Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2401) Horbal válasza golyani (#2400) üzenetére


Horbal
őstag

Egen láttam...sorry - de van hozzá adapter - azt nemtom mi pénz de lehet, hogy még úgy is költséghatékonyabb...nemtom...

Javítás:
K-drága az adapter, szal nem költséghatékony :Y (kb 5k egy db)

[Szerkesztve]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#2402) TexT-BoY válasza Horbal (#2399) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Szerintem meg okos ember shimano agyat alsókategoriában nem vesz...
Szal Juros mester leirását javitanám csak a kerék ügyben: [link]
A felni helyett pedig javaslom:
[link] ezesetben 16k helyett 8.3k
[link] vagy 16k helyett 8.8k
A Novatec agyak sokkal jobbak. shimanora meg csak az amatörök épitenek kereket ( oké ha egy kész biciklibe ez van véletlen.. nade igy? netán CL szükségessége még indolná, de még akkor sem. Tudom burzsuj vagyok hogy Novatec és a ''szar'' ''shimano nem is jó'' de 'evvan..

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2403) Jorus válasza TexT-BoY (#2402) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mint írtam is, csupán egy példa volt, nem állt szándékomban ien vitát generálni. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2404) Horbal válasza TexT-BoY (#2402) üzenetére


Horbal
őstag

Szerintem ez így nem igaz:
Akinek kell egy megbízható átlagos hobbi kicsit sport, tekeregni közlekedni való bicó az nyugodttan megveheti pl az alivió vagy deore agyat kart stb, nem lesz vele gondja mert amire való arra elég és jó is, ue a B+ dolgok amiket lehet fikázni de az árukhoz képest a saját szintjükön mérve jók...

Ezerszer látok olyan arcokat akik 400-500k-s vázakkal 200-300k-s telókkal, szinkrosz csapágyakkal fax tudja milyen gigabrutál cucokkal nyomulnak, aszfalton 5-tel mert a 200mm elöl hátul megaFR fulltellás 20kilós gépük hajtáshatékonysága ennyit tud, de a hegynek még a közelébe sem mennek, mert a képességeik a ligetbe sem elégségesek...

És nem vagy burzsuj csak szvsz a saját szemszögedből (profi?!) nézed a dolgot...

Én is tudnék 100k-s kerekeket karbon vázat, fox tellát..ricsi az utolsó csavarig extra könnyü verseny gépet összeválogatni, még össze is tudnám dobni, de itt elvileg nem erről volt szó...

Nem kívánok ezen vitát nyitni mindenki olyan gépet épít vesz stb amire tehetsége, pénze, de főleg szüksége van...

[Szerkesztve]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#2405) Satellite


Satellite
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék: szerintetek létezik olyan (menetes szárú) első teló, amin nincs rajta a kanti-fék 2 tengelye? Egy 622-es trekking-bringába szeretném beszerelni, - gondolom, ez valamilyen országúti modell lehetne, de vajon hol lehet ilyet kapni? (Nézegettem már egy csomó gyártó honlapját, de sehol sem találtam, pedig valamelyik boltban láttam már ilyet néhány évvel ezelőtt...)

(#2406) Jorus válasza Satellite (#2405) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mármint menetes nyakú teló, amin nincs féktüske?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2407) Horbal válasza Satellite (#2405) üzenetére


Horbal
őstag

Pl.: az RST gyárt illen valamit:) mo-n sztem nincs...
[link]
De ez pl szvsz valami diszkes cucc vagy nemtom mert szemeket sem látok rajta...



[Szerkesztve]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#2408) Jorus válasza Horbal (#2407) üzenetére


Jorus
nagyúr

Sima, egyforgáspontos országúti fék megy rá, amit a fékhídon levő lyukon átmenő csavarral tudsz felfogatni. Így néz ki egyben: [link]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2409) Horbal válasza Jorus (#2408) üzenetére


Horbal
őstag

Köcce, közben felfedeztem én is, outi-ban, trek-ben naon nem vok képben...

