Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2201) Jorus válasza tr00p3r (#2196) üzenetére


Jorus
nagyúr

Annyi a lényege, hogy a Shimano-nál 2 egység váltó-elmozdulást 1 egység váltókar-elmozdulással tudsz előidézni, míg a Sram ESP-s rendszereinél ez az arány 1:1.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2202) Jorus válasza Kephamos (#2199) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez a ''kormánycsavarós''. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2203) Jorus válasza djtoomi (#2200) üzenetére


Jorus
nagyúr

A két váz (16'' és 19'') között legfeljebb 2-300 gramm különbség lehet, tehát a súly-differencia okát másban kell keresni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2204) djtoomi válasza Jorus (#2203) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát semmi különbség nincsen,én azóta semmit nem cseréltem rajta,ő sem,minden felszerelés ugyanaz,nekem se neki sincs rajta táska vagy brámi,mindkettő tárcsá verzsön.Szal másban nem tudom miben különbözhet. :F

Enyémet kitömték volna olommal belülről? :F :DDD

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2205) sekli


sekli
addikt

siker, sikerult a decathlonban vennem 700x20C-t...! :) na most itt mindenfele varazslat kene ide..., Jorus mondta, hogy be kene ragasztani, de azt mivel...? ennek csak egy szovet, vagy mi van a hatuljan...:U

(#2206) Jorus válasza sekli (#2205) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ragasztóval. :) [link] Vagy beviszed egy boltba, ahol értenek hozzá, és 500 Ft körüli összegért szépen felrakják neked.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2207) raczger


raczger
őstag

Vasárnap próbáltam 2 happy bike-ossal bejárni a duna maraton középtávját, hát végül az lett belőle, h voltunk pilisszentlászlón, dobogókőn meg prédikálószéken, oszt végül 65 km lett a vége, de suinte teljesen máshol jártunk mint a középtáv
ma újra megpróbáltuk az 1ikkel, és végülis sikerült, 1-2 kisebb részt kihagytunk ami nem nagy lényeg csak úgy gondoltuk, most inkább nem toljuk fel ott:) de a lényeg benne volt, szal 95%-ban a maraton pályája volt (középtáv). A legdurvább rész az Pilisszentkereszt éls Dobogókő között volt, kb 4km az egész de elég durván emelkedik szinte végig. 45 perc alatt megcsináltuk, de elég komoly, és fárasztó volt, és kb 70-80%-án tudtunk ott tekerni, csak kis részen toltuk. Hát így összevetve igen csak kifáradtam, mert komolyabb 65km volt ez (igen, úgynézki télleg 65 km a 65 km-es középtáv:) ) és már 1 órája itthon vagyok de még mindig hulla fáradt, még játszani sincs kedvem xD igazából aludnom kéne, de az se menne :D sebaj holnap pihi
másvki már bejárta a közelmúltban ezt a terepet? vagy ki jön majd duna maratonra? én ott rövidtávon fogok indulni:D
az a poén, h a honlapon az van, h marad a régi pálya, de a ''pályatérképen'' (225 fokos forgatással egy részével lehet vmit kezdeni xD) meg a szinkülünbség résznél beleírták a Vízverési rétet, ha jól hallottam megvan arrafele az engedélyük, de még nincs eldöntve h arra megy-e majd, nem tud erről valaki bővebb infót?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2208) TexT-BoY válasza raczger (#2207) üzenetére


TexT-BoY
addikt

én bejártam azt a területet, láttam is 1 csapatot... keroval akik nagyon nézelődtek.
Bár gyalog voltam kakashegy-dobogokő-prédikálószék-rámszakadék-Dömösd távon de nem rossz arra a terep 1-2hét mulva visszamegyünk keróval is:). hozzáteszem én nem maratonozok meg ilyesmi.. a CC is most kezdődik nálam.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2209) raczger válasza TexT-BoY (#2208) üzenetére


raczger
őstag

mikor voltál arrafele?:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#2210) TexT-BoY válasza raczger (#2209) üzenetére


TexT-BoY
addikt

hu viszonylag korán, dobogokőnél üldögéltem az osztályommal a padon amikor elkerozott melettem pár ember.. olyan 9-10 óra magasságába... amugy egész vasárnap kint voltunk ezen a környéken. Szép hely.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2211) Dirtyz válasza raczger (#2207) üzenetére


Dirtyz
őstag

Vasárnap, ha minden jól megy megyünk pályabejárásra. Versenyre nem megyek....

