Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Az mennyire igaz, hogy kamionnal nem szabad paldóval indulni? Nemtom már ki, de valaki mondta, hogy ksiebb fokozatba paldóra szétszakad a difi. De ez nekem elég fura azért. Mondjuk 2-3-ba elég duva lehet, de azért... :U Homályosítsatok fel :))

Smoke & Torque

(#752) zsid válasza Szplöttyy (#751) üzenetére


zsid
senior tag

Ha nagyon gyilkolod akkor a kardánkeresztből pereg ki a persely, vagy eltörhet a féltengely. Ha belegondolsz a 2000+ Nm az forgatná a kardánt , de a 33 tonnás pót miatt nem tudja, és előbb utóbb a leggyengébb láncszem enged.

<tRucKdriFteR>

(#753) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Meg tudná nekem vki mondani, hogy miért van az, hogy sok olyan kamion jön be a melóhelyemre amiknek a pótkocsija külföldi rendszámú de a kamion meg magyar.Néha elég viccesen érzem magam, amikor a lengyel pótkocsit meglátom és megszólal a csávó magyarul.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#754) zsid válasza Jégkokó (#753) üzenetére


zsid
senior tag

Mert haszongépjárműre nem kell regadót fizetni, és sokan vesznek/lízingelnek kintről vontatót/pótkocsit.

<tRucKdriFteR>

(#755) Szplöttyy válasza zsid (#752) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

:B

Amúgy, neked V8as a megnumod? Mert youtubeon, a legtöbb videó amin "Mack engine Magnum" vót, az V8

Smoke & Torque

(#756) #27070592


#27070592
törölt tag

Újra itt.
Komolyan mondom hiányzott a nagy vas a múlt héten szabi alatt. Nem találtam a helyem. De most mát itt ülök a gépben, egy sor apróságot kijavítottak rajta, éjszaka melózok a héten, ki lesz próbálva minden javítás az biztos. :)

(#757) Zolás válasza #27070592 (#756) üzenetére


Zolás
addikt

Vegyél egy kamionfülkét otthonra :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#758) #27070592 válasza Zolás (#757) üzenetére


#27070592
törölt tag

Inkább dolgoznék egy ilyesmivel öt évet mondjuk Svédországban. Egy olyan csajjal akinek szintén van CE jogsija. Meg jól főz. Meg ért a 24 voltos mosógéphez. Lehet egy kicsit nimfomán is. :DDD Camelferr-Trans.
Aztán ha hülyére kerestük magunkat akkor mehet mindenki a maga útjára.

(#759) Zolás válasza #27070592 (#758) üzenetére


Zolás
addikt

Na ha találsz céget ahol ilyet tolnak a sofőr alá akkor én is jelentkezem. Na nem melléd még megtámadnál ha kangörcsös leszel :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#760) zsid válasza Szplöttyy (#755) üzenetére


zsid
senior tag

A Magnumba szerelt Mack motorok:
soros 6 henger: 390,430,470 LE
V8: asszem '97ig 530LE, utána 560LE.
Nekem 430as sor6 van ( a motorkódja:MIDR 06).

<tRucKdriFteR>

(#761) Szplöttyy válasza zsid (#760) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Köszi! :)

Smoke & Torque

(#762) MaciG válasza #27070592 (#758) üzenetére


MaciG
addikt

Hát én női kamionsofőrt még nem sokat láttam, viszont trolin annál többet (nem tudom mért, azzal se könyebb furikázni...)

BANZAII

(#763) zsid válasza MaciG (#762) üzenetére


zsid
senior tag

Mi a multkor láttunk a 0son egy billencses FHban 2 olyan csajt, a Molnár Bea is egész jó volt az R620szal. Nemrég egy német TGXszel volt a pro logisban egy csaj,bár ahhoz sok sör kellett volna:-)

<tRucKdriFteR>

(#764) #27070592 válasza MaciG (#762) üzenetére


#27070592
törölt tag

Lehet hogy azért mert a trolikban nincs váltó. :D
Bár az új kamionok többsége is automata. Szerintem kevés nő vállalja azt a fajta csavargó életet amit mi élünk, még ha egyébként jól is vezet.
Van egy ismerősöm, 25 éves csajszi, busszal dolgozik. Kérdeztem már hogy nem érdekli esetleg a kamionozás, de minden este otthon akar aludni, a kiscsaláddal. Végül is meg lehet érteni.

(#765) MaciG válasza #27070592 (#764) üzenetére


MaciG
addikt

aham, pedig azt hittem a nők szeretik kezelni a váltót ;]

BANZAII

(#766) gamerkiller válasza #27070592 (#764) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Én Svédországban fent egészen Skapaforksverken-ben találkoztam egy kamionos csajszival. 22 éves volt, úgy főzte a póton a babgulyást meg sütötte a fánkot mint a kisangyal.. Elég dekoratív volt, jól nézett ki..:) Együtt hajóztunk át vissza Sassnitz-ba.. ;) ;) ;)
Szerk: Jah, Waberer's-es volt és Tandem Volvo FH..

