Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44001) venember83 válasza KaraDani (#43996) üzenetére


venember83
nagyúr

A koná..., vagyis speci, francba, Kellysesek foglalnak nekünk esetleg helyet, ha ők úgyis felmennek pénteken? Én azért csak felmennék, reggel csak jó lenne ott ébredni... Azonban ha pl. se te, se Ariadne se megy fel pénteken, akkor egymagam nem megyek, az tuti. Pedig jobb lenne szombat reggel ott ébredni, és nem még a verseny reggelén kapkodni, csomagolni, cuccokat felcipelni.

(#44002) KaraDani válasza venember83 (#44001) üzenetére


KaraDani
addikt

Az a bajom, hogy ők nagyon úgy néz ki, hogy házat fognak bérelni, és nem is szokott helyen lesznek így. Nekem házat bérelni se kedvem, se pénzem, inkább kihagyom a pénteket, mivel rajtad meg rajtam kívül úgyse tolongott senki az ötletért itt. De ha felmész egyedül az is jó legalább foglalsz jó sátorhelyeket ;]

(#44003) venember83 válasza KaraDani (#44002) üzenetére


venember83
nagyúr

Házat? Puhány népség. :o Egyedül fel se találok, szóval tuti, hogy nem megyek. A fenébe.

Xantomas, amargo, rekid, ti is szombatra tervezitek a felcuccolást?

[ Szerkesztve ]

(#44004) fpeter07 válasza Tamoo (#43995) üzenetére


fpeter07
veterán

Tavaly pamut póló+ sima pulcsiban sikerült megfagynom. Azóta már okosabb vagyok. :B

(#44005) KaraDani válasza venember83 (#44003) üzenetére


KaraDani
addikt

Péntekre elég sok esőt ígérnek, ha tényleg esik, mért jó az neked, hogy előbb felmész ázni, fagyoskodni :F Nem mondom, hogy nem lenne jobb fent aludni, és nem reggel cuccolni, de szar időben én is inkább házat vennék ki, mint hogy szakadó esőben verjek sátrat adott esetben.

(#44006) Meme válasza KaraDani (#44002) üzenetére


Meme
aktív tag

mi is egy házat foglalunk, ha valaki majd melegedni szeretne, nem fogjuk kilökni :C

Szevasztok bogyókák!

(#44007) KaraDani válasza Meme (#44006) üzenetére


KaraDani
addikt

Köszönjük :R Merre lesz a házatok? erre a térképre be tudod rajzolni?
Amúgy azt jól látom, hogy te nem versenyzel?

Dirtyz: te is bejelölhetnéd, merre fogtok valószínűleg táborozni, hogy könnyeben tudjuk megtalálni egymást.

[ Szerkesztve ]

(#44008) KaraDani válasza Dirtyz (#43999) üzenetére


KaraDani
addikt

Amúgy nekem teljesn jó az időpont és hely, ha ez lesz akkor nekünk 18.15-18.30 környékén kellene gyülekeznünk a bosnyákon.
Mindenkinek jó, vagy van akinek csak később lenne jó?

[ Szerkesztve ]

(#44009) Meme válasza KaraDani (#44007) üzenetére


Meme
aktív tag

nemtom berajzolni, mert csak foglaltam, fogalmam sincs hol lesz ;]
ottan vagyok a várólistán, mert még nem fizettem :B illetve ez is megtörtént tegnap este...

amugy meg a tavalyi velo magaziban benne is vagyok...persze csak a háttérben :C

Szevasztok bogyókák!

