Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

EÜ eléggé változó kinél mennyire szivatnak...nálunk (szombathely), annyi volt az egész, bábút kellett fújni, meg egy stabil oldalfektetés, elméletet nem is kérdeztek...ja és ráadásul miközben csináltuk, a nő a papírjainkat írta, nem is figyelt semmit :) Az elején eljöttem, de kétlem bárki is megbukott volna...

(#152) Vukitaliana


Vukitaliana
újonc

na sikerált! Rendesek voltak lélegeztetésél nem néztem visszatért e a légzés. de szolt hogy vmit kihagytam és leesett. stabil nem is kellett. ill 1 tétel és ciao . de nagoyn rendesek voltak :)

(#153) Doki16


Doki16
addikt

Ma volt a rutinom és hála az égnek sikerült is, már holnap kezdhetem is a forgalmat.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#154) Kiskokó válasza Doki16 (#153) üzenetére


Kiskokó
veterán

Az jó. Jó nked az abaj hogy én nekem még 12 nap hogy 17 leygek igy csak msot kezdtem el epdig kresz meg EÜ már jó másfél hónapja megvan.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#155) Doki16 válasza Kiskokó (#154) üzenetére


Doki16
addikt

Hát én se vagyok már 16 lassan 18 leszek csak amikor még regeltem jobb nem jutott az eszembe azt ez lett :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#156) Kiskokó válasza Doki16 (#155) üzenetére


Kiskokó
veterán

kb 2 perc alal esett le hogya nevedben a 16 ra gondolsz... :DDD én erre előre szémitottam 2 éve mikor lett interntem azért seho lse adtam meg életkoros adatot stb.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#157) Doki16 válasza Kiskokó (#156) üzenetére


Doki16
addikt

Nekem is csak két helyen van itt meg az SG-n, de mára ennyi off elég is lesz.

Még azt a fránya elsősegélyt kéne letennem de nagyon nincs hozzá kedvem :DDD

[Szerkesztve]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#158) Kephamos válasza little angel (#143) üzenetére


Kephamos
addikt

Óóóó, köszi. Végre valaki elismeri az érdemeimet. :B
---------------
Vukitaliana : Gratula!
---------------
Szvsz: az eü úgymegy, hogy kell bevétel a vöröskeresztnek is, szóval, x emebert, ha törik, ha szakd meg kell buktatni.

(#159) biker válasza Kiskokó (#142) üzenetére


biker
nagyúr

''B tételt megse kérdezte hogy mit teszünk ha eg vegyianyagot szálltó kamion felborull.. ennyi.. ''

kib..tt gyorsan elhúzok a másik irányba, lehetőleg széllel szemben, és közben hívom az illetékes elvtársat :)
nem ez a jó válasz? :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#160) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Mindenkinek grat aki átment! :U

Már elkeztem vezetni, na jó ez nem vezetés csak 9 óra marhulás a tanpályán, de már én is hallottam sok ''jót'' az eü vizsgáról. Felénk szegeden azt mondják úgy megy hogy vagy pofára, vagy bukik az egész (max 1-2 kivételével) csoport. De persze másodjára már másképp állnak hozzád. A mentőorvos meg ha meg akar fingatni még félálomban is simán feltesz olyan kérdést hogy csak lesel.
De a forgalmi vizsga sem jobb, ha az út túlsó oldalán (az teljesen mindegy a vizsgabiztosnak hogy hány sávos az út... haverom és a gyalogos között 3 sáv volt +1 járdasziget, de hát tudjátok...) leép a gyalogos akkor ... :(

(#161) Rommel6600 válasza Kiskokó (#142) üzenetére


Rommel6600
őstag

''B tételt megse kérdezte hogy mit teszünk ha eg vegyianyagot szálltó kamion felborull.. ennyi...''

ilyenkor még van vmi más is azon kívül h bediktálod a narancssárga tábláról a számokat?

