Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Flashback válasza jerry311 (#1950) üzenetére


Flashback
addikt

;) Köszönöm! Neked mennyibe volt? Telefonba nekem 73K-t mondtak ami piszok olcsónak tűnik...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#1952) jerry311 válasza Flashback (#1951) üzenetére


jerry311
nagyúr

Én csak a B meg C kategóriát csináltam náluk, A még nincs.
Eddig teljesen korrekt cégnek tartom, amit weben/papíron írtak árat azt tartották is.

[Szerkesztve]

(#1953) jerry311 válasza Flashback (#1951) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja és van 'gyorstalpaló' is ha jól tudom. Ilyenkor a KRESz az 2 hétvége (4 nap), többi meg ahogy te és az oktató ráér. Meg persze ahogy a közlekedésfelügyelet vizsgaidőpontot ad.

(#1954) Gergello


Gergello
addikt

Halottatok már valamit arról hogy kezdő jogosítvány? 2 évre szól meg ilyen baromságokat halottam. Létezik ilyen?

(#1955) Gergello válasza Gergello (#1954) üzenetére


Gergello
addikt

Mármint arra gondolok, hogy olyat is hallotam, hogy 2 évig csak kisérővel vezethet -ezt baromságnak tartom (neten nem s találtam semmit erről). A többi korlátozást ismerem.

(#1956) malisonX válasza Gergello (#1955) üzenetére


malisonX
aktív tag

Rendes jogsit kapsz(értem ezalatt hogy 2 év után nem kell cserélni). Csak 2 évig kezdőnek számítasz, addig érvényesek az általad ismert korlátozások. Ez a kisérős dolog meg hülyeség :)

[Szerkesztve]

(#1957) jerry311


jerry311
nagyúr

Hmmm. Vezettem. Egy egész órát. Közutakon. Többet néztem a tükörbe mint előre. Viszont rájöttem, hogy a retarder nagy okosság. Meg arra is, hogy egy teherautót sávban tartani semmiség, viszont egy jobb vagy balkanyar macerás, ha az ember nem padkázhat.

(#1958) jerry311 válasza Gergello (#1954) üzenetére


jerry311
nagyúr

Well, ez a ''baromság'', ha megfelelő kulcsszavakkal keresed, így néz ki:

Aki első alkalommal szerez vezetési jogosultságot, annak a vezetői engedélye a kiadás időpontjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül. A kezdő vezetői engedély minősítést bejegyzik a jogosítványba. A kezdő minősítést a két év elteltével a jogosult kérelmére törlik, kivéve ha a minősítést a lejárat előtt meghosszabbították. A kezdő vezetői engedély minősítés ''kétéves'' időtartama:
- a szabálysértés vagy bűncselekmény elkövetése miatt jogerősen kiszabott eltiltás,
- a vezetői engedély ideiglenes visszavonásának leteltét követően
újra kezdődik.

Kezdő vezetői engedéllyel nem vontathatunk pótkocsit és egyéb vontatmányt (elromlott járművet lehet).
Motorkerékpáron pedig nem szállíthatunk személyt.

Persze lehet olyan is, hogy valaki csak kísérővel vezethet. Ebben az esetben a 12. mezőben (Korlátozások kódaj) fel van tüntetve a kategória mellett.

[Szerkesztve]

(#1959) jerry311


jerry311
nagyúr

Tudja valaki mennyi időbe és pénzbe kerül(het) egy trolibusz illetve villamos vezetői engedély megszerzése? Anélkül, hogy BKV alkalmazott lennék és/vagy aláírnék velük 'x' év munkaviszont.

(#1960) Gergello válasza jerry311 (#1958) üzenetére


Gergello
addikt

Ezekkel a korlátozásokkal én is tisztában vagyok. Mint írtam engem a '' kisérővel vezethet '' rész lepett meg.

(#1961) jerry311 válasza Gergello (#1960) üzenetére


jerry311
nagyúr

A ''kísérővel vezethet'' az külön korlátozás, nem függ össze a kezdő vezetői engedély korlátozásaival.

(#1962) PazsitZ válasza Gergello (#1960) üzenetére


PazsitZ
addikt

Olyanról tudok, hogy külföldön csak 2 év után vezethetsz pl., ilyesmi szabály létezik.

- http://pazsitz.hu -

(#1963) Eagl3 válasza PazsitZ (#1962) üzenetére


Eagl3
veterán

Én úgytudom, hogy azt eltörölték.

