Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#4001) fasyrt válasza Sunzi (#3999) üzenetére


fasyrt
őstag

Én még ide is feltenném!

(#4002) bmx powa válasza Pinya007 (#3991) üzenetére


bmx powa
tag

hát ezaz hogy valószínűleg nem spórolásból. ha ő mondjuk egy Black-el akart volna végigmenni, mert a manitou sponzorálja, és nem kell neki ide egy stance kingpin, elég a black is, akkor miért ne?

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#4003) Bikeman válasza Sunzi (#3999) üzenetére


Bikeman
aktív tag

[L]http://apro.bikemag.hu[/L]

Ti hogy csináltok linket? :F :(( :DDD

(#4004) L.T. válasza Bikeman (#4003) üzenetére


L.T.
aktív tag

nekem se megy...[L:http://piacter.bikemag.hu][/L]

(#4005) Bikeman válasza L.T. (#4004) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Köszi, már rájöttem, elmentem a Próba topikba szórakozni vele.... :D :B

(#4006) Bikeman válasza Bikeman (#4005) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Félreolvastam amit írtál...:D, a "se" fölött átsiklottam.... :))

Tehát így kell:

Beírsz egy szót, ami a link lesz, mondjuk Apróhirdetés
utána kijelölöd
ezután a Link gombot alul megnyomod
a linket beírod
ennyi:D

Tehát: Apróhirdetés

(#4007) bmx powa válasza Bikeman (#4006) üzenetére


bmx powa
tag

már nekem is sikerült rájönni

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#4008) Jeannie válasza Bikeman (#3997) üzenetére


Jeannie
aktív tag

köszönöm :R

(#4009) Bikeman válasza Jeannie (#4008) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Remélem sikerül találni. :)

Az igaz, hogy a Pearl iZUMi cuccok nagyon jók, de pl. nekem egy magyar, Elastic nevű sisak alatti sapekom van, fülvédős, a homloknál "szélvédős", tökéletes kis sapi, de hogy mennyi volt, arra már nem emlékszem... :B
Elastic, a Termékeink/"Egyéb" alatt van, a köv. néven:

RAD.Thermosapka
”ISOWIND” 100% PES
Fekete
Kód: 500507

(#4010) brownus


brownus
veterán

üdv,

kedvesem megkért, hogy nálatok is érdeklődjek, hol tudná ezeket a leggyorsabban beszerezni.
-vicces kellékek:
pl bukósisak, csengő, duda, vagy a kormányból lógó szalagok, ilyesmi

ajándék lesz, (nem mindennapi használatra) árulnak ilyet rendes kerékpár boltban?

(#4011) sanyixXx válasza brownus (#4010) üzenetére


sanyixXx
senior tag

decathlonban van mindenből. bár a szalagban nem vagyok biztos.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4012) L.T. válasza brownus (#4010) üzenetére


L.T.
aktív tag

Hát rendesben igen, rendetlenben nem :D
De itt van három link nézz el ide is link link link

(#4013) rétisün


rétisün
veterán

mennyire igaz , hogy az aluminium vázak (ötvözet lévén) ugyanúgy korrodálodnak, mint az acél vázak, viszont a tartósság tekintetében nem annyira jók? :F elöregednek, törnek? vagy ez ugy ahogy van, hülyeség?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4014) bmx powa válasza rétisün (#4013) üzenetére


bmx powa
tag

anyagismeretet csak jövőre fogok tanulni (most első gimis vagyok) ezért ne kövezzenek meg a hozzáértők, de az alu elraktározza a rezgéseket, és fáradásos töréssel törhet el (sok év után). azt nemhinném hogy korrodálódik, amennyi ideig egy átlag ember használ egy bringát, addig nem lesz gond a tartósságal. aki meg szezononként cserél vázat annak meg mindegy.

(mindez persze a JÓ alu vázakra)

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#4015) Bikeman válasza rétisün (#4013) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Eddig csak a heggesztésnél (általában fejcső, vagy középcsapágy) repedtet láttam, de korrodáltat még nem.

A mostani vázam is már 3 éves múlt, az előző is volt vagy 4 éves, amikor eladtam, de semmi bajuk nem volt/nincs.

Szóval nem kell aggódni... :)

(#4016) Pinya007 válasza rétisün (#4013) üzenetére


Pinya007
tag

Szia!

