Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) [HUN]Zolee válasza Rommel6600 (#200) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

meghogy az okos gyalogos vajon átfut-e elötted, mikor 5 méterrel arrébb ott a zebra :F

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#202) Rommel6600 válasza [HUN]Zolee (#201) üzenetére


Rommel6600
őstag

hát ja. Meg hiába szól a kresz minden második mondata arról h a gyalogosnak elsőbbsége van zebrán, meg vizsgán is a legjobban ezt nézik, ha egyszerűen féktávon belül lép le akkor így járt... Akár zebrán akár máshol teszi ezt
Sokszor én is ''pofátlan'' vagyok amikor átmegyek a sugárúton, ahol 70-80al jönnek a kocsik, mert nem várok 5 percet egy olyan pillanatra amikor épp nem jön autó mind a 4 sávon. De megindulok a zebrán és már jó előre lát, lassitanak is de a legtöbbje még be is szól hogy mi az hogy át mertem menni... és a k*rva anyámat
Ezen kéne változtatni, de mindenki szarik bele, és megy mint egy őrült és téged is belekényszerítenek, és te vagy a barom ha be akarod tartani a szabályokat. most már én is érzem ezt mert városban is közlekedek.

(#203) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Üdv..
na én aug 28.óta vezetek de még csak 10 órám van rutinra remélem jövöhét kedden már megyek.. a 10 órából kb 5 forgalmi meg hát mindig én veztek be a pályára meg vissza ...
majd mondom már az oktatónak hogy haladjunk mert nemakarok rossz időben forgalomba tanulni/vizsgázni) mert eddig kb heti 3 órám volt.. de elég jól megy.. persze meg jó hogy dizeles.. annyia baj hogy kicst keményen váltok néha meg hogy a legvégén nagyon lekapo m a lábam a kuplungról.... de amugy jól emg.. hát a múltkor egy emebr hogy beszivta .. azthite hogy tanuló autóvla megyek és majd simán befurakszik elém.... rábaszott..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#204) Kephamos válasza Kiskokó (#203) üzenetére


Kephamos
addikt

Réggebben és is keményen váltottam, az okatító szerint barom sportosan vezettem :B . Nekem inkább az volt a baj, hogy a gázról rántottam le a lábam. Szerintem ne úgy fogd fel, hogy befurakodik, hanem engedd be, hátha máskor téged is be fognak engedni.

(#205) Kiskokó válasza Kephamos (#204) üzenetére


Kiskokó
veterán

jó persze értem de ezen látszott hogy nagy SUNGgal indult hogy tnauló vagyok és majd nemidnulok el csak tötyögve és madj simán bemegy elélm.. de én elindultam rendesen .. a kereszteződésben.. végül is elsőbbsége nemvotl másikka lszem ben egyikünkknek se..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#206) Kiskokó válasza Kiskokó (#205) üzenetére


Kiskokó
veterán

izé na szóval lehetet látn ihogy már cak azrét is ebejön elém mert hogy tanuló vagyok..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#207) Kephamos válasza Kiskokó (#205) üzenetére


Kephamos
addikt

Jah, hát ha büdös paraszt, akor nem is kell. :DDD

(#208) jerry311 válasza Rommel6600 (#200) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem vagyok a gyorshajtás híve, de szvsz kevésbé veszélyes tartan a tempót a sorban, mint gyök kettővel araszolni és a többieket előzésre kényszeríteni. (függetlenül attól melyik a szabályos)

(#209) Rommel6600 válasza Kephamos (#204) üzenetére


Rommel6600
őstag

''Réggebben és is keményen váltottam, az okatító szerint barom sportosan vezettem''

Nekem is ezt mondta, amikor a tanpályáról kikanyarodva 40nél és 5500as fordulatnál váltottam kettesbe, aztán 60nál 3asba :)

''Nekem inkább az volt a baj, hogy a gázról rántottam le a lábam''

Én meg már előbb gázt adtam mint ahogy a váltás során befejeztem volna a kuplungolást :B

De már szinte teljesen kineveli belőlem ezeket az ösztönös, jóleső érzést keltő sportos cselekedeteket :)
Nagyon need for speed hangulatom volt pedig ilyenkor, anno kis srác koromban csak azt toltam, később meg a forma1 nézése sem a finom váltásra hatott tudat alatt :D

[Szerkesztve]

(#210) Dictator^ válasza Kamikaze19 (#175) üzenetére


Dictator^
veterán

jogsi nélküli vezetéshez annyit teszek hozzá, hogy mazda 323-at meg az uj opel astárt elvezetem , szabályokat nem nagyon ismerem mondjuk:) (xvii ker mellett lakom és innen valahogy nem mertem elvezetgetni a haverok autoját...) másrészt most akarom letenni a jogsit :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#211) Rommel6600 válasza jerry311 (#208) üzenetére