(#44010) Dirtyz válasza KaraDani (#44007) üzenetére


Dirtyz
őstag

Bejelölni nem tudom, de a körforgalom mellett 10 óránál van egy "P" betű, ott lesz a sátrunk Merida ill., Zergesport felirattal.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#44011) Ariadne válasza venember83 (#44003) üzenetére


Ariadne
őstag

A házbérlés nem egy nagy szám, 1600/fő/éj, és hát igen, félünk az esőtől. De nálunk sem mindenki jön házba, van aki sátorozik, van aki kocsiban alszik. És kimegyünk pénteken, négyre ott leszünk, ez biztos. ELvileg grillezős partit tervezünk péntek estére, szóval azért leszünk kint is.

mod: Egyébként sok lehetőség van, van kőház, faház és sima szoba is.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#44012) Xantomas válasza venember83 (#44003) üzenetére


Xantomas
őstag

Mikor Dani mondta, hogy a Kelly's klubbosok mennek pénteken, mondtam, hogy mennék én is, de csak ötletként merült fel, nem is foglalkoztam a dologgal tovább. :S

Az eredeti terv az volt, hogy cuccolás péntek este, és utána lehet sárga, alkoholos folyadék formájában bevinni a holnapi kezdéshez szükséges szénhidrátot, de a rossz idő, és a téma ellaposodása miatt erről letettem.

Marad a szombat reggeli cipekedés, és sátor állítás.

(#44008) KaraDani
Nekem tökéletes.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#44013) ludsimon


ludsimon
veterán

Xantomas!

Neked is mondom, kapcsold be legalább 20-30 percig nagyon ügyelve a melegedésre.

Nekem is úgy 20 perc használat után adta meg magát az S10.

/ Amúgy már itthon. :) /

[ Szerkesztve ]

undefined

(#44014) Xantomas válasza ludsimon (#44013) üzenetére


Xantomas
őstag

Már le is merült az aksija, épp töltődik. 2 órát bírta max fényerőn, és melegedett is rendesen a ház, de ne volt forró, de jóval kézmelegség felett volt.
Első használat előtt szétkaptam, kiforrasztottam a két tápvezetéket, újraforrasztottam a kritikus részeit, átkentem szilikon pasztával, és visszatettem a helyére, majd visszaforrasztottam a tápot.

Ma lesz a kritikus első komolyabb próba, hogy bírni fogja e az éjszakát.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#44015) ludsimon válasza venember83 (#43980) üzenetére


ludsimon
veterán

"mikor érsz rá, de nem írtál órát."

Áhh, tényleg nem. :U
(#43939) ludsimon:
"Én szerintem 6 után már szabad leszek."

Jól van na, nem sírok állandóan, tudom... :U
Neked amúgy sem volt lámpád.

(#43985) KaraDani:
Fél 3?
Az nekem nem lett volna jó egyáltalán. Akkor szálltam még csak fel a buszra, kint a p*csába.
Sorry. :B

Xantomas:
2 óra maxon, álló helyzetben?

Akkor mindent bírni fog.
Amargo emlékszem mondta, hogy nem merte álló helyzetben úgy hagyni és menet közben tette fel csutkára és úgy.

Merész vagy. :D

undefined

(#44016) Fáraó válasza Meme (#44009) üzenetére


Fáraó
őstag

"amugy meg a tavalyi velo magaziban benne is vagyok...persze csak a háttérben :C"

Smafu. :)

Ki volt a Bikemag főoldalán megjelenő kép közepén nagytotálban, amikor a tavalyi Csillebérci 24h-st reklámozták? :B

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#44017) amargo válasza venember83 (#44003) üzenetére


amargo
addikt

Részemről egyéb nem kívánatos körülmények is közbe szólnak. Ha jól leszek, akkor fent is aludhatunk. A sátor bírja - a sógoroknál teszteltem -, csak a bringára kell valamit találnom, mert vizes/saras ruhát nem igazán van kedvem felvenni körönként.. annyi váltás ruhám meg nincs, csak 2..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#44018) ludsimon


ludsimon
veterán

Hogy állunk a mai NightRide-al?

Ki jön, ki megy?

