro.bikemag.hu/showproduct.php?product=58276&cat=12

Tudom,ez sok,de ha rákukkantana valaki,kiváncsi lennék,hogy melyik lenne jó az én termetemnek,110kg súlyomnak. Ha kell pici átalakitás (nyeregcső vagy stucni,az nem gond)

(#2342) Jancsi válasza kiszu (#2341) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Csak hogy nehezítsem a dolgod ;]
Amiket linkeltél azoknál szerintem jobb, a Manitou Black Elite már nagyon nem gagyi, az váltó is jobb mint az általad linklet bringás többségénél. A váz méretével lehetnek gondok, de ki kell próbálni, attol függ milyen hosszú a kezed és a lábad, elméletileg 40centis nyeregcsővel jónak kellene lennie.
[link]

(#2343) djtoomi válasza kiszu (#2341) üzenetére


djtoomi
addikt

Szerintem ezek közül válassz:[link],[link],[link].Nekem a második meg a harmadik tetszik,a felszereltsége a másodiknak a legjobb,de én biztos hogy a specializedet választanám! ;) A másodiknak a felszereltsége a nyerő de ne vegyél össztelósat városba,az csak dh-ra kell illetve a tescobikeok azok.Még lockout sincs rajta szal felefele azon tekerni halál! ;)

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2344) venember83 válasza kiszu (#2341) üzenetére


venember83
nagyúr

Szia,

el kene donteni, h mire szeretned hasznalni, pl utolsot normal hasznalatra (varos, xc) tuti nem vennem meg, nem arra talaltak ki. Kulonben sajnos annyira nem ertek a bringakhoz, ezert nem tudok konkret tanacsot adni, max annyit, h a Meridas Drop-off szvsz eroltetett, mintha azt a villat nem abba a vazba talaltak volna ki.

Kulonben kosz a linkeket, jo volt igy atnezni a piaci helyzetet, leven, h par het mulva en is ugyanabba a helyzetbe kerulok mint te. Ha nem ertesz hozza tulsagosan, akkor szvsz valami nagyon ujszerut vegyel, amin nem lehet semmi kikopva, mert az kesobb konnyen bosszusagga s plusz koltsegge valhat.

(#2345) djtoomi válasza venember83 (#2344) üzenetére


djtoomi
addikt

Én a hsz.-ed második felének a végével egyetértek,ezért a specialized hardrockot javaslom.Az egy faja bringa.Bár csak lenne pénzem egy olyan vázra. :O

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2346) Kephamos


Kephamos
addikt

Lassan utazok és valami olvasnivalón gondolkozom. Mennyibe kerül egye BikeMag?

(#2347) Jancsi válasza djtoomi (#2343) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Specialized-böl a váz ér csak valamit, az összes többi alkatrész felejtős, ennyiért egy uj ilyen felszeretségű bringát lehetne majdnem venni.
Az össztelós felszereltsége nem olyan rossz, csak egy vagyon a fenntartása, teló+rugóstag, olajos tárcsák évi egy takarítással is közel 20k, ha nem romlik és nem kopik el semmi. DH-zni sem nagyon lehetne vele szerintem, kicsi a rugóút és gondolom a csillapítás is jelképes.
Felfelé meg lehet lenni lockout nélkül is, nekem van locuout-om max aszfaltos emelkedőkön használom, terepen valahogy nekem nem jön be.

(#2348) Jorus válasza kiszu (#2341) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kona Lava [link]: nagyon jó kis gép, egész jó áron, kicsit gyenge felszereltséggel. Ezen persze lehet segíteni, ha utánajársz, lecseréled a telót, és a hajtáslánc hamarabb elkopó részeit. Így még mindig 100 alatt marahatsz. A fékek egész jól fognak, esetleg vehetsz hozzájuk vmi tuning pofákat a biztos hatás kedvéért. A legjobb ár/érték arányú gép.

Caprine Revenge [link]: jó felszereltség, ami a hajtásláncot illeti, ellenben a fékek gyengék. A bovdenes Deore, meg a Promax sosem lesz hatásos 100 kiló fölött. Egyébiránt ez egy CC geometriájú gép, tehát kezdő túrázáshoz, kevfés mászáshoz nem ideális, kényelmetlen lehet.

Merida Matts Speed [link]: a lehető legjobb választás. Nagyobb, legalább 18-as váz, jó felszereltség, megkímélt állapot. Jók a fékek, a Deore szett, a teló is elmegy, de legalábbis beállítható alád is. Én ezt venném.

Gepida Asgard LX [link]: a felszerelése egész jó, de mindenképpen ki kell próbálnod, hogy lehet-e vmit kezdeni a telókkal a súlyod alá vagy sem. A telót tág határok között lehet állítani, tehát van rá esély, hogy belőhető, de hátul már gondok lehetnek azzal a kis harmatos RST-vel. Szerencsére az RST szabványos méreteket használ, viszont már most elkezdhetsz keményebb rugót vadászni. A kerekeket pedig azonnal cseréld le normál 36 küllősre.

Merida Matts Dual Fun [link]: dual gép. Kicsi, tekerni kényelmetlen, bitang merev, ezért ráz. Tekerésre max csajok alá, és 165 centis magasságig ajánlható. A felszerelés többi része nagyon jó ebben a kategóriában.

Decathlon Rockrider [link]: össztelóst ien árban nem szabad venni. Az első teló még okés. A hátsó, nevenincs teló puha lesz alád, elkezdesz rugót vadászni, majd belátod, hogy nincs, mert vmi lehetetlen szabvány alapján készült, az ebben elérhető legkeményebb pedig 85 kg alá passzol. Aztán pár hónapon belül elkezdi ereszteni az olajat, és kotyogni fog. A felszerelés többi része egyébként rendben van.

Specialized Hardrock [link]: meg kellene érdeklődni, hogy mekkora a váz, ránézésre 16-os körülinek tűnik, ami 170 centis emberek alá okés maximum, ha tekerésről van szó. A felszerelése az árketegória alatt van, mivel a Specialized nevet meg kell fizetni. A teló gyenge, és hajlik, a Deore bovdenes tárcsafék 160-as tárcsákkal, és ezzel a bovdenezéssel, fékkarral nem való 110 kg alá.

Dual Faces Diabolo [link]: dirt gép, tekerésre 160 centis emberkék alá való, telóban rugót kellene cserélni, bár alapból nem ajánlanám alád. A felszerelése az árkategóriának megfelelő, a BB5-ös jó kis fék, kár, hogy csak hátul van az.

Na, megyek kaszálni. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2349) Jorus válasza Kephamos (#2346) üzenetére


Jorus
nagyúr

745 Ft.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2350) djtoomi válasza Kephamos (#2346) üzenetére


djtoomi
addikt

Asszem 800ft,de lehet hogy 700 rég vettem már! :B
Akkor 745 ft,télleg elfelejtettem. :B :B :B

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.