Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2351) Jarod1


Jarod1
addikt

Szasztok, a Barátnőmmel éppen uton voltunk, nem nagyon messze otthontol amikor is egyszerűen a jobb oldali fogaskerekes rész körbe forgot de nem hajtotta a biciklit,
Nem tudtuk elképzelni hogy eshetet széjjel, azt hittük először leesett rola valami,
amikor szétszedtük, akkor láttuk hogy a fogaskerék egybe volt öntve a tekerővel és az tört el, anyagfáradás, kb 1 éves a bringa, Női bicikli Shinamo vagy mi. 25 ezres.... :O

(#2352) Pinya007 válasza kiszu (#2341) üzenetére


Pinya007
tag

Jorus szépen kielemezte bringákat! Én csak véleményt tudok alkotni az egészről, 100k körüli összeget én nem adnék ki használtra, annyiért sztem elég jó felszereltségű úakat lehet kapni, max telót boltba kicserélteted egy erősebbre ha megoldható.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2353) TexT-BoY válasza Jorus (#2348) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Ugyan ezt irtam volna én is... (mernék ellenkezni veled?!:D:D)
Szvsz ez a 3 játszik:
Kona Lava [link]: nagyon jó kis gép, egész jó áron, kicsit gyenge felszereltséggel. Ezen persze lehet segíteni, ha utánajársz, lecseréled a telót, és a hajtáslánc hamarabb elkopó részeit. Így még mindig 100 alatt marahatsz. A fékek egész jól fognak, esetleg vehetsz hozzájuk vmi tuning pofákat a biztos hatás kedvéért. A legjobb ár/érték arányú gép.

Merida Matts Speed [link]: a lehető legjobb választás. Nagyobb, legalább 18-as váz, jó felszereltség, megkímélt állapot. Jók a fékek, a Deore szett, a teló is elmegy, de legalábbis beállítható alád is. Én ezt venném.

Bevenném 3. verziónak:
Merida Whiteater[link]: a Mattstöl jobb hajtáslánc, jobb teleszkóp, hasonló cuccok.
Roszabb: a fékek, a váz nem HFS, talán a kerekek is gyengébbek
Pro és kontra: olcsobb:D, de talán roszabb.. Én ezt még bevenném a buliba.. De a kis kona nagyon megéri az árat.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2354) djtoomi válasza TexT-BoY (#2353) üzenetére


djtoomi
addikt

Én meg pont a konát nem venném emg.A két merida felszereltsége mindene okés amugy.A matts speed sem hfs tudtommal,ugyanaz a váza mint a whitewaternek,csak más szinű!A whitewater előnye a sokkal jobb telszkóp! :) Ja meg van valamilye ami sokak számára hátrány,sokaknak előny:spd pedálja van! :)

[Szerkesztve]

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2355) Jancsi válasza Pinya007 (#2352) üzenetére


Jancsi
aktív tag

100k-ért sehol sem kapsz LX vagy XT váltót esetleg olajos tárcsát, normális telórol nem is beszélve, egy használt bringa a bolti árának kb 50-60%-át éri. Pár hónapja árultak full XT bringát, Duke SL-el 100k-ért. Használtba is ki lehet fogni jókat, csak lehet rá kell szánni 20k-t egy hajtáslánc felújításra, de ez a legkevesebb ha majdnem versenygépet kap az ember egy új középkategóriás bringa árábol.

(#2356) Pinya007 válasza Jancsi (#2355) üzenetére


Pinya007
tag

Jogos, csak használttal jár a rizikó is, meg úgy gondoltam, hogy hobby felhasználásra nem kell verseny célra épített bringa. Jól át kell nézni, meg felmérni, hogy miket kell hamarosan cserélni. Telót már én is használtban néztem! :) Ki kell fogni!

[Szerkesztve]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2357) Jancsi válasza Pinya007 (#2356) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Kell keríteni egy simerőst aki jobban ért hozzá és átnézetni vele vásárlás előtt, kb mint ha autót vennél :D
Telónál sajnos nem sok mindent lehet látni kívülröl, azt célszerűbb inkább bevinni egy ismerős szervízbe, 5k-ért kitakarítják és olajat cserélnek benne, plusz megmondják ha valami baja van.

