Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2601) Krinya válasza Jancsi (#2600) üzenetére


Krinya
tag

Csípőből hajolásnál hamar elzsibbad ám a cerka... :DDD

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#2602) tr00p3r válasza Kobe (#2598) üzenetére


tr00p3r
őstag

V-fékre még lehet egy nagyon jó alternativa az Avid SD5 [link]. könnyű féktest és komoly fékerő. kell még hozzá a fékkar: FR5. az Istvánnál az BringaButikban olcsón megkapod mindkettőt. ha éppen nincs másnapra hoz neked. amennyiben többet szánsz rá, akkor az SD7-es. nekem az SD SL van és állat.

[Szerkesztve]

(#2603) Kobe válasza Jancsi (#2600) üzenetére


Kobe
veterán

mostani villánál az a baj hogy egyszerűen levágták a feles részt, hogy jól ''precízen'' passzoljon rá a gyári kormányzár, hézagolónak hely nuku, én is iylesmi megoldásra gondoltam hogy vagy egy íveltebb kormány + kormányzár ami állítható, és azzal lehetne nyerni pár centit, emg valami v-fék

(#2604) fasyrt válasza tr00p3r (#2590) üzenetére


fasyrt
őstag

100m rugóút

WOW! ;]

183 centi vagyok én is, a 20''-as váz nagy volt, a 18''-as pont jó. Nyeregcső 10-12 centire van kihúzva. Érdekes, hogy mennyire különbözőek az emberek. Ez most nem úgy neked, hanem scticknek, csak nem kell 2 hsz.

(#2605) _stick_ válasza fasyrt (#2604) üzenetére


_stick_
őstag

Nem csak az emberek különböznek, hanem a különböző márkák vázméretei. 7végi túrán egymás mellé tettünk egy 19,5''-os Kelly's-t és egy 21''-os Wensont tök egyformák voltak pedig elvileg ~4cm a különbség.
Nekem Caprine-om van, neked?

(#2606) Jancsi válasza Kobe (#2603) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Ezzel a párossal simán tudsz emelni 10-12centit is [link][link]
Villát akor cserélj ha nem vagy vele megelégedve, amúgy milyen villád van, az RST-k többésgének lehet cserélni a nyakát.

(#2607) Jeannie


Jeannie
aktív tag

Kormányszarv, végül is ez lett: [link] Sokkal jobb fogása van mint az egyenes rövideknek mert a végére rá tudom tenni az ujjamat, és hosszabb is. Hülyén hangzik de hihetetlenül kényelmes :))
Kösz mindenkinek :)

(#2608) tr00p3r válasza Jeannie (#2607) üzenetére


tr00p3r
őstag

grat. tudom, hogy neház a választás. főleg, hogy itt is azért mindenki mást mond, ha nem is próbál befolyásolni semmilyen irányban sem... :B

(#2609) Kobe válasza Jancsi (#2606) üzenetére


Kobe
veterán

valami noname cucc, hirtelen megfontolásból lett véve anno a bicaj metroba asszem, és leginkább arra használom hogy kitekerjek vele a környékbeli strandokra, meg néha földesúton a tavakhoz, csak gondoltam mivel maga a cucc nem egy egetverő munkagép kcisit felspécizem hogy azt a pár kilométert minél kényelmesebben tudjam megtenni...azért nem akarom egybe cserélni mert a kiegészítő cuccok jók rajta - váltó, masszív váz, kerekek, hajtókar, ilyesmik, nem csúcs, de túra kategória és ezért a 2 cuccért (fék + villa) nem akarok újat venni 40-50ér

[Szerkesztve]

(#2610) tekeyagd válasza Jeannie (#2607) üzenetére


tekeyagd
tag

az enyém is ilyen! :R

írtam Neked a múltkor PÜ-t,de nem jött rá válasz... :(

(#2611) DeltaPower


DeltaPower
őstag

újabb kérdés: v-féknél mennyit számít hogy van-e fékmerevítő? elég kevésnek érzem a fékerőt a mostani cuccommal, lehet cserélni kellene Avid SD-re.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2612) tr00p3r válasza DeltaPower (#2611) üzenetére


tr00p3r
őstag

milyen a ''mostani''? lehet, hogy csak nincs jól beálltíva, vagy kopott a fékpofa ill. felület....
amúgy az AVid SD-ből melyikre gondoltál?