(#1964) I_Am válasza PazsitZ (#1962) üzenetére


I_Am
veterán

18 éves kor alatt nem vezethetsz külföldön csak.

Nincs 2 éves szabály külföldre.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#1965) PazsitZ válasza I_Am (#1964) üzenetére


PazsitZ
addikt

Akkor sorry, azt hittem van ilyen. De akkor régen csak volt ilyesmi, mert valami rémlik :F , bár a memoriámban én se bízok, más meg pláne ne bízzon benne :DDD

- http://pazsitz.hu -

(#1966) AMD Power válasza I_Am (#1964) üzenetére


AMD Power
titán

Nincs? Akkor már lehet friss jogsival is külföldön vezetni!? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1967) malisonX válasza AMD Power (#1966) üzenetére


malisonX
aktív tag

Ha elmúltál 18, lehet ;)

(#1968) Xantomas


Xantomas
őstag

Nagyjábol meggyógyult a bokám, bevállaltam a vezetés elkezdését. Hétfőn első, ma második alkalom, csütörtökön harmadik.
Ma reggel lökött haverom csörög, hogy menjek egy adott helyre, ott találkozunk. Kivitt egy nyugis parkolóba, majd rámszólt, hogy Vezess. Nem volt halálfélelmem egy eredetileg 405 T16-ban, úgy hogy hivatalosan max csak elindulni, meg kettesbe tudok váltani...

Az ominózus autó, amiben tanulok, egy Toyota Yaris. Nem mondok róla véleményt, mert a japán autósok sértőnek érezhetik, de az tény, hogy a legjobban belátható amiben eddig valaha űltem. (marutin, smarton kívül)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1969) jerry311 válasza Xantomas (#1968) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ugyan mitől lenne halálfélelmed? :DDD
Én is csak addig féltem a teherautótól, amíg el nem indultam vele a forgalomban. Még csak egy órát vezettem, mégis jobban kedvelem, mint egy személyautót. :DDD

(#1970) AMD Power válasza malisonX (#1967) üzenetére


AMD Power
titán

Én azt hittem ,hogy az első 2 év ilyen ''kedő'' jogsi és azzal nem lehet külföldön vezetni. Ez nem olyan mint a vontatás? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1971) Xantomas válasza jerry311 (#1969) üzenetére


Xantomas
őstag

Csak azért, mert 300 paci képes elszabadulni, nagyon csúnyán. Egyesben, alapjáraton kuplungot lassan kiengedve kb olyan volt, mint mikor a Yarissal egy kövér gázt nyomok. Kettesben, kövér gáznál kitépi a kormányt az ember kezéből.

Igaz abban a fordulatszám tartományban ahol próbálgattam volt kb 130paci, de nekem elsőre az is nagyon sok volt. Pláne hogy egy 1.4-es benzinesen tanulok. Valahogy megszerettem a kis dögöt, de iszonyúan szűk, még akkor is hahátra húzom az ülést. Pl a lábaim össze vannak görnyedve, és ha kényelmesen tartom, akkor a gázpedál fölötti kiszögelésbe beakad a cipőm orra.

Mod:
AMD Power, nekünk pl oktatáson ezzel is kezdték, hogy mindenféle tévhitet eloszlattak a jogsiról. Mikor, meddig, hol szabad használni. Anyám pl addig nem hitte el, hogy kezdő jogsival autópályára is lehet menni, míg a könyvben meg nem mutattam neki. :U

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1972) jerry311 válasza Xantomas (#1971) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ohh, 300 lónak is van gyeplője :DDD

(#1973) jerry311


jerry311
nagyúr

Juhéééj. :)
Toltam teherautóval M0-áson. Neeem, a reggeli balesetet nem én követtem el. :DDD
A légrugós ülés meg fülke meg minden nagyon szépen kisimítja az úthibákat, az egészből csak egy kellemes ringatózás marad, mint valami hajón. :DDD
Viszont a szögletes forma miatt, nagyon durván érződnek a szmbe- ill. hátszél lökései, ha ugye nem egyenletesen fúj a szél. :(

(#1974) AMD Power válasza Xantomas (#1971) üzenetére


AMD Power
titán

Ez érdekes. Mondjuk jó lenne ha tényleg lehetne külföldön is vezetni ''új'' jogsival mert jövőre lehet ,hogy kéne nekem ez a funkció.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1975) Xantomas válasza jerry311 (#1972) üzenetére


