Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) AMD Power


AMD Power
titán

Jó ez? :F

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#252) Kephamos válasza AMD Power (#251) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem ehhez szükség van egy sima KRESZ könyver is, mert ez inkább csak gyakorlati tanácsokat tartalmazhat.

(#253) dragonfx válasza AMD Power (#251) üzenetére


dragonfx
veterán

na jó azért ne essünk át a ló..... ;]
Nem kell rizsa duma, elképzelem mik lehetnek benne, szólj a fekete üveges mercisnek lééci ne menj 60nal, és indexelj ám amikor kanyarodsz, meg időben fékezz.....és akkor kapsz 2 boxot és mondhatod milyne faxa könyvet is vettem ttyűűűhaaaaaa :DD Magyar embert szabályra meg nem tanítasz semmivel hacsak nem magától maga haszna érdekében nem kénytelen betartani. :R

Bevallom öszintén nem gegggből de engem se érdekel ha valaki rámszólna az úton, otthagyom mint a xart és kész, ha valaki tötymörög lelkifurdalás nélkül kitaposom akár kilóig ha úgy kivánja a helyzet hogy megelőzzem.
Nem beszélve arról ha egy tapasztalatnal vezető elbizonytalanodását megfejelik azzal hogy legyen nyuszi az úton abból jó nem sül ki az 100%, ugyanis ahogy a túl gyors vezetés ugy az átlagon aluli lassúság is közel ugyanolyna veszélyes, mert a többit csábítja a rosszra :)) ;]

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#254) Sátán44


Sátán44
addikt

Meg tudnátok nekem mondani,hogy mostanság mennyibe kerül az ''A'' kat. jogosítvány?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#255) Rommel6600 válasza dragonfx (#253) üzenetére


Rommel6600
őstag

hát alapjaiban látod rosszul az egészet, úgyhogy nem is állok neki egy regénynek, de: ez nem nemztiség, hanem ÉSZ kérdése. Nameg a törvényeké+rendőrségé, amik ugye enyhe kívánnivalót hagynak maguk után.
Meg kell lesni mi van Oberwarttól nyugatabbra, és le kell vonni a konzekvenciát, ennyi.

(#256) AMD Power


AMD Power
titán

Vége az első KRESZ napnak! Kicsit lightos az oktatás, de szerintem nem is kell több!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#257) AMD Power


AMD Power
titán

Csinálom itthon a Kresz teszteket.. ...azzal a progival ami vizsgán is lesz! Hát valami katasztrófa amit művelek! :W

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#258) Calogero válasza AMD Power (#257) üzenetére


Calogero
addikt

Minden kezdet nehéz, majd bele jösz.

Nem tudom nektek hogy tanítják, nekünk témakörökre volt felbontva az oktatás.
I. Alapfogalmak
II. Autó műszaki része
III. Vezetés elmélet
IV. KRESZ
V. Tesztek kitöltése (6*45 perc)
Igaz akkor még nem számítógépes volt.

A kresz könyhöz kaptunk teszt könyvet is (1500 kérdés volt benne azthiszem)
Minden témakör után volt házi feladatunk. Az adott témakör tesztkérdéseit kellett megcsinálni,és a következő óra elején leellenőriztük, volt számon kérdés is.

Úgy rémlik mint ha 4-5 hét volt Kressz oktatás (de ebben nem vagyok 100%-an biztos). Heti 3 nap volt 2*45 perces tanítás.

(#259) AMD Power válasza Calogero (#258) üzenetére


AMD Power
titán

Hát ez nálunk nem így müködik!:)

7 nap 3 órában! Ennyi!:) És ez a tegnapi kresz se volt valami nagyon vészes!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#260) nemcso


nemcso
senior tag

Anno 1989 őszén nekem is több hétig tartott az elméleti oktatás, nem volt ilyen gyorstalpaló jellege.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#261) Calogero válasza nemcso (#260) üzenetére


Calogero
addikt

Meg is látszik, elég ha szétnézzel az utakon.
Ezzel a ''gyorstalpalóval'' csak rontanak a helyzeten.

