Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Blaise válasza Kiskokó (#550) üzenetére


Blaise
veterán

Attól hogy autómataváltós, még neki tudsz menni a fának :D :DDD
De saját kocsira gondolsz ?

(#552) Kiskokó válasza Blaise (#551) üzenetére


Kiskokó
veterán

ja igen de szétseregtni kupungot tönkretenni.. kuplug nélkül nehéz lenne..
Ja Sajátra gondolok hogy saját nemelsz egy ideig az tuti azért marad a családi 2közül valamelyik igaz egyiket tesóm használja iyg amrad a gagyibb jólvan az.. jó kis
VW Sharan 1.9TDI (4Motion WRC :DDD )

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#553) Blaise válasza Kiskokó (#552) üzenetére


Blaise
veterán

gagyibb :DDD

(#554) Kiskokó válasza Blaise (#553) üzenetére


Kiskokó
veterán

hát a Passat varianthoz képest agyibb.. egy kcsivel de jólvan az viszalesz rakva a P-box azt 130lovas lessz! jó lesz az nekm.. jobban megy mint hittem voolna vazzee..

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#555) Dictator^


Dictator^
veterán

szerdán vizsgázok kreszből, de mostmár kb minden tesztnél megfelelek itthon...eddig egy két kérdést nem tudtam megjegyezni...remélem meg lesz...
nem lehet vmit hackelni a gépen, hogy mindenképp átmenjek? ;]
[link]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#556) Eagl3 válasza Dictator^ (#555) üzenetére


Eagl3
veterán

Ez a 6hibapont nem az igazi ;]

(#557) Rommel6600 válasza Dictator^ (#555) üzenetére


Rommel6600
őstag

bizony! 6 hibapont ;]

Legyen <5 és ne legyen benne 3pontos. Akkor már nyugodtabb lehetsz.

A gépen amin vizsgázol nyomd le a shift+entert és ha előjött a konzol ird be: kvodsj
Így god módban már könnyű lesz a vizsga :DDD

(#558) Eagl3 válasza Rommel6600 (#557) üzenetére


Eagl3
veterán

nincs is billentyűzet :D

(#559) Kephamos válasza Rommel6600 (#557) üzenetére


Kephamos
addikt

Igenám, de a vizsgaközponztokban érintőképernyő van, amin se enter, se shift, se semmi nincs. :P

(#560) Rommel6600 válasza Kephamos (#559) üzenetére


Rommel6600
őstag

jaj, szerinted miért irtam? :Y
azt reméltem nem rontjátok el, és neki esik le, ha leesik egyáltalán :)
ez mostmár nem fog kiderülni :(((

(#561) Kephamos válasza Rommel6600 (#560) üzenetére


Kephamos
addikt

Oké értettem, oda is tettem egy szmálylit. :U

(#562) tope válasza Dictator^ (#555) üzenetére


tope
addikt

A 3 pontosakat jobban gyakorold, véletlen tesztlapokat kérjél (én pl. amik voltak kérdések a vizsgán azzal mindegyikkel találkoztam)
Hackelésre, kihúzod a gépet a konnektorból ;] (bár ez sem megoldás, mert megmarad a vizsgafelügyelő gépén az eredmény)

Rommel: :DDD

[Szerkesztve]

(#563) jerry311


jerry311
nagyúr

C jogsival kinek milyen tapasztalatai vannak az autósiskoláknál?

(#564) jerry311 válasza jerry311 (#563) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nos?

(#565) tope


tope
addikt

Rutin vizsga kipipálva, (a vizsgáztató látszólag rám se figyelt, hogy mit csináltam csak beszélgetett az oktatómmal valami autós ügyben) úgyhogy lehet félni az útakon errefelé ;] :D

(#566) Winner_hun válasza tope (#565) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hidd el, figyelt:)
Mondjuk nálam is detto ugyan ez volt:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#567) tope válasza Winner_hun (#566) üzenetére


tope
addikt

Tudom, de így nem is zavart egyáltalán, sőt még majdhogynem nyugodtabban csináltam, min előtte.
(Olyan érzésem volt mintha rádiót hallgattam volna :) )

(#568) Kephamos válasza tope (#565) üzenetére


Kephamos
addikt

Gratula. ;)

(#569) tope válasza Kephamos (#568) üzenetére


tope
addikt

Köszöntem

(#570) Dictator^ válasza tope (#562) üzenetére


Dictator^
veterán

3pontosat nem is rontottam el a belinkelt képen...