(#2613) DeltaPower válasza tr00p3r (#2612) üzenetére


DeltaPower
őstag

mostani? Vuelta 4 éves kövület :) beállítás jó, fékpofa 2 hónapos, felni szintén, nem is piszkos. viszont a fék nem a legmerevebb darab.
Avid SD 5-re gondoltam, most van 3k-ért.

[Szerkesztve]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2614) tr00p3r válasza DeltaPower (#2613) üzenetére


tr00p3r
őstag

értem. igen az SD5-öt én linkeltem talán vkinek.

(#2615) sanyixXx válasza DeltaPower (#2611) üzenetére


sanyixXx
senior tag

a fékerőre nem hat a merevítő. arra jó, hogy ne nyomja szét a villát a fék. ha meg maga a féktest hajlik, akkor hát hmm...nem volt jó vétel

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2616) DeltaPower válasza sanyixXx (#2615) üzenetére


DeltaPower
őstag

háát, 4 éve még jó volt :) annyira nem rossz cucc, az rst telómon 4 év alatt elég jól szétnyomta a konzolt, de kezdek elégedetlen lenni vele. a vázam viszont nem eszi a tárcsát hátul.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2617) Horbal válasza DeltaPower (#2616) üzenetére


Horbal
őstag

Nekem csak hátul van egy ACOR fékhíd, elég sokat segített a fing vékonyságú acél vázamon...a féktest meg valami B+ a jobbik fajtából sajna már nem kapható...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#2618) Jancsi válasza Kobe (#2609) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Jaaa, hogy áruházi bringa, akkor a villacserét szerintem felejtsd el, az drága és 1''-os villábol nem is árulnak komolyabbakat.
Fék (ha van V-fék tüskéd)[link]
Kormányszár [link]
Kormány [link]
Összesen 10k-ra jön ki + 2-3k munkadíj, nem a legszebb és legkönyebb alkatrészek, de túrázni bőven jók.

(#2619) _stick_ válasza Jancsi (#2587) üzenetére


_stick_
őstag

Itt az ígért kép: [link] kb 1cm van a csíkig

[Szerkesztve]

(#2620) Dirtyz válasza tr00p3r (#2596) üzenetére


Dirtyz
őstag

Na, gratula! Este elküldöd az eredményeket?
Azt hiszem beszélnem kell Olivérrel nekem is, az idei ''felkészülésem'' katasztrofális lett, sokat mentem, de cél és edzésterv nélkül. Ez meg is látszik a teljesítményemen. Jövőre fel kell szívnom magam rendesen.
Te mivel mentél oda hozzá, hogy segítsen a felkészülésben, vagy mi...?

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2621) tr00p3r válasza Dirtyz (#2620) üzenetére


tr00p3r
őstag

szia,
köszi. este amint meglesznek küldöm privátban.
az olivérrel kapcsolatban meg, ha gondolod, dobj egy számot privátban amin holnap napközben elérlek és mesélek. illetve megbeszéljük a teendőket.
én is sokat tekertem eddig és azt hittem, hogy egész jól csinálom, de az ilyen teszteken derül igazán ki, hogy pl. nem is szakszerűen bringázok. azt is lehet pedig. mondjuk egyenletesen terhelni a pedált, úgy hogy mind2őt egyenlő erővel nyomod... :U

(#2622) Jancsi válasza _stick_ (#2619) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Told hátrébb a nyerget, 6-os imbusszal meglazítod a csavart majd a kívánt állásban ujra meghúzod.
Ha a kormány is közel van akkor tedd le a kormányszárat és afölé a hézagolókat.
Ha így sem lesz kényelmes akkor marad a vázcsere.

(#2623) Jeannie válasza tekeyagd (#2610) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Megkaptam, köszönöm, csak annyit gondolkodtam meg számolgattam hogy a végén lemaradt a válasz :DDD
Egyenlőre még nem aktuális, sajnos :(

(#2624) dragonfx


dragonfx
veterán

Szerintetek eza teleszkóp milyen? :U
[link]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2625) tekeyagd válasza Jeannie (#2623) üzenetére


tekeyagd
tag

már itt lapul nálam,lehet,hogy meg is tartom... :D

[Szerkesztve]

(#2626) sanyixXx válasza dragonfx (#2624) üzenetére


sanyixXx
senior tag

pofás, mire való az ilyen? a 100mm és a súly XC-re, a 130mm meg all mountain-re emlékeztet.
nekem mindenesetre tetszik :R

