Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Kephamos válasza Kephamos (#390) üzenetére


Kephamos
addikt

UP!

(#402) Calogero válasza Dictator^ (#397) üzenetére


Calogero
addikt

Igen valami orvosi szarakodás van (phszihológia vizsgálat)
Ha valaki-t 5 ször húznak meg azzal lehet valami gáz, valamint azthiszem 5 után már kpm vizsgáztat valami speciális vizsga lesz. (de ebben nem vagyok 100% biztosan)

5 hibás kressz után újra be kell fizetni az elméleti oktatást, és újra végig kell járni az okatatást, vagy feladod, de akkor nem lesz jogsid.

De szerintem aki 5 ször bukik Kresszen az jobb ha nem ül autóba mint söfőr, jobb lesz neki is, családjának is , és nekünk többi autósoknak és családunknak is :)

(#403) Kephamos válasza deicide (#393) üzenetére


Kephamos
addikt

De van! A hátulján van, a jobfelső sarokban. Érdesített felületű fekvő téglalap.

(#404) Rommel6600


Rommel6600
őstag

5 forgalmi-vizsga bukás után gáz van, fel kell menni pestre ott vmi orvosi hülyeség van és ha azon átmész utánna annyiszor próbálkozhatsz ahányszor csak akarsz, nincs határ

osztálytársam mondta, mert amennyire optimista volt saját magát illetően nem általlotta megkérdezni ezt az oktatójától :U De aztán a 2. alkalommal átment :)

(#405) Kephamos válasza Kephamos (#403) üzenetére


Kephamos
addikt

Na, senki sem tud segíteni? :(

(#406) Dictator^


Dictator^
veterán

kiba guszta kaja után az elsősegély könyv, gondoltam már belenézek ha holnap lesz a vizsgám.
hát a 37. oldalon ez a nő ahol mutatja az artériás nyomopontokat...hát elég szép honajkutyája van.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#407) Kephamos válasza Dictator^ (#406) üzenetére


Kephamos
addikt

:DDD Nem kell félni, nekem könyvem sem volt.

(#408) Calogero válasza Kephamos (#405) üzenetére


Calogero
addikt

A Kressz könyvbe le van írva, de csak ennyi
''13. Külföldi hatóságok bejegyzései részére fentartott hely''

(#409) Kephamos válasza Calogero (#408) üzenetére


Kephamos
addikt

Akkor gondolom az hogyha valahol külföldön kapok pontot azt oda beíják tollal, ami amúgy semmit sem ér, mert az össz haver jogsijáról kb. fél után lekopott az az érdes felület. :))

(#410) Dictator^


Dictator^
veterán

meglett az elsősegély vizsgám ;]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#411) Rommel6600 válasza Dictator^ (#410) üzenetére


Rommel6600
őstag

bunda!!! ;]

(#412) Shadowfax válasza Calogero (#402) üzenetére


Shadowfax
addikt

Aki a gyakorlati vizsgán ötször megbukik (két éven belül), annak pszichológiai alkalmasságvizsgálatot kell tennie. (Ne keverjük ide az orvosi egészségügyi vizsgálatot, az más tészta.) Ez az ún. PÁV vizsga, Pesten csinálják. A következőkből áll: figyelem-, reakcióidő-, kéz-láb-koordinációs tesztek. Ezenkívül egy pszichológussal rövid elbeszélgetés, ill. 1-2 személyiségteszt kitöltése, illetve a vezetési próba egy vizsgabiztossal. Bővebben: [link]

De szerintem aki 5 ször bukik Kresszen az jobb ha nem ül autóba mint söfőr, jobb lesz neki is, családjának is , és nekünk többi autósoknak és családunknak is
Ne ítélj a látszat után: a legtöbb ötször bukottnak azért nem sikerült, mert az oktatója magasról leszarta, hogy az illető megtanul-e vezetni vagy sem. Csak az óradíjat szedik be, aztán elmennek intézni az ügyes-bajos dolgaikat. Nem érdekük, hogy a tanuló átmenjen a vizsgán. :(
Persze olyan 5x buki is van, aki magától a vizsgahelyzettől szorongott annyira, hogy messze rosszabbul teljesített, mint amire valójában képes.