Mod: a beirt kod után hibátlan lett... thx to Rommel6600 :))
és grat tope-nek a rutinért...

két nap és vizsgázok :D

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#571) Dictator^


Dictator^
veterán

most csináltam igy már jó vagyok? [link]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#572) jerry311 válasza jerry311 (#563) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nehogymá' ne legyen valaki aki csinált teherautó jogsit?

(#573) tope válasza Dictator^ (#571) üzenetére


tope
addikt

Elmegy :DDD aztán a vizsgán is így menjen (oktatóm szerint ha nem bír valaki 5-6 pontra lemenni, az ne is nagyon menjen vizsgázni, mert ott még aztán az idegesség is latba nyom)

(#574) Dictator^


Dictator^
veterán

na holnap van a kresz vizsgám , menjek át... most is nyomtam egy tesztet megfelelt, 6hiba volt megint... de 3pontost nem rontottam..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#575) Eagl3 válasza Dictator^ (#571) üzenetére


Eagl3
veterán

Az a lényeg, hogy 10-ből tízszer csináld meg jól. Vizsgán pedig kétszer gondold át, h. mit válaszolsz, figyelmesen stb. biztos sikerülni fog egyébként.

(#576) Dictator^ válasza Eagl3 (#575) üzenetére


Dictator^
veterán

kössz a jótanácsokat mindekinek, ott figyelmesen átgondolom a dolgokat..még nyomatom párszor aztán holnap megyek, mennyi a pótdij ha véletlen nagyon elcseszném (ne legyen igy..)..?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#577) Rommel6600 válasza Dictator^ (#576) üzenetére


Rommel6600
őstag

Vizsgán jól gondold meg a válaszod és ami fontos: ne siesd el, időd van bőven.
Még ha kétszer is olvasod el a kérdést és a válaszokat akkor is marad fél perced válaszolni!
Annál nincs idegesítőbb mint fogni a fejed a végén (ha átmentél ha nem) hogy hogy lehettél akkora állat hogy tudtad de, mégis rosszat jelöltél...

SOK SIKERT!

szerk: ha jól emlékszem a vizsgadíj fix, akár hányszor mész! az elején el fogják mondani a pótvizsga időpontokat, nyugi :)

[Szerkesztve]

(#578) Doki16


Doki16
addikt

Múlt héten megjött a jogsim alig három hónapomba került megcsinálni, mindenből átmentem elsőre csak az elsősegélyen szívatott meg a vizsgabiztos, de szerencsére már másodszora minden gond nélkül átmentem.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#579) Dictator^ válasza Rommel6600 (#577) üzenetére


Dictator^
veterán

csáóóó..

na szóval elmentünk 1 órával elötte már ott voltunk a tett helyszinén.. :(((
aztán hivtak mentünk, másodiknak jöttem ki, a kezdés után 8-10percel jöttem ki, és megfeleltem :DD kb 7-8hibám volt, egyik sem képes, kb 2-öt félrenyomtam sietségembe, mert láttam, hogy már megy ki egy ember, gondoltam nekem is mennem kéne...na de a lényeg hogy megvan..
köszi mindenkinek...talán jövö héten már vezetek vááá... reszkessetek ;]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#580) Kephamos válasza Dictator^ (#579) üzenetére


Kephamos
addikt

Gratula! A vezetésbe meg húzz bele, ne a -10˚C-ban vezess, mert akkor csúszank az utak. ;)

(#581) tope válasza Dictator^ (#579) üzenetére


tope
addikt

Akkor felétek se fogok járni ;]
Grat :C

(#582) Dictator^ válasza Kephamos (#580) üzenetére


Dictator^
veterán

hát igen, csuszos uton 3x akkor is lehet a fékút mint alap száraz időben :DD valahogy igy tanultuk...a vezetéssel sztem nem lesz nagy gondolom, vezetni már vezegettem, szoval kis plusszal indulok majd ;)P

thx mindekinek ;)P

tope megprobálok én járni felétek , ugy jó? ;]

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#583) jerry311 válasza Kephamos (#580) üzenetére


jerry311
nagyúr

Dehonnem, jó az ha jégben fagyban vezet, legalább oktató mellett tanulja mi van ha csúszik.
Meg mondjuk talán nem jár úgy, mint én, hogy az első jeges úttal akkor találkozik, amikor a vizsgabiztos is ott ül a kocsiban. (ettől függetlenül megvolt elsőre ez is :DDD)

Más, teherautó jogsival még mindig nincs senkinek tapasztalata?