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#767) #27070592 válasza gamerkiller (#766) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hát két dolgot változtatnék a csajon, 1.:vebberer helyett Camelferr-Trans, 2.:meg tandem 400-as FH helyett R620-as Scania EXC. :D

Tegnap mekkora műsor volt, Győrből Egerig vontattam egy váltóhibás tandemet, mindenféle szar bundás utakon ahonnan nem voltunk kitiltva. Rendőrt kétszer láttam de nem foglalkoztak velünk. Hat és fél óra volt a 300 kilométer.

(#768) zsid


zsid
senior tag

Tegnap lemosattam a szerelvényt. Ilyenkor már majdnem tök szép. Volt olajcsere,olajszűrők,gázolajszűrők,légszárítópatron és légszűrőcsere. 3 hete leengedtem a hűtővizet és teleküldtem -40es fagyállóval. A szélvédőmosó még nem fogyott ki tavaly óta. A kályhám jó,februárban volt szervizelve. Kész a téli felkészítés.

<tRucKdriFteR>

(#769) Quiksilver válasza #27070592 (#767) üzenetére


Quiksilver
aktív tag

Szia!

Te milyen géppel nyomod? :) ma Kaposvár és Taszár között megelőztem egy Flott-Transos gépet, a vontató egy Volvo Fh12 volt a pót meg egy Krone ponyvás (ezen a képen a legelső szürke) Ez történt olyan délután 2 óra körül :)

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#770) zsid válasza Quiksilver (#769) üzenetére


zsid
senior tag

Full fehér FH12, az oldalán 420Plus felirat van,a szélvédőnél meg "Bombagyáros" tábla (fejjel lefelé).

<tRucKdriFteR>

(#771) #27070592 válasza Quiksilver (#769) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hello. A vontató stimmel, de én tegnap Törökbálint és Bicske környékén dolgoztam egy régi hódgépes póttal. Mindig más félpótot húzok. Küldtem egy képet. (azon is másik pót van :) )

(#772) #27070592 válasza zsid (#770) üzenetére


#27070592
törölt tag

Most már "fejjel felfelé". :)
Egyébként nem keverendő össze a Polgár Tamás féle bombagyárral. Én Dittmar Clodo után kaptam a kamionos nicknevemet. ;]

(#773) #27070592


#27070592
törölt tag

H1N1 vakcinákat viszek ma a Billerbeck-hez.
Nehogy malacnáthát kapjanak a gyapjasbirkák. :D

(#774) zsid válasza #27070592 (#773) üzenetére


zsid
senior tag

Én meg Nestlét a spárnak. Válság ellenére nemsokat alszunk mostanság. Avass be minket ebbe a Dietmaros sztoriba.

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#775) zsid


zsid
senior tag

Levertem egy Flottos tandem tükrét az üllői spárban XD

<tRucKdriFteR>

(#776) MaciG válasza zsid (#775) üzenetére


MaciG
addikt

A tükrökkel vigyázni kell nagyon :K ,bár én nem kamionozom, hanem "buszozom" ott is még csak a nagy T betűs járaton ,de aminap nekem is majdnem sikerül összeakadnom egy kollégával :D

BANZAII

(#777) zsid válasza MaciG (#776) üzenetére


zsid
senior tag

Nekem a pót bal hátsó ajtaja bontotta le, olyat busszal tuti nem tudsz XD

<tRucKdriFteR>

(#778) #27070592 válasza zsid (#775) üzenetére


#27070592
törölt tag

Énnye-énnye... :DDD Ez is azé van, mer nem figyelsz oda rendesen a részletekre.
Le is tört vagy csak kifordult? Örült neki a kollega?

A bombagyáros történetet nem mondhatom el, vagy ki kéne irtanom az egész prohardvert. :DDD

(#779) zsid válasza #27070592 (#778) üzenetére


zsid
senior tag

Figyelek a részletekre, Kálmán rekordját akartam megdönteni,csak még amatőr vok.
Burkolat tört,tükör kifordult,meg a belsejében vmi eltört.

<tRucKdriFteR>

(#780) MaciG válasza zsid (#777) üzenetére


MaciG
addikt

Olyat tényleg nem. Egy kolléga csinálta azt még régen, hogy csuklós busszal fordult be egy utcába, 90 fokos kanyar plusz még egyből a kanyar után egy megálló (szedhette rendesen :D ) és az utca jobb oldalán pedig kocsisor parkol ő meg a hátuljával szépen lebontotta a tükröket (2 vagy 3 kocsi tükrét szedte le, de észre se vette, csak mikor a felszálló utasok mondták neki, hogy mi a szitu...)

