Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) AMD Power válasza Dictator^ (#1550) üzenetére


AMD Power
titán

Még 1x köszi!!

Sajnos csak jövő héten van az első olyan nap mikor tudok menni már ''normálisan'' a forgalomban. Több kilométert vezettem eddig a rutin pályán kívül mint belül! :D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1552) Dictator^ válasza AMD Power (#1551) üzenetére


Dictator^
veterán

Jaja, ez velem is igy volt.
Rutin pályán nem voltam sokat. Összesen talán (a rutin hivatalosan 10 óra lenne) én abból 6ot vezettem le. Az ugye 3 *2óra. 3alkalomból 3x voltunk a pályán, de csak 1x ült mellettem az oktató. a 2., 3., alkalomkor kiszállt a kocsiból és a másik oktatóval beszélt (általába 2en voltunk a pályán). Szóval magamnak gyakoroltam kb 20-30percet aztán mentünk ki a városba.

Bár vannak akik alig voltak 1 alkalmat a rutin pályát :D
Na hajrá a továbbiakban.
Most egy kicsit lelépek majd este leszek sztem.
Hali all :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1553) AMD Power válasza Dictator^ (#1552) üzenetére


AMD Power
titán

Hát igen! Bár én mindig úgy mentem a rutin pályán ,hogy ott ült mellettem. De ez nekem 14 óra volt összesen! Így jött ki a lépés. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1554) Hellas válasza AMD Power (#1522) üzenetére


Hellas
senior tag

Szerintem én is befogok..:D na ma volt a 34. órám, most már minden simán ment, mondta az oktató, hogy semmi probléma nem volt, így átfogok menni kedden:) Már alig várom, hogy végre meglegyen.:)


[Szerkesztve]

(#1555) tusi74 válasza Hellas (#1554) üzenetére


tusi74
őstag

'' így átfogok menni kedden''

Úgy legyen! :)

(#1556) Irukanji válasza AMD Power (#1541) üzenetére


Irukanji
csendes tag

Grat! :C Az első akadályt sikeresen vetted, de a java most jön.

Minden egészen addig utca, míg ki nem derül róla, hogy mégsem...

(#1557) mefistofeles válasza Irukanji (#1556) üzenetére

Ahány ház annyi szokás.....
Itt Szombathelyen, a rutinvizsgák fixen kedden és csütörtökön vannak. Ilyenkor csak vizsgázók vannak a pályán, és egyáltalán nem kell a tompított. A biztonsági öv is csak az intenzív fékezéskor kell...

[Szerkesztve]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#1558) AMD Power válasza Hellas (#1554) üzenetére


AMD Power
titán

Menni fog! Nem lesz semmi probléma!! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1559) tusi74


tusi74
őstag

Hú nálam ma este elkezdődött az az érzés, hogy azt hittem tudok vezetni.

Nagyon siettem, mert este 7-re az Europarknál kellett lennem, és 50-kor még a Nagykőrösi út felüljáróján (ahol van a Citroen szalon) mentem. Nyomtam neki, kb. 140-nel mentem, nagyon-nagyon siettem. És a híd tetején úgy éreztem, hogy elemelkedik a kocsi a talajtól. Valahogy olyan érzés volt, hogy nem vagyok ura az autónak. Visszalassítottam 100-ra, de szerintem a pulzusom 200 volt, és úgy leizzadtam, hogy még az arcomról is szakadt a víz, amikor kiszálltam a mélygarázsban. Úgyhogy tanulság, még mindig nem tudok vezetni.

(#1560) Dashes


Dashes
őstag

Holnap megyek vezetni :)
Egyik srác úgy ment át rutinon, hogy a vizsgabiztos közben újságot olvasott :C

(#1561) tusi74 válasza Dashes (#1560) üzenetére


tusi74
őstag

A rutint szerintem nem veszik annyira komolyan, mint a forgalmit. Sok sikert Neked!