(#262) Kephamos válasza Calogero (#261) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem ez nem változtat a dolgokon. Inkább azért érezhetsz/érezhettek változást, mert sokkal több ember szerzi meg a jogsi x idő alatt, s így több mazsolával találkozik az ember. Jómagam is mazsola vagyok, vagyis inkább leszek, mert mert még nincs meg a jogsim, mert meghúztak. Na, probléma egy szál se, hétfőn megint nekiugrok a forgalom vizsgának.

(#263) Eagl3 válasza Calogero (#258) üzenetére


Eagl3
veterán

Nekemis így voltak az oktatásaim.

(#264) Calogero


Calogero
addikt

KRESZ magyarul: [link]

(#265) Kephamos válasza Calogero (#264) üzenetére


Kephamos
addikt

Nagyon állat. Rohadtul tetszik, főleg a ''mostmár hiába dolgozom'' rész. :DDD

(#266) Kiskokó válasza Calogero (#261) üzenetére


Kiskokó
veterán

Szeritnem nincsi gazad!
Megtanitják ugyan azt vagy ha nem megkell tnaulnod mert akor enm mész át a kreszvizsgán..
csak tömörebben nyomatják mint régen...
megm itn irták.. több az ujonc (mitn én leszek majd) mert haamrabb megvan mdienkinek a jogsi bár ha nekm meglesz én behoznám utána hogy 18évesnenk kelljen leni a jogsihoz..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#267) DigitXT válasza Kiskokó (#266) üzenetére


DigitXT
félisten

Látom, lassan már írni sem tanítanak meg, nemhogy a KRESZ-t...;]

(#268) Kiskokó válasza DigitXT (#267) üzenetére


Kiskokó
veterán

De önmegtartóztatásra se.. :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#269) Rommel6600 válasza Kiskokó (#266) üzenetére


Rommel6600
őstag

nem igaz
nem igaz
hülyeség és/vagy nincs értelme

(#270) Calogero válasza Kiskokó (#266) üzenetére


Calogero
addikt

Én nem korhoz kötném a jogsi megszerzését, hanem IQ-hoz.
Vagy 20 év alatti személy aki kezdő jogsival rendelkezik az csak szülői felügyelet mellett vezethet csak. Ha ezt megszegné akkor ugrik a jogsi, a szülőé is. ;]

(#271) Kiskokó válasza Calogero (#270) üzenetére


Kiskokó
veterán

szülőé is .. deegonossz ;]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#272) dragonfx válasza Calogero (#264) üzenetére


dragonfx
veterán

:C :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#273) Kephamos


Kephamos
addikt

Holnap vizsgázok...Szurkoljatok nekem.

(#274) Rommel6600 válasza Kephamos (#273) üzenetére


Rommel6600
őstag

Sikerülni fog, hajrá, csak semmi pánik!

Most már én is elmondhatom: Holnap vizsgázok... rutin :B

(#275) Kephamos válasza Rommel6600 (#274) üzenetére


Kephamos
addikt

Én is hasonlóakat kívánok neked. ;)

(#276) nemcso válasza Kephamos (#273) üzenetére


nemcso
senior tag

Szurk, szurk, sz..., na mit lett az eredmény ? :)

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#277) AMD Power


AMD Power
titán

Ügyesek legyetek fiúk! ;)

Lenne egy nagyon hülye kérdésem. Nincs-e esetleg valami jó autó szimulátor!? Nem a vezetést akarom gyakorolni gondolhatjátok!:) De véletlenül nem tud valaki valami spéci ''játékot'' amiben csak mondjuk simán vezetni kell nem versenyezni vagy ilyesmi.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#278) Calogero válasza AMD Power (#277) üzenetére


Calogero
addikt

3D-Driving-School / 3D-Fahrschule
A feladat, hogy betartsunk minden szabályt, és átmenjünk az egyre nehezebb viszgákon, különböző forgalmi szituációkban. A kipróbálható verzió 1 kiképző pályát, és 2 forgalmi vizsgát tartalmaz és beállíthatunk pár érdekes dolgot is (hány lóerős legyen a BMW-nk, mennyi legyen a végsebessége, milyen ország szabályai szerint kívánunk vezetni, stb.).
Ugyan úgy mint vizsgán az oktató mondja hogy merre menjél, mi legyen a feladat.
Van szabadvezetés is.
Hivatalos oldal: [link]


