Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2751) sanyixXx válasza venember83 (#2749) üzenetére


sanyixXx
senior tag

új a bringád és már festenéd? :P

ha magad fújod, akkor anyagár, ha fújatod, akkor 4-5k + a homokfújás, ugye...

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2752) TexT-BoY válasza venember83 (#2749) üzenetére


TexT-BoY
addikt

hát egy profi olasz kanna +1 sör havernak.. de szépen dolgozik nagyon.. 3 réteg lakkot meg puszira dobta rá... amugy ez a váz könyebb mint a te cube vázad csak megsugom, de jo a vasad, én mindig mondtam hogy fasza az a konfig:DD

Merida.. sose szerettem én a meridát.. kérlek szépen Heavy tools volt valamikor, profi CC szériábol.. legalábbis az előző gyári festés szerint

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2753) Pinya007 válasza sanyixXx (#2750) üzenetére


Pinya007
tag

Francba! Azért köszi infót! Holnap megyek telóért Sopronba, kár hogy arrafele nincs Decathlon. :(

TexT-Boy: Ez milyen váz? Merida?

[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2754) venember83 válasza TexT-BoY (#2752) üzenetére


venember83
nagyúr

Nehogy kritikanak erezd, nem akarok en semmilyen versengesbe lenni senkivel, elmultam mar 12 eves, nem is egyszer :DDD Csak kis vicces megjegyzes akart lenni.
Kulonben borzasztoan konnyunek erzem a bringat s csak nezem, h milyen vastagok es alaposak, meg persze szepek a hegesztesek a vazon. Igen, te is vaz szempontjabol a cube-ot javasoltad :))

sanyixXx: nem festem, dehogy, de a budos kolke teleragasztotta mindefele lehuzossal, ugyhogy vmi oldoszerrel majd vegig kell menjek rajta, tiszta megszaradt ragacs az egesz, remelem nem okoz majd kart a festesben az oldoszer.

[Szerkesztve]

(#2755) Jeannie válasza sanyixXx (#2746) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Na akkor megyek beugrom holnap meló előtt, olyan kilenc fele, -ha már nyitva vagytok olyankor - hozzátok, megnézem magamnak azt a szemüveget, meg lesek valami kerósgatyát is :)

(#2756) sanyixXx válasza Jeannie (#2755) üzenetére


sanyixXx
senior tag

9kor nyitunk. addig dübörög a republic :((( és rendezgetjük az előző napi káoszt. és mivel én vagyok az egyetlen diák az osztályon (csak pólóm van, mellény nincs) nekem jut a legtöbb pakolás. bár most valamiért özönlik az áru és többiek is pakolnak. pfuj :DDD

van női bringád naci is, igaz az nem akciós, de legalább szép fehér.

más: rendeltek a múlt héten egy 950k-s full karbon outit. úgy volt, hogy megjön szombatra, kifizettek 100k foglalót. már tegnap csorgott a nyálam, hogy gurulhatok egy kört vele, erre nem jön meg (egyáltalán?).
na ezaz:
[kép]

szar szar, de jobb kép nincs sajna.

[Szerkesztve]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2757) DeltaPower válasza TexT-BoY (#2748) üzenetére


DeltaPower
őstag

köszi az infót. valamint gratulálok a vázadhoz, nagyon szép lett!
sokszor látok gagyi módon festett vázakat, amik egy színre vannak fújva, és egy másik színnel, gyökér sablonnal rápingálva hogy ''romboló'' vagy ''bike god'', stb. a tied az ilyenekhez képest műalkotás :D még 1x grat!

u.i matrica milyen lesz rajta?

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2758) rétisün


rétisün
veterán

sziasztok! valaki nálam hozzáértőbb segítségét kérném.....létezik olyan váz (talán trekking? :F ) amilyekbe jó a hagyományos, merev villa (22mm-es kormányszárhoz), és rá tudok tenni hátsó féknek V-féket ?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2759) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék kérni ötleteket,az alábbiakhoz.