[Szerkesztve]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#2410) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

No, mostantól indul a reklám, vadi új xt hidratárcsa és fékváltókar elölre nagyon kedvező áron eladó.
Érdeklődni privátban.

(#2411) kiszu válasza Horbal (#2399) üzenetére


kiszu
senior tag

Köszi ezekt a haszmos tanácsokat.

Meg is fogadom.
Amint összejön a pénz,meg is lépem. Addig meg ezzel megyek jó sokat óvatosan.

Viszont létezik olyan hely ahol mindezeket egyben megkapom és meg is csinálják a fűzést,miegymást.?

Ahol megbízhatok a munka szinvonalában és fizetnem kell csak?

Pestre gondolok elsősorban.

Ma is letekertem 15 kilómétert,meló után. Nagyon szeretem eddig ezt a bicajt.
Egyszerűen kifogástalan,laikusként használva. :)

Meg szimplán is jó lenne egy megbízható szerviz Pesterzsébeten vagy ehhez közel.
A Lurdy házban láttam egy bicajboltot ahol eszméetlen árako vannak bringák,sok alkatrész a vitrinben,de nem tudom,hogy milyenek.

[Szerkesztve]

(#2412) Satellite válasza Jorus (#2406) üzenetére


Satellite
tag

Jorus:

Igen, egy olyan teló, ahol nem meredezik feleslegesen a V-fék 2 tengelye, hiszen egy tárcsafékes vagy görgős-dobfékes bringán ez teljesen felelsleges.

Horbal:

Ez már kb. olyan, amit keresek, (ráadásul ez én Kettler-em is agyváltós, még ha nem ilyen szuper fogazott-szíj hajtású :)) de azért nem lenne rossz rajta alul egy-egy szem, ahová a sárvédő pálcája csatlakozik...
(A fékhídon lévő lyuk viszont pont jó a sárvédő felső rögzítéséhez, na meg a lámpatartóhoz... :R )



[Szerkesztve]

(#2413) DeltaPower


DeltaPower
őstag

valaki tudja hol lehet ilyen váltótartó fület kapni? magellan váz, de a pontos típust, évjáratot nem sikerült beazonosítani (talán 2000-es polaris vagy crater) [kép]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2414) Sipi16 válasza DeltaPower (#2413) üzenetére


Sipi16
senior tag

Elvielg bármelyik bicajboltba de a vázat jobb ha elviszed mert ott meg tudják nézni, hogy melyik passzol rá.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#2415) djtoomi


djtoomi
addikt

Na eladó a dirt jumper 3 04-es évjárat,érdeklődni priviben.Vettem helyette egy MX compot ujonnan,ennek az árábl vga meg cpu lessz! :B

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2416) Pinya007 válasza djtoomi (#2415) üzenetére


Pinya007
tag

MX Comp tapasztalatokra kíváncsi leszek! :) De ez nem dirt teló. ;)
Maliban vetted (66k)?

Lassan nagy gyakorlatod lesz villabeszerelésben. :)

[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2417) djtoomi válasza Pinya007 (#2416) üzenetére


djtoomi
addikt

Honnan találtad ki??? :F :DDD Amugy elvileg nemsokára be is lessz épitve,tom hogy nem dirt teló,volt osztálytársamnak ilyen volt a talas előtt,ezelőtt meg dj3 aztdmondja dirtre nem a legjobb,de arra is nagyon jo,de másra megsokkal jobb mint dj3 mert szebb,finomabb,puhább a mozgása. ;)

Ja egyébként nézem irtad hogy 66k.Nem nem azt vettem hanem a 05-t 73.900-ért. ;)

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2418) Pinya007 válasza djtoomi (#2417) üzenetére


Pinya007
tag

Hamarosan, valsz én is '04-es tulaja leszek. Újat is te szerelted be? Magad vágtad villanyakat? Én is gonodlkozom, hogy beszerelem majd magam...