(#584) Kephamos válasza jerry311 (#583) üzenetére


Kephamos
addikt

Hát igen, végülis lehet, hogy ennyi jó van a dologbn, sőt biztos. Én ahogy visszaemlékszem a vizsgára, úgy be voltam sz@rva, hogy a tökéletesen száraz 30˚C-os útat is csúszósank tartottam néha.

(#585) Rommel6600 válasza Dictator^ (#579) üzenetére


Rommel6600
őstag

GRAT!

modtam, hogy ne siess! :((( :D

(#586) Dictator^ válasza jerry311 (#583) üzenetére


Dictator^
veterán

hát elDriftelgetek majd :C
amugy mit szeretnél tudni? mert nem irtad le konkrétan mit szeretnél..

Mod: to Rommel6600: köszi szépen, jövö héten már kezdjük a rutint , de várom máááár :))

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#587) Rommel6600 válasza Kephamos (#580) üzenetére


Rommel6600
őstag

és akkor mi van? csúsznak, mint ahogy az elkövetkezendő összes évben csúszni fognak. Meg kell tanulni az útviszonyoknak megfelelően vezetni és kész. Legalább majd nem köthet beléd a vb ha pölö (amúgy alkalmas) úton 50 helyett 25-30al mész. ennyi.

(#588) Kephamos válasza Dictator^ (#586) üzenetére


Kephamos
addikt

''elDriftelgetek majd''- Megnézném, hogy mennyire szarod össze majd magad, mikor először megcsűszik a kocsi. :DDD (Kb. annyira, amennyire én fogom, mert még sohasem tapasztaltam.) Ha lesz nagy hó, akkor szerintem majd kimegyek valami kihalt parkolóba és ott baromi óvatosan kipróbálom.

(#589) jerry311 válasza Dictator^ (#586) üzenetére


jerry311
nagyúr

Konkrétan még idén akarok egy C-s jogsit. (legalábbis befizetek minden tandíjat, hogy leírhassam az adóból :DDD)
Gondoltam hátha van valakinek tapasztalata jó / rossz valamelyik autósiskolával.
B-t a csigavérnél [link] tanultam, nekem bejött. Gondoltam náluk megtanulok teherautót is vezetni. Hát így röviden ennyi.
Ha jól látom akkor ez 99000 HUF + 20200 HUF (tanfolyam + egy-egy vizsga mindenből)
Egy mésik helyen ugyanez 155000 HUF

(#590) Kephamos válasza jerry311 (#589) üzenetére


Kephamos
addikt

Szerintem hajrá, jó dolog az, hamar behozza az árát.

(#591) jerry311 válasza Kephamos (#590) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hát remélem az adókedvezményen kívül mást nem hoz be egyelőre! :DDD
Jó nekem a fűtött irodában, de ha netán beüt a ménkő akkor teherautós jogsim is lesz :))

(#592) Dictator^


Dictator^
veterán

izé van egy hülye kérdésem, bár lehet annyira nem hülye de érdekel...

szóval a lényeg: bátyám mesélte (kb 1 éve van meg a jogsija, bár nem szeret vezetni), hogy mikor a kresz vizsgája megvolt, (ugyannál az oktatónál leszek mint ő), felhivta az oktatót aztán ugye jött volna az első rutin ?!óra...oktató idejött elénk és átengedte a volánt a bátyámnak, (akit igazából nem is érdekelt az egész jogsis dolog) de nem ez a lényeg , hanem hogy papirokból nem lehet megtanulni vezetni, gyakarolni kell stb...tehát elsőnap bekapta, hogy vezessen le az oktatópályára, persze megcsinálta ,de kérdezem én, hogy aki tényleg tök félénk meg ilyenek azok, hogy vezessenek le oda? ami mondjuk kb 20kmre van innen, továbbá kérdem, a rutin óra nem arra van , hogy a rutin pályán gyakorlod az indulást, tolatást, parkolást, szlalomozni, stb stb....bár én ennek kifejezetten örülök mert sztem simán menni fog (mivel vezettem már pár autot),...de azért mégis aki kurvára nem jártas ebbe az mit csinál... :F :F

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#593) Eagl3 válasza Dictator^ (#592) üzenetére


Eagl3
veterán

Ilyenkor szerintem az oktató is kíváncsi, h. hogyan boldogul az illető városban stb. Nomeg ha nagyon rosszul megy neki, nyomkodja az oktató a pedálokat, a tauló meg majd kormányoz.