(#413) Dictator^ válasza Rommel6600 (#411) üzenetére


Dictator^
veterán

hát jó volt, voltak 6an előttem, 3 pár, bementek előszőr ketten, aztán egyenként, én pont akkor kerültem be mikor 1 csajszi épp végzett , furáltam is, hogy lelép mondván kin mutatom be a stabil oldalfekvést? aztán kihuztam egy öreg faszi elesik biccajjal horzsolás a homloknál meg deformált comb vagymi, elmondtam amit kellett, aztán kérdezi a csaj hogy van még kint vki? mondtam hogy nem volt utánam senki, kérdezi tudod a stabil oldalfekvést meg a befuvásos lélegeztetést? mondtam hogy igen, aztán mondta hogy tessék itt van a kártya készz vagyunk. Tök rendesek voltak :) szóval megvan :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#414) Calogero válasza Shadowfax (#412) üzenetére


Calogero
addikt

A másodk bekezdésre szeretnék reagálni

Kressz vizsgához semmi köze hogy milyen oktatód van, csak a forgalom vizsgához.

(#415) Rommel6600 válasza Calogero (#414) üzenetére


Rommel6600
őstag

szerintem arra gondolt hogy aki nem képes megtanulni és megérteni a kreszt az ne üljön kormány mögé

(#416) Shadowfax válasza Calogero (#414) üzenetére


Shadowfax
addikt

Igen, elnézést, félreértettem a hszed, vlsz ez a kevés alvás/sok meló kombónak tudható be. :B
Amit írtam, az a gyakorlati vizsgán 5x bukottakra vonatkozik. :R

(#417) Dictator^ válasza Shadowfax (#416) üzenetére


Dictator^
veterán

nézd meg a távkapcs/click c. filmet, meglátod több alvás, kevesebb meló lesz +több élet ;]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#418) Dictator^


Dictator^
veterán

kresz teszt gyakorló progiból nem tudok csak képes kérdéseket kérni? azokat szeretném gyakorolni, nem tud vki ötletet erre?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#419) deicide válasza Dictator^ (#418) üzenetére


deicide
veterán

van olyan menüpontja is, ahol végiggyakorolhatod az 1400 kérdést, ott tudsz válogatni, hogy milyen kérdések legyenek.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#420) Dictator^ válasza deicide (#419) üzenetére


Dictator^
veterán

eddig mindig ugy csináltam hogy rámentem hogy ''B'' kategória továbbléptettem a többi kérdést és csak a képeseket csináltam de ez igy nem vmi jó megoldás, a sima TESZTkönyv menüben meg mindig kijön az a hibaüzenet hogy ''BLOB has been modified''. (és persze a képes feladatokat nem találtam ott meg!).

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#421) deicide válasza Dictator^ (#420) üzenetére


deicide
veterán

egy ideig nekem is csinálta ezt a blob-ot, aztán valahogy megoldottam...de már nem tudom, hogyan... :((

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#422) Dictator^ válasza deicide (#421) üzenetére


Dictator^
veterán

:( ha eszedbe jut ne felejts el szólni, és lenne még 1 kérdés, a [link] -on van ilyen flash animációs progi, azt nem lehetne valahogy letölteni mindet? mert ott csak 8 db van ha jól emléxem.