(#2358) kiszu válasza Jorus (#2348) üzenetére


kiszu
senior tag

Nagyon-nagyon kösz a segitségeket.

Alaposan megfontolom.

(#2359) venember83 válasza kiszu (#2358) üzenetére


venember83
nagyúr

Majd azert jelezz vissza, h mi lett ;)

Kona ugyeben en irtam is a sracnak, megtetszett az a gep s ara is nagyon szimpatikus :B

[Szerkesztve]

(#2360) Pinya007 válasza Jancsi (#2357) üzenetére


Pinya007
tag

Belelátni sajna nem lehet, nyomkodni tudom max. Esetleg kipróbálni, ha még benne lesz bringában. Teló Sopronban van, ismerős szervíz meg Veszprémben, szal ez nem menne.

Ha már itt tartunk, használt teló vásárlásnál mire kell figyelni?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2361) Jancsi válasza Pinya007 (#2360) üzenetére


Jancsi
aktív tag

- mechanikai sérülésekre: ne álljon a villa előre vagy hátra, a nyak ne legyen görbe vagy hajlott, a váll ne legyen repedt, a lábak párhuzamosak legyenek, a becsúszó ne legyen karcos, rozsdás vagy elszíneződött (néhány fekete becsúszójú villánál megengedett hogy kifényesedik vagy kivinágosodik)
- működés szempontjábol: ne eresszen olajat se zsírt, ha levegős akkor értelemszerűen levegőt se, ha 2-3 hetente leereszt akkor valami nem okés vele, menyomkodva simán mozduljon, ha kicsit csikorog jobbesetben csak retkes, rosszabban a perselyek és a becsószók kopottak vagy korrodáltak, ellenőrizz minden állítási lehetőséget, ha valami nem működik jóesélyel belepiszkáltak már a villába

Valamennyi garanciát mindenféleképpen kérj a villára, ha minden rendben van vele akkor tuti nem ellenkezik majd az eladó.

(#2362) kiszu


kiszu
senior tag

Megvettem a bicajt.

Gepida Asgard LX.
Elmentem,megnéztem,leteszteltem. Csodás állapotban találtam,még egy hajszálkarc sincs a vázon,pedig több mint 1 éves. Ráülve,van még hely a rugózásnak,de ha lehet akkor majd tágabb határokra állítatom valami szervizben. ha nem akkor veszek majd erősebb rugót (már előre kérdem,hogy tudtok e valami tutit ajánlani esetleg boltcímmel).
Mentem vele mindenféle úton mielött megvettem. Semmi recsegés,ropogás. Precízen vált,a fékekkel óvatosan kell bánni,mert nagyon fog.

Szóval,szerelem lett és megvettem.
Olyan igazi brutál. Letekertem vele 20 kilómétert azóta.
Remélem jó döntés volt.

A Meridát mégjobb lett volna,de ma akartam megvenni a bicajt,mert 2 hétre elmegyek balcsira és leviszem. A Merida eladóját meg nem is tudtam elérni. Már 2 napja irtam neki mailt,de semmi válasz. Telszámot meg nem adott meg.


Mindenkinek köszi a nagyon részletes segitséget.

(#2363) venember83 válasza kiszu (#2362) üzenetére


venember83
nagyúr

Grat a biciklihez, hasznald egeszseggel!

Jaj de jo, akkor a Kona meg elvileg megvan :DDD

(#2364) kiszu válasza venember83 (#2363) üzenetére


kiszu
senior tag

Köszi.

Az mindenképp megmaradt volna neked.

Egyszerüen nem tetszik annyira mint ez.
Matt,fekete,kevés arannyal. Bejövős.

A srác nagyon ápolgatta szerintem. A tegnapi Kelly's állapota a közelébe se ért,pedig állítólag 100km et ment.

Jó,mondjuk az 77 rugó.

[Szerkesztve]

(#2365) Jorus válasza kiszu (#2362) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ne felejtsd el a kerekeket cserélni! ;) Azok hamar el fognak hajolni alattad egy padkán, vagy ha terepre mész.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2366) kiszu válasza Jorus (#2365) üzenetére


kiszu
senior tag

Oké. Esetleg valami konkrét tipust ajánlanál,
Laikus lévén,még csak most ismerkedek a dologgal.

