Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) tildy válasza Calogero (#1850) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, sejtettem, hogy ez van, csak gondoltam rákérdezek. (Meg valaki itt írt erről az ideiglenes jogsiról.)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1852) jerry311 válasza tildy (#1851) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ideiglenes jogsi létezi, ha már volt jogsid és mondjuk ellopták/elhagytad/megette a kutya/stb.
Új jogsi, új kategória esetében akkortól lehet azt vezetni, amikor megvan az új plasztiklap.

(#1853) tildy válasza jerry311 (#1852) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1854) jerry311 válasza AMD Power (#1848) üzenetére


jerry311
nagyúr

B után mindenképpen C (>3,5t) jön, aztán D (>9 fő busz) vagy E (nehézpótkocsi).
''E'' természertesen csak akkor ha az első kategóriád, már elmúlt 2 éves, mert ugye gyakorlatilag semmit sem vontathatsz 2 évig.
A motoros (A) meg 'egzotikus' kategóriák ettől függetlenek.

[Szerkesztve]

(#1855) AMD Power válasza jerry311 (#1854) üzenetére


AMD Power
titán

C az milyen árban van? illetve hol érdemes letenni?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1856) Hellas válasza tildy (#1849) üzenetére


Hellas
senior tag

Hát én nem tudom, de nekem azt mondta az okmányirodában a csaj, hogy azzal az adatlappal vezethetek. Kismotorra volt jogsim, most meglett a B. A másik csaj is azt mondta, hogy vezethetek azzal a lappal, de a rendőrök néha belekötnek. Én vezettem vele, igazoltattak is első nap. Rendőr egy szót sem szólt rá, h mért vezetek avval a papírral. Minden rendben volt, úgyhogy szerintem....lehet vele vezetni. Ha belegondolsz, ha az a papír igazolja a régi kategóriát, akkor rendelkezik hivatalos, igazoló ''erővel'', az meg mért ne vonatkozna akkor az új kat.-ra is.

(#1857) AMD Power


AMD Power
titán

Az gáz mi ha le kellett mondanom a holnapi vezetést!? Anyagi okokból...!

Ez a hónap nagyon ''sok'' volt már eddig is. És még csak 15-e van. :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1858) jerry311 válasza Hellas (#1856) üzenetére


jerry311
nagyúr

Well, ez okmányirodánként változik, legalábbis nagyon úgy tűnik. Nekem azt mondta az ügyfélszolga, hogy a papír nem jogosít fel vezetésre, illetve ha azzal vezetek, akkor az 2 éve eltiltást is jelenthet akár. Merthogy, az nem jogosítvány, a jogosítvány igénylő lap, hiába van rajta minden adat.
Szvsz ez erőteljesen rendőrfüggő, hogy mennyire akar belekötni. Szigorúan jogi alapon nézve, a papír kiadása és a plasztikkárty megérkezése közben még nincs érvényes jogosítványa az embernek az új kategóriára.

(#1859) jerry311 válasza AMD Power (#1855) üzenetére


jerry311
nagyúr

99 k HUF + vizsgák - 30% adójóváírás.
Idén már nincs adójóvájrás és több mint 100k.

(#1860) AMD Power válasza jerry311 (#1859) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor végülis annyi mint a sima B.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1861) jerry311 válasza AMD Power (#1860) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát nem egészen. B megvan 100-on belül, ha nem buksz semmiből és nem veszel pótórákat sem.

Valahol itt nemrég számoltam össze, hogy mennyi a B.
Ez meg a C végösszege: 124.200 Ft + orvosi alkalmassági 5k + új jogsi 5k.

[Szerkesztve]

(#1862) zsiga667


zsiga667
addikt

Aki volt már a Petzvál utcában kreszvizsgázni az le tudná írni hogy hogyan érdemes BKV-val megközelíteni? (Pest felől, Zuglóból egész pontosan.)

(#1863) KrAt válasza zsiga667 (#1862) üzenetére


KrAt
veterán

Az az, ami a 3-as ill 62-es villamosnál van? :U :B

(#1864) zsiga667 válasza KrAt (#1863) üzenetére


zsiga667
addikt

A térkép szerint ez a Móricz és a Kosztolányi környékén van, csak ugye arrafelé most sokminden fel van túrva, én meg nem reggel szeretnék rájönni hogy sétálnom kell egy fél kilométert amikor öt perc múlva kezdődik a vizsga. :)