(#162) Kiskokó válasza Rommel6600 (#161) üzenetére


Kiskokó
veterán

Szerintem nincs azthiszem.. ha jól emlékszem.. csak felkell hivn ia figyelmte hogy iylen baleset van és bemondo a számot és... nemtudom ja ennyi..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#163) Kiskokó válasza Rommel6600 (#160) üzenetére


Kiskokó
veterán

én 3 órán voltam ebból msot a 3.nak a felé na rutinpályán.. a másk 2ón végig városba stb..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#164) deicide


deicide
veterán

no, sikerült mindenem elsőre, szerdán irány az okmányiroda és még 4000 pénz kifizetése után talán már jogositványom is lesz...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#165) Kephamos válasza Rommel6600 (#161) üzenetére


Kephamos
addikt

Azt hiszem, hogy annyit kell még tenned, hogyha valaki folyik a cucc, akkor elhúzod onnan. Inkább trncsírozd szét a tüdejét a bordáival, minthogy feloldódjon a savban a delikvens.
decide: Gratz!

[Szerkesztve]

(#166) deicide válasza Kephamos (#165) üzenetére


deicide
veterán

köszönöm...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#167) tildy válasza burgatshow (#116) üzenetére


tildy
nagyúr

Én június 30án iratkoztam, és január 23-án kaptam kézhez a jogsit. Hogy miért? Szeptemberben elment az oktatóm egy hónapra nyaralni, majd dec 12-én votl az első forgalmi, main persze megvágtak... Utána már csak rá egy hónapra volt időpont:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#168) nagash


nagash
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam visszanézek ide kicsit.
Már lassan két éve, hogy letettem a jogsit és lassan egy éve hogy vezetek.
Elősször kicsit féltem, hogy elsőnek pont álmaim 160 lovát vettem meg, de már sokmindenen keresztül mentünk. Mivel egy élmányautót vettem így az autózás nekem nem A-ból, B-be történő utazást jelent esetenként sok stresszel, hanem a vezetés élményét magát és csak magáért az élményért. Ezért viszonylag sok pénzzel és szervizeléssel fizetek, de asszem megéri. Mindenkinek javaslom! :)

Aki most tanul annak sok sikert, aki levizsgázott annak meg gratula!

[link]

Knoblauch macht einsam.

(#169) deicide válasza tildy (#167) üzenetére


deicide
veterán

az szép...én pont az ellentéte vagyok, július 27én kezdtem a KRESZ-t és szeptember 7-én az eü-vel fejeztem be, persze az oktató haver volt, hétvégén is vezethettem, stb...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#170) tildy válasza deicide (#169) üzenetére


tildy
nagyúr

Jó de gondolom mellette nem jártál suliba + munkahelyre egyaránt.. Nekem votl úgy, hogy reggel irány a suli, 11kor vezetés, 3kor meg meló.... Csak így tudtam összeszervezni, hetente kb 2 órát vezettem...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#171) deicide válasza tildy (#170) üzenetére


deicide
veterán

fehérváron lakom, reggel 7:00kor indul a vonat Pestre, este 6-ra érek haza, de annyira rugalmas a munkahely, hogy napi 2 órát csusztattam, és 4x2 órnként kiirtak 1 nap szabit...igaz tanulni nem tanulok mellette...

[Szerkesztve]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#172) tildy válasza deicide (#171) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, ez sem lehetett egyszerű :B

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#173) deicide válasza tildy (#172) üzenetére


deicide
veterán

rendes volt az oktató, mert 17:30tól is vezetett velem, amikor normál esetben már otthon lett volna, ha nem igy lett volna, én sem lennék sehol... :B

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#174) Rommel6600 válasza deicide (#173) üzenetére


Rommel6600
őstag

jaja az a jó ha haver vagy ismerős az oktató. Nekem is az, és sokat számít. Minden téren.
Mehettem volna olcsóbb helyre is, ahova csak beesek azt adnak mellém valakit de nem mentem

(#175) Kamikaze19


Kamikaze19
csendes tag

Hát igen sok múlik az oktatón , ugy hogy kiabál vagy rendesen beszél veled , nekem is sikerült elsőre minden, de nekem a rutin meg az ilyenek ment rendesenmert nem elsőre vezetek multkor pl jogsi nélkül persze ez akkor volt mikor még jogsim se volt és kalocsáról haza vezettem a kis kocseszt !
Most már anyámék helyett én vezetem nagyonörülök neki és mindenkinek sok sikert a vizsgához !
És amugy már anyámékat is én viszem minden hova ja meg azért külön jobb mint hogy az ember mellett legyenek a szülei és azt mondják hogy lassits
Na csek ennyit akartam


Hy - tok!