(#2367) TexT-BoY válasza kiszu (#2366) üzenetére


TexT-BoY
addikt

hát én a 110kg-dhez egy olyan dolgot ajánlanék hogy őő:D tárcsafékes lett a kerod? mert annyira megse néztem azt amelyiket megvetted..
na mind1 szal szerintem valami ilyesmi kéne:
Novatec agyak, Sapim küllök, Sun rhyno Light Felnik.. ez igy szerintem alád normál felhazsnálásra elég. ha tárcsás a féked akkor a rhyno light helyett egy single track még befigyelhet, tuti biztos lesz alattad. Shimano agyakat nem ajállanám, illetve ha tárcsafékes a kerod akkor más a helyzet. akkor majd azt irom...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2368) Jorus válasza kiszu (#2366) üzenetére


Jorus
nagyúr

Duplafalú felni, 36 lyuk, lehetőleg ''ipari'' csapágyozás, 2 mm-es küllők, konkrétumokat írt TexT-BoY. Mindezt tapasztalatból írom, mivel én is 100 fölött vagyok néhány dekával. :)

[Szerkesztve]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2369) golyani válasza TexT-BoY (#2367) üzenetére


golyani
addikt

Sztem neki elég lenne egy Mach1 2.30 Disc is a Single Track helyett.
könyebb is és nem hiszem h DH/FR felé kóstolgatna:)

[Szerkesztve]

(#2370) Integra válasza TexT-BoY (#2367) üzenetére


Integra
titán

''110kg-dhez''
egy kis nyelvtan nem ártana, bravo...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#2371) fasyrt válasza kiszu (#2366) üzenetére


fasyrt
őstag

Konkrétat nem tudok mondani, abban tudok segíteni, hogy mindenképp duplafalú felnit vegyél. :)

Sz.: Megelőztek.

[Szerkesztve]

(#2372) dragonfx válasza fasyrt (#2371) üzenetére


dragonfx
veterán

Vuelta airline 4 ;) :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2373) kiszu válasza golyani (#2369) üzenetére


kiszu
senior tag

Neem kostolgatok felé. Szinte mindig aszfalt és némi rövidebb földutak vannak betervezve.

Látom amiket ti ide leirtatok,de miben jön ez ki cakkli pakkli a 2 kerék? Anyag plusz munkadíj kb?

Csak,hogy gyüjtsek még egy picit :)

TextBoy:
-igen tárcsafékes.

[Szerkesztve]

(#2374) kiszu válasza fasyrt (#2371) üzenetére


kiszu
senior tag

Igen,ezt tudom,de a mostani is az,.

Sőt,már a Tescósak is azok. :)

(#2375) TexT-BoY válasza kiszu (#2373) üzenetére


TexT-BoY
addikt

konkrétabban?
tárcsafék oké de milyen? mert a tárcsa rögzitás más a shimanonál meg a többi márkánál, ez nagyban leszükiti az agyválasztás lehetőségeit.

Vissza olvastam.. Tényleg csunyán néz ki :R bocs.

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2376) Jorus válasza kiszu (#2373) üzenetére


Jorus
nagyúr

Például. Egy pár olcsó, de már talán használható kerék.

Első agy [link] 6k
Hátsó agy: [link] 11k
Felnik: [link] 16k
Küllők + niplik: 6k
Fűzés: 4k

[Szerkesztve]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2377) Jorus válasza TexT-BoY (#2375) üzenetére


Jorus
nagyúr

Biztos nem CL-es. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2378) kiszu válasza Jorus (#2376) üzenetére


kiszu
senior tag

És akkor még 1 pár gumi hozzá.

Cirka 50 e

(#2379) venember83 válasza kiszu (#2378) üzenetére


venember83
nagyúr

Hu de jo, h ilyen pehelysulyban vagyok, koltseghatekony nem kicsit :DDD

(#2380) kiszu válasza TexT-BoY (#2375) üzenetére


kiszu
senior tag

Magura Julie hidraulikus fék van most rajta.

(#2381) kiszu válasza venember83 (#2379) üzenetére


kiszu
senior tag

Ugyan még nem írtam le,de minden nappal kevesebb leszek én is kilóban.
Tervek szerint szeptemberben már 90 leszek.