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2627) Jancsi válasza dragonfx (#2624) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Szép :D
Pofára és paramétereiben leginkább a Black-re hasonlít ami elég jó kis villa.
Mire akarod használni és milyen bringába rakni, a legkisebb is 100mm-ert mozog.

sanyixXx 100mm szerintem sok XC-re oda inkább 80mm, amúgy enduro villa, vagy maraton lehet mászni is vele de lefelé is jönni

[Szerkesztve]

(#2628) dragonfx válasza Jancsi (#2627) üzenetére


dragonfx
veterán

xc, nekem a színe tetszik meg hogy jók a tulajdonságai.Az jó is lenen ha 100ból 90et kimozogna. :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2629) rétisün


rétisün
veterán

sziasztok, nem régóta böngészem ezt a topikot (csak mostanában, mióta szegény ezeréves és eléggé átalakítgatott versenybicajomon a vázcsere gondolata foglalkoztat)
aztán találtam egy ilyet: [link] ezmiez? jó, sejtem hogy mi, de hogyan kell használni, mennyire hatásos? :F

[Szerkesztve]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2630) sanyixXx válasza dragonfx (#2628) üzenetére


sanyixXx
senior tag

kár volt megmutatnod, most nagyon rákaptam :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2631) sanyixXx válasza rétisün (#2629) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ha sok defektet kapsz, akkor inkább a külső és belső cseréjén kell gondolkodni. amúgy ha nem érdekel a súly, akkor nyújt némi biztonságot biztosan :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2632) Jancsi válasza dragonfx (#2628) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Nem az út az elsődleges ismérve a jó mozgásnak :D
Ha nem vagy tul nagydarab akkor XC-re ez lenne jó[link]
Ezzel XC-zhetsz akár egymázsával is :D [link]
Ha 65-70k magasságában gondolkozol szerintem gyüjts még egy kicsit a Reba-ra arra még nem hallottam panaszt.

Mod.: 70-75k-ért esetleg Reba SL-t találsz ha valahol beragadt

[Szerkesztve]

(#2633) rétisün válasza sanyixXx (#2631) üzenetére


rétisün
veterán

nekem egy defekt is sok :D főleg ha utána tolhatom haza a bicajt (nem a gyaloglással van bajom, az elrontott bicajozással) tehát, ezt a szalagot beteszem a belső és a külsö közé, és valamennyire véd a különböző tüskék, csavarok,szögek, ilyesmik ellen? csak a külsőt tudja kilyukasztani az az akármi, ami egyébként a belsőt is kinyirná? (nem vagyok ennyire hülye :DDD csak még nem láttam ilyent)

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2634) adik


adik
őstag

[kép]

Hali, ilyen lámpát keresnék. Az enyémbe az elem sava szétmarta a nyákot, meg ami rajta van, így meghót. A konzol része nem kell, az sem baj, ha sérült, csak működöjön. Köszi.


[Szerkesztve]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2635) Ariadne válasza dragonfx (#2624) üzenetére


Ariadne
őstag

Manitouval vannak rossz tapasztalatok. A 2006-os remote lockoutos telók igen nagy részében egyszerűen nem működött a remote rész, ami azt jelentette, hogy a belockolás még csak működött, de kifelé nem. Ennek ellenére nem hívták vissza a telókat, csak szépen csendben körbeértesítették a forgalmazókat, hogy a sorozatos hibák miatt idén nem lesz remote (talán egy-két csúcsmodelljükben van csak). Szerviz persze sz*rt az egészbe, hallani sem akartak cseréről, szóval Manitout többet nem veszünk, az biztos, legalábbis amíg a szerviz/forgalmazó ugyanez marad...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2636) tr00p3r


tr00p3r
őstag

kedves kerékpáros és sporttársak!

márka váltás miatt eladó lett a Suunto X3 HR karórám. funkciói a következőek:
- magasság mérés (1 méteres felbontás, határok: 500m - 9000m))
- barométer (0,05 inHg/1 mbar felbontás, határok: 8,9 -32,4 inHg/300-1100 mbar)
- szintemelkedés mérése
- hőmérő (felbontás: 1C)
- pulzus mérés (állítható határok, riasztás, grafikus kijelzés)
- óra, tréning és memória funkciók (stopper, köridők, dátum, stb.)
- felhasználó által cserélhető elem
- 30m-ig vízálló
- mellkasi pulzus szenzor (20m-ig vízálló)
- háttérvilágítás

bolti ára: 45.000.- Forint (Tengerszem)

én 25.000.- Forintért odaadnám az új tulajdonosnak dobozostúl, leírással. garancia mint olyan mostanában jár(t) le, de az óra kigfogástalan állapotban van műszakilag. külsőleg 1-2 kisebb karc van a műanyag szíjjon, de ez cserélhető. a számlap korrekt állapotban van, BP-en, egyeztetés után, megtekinthető.