Az élet egy nagyon nehéz játék , de a grafikálya nagyon ott van:D

(#176) Kephamos válasza Kamikaze19 (#175) üzenetére


Kephamos
addikt

A neved alapján tényleg jobb, ha szólnak, hogy lassíts! :D

(#177) AMD Power


AMD Power
titán

Eljött végre az idő!

Október 4-én kezdem a sulit! :))

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#178) KrAt válasza AMD Power (#177) üzenetére


KrAt
veterán

Hajrá :) Sok sikert!

(#179) Rommel6600


Rommel6600
őstag

hello

Na gyerekek már és is nagyban vezetek, rutin bő egy hét múlva (az addig plusz órákat elirjuk városira), de már az 5. órától én vezetek a tanpályára meg vissza :)
Jól kivan velem az oktatóm, szegény nem vágja hogy én anno mennyit nedd for speedeztem (persze manual váltóval :D ), meg néztem forma 1et, így a váltás számomra két kipörgetés közötti lenyúlás és bumm be akövetkető fokozatba :)
Szóval kb így nézett ki pölö tegnap: 2.-ba váltás: 40nél, 3.-ba 60-nál a többi nem is kellett kellett :DDD
Szóval mostmár igyekszem óvatosan váltani, ill tök mérges a kipörgetéseim miatt, mert én nem 2000es fordulat mellett váltok :((( (jó a fenti példánál a kettesbe kapcsolás előtt 5500 volt a fordulat, már volt hangja a gépnek, meg kell kínálni a kicsikét :o )
A sebességet is kurva könnyű átlépni, észre sem veszem csak már azt hogy bőven 60 fölött vagyok és gyorsulok, persze ilyenkor hallgathatom az oktatót...
Nagyon másak ezek a mai autók fel sem tűnik bennük a sebesség, meg a motor hangja (ezért is pörgethetem ki, mert akkor már hallom a gépet, akkor kell válatni ;] Nameg ugye a feeling)

(#180) Kephamos válasza Rommel6600 (#179) üzenetére


Kephamos
addikt

Ismerős az érzés. :DD Az elején én is így voltam vele, csak mondjuk én nem pörgettem a gépet. A 60 sajnos nekem is lazán összejön forgalomban, itt Nyíregyházán a körúton néha félek 50-el menni, mert tolnak le az útról. Arrol nem is beszélve, hogy szintén a körúton van egy 30as kolátozás és beáll mellém és mögém is egy kamion. Na, olyankor nem mindíg foglalkozok a 30as korlátozással, mert félek. :B
Én csütörtökon fogok vizsgázni és ha az megvan, akkor irány az okmányiroda. :)

(#181) Rommel6600 válasza Kephamos (#180) üzenetére


Rommel6600
őstag

jaja, és a legtöbbször az a baj, hogy ha együtt akarsz haladni (városban) a forgalommal, akkor simán 70-80al mész sugárút/körúton. Az ilyen 40-es, meg Forgalmi rend megváltozott és max:30 táblákat is csak a tanulóvezetők tartják be...
Móltkor a hídon simán tartósan mentem 70el a forgalommal, az oktató szólt h lassítsak, de mondom letol a mögöttem lévő román kamion! Azt mondja: ááá. Szóval én is menekültem volna, de nem: ott kellett mennem 50el, a kamion meg villogott dudált mögöttem kb 3 méterre (biztos románban még nem hallottak reakcióidő, fékút, féktáv nevű furcsa jelenségekről), h miért nem haladunk má. Hát kicsit félem...