Xantomas
őstag

Na de nem 900 kiló mellé. Kb olyan súly : erő aránnyal mint egy rally autó

Az utóbbi egy héten jöttem rá, hogy vezetni reljesen triviális dolog. Mondjuk még a kis ívű, 90°-os kanyarodás íveit nem mindíg sikerül jól eltalálni, de biciklizni se egy nap megtanulni.
Ellenben megértettem miért is utálják egyesek a francia váltókat. A Yaris könnyű, kis úton járó váltoja, és a Xantia, hosszú, alkar, és bicepsz erősítő hátramenete közt van egy kis különbség. Na jó, meg tízen x év technikai előny.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1976) jerry311 válasza Xantomas (#1975) üzenetére


jerry311
nagyúr

Japánban szükség van rá, hogy minden pontos és jó legyen. Egyrészt beléjük van nevelve, másrészt az országnak kb. nulla saját természeti kincse van. így az import nyersanyagokkal olyan jól gazdálkodnak, ahogy csak lehet. Márpedig a minimális selejtarány mellé ugye kimagasló minőség tartozik. Szóval nem véletlen, hogy az egyik pontos a másik meg...

(#1977) AMD Power


AMD Power
titán

Ma egy új útvonalon mentünk. Szépvölgyi - Rózsa domb. A 2 óra alatt 7x buktam volna meg! :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1978) jerry311 válasza s1ny1 (#1899) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nehezen. Épp kezdtem megszokni az autót (keveset vezetek). A teherautót meg teljesen másképp kell most vezetnem, mint amit megszoktam autóban. Ha ugyanazt látom magam előtt az útból, akkor már rég viszem az ágakat a ponyva jobb oldalával... :(
Majd megszokod, nyilván nem az első néhány rutin órán, de mire vizsgázol addigra nagyjából tudni fogod hol az eleje meg a hátulja.

(#1979) jerry311 válasza AMD Power (#1977) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csaaaak 7x? Túl szabályosan vezetsz, nem lesz ez így jó a pesti közlekedéhez. :DDD :DDD

(#1980) AMD Power válasza jerry311 (#1979) üzenetére


AMD Power
titán

Igen 7x! Bár ez azért nem jellemző. Arra fele még nem mentem kocsival így nem tudtam , hogy mire kell ''figyelni''.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1981) jerry311


jerry311
nagyúr

Hehe, ma megtudtam, hogy a teherautó kicsit szélesebb, mint gondoltam: 2,54 m. A KRESz szerint a legkeskenyebb ''felfesthető'' sáv: 2.5 m. :DDD

(#1982) EQMontoya válasza AMD Power (#1977) üzenetére


EQMontoya
veterán

macskát nem ütünk, kutyát nem ütünk, gyalogos 50 pont! Szal csak hajrá ;] Amúgy minden normálisan vezető ember megbukna 1 vizsgán, engem vizsgán pl azzal a rettentően komoly indokkal basztak meg, h én szemét pofátlan módon 60as táblánál 60al menve nem álltam meg kiengedni a szegény jólelkü buszsofőrt... aki utánam fél perccel ki tudott jönni, mivel a lámpa úgyis megfogja a sort...

Same rules apply!

(#1983) tildy válasza jerry311 (#1958) üzenetére


tildy
nagyúr

Én ezt nem értem.

Aki első alkalommal szerez vezetési jogosultságot, annak a vezetői engedélye a kiadás időpontjától számított két évig kezdő vezetői engedélynek minősül. A kezdő vezetői engedély minősítést bejegyzik a jogosítványba.
.....
Kezdő vezetői engedéllyel nem vontathatunk pótkocsit és egyéb vontatmányt (elromlott járművet lehet).
Motorkerékpáron pedig nem szállíthatunk személyt.