Én megyek, szeretném megismerni vénember83-at.
Na persze csak akkor, ha nem droid tempóban mentek. :D
Lefelé szar vagyok ezekkel a lámpákkal, felfelé még viszonylag megy, csak ne éhezzek az a kulcsszó. :B

Ezt most találtam. Ha bejön, megtartom. :)
Óránkénti előrejelzés, eddig pontos volt az elmúlt időjárás megegyezik.

undefined

(#44019) Xantomas válasza ludsimon (#44015) üzenetére


Xantomas
őstag

12V-os ventilátorral fújtam azért rá a levegőt. Ennyire azért nem vagyok bevállalós :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#44020) Xantomas válasza Fáraó (#44016) üzenetére


Xantomas
őstag

Hmm... ez tényleg megdöbbentő.
De remélem most is lehet majd elvétve látni a bekeretezettekhez hasonló tüdőkapacitással megáldott lánykákat. [link]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#44021) KaraDani válasza ludsimon (#44018) üzenetére


KaraDani
addikt

Olvass vissza és kérek visszajelzést ;)

Eddig dqdb és venember 83 jelezte, hogy jó neki az időpont, ha jól értelemzem Xantomas ráér, szóval neki is. Gondolom akkor rád is számíthatunk.

(#44022) ludsimon válasza KaraDani (#44021) üzenetére


ludsimon
veterán

Már elolvastam. :)
"akkor nekünk 18.15-18.30 környékén kellene gyülekeznünk a bosnyákon."

Kell ennél konkrétabb? :D
"Én megyek, szeretném megismerni vénember83-at."

IGEN, MEGYEK! :U

Ment PÜ!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#44023) KaraDani


KaraDani
addikt

Na végeztem a gépállat és a sisak fényáradattal való felszerelésével. Olyan lesz mint egy karácsonyfa, elől a durung lámpa, meg egy villogó. Fejen a kis törpe. Hátul a brutális sigma, fejen egy kisebb kellys hátsó :C

mod: azt a qva, teljes éjszakai felszereléssel, és egy tele literes kulaccsal, tartalékbelsővel pumpával, 16 kilóra hízott a gép :Y (alapból 12,5)

[ Szerkesztve ]

(#44024) Tamoo válasza KaraDani (#44023) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

hátha még rá is ülsz :DDD

(#44025) Ariadne válasza Fáraó (#44016) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmm, mintha valahonnan ismerős lenne az a zöldmintás mezes arc ott középen, nem is tudom, talán láttam már valahol. :))

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#44026) KaraDani válasza Tamoo (#44024) üzenetére


KaraDani
addikt

Hát úgy, hogy én melegítőbe vagyok, az összsúlyunk 114 kilo (most) :D

[ Szerkesztve ]

(#44027) ludsimon


ludsimon
veterán

dqdb, talán jó hír:

Return DOA:

The return shipping fee is less than 60% of the defective item(s) value, and also less than $40 (USD), we will cover the actual postage (according to the receipt you provided). If the return shipping fee exceeds the limit above, please contact our CS staff to further confirm it.

[link]

undefined

(#44028) Krinya


Krinya
tag

Sziasztok!

Segítsetek, mi lehet?
Fogaskoszorú lötyög az agyon, már leszedtem, megtisztítottam, visszaraktam, meghúztam korrekten (előírás alapján 40Nm-re) a zárócsavart, 10km-ig jó volt, de azóta megint kotyog. Az agyon néhány helyen látszódik bemaródás, emiatt lehet?
Ilyenkor agyat is kell cserélni, vagy elég a koszorú csere? Vagy lehet, hogy a hézagoló műanyag vesztett a vastagságából, és azt ha cserélem, akkor jó lesz?
Ilyen problémám még sose volt, de hátha valaki már látott ilyet közületek :)

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#44029) ludsimon válasza Krinya (#44028) üzenetére


ludsimon
veterán

Műanyag hézagoló?
Nekem ez most új volt. :)

Nekem fém van a Scotton, szerintem ott lehet a bibi.

undefined

(#44030) Krinya válasza ludsimon (#44029) üzenetére


Krinya
tag

Da. Egy műanyag kis gagyi cucc van ott, érdekes...

Shimano LX - LX aggyal, franc se érti ezt. Beugrom vele egy szervizbe, és megnézek egy friss LX-et, hogy azt mivel adják...