(#182) Kephamos válasza Rommel6600 (#181) üzenetére


Kephamos
addikt

Az a tapasztalazom, hogy a kamionsofőfőrök lesz@rják a legtöbb sebessékorlátozás városon belül, s kívüll egyaránt, gyanítom, hogy azért mert időre kell menniük. A ukránok, meg itt nyh.-n meg direkt szopatják a tanulókat. Múlt héten egy ezer éves ukrán audi nem hagyott sávot váltani. Ha gyorsítotam, ha lassítottam nem engedett be.

(#183) AMD Power


AMD Power
titán

Az elméleti oktatást a szakhatóság által megadott kötelező 28 elméleti órában heti három alkalommal, hétfőn, szerdán és pénteken 4*45 percben, 7 alkalommal biztosítjuk.

Ennyi valóban elég?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#184) Kephamos válasza AMD Power (#183) üzenetére


Kephamos
addikt

Simán elég. Nem olyan nehéz a kresz, nekem lazán sikerült, pedig nem igazán tanultam rá, csak mindíg átnéztem az előző óra anyagát. Sok tesztet kell csinálni és menni fog.

(#185) jerry311 válasza AMD Power (#183) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mint minden más tanintézményben, itt is neked kell megtanulni az anyagot, az oktató azért van, hogy megmondja melyik a helyes értelmezése a tanult szabályoknak. Utóbbi tevékenységre pedig elég 28 óra.
De a vizsgán majd kiderül...

UI: ja, és a sok teszt segít...

[Szerkesztve]

(#186) AMD Power válasza jerry311 (#185) üzenetére


AMD Power
titán

Már lent is van a gépen két teszt progi! Ki is fogom csinálni mind a kettöt!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#187) Kephamos válasza AMD Power (#186) üzenetére


Kephamos
addikt

DE cheat nélkül nyomasd! :DDD

(#188) Rommel6600 válasza AMD Power (#183) üzenetére


Rommel6600
őstag

sok is.
Ha minden órára rendesen tanultam volna már a negyede is elég lett volna...
Az alap szabályokat elmondják, leiratják veled, elmagyarázzák, utánna végig teszteket töltögettünk ki.
De így utólag azt mondom ha megtanulom az alapokat (első pár előadás anyaga), és megcsinálom a tesztkönyv felét (kb 500 kérdés) az kb annyi mint ahogy összehoztam ezt az egész kreszt 3 hét alatt. De mondjuk volt közbe balcsi, meg haverok stb szóval nem igazán kapott magas prioritást a dolog :)

szerk: a kersz vizsga programról meg annyit, hogy szvsz tanulni, a teszt könyv jobb, nekem a vizsgaprogi van meg amivel vizsgázni lehet, és csak a végén használtam már, ugymond magam ellenőrzésére. De javaslom te se használd csak a végén amikor már mindent tudsz (vagy tudnod kéne) mert oltári nagy baromságokat szülhetnek ezek a progik. Sokszor azért gondolkotam komolyan néhány könnyű kérdésen mert még az elején mikor megcsináltam pár tesztsort hülyeséget jelöltem és az ragadt meg bennem...
De ettől függetlenül be kellett mennem 2 órára gyakorolni szgépen hogy tudjam kezelni az érintőképernyőt meg szokjam a progit - ez fol a felkiáltás. Hiába ellenkeztem h ezt csinálhatnám otthon is :B

[Szerkesztve]

(#189) Eagl3 válasza Rommel6600 (#188) üzenetére


Eagl3
veterán

Szerintem viszont a kresz programmal sokkal könnyebb felkészülni a vizsgára. Tavaly meghúztak 11 pontal, utánna rá kb. 1 évre mentem megint vizsgázni, 2napot tesztelgettem egy 2003-as programmal és átmentem 2 hibapontal.

(#190) Kephamos válasza Eagl3 (#189) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem is nagyon sokat segít a tesztporgram, kb. kétszer annyit segít mint a könyv.
Uhh, jó sokat vártál a két tesz között.