(#1865) tildy válasza zsiga667 (#1862) üzenetére


tildy
nagyúr

Fekete 7essel tetenyi ut 30ig. Kicsit gyalogolni kell onnet a fehervari fele (buszrol leszallsy, atmesz zebran, majd a szembe buszmegallonal le balra egyenesen a dhl mellett el(, de nem veszes. Vagy leszalsz mondjuk a moriczon es felszallsz villamospotlo buszra . Az meg majdnem ott rak le a szent imre korhaz utan.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1866) zsiga667 válasza tildy (#1865) üzenetére


zsiga667
addikt

:R

(#1867) jerry311 válasza zsiga667 (#1866) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csak próbaképpen kértem egy BKV útvonalat: [link]
Már villamospótlókkal operál. :))

(#1868) bobsys


bobsys
addikt

itt sok a friss kresz emlék
lenne egy kérdés
ha van mondjuk egy 3sávos út, a középsőben megyeget valaki a belső szintén ua. sebeséggel megy mint a középső akkor én szépen kimegyek a legszélsőbe és ott elmegyek hiszen ott ált. nincs senki, na a lényeg, hogy ez ha jól tudom nem előzés hanem egymás melletti elhaladás
röviden: többsávos úton nincs előzés csak egymás melletti elhaladás ugye ?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1869) dokar válasza bobsys (#1868) üzenetére


dokar
addikt

van olyan fogalom hogy párhuzamos közlekedés ;)

extra - SEXRay

(#1870) bobsys válasza dokar (#1869) üzenetére


bobsys
addikt

tudom, csak elég sok helyen olvasok jobbról való előzést, ami nem igazán létezik párhuzamos közlekedésnél
azért kérdeztem hogy rosszul tudom-e

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1871) dokar válasza bobsys (#1870) üzenetére


dokar
addikt

én meg elég sokat hallok váltóáramról, holott csak váltakozó áram létezik :U

extra - SEXRay

(#1872) laci6600GT


laci6600GT
tag

Sziasztok! Nekem is meglett a jogsim! :DD :DD :DD
Cegléden vizsgáztam és mindennel együtt 140 e Ft volt.

(#1873) Gergello


Gergello
addikt

Ha holnap sem jön meg a jogsim lassan mehetek reklamálni. :O :(

(#1874) jerry311


jerry311
nagyúr

Nos, Megevolt az első C rutin órám.
Állítólag a kuplung sűrített levegős rásegítéssel megy, a légféknél meg csak egy szelepet mozgatok. Ettől függetlenül, szerintem simán ráállhatna a hugom a pedálra anélkül, hogy elmozdulna lefelé. Na ezt csúsztatgattam egy órán át, mert a kigyorsítós feladaton kívül mindenhol gyök kettő a kívánt sebesség. Úgy éreztem magam mint akit büntetésből félgugoló állásba kényszerítettek egy órára. Na mindegy, egy élmény volt.
Akárhogyis nézem, mostmár értem, hogyan tudnak teherautóval tükörből betolatni egy kapun, úgy, hogy csak 20-20 cm van a két oldalon.

(#1875) Dictator^ válasza jerry311 (#1874) üzenetére


Dictator^
veterán

rendesen saját pénzből kezdted el a c? vagy vmilyen munkaközvetitő általá (amit a munkaközvetitő fizet (ha jelenleg nincs állásod))?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1876) jerry311 válasza Dictator^ (#1875) üzenetére


jerry311
nagyúr

Saját pénzen. Mivel kb. tudom a következő kérdést: nekem ez a hobbim. Nem dohányzom, nem vásárolok drága divatcuccokat, kütyüket, nem gyűjtök bélyeget, stb. Kategóriákat gyűjtök. Szerintem éves szinten semmivel sem drágább, mint más hobbi amit az ember komolyan végez. :DDD

(#1877) Dictator^ válasza jerry311 (#1876) üzenetére


Dictator^
veterán

Tévedtél akkor, én is le akarom rakni, amellett, hogy kurva sok mindenre kell a pénz...
(bár divatcuccokat én se veszek, nem motivál a divat, és bélyeget se gyüjtök, de mellette marad pénz bulira, meg erre-arra.)

(és most el tudnék menni ilyen munkanélküli segélyre, és jó lenne ha a munkaközvetitő állná az összeget, és utána újra munkába állnék)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1878) jerry311 válasza Dictator^ (#1877) üzenetére


jerry311
nagyúr

Noshát én ezt a részét pontosan nem tudom, de az elméleti oktatáson voltak ilyen legendák, hogy valaki mint munkanélküli, javarészt állami pénzen szerzett 1-2 kategóriát. Jellemzően C és E. Szóval szerintem kérdezősködj valamelyik munkaügyi központban. :))

Bulikra, baráti összejövetelekre persze, hogy marad pénz, de ez egy másik kérdés. Szvsz kevésbé költséges mint az állandó kiadások.