2 kerekemet szeretném lecserélni a bicajomon.
Tárcsafék van rajta,én most még 105 kiló vagyok,de 90 ig le fogok menni.
Hosszútávra kellene,sok kilóméterre (évi kb 4000km)
És mindez 80 százalékban aszfalton. Fekete színben.
Terepgumi semmiképp.
Előre is köszi.

A keret erre:50.000 ft

Ajánlottak itt nálunk a bicajboltban WTB laser felnit-aggyal,előre 17000 hátra 27000.ért és defekttürő gumikat 2db (14000-ért),mindezt összesen munkadíjjal 63000-ért.
Sokallom,ráadásul a testbike.hu oldalon a WTB aggyal nincsenek megelégedve.
Ezért is merült fel a kérdés

[Szerkesztve]

(#2760) Bikeman válasza sanyixXx (#2729) üzenetére


Bikeman
aktív tag

A jó bringákat pedál nélkül adják, a gyagyikra meg tesznek egy 500Ft.-os műanyagot.


Én próbáltam wellgo-t, nem csak szubjektív véleményem van, a spd csukám 4-5 évesen lett csereérett, de hidegebb időben még most is használom, mert melegebb, mint a mostani. A pedálomat (nem ilyen feles, hanem ''rendes'' stoplis) 3 éves korában csak puccból cseréltem.

A bringák között meg vannak stílusbéli különbségek ez igaz, nincs is ezzel baj, de a stílustörés az más dolog. Tudni kell (kéne), hogy mi mire való. :)

(#2761) TexT-BoY válasza kiszu (#2759) üzenetére


TexT-BoY
addikt

50.böl nagyon klafa kerék jön ki, ha viszább olvasol:
Szerintem meg okos ember shimano agyat alsókategoriában nem vesz...
Szal Juros mester leirását javitanám csak a kerék ügyben: [link]
A felni helyett pedig javaslom:
[link] ezesetben 16k helyett 8.3k
[link] vagy 16k helyett 8.8k
A Novatec agyak sokkal jobbak. shimanora meg csak az amatörök épitenek kereket ( oké ha egy kész biciklibe ez van véletlen.. nade igy? netán CL szükségessége még indolná, de még akkor sem. Tudom burzsuj vagyok hogy Novatec és a ''szar'' ''shimano nem is jó'' de 'evvan..


''hát én a 110kg-dhez egy olyan dolgot ajánlanék hogy őő tárcsafékes lett a kerod? mert annyira megse néztem azt amelyiket megvetted..
na mind1 szal szerintem valami ilyesmi kéne:
Novatec agyak, Sapim küllök, Sun rhyno Light Felnik.. ez igy szerintem alád normál felhazsnálásra elég. ha tárcsás a féked akkor a rhyno light helyett egy single track még befigyelhet, tuti biztos lesz alattad. Shimano agyakat nem ajállanám, illetve ha tárcsafékes a kerod akkor más a helyzet. akkor majd azt irom...''


Ráadásul pont neked szoltak ezek a sorok is.. szoval ugy a #2360-80 között olvasd el amiket irtunk, ha minden igaz neked szól.

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2762) sanyixXx válasza TexT-BoY (#2761) üzenetére


sanyixXx
senior tag

és nem mellesleg épp novatec akció van az ebike-on :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2763) sanyixXx válasza Bikeman (#2760) üzenetére


sanyixXx
senior tag

tökre az az érzésem, hogy elbeszélünk egymás mellett :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2764) kiszu


kiszu
senior tag

Köszi. Asszem elkezdem intézni a cserét

(#2765) Joló válasza sanyixXx (#2719) üzenetére


Joló
tag

Hello!


Akkor azt mondod jó lesz nekem a 19''-os váz.
Talán a régi 21''-os vázamat egy picit nagynak éreztem.
Egyébként mi a véleményed a Giant XTC vázról?
Esetleg NRS vázat lehet még kapni valahol és ha igen akkor mennyibe fáj körülbelül?



Köszi!

