Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) tope válasza Dictator^ (#650) üzenetére


tope
addikt

Elvileg az első kettő (2) kötelező feladatnál kell biztonsági öv, mert ott előre haladsz és nem is lassan, a többinél meg hátra kell tolatnod.
Ha többen is vagytok a pályán akkor a másik mögött kell megállni 50cm-en belül az 1. feladatnál, a 2.-nál (intenzív fékezés) pedig csak akkor mehetsz, ha tiszta a pálya.
És mindig figyelj arra, hogy szabad-e az út amerre mész
A vizsgán ha beszélgetnek egymással és nem szólnak hozzád (persze 1-2 dolgot mondhatnak), addig nyert ügyed van.

Egyébként mikről tudsz?

(#652) Dictator^ válasza tope (#651) üzenetére


Dictator^
veterán

hűha,

1. intenziv gyorsulás - biztonsági öv kell,2-esbe beált, 40ig felgyorsul, intenziven fékez, két csik között megáll
2. hátramentettel lévő betoltás két bolya közé
3. emelkedőn lévő kézifékes indulás
4. hátramenettel való betoltás udpatka mellé
5. y kanyar
6. előremenetben utpadka mellé beállás (30cm távolságra tőle)
7. szlalom (1x kell indexelni indulás előtt)
8. előrementbe parkolás be két bolya közé

dieseles kocsin tanulunk ugye vezetni, ezért gázpedált csak az intenziv gyorsulásnál kell, meg a előremenetbe utpadka mellé beálláskor kell használni

biztonsági öv csak a intenziv gyorsulásnál kell

kb ennyit ami a lényeg, ezért kérdezem , h van vmi amit kihagyok? esetleg még nem tudok róla mert nem szólt az oktató?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#653) deicide válasza Dictator^ (#652) üzenetére


deicide
veterán

a sorrend úgy van, hogy:

1. elindulás, gyorsitás, kanyarodás, megállás (ennek a végén csinálsz egy hátraarcot és újra a kiindulópontban vagy)
2. intenziv gyorsitás, célzott megállás (innen jön egyből a 3. feladat)
3. 20m hátramenet, egyenesen (ekkor a bólyák elé fogsz érni, innen indul az utolsó)
4. szlalom és az utolsó bólya előtt 50cm-re megállás és hátratolatás.

ez a 4 kötelező, ezt végig kell csinálni és ezen felül húzol még egyet, ami lehet a hátramenetben vagy előremenetben beállás kapubejáróba, kézifékes indulás dombon vagy beállás úttorkolatba és kikanyarodás, vagy Y.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#654) tope válasza deicide (#653) üzenetére


tope
addikt

Pályája válogatja a sorrendet, mert nálunk nem lehet egyből tolatni 20m-t, mert bal oldalt van a szegély és jobb oldal kell lennie.

(#655) deicide válasza tope (#654) üzenetére


deicide
veterán

ja igen, azt elfelejtettem, hogy ez székesfehérvárra vonatkozik.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#656) Dictator^ válasza deicide (#655) üzenetére


Dictator^
veterán

igen most olvastam el, nálunk valószinü akkor más lesz, pest mellett vizsgázom amugy.
majd leirom, hogy hogy sikerült..parázni nem parázok csak nehogy elcsesszem.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#657) Dictator^


Dictator^
veterán

meglett a rutin is tx

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#658) deicide válasza Dictator^ (#657) üzenetére


deicide
veterán

grat, nem volt nehéz, ugye?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#659) mcadam


mcadam
csendes tag

Grat. :C :C
Pest mellet?Hol?
Én Vácon vizsgáztam rutin is meg forgalombol is.

Speed Up!

(#660) tope válasza Dictator^ (#657) üzenetére


tope
addikt

:C
Akkor ha arra járok majd jobban figyelek :DDD (Visegrádra megyek az országúti vezetésnél)

(#661) Kephamos válasza Dictator^ (#657) üzenetére


Kephamos
addikt

:C

(#662) Kephamos válasza Dictator^ (#657) üzenetére


Kephamos
addikt

:C :C

(#663) Dictator^


Dictator^
veterán

uh köszi köszi all, hát nem volt nehéz, söt, beültem a volán mögé, vizsgabiztos csak annyit mondott hogy ellenőrizzem a kormányt, megnéztem nem recseg nem kopog, megnéztem a holtjátékát 2-4cm az is jó, mondta is, hogy akkor kezdhetjük,
1. szabályos elindulás megállás patkától 30cm-re
2. tolatás
3. szlalom
4. intenziv gyorsulás
5. y kanyar (ezt huztam)

nem felejtettem el semmit, irányjelzők, megkérdeztem, intenziv gyorsulásnál kell e az őv? mondta a biztos, hogy oké, nem fog kelleni, aztán kész kaptam a papirt aláirtam is jöttem, egyáltalán nem izgultam.