Szóóóóval,addig azért várok ezzel a kiadással,hacsak nem történik valami egetverő dolog.

(#2382) Jorus válasza kiszu (#2378) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vond le belőle azt az összeget, amennyiért eladod a mostani kerekeidet, a gumi meg maradhat, ha tetszik. Szentem egy 20k-s kiadás cuzammen.

Hacsak nem mész 70 kg környékére, akkor felejtős ez a lájtos CC kerék, ami most rajta van. Hány küllős is? 24?

[Szerkesztve]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2383) kiszu válasza Jorus (#2382) üzenetére


kiszu
senior tag

70 re tuti nem megyek le.
90 körül állok meg.
Igen,24 küllős

(#2384) TexT-BoY válasza Jorus (#2376) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Ugy érzem egy huron pendülünk, illetve nem lehet jobbat összerakni ilyen áron...
Én szerintem a felni lehet hogy sok és drága is, sporolni lehetne szerintem Rhyno Light felnivel, nem hiszem hogy sokkal gyengébb lenne alatta. Bár amit összeirtál (ezt irtam én is ;) ) az egy örök életre jólesz sulytól függetlenül...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2385) Jorus válasza TexT-BoY (#2384) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az is igaz, én másfél évig nyúztam Rhynokat, és nem haltak meg, pedig nem csak túráztam velük. :) Igaz, most kicsit már viseltesek. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2386) sanyixXx válasza Jorus (#2385) üzenetére


sanyixXx
senior tag

nem tudsz olcsón fox telót szerezni? CC-set. F80-ra gondolok konkrétan.
nincs bedobva a teszteltek közé egy?:)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2387) DeltaPower


DeltaPower
őstag

nah ismét boldog lettem... a 2 hónapos sigma sport kilométerórám teljesen kinyúlt, a kijelzőn alig lehet valamit látni, pedig új elem van benne... sztem kontakthibás, de szétszedni teljesen reménytelen, mert ragasztva van mind a 4 oldalán :O :W csak tudnám mitől pusztult ki, leejtve, ütve nem volt

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#2388) golyani válasza TexT-BoY (#2384) üzenetére


golyani
addikt

visszább írtam h Mach1 2.30 Disc felni.
könnyű is, tárcsás is, mi kell még?

(#2389) TexT-BoY válasza golyani (#2388) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Hogy ne az legyen ráirva hoyg ''mach''. Nálam felnit csak a Sun és a Mavic gyárt csak, a többiek próbálkoznak (oylkor nem rosszul) ;) :F :R .
Szal ja.. szerintem maradjon csak a sunnál, ár/minőségre szerintem nem talál jobbat. és ne feledjük hogy az úr nem a pehelysúlyu mezőny tagja. Nem rakhatsz alá akár milyen felnit.. Hidd el kell oda a Rhyno Light/ ST.

[Szerkesztve]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2390) sanyixXx válasza TexT-BoY (#2389) üzenetére


sanyixXx
senior tag

csak szimplán burzsuj vagy... miért ne vegyen rögtön dt swiss kerekeket? vagy az is gagyi? :F

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2391) TexT-BoY válasza sanyixXx (#2390) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Azért tartanál burzsujnak mert mertem azt mondaniu hogy mach nem megbizható márka? vagy mert merem azt mondani hogy egy ditc wich, Rhyno light, single track. Nem drágább annyival, mint amennyivel jobb? Tudod ár/minőség. Valahogy a MACH bennem nem felsőkategoriás gyártóként van meg. De persze a Mavic az már tekinthető prémium márkának is. Amugy a DT swiss kerekekkel nincs baj:) Sőt az XTTR kerékszett sem sikerült annyira rosszul:D csak azok nem az én ''burzsuj'' pénztárcámhoz lettek kitalálva. Épp ugy ahogy a CL-es drága Shimano agyak, abba miért nem köztözz bele senki hogy emberünk vegyen inkáb Hone agyat? 'me'jooaz?!
Több ez a burzsujságnál, amikor alattad is törni fognak a felnik ( persze önhibámból not offense) akkor majd rájössz menynire fontos hogy egy könnyü és mégis strapabiró kereked legyen, az agyban atengelyt ne keljen hetente cserélni mert eltört,stb.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2392) Jorus válasza Jorus (#2385) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mondjuk nekem Rhyno Lite XL, Machined&Welded volt, ami a 11k-s árával minden, csak nem olcsó. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2393) golyani válasza TexT-BoY (#2389) üzenetére