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2212) Kephamos


Kephamos
addikt

Én meg érettségi után megyek Tokajba túrázni. Ismer valaki arrafelé valami szép és könnyű útvonalat? Van ott eurovelo bicajút, csak nemtudom, hogy hol... Pedig elég jól ismerem a várost. Már egy pár hegyalját lezúztam ott. :DDD

[Szerkesztve]

(#2213) tr00p3r válasza raczger (#2207) üzenetére


tr00p3r
őstag

idén a térdem, az újabb baleset és FŐLEG az erőnlétem miatt nem megyek. úgy tervezem, hogy mostantól készülök a jövőévi maratonokra és az év elején ki is perkálom a 10K-t a 4 fő versenyre. természetesen egyelőre rövidtávon. idén szerintem már csak a 24 óráson indulok, de azt is csak szórakozásból. nem nyerni akarok, csak a részvét számít.
megvárom a nyár/szezonvégi akciókat és beszerzem a 07-es Pyxis Team vázat és talán egy jobb telót is. átdobom a mostani cuccaim. remélem összejön... :B

(#2214) Jeannie válasza fasyrt (#2189) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Hát nyugodtan mondd meg nekik hogy rendeljenek be :DDD esetleg az is megoldás ha írsz a nagykernek egy mailt, hogy ebben és ebben az üzletben szeretnél megvenni egy ilyen és ilyen kupakot, ekkora méretben, és küldjenek oda egyet a következő szállítással. Én is így csináltam :) Az a legegyszerübb, hogyha a boltban veszed át, ott úgyis kibontják, felpróbálod, és ha nem jó, hát nem veszed meg. A fejmérethez meg inkább alá számolnak, meg ha nem pont jól mérted, akkor is egy kicsit nagyobb a kapott érték, mint a valós, egy 56-60-as M-es sisak szvsz neked jó is lesz :))

(#2215) Sianis válasza Kephamos (#2212) üzenetére


Sianis
addikt

Fel a hegyre pajtás!

Sianis

(#2216) sekli válasza Jorus (#2206) üzenetére


sekli
addikt

fuu..., ez franko..., ugyes gyerek vagyok, hogy ilyet nem vettem, de ezert most nincs erom kimaszni budaorsre az otven fokban..., egyebkent is erdekelt mar, hogy budan hol van olyan bringabolt, ami olcso, es van valasztek (ertsd: bemegyek es kapok ilyen ragacsot)...?

valami hetkoznapi ragaszto nem jo erre...? :U legkozelebb meggondolom am, hogy ilyen maceras cuccot vegyek-e...:)

[Szerkesztve]

(#2217) djtoomi


djtoomi
addikt

Ha ilyen nagy vásárlásba kezdtem külsőket is meg hatokart is akarok venni.Külsők:[link],[link],[link].Szerintetek melyik?Hajtoműből ezt néztem mert ócsó volt:[link].Megéri őket megvenni? :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2218) Bikeman válasza sekli (#2216) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Ami Budán van, és országútiakkal foglalkozik főleg az a Vár Kerékpár (kerékvár régi helyén).

[link]

(#2219) Jeannie válasza Bikeman (#2218) üzenetére


Jeannie
aktív tag

nyeh, bocs, nemide :(

[Szerkesztve]

(#2220) tr00p3r válasza tr00p3r (#2213) üzenetére


tr00p3r
őstag

ma voltam megint erőnléti edzésen. jól esett nagyon.főleg felsőtest és sajnos a bal karom az megsínylette a múltheti esést. sokkal gyengébb és kevésbé bírta a súlyokat, pedig nem komoly súlyokkal dolgoztam. hétfőn terheléses teszt lesz, hogy megállpítsuk a optimális pulzus határokat.

(#2221) sekli válasza Bikeman (#2218) üzenetére


sekli
addikt

koszi, megnezem...