Ja igen, oda és vissza fele is én vezettem ;] Oktató mondta indulásnál (5-en mentünk az oktatóval együtt), hogy vezessek akkor én le, feldesztük az embereket aztán tök faszán mentem, talán 2x nyult bele a vezetésbe nem értettem miért, leállt előttem egy bwm az út szélére, lassitottam simán megálltam volna, szemből persze jöttek, és befékezett bikából, na mind1 ő az oktató, állitólag nem fértem volna el, persze simán elfértem volna mert egy kis fiat jött szemből na mind1. a lényeg a rutin, hogy meglett. forgalmi 14-20között lesz illetve még két forgalmi vizsga lesz az évben, ha jól megy akkor mehetek a 14körülire, ha nem akkor 20.körülire.

még1x köszi mindenkinek.

Mod: to mcadam: Monoron volt a rutin vizsga. Akik buktak állitólag vagy várnak jövö év februáráig, vagy mennek Ceglédre.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#664) AMD Power


AMD Power
titán

Én már nem voltam több mint 2 hete vezetni! Olyan szinten nem érdekel most ez a vezetés ,hogy valami borzasztó! :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#665) tildy


tildy
nagyúr

Egy hónapja van szerelőnél a kocsim, azóta nem vezettem, csak tegnap este... Hát vissza kell rázódnom, az tuti.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#666) Dictator^ válasza AMD Power (#664) üzenetére


Dictator^
veterán

hol hagytad abba? mert elvesztettem a fonalat, azt tudom hogy előbb kezdted meg előbb végeztél a kreszel mint én, aztán irtad hogy nincs kedved vezetni, rutin meglett még?

tildy: mennyi ideje van meg a jogsid amugy?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#667) Dictator^


Dictator^
veterán

egyik ismerősőm itt kezdte el a jogsit, [link] erről tudtok mondan vmi jót vagy rosszat?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#668) tildy válasza Dictator^ (#666) üzenetére


tildy
nagyúr

Januárban lesz egy éve. Azóta kb 3-4000 km-t mentem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#669) AMD Power válasza Dictator^ (#666) üzenetére


AMD Power
titán

A rutin még nincs meg. Eddig csak 6 órát vezettem! De nem is nagyon van kedvem többet menni...! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#670) Dictator^ válasza AMD Power (#669) üzenetére


Dictator^
veterán

ne hogy itt hagyd már abba, legalább a rutint told le...forgalmi meg várhat..miért ment el a kedved töle ? nem jött be ez az egész dolog vagy mi?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#671) AMD Power válasza Dictator^ (#670) üzenetére


AMD Power
titán

Ha csak a rutin pályán kéne mennem nem is lenne baj! ;) A viccet félretéve nem sok kedvem van vezetni mostanában. És szerintem abban is biztos vagyok ,hogyha meglesz a rutin vizsgám, keresek egy másik oktatót is!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#672) Dictator^


Dictator^
veterán

na megvolt az első hivatalos ''forgalmi'' órám..nem rossz, bár párszor para volt kurvakeskeny utcába kanyarból jött ki egy gay felém...oktató ott hirtelen ráfékezett, meg 40-es táblánál 60-al előztem a bicajost, mert belekezdtem az előzésbe és hirtelej a lejtőről jött felfele egy nem belátható audi a4-es , ott kicsit leszurt hogy mi a fa..t csinálok :DD meglesz ez remélem..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#673) AMD Power válasza Dictator^ (#672) üzenetére


AMD Power
titán

Milyen kocsival tanulsz vezetni? Illetve milyen színű?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#674) Dictator^ válasza AMD Power (#673) üzenetére


Dictator^
veterán

szürke szinű skoda fabia.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#675) Dictator^


Dictator^
veterán

lol, most olvasom hogy szürkét irtam, hülye fa.. fehér szinü, csak közbe pont egy szürke tárgyra néztem és azt irtam le ... szóval fehér

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#676) tope válasza Dictator^ (#675) üzenetére


tope
addikt

Egy dolgot jegyezzél meg, hogy mindig a helyzetnek megfelelően válaszd meg a sebességet (vasúti átjáró, kanyarodás, fordulás, parkolás...). Inkább lassaban menjél, de
40 helyett 60-al hát azért már simán repülsz forgalmi vizsgán. ;]

Tekingetni, tekingetni, tekingetni !!!