Üdv: Zoli

(#2766) tr00p3r


tr00p3r
őstag

jó reggelt,

van valakinek GPS-e közületek? holnap reggel a szomszédommal elindulunk egy kisebb túrára a Dunakanyrba. a cél vagy Törökmező vagy Királyrét lesz. mindezt Gödről indítva. a GPS-t azért kérdeztem, mert kaptam kölcsön egy Garmin Etrex Vista C-t és szeretném eltárolni az megtett utat, amit majd egy műhold képre szeretnék ráaplikálni, valahogy így: [link]. esetleg a szintemelkedést is bárzáolnám így: [link]
ha valaki tud nekem segít, az kérem szóljon.

amúgy tegnap megint tekertem délután egyet. mostanában korábban szabadulok és van idő otthon tekerni. Alsógöd-Sződliget volt az út és távban 12 km. próbáltam a nekem előírt pulzushatárokat és pedálfordulatot betartani, de egyszerűen túl lassaúnak tűnik nekem az a tempó.... ezalkalommal a 2-es úton mentem oda-vissza, és megint volt ''kellemes'' északi szembeszél... :DDD a hétvégi kaland, ha minden jól megy összeségében 80 km lesz.

(#2767) Ariadne válasza Jeannie (#2755) üzenetére


Ariadne
őstag

Na kerósgatya az egyetlen, amiben megbántam, h Decásat vettem. Vékony benne a betét, a nyáriban legalábbis. A télivel nagyon jól elvoltam, abban valami egyszerű és brutál kék volt, de ez a világoszöld betét valahogy nem jó... :(

Decathlonos ezres nagyságrendű kis pumpával is jó tapasztalatok voltak, kedvesem segített múltkor túrán egy srácnak defekt után rendbetenni a keót, így össze tudta hasonlítani a mi SKS pumpánkat (harmatgyenge), egy BBB pumpát (jobb) és egy kicsi Decás pumpát - ez lett a győztes, ezzel fel lehet fújni rendesen. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2768) tr00p3r válasza tr00p3r (#2766) üzenetére


tr00p3r
őstag

közben megoldottam. van egy Sport Tracks nevű alkalmazás és azzal nagyon jól lehet dolgozni. sőt: a Google Earth-be lehet exportálni a megtett útvonalat. ráadásként az említett alkalmazás freeware.

(#2769) tekeyagd válasza tr00p3r (#2768) üzenetére


tekeyagd
tag

mapmyride??? :R

(#2770) tr00p3r válasza tekeyagd (#2769) üzenetére


tr00p3r
őstag

azt nem ismerem... de megnézem. ez a Sport Tracks is nagyon egyszerű és kézenfekvő.

(#2771) TexT-BoY válasza Joló (#2765) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Bár nem tölem kérdezted de mind2 váz a profi verseny CC vázak körébe tartozik, régebben amikor el akartam kezdeni a CC témát az ugribugri után egy NRS2-t akartam vásárolni, ki is probáltam, nagyon jó, azonos kategoriában veri a konát, meridát (de ez csak SZVSZ). Ha találsz szép XTC/NRS-t akkor vedd meg, nem fogod megbánni.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2772) Joló válasza TexT-BoY (#2771) üzenetére


Joló
tag

Hali!

XTC-t bármikor lehet venni újonnan, szerintem, hiszen 2007-es modellek is vannak.
Mondjuk nem a carbon vázára gondoltam, mert az túl húzós lenne. :)
Az NRS az már bonyolultabb téma.
Nem tudom, hogy zsír újjat találok-e még valahol egyáltalán?!
Egyébként a váz méretéről szóló kérdésemről mi a véleményed?!
Elég 192-cmhez a 19''-os váz?!
Egyébként Giant Rainerem már volt és az is cc geometria, de nagyon király volt az is, de az 21''-os volt és mintha egy picit nagynak éreztem volna...

Köszi

Üdv: Zoli

(#2773) lumac


lumac
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztaltabb bringások vagytok mint én és ezért egy kis segitség kellene. Vennék egy új gépet és nem tudok dönteni melyiket.
A 2 lehetőségem, Kellys Salamander és a következő bringa:
[link]
Főleg az érdekelne, h mi a véleményetek az utóbbiról (120 000-ért tudnék hozzájutni)?
Előre is kösz!