(#2222) Integra válasza Jorus (#2202) üzenetére


Integra
titán

mér nem csinál grip shiftet a shimano?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2223) Kephamos válasza Sianis (#2215) üzenetére


Kephamos
addikt

Ht, ahogy emlészem az nagyon nem könnyű terep. :B Vagy msgsem oly nehéz? :F

(#2224) tr00p3r válasza Integra (#2222) üzenetére


tr00p3r
őstag

csinál, csak nem igazán komoly. a teszkós bringágon terjed általában RevoShift néven. [link] [kép]
fék-váltókarként is:[link]


[Szerkesztve]

(#2225) Jorus válasza Integra (#2222) üzenetére


Jorus
nagyúr

Meghagyták a bohóckodást a Sramnak. :) Egyébként persze van, aki ezt szereti, de az meg megveszi a legót, és kész. Egyébként én jobban szeretem, ha a 4 ipari csapággyal szerelt XTR-em hűvös fémkarja simul az ujjam alá, mintha egy ien műanyagdarabot kellene csavargatnom, ami nem férne el a kormányomon (egy ujjasra állított fék ugye bent van, tehát fogást kellene váltanom, hogy váltsak, ha meg a váltót fogom, akkor mindig sikeresen elváltok lefelé, ami néha nem jó.) :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2226) Integra válasza Jorus (#2225) üzenetére


Integra
titán

nemtom..
én nagyon szerettem az előző bringámon

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2227) Integra válasza tr00p3r (#2224) üzenetére


Integra
titán

gondolom mennyire bírja egy saint cucc mellett a strapát:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2228) tr00p3r válasza Integra (#2227) üzenetére


tr00p3r
őstag

a sógorom 20 kilós Hervis-es ''Balance'' bringáján van ilyen. nekem is szimpi volt az Sram X.0-ás marokváltó, de aztán többen osztották meg velem a tapasztalatukat, hogy mászásnál gáz, ha véletlenül véletlenül váltasz egyet terhelés alatt. ha könnyebbre váltasz általában ráesel a cerkára, mert hirtelen megszűnik a terhelés. ha nehezebbre váltasz akkor meg láncszakadás váltó hajlítás léphet fel.
könnyű megszokni az XTR RapidFire Plus-t :DDD

[Szerkesztve]

(#2229) Jorus válasza Integra (#2226) üzenetére


Jorus
nagyúr

Erre mondtam, hogy ízlés kérdése. Párom is a markolatváltókat szereti.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2230) fero02


fero02
veterán

Srácok!

Tudna nekem vki infót adni arról, h hogyan kell helyesen beállítani az ülés magasságát?

Előre is köszönöm! :R

Üdv!

(#2231) Integra válasza tr00p3r (#2228) üzenetére


Integra
titán

én elhiszem simán:)
valszeg úgyis marad rapidfire, birnga csere után is, most is az van, csak játszom a gondolattal, hogy talán mégis.. de valszeg úgyis a jobb passzolás és tökéletes működés fog dönteni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2232) Jorus válasza fero02 (#2230) üzenetére


Jorus
nagyúr

Attól függ, mien bringa, mien felhasználás, miegyéb. Teljesítmény-orientált felhasználásra a lábfejed által leírt körpálya legtávolabbi pontján majdnem nyújtva legyen a lábad.

Én úgy szoktam, hogy a sarkammal megtekerem a pedált, és ha minimálisan eltávolodik a legtávolabbi ponton, akkor jó.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2233) tr00p3r válasza fero02 (#2230) üzenetére


tr00p3r
őstag

amennyire én tudom, úgy, hogy a lábad majdnem teljesen nyújtva legyen a hajtókar/pedál alsó poziciójánál....

(#2234) Jorus válasza Integra (#2231) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vehetsz nyugodtan Gripkót Shimano cuccokhoz. Egyrészt ugye elsőváltónál mindegyik kompatibilis, másrészt külön szekció van a Sram oldalán a 2:1-es váltókaroknak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2235) venember83 válasza fero02 (#2230) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha xc, akkor kb ugy allitsd be, h pedal legalso helyzeteben nyujtott legyen a labad, boka normalis allapotban. De ebben a helyzetben se legyen kenyelmetlen a labnak a pozicio, ne legyen tulnyujtva. Szerintem, legalabbis haver cross-countrysok igy allitjak be, en meg csak most kezdem az ipart, ezert csak masra hagyatkozhatok :B Illetve kezdenem, ha nem kene allamvizsgazni 2 het mulva :O

mod: mire begepeltem a temaban jartas profik meg is valaszoltak a kerdest :P

[Szerkesztve]

(#2236) sanyixXx válasza djtoomi (#2217) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ha jól tévedek, akkor ugrálós bringát akarsz. na arra ez a hajtőmű nem épp alkalmas. ez a truvativ legalja, meg inkább nagggyon hobbi XC-re és városra készült.
a köpenyekből meg felejtsd el a az elsőt és a harmadikat. ugrálásra 2db 1200 grammos küldő nagyon nem alkalmas, a másik meg fölösleges, mocsarazós gumi :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2237) Kephamos


Kephamos
addikt

trooper: sikerült belőni a kámőlyútört?