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2419) djtoomi válasza Pinya007 (#2418) üzenetére


djtoomi
addikt

Még nincs meg. ;) De valszeg nem fogok én villanyakat vágdosni meg ilyesmis zal megy szervizbe.Ha már 74k akkor már az az 5k semmi. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2420) Horbal válasza kiszu (#2411) üzenetére


Horbal
őstag

Én a Bikediscount.hu javaslom neked, a Peterdy utcában van a boltjuk, egy eléggé korrekt tag a goré, nekem eddig nem volt gondom velük viszonylag gyorsan és jól dolgoznak. Aztán ott van a Ridebike a Récsei centerben, vagy az Árkádban, a honlapjuk nem mérvadó (sajnos), személyesen vagy telón kell érdeklődni, de pest tele van bringabolttal...nézd meg a lánchálózat boltjait...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#2421) bocX


bocX
tag

sziasztok!

egy pár ismerősömmel mennénk balcsi bicaj túrára. már tavaly felvetettem a kérdést, csak akkor nem jött öszze a tura. szóval kb 4 naposra tervezzük, kis tekerés, kis fürdés, meg kis nézelődés kellene valami szállás olcsón. valami javallat, mire érdemes figyelni bicajt illetően?
más: esetleg szállással kapcsolatban: kempingek vannak tudom, de ha esetleg valami más javallat? olcsó szállás kellene, mert kb annyira kéne hogy legyen tető a fejünk felett, meg zuhanyozni tudjunk, annyi honlap van, csak irto nehéz ilyet találni. ha valakinek volt része ilyenben vagy pont balcsi körül ment körbe és tud valamit javallani szivesen veszem. köszi! :)

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#2422) sanyixXx válasza bocX (#2421) üzenetére


sanyixXx
senior tag

balcsi körút 1 nap...a másik 3-at igyátok végig egy helyen :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2423) Jorus válasza sanyixXx (#2422) üzenetére


Jorus
nagyúr

:R :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2424) ktg3


ktg3
őstag

sziasztok szeretnék bpről szegedre menni bringával!
tudnátok vmi útvonalat ajánlani ami nem 100kmes kerülő?
köszi

(#2425) ktg3 válasza bocX (#2421) üzenetére


ktg3
őstag

4 nap alatt laza tekerés. sztem vigyetek sátrat dobjátok fel csomitartóra v vmi kisebb túrazsákra ruha nem kell sok ha balcsira mentek fürdőgatya azt jóvan:DDD
meg vmi póló ing estére...

bringa-- helyetekben tennék defektvédő szalagot a kerekekbe nemmintha nehéz lenne foltozni vagy ilyesmi csak kerüld el a sok szopást..
és ha tekertek sokat akkor min 3-4 bar guminyomás: )
és lehetőleg ne 3.0 ás gumikkal menj mert kicsit fárasztó lesz:DDD

(#2426) fasyrt válasza ktg3 (#2425) üzenetére


fasyrt
őstag

A 3.1-es az igazi... ;]

Gondolkozom én is hogy körbetekerem, 3 nap, napi 70 km. Ha 65 perc alatt le tudok tekerni 22 km-t, akkor kicsit lassabban, jobb kondival nem olyan sok az a 70 km. (cirka háromszoros :D)
Kellene valami jó hely, ahol/ahová lehetne tekerni...
Csomagtartóhoz a vázon milyen kialakítás kell?

(#2427) urban racer válasza DeltaPower (#2413) üzenetére


urban racer
senior tag

papucsnak hívják

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#2428) urban racer


urban racer
senior tag

Eladó: [link]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#2429) Bikeman válasza fasyrt (#2426) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Lyuk a vázon, olyan, amilyen a váltópapucsos képen van, pár hsz.-el feljebb.

felső lyuk= csomagtartó
alsó-oldalsó= pálcás, fém sárhányónak való hely

(#2430) fasyrt válasza Bikeman (#2429) üzenetére


fasyrt
őstag

Köszönöm, megtaláltam a lyukakat!