(#2774) rudi


rudi
nagyúr

Hi again!

Kérdés: 37x622-es Continental Contact köpenyeim vannak, laza talajon nagyon csúszkálok velük. Szélesebb, vagy más mintázatú gumik kellenének nekem? Vagy ne menjek ilyen terepre cross bicajjal:D ? B+ Acrobat Pro felnim van [link], 622x19-es, erre rámegy mondjuk a 47x622-es Contact?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2775) (Kolombusz) válasza rudi (#2774) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A mintázata alapján nem igazán laza talajra készült ez.
Próbálj meg egy Continental Explorert, ha ragaszkodsz a márkához.
Ha nem, akkor a Maxxis Ignitort is érdemes megnézni, csak annak elég hangos a gördülése aszfalton.

Szerintem 1.95-ösnél szélesebb gumit nem érdemes választanod, mert csak nehezíti a tekerést, a bringád képességei pedig hamarabb fogynak el, minthogy ki tudd használni a 2.1-es gumi stabilitását.

[Szerkesztve]

(#2776) Azazello-


Azazello-
senior tag

egeszen veletlenul nem tud valaki angol mtb kozossegi oldalt/oldalaka es versenyeket?
google baratomat mar kerdeztem... :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2777) Azazello-


Azazello-
senior tag

lassu a net, ketszer ment el... :U



[Szerkesztve]

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#2778) Pinya007


Pinya007
tag

Sziasztok!

Ma bonyolítottam le teleszkóp üzletet, ahogy már korábban említettem, '04 Marzocchi MX Comp Air-t vettem. Köszönet Jorus-nak a részletes villaszerelés leírásához! :R Szépen sikerült beszerelnem.
Olyan mintha Trabant-ból BMW-be ültem volna át! :)

1 kérdésem van csak:
Előző villám alatt 3 db 5 mm-es alátét volt, ebből most csak egyet használtam fel, mert Marzo villanyaka rövidebre volt vágva. Most a stucni 3 mm-t ''lóg'' le a villanyakról, ez megfelelő így?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2779) venember83


venember83
nagyúr

Hu, mennyien kerdeznek ma :DDD Nem loghatok ki a sorbol :))

Lemertem ma a bringam s bizony nem kis meglepetes ert. Tudtam, h konnyu, de ennyire? 13kg alatt van, merleg szerint :Y 12 es 13 kozott valahol, nem pontos a meres, mivel behuzott hatsofekkel a hatso kereken allt a bringa s en fogtam a kormanyt, de probaltam csak oldalrol tamasztani, h stabilitast adjak a bringanak s ne tartsam. Lehetseges ez, h ilyen konnyu?

Kulonben ma mentem par km-t a regi mammutkergetommel, jo 6 eves metros bringa, ne tudjatok meg milyen erzes volt, eleve az ulespozocio fura, ''hovaisnyuljak'' volt...

Remelem majd a Cube az spd vagy spd kombos pedalokkal se megy 13kg fole :DD

[Szerkesztve]

(#2780) Pinya007 válasza venember83 (#2779) üzenetére


Pinya007
tag

13 kg körül szokott lenni egy aluvázas MTB/XC bringa. Grammániás lettél? :D

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2781) venember83 válasza Pinya007 (#2780) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, csak csomo uj viszonylag draga (enyemnel mindenkepp) xc gepet latok 14kg korul. Enyem meg viszonylag olcso volt s nem jon, h elhigyjem, h ilyen jo vetel volt. Pedig a telo se 1 SID... Jo, h minden nap talalok vmi oromforrast a bringan :DDD Ha tulzasba viszem szoljatok csak ram nyugodtan. ;)

(#2782) _seth_


_seth_
veterán

Nah fiúk és lányok ez a mai tekerés nem volt unalmas...

Kezdetek: 18:15-kor rászánom magam, hogy elmenjek tekerni (mostanában csak este van időm rá), elnézek a sarki coopba és veszek pár csokit, egy kis öszilevet + egy redbullt (gondoltam megnézem szárnyakat ad-e).
Redbullt megittam tekerés előtt, kis hátizsákomba bepakoltam pár cuccot, felöltöztem és elindultam tekerni... bringás napszemüvegemben a fekete lencsét sárgára cseréltem ez olyan ''boldog'' hangulatot keltett mindenben.