Rommel6600
őstag

A mai autókban már észre sem venni a sebességet, 50et olyan gyorsan át lehet lépni mint a huzat. A fékút persze nem csökkent! És én nem a 15el való araszolást mondtam hanem az 50el való haladást! soha nem értettem meg azokat a tanulókat akik ennyivel közleketdek, már most h vezetek meg pláne nem. Kezdettől fogva haladtam és uraltam az autót ezért nem tötyögtem 20al a városban...
Az meg h 50el mész és 70el leelőznek egy dolog. Jelen esetben nem az a hülye aki betartja a szabályokat, hanem azok akik nem, még ha ők is vannak többen

szerk: meg sokszor ész nélkül tapossák a gázt. 300 méterre pirosra váltott előttem a lámpa, de mögöttem egy távolsági busz meg akart előzni, de nem tudott, kénytelen volt lelassítani a 80as tempójából 30re de látszott rajta h nyomta volna még. Én meg beraktam 4esbe a gépet és alapjártan elmentünk a lámpáig, ami addigra zöldre váltott, meg sem kellett állnom vagy lassítanom, a sok állat meg aki elsuhant mellettem a belső sávban: álltak a lámpánál akkor keztek kászálodni hogy indulhatnak

[Szerkesztve]

(#212) Chili7 válasza Rommel6600 (#211) üzenetére


Chili7
őstag

naná, hogy csökkent a fékút is!

(#213) Rommel6600 válasza Chili7 (#212) üzenetére


Rommel6600
őstag

jó persze de a kettő nem arányban.
Meg lehet hogy csökkent a fékút: pölö ha egy ladával jöttél 50el akkor volt x méter, most jösz az új volkswagennel 70-80al és legfeljebb ugyan annyi. Ezt is vedd számításba! Régebben nem mentek 80al a városban az emberek, köztük azért mert nem tudtak, meg büntették is akkor jobban a gyorshajtást. :o Ma már persze sokkal összetettem a kérdés, több az autó kevés a rendőr stb

(#214) dragonfx


dragonfx
veterán

A jogsi kb olyna manapság mint az érettségi csak az előbbihez több pénz kell, ennyi.
Amugy semmi extra nincs benne, sőt szinte már alap.
Az első út mindnekinek para, de ha nem kerülsz pár gázos helyzetbe akkro nem is fogsz tudni rendesen vezetni mert ez hozzá tartozik az autós közelekedéshez sőt pár kisebb hiba jobb is ha bekövetkezik és tanulsz belőle vatos leszel még jobban.
A vezetésbe a legnagyobb mersz az amikor már azt hiszed tudsz vezetni és valszeg csak egy pufff döbbent rá hogy lehet hogy te tudsz de fizikát nem vetted figyelembe, vagy az autód határait.
Manapság sokkal egyszerűbb jogsit szerzeni össze vissza lehet csalni meg bundázni. :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#215) Kokkantas válasza dragonfx (#214) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Minden marhának van már jogsija. :(

(#216) Eagl3 válasza dragonfx (#214) üzenetére


Eagl3
veterán

Azért ez nem egészen így működik. A legtöbb ember általános úton szerzi meg a jogosítványát, ami azért nem mindenkinek egyszerű.

(#217) Eagl3 válasza Dictator^ (#210) üzenetére


Eagl3
veterán

A helyedben nem erőltetném a jogsi nélküli vezetgetést... Egy ismerősömet most kapták el. 100000+ Ft. bírság és több évig nem szerezhet jogosítványt.
A baleset veszélyről nemis beszélve, de ebbe nem akarok belemenni.

(#218) Dictator^ válasza Eagl3 (#217) üzenetére


Dictator^
veterán

cöcö ezért nem mentem még ki soha innen :) nem kockáztatok... a helyi rendőrőket meg ismerem, de mondom a jogsit most szeretném lerakni..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#219) dragonfx válasza Eagl3 (#216) üzenetére


dragonfx
veterán

Ezért írtam az érettségit mert csutka ugyanaz, előre mindneki parázik tőle mikor túl van rajta évekre rá kiröhögi magát hogy ez egy nulla simán meg lehet csinálni, nem nehéz.Jó a pénzmagja az 1 dolog de ha ügyes vagy csak 1x kell kifizetned.LOLL :C :DD

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#220) Dictator^ válasza dragonfx (#219) üzenetére


Dictator^
veterán

érettségivel nem igy voltam, már másnap röhögtem rajta hogy milyen 1xÜ volt :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#221) dragonfx válasza Dictator^ (#220) üzenetére


dragonfx
veterán

ez is 1xü ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#222) Dictator^ válasza dragonfx (#221) üzenetére