Bár nem tudom mivel ötvözik az aluminiumot a különféle alu vázakban, de korrodálódni nem korrodálódnak. Aluminium max oxidálódik, de ezt sem teszi festés miatt, meg ez nem is annyira káros, mint acél esetén a korrózió. Egy ismerősömnek van egy kb 10 éves alu vázas bringája, azon sem látszik semmi felületi amortizáció, repedés sincs rajta.
Az öregedése valóban gyorsabb mint acél vázaké, de ha nincs durván igénybevéve kiszolgálnak egy embert. Karbonvázak életttartama rövidebb.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4017) knifemaster


knifemaster
tag

Szerintem almagsi ötvözetből készülnek a vázak(alu,magnézium silicium)
ott az összetevők különböző % arányú keverésével különböző anyagtulajdonságú ötvözetek érhetők el.ezek meg nemigen korrodálnak..legalább is villáskulcsnál nem:)

De most az én kinom jön..megint.:)
Fékpofa csere..lenne .Télire meg amúgy is mert úgy néz ki megsütöttem,és csiszolás nem biztos hogy segít rajta.bikemag fórumon azt mondták,hogy fémes pofa még annyira sem fogna mint a műgyantás..igaz lenne? Egy M465 mech.disc-ről van szó,ami műgyantással lett szerelve.
A BBB és Jagwire termékeit nézegettem,ami szóba jöhet shimanon kívül.
Van köztük minőségbeli különbség?

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#4018) Jeannie válasza Bikeman (#4009) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Úgyis mennem kell mezpróba ügyyben az elastic-hoz, akkor megnézem náluk is :))

(#4019) tr00p3r


tr00p3r
őstag

sztok bringások!

Esetleg szombat vagy vasánap reggel egy ilyen edzőkörre valaki? nem vészes, de azért mégis intenzív tekerés, 165 BPM körüli átlag pulzus, aszfalton, outival vagy montival egyaránt.

(#4020) Tüzi válasza tr00p3r (#4019) üzenetére

Én mennék... Csak nem tudok feltekerni... 130km... :O :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4021) tr00p3r válasza Tüzi (#4020) üzenetére


tr00p3r
őstag

:DDD na az már komoly táv lenne. 310 km egy napra, fincsi....

(#4022) Joló


Joló
tag

Sziasztok!

Valaki kifejtené nekem, hogy az egyenes kormány negatív illetve pozitív tulajdonságait?!
Esetleg hasonlítv a hajlított kormánnyal.
Tehát, hogy hová való inkább, mivel jobb mint a a hajlított, ha jobb vagy mivel rosszabb.
Ilyesmi dolgokra gondolnék, mert egyenes kormányt még soha nem használtam...

Üdv: Zoli

(#4023) rétisün válasza Joló (#4022) üzenetére


rétisün
veterán

(sztem) olyan kormányt teszel a bicajodra, amilyen jólesik :D igazából amelyik neked kényelmesebb, jobban kézreáll, jobban be tudod lőni a fék/váltókart. ami mindenképpen a hajlitott kormány mellett szól, az hogy a hajlitott kormányon több az állitási lehetőség. arra gondolok, hogy forgatással tudod állitani a markolat pozícióját, az egyenes kormánynál ugyebár ez a lehetőség nincsen. az meg, hogy hova, milyen bicajra milyen kormány való, (ez megint csak az én véleményem!) abszolút lényegtelen, fontosabb hogy kényelmes legyen.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4024) slayer006 válasza Joló (#4022) üzenetére


slayer006
addikt

YASEC

ya és Bodrogi Laci ezüstérme :C :C

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#4025) sekli válasza tr00p3r (#4019) üzenetére


sekli
addikt

ez az utvonal milyen programmal keszult...?

(#4026) sekli


sekli
addikt

ja, es van valami megoldas, hogy ne halalozzak el tul hamar tudorakban a sok es intenziv (hegyre fol) varosi kozlekedestol...? azert amikor tekerek mint az alat folfele a jo hosszu szerpentinen es megy mellettem a kocsisor dizelautokkal, buszokkal stb..., akkor azt erzem, hogy ez nem tul egeszseges... O2 plack lenne az igazi..., de hasznal valaki valami szurot, vagy nem tudom mit, ami hasznal is...?