(#1562) tbs válasza tusi74 (#1559) üzenetére


tbs
addikt

Inkább driftejj bébi..! :DDD

Csak óvatosan! ;)

[Szerkesztve]

(#1563) EQMontoya válasza tusi74 (#1561) üzenetére


EQMontoya
veterán

attól függ, amikor rutinoztam, előttem 9 emberből 8 bukott, igaz, olyan szinten gyökerek voltak... nem tudott egyenesen tolatni, kanyarban 2(!) kerékkel patkázott, nem birt megállni a vonalig, ilyenek...

Same rules apply!

(#1564) tusi74 válasza tbs (#1562) üzenetére


tusi74
őstag

Hú bakker jól besz@rtam. ;] Még most is szédelgek. De még mindig nem értem, hogy a 140 azért nem olyan sok, miért akart a Clio repülni??? :Y

[Szerkesztve]

(#1565) tbs válasza tusi74 (#1564) üzenetére


tbs
addikt

Áááá, nem repölt az, csak megkönnyűlt az ív tetején, csökkent a leszorító erő, evvel együtt meg a tapadás. Szigorúan meg kell markolni a kormányt ilyenkor, és nem mozdítani. ;)

(#1566) bobsys válasza tbs (#1565) üzenetére


bobsys
addikt

dehogynem, kanyarelőtt megringatni a seggét aztán kilincsel előre :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1567) tusi74 válasza tbs (#1565) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi, tök ideg lettem.

(#1568) tbs válasza bobsys (#1566) üzenetére


tbs
addikt

Nonono, aznemaz..! Repülésgyanús esetben tutkó bukta, ha eltekered irányból..! Ha megjön a tapadás ekkor sebességnél már a bukfenc is megjön... :DDD

(#1569) Calogero válasza AMD Power (#1541) üzenetére


Calogero
addikt

Gratula... látod nem is olyan vészes. Resszkes Coulthard jön az utánpótlás... :C

(#1570) bobsys válasza tbs (#1568) üzenetére


bobsys
addikt

persze, persze, de nem lehetett kihagyni, tusi ne hallgass rám !, csak beszélek össze vissza

pénteken lehet én is oktatni fogok egy hölgyet, 4 kartondoboz egy nagy áruház parkolója és lehet gyakorolni a parkolást
aztán megmutatjuk neki a japánok istenét esztergom felé a szerpentínen :D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1571) AMD Power válasza Dashes (#1560) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam az oktató és vizsga biztos folyamatosan a sielésről beszélgettek! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1572) AMD Power válasza Calogero (#1569) üzenetére


AMD Power
titán

Coulthardot nem én fogom váltani! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1573) Hellas válasza AMD Power (#1558) üzenetére


Hellas
senior tag

Remélem! :) Most látom, h neked meglett! Szóval gratulálok! :) És egy kérdés: a vizsgabiztos ad egy papírt és már mehetsz is az okmányirodába a többi irattal együtt, vagy pedig várni kell még valami papírra?

(#1574) AMD Power válasza Hellas (#1573) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem még kell várnom a forgalmi vizsgámra! ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1575) Hellas válasza AMD Power (#1574) üzenetére


Hellas
senior tag

Ja akkor Te most rutinból vizsgáztál? Picit szétszórt vagyok akkor.. :B
De amúgy nem tudod, hogy van ez?
Ja nekem rutinnál a mkávé automatákról beszélgettek végig :D:D:D:D:DDD

(#1576) tusi74 válasza Hellas (#1575) üzenetére


tusi74
őstag

Nálam is a rutinnál valami autóbalesetet elemeztek ki, ami a környéken volt. Aztán a forgalomnál ugyanazt a vb-t kaptam, és meg sem szólalt egész végig, úgy figyelt, hogy csak na. Ebből gondoltam, hogy a forgalmat komolyabban veszik.

(#1577) AMD Power válasza Hellas (#1575) üzenetére


AMD Power
titán

Persze csak rutinból! De rendes VB kaptam ki. Másnál lehet ,hogy meghúztak volna! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1578) Calogero válasza Hellas (#1573) üzenetére


Calogero
addikt

Nem.
Sikeres vizsga után 3 nappal menni kell a Közlekedési felügyelethez igazolást kérni, hogy mindent megcsináltál, és sikeresen befejezted az autósulit.
Utána mehetsz az igozálassal az okmányirodába, ahol kapsz egy csekket, amit befizetel a Postán, majd vissza az okmányiordába. Utána pedig várod a postást ha nem személyesen akarod átvenni a jogsit.
Igény beadástól számított 15 napon belül kézhez kapod a jogsit.