' éve kaptam jogsit, nincs benne ez a bejegyzés.
másrészről viszotn enm egyértelműa megfogalmazás: pl. valaki csinál autóra jogsit, majd rá mondjuk 5 évre motorra is. Amint megkapja azt a jogsit amiben mindkettő bejegyzés szerepel, onnéttól számítva él a motoros 2 évig nem szállít utas korlátozás? Vagy hogy?
Nagyon hülyén van ez megfogalmazva:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1984) jerry311 válasza tildy (#1983) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nyugodj meg nem te vagy az egyetlen, aki nincs teljesen tisztában vele. Többek közt én sem. Egyik oktató pl. azt mondta, hogy ha a motoros jogsi már két éves, akkor simán vontathat az ember a friss B-s jogsijával...
Na midnegy...
Ahogy én gondolom: nyilván amíg egy kategória van bejegyezve, addig nem kell külön jegyezni a kezdő vezetői engedélyt, mert nyilvánvalóan az. Ha második (sokadik) kategória kerül bejegyzésre, akkor külön melléírják, hogy kezdő. Bár szerintem ez csak az autós-motoros jogsi esetében van így. Teherautónál az 'E' kategóriához (nehézpótkocsi, B+E vagy C+E kat.) 2 éves jogsi kell, ami nem muszáj, hogy 'C' legyen, lehet 'B' is csak négykerekűre vonatkozzon... Szóval érdekes jogszabály...

(#1985) jerry311 válasza EQMontoya (#1982) üzenetére


jerry311
nagyúr

KRESz szerint, lakott területen belül ki kell engedni. Itt a történet vége. Nyilván ha mindenki úgy vezetne, ahogy tanítják és KRESz-ben szabályozzák, sokkal kultúráltabb lenne az 'élet' az utakon. Most, hogy tanulom a 'C'-t, vezetési kultúrát is tanítanak, elég erőteljesen...

(#1986) EQMontoya válasza jerry311 (#1985) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nyilván, nem is ez a para, hanem az, hogy ezért buktatni lehet. Mert ha a stoptáblán átmegy a delikvens, abba beledögölhet, meg abba is, ha nem tud rendesen sávot váltani... de a vizsgákon a hibavonal-rendszert pont az ilyen apró szarságokra találták ki. Mert paraszt dolog nem kiengedni a buszt, de a legminimálisabb veszélyhelyzet okozására is alkalmatlan. Viszont valamiből élni kell a közlekedési felügyeletnek.

Same rules apply!

(#1987) AMD Power


AMD Power
titán

2007.06.05. 11:10.

Forgalmi vizsga! :B :))

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1988) tbs válasza AMD Power (#1987) üzenetére


tbs
addikt

Jeee..! Már ideje..! ;] ...És kisautót sikerült már választanod..?

(#1989) Xantomas


Xantomas
őstag

Minden oktatónak szokása a jegyzőkönyvbe írt tanóránkánt 50 perc helyett 1 órát (60 percet) beírni, és a foglalkozást, ami két tanórás, 80 perc alatt letudni, amiből az első 20 perc azzal telik, hogy trécsel a többi oktatóval, kiporolja a szőnyeget, meg kiveszi a pollenszűrőt (!!!) hogy megnézze az állapotát, majd kiütögesse belőle a fekete dzsuvát vagy csak engem tisztel meg ezzel?

Trécseljen, mert ő is ember; egyen, igyon, miközben az elindulás elötti napi teendőket átnézzük, de a pollenszűrőnél kicsit kiakadtam, pláne hogy kb fél órát vezettem, amúgy is idegesen, nyugtalanul. El is felejtettem többször kitenni az indexet, meg másodszorra sem sikerült jobbra tolatva parkolni a fejétől, meg a vastag C oszloptól.
Tudja, látja, hallja, hogy dadogok, mostanság kifejezetten nehezen megy a beszéd, és végigmondatja velem a kormányszerkezet, a lámpák és visszajelzők, a fék, és egyéb, a motorháztető alól ellenőrizhető folyadékszintek ellenőrzését. Miért nem töltünk fagyállót az ablakmosóba, miért kell ugyanolyan típusú motorolajat, fékolajat utántölteni, hogyan kell kereket cserélni, stb.
A beszédhibám miatt elég szórt a figyelmem, könnyen csinálok több dolgot egyszerre. Miért nem lehet ezeket vezetés közben megbeszélni?