Dictator^
veterán

hát lehet , csak pénz és időigényes, +utána még tapasztalat kell :) ami még idő...na mind1 valahogy munka mellett megcsinálom.. nemsoká 21leszek, és irigylem azokat akik még 17-18évesen megcsinálták +apukat még vett mellé egy autot is..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#223) dragonfx válasza Dictator^ (#222) üzenetére


dragonfx
veterán

még jó hogy én nem tartozom ebbe, de irigyeld majd te is megadód a fiadnak és kész.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#224) Kiskokó válasza Dictator^ (#222) üzenetére


Kiskokó
veterán

én 17 vok de autót nemkapok :( nemabj van itthon 2. csak tom majd az egyiket használni.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#225) Kephamos


Kephamos
addikt

Én holnaő vizsgázok, forgalomból és parázok, mit állat. :B Tegan elég rosszul ment a vezetés, de az gondolom, hogy csak a fáradtság miatt volt. Ráadásul még az egész város fel van túrva (gondolom, hogy a válastások miatt).

(#226) [HUN]Zolee válasza Kephamos (#225) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

neizgulj, énis egyre rosszabbul vezettem a vizsgához közeledve az oktatóm szerint, mégis meglett elsőre :)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#227) tildy válasza Kiskokó (#224) üzenetére


tildy
nagyúr

Örülj, hogy legalább a jogsit fizetik:U Valakinek még azt is saját magának kell kitermelni, és az autót se adják a segge alá.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#228) Dictator^


Dictator^
veterán

nah jó hir, a jogsira megvan a 150k money, jöhetne egy kisebb auto is utána , valószinüleg az lesz a kövi, csak még igy nem sok tapasztalattal nem tom mit kéne, egy mazda 323 f-en gondolkozom , öregek mondjuk de ha kifognék egy jót azzal el lehetne lenni...bár benzinárak ... amugy most melóba egy Volkswagen Passatal járunk, dizeles, kb 5literből elmegy 100km-ert ha jól mondom...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#229) Kiskokó válasza tildy (#227) üzenetére


Kiskokó
veterán

Persze persze tudom....

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#230) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, egy óra múlva megyek vizsgázni. Szokásos vizsga előtti parám van. Bár ez jó ómen, hisz az eddígi vizsgám előtt is hasonlóképpen be voltam rezelve és mindegyiken átmenetem elsőre, eddíg. Remélem, hogy most sem lesz másképp. Van valami tanácsotok így vizsga előtt?

(#231) Eagl3 válasza Kephamos (#230) üzenetére


Eagl3
veterán

Sok sikert.

(#232) [HUN]Zolee válasza Kephamos (#230) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

hajrá ;)

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#233) Kephamos


Kephamos
addikt

Megbuktam...A 43. percben (45 perces a vizsga). Már mentünk vissza a vizsgaközponthoz és a körfogalomhoz érve lassítottam, sehol senki, csak balraról jött egy kisautó, de rohadt messze volt. Elindultam a körforgalomba és az a picsa meg szinte becsúszott és integetett. Az oktatónak is fékeznie kellett, bár mire észbe kapott szite meg is állt az autó, de a vizsgabiztos azt mosdta, hogy ez bukfenc. Úgyhogy most várhatok a következő időpontra.

(#234) Eagl3 válasza Kephamos (#233) üzenetére


Eagl3
veterán

részvétem. :W

Majd legközelebb.

(#235) dragonfx válasza Kephamos (#233) üzenetére


dragonfx
veterán

sajnálatos, ez nema te hibád.
én például körforgalomba nem is fékezek benézek balra és kész olyna 30-40nel megyek bele, LOLLelőtte 100méterrl már kinn a 30as tábla.
Erre mondják>>Noooormááááááááálisssssssssssss??? :DDD
Ő jobbról csuszott be akkro hozzád képest? :U
Én biztos senkit nem veszélyeztetek körforglaomba, ha kell megállók, de általában az előttem levőre szoktam ráesni.
Amugy ez sajna vagy 20e-dbe fog fáj mert asszem van oylna szabály hogy minimum 3 óra plusz ór akötelező ilyen esteben ah csak meg nem bezséled az oktatóval ezta dolgot ;]

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#236) KrAt válasza Kephamos (#233) üzenetére


KrAt
veterán

Nem rajtad ment el.. :( Sajnálom..

(#237) Calogero válasza Kephamos (#233) üzenetére


Calogero
addikt

A balról érkező autós csuszott be és integetett?
Akkor nem is volt olyan messze hogy odaért mire elindultál.
Vagy tul lassan indultál vagy kisautó jött gyorsabban amit te rosszul itéltél meg.

Sajnálom hogy megbuktál.