De vizsga után a VB vagy oktató elfogja neked mondani hogy mi a teendő

[Szerkesztve]

(#1579) Dictator^ válasza Calogero (#1578) üzenetére


Dictator^
veterán

Nekem sikeres forgalmi után 1 nappal kellett bemennem a Közlekedési felügyelethez az elsősegély kártyámmal. (bár oktatóm ment el érte)
aztán onnan már adták az igazolást és mehettem az okmányirodába.
/a csekk meg 4000ft körül van/

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1580) Calogero válasza Dictator^ (#1579) üzenetére


Calogero
addikt

A párom is ment másnap de nem adtak neki igazolást, utána ment következőnap akkor se adták ki. Az ürügy az volt hogy a iskola vagy a VB (már nem tudom) nem adta le valamilyen kijelentő papírt. Le is tolták szegényt hogy minek zaklatja őket, mert a sikeres vizsga után 3 munkanap a határidő hogy ez a kijelentőt beérkezzen hozzájuk.
szerintem csak szivatták szegényt
Én anno már a vizsga után megkaptam az igazolást, így vizsga után egyenesen a vezethettem az okmányiroda parkolójához. Igaz hogy utána vártam majdnem 1 hónapot mire vezethettem,mert odabent összekutyultak valamit, és a vége az lett hogy 2 darab jogosítványt kaptam. :)

(#1581) Irukanji válasza Hellas (#1573) üzenetére


Irukanji
csendes tag

Elmész vele a helyileg illetékes Közlekedési Felügyeletre( legalább 3 munkanap elteltével), viszed megaddal az EÜ tanfolyam igazolását. Ott adnak egy papírt, amivel, +5000 Ft-tal elballagsz valamelyik okmányirodába, majd türelmesen várod a postást. :))

Minden egészen addig utca, míg ki nem derül róla, hogy mégsem...

(#1582) XSiGma


XSiGma
aktív tag

na megvan a rutin is,elég elnéző vizsgabiztost fogtam ki,főleg az elméletnél..... ;]

(#1583) Calogero válasza XSiGma (#1582) üzenetére


Calogero
addikt

Grat. :C

Mit húztál?

[Szerkesztve]

(#1584) Dictator^ válasza Irukanji (#1581) üzenetére


Dictator^
veterán

az okmányirodába nem kellett fizetni, ha jól emlékszem.
a postán kellett csak fizetni, a csekkért amivel az okmányirodából küldenek.
asszem 4000ftot kell fizetni majd a postán.

XSiGma: Grat!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1585) XSiGma válasza Calogero (#1583) üzenetére


XSiGma
aktív tag

beállás háttal,ittmeg korrigálnom is kellett :U
;]

(#1586) Calogero válasza Dictator^ (#1584) üzenetére


Calogero
addikt

Nagyobb okmányirodába már van posta is, igy max 1-2 ablakkal kell arébb menni.

(#1587) Dictator^ válasza Calogero (#1586) üzenetére


Dictator^
veterán

Jah, ezt nem tudtam. Én a XVII kerbe voltam, ott nem volt ilyen beépitett posta :)
Mondjuk nem volt nehéz dolgom mert az okmányirodától kb 2 percre van a posta gyalog :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1588) Hellas válasza Irukanji (#1581) üzenetére


Hellas
senior tag

Na akkor de jó ''gyors'' folyamat ez is....:(:(:(:(:(

(#1589) AMD Power válasza XSiGma (#1582) üzenetére


AMD Power
titán

Gratulálok! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1590) zsiga667


zsiga667
addikt

Mennyibe kerül egy ''A'' jogsi ha minden vizsgán elsőre átmegyek? (Van ''B'', ha ez számít valamit, pl. EÜ gondolom nem kell mégegyszer.)
Illetve Pesten (lehetőleg Zuglóban) milyen iskolát ajánlotok?