[kép][kép]

kérlek, ha nektek nem is jön szóba, de tudtok valakit akit érdekelhet, szóljatok mindenképpen. ;)




[Szerkesztve]

(#2637) Jancsi válasza Ariadne (#2635) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Nem annyira vészes azért a helyzet, én 4szer vittem vissza a 2005-ös Splice Super-em hogy valami még midnig nem jó, általában próbáltak elhajtani, de ha elég erélyesen léptem fel pikkpakk ment minden. Az már más kérdés hogy egyszer úgy kaptam vissza hogy hiányzott egy O-gyűrű és lock-olta magát 3 lenyomás után. Azután szintén hiányzott valami és eresztette az olajat, amit rám akartak verni hogy biztos azért mert szétszedtem. A legutóbbi esetben sumákoltak, szétszedték mert valami baja volt megint és csak kipótolták a zsírt ami benne volt, természetesen más típussal, olaj alig egy deci volt benne holott közel kettő kéne.
Jahh és minden szervizeléshez tartozott 5-6 e-mail és 2-3 telefon hogy mi a franc is van a villával és mikor kapom végre vissza (összesen kb 2-2,5 hónapot tölött távol tőlem) a végén már futárral küldték le. ;]
Mituán visszakaptam működően megfogadtam, hogy ez soha nem megy többet szervízbe, inkább vettem hozzá oljat és zsírt, takarítom magamnak, én legalább rászánom azt a másfél-két órát hogy összerakjam rendesen.
Nem olyan rosszak a Manitou villák, ha működnek :DDD

(#2638) Jeannie válasza adik (#2634) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Mi ia ennek a típusa?
Nekem gyanus, hogy ez kompatibilis vele::
[kép][link]

Csak a piros burkolatot le kell cserélned a te fehéredre. Nézd meg valami boltban, egy kis barkáccsal sztem megmenthető a te lámpád :))

[Szerkesztve]

(#2639) Pinya007 válasza Jancsi (#2637) üzenetére


Pinya007
tag

Érdekes, és akkor még azt mondják, hogy Marzocchi-nak szar a szervíz háttere... :)

[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2640) Ariadne válasza Jancsi (#2637) üzenetére


Ariadne
őstag

Nálunk az az egyetlen szerencse, hogy valahogy kitalálta párom, hogyan lehet megnyomni a lockoutos ''gombot'', hogy jó eséllyel sikerüljön a dolog, így most nagyon vigyázva, de általában működik, bár így sem tud bárhol és bármikor kilockolni. És igen, egyébként nagyon szépen kimozogja a gödröket... :U (2006-os Splice Comp) De azért legközelebb Fox vagy Rock Shox lesz, a nagy indián istenség ezzel eljátszotta az esélyét... Azért egy emberről tudok, akinek sikerült kicseréltetnie a telóját, de ehhez elég durvának kellett lennie. :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2641) Jancsi válasza Ariadne (#2640) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Nekem csak a fél telót sikerült kicseréltetnek :D Kaptam új külőszárat mert megsérült szállítás közben és új csillapítást.
Azért egy Fox nem egy kategória a Manitou-val, a Fox erőteljesen 120-150k magasságában kezdődik. Rock Shox-bol amit eddig nyomkodtam azok annyira nem jöttek be, igaz levegős volt a többségük, talán a Recon az amit bevállalnék de inkább egy Reba, de hát ezek nem 50k-ba kerülnek mint annó a Splice Super :((

(#2642) adik válasza Jeannie (#2638) üzenetére


adik
őstag

Kapható fehérrel is, de kicsit kiköltekeztem magam, és most ezen akarok skót lenni. A pirosnak emlékeim szerint a ledje is piros.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2643) Ariadne válasza Jancsi (#2641) üzenetére