Zakatol a szívem szólt a dal a fülesembe és valóban így volt... ez a rendbull téma lehet nem volt jó ötlet... kb 5 perccel később 2 számközit ciripelős zenei aláfestés megy mint átmenet és egy durranás... na gondoltam f.sza kidurrant a kerekem nem kellett volna 4,5 bar fölé fújni hülye vagyok... de látom, hogy előttem porzik egy kis pontban a földút... furcsa volt de nem tulajdonítottam neki különösebb jelentőséget... 100 méterrel később egy szép fekete egyterű áll a földút mellett ahol a fák között elmennek a mezőgazdasági gépek, nagyon érdekes mert lada niva, traktor az ami errefelé megfordul de az sem este. Közelebbérek és mit látok? A tetején egy férfi áll puskával a kezében, összeállt a kép, ez az őrült rámlött, tuti vmi vadnak nézett (fekete teló, szürke póló, rövid sötétkék nadrág, szürke-fekete bukó szal minden szürke-fekete igaz nem direkt... ilyet azért... csak annyit kiálltottam neki, hogy ne lőj, itt van az erdő miért nem oda mész?? Tuti nem vadász mert azoknak pár kilométerre profi helyük van lesekkel és legyalult erdőrésszel ahol ha átmegy a vad esélye sincs, nincs takarás de ez az emberke a kukoricásban lövöldözik... errefelé mezei nyúl van csak de az olyan gyors, hogy földúton 35-el megyek és ő még gyorsul na már most ha ő lelövi akkor megérdemel egy kitüntetést főleg, hogy szerintem érdekességképp vett egy puskát és elmegy lövöldözni vhova.... (fekete egyterű, porszem sem volt rajta hiszen a bekötő durván 60 méterre volt csak ennyit hajtott a földúton, fekete nadrág fehér póló, szép óra vastag nyaklánc szal nem az a paraszt fajta (paraszt jelen esetben a földet művelő ember, csak a félreértések elkerülése végett, tények: a kukorica már kb 2 méter magas, az ürge az autó tetején állt, amit mondtam nem érdekelte túlzottan igaz én meg nem lassítottam mondván ez a hülye még a végén 2 méterről nem téveszti el, 24-28 km/h közti sebességgel mentem és elém lőtt, a vadak ritkán használják a földutat ami azt jelenti, hogy szinte soha, a vadnak nincs sárga villogója ami be is van kapcsolva, még világos volt és a sárga villogó fénye alig látszik főleg, hogy vmi alap cucc, a puska pont úgy nézett ki mint egy puska, fém cső, fa tussal, távcső, hogy volt-e rajta azt ha agyonvernek sem mondom meg).

Na jó tekerek tovább... ilyen még nem volt de valamikor el kell kezdeni...

Később jött velem szembe egy olyan csaj akiben egy valami fogott meg és az a dekoltázsa... hibátlan, nem kicsi nem nagy, formás, feszes szal szép volt és egyben volt az egész csaj :) Egy kis pozitívum az előzmények után.

Debrecenben a járda helyett most a 4 sávos főutat választottam, egészen más ott haladni mint a járdán ami rossz is, szűk is néha pedig megvan vagy 2,5-3 méter széles. Rájöttem, hogy autók között ki az ellenfelem ha bringával vagyok: Skoda 105 :D Szerencsétlen nem tudott legyorsulni csak nézett rám értetlenül :) Volt kb 3 km amikor csak 1-2 autó ment el mellettem mert én ált pont átértem őket pedig mindig megfogta a lámpa, az tetszett... volt 2 egész saját sávom. Persze voltak akik teszteltek, hogy mit csinálok ha a tükre 10 centire megy el mellettem a legdurvább egy kamion volt pedig ha autóval vagyok mindig(!) elengedem őket szűk utcákban mert sajnálom szerencsétleneket, hogy kénytelenek ott menni ahol én alig férek el + jobb a békesség minek hajtsak mellé? Lezúz a p.csába és még csak a lámpája sem karcolódik meg nekem meg totálkárom lesz... (tény: ott mentem amikor volt mögöttem/mellettem autó ahol a felgyűrődés miatt le van marva az út + ahol a csatornafedők vannak szal a porban de még akkor sem képes beljebb húzódni pedig lenne helye bőven akár 1 méter is a belső sáv felé).