(#1591) tildy válasza zsiga667 (#1590) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha nem kéne/kell vizsgákat ismételni akkor saccperkábé 76 000.
Ismerőseima csigavernel csinálták/ják.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1592) zsiga667 válasza tildy (#1591) üzenetére


zsiga667
addikt

Ez jó hír, én 90-100 körüli összegekről hallottam eddig. :)
Én is a Csigavért nézegettem, ezek szerint jól gondoltam.

Védőfelszerelés milyen kell a tanuláshoz, és kb. mennyibe kerül?

(#1593) tildy válasza zsiga667 (#1592) üzenetére


tildy
nagyúr

Bakancsod vagy mociscsizmád legyen.
Ja és jó szemmel nézik a vizsgabiztosok, ha már vizsgákra mocis öltözékben mész.
Bukót adnak .
Előbb utóbb egyébként úgyis venend kell iylen ruhákat...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1594) zsiga667 válasza tildy (#1593) üzenetére


zsiga667
addikt

Tervbe van véve a bevásárlás minél hamarabb (forgalomba már teljes felszerelésben szeretnék menni, a tavaly tavaszi kecskeméti PH-tali óta félek... :DDD ), csak nem tudtam hogy mit adnak.

Szerk.: Ja és köszi a segítséget. :R

[Szerkesztve]

(#1595) tildy válasza zsiga667 (#1594) üzenetére


tildy
nagyúr

KEsztyűk általában már 8000 környékén vannak, legyen rajtad!
Csizmák úgy 20-tól.
Protektoros kabátok 15-től felfelé kb.
Bukók kb 30tól felfelé.
Nadrágot nem néztünk még.
Nagyjából ezekre emlékszem :U Nem érdemes sem a legolcsóbbat, sem a legdrágábbat venni, szerintem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1596) zsiga667 válasza tildy (#1595) üzenetére


zsiga667
addikt

Tehát akkor a komplett ruhára számoljak kb. egy százast minimum, ha jól értem.
Kesztyű mindenképp, szerintem az lesz az első amit beszerzek, életem eddigi egyetlen motorozása kézközépcsont-töréssel ért véget... :D

Egyszerű kis városi (illetve Bp-Gödöllő, de útközben is szinte végig lakott terület) használatra, 125-ös (esetleg 250-es) motorra mennyire kell komolyan felöltözni? Szeretnék hosszú életű lenni, de lehetőleg kényelmesen és nem feltétlenül drágán, ötvenkilós protektor-hegyekkel telepakolt bőroveráll kizárva...

(#1597) tildy válasza zsiga667 (#1596) üzenetére


tildy
nagyúr

Háát, annyit legalább, jaja.
Ahogyan barátnőm mondaná: ruházaton ne spórolj:) Igaz mondjuk ő meg néha kicsit a másik véglet;] Na szóval inkább legyél rendesen felöltözve protektoros ruhába, satöbbi, minthogy valami komolyabb bajod legyen. A bőrruhák egyébként elég drágák, a mocis kiállításon kb. 100től kezdődött a bőroveráll. A cordura textilruhák azok azért olcsóbbak, és nem annyira igénylik a törődést , mint a bőrruhák.
Bár még sosem motoroztam, de valószínűleg kabát +sisak+ protektor+kesztyű kombót én is fogok - mint utas - venni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1598) AMD Power


AMD Power
titán

Pénteken ''kezdődik'' a forgalmi vezetsé! Ilyenkor össze-vissza megy az ember vagy konkrét kijelőlt útvonal? :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1599) Peat;) válasza AMD Power (#1598) üzenetére


Peat;)
veterán

Változó, mind1 mivel kezded oktató azért van ott hogy segítsen :) vannak a vizsg útvonalak és azokat fogjátok gyakorolni leginkább, de néha biztos mentek másfele is (ha normális az oktató), de első alkalommal oly mind1 :D (aztán úgy nyiss mint Hamilton f1-ben :DDD át a kerékvetőn! :D )

(#1600) AMD Power válasza Peat;) (#1599) üzenetére


AMD Power
titán

Én már az első órán már a Szentendrei úton ''nyitottam''! :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.