Ariadne
őstag

Tény, de én nagyon megdühödtem rájuk, és hosszú távon, az esetleges hiba miatti idegeskedést és utánajárást is beleszámítva már nem biztos, hogy megéri az az olcsó Manitou. Nekem legalábbis nem, inkább fizetek többet az elején, csak működjön és ha gond van vele, intézzék el a dolgot, cseréljék... Nálunk gyárilag volt a keróban, szóval tkp nem volt választási lehetőség, de ezután lesz... ;]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2644) Jeannie válasza adik (#2642) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Én meg azt hittem érzelmi szálak fűznek a volt pilácsodhoz ;]

(#2645) _stick_


_stick_
őstag

Üdv!
Kipróbáltam egy Caprine Epik 20''-os vázat és nagyon elszomorodtam, mert tudtam, hogy ezt kellett volna vennem... :( Ez van.... Úgyhogy: [link] Nagyon jó kis bicó ez, csak nekem kicsi a váz. Sajnos már idény vége van, de találtam 1-2 boltot, ahol még lehet kapni 20''-at. Biztos ugyanilyet veszek. Bár még ott van a holnap nap, kiderűl, hogy becserélik-e egy 20''-ra. Az se gond, ha rá kell fizetnem. 1000 bicót átnéztem és egy váz se jön be ennyire, mint ez. Pedig annyira utánnanéztem... Konklúzió, másnak is, aki bicó vásárlás előtt áll: minden vázméretet ki kell próbálni, ha az adott boltba nincs, akkor meg kell nézni máshol
:(

(#2646) venember83


venember83
nagyúr

Hello,

tud valaki osztrak internetes uzletet? Nem hatrany ha kozel van a hatarhoz. Termeszetesen biciklis uzletet keresek, meg mielott valaki felreertene. Koszonom.

(#2647) Kephamos válasza Jeannie (#2644) üzenetére


Kephamos
addikt

Te milyen Kelly's kesztyűt vettél? Milyenek a tapasztalatok? Megéri, vagy vegyek másfajtát inkább. Főleg azért kéne, mert a kormány szétvágja a kezem és néha fáj a csuklóm is.

(#2648) fasyrt válasza venember83 (#2646) üzenetére


fasyrt
őstag

Megérkezett a pakk! :C
Ebay.de, átutalás hétfőn, ma már itt is volt délelőtt... Toll a fületekbe magyar kiskerek. :D
Szorosabban hozzászólva meg ebay.at... :)

A sisak nagyon gyöngyörű, új, matt festés, bogárháló, tarkód is befogja mintha satuba tennéd.
Az U lakat meg valami brutális. ;] Sajna nem éri át a nyeregcsövet és a hátsó kereket, így majd a támvilla + hátsó keréknél fogom a bringát lakatolni. Elvileg az is ugyanúgy véd, elölre meg van az Abus 810-es lánc.

Felettébb korrektek voltak, a csomagolás is bombabiztos volt (2 doboz, fél km ragasztószalag + a saját dobozok, és vmi speckó pufizacsi: mint amiben koktéljeget fasztasztasz, csak kb. 1,5 dl térfogatút.). Ráadásul már akkor postára adták mikor csak a képet csatoltam, hogy mindent jól csináltam, nem várták meg a lóvét. Némileg más mentalitás, itthon volt olyan bolt, aki úgy hozta (volna), hogy előleg, és akkor talán tud hozni.

(#2649) Jeannie válasza Kephamos (#2647) üzenetére


Jeannie
aktív tag

Ilyent vettem: [link] Valahogy két-háromezer ft között volt az ára. Egy hónapja nyúzom, kezd kicsit szétkopni, nem tudom meddig fogja bírni, varrások úgy tűnik nem jönnek szét, inkább bolyhosodik az anyag, meg nyúlik. Egyébként tökéletesen elégedett vagyok vele, könnyű, szellőzik, bár a kézfejemen az izzadtságtörlőnek csúfolt bolyhos rész néha beizzad, de a menetszél átfújja. A tenyerén a zselés párnázás nagyon jó, nekem egyáltalán nem töri sem a kormány, sem a full fém szarv a tenyeremet, és a merevvilla rázásaitól sem fáj a csuklóm. Nem tudom egy-két hónap múlva nem jön-e szét, de valami kesztyűt mindenképp megéri venned :)

(#2650) DeltaPower válasza adik (#2642) üzenetére


DeltaPower
őstag

jól tudod, én fehéret használtam piros búrával. ugye a fehérben ilyen zöldes/sárgás fényű ledek voltak, a piros búrával olyan volt az összhatás mint egy index :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.