(#677) Dictator^ válasza tope (#676) üzenetére


Dictator^
veterán

;]

ismerős a szöveg, persze megprobálom lassan nyomtani, de én is a forgalomtól függök, tehát ha haladnak én is haladni szeretek velük, nem pedig azt hogy 40,es táblánál minden állat megelőz...mind1 ha meglesz majd megyek ahogy megyek...

a beszóllások amugy: nézz körül, nézz többször 2x jobb 2x balra, ne KAPKODJ, az a gond, hogy kapkodsz! a vezetési stilusod jó meg jól kezeled az autót, de kapkodsz! nem sietünk sehova! ;]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#678) AMD Power válasza Dictator^ (#677) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem dettó ugyan ez! Kapkodok és kicsit keményen fogom a kormányt! Mindig azt mondja az oktató ,hogy eltöröm a kormányt!:) Meg nekem is néha az a baj ,hogy túl gyorsan megyek. Nem érzem , hogy rajta van a lábam a gázon és csak gyorsulok gyorsulok..! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#679) tope válasza Dictator^ (#677) üzenetére


tope
addikt

Oktatóm mindig ezzel jön: Nézz, de nem lát figura; amúgy sokan emiatt buknak meg mostanában.

(#680) Dictator^ válasza tope (#679) üzenetére


Dictator^
veterán

na ja, amugy le fogod vezetni a 20órát még forgalmiig? hanyadikán vizsgázol?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#681) Dictator^


Dictator^
veterán

most kaptam infot hogy felén 20körül nem lesz forgalmi, lehet 14.-e körül vizsgázok :S

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#682) tope válasza Dictator^ (#680) üzenetére


tope
addikt

Le, jövő héten megyek Visegrádra országúti vezetés címén, azutáni héten pedig forgalmi vizsga.

(#683) Dictator^ válasza tope (#682) üzenetére


Dictator^
veterán

akkor jó mert két hét mulva lesz csak a forgalmid, nekem már a jövö héten lenne :S ami kicsit para mert sztem 10órát nem tudom levezetni... holott 50k körül van, a 20óra vezetés és a vizsga

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#684) tope válasza Dictator^ (#683) üzenetére


tope
addikt

Szerintem nem árt minél többet lenni a forgalomban, mindent átnézni (parkolás, fordulás, kanyarodás, cm-menet...)
Nekem 12 órám már van a forgalomban.

(#685) csongi válasza tildy (#668) üzenetére


csongi
veterán

Azért tessék egy kicsit többet vezetni :DDD

(#686) tope


tope
addikt

Lenne 1 kérdésem:
Kb. 10 m széles úton (2 sáv + 2 oldalt parkolók) a Zebránál áll a gyalogos a zebrán, én villogtam neki (inteni kellene tudom) majd a fejét a másik irányba fordítja kb 5mp-ig (ezután én speciel elindultam és még akkor is a másik irányba nézett) és látni, hogy egyhelyben áll az út szélén. Ilyenkor elmehetek-e előtte, vagy álljak és várjak addig míg létre jön a szemkontaktus. Magyarán ha vizsga eset lenne (nem az volt), akkor ezért szólhat, hibavonalat adhat-e a vizsabiztos?

(#687) Dictator^ válasza tope (#686) üzenetére


Dictator^
veterán

ha már a zebrán áll akkor nem mehetsz el, ha a zebra előtt van és készül az áthaladásra végülis akkor is elsőbbsége van és köteles lennél elengedni, bár sokat szoktak ott tökölni az emberek...és mindig elmegyek elöttük ha még nem léptek le az utra, legalábbis én eddig mindig elmentem, de erről az oktatót kérdezd meg ö biztosan kielégitő választ ad erre.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#688) tope válasza Dictator^ (#687) üzenetére


tope
addikt

Ő azt mondta, hogy ezért meg is húzhatnak, azért kérdezem, mert elég bosszantó másoknak, hogy gyakorlatilag te (ők sem) nem mehetsz(nek) el, amíg a zebrán van, de közben mögötted meg gyűlik a sor. De lagalább tudom, legközelebb az istenek se mehetek, amíg nem győzödtem meg, hogy mit akar csinálni.
Én is csak azért indultam el, mert ott állt egyhelyben köztünk kb. 2m széles út.