Szerintetek egy 18''-os Corvus vázba belefér egy [link] ilyen dög? (A honlapon a belső méretek vannak megadva, a bennfoglaló méreteket nem találom semerre.) Nagyon határon van. :F

(#2431) bocX válasza ktg3 (#2425) üzenetére


bocX
tag

jha hát azért terveztük 4 napra, mert akkor lájtba megyünk, déli parton ugysincs semmi az csak sik terep, ott lehet haladni, északi part van jobban részletezve, és akkor ott belefér a strand, erre arra mászka.... :)

sanyixxx: ha inni akarnánk meg partizni akkor 10 naposra terveznénk :P

egyébként köszi

sok munka és ugyanannyi lazaság

(#2432) Pinya007 válasza bocX (#2431) üzenetére


Pinya007
tag

Biztos jó buli lesz. Engem is vonz ez a körbetekerés, de én 1 nap szeretném, erre azért még rá kell gyúrnom. Strandolni, bulizni leugrom autóval, nem lakom messze! :)


[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2433) Bikeman válasza fasyrt (#2430) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Még a nyeregcsőnél, a támvillákon is kell lenniük valami lyukaknak, a felső felfogatáshoz.

Vannak olyan U-lakatok, amik csomagtartók is egyben, csak nem tudom, hogy mennyi a teherbírásuk, mivel csak a nyeregcsőre vannak felapplikálva...

(#2434) venember83


venember83
nagyúr

Sziasztok,

[link] - errol tudnatok vmi negativumot mondani, vagy szerintetek is jo uzlet picit olcsobban, mondjuk ugy 90-95k korul. Srac mailjebol megtudtam, h keveset hasznalta s minden nagyon jo allapotban van rajta, csak a Cube matrica van kisse megviselve. Sima xc/tura bringanak kene, 176cm magas s 68kg-os emberfelesegnek.

Kosz szepen, remelem nem szamit nagyon offnak :))

[Szerkesztve]

(#2435) fasyrt válasza Bikeman (#2433) üzenetére


fasyrt
őstag

A 2 támvilla között van egy keresztmerevítő 4-6 centis lehet, azon van középen egy lyuk.

U lakathoz meg mellékelnek műanyag felfogatót, amihez a vázra lehetne erősíteni, csak kérdés, hogy érdemes-e, befér-e a vázba a zár. Hülye dolog, hogy nem adják meg a bennfoglaló méreteket. :(

(#2436) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali

Manitou Black Super SPV 80mm teleszkóp, 2004 villáról kaphatnék valami infót? használtan venném. 35k oké érte?

vagy néztem marzo mx comp-ot. melyiket érdemesebb?

természetesen XC-re

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2437) venember83 válasza venember83 (#2434) üzenetére


venember83
nagyúr

Latom nem nagyon jonnek a tanacsok, nem baj, megkonnyitem a dontest, linkelt Cube Element vagy ez: [link]

Megelegszek azzal is, ha szavazasos rendszerben csak annyit irtok, h Cube vagy Merida, persze ha indokoltok is, annak is orulok :P

Kosz szepen.

sanyixXx: szvsz Black.