[Szerkesztve]

(#1879) jerry311


jerry311
nagyúr

Juhééj!!! Holnap második rutin óra. Remélhetőleg nem döntöm meg a 'rámpát' (megint). :DDD

(#1880) AMD Power


AMD Power
titán

Holnap megyek megint száguldozni! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1881) jerry311 válasza jerry311 (#1879) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jeee, ma nem döntöttem fel a rámpát tolatáskor. :DDD
Tantónéni azt mondta elégedett. Ez remélem jót jelent. :))

(#1882) Ati9500


Ati9500
senior tag

Halihó!

Elhatároztam, h jogsit csinálok..

Magyar Auto lubra gondoltam, ez Újpesten van, elég profinak tűnik..

Van róla vkinek tapasztalata?? Milyenek?

(#1883) AMD Power


AMD Power
titán

Akkor mi van ha a másiknak van elsőbbsége de meg engedtetnél gyorsabban megy és csat lesz?!? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1884) Zebra válasza AMD Power (#1883) üzenetére


Zebra
csendes tag

Szerintem itt az a lényeg, hogy a másiknak van elsőbbsége. (Ütközés után esetleg őt is büntetik gyorshajtásért.)

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#1885) Nandez


Nandez
újonc

Hali

Tegnap voltam forgalomban vizsgázni (B kat), és úgy mostanra szedtem össze magam (egy kissé el voltam kenődve), hogy leírjam.

Szóval az alapdolgok: szerintem elég jól vezetek és lett volna esélyem, hogy megússzam 10 HP alatt a vizsgát.
Az oktatóm egy ordibálós vén seggfej aki valami 70 és a halál között mocorog, szal lényeg, hogy rendesen rühelljük egymást.
Nem engedi az embert kibontakozni és mikor a legjobban kéne koncentrálni a tőrténésekre akkor kezd el ordibálni meg mondani a magáét, eléggé idegesítő.

Szóval a vizsga: odaértünk a pályához ahonnan kezdődik a vizsga, oktatóm elment az irodába szólni, hogy megjöttünk. Mikor visszaért közli, hogy micsoda égáldás meg szerencse meg stb...
Kérdezem miért, erre ő: olyan vizsgabiztost fogtam ki akit simán meg lehet venni. Mondom én nem fogok senkit se lefizetni, erre oktatóm: pedig ritkán adódik ilyen lehetőség, biztos nem?? Mondom egészen biztos!
Megérkezett a vizsgabiztos, elkérte a papírjaimat, és mikor nyújtottam át a paksamétát feltünően mosolygott az ember, majd gyorsan kinyitotta a papírokat, mintha keresett volna benne valamit. Persze csak lófa*zt talált a seggébe.
De nekem egyből leesett mi a szituáció, az oktatóm azért akart rábeszélni a kenésre, és a vizsgabiztos azért keresett annyira a papírok közt valamit, mert (mint ki is derűl) eléggé jól ismerik egymást. Szóval a lényeg, hogy szerintem összebeszéltek a hátam mögött az irodában. Persze már akkor tudtam, hogy ha nem lesz tökéletes a vezetésem akkor ez most nem lesz meg, és mivel én sem vagyok terminator ahogy senki sem :) nem volt tökéletes a vezetés és kb. negyed óra múlva a le is állítótta a vizsgát.

Az ürügy: az egyik ilyen kis utcában, kertváros részen, ahogy kerülgettem a parkoló autókat egyik ilyen jobbra visszahúzodás ''szerinte'' nem jeleztem, és ezen kivűl állítólag nagyon kapkodom a kormányt és túlságosan az út széléhez tartok, és amúgy sem érzem jól az autót.
Tehát jövő héten megyek befizetni az újabb vizsgadíjat, de egy cseppet se bánom, hogy nem kentem meg az embert (még ha lett volna miből...), és ezután se fogok ilyenbe belemenni.
És ugyanezt tanácsolom nektek is! :D

üdv

- tudnál kölcsön adni 1000 Ft-ot hétfőig? - nah kerekitsünk, legyen 1024!

(#1886) jerry311 válasza Nandez (#1885) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez még megoldható B kategóriánál.
Sajnos azt az elkeserítő hírt hallottam, hogy dolgozós kategóriákban (C, D, E) viszont elvárás a megfelelő kenőanyag használata. Ami abból adódik, hogy csak kevés olyan hülye van mint én, hogy hobbiból tanul teherautót vezetni, akinek nem hobbi az nem ér rá 2-3-4-5 vizsgára...
Szomorú, de ez a helyzet.