[Szerkesztve]

(#279) AMD Power válasza Calogero (#278) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon szépen köszönöm!! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#280) Kiskokó válasza Calogero (#278) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ez nagyon jó anno énis beszreztem.. tök jó igaz a grakfo nem vág oda de nem is az a lényge..
amugy Holnap Rutinvizsgázok... csak meglesz.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#281) Kephamos válasza nemcso (#276) üzenetére


Kephamos
addikt

ÁTMENTEM!!! Bár kaptam egy pár hibavonalat, számszerint 5-öt. Majd elaludtam. A viszga kezdetekor egyik percről a másikra majd elaludtam. Biztosan az izgalom miatt. Azoktaotó rendesen felkészített, úgyhogy semmi panaszom rá. :R

(#282) AMD Power válasza Kephamos (#281) üzenetére


AMD Power
titán

Ügyes vagy! :R

Remélem nekem is sikerülni fog minden elsőre! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#283) Kephamos válasza AMD Power (#282) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem a forgalom csak másodjára ment. szerintem a KRESZ kivételével minden vizsgán sok múlik a vizsgabiztosos is. Ha meg akar buktatni akkor valszeg talál majd okot rá. Szerintem meg van szbva, hogy x százalékot meg kell rántani, hisz ez többletbevételhez segíti a szervet. Az más kérdés, hogy ezzel napokat, heteket vehet el az ember életéből, de legalábbis a szbadidejéből 3 órát.
Mod.: Ja, és sok sikert. ;) (Hüje tanulóvezető!k :P :DDD )

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#284) Calogero válasza Kephamos (#281) üzenetére


Calogero
addikt

[kép]
Ujabb mazsola az utakon ;] :P :D

Gratulálok, és balesetmentes vezetést kívánok. [kép]



[Szerkesztve]

(#285) nemcso válasza Kephamos (#281) üzenetére


nemcso
senior tag

Liba, kacsa, netalán készpénz ? Melyik segített át ? ;]

Gratulálok ! :P :DDD

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#286) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Na megva na rutinom még van hátra 18 órám a forgalomból aztán +1 ember az utakon.. remélem aki rutinon votl vizsgáztató azt kapom ki forgalomra is nagyo nrendes volt..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#287) KrAt válasza Kiskokó (#286) üzenetére


KrAt
veterán

Grat :) Azt ügyes legyél az utakon :P

(#288) nemcso válasza Kiskokó (#286) üzenetére


nemcso
senior tag

Látszik mennyire vén vagyok...
Anno nálam a sikeres rutin után rögtön jött a ''kiszabadulás a forgalomba '', nem volt közte semmi lacafaca.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#289) KrAt válasza nemcso (#288) üzenetére


KrAt
veterán

Nálam is :) Rutin meglett, kb 2 óra (mert volt még vizsgázó) és már az utakon voltam :B

(#290) tildy válasza Kephamos (#281) üzenetére


tildy
nagyúr

Húha, hány napig lehet még nyugodtan kimenni az utcára?;]
Ügyes legyél ezek után is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#291) Calogero


Calogero
addikt

Én amikor először találkoztam a oktatómmal beültem az anyós ülésre, hogy majd megyünk a rutin pályára. Erre megkérdezte hogy ki akar megtanulni vezetni.
Nekem kellett átmenni a városon, hogy kiérjünk a rutin pályára.

Amire forgalomból vizsgáznom kellett, akkor én már több mint 2000 km levezettem (nem buktam egyszersem)

Ilyen feladatokat talált ki az oktatóm

- Úton egyenesen haladás majd megállás és csak a két oldali tükrött nézhettem.
- Homok úton való végig menetel (ha elakadtál akkor volt a csomiba egy ásó, és neked kellett kiásni a kocsit a homokból)
- Szalom hátra menetben
- Szalom előre, kuplung használata nélkül (kivéve az elején induláskor és a végén megállásnál)
- Lejtőn való megállás elindulás kézi fék használata nélkül
- Km óra le volt takarva, és úgy kellett tartani a sebességet amit az oktató kitalált (30,40,50, 60,80)

Ha az oktatómnak nem volt kedve a hétvégi vezetéshez akkor mindig jött hogy ráérek-e órán kívül)
És akkor családot bepakolta és irány a nagyszülők. (Debrecen Tiszafüred odavissza)
Volt amikor azért költött fel hajnali 4 kor, hogy ködben is vezessek.