[Szerkesztve]

(#2438) sanyixXx válasza venember83 (#2434) üzenetére


sanyixXx
senior tag

méretet képről senki nem fog mondani neked :DDD
én a markolatváltót nem szeretem, de ez nem jelenti, hogy nem jó. a teló lehet majd cinkes, mert nem a legtutibb az axel, de ez nem jelenti azt, hogy kötelező jelleggel szét fog esni.
ha nem zúzol a hegyen, akkor szeritnem simán jó.
alkudni viszont muszáj. ez kb. 80-85-ért lenne jó vétel:) de 90 fölé ne menj semmiképp.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2439) sanyixXx válasza venember83 (#2437) üzenetére


sanyixXx
senior tag

ránézésreű(külsőre), felszereltségre a merida szimpatikusabb. de a méret még kérdéses :)
a cube elég picinek tűnik.
bár a cube-ot nem ismerem, de merida az mégiscsak merida :DDD

más: miért pont a black-et vennéd? az árat leszámítva?

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2440) venember83 válasza sanyixXx (#2439) üzenetére


venember83
nagyúr

Mint eleg laikus fogalmazok velemenyt, nem eszosztas! Nem is akartam indokolni, mivel nem vagyok eleg jartas a temaban.

Marzo zuzosabb telokban szimpatikusabb, xc-re inkabb manitou black, nem hiaba legendas, meg: [link] - ha nem ereszt, akkor tuti vetel, mindenki elegedett volt vele. MX Comprol is jot olvastam, szo se rola, de inkabb Black.

Kosz a jotanacsot ar ugyben! Meridanak eleg ronda a szine, de teny, h felszereltsegben jo, keprol nem latszik, de hirdetes szerint uj, vajon 100%osan uj lenne?

[Szerkesztve]

(#2441) djtoomi válasza venember83 (#2440) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát sztem emg pont ne black,inkább marzo. ;)

u.i.:Csak ne dirt jumper 3 :DDD

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2442) Kephamos


Kephamos
addikt

A telót hogyan kell ápolni?

(#2443) Bikeman válasza venember83 (#2440) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Lehet, hogy nem régi, de a hajtókar -ha jól látom- már kopott a lábtól. Ez persze csak esztétika, de azért jelent valamit. Bár max egy lánc+sor csere, és tényleg olyan, mint az új.

Mondjuk a másik az ritkább, ha ez számít valamit, bár én sem szeretem a markolatváltót...:D

(#2444) Bikeman válasza Kephamos (#2442) üzenetére


Bikeman
aktív tag

Tekercsrugó+elasztomeres= pucolás
Tekercsrugó+olajos=olajcsere+pucolás, mindez évente 1X
Levegős=nemtom, olyanom még nem volt...:D
Idővel szimmeringcsere.

(#2445) Kephamos válasza Bikeman (#2444) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem Gila-m van, ami asszem rugó+olaj+elasztoner. Valahol hallottam, hogy zsírozni kell valamit. Nememg mi az, hogy pucolás? Töröljem le a becsúszó részt?

(#2446) Horbal válasza Kephamos (#2445) üzenetére


Horbal
őstag

Szétszeded a válnál. kiveszed a rugót és a rudat, ezeket lepucolod, az olajat cseréled, a becsúszók törölgetése meg minden nagyobb út után megtehető...zsírozni meg a rugót lehet...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#2447) Horbal válasza venember83 (#2437) üzenetére


Horbal
őstag

Nagyon kicsinek tűnik ez a váz, legalábbis így képen, közel 180 magas vagy szal min egy 17''-os váz kéne neked de inkább szvsz egy 18''-os, a Cube amúgy nem rossz...de így képről inkább a Merida lenne jó neked...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#2448) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Biciklis élményem:
[link]
[link]

(#2449) tr00p3r válasza Hujikolp (#2448) üzenetére


tr00p3r
őstag

alsógödön merre laksz? szintén alsógödi vagyok.... :U

(#2450) Pinya007 válasza venember83 (#2440) üzenetére


Pinya007
tag

Merida jobb felszereltségű! Méret tényleg nem megállapítható képek alapján, arról meg kell győződni!

SanyixXx: Manitou Black és Marzo MX-ről is hallottam jókat, én MX Compra tette rá kezem, mégpedig erre: [link]
Ha minden jól megy hamarosan bizniszelek! :)

[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.