(#238) Kiskokó válasza Kephamos (#233) üzenetére


Kiskokó
veterán

szivás.. az iylneketől szarok énis.. ÁÁÁ
Haverom kb3szro emgálmondta hogy lefog lépni neki egy gyalogos.. aztán a vizsgán lelépett..
megállt Le is fulaldt bár nemvehetet észre a viszgabiztos.. mert benzines kocsi meg nagy votl a hangzvar stb.. szal átment..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#239) Calogero válasza Kiskokó (#238) üzenetére


Calogero
addikt

A egy lefulladás nem buktató
Azt hiszem 3 lefulladás után vagy bukta (ebben nem vagyok 100%-as biztos)

Itt van a párom vizsgalapja, ott le van írva hogy mért kapsz hibavonalat és miért jár azonnali bukta. [link]

(#240) biker válasza Calogero (#239) üzenetére


biker
nagyúr

hibavonal nélküli lap???
vagy a vizsga előtt készült? :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#241) Rommel6600 válasza biker (#240) üzenetére


Rommel6600
őstag

photoshop? :)
vagy már egy mezei paint is simán elég :D

(#242) Calogero válasza biker (#240) üzenetére


Calogero
addikt

hibavonal nélkül teljesítette a vizsgát.
Szerencséje volt, a vizsga biztos többynire az oktatóval diskurált, hogy hogy áll az építkezéssel.

A viszga végén csak annyi megjegyzése volt, hogy parkolásnál nem kell pontosan a két volnal közé állni, elég ha egyik oldalról sem lóg ki a vonalról.

(#243) Kephamos válasza Calogero (#237) üzenetére


Kephamos
addikt

Igen, amúgy az én hibám volt, hisz rosszul állapította meg a sebességet.
--------------
dragonfx : Balról jött, nem jobbról. Amúgy nem lesz az 20K, hiszen vizsgadíjat kell befizetni, ami 3660Ft, valamint két órát, plusz a vizsgát, ami 3*1900 Ft. Szóval annyira nem vészes, csakhát jó lett volna elsőre átmenni. Amúgy kb. ezerszer átgondoltam a dolgot és mire az oktató fékezett, akkorra én már régen nyomtam a féket. Mindegy, majd legközelebb.

(#244) Kiskokó válasza Kephamos (#243) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hol a picsben vezetsz te hogy egy óra 1900 ?? nekmem 2400 volt az is még agusztusban emrt szeptemberben emeltek 2600.ra

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#245) Kephamos válasza Kiskokó (#244) üzenetére


Kephamos
addikt

Nyíregyháza, Astra autóssuli.

(#246) dragonfx


dragonfx
veterán

nekem egy pluszóra 4e volt annó :Y
faxom mindig átvernek kifogoma xart :DDD
3 plusz rutinóra meg vizsgadíj emlékszem vagy 12e+ volt nekem ezért gondotlma azóta emelkedtek az árak ezért írtama 20at de ezek szerint te szerencsés vagy.

Ha balról jött akkor sajna nem adtad meg az elsőbbséget és jogosan integetett hisz kresz szeirnt körforglaom előtt stoptábla van és meg kell állni, más kérdés sokan nem tartják ezt be pl én se mert lendületből gyorsabban be tudok esni ugy más elé hogy ne akadályozzam, de uyg evuzsgán más ott szabály szerint kell, amugy ne kiméld a kuplungot fordulat kuplung rá és benn is avgy előtte azt hogy kicsit krakkog nem számít :D , amugy szerintme ha magasabb forulaton mész és rángatod a kocsit azért nem buktathatnak megs zerintme, de ki tudja.Hisz korlátot nem léped tul és biztonságos maradz még ettől bőven.



[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#247) Rommel6600 válasza Kiskokó (#244) üzenetére


Rommel6600
őstag

én 2700/óráért vezetek, de nem tudom a többi árat, mert ismerőshöz mentem, így a többi suli szóba sem jött.
De vmi ATI nevűnél vezet egy osztálytársam 2000/óráért, kicsit le voltam döbbenve amikor megmondta az óradíjat :Y
nembaj. azzal vigasztalódom hogy: az ismerős oktató az csak ismerős oktató :DDD

[Szerkesztve]

(#248) tildy válasza Rommel6600 (#247) üzenetére


tildy
nagyúr

Az a-lóerőnél nekem 2100/óra volt 2005 aug-2006 jan között.
Én kb 6 rutinpótórát és 10-12 forgalom pótórát vettem.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#249) Kephamos válasza Rommel6600 (#247) üzenetére


Kephamos
addikt

Tudod, a baráti ár=a rendes ár+10%. :DDD

(#250) Kiskokó válasza Kephamos (#249) üzenetére


Kiskokó
veterán

Szerintem ő nem ugy érti hogy baráti áron ment csak az hogy baráthoz.. de rendes áron.. nekem is 2700lenne most emeltek de én az emelés előt egybe kifizettem az összeset még 2400 ésr igy spóroltam 6ezret..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.