Debrecen főtér este 20 óra: a megasztáros Boogi koncertezett éppen, megettem egy csokit, ittam + csináltam pár képet arról ahogy a főtéren a szoborra rá van rakva egy magyar zászló és az benszülöttek körbeülik azt... vhogy ez a kép érdekes érzéseket keltett bennem mert: a zászló a tavalyi zavargások miatti tüntetés okán volt ott (nem 100% de eddig ha nem is sokan egy kis baráti kör minden este ott tüntetett), a szoborra ok a zászlót feltesszük de megmászni, ráülni csak azért, hogy a koncertet jobban lássa vki nem szép dolog + egyébként sem padnak van ott és főleg nem a léhűtő bandának.

Pár perces pihenőm után irány haza, huh itt is voltak ám olyan csajok... egyiket nézem, hogy ezen tuti tanga van mert az anyajegy látszik a formás kis fenekén és bemegy egy épületbe: ''Lelkészi hivatal'' hehe...
A Nagytemplom előtt szokásos városi napi 500 méter tekerő kőkemény tizenéves bringások és otthon cigizni nem tudó ezért otthonről főtérre elsétáló fiatalk + pár jó csaj ott is... kuka csak ott volt közelben, tekerek a kuka felé aminek egy-egy oldalán 2-2 csaj... odaérek, köszönök, visszaköszönnek én csak mosolygok és kidobtam a csoki papírját a kukába amit csak néztek értetlenül és elhajtottam, hihi, jobb ez a sárga lencsés napszemcsi mert ha fekete szemcsivel köszönök akkor nem mindig köszönnek vissza de ma igen + ha a nem is lenne az lenne a legjobb női ismerőseim szerint szép kék szemem van amit már kiskorom óta hallgatok, hogy idézem: ''biztos pisilnek utánad a csajok'' nade végre elindulok haza, 4 sávoson visszafelé szintén nem volt nagy forgalom + ha már nem találtak el puskával gondoltam ma szerencsés napom van és megyek egy kicsit a buszsávba és megyek amikor csak neki szabad... a busz nem ellenfél... ha a 37-et eléri akkor már nehezebb bírni vele mert tartósan kb a 37 amit tudok aszfalton szélcsendes időben (a terepgumival ennyi a land crusierrel több de az meg terepen nem jó főleg homokban). Szal egy darabig mehettem szélárnyékban csak ugye minden bokornál megáll a busz és megelőztem de jött egy másik egy tökösebb akit zavart, hogy én létezem... megyek mögötte majd megelőzöm, utána visszaelőz 1 lámpával később de úgy, hogy a busz a padkától kb 80 centire volt és még én is ott voltam a busz és a padka között amikor előzött... csuklós helyijárat... na ezt 4!x eljátszottuk majd egy lámpánál nem ért utól én pedig átmentem a zöldön itt elváltunk.

Főút, autópálya felhajtó, kerékpárút: megyek mivel látom, hogy zöld, megteszek 2 métert amikor sárga és már piros is... na ez az átmenet a zöld-sárga-piros között kb 1mp... még nem tettem meg 8 métert kb és már egy piros autó el is ment miközben majdnem elcsapott, egy lada samarás fazon rendes volt és megvárta, hogy átérjek.

Ezután unalmas 10km majd földúton sáros terepen jött szembe egy autó... én mint terepen nála sokkal könyebben közlekedő kimentem a sáros füves részre és hagytam, hogy menjen a kijártabb részen amit meg is köszönt, majd unalmas út hazáig vagyis unalmas nem volt mert teljesen más a sárga lencsében az út, minden vidám és meglepő a
szürkeség amikor leveszem...