golyani
addikt

de jelen esetben nem is felsőkategóriás kereket kerestünk hanem egy jó ár/érték arányú kereket.
a ditch witch-elnincs bajom meg a rhynoval de a single track már jelen esetben hogy mondjam túlzás.
mellesleg sztem a mach1 sem gyárthat rosz felniket ott van pl az UFO mint egyik legkönnyeb XC felni.

sztem ST akkor is túlzás jelen felhasználási területre.(én meg ST helyett írtam a 2.30-at...)
(ha meg nem teccik h Mach1 fesse le és írja rá h SUN. csak h neked is jó legyen. :DDD )



[Szerkesztve]

(#2394) sanyixXx válasza TexT-BoY (#2391) üzenetére


sanyixXx
senior tag

alattam nem fog törni, ritchey pro-m van:) sőt a családban másnak is van ilyen és ő igen csak a mázsa körül van. simán bírja. és 5-6k egy ilyen felni.

Valahogy a MACH bennem nem felsőkategoriás gyártóként van meg.
de nem felső kategóriásat kerestünk neki, ezért mondtam, hogy burzsujkodsz.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2395) Pinya007 válasza TexT-BoY (#2391) üzenetére


Pinya007
tag

Marzocchi MX Comp Air-en milyen beállítási lehetőségek vannak?
- Csillapítás olajjal (szint, sűrűség)?
- Előfeszítés levegőráfújással?
- keménység szintén levegővel, súlyomhoz belőve?

Marzo MX Comp Coil [link] és MX Comp Air [link] külsőre teljesen azonos képek alapján. Technikailag meg annyi a különbség ugye, hogy Air-ben acélrugó helyett levegő kamra van, előfeszítés pedig mindkét típus esetében levegővel állítható. Szal Air verziónál 2 szelep van felül?

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2396) ngabor2 válasza TexT-BoY (#2391) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha valamire pl. 15k a keret, hiába van egy 3x jobb cucc 30k-ért... nem mindenkinek áll rendelkezésére tetszőleges pénzösszeg...

(#2397) _stick_


_stick_
őstag

Üdv bringások!
Nem tudtok ajánlani egy boltot (Budapesten), ahol FOX ruházat széles választékát találom?

(#2398) Jorus válasza _stick_ (#2397) üzenetére


Jorus
nagyúr

[link]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2399) Horbal válasza kiszu (#2373) üzenetére


Horbal
őstag

Szvsz arra amire neked kell:
Felni: SUN Rhyno lite (ha neten veszed) 4500 (nem neten) 5500 dupla falu szegecselt V-fékes na de ez kit érdekel...:)
Agy: szvsz egy Alivio szintü (picit darálós az agy kézben forgatva) CL-es agy elég (Shimanonak van 6lyukra adaptere ha a cl nem tetszik)
első: hb-m495 kb 3500-4500
hátsó: fh-m945 kb 5300-6500
esetleg:
első: Deore hb-m535 kb 5000
hátsó: Deore fh-m535 kb 8000
2mm dt rozsdamentessel (gondolom nem kell barnított), dt niplikkel...
+munkadíj: 3000-5000 pénz

Most fűzettem első kereket: 9100 pénz volt a fenti felnivel (agy + tárcsa kicsit használtan 5k)
Szal a legrosszabb esetben kb:
első: 11-15 k -ból kijöhet
hátsó: 15k körül (ha nem kell sor vagy valami egyéb)

Kb 2 éve használom a Rhyno-t hátul 2.1-es ballonos gumival, egy B+ aggyal, küldöm mindenhol, betonon-padkán-földúton-hegyen, estem is vele, semmi gondja, V miatt kicsit ''sportcsíkos'' az oldala:)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#2400) golyani válasza Horbal (#2399) üzenetére


golyani
addikt

de nem CL-esek a fékei!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.