Mod: szituációs gyakorlatok néven van

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#423) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Nekem még van hátra 12 óra d m ár nagyon unom bejött a sazr idő jólenen már néha este kcosivla meni és nem gyalogolni..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#424) Kephamos válasza Kiskokó (#423) üzenetére


Kephamos
addikt

Húzz bele, nehogy ónosesőben/hóban keljen vizsgázni. Jó isdőben is sz@ar, nemhogy rosszban. :D

(#425) tope


tope
addikt

Balesetmentes napot mndenkinek.
Én is most kezdtem el vezetni. Szlalomozni egy kicsit macerás, meg még az emelkedőről való megindulás lesz egy picit nehéz, mert azt még nem csináltam.
A Kressz vizsga 2 hibapontos lett, és érdekes módon az összes kérdéssel találkoztam (így kiszámítható, hogy 2-t kicsit elb@szt@m :DDD )

(#426) AMD Power


AMD Power
titán

67 pont elsőre....!:) Ezen a héten már megyek vezetni..! :))

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#427) deicide válasza tope (#425) üzenetére


deicide
veterán

én is igy mentem kreszből annak idején, otthon annyit gyakoroltam, hogy végén arra mentem, hogy minél kevesebb idő alatt csináljak 75 pontosat, talán 3:03 volt a rekordom, a vizsgán nem kapkodtam, de azért a nő megjegyezte, hogy szerinte négy és fél perc alatt még senki nem irt hibátlant...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#428) deicide válasza AMD Power (#426) üzenetére


deicide
veterán

gratulálok.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#429) AMD Power válasza deicide (#428) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi! :B

Tök furcsa. Már majdnem egy hete ,hogy megvan a vizsga de valahogy nem volt kedvem menni vezetni! Biztos velem van a baj! :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#430) deicide válasza AMD Power (#429) üzenetére


deicide
veterán

hát, ez tényleg fura, én a kreszvizsga délutánján már rutinoztam...:)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#431) tope válasza deicide (#427) üzenetére


tope
addikt

Hát nekem se tartott sokkal tovább :D
Így programmal sokkal egyszerűbb, mármint a vizsga.

MOD: Előtte hétvégén én is 0 pontosokat csináltam, csak hát a vizsga, de így is az enyim lett a legjobb

[Szerkesztve]

(#432) AMD Power válasza tope (#431) üzenetére


AMD Power
titán

Őszintén szólva én se olvastam ki az egész kresz könyvet!:) Elég volt a teszteket nyomnom nap, mint nap és így is elég volt a vizsgára.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#433) Kephamos válasza AMD Power (#429) üzenetére


Kephamos
addikt

Gratula. Én minden vizsga után úgy voltam egy pár napig, hogy jól jön egy kis pihenő. Mos azonban sajnálom, hogy sok időt vesztegettem el, mondjuk az elvesztegetett idő 90%-a nem miattam volt.

(#434) AMD Power válasza Kephamos (#433) üzenetére


AMD Power
titán

Már rájöttem miért nem volt kedvem egyből belevágni. Mostanában sok stressz ért a munkahelyemen és sok minden a háttérbeszorult!

Nem baj, ami késik az nem múlik. Mind1 mikor lesz meg a jogsim, mert kocsit úgyse akarok még venni. Bár szerintem ezt már sokan mondták, de csak addig, míg nem lett meg a jogsijuk!
:DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#435) Calogero


Calogero
addikt

Friss jogsisok figyelem egy kis ismétlés

Adott ez a szabály:
A járdán - részben vagy teljes terjedelemben - csak akkor szabad megállni, ha
a) azt jelzőtábla vagy útburkolati jel megengedi,
b) a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,
c) a járdán a gyalogosok közlekedésére legalább 1,5 méter szabadon marad, és
d) a jármű tengelyterhelése az 1000 kg-ot nem haladja meg.

A járdán a mozgáskorlátozott személy (illetőleg az őt szállító jármű vezetője) járművével és a betegszállító gépjármű a (8) bekezdésben említett egyéb feltételek fennállása esetén akkor is megállhat, ha a megállást jelzőtábla vagy útburkolati jel nem engedi meg.

Kérdés: mindegyik feltételnek egyszerre kell teljesülni vagy nem?