Érdekesség:
-fehér kartonra fehér papírcsíkokkal ''DINNYE'' szó kirakva... nagyon jól látható

Jah nyers adatok:

Max sebesség: 37 km/h
Eltelt idő: 1:56 perc
Átlagos sebesség: 23,4 km/h
Megtett út: 45,63 km

Földút, sár, homok, aszfalt és a bringa még mindig kitart... na jó a kormánycsapágy ki van lazulva és meg kellene húzni de nincs kedvem leadni a bringát 1-2 napra ilyen apróság miatt nekem pedig nem sikerült meghúzni rendesen, utána is lötyögött.

Ennyi... hazaértem, lezuhanyoztam: már nagyon kellett.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#2783) sanyixXx válasza venember83 (#2781) üzenetére


sanyixXx
senior tag

a 13 sok...nekem 12.4, de még muszáj faragnom belőle :DDD majd jön az új teló, nyammm, akkor már 12 alatt leszek :C

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2784) venember83 válasza sanyixXx (#2783) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem sok, nem elrontani itt a kedvem s almom ;] Nem kell semmi a bringamra, csak uj pedal, plusz hatra majd idovel uj fogaskoszoru, meg hatha kapok valahol majd vmi jo kis lx dualfire vagy mittomenmilyen elnevezesu fekvaltokarokat... Kar, h most eszembe jutott a SID, fene vigye el... Fekszek is le, ott almodok tovabb.

13at kulonben azert irtam, h biztos ne hazudjak, szvsz inkabb 12 az, de majd ha lesz ra lehetosegem lemerem pontosan a kedvedert ;) Kulonben azert sem sok a 12 vagy 13, mert vazon kivul semmi se olyan hu de milyen konnyu rajta, inkabb jo ar/ertek/suly aranyu :)) Es jelentem mar megszerettem :B

[Szerkesztve]

(#2785) Szabesz válasza sanyixXx (#2718) üzenetére


Szabesz
őstag

:R
Végülis beadtam tegnap szervízbe bowden állításra, mellé még megemlítettem hogy elég erős nyikorgás hallatszik a hajtókarok felől. Mondják, OK, megnézik azt is, mára kész lesz. Ma délután hívnak, hogy megnézték és biza gyári hibás, vissza kell küldeni a gyártónak, s rendelnek új vázat... grrr

¯\_(ツ)_/¯

(#2786) rudi válasza (Kolombusz) (#2775) üzenetére


rudi
nagyúr

Explorer a Conti oldala szerint (meg máshol sem találtam) csak 24''-ig van, Maxxis Ignitort meg csak 26''-is láttam, nekem meg ugye 28''-os (622 mm-es) kell. Egyébként a 47C gumi is 1,95''-alatt van, nem?

A Country Ride [link], ugye komolyabb mintázatú mint a Contact [link]?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2787) rudi válasza venember83 (#2784) üzenetére


rudi
nagyúr

Szerintem ez a megtámasztós mérés elég pontatlan, nem gondolnág, mennyit leveszel így a valós súlyból. Fogd kézbe a cangát, állj vele a mérlegre, utána meg canga nélkül, és egy kivonással meg is van a pontos súly.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2788) sanyixXx válasza rudi (#2786) üzenetére


sanyixXx
senior tag

no, egyik sem a született terepgumi :( a country ride az kb az, amikor a magazinban/óriásplakáton vidáman teker a család a szántóföldön vagy mezőn vagy akárhol :DDD
olyasmit keress, aminek van városi futófelülete középen, de mégis rücskösebb picit és a szélén vannak a bütykök, hogy ne repülj el a kanyarban. igyekszem utánanézni pontos típusnak is, most ilyen közhelyre fussa :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2789) rudi válasza sanyixXx (#2788) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazat megvallva nem is kell nekem az az igazi űberterepgumi, csak a mostaninál valamivel több tartás laza talajon, ha olyanra tévedek. Mondjuk ilyenre [link] vagy valamivel kavicsosabbra.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2790) sanyixXx válasza rudi (#2789) üzenetére


sanyixXx
senior tag

no, ilyenekre gondolok, amik itt félterep néven futnak: [link]


más:
megjött a BAGABOO táskám :C :C

no commerse shit: [link]