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#44031) Meme válasza Krinya (#44030) üzenetére


Meme
aktív tag

nem a kazettatest lötyög az agyon?
a müanyag nem veszit a vastagságából, legalábbis nem olyan mértékben,hogy észrevedd...

Szevasztok bogyókák!

(#44032) #56474624 válasza ludsimon (#44029) üzenetére


#56474624
törölt tag

A fém az plusz súly a műanyaghoz képest. :P Emlékeim szerint nálam is műanyag. Szóval már jó 25 éve (mikor kb. kijöhetett ez a bringa) is csinálták ezt shimano 105-nél. Nekem nincs belőle gond. :N

[ Szerkesztve ]

(#44033) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]

Tériszonyosoknak kötelező :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#44034) Krinya válasza Meme (#44031) üzenetére


Krinya
tag

Nem, mert az első három (9s) tányért tudom külön-külön is egymáshoz képest mozgatni, tehát olyan, mintha nem szorítaná rá rendesen a testre a fogaskerekeket.

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#44035) Meme válasza Krinya (#44034) üzenetére


Meme
aktív tag

told be a pannónia u.-i boltunkba és meglessük mi lehet...
nem hagyhattál ki egy hézagolót?
dobj már egy képet róla...

Szevasztok bogyókák!

(#44036) JColee válasza Jofi81 (#43992) üzenetére


JColee
őstag

Sajna én aranyszínű energiagömböt nem tudok elképzelni. Ha sárgát képzelek, akkor is működik?

(#44037) Krinya válasza Meme (#44035) üzenetére


Krinya
tag

Kihagyni nem hagyhattam, mert 2 évig jó volt :D
Crazy Biker?

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#44038) Vasinger! válasza KaraDani (#43816) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, hogy a járda nem biciklizésre való, ezt aláírom, de akkor repüljek? Főúton/úttesten esélytelen közlekedni, nagy a forgalom és keskenyek az utak.

(#43817) x123456 : Egyelőre nem tudok arról, hogy valami képesítő vizsgát kéne tenni a biciklizéshez, ameddig ilyen nincsen, addig miért tanuljak KRESZ-t? Eddig is elvoltam nélküle.
Tudatosan, nem tudatosan, megsértem a szabályokat, úgy, mint a körülöttem lévő emberek 99%-a. Jó-jó tudom, most jön az, hogy felénk mindenki mindent betart, én a becsületes biciklizés szent megtestesítője vagyok, de tudjátok jól, hogyha betartana mindenki minden szabályt, előírást nagyon nem így nézne ki a világ mint most...

(#43818) ludsimon:
Nem sűrűn tudok mostanában gépközelben lenni, úgy néz ki lemaradtam róla.

(#43819) dqdb :
akkor menjél egy párhuzamos mellékutcában. Ha meg ilyen nincsen, akkor ne menjél arra.

Akkor szárnyat növesszek, vagy teleportáljak biciklizés helyett?

Egyébként itt most végig Vácról beszélek, ahol én lakok járdák sincsenek forgalom sincsen, csak nagyon kicsi, így itt mindig az úttesten megyek.

Bocsi, hogy csak most válaszoltam, de most volt rá időm...

[ Szerkesztve ]

(#44039) x123456 válasza Vasinger! (#44038) üzenetére


x123456
aktív tag

Pl. azért tanulj és tartsd be a KRESZ-t, hogy eggyel kevesebb biciklis miatt mondhassák (joggal :( ) az emberek, hogy biciklis=tahó, paraszt...

(#44040) runner 125 válasza JColee (#43972) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem, köszi. :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44041) Vasinger! válasza x123456 (#44039) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A szabály nem tudás nem egyenlő a tahósággal.
Egyébként aki kocsiban ül, vagy motoron, esetleg más eszközzel megy és nem tartja be a szabályokat (akár gyalogos is) az nem tahó? Csak a biciklis?

(#44042) x123456 válasza Vasinger! (#44041) üzenetére


x123456
aktív tag

Bocs, de az, hogy a járdán biciklizel, az bunkóság. Rá lehet fogni, hogy te buta vagy, nem ismered a KRESZ-t, ezért mész ott. De a kívülálló csak azt látja amikor elmész mellette a járdán, hogy már megint egy tahó biciklis.
Na mind1, népnevelésről ennyit.