(#4027) Joló válasza sekli (#4026) üzenetére


Joló
tag

Én egy Darthveder sisakot használok és segít! :DD :DD :DD

Üdv: Zoli

(#4028) sekli válasza Joló (#4027) üzenetére


sekli
addikt

:DDD

na, megvan az oldal, csak nem tudok utvonalat kijelolni... mar tudok, duplaklikk...:)

(#4029) venember83 válasza slayer006 (#4024) üzenetére


venember83
nagyúr

Kosz a linket, sok hasznos info van rajta ;)

(#4030) tr00p3r válasza sekli (#4025) üzenetére


tr00p3r
őstag

szia,

ezen az oldalon csináltam

(#4031) Azazello- válasza tr00p3r (#4019) üzenetére


Azazello-
senior tag

te miert nem jarsz at a duna tuloldalara cangazni? kicsit mas a terep :)

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#4032) tr00p3r válasza Azazello- (#4031) üzenetére


tr00p3r
őstag

hát igen,de bonyolúlt. egyedül nem olyan jó és kismarosig fel kell mennem. onnan komp és aztán lehet menni a hegykbe. ez csak társaságban igazán élvezet...

(#4033) Oracle


Oracle
senior tag

hali!
most rendeltem 1 Abus Granit X-Plus-t és 1 abus bordo-t. Ha valakinek van tapasztalata illetve használ ilyet írhatna vélemyényt nekem róluk. amit lehetett elolvastam róluk a neten a criticalmass.hu-n de én a tapasztalatokra vagyok kíváncsi :) köszi

(#4034) raczger válasza tr00p3r (#4032) üzenetére


raczger
őstag

gyere, én itt a duna túloldalán lakom:) váci révvel gyere át tahitótfaluba, utána meg van híd, és itt is vannak egyből a hegyek, ha gondolod egyszer elmehetnénk, és jönne még 1ik haverom is:)
nagyon jó terepek vannak itt a pilisbe, visegrádi hegységbe!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4035) Manitou válasza rétisün (#4013) üzenetére


Manitou
addikt

Nekem egy 9 éves aluvázam van, még nem tört el( 9 éve használom), igaz masszív darab, nem sörösdoboz oldalfalu :DDD Nem rozsdásodik. Előtte cro-mo volt, az azért sokkal kényelmesebb volt ehhez képest.
Régebben ilyenket lehetett olvasni(10-15 éve), hogy aluvázak 1-2 évet bírnak aztán eltörnek, azóta már lehet fejlődött a gyártástechnológia is.
Meg persze ha valaki aszfalton teker vele szinte csak, akkor szerintem az életben nem törik el.
Ha jobban kapja a terhelést akkor nyíílván hamarabb is fárad, és törik.
Jah előző cro-mo vázam eltört-elrepedt :DDD ( láncvilla a középcsapágytól kb 10 cm-re De meg lett hegesztve, és mai napig jól működik.

(#4036) don pardon


don pardon
aktív tag

Szevasztok!

Épp készülök becsatlakozni a bringás életbe. A dilemmám az, hogy milyen bicajjal :F .
Én erre gondoltam: [link]
Tudtok róla vmi jót/rosszat mondani? vagy esetleg max 50e-ért jobbat mondani?
Köszi szépen :R

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#4037) fasyrt válasza don pardon (#4036) üzenetére


fasyrt
őstag

Hohó, fiatal barátom... fél éve pont ugyanebben a cioőben jártam és ugyanebben a boltban. :D
Első körben el kell gondolkodnod azon, hogy mire is akarod használni. Városra, hegyen-völgyön át túrázásra? Hegyről való eszement lezúgásra? Mindre másféle bicó kell, más felszereltséggel.
Második körben eldöntötted, hogy mennyit szánsz rá. (Kell-e hozzá lakat vagy sem, sisak benne van-e már az árban vagy sem...)
Harmadik körben mérlegelsz, hogy neked mindenáron új kell-e, vagy elég neked valami jó állapotú használt is. (Itt is irtózatos leértékelődés van, mint a pc-knél.)
Ha ezek megvoltak, akkor jöhet az elképzelés, majd a konkrét típus aztán pedig a vásárlás helye.

Újonc szemmel nézve a linkelt bicót:
Ez egy márkás (mármint úgy értem, hogy [akción kívül] sokat visz el az árból a "név"), városi bicaj, acél vázzal, egyszerű felszereltséggel. Egy kicsit nehéz, egy kicsit a pesti utakon rázni fogja a kezed, de klasszissal jobb, mint az áruházi fajták.

(#4038) raczger válasza don pardon (#4036) üzenetére


raczger
őstag

csatlakozom az előttemlévőhöz!

én is anno 3 és fél éve vettem agy merida kalahari 550-et, ugyanebben a boltban, és mára már szinte mindent kicseréltem rajta a vázon kívül:D, és most készülők 200e-ért alkatrészeket venni, a mostaniból pedig csak a telót meg a hajtóműt rakom át:)
mondanom se kell mennyire várom, hogy kész legyen de szerintem karácsonyra meglesz! :D

egyébként itt vannak újak, használtak egyaránt

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4039) Pinya007 válasza don pardon (#4036) üzenetére


Pinya007
tag

Szia!