[Szerkesztve]

(#292) nemcso válasza Calogero (#291) üzenetére


nemcso
senior tag

Az én oktatóm nem volt ilyen bátor :DDD , én a rutinra busszal voltam hivatalos.
Csak harmadik napon (5 óra rutin után) mert velem kimenni a forgalomba. :DDD

...és én sem buktam semmiből sem, simán átmentem mindenből elsőre. :P :D

[Szerkesztve]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#293) Calogero válasza nemcso (#292) üzenetére


Calogero
addikt

Ladán tanultam (nincs is annál jobb oktató kocsi), azt nem féltette annyira... :)

(#294) KrAt válasza Calogero (#291) üzenetére


KrAt
veterán

Dekomoly :) Jó arc oktatód lehetett :)

(#295) Calogero válasza KrAt (#294) üzenetére


Calogero
addikt

Az volt szerettem nagyon.
Minden csúcs szuper volt kivéve hajnali vezetés, meg a kocsi kiszabadítása a homokból.
Lapátoltam az első alkalomkor eleget. 10 km-es volt a táv, amit meg kellett tenni homokban. Hát sikerült elkaparnom párszor. Ha sikerült jöhetett a második szint, ugyanezen a távon csak megállással, majd elindulással nehezítve.

Jah és nem volt kivételezés, ha lány akadt el, akkor neki is ásni kellett.
Jó annyit segítettünk neki hogy ne nyomjuk a súlyt kiszálltunk a kocsiból.

(#296) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Én 4,5 éve tettem le a jogsit, de arr a 2 hónapra mindíg emlékezni fogok...

Az elméleti oktatással még nem is voltak gondok. Aztán jött a rutinpálya...

Találkoztam a városban az oktatómmal. Egy alkoholista, fogatlan, büdös disznó volt. 1.0 Suzuki Swift @ gáz... A faszi teljesen másnapos volt, alig látott. Beültem mellé. Rámnézett, és mondta, hogy cseréljünk, helyet, mert ő nem szeretne vezetni...mondom f@sza. Szerencsére már több éve vezettem akkor, így nem volt nagy gond, igaz, a belvárosi ritmushoz nem volt könnyű hozzászokni.

Minden rutin és forgalmi óra úgy kezdődött, hogy hazamentünk a csávóhoz gyógyszerért, mert égett a bele...utolsó forgalmi órán bealudt mellettem és nem tudtam felkelteni...

Ennek ellenére sikerült minden elsőre, de meglepődtem, hogy ennyire felelőtlen emberek ilyen munkát végezhetnek. Mert ugye mivan akkor, ha úgy megyek oda, hogy még nem ültem autóban?

[Szerkesztve]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#297) nemcso válasza Calogero (#293) üzenetére


nemcso
senior tag

Skoda 120L volt az én paripám. :)

A rutin alatt még jó idő volt (november), de vezetni már 10-20 cm-es hóban és latyakban kellett, december elején. Az elején még a csúszkálással is meg kellett küzdenem, de végül elég jól belejöttem (azt hiszem). :B

[Szerkesztve]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#298) Kiskokó válasza nemcso (#288) üzenetére


Kiskokó
veterán

hát nekm 12 órám van smot igy össz vissz de abból jó ha 5ön votlam rutinon.. első órán csak forgalomban voltam bent a városközpontban szomabt délben szóvall...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#299) Kiskokó válasza nemcso (#297) üzenetére


Kiskokó
veterán

nekm U jrenault Megane 1.5 DCI

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#300) Calogero válasza nemcso (#297) üzenetére


Calogero
addikt

Azt volt nálam a 3-dik jelölt.

Így volt nekem a sorrend.

1. Volga (sajnos ilyen kocsija nem volt a sulinak)
2. Lada 1200, pontosabban Zsiguli 1200-es (ez lett végülis)
3. Skoda 120L

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.