MOD: Jövő Csütörtökön lehet menekülni, mert megyek Visegrád fele :D

[Szerkesztve]

(#689) tildy válasza tope (#688) üzenetére


tildy
nagyúr

Én meg gyalogosként utálom, mikor már 5. perce várok a zebránál, és a sok bunkója nem állna meg:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#690) tope válasza tildy (#689) üzenetére


tope
addikt

Főiskolás koromban Kecskeméten a főiskolánál valakinek el kellett indulnia, hogy átmenjél a másik oldalra, mert nagy ívben tettek arra, hogy mit ír elő a Kressz.
Ismerek egy olyan mondást (szerűséget) : A gyalogos az egy elég hülye állatforma; Most már inkább az autósokra kezdem ezt mondani, gondolni.
Elnézést kérek mindattól, akit megsértenék :B

(#691) Dictator^ válasza tope (#688) üzenetére


Dictator^
veterán

ma amugy, a bicajosoknak örültem nagyon, nagyfater előttem bicajozik össze vissza dülöngél...istenem de idegesitő, aztán két bicajos egymás mellett, szemből kurvasokan jönnek +keskeny út, lehetne már picit szarabb idő , hogy a bicajosok bujjanak el, mert nagyon fel tudnak qrni ;]

csini nőket tuti elengedném, látod tildy ha én vezetnék, te meg a zebra előtt állnál, tuti elengednélek :B

pénteken én meg Ceglédre megyek, ott kurvasok a bicajos és a gyalogos is...örülni fogok, dehát ott vizsgázok.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#692) tope válasza Dictator^ (#691) üzenetére


tope
addikt

Mehetnél még Jászberénybe, mert ott is sok a biciklis ;]
Középső bekezdésre: detto

(#693) Kephamos válasza Dictator^ (#691) üzenetére


Kephamos
addikt

A középsőt én főleg tanuló koromban csináltam, mert az oktató mindíg megállítatott, mikor jó csajok akarták keresztezni az utamat. :D Bár mostanában is előfordul.

(#694) Stalker-2572


Stalker-2572
addikt

Valaki tudja a módját, hogy lehet helikopterre ill. repülőgépre papírt kapni? :B Milyen kategóriák vannak?
Szeretek szimulátorokon repülni és A+B jogsi már megvan... igazi élmény lenne egy ilyenre benevezni :DD

All Black...

(#695) tildy válasza Stalker-2572 (#694) üzenetére


tildy
nagyúr

Milyen repülőgépre?
Csak mert vitorlázótól kezdve a kismotors repülőgépeken át a nagygépekig széles a skála (meg az ár is):
[link]

azt össze kell szednem keményen....

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#696) Stalker-2572 válasza tildy (#695) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Láthatnám a teljes listát? :R

All Black...

(#697) Overlocker


Overlocker
veterán

Úgy hallottam hogy emelni akarják majd a korhatárt 21évre ez igaz?

Nekem már majdnem másfél éve megvan a jogsim, szerencsére egy félig meddig ismerőssel kerültem össze,aki épp most kapta meg frissen az oktatói papírt, szval számára is nagyon izgalmas volt :D Az egész nekem 1,5hónap volt. Elméletbe a kurzus felétől kapcsolódtam be,augusztus közepén megvolt már a kresz. Utána a pályán, majd elsősegéy..minden elsőre meglett. Forgalmiban voltak kisebb hibák, nem sikerült az elsőre az egyívű megfordulás, csak tolatással, de elfogadta a vizsgabiztos mivel kreszben nincs leírva hogy nem lehet tolatni ilyenkor..Másik a parkolás, mivel mondták hogy itt valahol parkoljak le, persze alig volt hely,csak vmi kispolski méretű hely volt én meg egy régi Opel Vectrával voltam, szval nem sikerült,fara kinntmaradt..Egy másik helyen meg én ítéltem meg rosszul a helyet, ugyanis mostmár akkor legyen nagy hely, ott meg a biztos várta hogy álljak be..namind1..A végén a vizsgacentrumnál pont volt egy jó hely, és ott korrektül beálltam :DD Összegezve: július közepétől kezdtem és szeptember 1.én volt meg a sikeres forgalmi.

Jelenleg a családi autót vezetem hétvégenként amikor otthon vagyok, 4m hosszú kombi Passat :D

[Szerkesztve]

(#698) tildy válasza Overlocker (#697) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehetséges, bár fura lenne, mivel itthon 18 évestől nagykkorú valaki. Mondjuk azt nem értem, mi a francnak egy 17-18 éves kezébe még jogsi:F

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#699) Stalker-2572 válasza tildy (#698) üzenetére


Stalker-2572
addikt

készer ment el :o

[Szerkesztve]

All Black...

(#700) Stalker-2572 válasza tildy (#698) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Amerikában 16 évesen kapsz jogsit. Már gimnáziumba azzál járnak :U Szerinted egy 21 éves mitől vezett jobban, mint egy 18? :F Inkább pszicho tesztet kéne csináltatni ;]

All Black...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.