(#594) Dictator^ válasza Eagl3 (#593) üzenetére


Dictator^
veterán

de gyakorlatilag nem ugy kéne ennek lennie , hogy oktató leviszi a tanulót a pályára és ott gyakorolj 2órát...? persze nekem nincs ellenvetésem..csak fura sztem..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#595) Eagl3 válasza Dictator^ (#594) üzenetére


Eagl3
veterán

Úgy lenne törvényes.

(#596) I_Am válasza Dictator^ (#592) üzenetére


I_Am
veterán

Nem vagy köteles átülni, ha úgy érzed, hogy még nem megy a vezetés a forgalomban. Egészen a rutin vizsgáig visszautasíthatod.

Viszont sok elönyt jelent, ha már az első órától van benned bátorság, hogy átülj. Az oktató ott ül melletted, ha akar akkor anyósülésről is tud helyetted vezetni, szóval nem kell félni. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#597) jerry311


jerry311
nagyúr

Menjetek forgalomba! :)
Az oktató majd meglátja mennyire tudsz vezeti. Meg úgysem fog bevinni a zavarosba.
Na meg úgyis figyel, az ő autója, az ő felelőssége. Az oktatóautóban neki van vezetői engedélye és hivatalosan ő az sofőr. így hát NO PARA! :DDD

(#598) -!DogG!- válasza Dictator^ (#592) üzenetére


-!DogG!-
csendes tag

Esetemben nagyon hasonlóan járt el az oktatóm anno. Beszélgettünk egy keveset, levitt a kocsihoz, géptető fel, rábök pár dologra: ez itt a hűtőfolyadék, nívópálca, etc. majd bemutatta a szervó tartályát, mint ablakmosóé... Széles vigyorral közöltem, hogy az ott biz nem ablakmosó, erre beültetett és usgyi egy kiszuperált rutinpályára a közelben.
Ott megtornáztatott, és onnantól kezdve én fuvaroztam magunkat a rutinpályáig, ezzel erősen meggyorsítva a folyamatot, mert mire meglett a rutin, ő letudottnak tekintette az első 10 órámat. Hogy ezt hogyan könyvelte el, azt nem tudom, egy pár napig utána nem kellett mennem, gondolom ez idő alatt intézte el a paípírmelót :D Alig kellett két hónap, hogy meglegyen a jogsi. Nem hinném, hogy ez teljesen törvényes megoldás, mert úgy emléxem, hogy amíg nincs meg a kresz & a rutin, nem mehetsz ki forgalomba. Rákérdeztem, hogy ezt mégis miért ilyen lazán intézi, erre kb. ez volt a válasz: az elején azért dolgoztatott meg, hogy megtudja, hogy mennyire vagyok képben, onnantól kezdve pedig azért így intézte a dolgokat, mert látta, hogy sok gond nem lesz velem, ezért egyikünknek sem érdeke, hogy hónapokig tököljünk, ha nem bukok, nem lesz több pénze, így inkább mihamarabb letud, és foglalkozik a többi mazsolával. Ha amolyan parázós nyámnyila a delikvens, akkor természetesen nem engedi vezetni, amíg nem lesz rá képes. Szóval ha az oktatód az első alkalommal benyögi, hogy te vezetsz, ülj át bátran. Onnantól jóformán csak rajtad múlik, szóval okosan és sok sikert! ;)

To be in power, you didn't need guns or money or even numbers. You just needed the will to do what the other guy wouldn't.

(#599) Dictator^ válasza I_Am (#596) üzenetére


Dictator^
veterán

gondom nem hiszem , hogy lesz mert már vezettem pár autot, csak tényleg fura, hogy aki parás meg ideges azt kapásból bedobni forgalomba, ugy hogy eddig csak papiron meg gépen tanulta a dolgokat...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#600) Dictator^


Dictator^
veterán

Na jóóó, Kedd 10kor kezdem is a vezetést...végre..!

Rutin órákon is fog kérdezősködni a csákó erről arról?

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.