(#436) Kiskokó válasza Calogero (#435) üzenetére


Kiskokó
veterán

mind igaz sztem.. avgy csak már felejtettem..
amugy vaki irta hoyg szlalom meg a dombon megállás nehéz hát az akettő alegkönnyebb pedig.. na midn1

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#437) #00809728 válasza Calogero (#435) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

mindegyik feltételnek egyszerre kell teljesülni vagy nem?Nem ugyanis ha egy járda max 1,5 méter akkor ott ,hogy tud érvényesülni mind a 3 szabály?

a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el, tehát ez van akkor ha lagalább nem tudsz 1.5 métert hagyni a gyalogosok számára.

(#438) #00809728 válasza Kiskokó (#436) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát igen nem szégyen ha elfelejtetted csak vigyázz nehogy ősszekaristolják ez miatt az autódat. :))

(#439) Cathfaern válasza #00809728 (#437) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mindegyiknek egyszerre.

Magyarul ha 1,5 méter széles a járda akkor nem állhatsz fel rá.

(#440) #00809728 válasza Cathfaern (#439) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szasz!

Hát akkor ebben sajna tévedsz nem szükséges.
a jármű a járda szélességének legfeljebb a felét foglalja el,

Egyébként egy rendőr is igy tudja de sose lehet tudni ő is csak ember.Mivel én meg volt oktató voltam igy én is tévedhetek.

[Szerkesztve]

(#441) Foxi


Foxi
senior tag

A parkolós/járdás kérdésben úgytűnik nem lesz egységes álláspont, de legalább már nem vagyok egyedül az álláspontommal :D

(#442) #00809728 válasza Foxi (#441) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hát igen fele-fele arány sajnos ahogy elnézem valahogy igy tanitják valahogy ugy.

(#443) tbs válasza #00809728 (#442) üzenetére


tbs
addikt

Átrágtam magam a 40. paragrafuson, és arra jutottam (egyszerű szövegértéssel), mivel példa van az a-b-c... pontok közötti ÉS kapcsolatra, a 8. bekezdés a-b-c... pontjai között is ÉS kapcsolat van.

Mást is bele lehet magyarázni, de a logika ÉS kapcsolatot követel. ;)

[Szerkesztve]

(#444) #00809728 válasza tbs (#443) üzenetére


#00809728
törölt tag

Jó akkor magyarázd meg a rendőrnek is.

(#445) Kiskokó válasza #00809728 (#437) üzenetére


Kiskokó
veterán

jó bocs igazad van egyzsere a 3 nem tud tényle.. mert vagy max afelét foglalod ell.. vagy ha oylan széle s akkortöbb mitn a felét elfoglalhatod de 1,5m -nek amradni kell.. asszemm..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#446) tbs válasza #00809728 (#444) üzenetére


tbs
addikt

Rendőrnek logikát magyarázni..? Rendőrrel elvből nem állok le vitázni. Birka vagyok, de tudod. ;)

Gondolkodjunk: vajon mi értelme az 'a' pontnak, ha nem ÉS a kapcsolat... :DDD

(#447) tbs válasza tbs (#446) üzenetére


tbs
addikt

Most látom, hogy a c-d között explicit ÉS van. :B

(#448) #00809728 válasza tbs (#446) üzenetére


#00809728
törölt tag

van ott és!

(#449) rebel56 válasza #00809728 (#440) üzenetére


rebel56
tag

Szia! Szerintem a szöveg szerint egyértelmű, hogy az összes feltételnek egyszerre kell teljesülnie. Tehát legfeljebb a felét foglalhatod el úgy, hogy legalább 1.5 méter maradjon a gyalogosoknak. És ez csak akkor valósulhat meg, ha legalább 3 méter széles a járda. Ha ennél kisebb, akkor nem parkolhatsz rajta.

(#450) Rommel6600


Rommel6600
őstag

-a járdán való parkolást külön kiegészítő tábla jelzi, és útburkolati jel is mutatja
-a jármű a járda szélességének max felét foglalhatja el, de a gyalogosközlekedésre min 1.5 méter szabadon kell maradjon.
- a jármű tengelyterhelése nem haladhatja meg az 1000kg-ot

Ha ezek mind teljesülnek, csak akkor szabad felállni a járdára!

mozgáskorlátozottnál vannak kivételek de azokat már nemtudom :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.