(#2238) tr00p3r válasza Kephamos (#2237) üzenetére


tr00p3r
őstag

ha a polar-ra gondolsz igen. nemtom mi volt a gond. most megy, lenulláztam az összes számlálóját és várja a tekeréseket... :DDD a pedál fordulatszámmérőt még nem raktam fel, mert elfogyott a kábelkötegelőm. a másik órám a gazdáját keresi... ;)

(#2239) Kephamos válasza tr00p3r (#2238) üzenetére


Kephamos
addikt

Sajan nekem nincs rá keret... Újítottam egy Velo ötöst. Arra volt, mert az olcsó volt, bár sajnos keveset tud, de egy időre beérem vele.

(#2240) fero02 válasza Jorus (#2232) üzenetére


fero02
veterán

lyen a bringa: [link]

Igazából én a CC nézeteket vallom és igyekszem űzni is. Hétköznap majdnem csak a városban használom, de hétvégén ha megőrülök akkor megyek gáton, szántáson, tökön-paszúlyon keresztül. Ha éppen olyan kedvem van, akkor ki szoktam menni a triálos cimborákhoz ás ott szoktam ugratni meg ilyenek.

A bedált a lábfejemmel tekerem. De ha jól értelmezem szavaidat, akkor a sarkaddal csak a beállítást végzed.

(#2241) fasyrt válasza Jeannie (#2214) üzenetére


fasyrt
őstag

Áhh... Voltam a boltban, ahol ki volt írva, hogy van... rendelésre. Próbáltam rávenni, hogy hozzanak, de csak akkor hoznak, ha biztosra mondom. De biztosra próba nélkül nem mondom. Így hát haza jöttem eredménytelenül, és elkezdtem telefonálni, és a 4. boltnál sikerrel jártam, igaz nem 13,5-ért adják, hanem 15, de nem érdekel, a próba nekem megér ennyit. (Nem fogom kipróbálni itt, megvenni ott.) Ma megyek, és felvásárolom a készletet. :)

(#2242) Kephamos


Kephamos
addikt

Már napok óta furcsa kattokó hangot ad ki a balpedál, van a hajtókar, de inkább a pedál. Olyan minha a sörösdoboz oldalát nyomkodnám, ami vissza ugrik. Tehát egy oda, meg egy visszakattanást hallat, ha kicsit is nagyobb terhelést kap. A hatásom a Truvativ isoflow, a pedál meg asszem Truvativ cartridge.

(#2243) Jorus válasza sanyixXx (#2236) üzenetére


Jorus
nagyúr

:R :R Szó szerint ezeket írtam neki MSN-en délelőtt. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2244) Jorus válasza fero02 (#2240) üzenetére


Jorus
nagyúr

Természetesen nem a sarkammal tekerem, azzal csak beállítom az optimális magasságot. A sajátomon persze megvan karcolva a Thomson nyeregcső 3 helyen. A legmagasabb tekerésre, a középső FR, az alsó DHizé. :) Így nem kell molyolni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2245) fero02 válasza Jorus (#2244) üzenetére


fero02
veterán

Akkor jól értettem. Hasonlóképpen fogok cselekedni (mármint a jelölést illetően).

Köszi a tippet! :R

(#2246) Kephamos válasza Kephamos (#2242) üzenetére


Kephamos
addikt

UP!

(#2247) golyani válasza fero02 (#2245) üzenetére


golyani
addikt

én úgy használom h amikor a pedál elől van akkor a pedál egyfüggőleges vonalba esik a térdemmel.

(#2248) djtoomi válasza Jorus (#2243) üzenetére


djtoomi
addikt

Schwalbe meg van rendelve mármint nem a space hanem az albert.Hajtoművet meg nem to lehet egyenlőre maradok a deorenál később majd cserélem.Ez is sokba fog fájni,főleg a 2 garnitura felni... :(

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2249) fero02 válasza golyani (#2247) üzenetére


fero02
veterán

Ez sztem már inkább az ülés beállítására vonatkozik...

Azért köszi! :R

(#2250) Kephamos válasza Kephamos (#2246) üzenetére


Kephamos
addikt

Tekertem most vagy 10kilmétert és még mindíg csinálja. Egyre jobban a pedálra gyanakszom. A nagy szakértőknek mi a véleménye?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.