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2791) rudi válasza sanyixXx (#2790) üzenetére


rudi
nagyúr

Köszi :) egyelőre ezek vannak versenyben - reflexcsíkosakat részesíteném előnyben:

Schwalbe Marathon XR 622 - [link]
Continental CountryRide - [link]
Schwalbe Land Cruiser 622 - [link]
Schwalbe Fast Fred 622-35 - [link]

Szélességben milyet érdemes? A mostani Conti 37-es, ez pontosan mit jelent? Én kicsit vékonynak érzem, bár lehet, hogy csak a mintázat miatt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#2792) TexT-BoY válasza sanyixXx (#2783) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Hu , én szerencsére valahol 10 kiló alatt vagyok;):DD és hétfőre már felis ülhetek ujra a gépre...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2793) venember83 válasza TexT-BoY (#2792) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor az a gep mar 1 dh-gep araval vetekszik, mindenesetre jo tudni, h 10 kilo ala is lehet vinni a bringa sulyat, konfigot megtudhatjuk? Ha nem akarod kozosben, akkor johet priviben is :))

(#2794) djtoomi


djtoomi
addikt

Ha valaki akar venni cc bringát,10kilósat(venember83: ;] :DDD ),full deore cuccokkal akkor az nézzen már rá erre:nagyon sürgős lenne a héten el kéne vigye valaki:[link]! :R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2795) TexT-BoY válasza djtoomi (#2794) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nekema telo nem tünik eggségesnek, és nem is fél éves ez a bike hanem 3.. legalábbis a váz.. annyira nem jó vétel;]

venember nem olyan nagy ördöngősség.
A képen is látható váz, Manitou Axel Super telo (ocso:DD)(lehet később SID race csere lesz).
A kerekek azok iparicsapágyas aggyal, Sapim küllövel szerelt Araya felnik ( ha ez mond valamit, régi profi duplafalu CC felni, pihe könnyü az egész füzött kerekem. Erre most megy fel valamilyen kis laza városi gumi, a Conti Expolerer helyére, ezzel még több sulyt sporlok de a kevláros expo se hiszem hogy nehéz kategoria:DDD. Aztán mi van még? pazzaz stucni, kormányomat hirtelen nemtudom, de az se nehéz, a megállásért 2 pár Sram 9.0 fék felel amiket Deora karral müködtetek. De majd lesz konkrét kép meg minden a jövöhéten, mert remélem összerakjuk ujra :) alig várom.


[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2796) venember83 válasza djtoomi (#2794) üzenetére


venember83
nagyúr

Mi lett volna ha egy hettel hamarabb adod el???? :O

(#2797) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

és táskámtől senki sem dől hanyatt? :( :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2798) djtoomi válasza TexT-BoY (#2795) üzenetére


djtoomi
addikt

Fél éve vette haver boltbolo ujonnan.Addig ott állt.Ugy mint most is van 3 darab 2004-es serpensük! :D Amugymeg 50km-nél nincs benne több,eredeti wtb gumik még a festékcsik is rajta van,a felnin is látszik hogy a fék nem fogta be,a láncsoron is látszik az eredeti zsir,szal tlleg pöpec. ;)
De minek neked sid race ugrálásra? :F És cc felni? :F A fékek hidre vagy bowdenes tárcásk vagy sima v fékek? :F :U

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2799) djtoomi válasza venember83 (#2796) üzenetére


djtoomi
addikt

2 hete fent volt bikemagon,eddig 80-ért de haver köv héten megkapja jogsiját motorra,és ha eladja a bringát vehet motort is mert bike ugysem ekll neki ha fél év alatt 50km-et ment vele. :U :( Még a cube mellé beéfr. ;) Nem? ;] :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2800) djtoomi válasza sanyixXx (#2790) üzenetére


djtoomi
addikt

Nem rossz tatyó de az a sanyi felirat az kész! :DDD :DDD :DDD


Nah msot hivtak a magellán el van adva.Bár máskor is ilyen gyorsna menne a dolgo! :DDD

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.