Én tavaly nyáron jártam ebben a cipőben én egy Merida Kalahari 550 SX-et vettem 55k-ért. Raczger-hez hasonlóan már minden alapvető alkatrészt lecseréltem rajta. Most utólag azt mondom, hogy jobban jársz ha egy picit drágább bringát választasz elsőre, attól függően, hogy mennyit fogod használni, úgy 70-100k között. VAGY használtan kifogsz egy jót, megkíméltet, új árnak kb feléért hozzá lehet jutni!

Felhasználási terület és használat mennyisége jól meghatározza hogy milyen kategóriában keresgélj.

Általános A-ból B-be jutásra ajánlanám: Merida Kalahari 8-SX

Ha évi több ezer km-t tervezel, akkor: Merida Matts TFS 100 V
Ha meg 50k keret nem növelhető (mint anno nekem sem), akkor használtban is keresgélhetsz ezutóbbihoz hasonló felszereltségűt!

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4040) don pardon válasza Pinya007 (#4039) üzenetére


don pardon
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!
Azt elfelejtettem mondani, hogy leginkább suliba járáshoz használnám, szóval pesten. Gondolom nyaranként ha már van biciklim akkor elmegyek lájtos túrázásokra.
Hát a keret 50, ebből elég ha kijöna a bicikli sisak meg lakat van itthon, de majd ezeket is lecserélem.
Ez a merida szép, bár nekem aszondta egy bringás ismerősőm hogy a meridák annyira nem jók. Ellenvélemény?
:R

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#4041) Pinya007 válasza don pardon (#4040) üzenetére


Pinya007
tag

"meridák annyira nem jók" azért ez így általánosan kijelentve elég erős!
Nekem van ellenvéleményem, de több ismerősömnek is. Ár-érték arányban is jó a Kalahari 8 sztem, kezdő bringának.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4042) don pardon válasza Pinya007 (#4041) üzenetére


don pardon
aktív tag

Helló!
Hát gondoltam, hogy kicsit erős a kijelentés, ezért kértem ellenvéleményt, most már 1:1 a merdia ellen meg mellett :D. Találtam egy ilyet: [link]
Már néztem újonnan is Hydra-t, nekem szimpatikus ez a bicikli is.
Amit ajánlottál az is elég jó, csak kicsit drága ehez képest, de mint mondtad lehet hogy érdemesebb kicsit komolyabbat venni.
Köszönöm a válaszokat amúgy :C

Ha 5 perc múlva nem jövök vissza, várjanak tovább! - by Ace Ventura

(#4043) fasyrt válasza don pardon (#4040) üzenetére


fasyrt
őstag

Suliba járásra használom én is. Ha nem akarsz durvulni vele, akkor valami cross/trekking kategóriabeli gépet javaslok... lásd fasyrt Magellan Corvusát! :D Használtan befér a keretbe felszereltségtől függően.

(#4044) Pinya007 válasza don pardon (#4042) üzenetére


Pinya007
tag

KTM
Mongoose
Caprine
Magellan

Van itt választék! :) Használtnál mondjuk nagyon oda kell figyelni állapotra, ki lehet fogni szép megkíméltet!
Ezek közül is pár kiesik méret miatt, nem tudom mekkora váz kell neked.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#4045) #96302336 válasza don pardon (#4042) üzenetére


#96302336
törölt tag

Esetleg Matuznál is körbenézhetsz

(#4046) urban racer


urban racer
senior tag

Volt valaki tour de arácson?

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#4047) sanyixXx válasza #96302336 (#4045) üzenetére


sanyixXx
senior tag

hoppá, micsoda új lapja van a matuznak...de a régi nekem jobban tetszett :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4048) Bero


Bero
aktív tag

Az AHEAD átalakító cucchoz milyen kormánycsapi kell?
Menetes, vagy AHEAD? :F

(#4049) sanyixXx válasza Bero (#4048) üzenetére


sanyixXx
senior tag

átalakítóhoz menetes értelem szerűen. da ha elég hosszú a villanyak és elég kicsi a fejcső, akkor egy fűrészelés is elég.
meg van a-head-es nyak hosszabbító. azt bele kell dugni a nyakba és teteje ugyanolyan vastag lesz.

nem tudom pontosan melyik kell neked...mihez kéne?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#4050) Bero válasza sanyixXx (#4049) üzenetére


Bero
aktív tag

Most menetes a vella, és ahead kormányszárat szertnék, ha megoldtató.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.