(#191) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Segít nem azt mondom, viszont tudást nem ad, csak ellenőrzésre jó. Tanulni ott a könyv, ellenőrízni meg a progi. Esetleg kiválthatja a tesztkönyvet. De mondjuk 4órás helyközi busszal való utazáskor már nem :) És ilyen esetben azért van időd rendesen, le is nyomtam és is vagy 400-450 kérdést . Ilyenkor megint a tesztkönyv a nyerő.
De olyat senki se csináljon hogy nem tanul csak nyomatja a tesztkérdéseket a progival, mert szvsz ugy nem lehet tanulni, a rossz válaszra emlékszel később vagy nem emlékszel a jóra...
Az alapoknak meg kell lenni, azt nem helyettesíti semmi, aztán utánna amikor már vágod a témát, jöhet bármi.
Ezért az én véleményem az, hogy hangsúlyozom legalább a kreszkönyvet mindenképp meg kell venni, hamár a tesztkönyvet úgy ahogy kiváltja vmelyik kreszteszt progi

(#192) AMD Power


AMD Power
titán

Ma megyek délután és beiratkozok! Bár kicsit parázok a vezetéstől, nehogy valami galibát okozzak , de le kell győzni a félelmeinket! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#193) nemcso válasza AMD Power (#192) üzenetére


nemcso
senior tag

Azért van az oktatás, hogy majd ne okozz galibát ! ;)
Az oktató pedíg majd legyőzeti veled a félelmeidet. :D

Ne parázz, nem ördöngősség a vezetés. :)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#194) deicide válasza AMD Power (#192) üzenetére


deicide
veterán

eleinte én is félve mentem ki az utra, főleg amig nem volt meg a jogsi, most, 2 hét után pedig fehérvár-budapest-fehérvár aztán délután fehérvár-kecskemét-fehérvár...hamar bele lehet jönni...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#195) Calogero válasza AMD Power (#192) üzenetére


Calogero
addikt

Az oktató ott lesz melletted, és nem engedi hogy galibát okozzál. A lényeg ne kapkodjál szépen nyugodtan......

Az igazi próba tétel úgy is akkor lesz ha már túl vagy a vizsgákon és kézben a jogsi.
Akkor jön majd elő a ''para'' amikor már nem lesz melletted senki.

Én háromszor éreztem gombócot a torkomban vezetés előtt és közben:
1. Amikor megtörtént az első önáló utam.(városi vezetés)
2. Az első hosszútávú út Debrecen - München - Debrecen
3. Amikor a ''0 km-es'' autót hoztam haza a szalomból (vigyáztam rá mint a hímes tojásra)

(#196) Loretto válasza nemcso (#193) üzenetére


Loretto
veterán

Érdekes dolog ez. Valahogy nagyon sok álmomban képtelen vagyok vezetni, nincs gáz nincs fék, fura. Természetesen jogsim nincs, 1-2-szer mentem tanulopályaszerűn, a lefulladáson kívül nem volt gond. Érdekes érzés lesz majd beiratkozni.

Soirée...

(#197) Calogero válasza Loretto (#196) üzenetére


Calogero
addikt

Én is álmodok néha hasonlókat. Hiába nyomom a féket mindig koccintok egyet, vagy nem ér le a lábam fékpedálig.....

(#198) nemcso válasza Loretto (#196) üzenetére


nemcso
senior tag

Több százezer km levezetése után sem emlékszem egyetlen egy vezetéses álmomra. :)
(De az ember állítólag nem emlékszik minden álmára ébredés után....)

Anno egyetlen métert sem vezettem az oktatás előtt, de az előttem szólóhoz hasonlóan azt elmondhatom, hogy az első igazi para az első, oktató nélküli utamon volt.
A rutin majd mindent a helyére rak és magabiztossá tesz.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#199) AMD Power


AMD Power
titán

Küszi fiúk a biztatást rám fér...! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#200) Rommel6600 válasza AMD Power (#199) üzenetére


Rommel6600
őstag

nyugi! ha már vezetsz majd, nem ilyenektől fogsz félni hanem:
attól fogsz parálni hogy nehogy 70el haladj a városba a forgalommal, hanem betartsd azt a csiga lassú 50et :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.