(#44043) Vasinger! válasza x123456 (#44042) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valóban tahónak tarthat aki mellett elmegyek, de inkább leszek tahó, mint halott. Főúton amilyen barmok mennek, inkább megyek a járdán, mint, hogy egy teherautó rajtam...

(#44044) #56474624


#56474624
törölt tag

Na ma késő délután kis híján rámnyitotta egy hülye p*csa az ajtót autóból kiszállva. Ő jobban megijedt mint én, aki rezzenéstelenül, szó nélkül, birka türelemmel tértem ki és mentem tovább, még jó, hogy éber vagyok már minden szarságra, amit elkövethetnek ellenem. De fel nem fogom, miért olyan kib*szott nehéz kiszállás előtt belenézni a tükörbe. Az ilyennek csak azt tudom kívánni, hogy legközelebb sodorja így el az ajtaját egy kamion, akkor talán tanul belőle, és képes lesz belenézni a tükörbe. :W

(#44045) venember83


venember83
nagyúr

Jó kis nightride volt ez magamfajta vénembereknek, a térdem nem is kívánt többet, de ennyi jól esett. Utána itthon meleg tea, carbonara tészta, zuhany, többet már szinte nem is kívánhat az ember.

Kíváncsi vagyok, hogy a túrán részt vevő FÉRFIAK vajon képesek voltak megállni egy sörnél... Mert ugye egy sör nem sör, két sör egy sör...

(#44046) Xantomas válasza venember83 (#44045) üzenetére


Xantomas
őstag

Megálltunk :D

Épp rántott patiszont majszolok kenyérrel, és LIGHT majonézzel :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#44047) Nyugdíjas válasza #56474624 (#44044) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én láttam egy srácot a Király utcánál, aki egy ilyen esetnél (mondjuk ő el is bukfencezett, szerencsére nem ment gyorsan) felállt, és felb.szta a biciklit a motorháztetőre a nőnek :DDD Ha nem látom nem hiszem el,de olyan jót nevettem :DDD A villamosmegállóból az emberek meg nem tudták eldönteni, hogy szabad-e röhögni, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#44048) ludsimon


ludsimon
veterán

Jó volt biza! :K
Köszönöm az estét mindenkinek!
Sárban soha nem mertem ennyire ereszteni, de nagy élmény volt, legalább kipróbáltam és talán tanultam is valamit.
Azt, hogy kell még több ilyen PH!-s nightride. :K
Csak a fos lámpám volt kicsit zavaró, de a fénykardok mögött nem féltem semmitől, gyakorlatilag fék nélkül mentem sok helyen, csak kanyarok előtt fékeztem, mert jobbnak láttam sáros úton, meg nagyobb köveknél ha lassítok.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#44049) macikos válasza ludsimon (#44048) üzenetére


macikos
addikt

"Csak a fos lámpám volt kicsit zavaró"

Nem te vagy itt a Master of Lumens? :D Mi volt? Azt lehet tudni, hogy nagyjából hány lumennel irtottátok a bogarakat? :D

(#44050) KaraDani válasza venember83 (#44045) üzenetére


KaraDani
addikt

Megáltunk bizony, hideg lett volna többhöz már:) Én is élveztem, szeretem amikor ilyen sokan összejövünk :) Tetszett a sok fénycsóva, 1-2 km távolból, ahogy Xantomassal vártuk a többieket, és láttuk őket ahogy jönnek a fák között (nem lemaradtak, csak egy részen ketten partizánkodtunk kicsit rövidebb de meredekebb útvonalon):D A
A max lumenek 900-1000 körül voltak.

Vasinger!: Ha főút alatt a 2est érted, én pestről vácra egyedül simán azon szoktam közlekedni (mert a kerékpárút sokkal lassabb), a kerékpár egy jármű a forgalomba való, nem a járdára szerintem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.