BANZAII

(#781) penge765


penge765
csendes tag

Sziasztok szeretném a figyelmetekbe ajánlani van egy honlap ami most készült el .szeretném ha megnéznétek nem nagy szám de a lehetöségek ahogy adják és adták fejlesztve van . http://penge765.5ms.eu/web.php?a=penge765

[ Szerkesztve ]

(#782) #27070592 válasza penge765 (#781) üzenetére


#27070592
törölt tag

Jó kezdeményezés, tetszik. Én enduser is vagyok nemcsak rajongó. :)
Mekkora tárhelyetek van az oldalon? Az eddig felrakott képek elég kicsik. Több nagy felbontású kép szerintem sokat dobna az oldalon.

(#783) penge765 válasza #27070592 (#782) üzenetére


penge765
csendes tag

Hát ha szeretnéd sgithetsz ugyan is keresek olyan embert aki segitene a honlapot egy kicsit ki pofozni mert én annyira nem értek hozzá ha gondolod segithetsz csak szolj és megadom ahozzá valo belépöt és jelszot .

(#784) penge765 válasza #27070592 (#782) üzenetére


penge765
csendes tag

amugy most kaptam http://www.deltarent.hu/auto/26.AKCIÓ__VOLVO_FH_12_460_6x2_tandem_+_SCHMITZ_ZCS_18_V-Volvo_2003 csak amivel én járok az 2005-ös évjárat

(#785) MaciG


MaciG
addikt

Átlagosan milyen hosszú szabvány szerint egy nyerges vontató póttal együtt? Vagyis mi a maximum?

BANZAII

(#786) #27070592 válasza MaciG (#785) üzenetére


#27070592
törölt tag

A kresz szerint a nyerges vontató "csuklós jármű"-nek minősül. Ezt csak most olvastam... :D
egyébként 16.5 méter [link]

(#787) #27070592 válasza penge765 (#783) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hello. Nos én tökéletesen járatlan vagyok a honlapkészítésben, nem tudok segíteni.
De zsid mesternek több köze van a témához, talán ő mond valamit.

(#788) penge765


penge765
csendes tag

azért ha van köztetek olyan aki tud segiteni várom szivesen

(#789) zsid válasza #27070592 (#787) üzenetére


zsid
senior tag

Á nem értek én ehhez.
A deltarent nem az ex wabererses kocsikat árulja?

<tRucKdriFteR>

(#790) penge765 válasza zsid (#789) üzenetére


penge765
csendes tag

De igen eböl vett a mi cégünk kettö db Volvo Fh-12-est amiböl egy az enyém vagy is én járok vele.

(#791) penge765


penge765
csendes tag

Hát az enyém valahogy igy néz ki.

(#792) penge765


penge765
csendes tag

Nem, rakta fel a képet a fenébe

(#793) zsid válasza #27070592 (#787) üzenetére


zsid
senior tag

Állat vagy b@meg,hajam majd kihullott:-)
Mióta van neked szúró a kocsin?

<tRucKdriFteR>

(#794) #27070592 válasza zsid (#793) üzenetére


#27070592
törölt tag

Kihullott??? :DDD Nem is nyomtam nagyon. Te ballagtál 75-el.
Traktort cseréltünk a héten, de nem vodkára... :D hanem egy másik FH-ra. Ezen van szúró is, szóval örökség. Kicsit még állítani kell rajta de faxa fénye van. Örököltük a melót is, keddtől Esztergomba járunk a Suzukihoz kaszni alkatrészekkel. Örömbódottá.

(#795) Lauda


Lauda
félisten

Most talaltam ezt a videot, de biztos lattatok mar [Power of Sweden - Scania rules the truck world] :D

(#796) zsid válasza #27070592 (#794) üzenetére


zsid
senior tag

Milyen 75? 72 wazze,így is túl korán értem az Auchanba.
Megállt a fűtőmotor,kénytelen vok kályhával menni egész nap,szal spórolás van. Majd hétvégén kiszedem,aztán felújítás vagy csere.

Jobb a suzuki mint a wincanton és tsai?

#795: ilyet tud a Magnumom is,ha feldobsz a pótra 50 tonnát ( mármint az elejét megemeli,igaz el nem indul XD)

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#797) Lauda válasza zsid (#796) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD Ez jo. :DD Tenyleg lehet ero abban a gepben, latszik, hogy a vontatott suly nem akar jonni, fogja vissza, a traki meg menne felfele, gondolom ezert emelkedik el a talajtol.

Ilyet se lattam meg: ;]

burnout scania

[ Szerkesztve ]

(#798) Lauda


Lauda
félisten

(#799) zsid válasza Lauda (#797) üzenetére


zsid
senior tag

Kipörgetni nem nehéz,nekem is sikerült párszor. Pl amikor rövid 3 helyett rövid 1et sikerült rakni és nyélgázzal indultam.

<tRucKdriFteR>

(#800) Lauda válasza zsid (#799) üzenetére


Lauda
félisten

En meg sosem porgettem ki, legalabbis nem emlekszem ra, igaz csak rovid tavokon mozogtam nyergessel, inkabb potoztam anno. ;) 1-2 ev kihagyas utan kellett raulnom a nyergesre, igaz az se volt nagy tavolsag, de szokni kell azt a hosszu dogot. :DD Merci actros+schmitz pot. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.