(#1887) Zebra válasza Nandez (#1885) üzenetére


Zebra
csendes tag

Az ismerőseim közül sokan megtették, hogy másik oktatóhoz kérték át magukat az autósiskolánál, mert hasonló problémájuk volt az oktatóval. Ez tudomásom szerint nem jelenthet hátrányt a tanulóra nézve. Egyszer én is megtettem, mert megváltozott az időbeosztásom, és már nem tudtam akármikor elmenni a munkahelyemről.

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#1888) jerry311 válasza Zebra (#1887) üzenetére


jerry311
nagyúr

Semmilyen hátránnyal nem jár. Sót, ajánlott, ha problémák vannak vele. Hugom is lecserélte a balfasz, ideges oktatóját. Lett is jogsija...

(#1889) XSiGma


XSiGma
aktív tag

hehhh ma sikeresen megbuktam forgalmin.....
parkolásnál nem néztem hátra elég sokszor hanem tükörből ment szinte végig...pedig még jol is álltam be.és a román vizsgabiztos ezért baszott meg,mert ez állítolag veszélyhelyzet
csodálatos

(#1890) AMD Power válasza XSiGma (#1889) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos ezt tényleg így kérik. Én is nemsokára megyek már forgalmi vizsgára. 1-2x biztos megfognak húzni! :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1891) tope válasza XSiGma (#1889) üzenetére


tope
addikt

Tükörből nem szabad vezetni a vizsgákon (Holttér)

(#1892) AMD Power


AMD Power
titán

Engem az zavar ,hogy nincs olyan nap mikor vezetek ,hogy ne csináljak legalább 1 olyan hibát amivel már a vizsgán megbuknék! :(((

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1893) Zebra


Zebra
csendes tag

Engem nyugtalanít, hogy úgy kaptam jogosítványt, hogy a KRESZ könyvet csak feléig olvastam el.
Az viszont megrémiszt amit a régóta vezetők megengednek maguknak. :(

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#1894) tope válasza Zebra (#1893) üzenetére


tope
addikt

Én akkor mit mondjak, főként az interneten található példaprogramok segítségével tanultam meg (könyvet nem is tudom, hogy néztem-e), persze rengeteg mindent tudtam már előtte is, így nem volt nehéz dolgom
Hja a sebességkorlátozás le se sz@r@s@, záróvonalon előzés ...

(#1895) jerry311 válasza tope (#1894) üzenetére


jerry311
nagyúr

KRESz könyvet én is csak nézegettem, nem olvastam el minden részét. Viszont ott voltam minden elméleti órán és figyeltem, meg toltam a teszteket ezerrel. 0 hibapont. Nem a KRESz könyv adja a tudást.

(#1896) jerry311 válasza XSiGma (#1889) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jaja, ez így megy. B-s vizsgán tükörből nem szabad tolatni. Majd ha C vagy D kategóriára mész, ott viszont csak tükör van :DDD

(#1897) XSiGma válasza jerry311 (#1896) üzenetére


XSiGma
aktív tag

jahh azért néztem hátra is csak ezekszerint nem eleget :U
mint kiderült aznap mindenki megbukott...

(#1898) AMD Power válasza XSiGma (#1897) üzenetére


AMD Power
titán

Én lélekben úgy készűlök, hogy az első vizsgán biztos megbukok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1899) s1ny1


s1ny1
tag

Üdv!

Csatlakoznék eme népes társasághoz (B kat). KRESZ vizsgán túl vagyok, most kezdtem a rutint. Kérdésem lenne hozzátok kicsit hülyén hangzik, de én ezzel küszködöm. Szóval nem érzem az autó méreteit, hosszát és oldalát. És így elég nehézkes a beállás, kiállás kapubejáróba. Ti hogyan oldottátok ezt meg?

(#1900) malisonX válasza s1ny1 (#1899) üzenetére


malisonX
aktív tag

Hello!
Én a városi vége fele járok, és nekem is még hasonló problémáim vannak. Sztem ez a dolog idő kérdésével el fog múlni ;) Ettől még simán át lehet menni a rutinon kellő odafigyeléssel. Gondolom az oktatód elmondta, hogy mikor, merre,hogy kell fordítgatni a kormányt, ha úgy csinálod ahogy elmondta, akkor nem lesz gáz. Tolatásnál hátrafele nézz! és sasold mindkét bólyát. Ha lehet, kuplunggal menj gáz nélkül.

Ti milyen kocsikon vezettek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.