Nálam tegnap elpattant a húr, nem sok kellett, hogy a fejére mossak, de mivel nem egy kiabálós, nyugodt oktatónak ismertem meg az első benyomások alkalmával, nem tettem. De mostanában az az érzésem, hogy vissza akar élni a helyzettel, hogy nem sokat beszélek, csak akkor ha nagyon kell. Kevesebbet vezetünk, és kiharcolja a pótórákat.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1990) Winner_hun válasza Xantomas (#1989) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem te fogtál ki egy ilyen oktatót. A dolgokat tőlem is többször megkérdezte, igaz vezetés közben. Fura egy oktatód van:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1991) Xantomas válasza Winner_hun (#1990) üzenetére


Xantomas
őstag

Őszintén megmondom, nem kifejezetten az oktatóval van bajom, mert megszoktam, hogy egy lehúzható baleknak tartanak sokan ismeretlenül, sőt ha nem figyelek, minden további nélkül meg is teszik. Alapvetően nem is tudok már bízni senkiben sem. Ilyen az emberi természet, hülye lesz feleslegesen dolgozni, ha valamit könyebben elérhet.
Az az én hibám, hogy nem lépek fel kellően erélyesen, de nem is akarom magam alatt vágni a fát, lehet hogy csak én látom rosszul a dolgokat, ki tudja.

Majd meglátjuk mi lesz.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1992) jerry311 válasza EQMontoya (#1986) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az, hogy a buszt ki kell engedni, azt jelenti, hogy elsőbbsége van veled szemben. Elsőbbségadás elmulasztásáért pedig simán buktatják a vizsgázókat.

(#1993) jerry311 válasza Xantomas (#1989) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez a tanóra, olyan mint az iskolában az óra. Bár órának hívjuk, ez a valóságban egy 45 perces foglalkozás. Jobb helyeken nem sumákolnak, hanem megmondják, hogy 1 óra az bizony 45 perc mint az iskolában.

(#1994) Xantomas válasza jerry311 (#1993) üzenetére


Xantomas
őstag

Jobb helyen 50 percet írnak, ami az ember kartonjára is van írva. papíron 50 perc a kötelező. Nem a 2x 5 perc ami böki a csőröm, hanem a 2x 60 perc amit a kartonra ír, és az össz 70 perc ami ebből legjobb esetben megvalósul.

[Szerkesztve]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1995) #64791808 válasza jerry311 (#1993) üzenetére


#64791808
törölt tag

ez elvileg valahogy úgy néz ki, hogy 60 perc, ebből 10 perc szünet - hangzik a törvény, csak a szünetet le szoktuk szarni :)

Azt tudja valaki, hogy mivan akkor, ha valaki kezdő jogsival 75-nél többet ment lakott területen?

(#1996) Peet210 válasza #64791808 (#1995) üzenetére


Peet210
őstag

Lakott területen a max. sebesség 50km/h(ha nincs tábla pl. 30-as).
Ha nem fényképeztek akkor megúsztad.

[Szerkesztve]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#1997) jerry311 válasza #64791808 (#1995) üzenetére


jerry311
nagyúr

A 75 az 50%-os túllépés. Feltéve, hogy 50-es helyen tetted.
Nyilván a váci úton a 70-es tábla mellett nem érdekel senkit. 30-as körzetben viszont annál inkább...

(#1998) Zebra válasza #64791808 (#1995) üzenetére


Zebra
csendes tag

Ahogyan már leírták előttem: ha nem öltél meg senkit/nem volt rendőr/trafipax a közeledben akkor megúsztad !

Ha volt rendőr vagy trafipax a közeledben akkor várhatod a csekket+bejegyeznek neked 3 hibapontot. Ha csak 63 KM/h-val mentél, akkor csak 2 hibapont jár. És ez független a jogosítványod korától.

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#1999) #64791808 válasza Zebra (#1998) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem eza hejzet, arra válaszoljatok, amit kérdeztem :)

50%-os túllépés esetén már mindenképp feljelentés van. Namámost engem Csornán lézerrel lelőttek/lefilmeztek. 75-76-tal kb. De már volt egy stiklim, a közelben, Kapuváron, 81-gyel, és azért kaptam 25 ropit, meg 3 pontot. Azóta történt még egy olyan, hjogy keresztben átmentem az Andrássy úton, és a rendőr látta.

Namámost ha bevallom, hogy én vezettem, akkor nekem valószínű elveszik a jogsimat. Viszont ha a volt bnőm ''vezetett'', akinek nincs még gondja a tövénnyel, akkor az ő kezdő jogsijával mi lesz?

(#2000) Peet210 válasza #64791808 (#1999) üzenetére


Peet210
őstag

Vele se tesznek kivételt mert friss a jogsija.Hiszen miután megszerezte a jogsit rá is ugyan úgy vonatkoznak a szabályok.

Today's record, is tomorrow's motivation

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.